jij^e piecntige onthulling van het Koningin Emma Monument* Kon* Emma Monument* Soest Zilver lepeltje f 2,25 J TH. VOSKUILEN HEE REN KLEEDING RUWE HU/O Zooals bekend is het monument reeds eenige weken gereed en is het wachten op het moment der onthulling. Het plantsoen is stijlvol aangelegd. Relief en inspriptie zijn gereed. Alles wacht nu nog op de onthulling, h<jt grootsche oogenblik, waarop het prachtige gedenkteeken waaraan heel Soest feitelijk een steentje heeft bijge dragen, de bevolking getoond zal worden. Dit moment is thans gekomen. Woensdagmorgen heeft Hare Majesteit de Koningin haar particulier secretaris, Baron Heemstra, per telefoon aan den Burgemeester van Soest doen mededeelen, dat bij H.M. het voornemen bestaat 21 Oct. a.s. bij de plech tige onthulling van het monument aanwezig te zijn. H.M. heeft vervolgens te kennen gegeven, dat Zij waardeering heeft voor hetgeen de Burgerij van Soest tot stand gebracht heeft ter gedachtenis aan H.M. Koningin Emma. Hare Majesteit's wensch is, dat de plech tigheid een kort en sober karakter drage- Wie ziet nu niet verlangend uit naar den morgen van 21 October? Het comité heeft niet stilgezeten en er is gewikt en gewogen in de vergaderingen, om het meest passende programma voor dit ge beuren samen te stellen. PROGRAMMA. 1. ri uur aankomst van Hare Majesteit de Koningin. Onder het aanrijden speelt de stafmuziek van het 5e Regiment Infan terie te Amersfoort het „Wilhelmus". Hare Majesteit wordt door den Burge meester ontvangen. Aan Hare Majesteit worden bloemen aangeboden. 2. Als Hare Majesteit gezeten is zingen de schoolkinderen begeleid door de staf- muziek voornoemd het ie vers van „O Heer, die daer des Hemels tente spreydt". 3. De Burgemeester houdt een korte ge- dachtenisrede. Naast de muziek komen de 1200 school kinderen, die gezamenlijk zingen zullen, t< staan. Voor deze zang zal waarschijnlijk Dins dag in het Rosarium gerept eerd worden. Het Bosscha tegen 25 borden en Van Doesburgh SOESTER SCHAAKCLUB. Dinsdagavond j.I. had onder groote op komst de belangrijke simultaan.séance plaats van de heeren VV. H. Bosscha en G. R. D* van Docsburgh. Na een kort welkomstwoord van den voor- zitter werd tc half negen begonnen en wel juiste uur zal nog op de scho.en bekend maakt worden. Aan de overzijde van 't plantsoen aan den Stationsweg be\indt zich, als gezegd, onge veer in het midden de Koninklijke Loge, waar in H.M. de Koningin met gevolg plaats nemen. Aan weerszijden zullen comité, genoodigden cn pers een plaats vinden. Het verdere gedeelte om het plantsoen dient tot plaats voor het publiek. Daar de wegen nu juist niet zoo heel breed zijn, heeft men dientengevolge helaas ook geen plaats kunnen vinden voor op stelling van diverse verreenigingen. Men heeft ook hier echter een oplossing voor gevonden. Alle vcreenigingen worden verzocht zich door hun vaandel of vlag te vertegenwoordi gen. De dragers van deze vaandels en vlag gen zullen dan links en rechts voor de vleu gels van het monument opgesteld worden. Deze personen worden verzocht uiterlijk half elf aanwezig te zijn. Willen de vereen, zich toch opstellen, dan is daartoe gelegenheid voor op den Stationsweg, voor het station Soest. Het zal echter vanaf die plaats niet mogelijk zijn de plechtigheid te volgen. tegen 31 borden. De heer Bosscha was het eerst klaar; hij verloor 2 partijen, n.1. tegen de heeren Den Bak en Keve en won er 23. Scoorde alzoo een resultaat van 92 0/0. Een groot cn welverdiend succes! Harder had de heer Van Doesburgh het te verduren. De klok sloeg reeds 12 slagen, toen de laatste zetten gedaan werden. Hij verloor 10 partijen, n.1. tegen de heeren De Ruig, Hchenkamp, Veldhuyzen van Zanten, Heek er, Van Meggelen, Veenendaal, Goedhart, Blom, Luypen en Naethuys; maakte 6 re mise, n.1. tegen de heeren Wieger Kokje, Mud, Timmer Jr., De Bruin, Verzaal en Van Dijk en won de overige 15; alzoo een resultaat van 58%. Dit minder gunstige resultaat moet mede worden toegeschreven aan de grootere en sterkere bezetting van deze groep. Volgende week begint de winter.wedstrijd. De groepen worden deze week definitief samengesteld. Men zotge steeds op de speel avonden aanwezig te zijn, anders gelieve men bericht van verhindering te zenden. Oplossing probleem no. 10: Dbzal. Er kwam slechts één goede oplossing bin- Een goed geslaagd, modern en artistiek ontwerp Van Weedestraat 8, Telefoon -158, Soestdijk zonders. Tevens kan worden medegedeeld, dat de bekroonde foto's in de door de redactie van het maandblad der club georganiseerde vacan. tie.foto.wedstrijd tot 26 Oct. zullen worden tentoongesteld in de etalage van den heer J. J. de Ruiter, Kerkstraat; van 2631 Oct. bij den heer Flapper, Nieuwerhoek; van 27 Nov. bij fa. Voskuyl, fotograaf, Van Weede traat. R. K. VROUWENBOND - SOESTERBERG. Maandagavond vergaderde de afd. Soester. berg van genoemden bond in „Huis ten Halve". Op dezen avond werd ook nu weer medewerking verleend door den heer Rooda met zijn jeugd-syrrphonie-orkest. Na de gebruikelijke opening door de Presi dente, Mevr. SteenbergenEngeringh, deelde de vice.pvesidente, Mevr. Van Dam mede, dat door het orkest als eerste nummer zal worden uitgevoerd „Lied der Vrouwen", zulks als een hulde voor Mevr. SteenbergenEn geringh, welke verrassing door laatsgenoemde op hoogen prijs werd gesteld. Nadat door het orkest nog eenige num mers op zeer verdienstelijke wijze waren uit gevoerd kwamen verschillende punten in be handeling. Als bestuurslid werd gekozen Mevr. Kem perman, terwijl na bespreking besloten werd tot het houden van een lezing over Jeanne d'Arc, alsmede tot het houden van een twee- stuks.actie, waaraan een tentoonstelling zal worden verbonden. De in deze actie ver vaardigde of geschonken kleeding stukken zul. len omstreeks Kerstmis aan de armen wor den geschonken. Na nog verschillende mededeelingen werd de bijeenkomst o.m. met een dankwoord aan den heer Rooda gesloten. Jarenlang was hij reeds eigenaar van r<"\ gelijksoortige fabriek in Hoogeveen. Doch daar zijn afnemers in hoofdzaak in den omtrek van Amsterdam en het Gooi wonen, achtte de heer Masselink het bet«^ zich dichter in die omgeving te vestigen^ in die buurt te vestigen. Het roggebrood, dat met een elcctrisehd Ponden en half ponden worden in gew steriliseerd karton verkocht* De heer Maselink is voornemens, over een jaar de fabriek uit te bouwen, om alzod een nog grooter hoeveelheid roggebrood pet week te kunnen omzetten. Wij werden vriendelijk in de gelegenheid gesteld de koek eens te proeven, en hebben niets dan lof voor de zuivere smaak. Vermelden wij nog, dat de fabriek gebouwd werd onder architect Beekman, terwijl do firma Cobussen 8c Meijer te Utrecht het werk uitvoerden. Wij wenschen den heer Masselink ook l* Soest alle succes. H. M. GEEFT HET SEIN TOT ONTHULLEN van het gedenkteeken, waarop twee jonge dames het doek, dat medaillon en gedenk- De stafmuziek speelt „Wilt heden nu plaat bedekt, langzaam onder plechtige aan treden". 5. De voorzitter van het comité uit de burgerij spreekt een korte rede. 6. Tijdens de onthulling speelt de stafmu ziek het „Waldeck Pyrmontlicd". 7. Hare Majesteit, begeleid door den Bur gemeester, gaat naar het monument om het te bezichtigen. 8. Als Hare Majesteit vóór het monument is getreden, speelt de stafmuziek het „Wilhelmus", meegezongen door het ge heele pub iele. 9. Na de bezichtiging van het monument door Hare Majesteit draagt de Voorzitter van het Comité met een zeer korte rede liet monument aan het Gemeentebestuur over. 10. De kinderen zingen hierop, begeleid door door de stafmuziek het ie en 3e couplet van „Geluckig Vaderland". 11. Vertrek van Hare Majesteit. De staf. muziek speelt het „Wien Ncerland's Bloed". Dcor het publiek mede te zingen. Daarna wordt, terwijl de stafmuziek plech tige muziek speelt gelegenheid gegeven aan Vcreenigingen en burgerij langs het monument te trekken, de Verecnig'ngen met Vendeigroet. Heeft Soest zich reeds vooraan geplaatst door den bouw van het monument, zooals uit het programma blijkt zal het karakter van «ie plechtigheden de kroon op het werk zetten. Hii^bij onderschatte men niet de buitengewone moeilijkheden, waarmee het comité reke ning moest houden. Alleen al door het feit, dat het monument aan den Rijksstraatweg staat. Wanneer men eens even voor den spoor, weg overgang wachten moet, wordt het pas duidciijk hoeveel auto's enz. steeds den hoofd weg passceren. Dit geheele VERKEER WORDT OMGELEGD, op dezen dag. Anders zou het niet mogelijk zijn, iets bijzonders te doen plaats vinden zolder allerlei stagnatie en waarschijnlijk on gelukken. De politie stelt zich voor, de rege ling aldus te maken: liet verkeer zal vanaf 's-morgens 9 uur tot zoo noodig des middags twee uur wor. den omgelegd als volgt: Van de Richting Amsterdam: Vredehofstraat, Koninglnne'aan, Beetzlaan, Beukenlaan, Nieu- weweg, Parklaan, Eieknlaan, Verlengde Ko- lonicweg, Gallenkamp Pelswcg, Birktstraat. Van de Richting Amersfoort: Birktstraat, Kerkstraat, Eemstraat, Lange Brinkweg, Korte Brinkweg, Burg. Grothestraat, Vredehofstraat. Van de Richting Baarn: Stadhouderslaan, F. C. Kuyperstraat, Van Weedestraat, Steen hofstraat, Molenstraat, Nieuweweg, enz. Het gedeelte Kerkstraat van Middelwijk straat tot Eemstraat zal geheel afgesloten blijven, daar H.M. de Koningin met haar ge volg vanuit de richting Amersfoort zal arri- veeren, de Kerkstraat zal doorrijden en via het afgesloten gedeelte Kerkstraat naar den Stationsweg rijden zal, alwaar en Koninklijk Baldakijn opgesteld zal worden. DE ONTIIULLINGSPLECHTIGHEID zal aanvangen te elf uur. Eri wel precies op tijd. Alle belangstellenden zoowel van Soest als elders, worden dringend verzocht, uiter lijk te half elf op de plaats aanwezig te zijn. Alles moet ordelijk en rustig zijn, wanneer H.M. arriveert. Links van het monument, op de Torenstraat, ral de Stafmuziek van het 5e Regiment In fanterie te Amersfoort opgesteld zijn. Uit :igcn beweging heeft Kapelmeester Glas de Medewerking der Stafmuziek aan het comité langeboden. Dit werd dankbaar aanvaard. '>ok voor de financieele zijde was dit van .'root belang. dacht zullen laten zakken. Passend wordt hierbij door de Kapel het Volkslied van Wal deck Pyrmont gespeeld. RIJWIELEN worden niet geduld tusschen het publiek. De politie zal hier scherp op letten. Fietsen wor den met hun eigenaar geweerd uit het pu bliek. Dit is alleszins noodig, om ongelukken te voorkomen. Voor auto's zijn PARKEERGELEGENHEDEN- Automobilisten die de plechtigheid willen bijwonen kunnen hun auto's parkeeren: Komende van de richting Amersfoort op een terrein aan de Kerkstraat. Komende van dc richting Amsterdam op een of meer terreinen aan cle Middel wijkstraat POLITIE VER STERKING is voor dezen dag niet overbodig. Men zal inzien, welk een zware taak dat corps wacht. Niet alleen zijn alle 17000 inwoners van Soest op de been, maar ook worden talrijke belang, stellenden van buiten verwacht. Daarom zal de plaatselijke politiemacht versterkt wor den met 20 Rijksveldwachters en 6 man van de militaire politietroepen. Gaarne wekken wij ieder op, het de politie zoo gemakkelijk mogelijk te maken, door zich stipt te houden aan de orders. Men zal de redevoeringen kun. nen volgen door middel van geluidsverster kers die op het terrein aangebracht worden. HET NATIONALE SPELTJE DRAGEN is voor dezen dag een vereischte. Zooals men weet worden deze speldjes ook vóór Woens dag al verkocht. Men taste eerts royaal in de beurs, want de giften zijn mede bestemd voor de armen onzer gemeente. NA AFLOOP zullen de auto's, waarin het Ploog Bezoek gezeten is, door den Stationsweg den terug tocht aanvaarden. Daarna wordt aan vereeni gingen en belangstellenden gelegenheid ge boden, te defileeren langs het monument en het van dichtbij te bezien. Vanzelf wordt ge rekend op aller medewerking tot behoud van het mooie plantsoen. Bij dat défilé zal de Kapel plechtige muziek spelen. De vereen, brengen de Vendeigroet. De N.C.R.V. zal de plechtigheid PER RADIO UITZENDEN, zoodat het geheele land kan meeleven in dit gebeuren. Wie dus verhinderd is door huise lijke omstandigheden of anderszins, kan ook alles volgen door de luidspreker. Tevens zullen zeer waarschijnlijk de andere omroepvereenigingen met hun reportagewa gen aanwezig zijn voor opname, om later nog gelegenheid te hebben de plechtigheid uit te zenden. Des avonds hoopt men HEI MONUMENT TE VERLICHTEN door middel van schijnwerpers. Men is hier voor nog in onderhandeling met de Lucht- vaartafdeeling en de P.U.E.M, AVONDFEEST. Zeer tot haar leedwezen heeft het comité zich wegens tijdgebrek niet met de plaatse lijke vereenigingen kunnen verstaan, om des avonds een of andere feestelijkheid te orga- niseeren. Het comité wil dit thans gaam^(over laten aan het initiatief der vereenigingen. Een avond van muziek en zang zou ongetwijfeld een waardig slot aan dezen voor onze ge meente zoo bij uitstek bijzonderen dag be- teekenen. Het belooft alzoo voor Soest een onver- getelijken dag te worden. Daarom nogmaals, geeft allen Uw medewerking. Vlaggen uit en speldjes op de borst! nen, n.1. van den heer J. Kromhout. Velen beschouwden het probleem als onoplosbaar, anderen dachten aan één van d's grapjes. Verrassend is de sleutelzet. Een echt Sam. Loyd probleem! BEKROOND. Zondag j.1. behaalde de R.K. Muziekvereen- „St. Jozef" te Soesterberg een ien prijs met 40I/2 punt in den marschwcdstrijd, gehouden te A'foort, uitgeschreven door den Utrecht- schen Provincialen Bond van R.K. Muziek- vereenigingen. E.S.V.A.C- Maandag 19 October a.s. vindt in de groote zaal van hotel „Eemland" de 13e jaarverga dering plaats van de Eerste Soester Voetbal en Athletiek.Club. Aanvang 8 uur. SOESTER EIEPYEILTNG- Veiling van Woensdag 14 Oct. Gr'ootste eicrer bruin en wit f 5.15, middensoort idem f4.30, henneneieren idem f2.50. Eendeneieren geen aanvoer. Handel nog kalm. BRAND IN EEN SCHUUR. Woensdagmiddag werd wederom de brand weer gealarmeerd, ditmaal voor brand, uitge broken in een schuur achter het woonhuis van V. aan de Blieklaan. Hoewel de brandweer krachtig optrad en het vuur met twee stralen bestreed, kon zij niet verhinderen, dat de schuur geheel uitbrandde. De inhoud was niet verzekerd. Nog is politieonderzoek naar de oorzaak gaande, doch weer wordt gevreesd dat een zesjarig zoontje door onvoorzichtigheid met vuur de brand gesticht heeft. voon. am ersfoort-UTRECHT-ZEIST BOTSING. Dinsdagmorgen te half 10 stond op de Burg. Grothestraat nabij Nieuwerhoek een personenauto geparkeerd vlak achter een groentekar. Plotseling reed de bestuurder dezer auto zonder eenig teeken te geven achteruit, ten einde met een bocht om de groentekar in de richting Amsterdam te rijden. Vlak achter deze auto aan kwam een andere personen auto, die 'n tegenligger zag naderen en daar om stopte. Een botsing tusschen beide wagens was niet te voorkomen. Met tamelijk veel kracht reed eerstgenoemde auto achteruit en botste tegen de andere. Deze werd beschadigd aan radiateur, spatborden en nummerplaat. De aanrijdende automobilist, dit ziende, gaf snel gas en ging er vandoor. Het is de aangeredene echter gelukt het verdwijnende nummer op te nemen. De eigenaar zal dus Ier verantwoording geroe pen worden. DE SOESTER TURNCLUB. Ten bate van het toestellenfonds zal door bovengenoemde vereeniging tegen begin Ja nuari a.s. een groote fancy-fair worden ge organiseerd. De plannen, welke momenteel worden uitgewerkt, beloven wel iets bij- JUBILEUM ZONNEGLOREN. In den a.s. zomer, 13 Juli, bestaat het Sanatorium „Zonnegloren" 10 jaar. Als ge volg van dit feit heeft de vereeniging van oud. patiënten besloten tot het uitgeven van een Jubileum.Zakagenda. Dit boekje, dat prach tig verzorgd is en voor ieder een groot ge mak beteekent, wordt verkocht voor 15 cent, welke prijs voor niemand een bezwaar kan zijn. Bovendien maakt men door aankoop van zoo'n in kleuren uitgevoerde agenda de verpleging mogelijk van hen, die eveneens noodig verpleging behoeven, doch deze, als gevolg van de benoodigde gelden, niet kun nen bekomen. Bedoelde agenda's zijn verkrijgbaar Nieu weweg 84, alhier en bij hen, die zich met den verkoop zullen belasten, welke personen gaarne aan dit adres worden verwacht. Helpt allen mede! OPENING NIEUWE ZAAK- Donderdagmiddag 1.1. had de opening plaats van het Levensmiddelenbedrjjf „Edo" aan de Steenhofstraat 66 te Soest, tegenover magazijn „De Vlijt". Deze zaak is een filiaal van het bekend# Levensmiddelenbedrjjf „Edo" te Zeist. Ter gelegenheid van de opening ontving een ieder bij aankoop van f i.gemengde bood. schappen een bus allerfijntse tafelkoeken ca deau. Van deze aanbieding hebben zeer velen gebruik gemaakt en de koopers hebben zich er van kunnen overtuigen, dat deze zaak in alles wat levensmiddelen betreft, ruimschooti voorziet, terwijl de prijzen zich naar den tijd aanpassen. Het interieur geeft een rustig en en helderen indruk. De kooper kan zich rustig oriëntee- ren, terwijl de artikelen vakkundig en orde lijk zijn uitgestald. De etalages zijn keurig verzorgd en des avonds zorgt een royale verlichting er voor de aandacht der voorbijgangers te trekken. De vele bloemstukken verfraaiden het ge heel op een bijzondere wijze. Wij wenschen den ondernemer een goed succes. Sc i? ra ie Lippen Gesprongen Handen ATHLETIEK- De heer J. G. R. Grootevval, leeraar gym nastiek, tevens bekend Utrechtsch athleet, is benoemd om als leider bij ESVAC op te treden bij de oefeningen voor lichamelijke op. voeding. Deze lessen worden gehouden eiken Donderdagavond van 7.308.30 uur voor de adspiranten en juniores en van 8.3010 uur voor de oudere leden, machine gesneden wordt, is uitsluitend verpakt in den handel. ROGGEBROODFABIEK „DE VOORZORG". Deze week opende de heer Masselink aan de Braamweg no. 13 een moderne fabriek voor het vervaardigen van Roggebrood, Groninger Koek en Beschuit. De fabriek, die geheel vrij staat, is van sol'iede materialen opgetrokken tot een reus achtige kubus. Door cle dubbele hoofddeur komt men eerst 'in het magazijn, waar de zuivere grond stoffen opgeslagen zijn. Groote vaten honing en gember, zakken gist, roggemeel, meel voor de koek, doozen en kisten met sucade, vruchtjes, enz. De royale bakfietsen staan ook daar klaar voor transport. Een aparte zijdeur geeft toegang tot de bakkerij. Het eerste dat hier opvalt is groote zindelijkheid. Alles ziet er even licht helder uit. En dit niet alleen omdat het nieuw is, want de geheele bereiding gaat machinaal, zoodat de omgeving rein gehouden kan wor den. De speciale kneedmachine voor het uiterst taaie koekdeeg is van bijzonder zware ijzeren constructie. Het lossere roggebrood deeg wordt eveneens in een grootere machine gewenteld en gekneed. Beide machines loopen en kunnen tezamen of apart ingeschakeld worden. De ovens worden niet electrisch, doch met ruwe olie gestookt. De olievaten bevinden zich buiten de bakkerij* Door een dunne geleiding vloeit de ruwe olie aan, wordt met lucht geperst door een beweegbare slang waaraan de brander bevestigd is. Deze hevig brandende vlam wordt gedu rende een kwartier in een der twee steenen ovens gelegd. Wanneer de oven geheel ver hit is wordt de vlam gedoofd en het deeg ingeschoven. In do ovens is ruimte voor 5 H.L. deeg. Alleen aan roggebrood wordt momenteel 50 H.L. per week geproduceerd. De lange schoorsteen, welke bij veror dening op de fabriek gebouwd moest worden, is dus niet noodig, daar de olievlam hoe genaamd geen rook of walm afgeeft. De heer Masselink is geen beginner in vak. Velen zullen zijn naam reeds kennen. ARBEIDSBEURS. Op heden staan ingeschreven 463 werk- zoekenden, te weten 428 mannen boven 18 j., 15 onder 18 j., 14 vrouwen boven 18 j., 6 onder 18 j-, waaronder 35 metselaars, 62 op- perlieden, 34 tuinlieden, 31 timmerlieden, 57 grondarbeiders, 68 losse arbeiders, 8 land arbeiders, 4 transportarbeiders, 3 fabrieks arbeiders, 14 stucadoors, 5 loodgieters, 23 schilders.behangers, 10 kantoorbedienden, j winkelbedienden, 11 chauffeurs, 3 electriciena, 10 huish. diensten, 4 werksters, reizigers, 4 monteurs. GEVONDEN VOORWERPEN. Autowïel, F. C. Kuyperstr. 12; grijze korta werkjas, Beetzlaan 15a achter; dameshand schoen, Steenhofstr. 27; bankbiljet, Vosseveld- laan 5; huissleutel, Smit, Torenstraat; zakmes, v. Lenneplaan 40; heerenhandschoen zwart, Koninginnelaan 89; partij kolenzakken, Kerk straat 52; gemerkt rijwielmerk in etui, vam Weedestraat 51; vulpotlood, Politiebureau;- gebogen ijzer, idem; armbandhorloge, idem. ONDER EEN FIETS. Dinsdagmorgen, bij 't uitgaan der !i.,l n, geraakte het jongetje Van K. op het Kerk- pad door onoplettendheid onder de transport fiets van de bakkersknecht E. IIel knaapje bekwam ontvellingen aan hoofd en kni en. De bakkersjongen treft ge 11 -cluiL, daal zijn waarschuwingen" door het k- I n.ei ge hoord waren. RAADSVERGADERING. De Raad der gemeente Soe-i is in open. bare vergadering bijeengeroepen tegen Maan- dag 19 October a.s. te 9.30 uur, ter behan deling van de volgende agenda- 1. Behandeling van belasting.rcclames (te behandelen met gesloten deuren). 2. Mededeeling van ingekomen stukken. a. Beantwoording door B. en W. van vra gen, gesteld in de raadsvergadering van 31 Juli j.1. voorzoover de beantwoording met heeft plaats gehad in die vergadering. b. Schrijven van Wed. E. Kaayk Soest, inhoudende bezwaren tegen aanbrenging van den hoogen trottoirband vóór haar perceel met voorstel dat in handen te stellen van B. en W. om prae-advies. c. Verzoek van het bestuur der Chr. U L.ü* school aan de Spoorstraat, om de wettelijks voorgeschreven medewerking te ver]ccn<-n voor aanschaffing van drie lessenaars, met voor-- stel dit in handen te stellen van B. cn W. om prae.advies. d. Verzoek van A. P. Hilhorst om een interpellatie te mogen houden. 3. Voorstel om met intrekking van het raadsbesluit van 29 Juni 1936 no. 4461 vast te stellen een verordening tot wijziging en aanvulling der Legesverordening, zulks in verband met een opmerking van Ged. Staten. B. en W. stellen de navolgende tarieven voor: a. voor een inlichting of een opgave, indien het een persoon betreft fo.25; indien het een gezin betreft fo.50; indien het een anderen openbaren dienst dan die genoemd in het 20 lid van art. 104 van het besluit bevolkings boekhouding 1936 Stbl. 342, alsmede ecü openbare instelling of bedrijf betreft per in lichting of opgave fo.oj; per abonnement van ,ioo inlichtingen of opgaven f4.50; idem 500 f20.—; idem 1000 f35.idem 10000 f 300.-; b. voor wekelijksche opgaven uit de regis ters van ingekomen en vertrokken persone% alsmede de verhuizingen binnen de gemeente

Soester Courant | 1936 | | pagina 7