UIT DE RAADSZAAL IDDEL A N Voor dezen tijd een goede raad, Koopt bij Middelman,Torenstraat! Gratis een abonnement op De Soester Courant of het Soester Nieuwsblad. Geef U nog heden als abonné op! Elk nummer bestaat uit minstens 3 bladen. CARLTON Torenstraat Koninginnelaan Ingezonden stukken. Soest gratis plaatsen van een advertentie ter grootte van 15 woorden in de rubriek „Vraag en aanbod". gratis abonnement op De Soester Courant of het Soester Nieuwsblad. De Raadszaal gerestaureerd Stoeltje verwisselen en een open plaats voor Prins Bernard. Oude heeren nieuwe wetten De pers protesteert en gaat over in geheime vergadering. •Gewoonlijk schrijven wij datgene, wat in zich reeds in dezen geest had uitgelaten en flen Soester raad omgaat onder het op schrift: „Uit den Soester Raad". Voor dit- jinaal willen wij van deze traditie afwijken, 'omdat het ons ten eenenmale niet mogelijk is. Iets mede te declen van het verhandelde in Ge raadsvergadering van j.1. Woensdagmiddag, h Wat toch is het geval. F| In één der laatste vergaderingen was door üen raad een crediet toegestaan om de Itaadszaal eens .een goede beurt te geven, ij De inwoners die wel eens een raadsver gadering bezoeken, weten, dat dit hoog litoodig was en die belastingbetalers, welke ffeich nimmer de moeite geven of wellicht den fïjd missen om gedurende een 4 k 5 uur als ^luisteraar" te fungeeren, mogen zich over tuigd houden, dat de gelden daarvoor uit getrokken, zeer goed zijn besteed. Toen dit besluit viel hebben wij geen pogenblik getreurd over de door ons met fcooveel moeite verzamelde en bijgedragen be lasting-penningen. Als wij allen zooveel bijeen kunnen brengen, dat we tonnen gouds kun- iien laten verwerken in onze in den lande fcoo bekende Soester bosschen, ais we een Natuurbad kunnen slichten, welke ons meer dan een ton kost, als wedan hebben wij persmenschen er zoo noodig nog wel een 'paar opcenten voor over om de raadszaal pp te knappen. In een behugelijke omgeving vlot het werk immers z ov<el Leicr en wie zou dit niet wensc.icii le.i opzichte van onzen Soester raad. Al bei daar verricht werk gaat immers tot ln !l van onze Soester gemeenschap. Ui. ten gevoel, hetwelk men met „eigen- belan0zou kunnen bestempelen, zou het gewoonlijk aanwezige legertje persmenschen |er ook nog wel 'n paar opcenten extra voor over heboen gehad, wanneer ten opzichte van het schrijvende gedeelte gelijktijdig eenige .verbetering ware getroffen. Stel U voor 10 persmenschen, concurren ten, waarvan elk hunner gaarne iets hoort Df ziet wat de 9 andere collega's ontgaat, ten deze 10 naar nieuws hongerenden, gelijke- lijke «ver 2 hoeken der raadszaal verdeeld (én strak naast elkander gehurkt aan twee tnaal 3 kanten van de in deze hoeken ge plaatste tafels. Heusch, overbodig zou die Jtrerbetering niet zijn geweest. Maar och, Jpen persman is niet zooveel eischend en (/We leven nu eenmaal in een tijd van aanpas sen. I Het was intusschen bekend geworden, dat de laatste raadsvergadering de „zilveren 'loot" was gearriveerd en waarom zou men iu langer wachten. De vele o.i. foei-leelijke •oor eenige jaren nog hyper.moderrne schil- erstukken werden met de andere wandver sieringen afgenomen en de eersten in „ver zekerde bewaring" gesteld. Timmerlieden, ||>ehangers en schilders hebben sindsdien ge vochten om den voorrang en we moeten zeg- jgen met succes. Dit bleek ons, toen wij Woensdagmiddag jds gewoon de raadszaal binnen stapten. Ver- [ficr dan den ingang kwamen wij echter niet. rtEen ambtenaar trok ons uit het heiligdom en [/Verwees ons naar dat gedeelte van de raads zaal, wat men publieke tribune noemt en naar welke zijde der zaal de voorzitter •penige malen per vergadering pleegt te roe ipen „Stilte of ik laat de zaal ontruimen". |l Geen aanlokkelijke afdeeling, maar och, leen persman moet zooveel riskeer en. We gin. |gen gedwee den ons gewezen weg. Als ge woon was deze afdeeling eivol, maar in den pchtcrsten hoek meenden wij eenige collega's |e ontdekken. Zou daar... We zijn er werkelijk gekomen. Wij waren nummer 8. No. 7 had reeds een tafel tot ïdtplaats gekozen. Ons werk brengt echter mede, dat we allereerst de omgeving ver kennen en daarom drong het later pas tot pns door, dat we geen zitplaats hadden. De raadszaal was keurig veranderd! Prachtig behang, alleen een weinig in strijd met de mooie, antieke schouw, alles op nieuw geschilderd; in het gedeelte der vroede mnancn een parketvloer, nieuw groen laken pp den nu ei.vormigen tafel, een triplex vloerbedekking op de tribune en de wanden .versierd met de allernieuwste portretten van onze Koningin, Juliana, Prins Hendrik en Koningin Moeder. Voor Prins Bernard was pog een plaatsje vrijgelaten. Toen onze oogen verdwaalden naar de nu geheel ledige hoeken, welke voorheen door .ons werden ingenomen, beseften we eerst goed, dat men met de toegepaste opruiming ook de pers had opgeruimd. De pers, de Koningin der aarde, niet meer waard dan de afgedankte, voor eenige jaren geleende schilderijen, het versleten en verschoten groene laken van den tafel en het van gaten voor- teiene vloerzeil. Voor den aanvang der vergaderring was ler nog juist voldoende tijd, om onze ver ontwaardiging tot de volle 100% te doen uitgroeien en Weth. De Bruijn trof het dan ©ok niet, toen hij, zich naar zijn plaats be gevende, belangstellend informeerde of de heeren het nogal konden vinden. Toen een der grooiste monden te kennen gaf, dat het meer dan schande was, zooals hier met de |>c:s werd gesold, kregen we de mededeeling, tfat hij met deze zaak niets uitstaande had. Het was ons bekend, dat ook Weth. Gasille onwillekeurig vroegen we ons af, ofof Beuzel soms krankzinnig was geworden. Maar het was nu ook voor ons tijd een plaats te zoeken. Na eenig overleg met een tribune-bewoner werd deze gevonden op een der radiatoren van de verwarming, achter den rug van No. 7. Nog even konden we zien, dat zoowel door den Voorzitter als de raadsleden verkeerde plaatsen werden inge nomen. Vooral de plaats van den Voorzitter bleek niet gelukkig gekozen. Niet alleen, dat het gesprokene voor de „Koningin der aarde" onverstaanbaar was, maar al spoedig bleek, dat de Voorzitter met niet ai te vriendelijke bewoordingen slaags was gerraakt met één der leden. Wat wij ook hoorden (de rug van No. 7 Amersfoortsch Dagblad, Amersfoortsche Courant, 1 Het Volk, Nieuwe Utrechtsche Courant, Utrechtsche Courant, Gooi- en Eemlander, Centrum, Handelsblad, Nieuwe Rotterdamsche Courant, deel en Uwe Raad mede, dat het op de hen thans toegewezen plaatsen onmogelijk is, hun ne werkzaamheden naar behooren te ver richten, uiten een woord van protest tegen de plaats gehad hebbende wijziging in de persplaatsen en verzoeken Uwe. Raad met aandrang, nog heden in deze raadsverdagering te besluiten een behoorlijke, van de publieke tribune afgescheiden gelegenheid voor hen te doen inrichten. Namens de vertegenwoordigers voornoemd, G. J. SMIT. C. HAVER. Het eenige wat wij nog vernamen was, dat 14 raadsleden (de heer Van Klooster was afwezig) zich met deze regeling niet konden vereenigen. Dit behoefde ook niet, want de Voorzitter deelde mede, "dat deze geheele zaak een proef was geweest. Later viel het ons op, dat het Woensdag precies een half j na I April was en dat de Nos. 7 en 9 staartnummers, dus geluks nummers waren. Wij ontvingen van verschillende fabrikanten berichten van prijsverhooging van 10 tot 25°/o hunner goederen, doordat zij hun grondstoffen uit andere landen moeten betrekken. Wij willen echter zoolang mogelijk onze oude prijzen handhaven en verklaren hiermede, geen enkel artikel in prijs te hebben verhoogd. Als extra reclame ontvangt iedere Dame of Heer, die bij ons een Mantel, Regenmantel, Costuum, Winterjas of Motor jekker koopt, een prima Zwitsersch Horloge Cadeau, minimum bedrag f 15. Rijk mij aan de teugels niet. Plaag mij met d' spretteugel niet. t 1 Bij vriezend weer vergeet mijn bit ook niet, Verwarm het goed, het wondt mijn tong dan niet Over het rijden van den bok en de behan deling van paarden, ezels enz., diene het volgende: „Door zachtheid en beleid alleed en niet door ruw geweld Wordt het geoorloofd doel bereikt dat men zich heeft gesteld". Behandel uw dieren zooals gij zelf zoudt wenschen behandeld te worden. Dankend voor de opname, Uw dw. J. J. DE KOEIJER. teleur te stellen, maar ooi te doen wat voor U. nog mogelijk is, n.1. iets mede te deelen van uw betere positie aan de meest getrof fenen, wat toch ook uw medemenschcn zijn en die ook recht hebben op een menschwaar dig bestaan. Wij weten wel, dat van U voornamelijk! veel wordt gevraagd in dezen tijd, maar wig weten ook, dat onder ons de nood zeer hoog is, wat ons tot deze maatregel doet besluiten. Vergeten wij hierbij vooral niet dat het ho.idu Jmaal beter is te kunnen geven, dan te moeten vragen. U bij voorbaat hartelijk dankend, G. v. 't KLOOSTER, Voorzitter R.K. Werklied en. Ver. „St. Joseph", Soest. Slechts nog een 'paardagen, Dan" is de officleele OPENING van BIOSCOOP CABARET - DANCING TEL. 425 ZATERDAG DANCING Prijzen Wintermantels Winterjassen Wollen japonnen Costuums voor Heeren Regenmantels en Regenjassen van f 9.00 tot f 23.00 van f 13.00 tot f 29.00 van f4.50 tot f16.00 van f 11.75 tot f 33.50 van f3.50 tot f22.00 Bovendien nog extra lage prijzen in Wol, Katoen, Truien, Pullovers, Vesten, Rokken, Kinderjurken enz. Zie de Etalage's belette ons nog steeds het uitzicht) was, dat, bij de aflegging der beloften door het nieuwe raadslid, deze op verzoek van den Voorzitter sprak: „dat beloof ik", terwijl wij verwacht hadden te zullen hooren: „dat verklaar en beloof ik". Op dit moment konden wij nog niet ver moeden, dat de 7 andere persmenschen niet op hun gemak waren (zij toch zaten niet achter den rug van No. 7). Aldra bleek dit echter toen vertegenwoor diger No. 9 van meergenoemde „Koningin" ook nog een plaats kwam zoeken. Nadat door hem enkele neuzen van werkelijk nog goede schoenen, toebehoorende aan enkele mede-tribune-bewoners, waren ingetrrapt, kon ook deze nog een plaats vinden en wel op den tafel naast No. 7, al ging dit gepaard met de mededeeling, dat eeu pak slaag niets behoefde te kosten. Dit was blijkbaar vol doende om de uit eenige vierkante meters bestaande pershoek in een vulkaan te ver anderen. Toen No. zooveel dan ook meende op deze wijze niet te kunnen werVen en zich gereed gemaakt had om te vertrekken, verdwenen alle korte en lange, harde en zachte potlooden in de vestzakjes en werden de stapels raadsstukken verzameld en ge borgen in de blindelings van de triplexvloer geraapte actetasschen. Eén minuut .later waren 9 menschen en 9 actetasschen in den gang verdwenen. Ongeveer een kwartier later bereikte het navolgende telegram den raad. AAN DEN RAAD DER GEMEENTE SOEST. vertegenwoordigers der navolgende en dagbladen": Buiten verantwoording der Redactie. DE MEENING VAN ANDEREN. Zorg voor de dieren. M. De week- Soester Courant, Soester Nieuwsblad, Soester Weekblad, Soester, Soesterberger, Soester Bode, Nieuws voor Soest, Utrechtsch Dagblad, Utrechtsch Nieuwsblad, Vereerend St. Franciscus van Assisi, die in de Natuur overal, in Zon, Maan en in alle Dieren zijn broeders zag en de Scheppende Almacht daarvoor loofde en aanbad, verzoekt ondergeteekende (met het oog op Dierendag, 4 October) het onderstaande onder de aan dacht Uwer lezers te mogen brengen. Sedert jaren ageerende tegen alcohol- en nicotine,vergiftiging, velerlei verkeerds in de samenleving, ben ik overtuigd, dat bij toe neming van coöperatie cn Bellamybeweging de maatschappij beter wordt dan voorheen. Veel is al gunstiger geworden doch arbeiden daar aan blijft noodig. Wanneer weidenkenden blij ven vóórgaan volgt de menigte, wanneer zij gewaar wordt, dat niet slechts het belang van enkele coterieën en secten, doch het alge- meene en dus ook hun belang gediend wordt. Maar wie zorgt nu voor de dieren die zich niet verdedigen kunnen? Denkt meïi wel eens na over de behandeling van het paard, van het vee, van den trekhond, maar vooral van den waakhond, die voor zijn trouw weinig beloond wordt. In al dat ver keerde is bij goeden wil veel verandering te brengen. De Ned. vereeniging tot bescher ming van dieren verspreidt ruimschoots ge schriften. Wie er zich voor interesseert wende zich tot het bestuur van die vereeniging, Be schermvrouwe H.M. de Koningin, Prinses Ma destraat 40, 'S-Gravenhage. Moge het volgende worden ter harte ge nomen. Bede van een paard. Bij het stijgen sla mij niet. Bij het dalen jaag mij niet. In den stal vergeet mij niet. Hooi en graan weiger mij niet. Onthoudt mij t frissche water niet. Ontneem mij 't drooge stroobed niet. Ben ik warm, verkoel mij niet Mijnheer de Redacteur, Verzoeke beleefd eenige plaatsruimte in Uw veelgelezen blad, waarvoor bij voorbaat hartelijk dank. Aan de Katholieken der parochie Soest. Het zij mij vergund even uw welwillende aandacht te vragen voor onderstaande regelen. Dat voor zeer velen de levensomstandighe den zeer slecht zijn, behoeft geen betoog, daarvan zijn wij allen voldoende overtuigd. Dat er in velerlei gevallen ook zeer veel ge vraagd wordt, is ook alom bekend. Ook weten wij, dat er door middel van de St. Elizabeth- en Vincentius-vereeniging zeer veel leed wordt verzacht, althans voor zoover hun zulks mogelijk is of wordt gemaakt. Maar wat er in werkelijkheid in zoovele arbeidersgezinnen moet worden achterwege gelaten, hetgeen eigenlijk levensbehoefte is, kunnen zich de beter-gesitueerden onmoge lijk indenken, uitgezonderd misschien enkele gevallen. Wat nu dit laatste betreft, kunnen wij, zelf arbeider zijnde, er regelmatig mee in aan raking komende of ook zelf vaak in derge lijke omstandigheden verkeerende, wel het beste beoordeelen, waar werkelijk eenige hulp ook eenige uitkomst beteekend. Welnu, geachte parochianen, wij hebben als R.K. Werklied en vereeniging voor dit zoo schoone doel ook een zekere instelling, ge naamd „Hulp in Nood", welke door het ge heele bestuur wordt beheerd en reeds, on merkbaar voor buitenstaanders, veel goeds heeft gedaan, maar waarvoor de inkomsten in hoofdzaak moeten worden bijeengebracht door collectes op vergaderingen. Ook alweer door de tijdsomstandigheden kunnen echter niet alle vergaderingbezoekers hieraan geven wat ze gaarne zouden willen, zoodat de inkomsten tamelijk gering zijn, ter wijl er juist nu steeds meer wordt gevraagd. De reden van dit schrijven is dan ook voornamelijk U te doen weten, dat wij nage noeg op den bodem zitten van onze kas, waarvoor wij meenden geen andere oplossing te kunnen vinden, dan op de volgende wijze. Wij willen n.1. aan U, geachte parochianen, vragën, om ons te hulp te komen, door ons, wanneer U binnen enkele dagen van een paar bestuursleden bezoek zult krijgen, niet SOESTER SCHAAKCLUB. Dinsdag j.1. had de 14e jaarvergadering plaats. In het jaarverslag van den secretaris werd o.m. gememoreerd de groei en bloei van de vereeniging, de prachtige prestaties in de competitie van den Stichts.Gooischen Schaakbond, de verbetering van het mate riaal, terwijl aan de redactie van dit blad dank werd gebracht voor de ondervonden medewerking bij de plaatsing van berichten. Het financieel verslag kon gelukkig in op- gewekten toon worden gegeven. In het bestuur kwam een kleine verande ring wegens het niet herkiesbaar stellen van den heer K. P. van Ingen. In diens plaats werd gekozen de heer P. H. van Doesburg, Cantonlaan 1, Baarn. Een belangrijk besluit was verder, in het volgend winterseizoen een 4e tiental in de competitie van den S.G.SJ te laten medespelen. De begrooting werd on gewijzigd aangenomen. Het geheel had een zeer vlot verloop, zoo dat nog ruim voldoende tijd was voor den gongwedstrijd. De deelname hieraan was zeer groot. Er werd gespoeld in groepen van 4, zoodat ieder 3 partijen moest spelen. Er waren niet minder dan 11 prijswinnaars. De hoofdprijs bestond uit den prijs van het N. C.W.S. Reeds kan worden medegedeeld, dat op 13 October zal plaats vinden een groote si- multaan.séance voor alle schakers, dus ook voor niet-leden, door de heeren Bosscha te Baarn en Van Doesburg te Bussum in het clubgebouw. KINDER.BIOSCOOP. Woensdagmiddag en -avond gaf Cinema Americain bioscoopvoorstellingen in hotel „Eemland". Des middags een drukbezochte, aardige kindervoorstelling, waarin Alice in 't Won derland optrad, een paar leuke teekenfilms en een mooie natuuropname te bewonderen vielen. Vanzelf neemt de jeugd genoegen met wat ouderwetsche en ietwat onmogelijke films. Dat zien de kleine bezoekers van de bios coopzaal niet. Anders is het gesteld met de ouderen. Op het programma voor 's avonds stond een mooie dansfilm, een vroolijke teekenfilm, natuuropname en drie kluchten. Echter waren alle rolprenten oud en zwij gend en nu niet zoo héél fijn. Het bezoek was dan ook matig. De zeer lage entrée-prijs van 25 cent maakte wel veel goed, doch wij raden Cinema Americain aan om het eens te probeeren met betere films, desnoods hoogcre toegangsprijs. In elk geval zal het geheel dan wel meer belangstelling trekken. KORTSLUITING IN EEN AUTO. Zaterdagavond brak op het paadje naast Laseur bij den Rijksstraatweg in een stilstaan, de auto plotseling brand uit. Doordat be woners uit de buurt en voorbijgangers spoe dig de rook- en brandlucht bemerkten, kon de eigenaar door haastig blusschen erger voorkomen. Slechts weinig schade werd aan gericht. Als oorzaak werd genoemd kortslui ting in de elcctrische installatie. Met ingang van het nieuwe kwartaal (1 October) stellen wij al onze abonnés éénmaal in elk kwar taal in de gelegenheid tot het De prijs dezer advertenties bedraagt buiten deze regeling 50 cent, zoodat ons aanbod practisch neerkomt op een De plaatsing der advertenties heeft alleen plaats op vertoon der abonnements-kwitantie van het loopende kwartaal. De meest uitvoerige en onpartijdige berichtgeving.

Soester Courant | 1936 | | pagina 5