NIH El Mi. Gratis een abonnement op DeSoester Courant of het Soester Nieuwsblad. Geef U nog heden als abonné op! eet u. dagmeisje Set meisla gewaagd net u ideisie Elk nummer bestaat uit minstens 3 bladen. RECLAME GEC0MB. SOESTER BLADEN. WENSCHT U RECHTSKUNDIG BUREAU „EEMLAND" L M Burgelijke stand ofexbceftaMeó^ Soest gratis plaatsen van een advertentie ter grootte van 15 woorden in de rubriek „Vraag en aanbod". gratis abonnement op De Soester Courant of het Soester Nieuwsblad. Ingezonden stukken. Te Huur DAMES. verkoop Rundvleesch BEZWAARSCHRIFTEN Inkomstenbelasting MEER tuin een contract, een acte, een regeling bij financiSele moeilijkheden f Hebt U een dagvaarding ontvangen 1 Ontvangt U geen betaling Dreigt U een faillissement Wendt U In vertrouwen tot het t DORRESTEINWEG 5 SOESTDIJK j- BILLIJKE TARIEVEN. Spreekuur dagelijks 7-10 n.m. Woensdag en Vrijdag bovendien van 10-12 v.m. en Maandag, 2-5 uur. GEBOREN: Richardus Maria, z. v. H. Vos kuilen en H. de Beer, Soesterengweg 56; Adrianus Gerardus, z. v. G. Praag en A. P. Verleer, Klaarwaterweg 69; Wilhelmus Wou ter, z. v. G. Hasselbach en W. v. d. Bcdum, St. Josephstr. 4; Adrianus, z. v. E. Kamp horst en D. v. d. Hoef, Akkerweg 10; Pieter Johannes, z. v. P. J. de Vries en C. N. B. den Boer, Hartmanlaan 4b; Karei, Z. v. J. J. J. Stiphout en Y. E. Westerdaal, Kerk- dwarsstr. 5; Bemardina Maria, d. v. P. Hingen en B. M. Staring, Birkstr. 18b; Cornelis Pie ter, z. v. C. R. van Eijden en P. Weldam, Rademakerstr. 3a; Christina Bernarda, d. v- C. N. van der Flier en C. B. Veenendaal, Spoorstr. 13; Dirkje Johanna, d. v. W. Eernst en W. E. van Zuilichem, Postweg 69. "GEHUWD: H. Zwart, 29 j. en M. J. Ver- zaal, 25 j., Van Lenneplaan 22. OVERLEDEN: Albertus Jacobus Karskens, 84 j., wednr. van E. Mul, Steenhofstr. 71. GEVESTIGD: J. P. Verra m. vr., Korte Brinkweg 28, v. Leiden; Wed. L. Buitelaar, Beetzlaan 39b, v. Nijmegen; G. Botterweg, Heuvelweg 2a, v. Wtirden; D. P. C. Harm- sen, Luchtvaartafd., van Utrecht; H. J. H. Hamer m. g., Nieuwerhoekstr. 11, v. Bla- ricum; J. Veeger m. vr., Smitsweg 21, van Adam; P. G. Jaeger m. vr., Lange Bergstr. 13a, v. Den Haag; C. W. Laficur, Stadhou- dcrsl. 34, v. Heemstede; Wed. E. Kohn, Utr. weg 24, v. A'dam; M. Booden m. g., Stad houderslaan 58, v. idem; M. Kardol m. vr., Banningstr. 12, v. Waardenburg; J. Bieshaar, Steenhofstr. 46, v. H'sum; G. Klooster m. vr., W. Toplaan 3, v. A'dam; G. de Klerk, Kerk- pad N.Z. 45, v. idem; E. H. J. Mejnen m. vr-, Schoutenkampweg 35, v. H'sum; D. B. J. Voortman, Pelikaanweg 27, v. R'dam; C. de Rooy, Sportweg 7, v. Zeist; E. van Brakel, Bartolottilaan 25, v. Soerabaja; J. C. Visser, Rademakerstr. ib, v. Utrecht; A. Lobry van Troostenburg de Bruyn, Stadhouderslaan 39, v. Balikpapan; C. Eykelboom, Braamvveg 54, v. A'foort; W. C. Ruitenbeek, Amersf.str. 21, v. Waardenburg; T. Kopesky, Oranjelaan 2, v. De Bilt; R. H. Witt m. vr., Oranjelaan 24, v. 's-Gravenhage. VERTROKKENE. v. Maare, v. Rem- brrandtl. 4 n. Barneveld, Rudolphst.; M. E. v. Twuyver, v. Birkstr. 34 n. den Helder, Middenweg 185; J. C. F. Heere, v. Pr. Hen- drild. 17 n. Leerdam, Vlietskant 40; J. Veen- vliet, v. Belvédèreweg 14 n. Lopik, no. 243; J. S. v. Klingeren m. vr., v. Kerkpad Z.Z» 8 n. Baarn, Heuveloordstr. 2; W. A. G. But- zelaar, v. B. Grothestr. 25 n. Ede, Sportl. 12c; Chr. Guldenmond, v. K. Hartweg 34 n. Den Haag, Joh. Gramstr. 18; E. J. H. Boom, van Heideweg 44 n. Oosthuyzen, Molenpad 109; H. Tomas, v. K. Hartweg 38 n. Utrecht, Hee- renstr. 4a; A. Zuidmeer m. vr., v. L. Bergstr. 10 m. Ede, Maandervveg 9; C. Lïnzel, v. Kerk pad N.Z. 14 n. Stompwijk, Westvlïetstr. 32; L. G. de Glindt, v. Lindenl. 3a n. Arnhem, Huygensl. 14; M. Enderlé, v. Kampweg 54 11. Utrecht, Kievitdwarsstr. 56; A. J. de Veen, v. idem n. idem; J. Kruseman, v. Belvédère- weg 2 n. Baarn, Vinc. v. Goghstr. 13; J. Julianastr. 88 n. Keulen (Dld.); G. Veld- huyzen, v. O. Tempell. 2 n. Zeist, Noordweg 133 J B. F. Vogelpoel, v. Postweg 40 n. Haarlem, Statenbolwerk 16; F. J. Bont, v. Postweg 42 n. Hillegersberg, v. Hoytemal. 7; G. E, C. Koops, v. B. Grothestr. 67 n. Baarn, Laanstr. 44; G. S. Landweer, v. Nieu werhoekstr. 10 n. Den Haag, Bezuidenh.weg 347; Wed. G. A. Dekking, v. Van Lennepl. 10 n. Zeist, Burg. Patijnlaan 70; W. Küchler, v. Soesterb.str. 125 n. Vlaardingen, Stationstr. 11; F. W. Reppel, v. Dorrresteinweg 3 n. Dei- menhorst bij Bremen (Dld-); J. Vogel, van Plasweg 29 n. Bussum, Ruthartlaan 18; J, Velthuis m. g., v. Nieuwe weg 46a n. Zutphen, Zerboldstr. 17; F. F. Kooreman m. g., van Beetzlaan 26 n. A'foort, Vermeerstr. 137; B. de Roever m. vr., v. Dorresteinweg 10 n. H'sum, Ministerpark 2; F. v. d. Laak-Rooze- I* boom m. g., v. Klaarwaterweg 85 n. Velsen, de Ruyterstr. 116; P. de Bruijn, v. idem n. idem; J. J. Plemper van Balen, v. Steenhof str. 35 n. Drieb. Rijsenburg, Buntlaan 16; B. A. Blok, v. Kerkpad Z.,Z- 44 n. Johannes- burg, Transvaal; H. Niepoth-Drost, v. Hart weg 24 n. A'dam, Dan. Stalpertstr. 611. VERHUISD: J. v. d. Kuy, v. Braamvveg 94 n. 80; T. T. Mensinga, v. Laanstr. 62 n. Burg. Grothestr. 14; P. A. Endendijk m. g., v. B. Grothestr. 14 n. Pr. Hendrikl. 6; J. F. C. B» v. Leek, v. Kerkpad N.Z. 45 n. Beukenlaan 18a; W. P. Dijkman, v. L. Brinkweg 7a n. Kerkpad Z.Z. 6; G. H. M. Wagner, v. Heu velweg 14 n. idem; W„ J. A. Bleyersbergen, v. K. Hartweg 34 n. Koninginnel. 27; G. Pas man, v. Kerrkpad N.Z. 20 n. Kerkstr. 10 f; J. Bittner m. vr., v. Wilhelminal. 18 n. 24a; Wed. J. M. Oosterhout, v. Koninginnel. 93 n. 138a; P. G. Haage m. g., v. Schoutenkamp- vveg 55 n. Molenweg 10; M. Westerveld, v. Braamvveg 5 n. Spoorstr. 8; J. Grift, van Nieuwstr. 30b n. idem; J. H. W. Friebel m. g., v. Soesterb«str. 27 n. Molenweg 4; H. Buitendijk m. g., v. Julianastr. 4g~Lni 72; A. Huesman, v. Wilhelminal. 26 n. TalnSJ. 20; A. v. Offenbeek, v. Krommevveg 27 n. Kerk pad Z.Z. 12; E. M. P. Jeanmaire, v. Heide weg 12 n. Vosseveldlaan 34; H. M. Reulen m. g., v. Beckeringhstr. 21 n. Koninginnel. 93. ARBEIDSBEURS. Op heden staan ingeschreven 410 werk zoekenden, t.vv. 380 mannen boven 18 j-, 14 mannen onder 18 j.; 9 vrouwen boven 18 j., 7 vrouwen onder 18 j., waaronder 32 metse laars, 50 opperlieden, 32 tuinlieden, 36 tim merlieden, 52 losse arbeiders, 5 fabrieksarbei ders, 8 transportarbeiders, 41 grondarbeiders, 8 landarbeiders, 24 schilders-behangers, 15 stucadoors, 5 winkelbedienden, 10 kantoorbe dienden, 7 loodgieters, 11 chauffeurs, 2 hoek- houders, 5 reizigers, 8 huish. diensten, 3 werk sters.' 1 BEROEPEN. De heer J. R. J. Schut, candidaat te Soes- terberg, heeft een beroep ontvangen van de Ned. Hervormde Kerk van Zweeloo (Dr.). FIETS VERNIELD. Woensdagmorgen kwart over 12 reed de heer P. de G. uit Amsterdam met zijn auto over den Rijksstraatweg in de richting A'dam, toen plotseling het linker achterwiel van zijn wagen vloog. Met geweldige kracht rolde het wiel over de straat, juist toen een 13-jarige vvielrijdster, R. H., op het fietspad passeerde. Zij zag het v.i 1 op zich aankomen en sprong snel van de fic.s. Zoo koi zij het veege lijf redden, doch haar fLts zag zij voor haar oogm vernielen doordat he. v.el er overheen vloog. SOESTER VRIJW. REDDINGSBRIGADE. Vrijdag j.1. vergaderde in hotel „De Bosch vijver" bovengenoemde vereeniging. Om half negen opende de voorzitter, de heer M. L. v. d. Es, de vergadering en heette allen welkom. De meest oesproken punten, n.l. de Medi sche cursus en de propaganda-feestavond eischtcn het grootste gedeelte van den avond op. Dr. Stroband, de medisch leider, gaf een uiteenzetting betreffende dezen cursus en deel de den leden, die den vorigen cursus met goed gevolg hadden meegemaakt mede, dat het volgend examen afgenomen zal worden door doctoren van het Oranje.kruis, dus voor htm onbekende medici. Verder werd bepaald, dat deze cursus op nieuw weer zal worden gehouden ten huize van den heer Reinian. De discussie betreffende den propaganda- feestavond leidde tot een besluit, dat eind Oc. tober een speciale propaganda-avond zal ge geven worden en dat de heer Meyerink, hoofd consul van den Ned. Bond, uitgenoodigd zal worden een causerie te geven over het redden van drenkelingen bij autoongevallen. Verder zal worden opgevoerd het bekende stuk „Aan de Eembocht" van Mevr. Hübner, dat geen verdere aanbeveling behoeft. De groote feestavond die ieder jaar door de Reddingsbrigade in Januari wordt gehou den, werd weer voor afwikkeling opgedragen aan het Bestuur en Mevr. Hübner. In de rondvraag deelde de voorzitter nog mede, dat de secretaris, op verzoek van den penningmeester, zijn functie tijdelijk zal waar nemen. Tegen de gratis verloting had memand be zwaar en om half twaalf vond de voorzitter het noodzakelijk de vergadering te sluiten. Met ingang van het nieuwe kwartaal (1 October) stellen wij al onze abonnés éénmaal in elk kwar taal in de gelegenheid tot het De prijs dezer advertenties bedraagt buiten deze regeling 50 cent, zoodat ons aanbod practisch neerkomt op een De plaatsing der advertentie's heeft alleen plaats op vertoon der abonnements-kwitantie van het loopende kwartaal. De meest uitvoerige en onpartijdige berichtgeving. BOTSING. Woensdagi^iddag te ong. 5 uur reed onze plaatsgenoot H. V. met zijn auto in de rich ting Soest over de Birktstraat, waarbij hij achter een tót nu toe onbekende vrachtauto bleef zitten. Deze vrachtauto stopte plotse ling 'en hoewel V. eveneens zeer krachtig rem de, was een botsing niet te voorkomen. V. vloog met zijn wagen tegen den achter kant van de vrachtauto, die hierop snel door reed. De personenauto bekwam een vernielde bumper, koplamp, sparbord en lekke band. Daar er geen getuigen waren en V. niet toe kwam het nummer van den auto vóór hem op te nemen, vreest de politie dat het loopende onderzoek weinig resultaat zal op leveren. MANNENZANGVER. „APOLLO", Donderdagavond gaf de Mannenzangver- eeniging „Apollo" een uitvoering in hotel „Eemland". Medewerking verleende de Soes ter Tumclub. Helaas was de belangstelling slechts matig. In zijn openingswoord heette de heer M. de Zoet^ voorzitter van „Apollo", in het bij zonder welkom de Burgemeester, Mr. G. De- keth, beschermheer van beide vereenigingen. Spr. merkt op, dat in een plaats van bijna 17000 inwoners „Apollo" slechts 25 leden telt. Daarom is deze avond als propaganda middel bedoeld. Spr. dankt alle medewerken den, vooral de heer v. d. Bilt uit Utrecht, die belangeloos de koorbegeleiding verzorgde. „Apollo" opende den avond met twee La- tijnsche liederen. Zeer loffelijk werd gezongen „Najaarslied" van Galesloot en „De Gravers" van Olman. Het valt te betreuren, dat slechts zoo wei nigen van deze uitstekende mannenzanjg genoten. De heer Van Maurik gaf blijk, zeer geschikt voor zijn taak te zijn. Ter afwisseling voerden de dames en meis jes der S.T.C. enkele rythmische dansjes uit. Tyrolerdans, Hongaarsche dans en reidans. De bekende en geliefde knotsoefeningen oogst ten een welgemeend applaus. De heeren der S.T.C. hielden de zaal weer in spanning met hun meest gewaagd® toeren. In de pauze werd, ter bestrijding van de onkosten voor dezen avond, een tombola ge houden. Na de pauze trad „Apollo" nogmaals op, nu met enkele geestige nummertjes, zooals ,De Apotheker" en „Diogenes". De S.T.C. gaf eveneens nog 't een en an der te genieten. Ten volle is dezen avond gebleken, dat samenwerking Yan twee zoo uiteenloopende verreenigingen zeer goed mogelijk is en een mooi afwisselend programma biedt. ONSPORTIEVE SPORTMIDDAG. Zondagmiddag werd op het Esvac.terrein de wedstrijd EsvacSperwers (Vreeland) ge speeld. Hierbij ging het van de zijde der Sperwers zoo ruw toe, dat het spel meer malen in de war dreigde te raken. Tegen het einde van den wedstrijd maakte een der supporters van de Sperwers het in zijn aanmerkingen op spel en leiding zóó bont, dat hij van het terrein verwijderd werd. .Uit pro;est hiertegen begonnen spelers en supporters van de Sperwers plotseling op hun tegenstanders aan te vallen. Het werd een voor Esvac compromittecrende, algemeene vechtpartij, waarmede iedereen zich bemoeide. Tenslotte slaagde de scheidsrechter er in, daar de wedstrijd geschorst werd, de spelers allen min of meer gehavend, naar de kleed kamers te loodsen. Daar wat gekalmeerd, werd de wedstrijd nog 5 min. voortgezet. Het bleef echter bij de stand 53 voor Es vac. Een Sperwer-supporter deed bij de politie aangifte van mishandeling wegens een bloe dende beschadiging aan het voorhoofd. Ter voldoening van Esvac kan worden ge meld, dat spelers noch bestuur noch scheids rechter dezer club eenige schuld heeft. Hun houding was slechts verdedigend. SOESTER KWAJONGENS. Weer is het eikel- en knollentijd en weer moeten boomen en landen het ontgelden bij de schooljeugd. Nu is eikelzoeken niet erg en de boer mist een enkele knol niet, doch de heeren (en dames!) beginnen hier en daar aardig den boel te vernielen. Overal op de Eng ziet men uitgetrokken en weggeworpen knollen liggen, hetgeen langzamerhand voor de eige naars een schadepostje begint te worden. En om zich van eikels te kunnen voorzien, wor den in sommige rustige lanen de boomen met ijzeren haken of stokken zoodanig bewerkt, dat ernstige schade worrdt aangericht, die niet anders dan nadeelig voor de levende boomen kan zijn. De politie zal thans krachtiger optreden en een oogje in 't zeil houden op. verschil lende punten. NIJVERHEIDSSCHOOLS Blijkens een advertentie voorkomende in dit blad, bestaat er Maandag en Dinsdag a.s. wederom gelegenheid zich als leerling der Nijverheidsschool te laten inschrijven. Een aanbeveling aan de ouders, om de kin deren te laten inschrijven, is eigenlijk met moodig. Het groote bezoek van leerlingen in de laatste jaren levert wel het bewijs, dat de school door de ouders van onze aanstaande vaklieden gewaardeerd wordt. De jaarlijksche tentoonstellingen toonen, hoeveel daar op de school te leeren valt en steeds treft wederom de aangename omgang tusschen leeraren en leerlingen. Moge Soest blijk geven dat zij het weet te waardeeren dat zich hier een dergelijke in stelling bevindt, 1 GEVONDEN. VOORWERPEN, Rijwielmerk, Politiebureau; huissleutel, id.j album met foto's, id.; muts, id.; damesparapluï, ld.; heerenjas, id.; tabakspijp', id.; ceintuur, id.; bril, Ringweg 10; vulpotlood, Vosseveld laan 12; paar handschoenen, Mendelssohnl. 19; garibaldihoed, Beetzlaan 96; paar kousen, Schoutenkampweg 27; regenjas, Kerkdwars- str. 9; armband, v. Lenneplaan 44; streng touw, Heideweg 1. Aangevlogen: duif, Oranje laan 30. Buiten verantwoording der Redactie. Mijnheer de Redacteur, In „Ons Weekpraatje" schrijft Uw mede werker over de „nieuwe Steunregeling". Ik mag zeker wel een paar opmerkingen daarover maken. Uw medewerker doet het voorkomen alsof alle gesteunden op het „plat teland" fo.50 verhooging krijgen bij deze nieuwe regeling. Maar daar is het verre van, want slechts de allerlaagste klasse wordt met fo.50 per week verhoogd. Alleen zij dus, die bij de oude regeling f6.50 ontvingen krijgen bij de nieuwe regeling f7. En al heeft het gemeentebestuur van Soest ook bijzonder zijn best gedaan, ook de uit- keeringen hier zoowat gelijk te krijgen als in de allerlaagste klasse, tot heden is dat nog niet gelukt. Er schijnt echter nog aan gewerkt te wor den. Uw medewerker schijnt die nieuwe rege ling nogal prachtig te vinden. Hij noemt het zelfs een uitkomst voor het platteland. Met vette letters laat hij die schrale geschiedenis drukken. Ook schijnt hij beter bekend te zijn in Hoogeveen als in Soest. Dat hier het ge meentebestuur in het laatst van Juni maar opeens van alle ondersteunden f 1.per week inhield, wat later teruggebracht werd op fo.50, ach, dat is niet zoo belangrijk als die geschie denis uit Hoogeveen. En nu komt de minister er de helft van de huurtoeslag ook nog weer eens af halen. Noemt U dit een uitkomst? Een voordeel noemt u uitbreiding van de werkverschaffing. Wilt u eens mededeelen waar die werkverschaffing is uitgebreid U heeft toch niet het oog op de gemeente Soest? Want daar is door de onwilligheid van den minister de werkverschaffing van alle kanten ingekrompen. De gemeentebesturen van de groote steden nemen maatregelen tot drastische verlaging der huren van woningen, gebouwd met rijks- steun of voorschot enz., maar wat wordt hier in Soest in dat opzicht gedaan? En h.er zijn de huren veel en veel te hoog voor men- schen, die met een gezin moeten leven van een uitkeering, die ver beneden het minimum ligt. Nog eens, noemt U dat een uitkomst} voor het platteland? Met dank voor de plaatsing, P. C. ZONNEVELD., GETROUWD: N. Atuurlljk met Haard van Waal Koninglnnelaan 22 Soestdijk Tot en met 15 woorden of ge deelten van woorden 50 cent, teder woord meer 3 cent. Advertenties onder no., 5 ct. extra. Te koop gevraagd DRAAlHAARD. Brieven met prijs onder No. 780 bureau van dit blad. Biedt zich aan NET MEISJE, 15 jaar, voor halve dagen, liefst bij dames. Brieven onder No. 770 bur. van dit blad. VER STELN AAI STER ook bekend met nieuw werk, b.z.a. f 1.50 per dag. Br- no. 197 bureau v. d» blad, TE KOOP 2 fokschapen en 1 jonge dekram (stamboek), alsmede 15 jon ge R. I. R. hennen. AdresBeuken laan 36, TE KOOP een goed onderhouden keukenkachel, een salontafel en een kinderstoommachine. Te bevragen» Korte Melmweg 5, alhier. HUURT U.W STOFZUIGER, 60 ct, per week^Met 2 jaar Uw eigendom, W. N. NIEUWENHUIS,, El. tech^ nisch-, Radio- en Sanitair Installan tie-Bureau- v. Weedestr. 23, Tel. 577, INWONING aangeboden in net, klein gezin. Centrum dorp. Br. No. 100 bur. van dit blad. Ter overname een zoo goed als nieuwe SJOELBAK met schijven voor slechts f 4Schrikslaan 74. Nette DIENSTBODE b.z.a., zelf standig kunnende werken, eenvoudig kunnende koken, v.g.g.v., voor dag en n. Br. onder No. 781, bur. dezes. MEDELEZER gevraagd, omtrek Nieuwerhoek, voor Nieuwe Utrecht- sche Courant (Chr. Dagblad). Adres Burgem. Giothestiaat 71 FIRMA DE GRUYTER Vertegenwoordiger H. VAN DER WEEM Ossendamweg 33 - Soest benedenhuis van villa „Nr. Amstel", tegenover R.K, kerk Soestdijk, bev. 3 kamers, srere, vrije keuken. Brie ven Burgem. Grothestraat. 71. gevr. 16 a 18 jaar. Lief voor kinde ren. Zondags vrij. Brieven No. 779 bur. van dit blad. Wilt gij zelf uw japonnen en man tels maken, die geknipt, geregen .et gepast zijn T. v. d. Linden, Koninginneiaan 63 van 8 tot 4- V.g.g.v» Soestdijksche-, weg 22 (Noord), Bilthoven. gevraagd vor halve dagen. Kerk pad N.Z. 11. Zaterdag van 9 tot 12 uur aan het Abattoir, Lappen 25 cent. Stukjes 35 cent. Biefstuk 45 cent. per pond ■■■■■■■X BtaisBBBBa H. P. R1TZEMA, Belastingconsulenl Spoorstr. 2 - Tel. 3017 - Baarn BU1I11II fiHUKCIlBt. aBIEafttti McLKêIWiTPKODUKTEN vsqr PLUIMVEE K0LIAN0SCHE MÊLKSUIKERFABRIEK TL UITGEEST KUNT U MAKEN DOOR TE ADVER- TEEREN IN DE DE GROOTSTE OPLAAG

Soester Courant | 1936 | | pagina 6