VfidDM f DPEESMANN AMERSFOORT KRAKELINGEN. tuur, Politiebureau; sleutel, idem; grijs hoedjje, idem; vulpen, idem. GESLAAGD. Bij het te Utrecht gehouden examen voor R.K. fröbel-onderwijzeres slaagden de dames A. v. d. Pol en E. M* J. van Hall. NIEUWE ZAAK. Zaterdag 1.1. opende de heer Chr. Tebbens een eerste klas Rund-, Kalfs- en Varkenssla» gerij aan de Torenstraat 21, Soest. Het ontwerp voor dit bouwplaa is gemaald door den heer P. Beekman, architect ea gebouwd door het aannemersbedrijf W. van Asch te Soest. Het schilderwerk is verricht door den heer J. van Asch uit Baarn. Het interieur van de nieuwe slagerij is naar de eischen des tijds ingericht. Heldere tegels sieren de wanden, terwijl ook de eta lage van witte tegels is voorzien. De bloem stukken, die de eigenaar in ontvangst mocht neraen, gaven aan het geheel een prettigen indruk. Zooals reeds bekend, is in het andere pand „Het Lederhuis" van den heer B. Fugers Jr. gevestigd. Wij twijfelen er niet aan, of de heer Teb bens zal het publiek prima waar leveren en zoodoende de naam der zaak hoog houden. Onze beste wenschen. EXTRA GIFT AAN ONDERSTEUNDEN BIJ MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON. Door Maatschappelijk Hulpbetoon alhier is besloten aan de gezinnen, die deze week worden ondersteund, een extra gift van f 2.50 toe te kennen, zulks in verband met de ver loving van H.K.H. Prinses Juliana met Prins Bernhard. Aan de kostgangers zal een bedrag .van f I.25 worden uitgekeerd. DIERENBESCHERMING. Bij de dagelijks gehouden controle langs d«n weg werden geen ernstige overtredingen geconstatceerd. Wel werden eenige bemer kingen gemaakt, waarna verbetering werd aangebracht in het belang der dieren. Bij de controle in het woonwagenkamp werden geen overtredingen geconstateerd; ook daar werkt het doorloopend toezicht preventief. De stal aan genoemd kamp is door bemoeiingen der vereeniging aanmerkelijk verbeterd. Aan het abattoir werd bij gehouden con trole bij herhaling geconstateerd dat de dieren op deskundige wijze werden geslacht, over eenkomstig de wettelijke voorschriften. Een klacht over een gewond* paard, dat arbeid zou verrichten, is onderzocht en vol gens verklaring van den Dierenarts Kok, mocht het dier' lichte werkzaamheden verrich ten, waarop toezicht is gehouden. Een fruitkoopman uit Amersfoort, bestuurder van een hondenkar, zou volgens binnen ge komen klacht, het dier niet goed behandelen. Deze staat onder voortdurende controle, ter wijl het bestuur zich daaromtrent in verbin ding heeft gesteld met Amersfoort. De heer Tensen is bereid gevonden om den langs komende dieren gelegenheid toto drinken te geven, hetgeen zeer op prijs wordt gesteld. In verband hiermede is door de ver eeniging een bord aan den weg gepaatst met aanduiding „drin kg el egenheid' In vele gevallen werd advies gegeven in het belang der dieren. Er wordt speciale controle gehouden op de kettinghonden, voor wat betreft hun ligging. Hok en omgeving moeten zindelijk zijn en de ketting minstens I.50 M. lang. De vereeniging beveelt in ieder geval de loopketting aan (een ijzeren draad Zoo lang mogelijk, waarlangs de hond zich lean bewegen). Het is niet aan te nemen, gezien het aan tal Iosloopende honden, dat deze allen zon der eigenaar zouden zijn. De vereeniging ves- .tigt dan ook de aandacht van ieder eigenaar of houder van een hond, op art. 46 der .ilgemcene th li;verordening dezer gemeente, waarbij is bepaald, dat de eigenaar of houder verplicht is zorg te dragen, dat zijn hond tusschen 8 uur nam. en 5 uur voorm. niet zonder geleide of toezicht op den openbaren weg rond'^opt. Ieder geval van aangifte van aangeloopen honden wordt nu onderzocht, om mogelijk den eigenaar op te sporen, terwijl het niet is uitgesloten, dat zij, die een hun niet toebe- hoorende hond in hun bezit hebben zonder medeweten van den eigenaar, daardoor in jgroote moeilijkheden kunnen geraken. De vereeniging heeft ten allen tijde de' cvolle medewerking van de politie. Door de vereeniging wrden in het afge- *1 tijdvak 21 honden in het Asyl opge- 1 met 93 verzorgdagen. Op deskundige wijze werden 1 paard en honden - afgemaakt LEGEROEFENING. Men verzoekt ons er op te wijzen, dat op Dinsdag 6 Oct. a.s. in de Legerplaats (Genie- kamp) te Soesterberg een oefening zal wor den gehouden in het vernielen van zware ijzeren constructies. Deze oefeningen zullen worden gehouden tusschen 10 uur v.m. en 4 uur n.m. In het belang van ieder, wordt aangeraden de ramen op dit tijdstip open te zetten, om het vernielen van ruiten zooveel mogelijk te voorkomen. JEUGDHERBERG EN TREKKERSFEEST. Op Zaterdag 3 October a.s. zal het ver regende trekkersfeest van 13 Juni 1.1. herhaald worden. Van 79 uur trekken een flink aan tal Jeugdherbergbezoekers met fakkel- en lampion-verlichting door het dorp. Op ver schillende punten wordt er weer gevolksdanst en gezongen. Evenals de vorige keer zal er geld ingezameld worden voor verbeterring van de Jeugdherberg-inventaris. Des avonds van 9 uur tot half n wordt een trekkersprogramma opgevoerd. Dit be staat uit: muziek, zang van trekkers, geza menlijk Volksdansen, massazang, fakkeldans, kampvuur, declamatie. De heer Ds. Van Schaick is weer uitgenoodigd als spreker. Bij goed weer wordt bovenstaand program op het terrein van de Jeugdherberg aan de Bosstraat uitgevoerd. Bij slecht weer gaat de fakkeltocht en het avondprogramma op het terrrein niet door. In de plaats daarvan komt dan een trekkers avond in de groote zaal van hotel „Eemland", waarvan de aanvang 8 uur is. Belangstellenden zijn zoowel op het ter rein als in de zaal van harte welkom. Qe toe gang is geheel vrij. CURSUS MOEDERSCHAPSZORG. Belangstellenden wijzen wij er op, dat door het Wit.Gele Kruis alhier binnenkort een bovenbedoelde cursus zal worden gehouden. Deelname aan dezen cursus is voor ieder kosteloos opengesteld. Men zie de advertentie in dit nummer. ONVOORZICHTIGHEID MET GROOTE GEVOLGEN. Maandagavond waren enkele 14-jarige jon gens aan het spelen en stoeien in de Toren- straat. Dit „spelen" liep echter uit op een zoodanige wilde boel, dat twee van hun on- zaciu met een etalage-spiegelruit van den winkelier B. in aanraking kwamen. Dit had ten gevolge dat de ruit brak, waarop de jongens haastig de plaat poetsten. De politie, die onmiddellijk met het geval ?p de hoogte gebracht werd, zat hiet stil en rikte al gauw de belhamels er uit. J. R. en R. de S. werden eventjes ondervraagd en toen kwam de aap uit den mouw. Tiet wilde „spelletje" kost de heeren f90.—. een mouw aan te passen zal zijn? J Elegante bouclé noppé Damesmantel met de moderne kraag van Zobelfeh, met rijke bie- zengarneering op jabot en mouw. Natuurlijk ook het nieuwe klokmodelf In marine, reebruin en groen. V 4 Leuke jeugdige Klokmantel van zuiver^ wollen velours mèt de nieuwe dubbele? kraag van seal 'of biberette, en groote sierknoop. Ge heel op maroc gevoerd. Nieuwe kfokmanteT varT prima wafelvelours met aparte bontkraag en' bontpompons, geheel op maroc, in helmari* ne, reebruin en groer^ maat 38-46, slechts Malverstaties. Eiken dag i de krant te moeten lezen van weer nieu malversaties, geeft je toch 'n idee van te le\»en in een onfrissche at mosfeer. Een speciale ergernis zijn wel de fraude gevallen in Vlissingen, waarbij achtereenvol gens vooraanstaande ingezetenen van ver schillende politieke richting, betrokken blijken te zijn. Er wordt daar nu een wethouder, die als zoodanig eerst ontslag nam toen de gevangenisdeuren zich voor hem schenen te openen, verdacht van het verduisteren van geldeal van den B.V.L. Jaren achtereen reeds. Leveranciers schijnen aan zulke dingen maar in gemoede mee te werken, want ze gaven in dit geyal telkens maar oningevulde kwi tanties aan den administrateur af. 'n Mensch kan het toch voelen met z'n klomp, dat zóó iets niet in orde kan zijn. Het is merkwaardig, dat de financicele ad ministratie van den B.V.L. nu weer in Vlis singen tot een schandaal voerde, terwijl nog pas een dergelijk geval is berecht te Maas tricht. Daar wist een bekende persoonlijkheid twintig jaren achtereen te knoeien. Het is wel mooi, dat er een publiek recht van critiek en controle is, m.iar aller, eerst wordt vereischt, dat superieuren een afdoende controle voeren. Het moest niet mogelijk kunnen zijn, dat zulke fraudes over tal van jaren voortduren. Werkgevers en andere superieuren hebben te gauw de goedmoedige opvatting, dat controle blijk van wantrouwen zou zijn. Iemands beste vriend kan en mag niet goed genoeg zijn om hem in financieele zaken buiten controle te hou den. Controle is geen wantrouwen, maar 'n deugd, welke vooral ten goede komt aan den gecontroleerde. Ze is hem een rem tegen zwakheid en een waarborg tegen de aller geringste verdenking. Wie controle verzuimen, maken fraudeurs. Daarom moest „onvoldoende controle" in de wet eigenlijk als een strafbaar feit wor den aangemerkt. Dc verkiezingen naderen. Twee jaar geleden begon een meneer Bouwman in het dorpje Puillijk een actie ten behoeve van de kleine boeren, naar aanlei ding van de verdeeling van biggenmerken cn kalverschetsen. En thans verkondigde dezelfde heer Bouwman, twee duizend volgelingen om zich heen verzameld hebbende, dat het eerste succes in het zicht komt. Hij zal overgaan tot het stichten van een politieke partij van de kleine boeren en bij de Kamerverkiezingen van het volgend jaarzal hij hun candidaat zijn. Abraham de Winter zong vroeger. Ter eere van een Kamerzetel, Zijn ze zoo vurig èn vermetel; Maar zitten ze eenmaal op hun stoel," Dan zijn we verder van ons doel. Braat kwam cn ging op z'n tijd weer alleen de zomertijd, waartegen hij had ge ageerd, een actie, die hem aan een zetel hielp, die zomertijd bleef. Bouwman komt er óók misschien. En hij zal weer gaan. Maar de toewijzing van var- kensmerken en kalverschetsen zal wellicht nog 'n poos blijven. Omdat onwillekeurig de vertegenwoordigers van de bestaande groote partijen met Bouw man, den „eigen" afgevaardigde der kleine boeren in de Kamer, minder dan ooit zich geroepen zullen achten om acht te geven op de belangen van bedoelde groep. Let wel ik vind dat niet goed, maar verklaarbaar. De belanghebbenden zelf maken het er naar. Het allerminste wat onze maatschappij in dezen moeilijken tijd behoeft, is de politieke vennippering. Hoe meer kleine partijtjes, des te grooter de politieke en als gevolg daarvan ide economische chaos. VERDUISTERINGSCOMPLOT ONTDEKT. VIER PERSONEN GEARRESTEERD. Door de Rijkspolitie alhier is Maandag avond het geheele personeel van de firma Van der Endt Braat, graanhandel „Labor", wegens verregaande verduisteringen in ver eeniging en dienstbetrekking gearresteerd. Dat dit complot, waarin het geheele per soneel, bestaande uit bedrijfsleider, de chauf. feur en twee knechten, samenwerkten, zeer lang onontdekt bleef, vond haar oorzaak in het feit, dat de bedrijfsleider P. B. het volle vertrouwen genoot en volkomen het beheer, de leiding en controle van het bedrijf had. Bij de verduisteringen ging men zeer ge raffineerd te werk. Enkele malen per week reed men met een vrachtauto van de firma naar Amersfoort, om bij groothandelaren voor. raden graan en meel in te staan. Stapels leege zakken werden alsdan mee terugge voerd. Tusschen deze leege zakken werden handig enkele volle zakken verstopt, welke onderweg aan vaste „klanten" verkocht werden. Dit geschiedde sinds langen tijd, zonder dat het gemerkt werd door den heer v. d. E. Toen het misdrijf tenslotte uitlekte werd de politie er in gemoeid en de Rijksveldwach ter Van Montfoort eveneens op de hoogte gebracht. Het gelukte deze de zaak volledig te ontmaskeren, door op weg naar Amers foort de vrachtauto in het Soester kwartier aan te houden. Daar was juist gestopt en de knechts droegen vier zakken met graan bij een winkelier naar binnen.1 De veldwachter arresteerde zoowel den chauffeur J. B. als de knechts L. H. en N. V., welke alle drie, zich betrapt ziende, volledig bekenden. Onmiddellijk werd over gegaan tot arrestatie van den bedrijfsleider P. B. Het viertal werd in verzekerde bewaring gesteld op het politiebureau te Soest en zal na afloop 1 het nog gaande onderzoek, naar den Officier van Justitie gezonden wor den. Het onderzo naar de helers wordt nog voortgezet, .oodat meerdere arrestaties te wachten zijn. VEILINGNIEUWS. Donderdagmorgen, te 11 uur werd door Notaris Johs. Knoppers te Amersfoort in de „Gouden Ploeg" openbaar verkocht: 1. Perceelen I en II, een blok van twee woonhuizen met garages en tuinen, resp. gr. pl.m. 4.10 Are en pl.ra* 4.12 Are, staande aan den Klaarwaterweg no. 85 en 87. Bij opbod perceel 1 ingezet door C. van Nieuwenhuyzen te Amersfoort voor f 1600. Bij afslag id. niet gemijnd. Bij opbod perceel II ingezet door M. J. Hilhorst te Soest voor f 1450. Bij afslag niet gemijnd. 2. Perceel I en II in massa. Bij opbod ingezet op f 3050. Bij afslag gemijnd door A. Legemaat te Soest op f 120. Beide percecicii Legemaat voor f3170.-* DE V.V.V. WERKT 's WINTERS OOK VOOR U.. Voor zoover noodig vestigt de V.V.V. „Soest Vooruit" er de aandacht op, dat voor de a s. winterreizen eveneens de biljetten bij „Het Verkeershuis" kunnen worden besteld. Zonder prijsverb-.tging en in den kortst mogelijken tijd, te. 1 vanzelfsprekend als gewoonlijk alle venschte inlichtirgen en prospecti worden verstrekt. ARBEIDSBEURS. Op heden staan ingeschreven 434 werk zoekenden, te weten 400 mannen boven 18 j., 15 onder 18 j.; 12 vrouwen boven 18 j., 7 onder 18 jaar, waaronder: 31 metselaars, 54 opperlieden, 51 grondarbeiders, 56 losse ar beiders, 7 landarbeiders, 8 fabrieksarbeiders, 9 transportarbeiders, 22 schilders-behangers, 14 stucadoors, 7 loodgieters, 35 timmerlieden, 33 tuinlieden, 5 winkelbedienden, 10 kantoor bedienden, 11 chauffeurs, 4 werksters, 8 huish. diensten, 3 boekhouders, 5 reizigers, 3 elec- trriciens. GEVONDEN VOORWERPEN. Horloge met armband, Kerkpad Z.Z. 19b; koffer met inhoud, Korenweg 4; dames arm bandhorloge, v. Weedestr. 5; sleutel, Nieuw- HET KLOKMODEL Iets geheel nieuws brengt de na|aarsmode in de aparte klok-* kende vorm van mantel, complet of japon. Ome mantelafdeeling toont U thans deze nouveauté in een groote verscheidenheid van modellen tegen de bekende voordeelige V. D. prijzen.

Soester Courant | 1936 | | pagina 8