SL iticoiaas-cadeaux WIERSEMA m m m m m m Soester vereenigiogen vergaderen» Met Schoffel en Hark. in 11 3B i np i if Op ieders tafel MASSELINKS zoet Roggebrood en Bosscher Beschuit Vraagt Uw bakker of winkelier Soest Snipverkouden OOMPO - jd^Êk lucht je van op. M Brandwonden Pu rol er op Purol geneest Toch Huwelijksfeesten in Soest. Maandagavond had In de Gouden Ploeg een belangrijke vergadering plaats. Door de besturen der vereen. V.V.V. Soest Vooruit, Soest-Zuid en de C.O.V. Juliana v. Stolberg waren van alle Soes ter vereenigingen een tweetal afgevaar digden bijeen geroepen, ter bespreking van de te houden collecte voor het Nat. 'Huldeblijk en de vraag of er al dan niet !n onze gemeente feestelijkheden gehou den zullen worden bij het Prinselijk Huwelijk. Zes en dertig vereenigingen hadden aan deze oproep gehoor gegeven. Be- [tialve de drie uitschrijvende vereen, tel- iden wij: De Soester Vrijw. Brandweer, [Bijz. Vrijw. Landstorm, Vrijw. Burger macht, Ned. Bond oud-Onderofficieren föfd. Soest, Friesch Gezelschap, Christ [Zangvereen. Cresendo, Oranjegarde, Soes- i'ter Harmonie P.V.O., Gymnasfiekvereen. [A.D.O., Pluimveevereen. Soest Omstr., Mannenkoor Apollo, R.K. Bouwvakver., [Soester Turnclub, Chr. Gymnastiekver eniging Fraternitas, V.V. Soest, E.H.- i.O., Coop. L^ndbouwver. Soest, Wij wil- :n Zingen, Chr. Middenst vereen., R.K. Voetbalver. Dios, R.K. Bond van schil- üerspatroons St. Lucas afd. Soest, R.K. jonge Boerenbond, De Jonge Werkman, RJK. Boeren Tuindersbond, Chr. Boeren en Tuindersbond, Soester Bouwkring, Centr. Winkeliersvereen., Vereen. Bijen- steelt, de Vereenigde Kappers en de Chr. Vrouwenbond afd. Soest. De voorzitter van Soest Vooruit, Nota ris A. O. Dammers, opende de bijeen- 'itomst te half negen met een welkomst woord, en nadere uiteenzetting van het Öoel der vergadering. Elke Burgemeester in Nederland heeft een circulaire ont vangen, waarin hem opgedragen wordt, In zijn gemeente de algemeene collecte te doen houden voor het Nat. Huwelijks geschenk. Mr. Deketh droeg dit over aan de vereen. Soest Vooruit, Soest-Zuid ,en Chr. Oranje Vereen., die daarop de inedewerking van alle Soester vereeni gen inriepen, In de tweede plaats zal aan de orde komen de vraag of er al Idan liet gefeest zal worden, dit vooral inet het oog op het ongunstige jaarge- Spr. gaat dan eerst over tot punt 1. De collecte zal gehouden worden met lasten en bussen. De gemeente zal daar toe verdeeld worden in wijken. Op voor stel van de heer Batenburg zal in een 'vergadering aan elke medewerkende ver eeniging een of meer wijken worden toegedacht. De vereeniging zorgt dan Voor de regeling der collecte. Na eenig heen en weer gepraat gaat men eerst over tot de vraag, welke vereenigingen zullen collecteeren. Niet alle vereeni- ingen kunnen dit doen. De C.W.V. en 'hr. Middenstandsvereen. zeggen, dat hun leden bestaan uit winkeliers en neringdoenden, zoodat het hun niet mo gelijk is, met lijst of bus rond te gaan. Hetzelfde geldt voor de kappers e,d. Sommige vereen, moeten bedanken daar hun ledenaantal klein, en bovendien in jandere clubs ingedeeld zijn. Tenslotte geven zich 14 vereenigingen op, en ver schillende doen de toezegging, in geval van nood mee te helpen. Voor het collecteeren geven zich $p: De Oranjegarde, S.T.C., Brandweer, A.D.O., V.V. Soest, Vrijw. Burgerwacht, Cresendo, V.V. Dios, Jonge Werkman, Vrouwenbond, Fraternitas, E.H.B.O., B. V. L. Uit al deze vereen, zal één lid geko zen worden om zitting te nemen in een comité, dat met twee leden van elke uit schrijvende vereeniging aangevuld zal worden. Dit comité zal Dinsdag 24 Nov. vergaderen tot nadere bespreking. Thans de vraag betreffende feestelijk heden. De heer Maris (oud-onderoff.) Is voor een wijdingsdlenst op 7 Jan., doch wil alle verdere feestelijkheden uitstellen, tot het Prinselijk Paar op Paleis Soest- idijk haar intocht houden zal. De heer Wassing (W.W.Z.) betreurt het jaargetijde, doch stelt voor, in sa menwerking met andere vereenigingen, in verschillende zalen tegelijk zangavon den te geven. De heer v. d. Flier (C.O.V.) wil ook alles uitstellen tot de intocht op Palcis Soestdijk. Na eenig gepraat woedt gestemd met zitten en opstaan, en blijkt de meer derheid toch wél te willen feesten. Als dan zal een comité benoemd moeten worden. Of wel gevormd door de be sturen der drie vereenigingen, zooals die thans achter de tafel zitten, of wel op nieuw gekozen uit alle aanwezigen. De heer Sitter (P.V.O.) spreekt in de ge.rL van alle aanwezigen als hij voor stelt, het comité maar te behouden, en het als feestcomité uit te roepen. De voorzitter geeft gelegenheid om voorstellen te doen voor feestviering. Dan komt er niet veel los. De heer Ree horst (Cresendo) voelt veel voor een ijs- feest, indien mogelijk. Dat wordt aan- geteekend. De heer Batenburg leest een rijk voorzien programma voor van een naburige plaats, waarop zoowel de voor gestelde wijdingsdïenst als ijsfeest een plaats vinden. Besloten wordt nadere besprekingen in een volgende vergade ring te houden. Nog wordt medegedeeld, dat de Bur gemeester tot zijn spijt op het laatste oogenblik verhinderd werd, de vergade ring bij te wonen. Daarop sluit Notaris Dammers de ver gadering met dank aan alle vereeni gingen voor hun medewerking en een opwekkend woord. Soest heeft met het monument getoond iets te kunnen, laat Soest ook thans aan de spits staan, zoo dat wij kunnen zeggen: „Ik benertrotsch op, Soester te zijn!" IEDEREN DAG VERSCH. WIJZIGING AFWIKKELING TELEFOONVERKEER IN HET GOOI Op Zaterdag 21 Nov. a.s. te 13 uur zullen de interlocale telefooncentralen te Bussum en Hilversum worden opge heven en zal het Interlocaal en Interna tionaal telefoonverkeer van de netten ter plaatse worden geconcentreerd op het kantoor Amsterdam. Tezelfder tijd zal voor genoemde net ten in het Gooi, Soest, Baarn, Huizen, Hollandsche Rading, Lage Vuursche en Loosdrecht, de zgn. Boodschappendienst worden ingevoerd. De bijzonderheden omtrent dezen dienst zijn opgenomen in een tevens verschijnenden nieuwen localen gids, waarin de aangeslotenen van alle vorenbedoelde netten zijn op genomen, alsmede de overigens gewensch- te aanwijzingen. Mocht de toezending nog vóór 21 November plaats vinden, dan is het gebruik ervan uittestellen tot dien datum te 13 uur. OPENBARE VERKOOPING. Door Notaris A. O. Dammers te Soest, werd op Dinsdag 17 November in Hotel Eemïand publiek verkocht. Wegens sterf geval: I. Een landhuis met aangeB. schuur, erf, sier- en moestuin a. d. Wilhelmina- laan 18 te Soest, groot 14.75 A. Ingezet door Mej. v. Straten te Soest Soest voor f 6300. Gemijnd op f 200.door de heer J. B. Wijnands te Soest. II. Een villa met erf, tuin, schuur en kippenhok a. d. Rembrandtlaan no. 6 te Soest, groot 6 a 5 c.A. Ingezet voor f 4500.—. Opgehouden, III. Een woonhuis met erf, tuin en schuur aan de Nieuw straat no. 6a te Soest, groot 4 A. 32 c.A. Ingezet voor f 2000.Gemijnd op f 10 door C. v. A' Broek te Soest. WELDADIGHEIDS-REVUE „LACH EN GEEF" Het Weldadigheids-Comité, dat door middel van de Revue „Lach en Geef" de benoodigde gelden tracht bijeen te bren gen voor de te houden Kerstbedeeling maakt bekend, dat voor dit doel onder staand Eere-Comité is samengesteld: Mr. G. Deketh, Burgemeester, Mevr. S. A. HL E. Beckeringh- geb. Krook van Harpen, Particulier, Mevr. A. M. M. Lommen, Particulier, J. G. A. Batenburg, Gem. Secretaris, A. W. Beckeringh, Particulier, D. A. de Bruijn, Wethouder, W. Buch, Particulier, A. O. Dammers, Notaris, P. Donker, Arts, J. S. van Duren, oud-Wethouder, H. J. Gasille, Wethouder, J. C. C. Phaff, oud-Kolonel, Jhr. P. J. H. Roëll, Dir. Sanatodum Zonnegloren, J. H. A. Rupert, Arts, H. G. Rupert, Arts, J. Stroband Sr., oud-Kolonel,' J. Stroband Jr., Arts, P. G. de Vos, Arts. Het Uitvoerend-Comité bestaat uit: E. van Eeden, Voorzitter, P. J. Drost, Secretaris, M. C. v. d. Plas, Penningmeester, Giro 45875, W. Groart, 2e Voorzitter, G. K. Schuijlenburg, 2e SecretariSj J. Speerstra, 2e Penningmeester, J. C. Hendriks, M. Hornsveld, W. Huurdeman, L. J. Rasch. De Revue, die uit 16 tafereelen bestaat, wordt gespeeld door uitstekende krach ten, waarvan de namen volgende week worden bekend gemaakt, evenals de tekst van het programma. Voor de Revue zijn kaarten verkrijg baar bij: Boekhandel Adriaansen, B. Grothestr., W. P. J. Venema, F. C. Kuyperstr. 10, J. v. d. Wal, Soesterbergschestr. 17. Door den Penningmeester werden reeds de navolgende giften ontvangen: W. C. T. f 1.-, Mevr. de M. I. f 25. Zou het plan van het Comité, om met Kerstmis 200 gezinnen gelukkig te ma ken, verwezenlijkt worden? Helpt allen meel „KUNST EN VERMAAK-'. Deze R.K. toone el vereeniging gaf Zondag avond in de nieuwe zaal van het parochie huis „St. Joseph'" een uitvoering, welke zich in ve'.er belangstelling mocht verheugen. De heer T. Kaats, sinds kort aan deze vereen, verbonden, hield een flinke openings. speech.Spr. heet de geestelijken en andere be. zoekers hartelijk welkom, en spreekt zijn spijt uit, dat de geestelijke adviseur der vereen., Pastoor Voss, wwegens lichte ongesteldheid niet aanwezig kan zijn. Daar pastoor Voss in de afgeloopen week pas toe stemde, als gees. telijk adviseur toe te treden, was dit een dubbele teleurstelling. Vervolgens vestigt spr. de aandacht op den heer Alders, die met zijn bijna 40_jarige re gie. ervaringen, ook deze club regisseert. Zijn energie is onverflauwbaar. Nadat het ensemble Huigen een paar vroo. lijke nummertjes ten gehoore had gebracht, rees het doek voor de eerste acte van het blijspel „Het kostbare leven'* een stuk in 4 bedrijven, door Gerard Nieien, bewerkt naar Von Mosser's „De Lijfrente". Een gansche verwikkeling van zaken tus- schen een rentmeester, een uitvinder van den kouden grond, een paar gladde compagnons, zaakwaarnemers en de man met de lijfrente, die telkens met zijn geld opduikt, allerlei verhandelingen afsluit en zichzelf gouden ber. gen belooft. De rentmeester zoekt een persoon met geld voor zijn ondernemingswerk, de werkman.uit- vinder voor zijn knoopgaten-naaimachinei De bediende der zaakwaarnemers, Zippe, beheerschte echter het gansche spel, en wel om de eenvoudige rede, dat hij zeer natuur lijk acteerde. De Zippe, uitgebeeld door den heer D. Hoofd, komt een extra woord van lof toe voor zijn allergeestigst spel, dat opvallend afstak bij dat der andere spelers. Want hoewel de rollen perfect ingestudeerd waren en er duidelijk gesproken werd, bleef het erg amateurs.werk en kwam er maar geen „Schwung'" in. Dat was jammer, want met wat meer losheid had er meer succes be haald kunnen worden. Van grime en tooneel was zeer veel werk gemaakt. Men heeft zich ook dezzen avond best geamuseerd, en ziet alweer verlangend uit naar een volgende, gegeven door „Kunst en Vermaak'". Aan de spelers zouden we willen toeroepen: beweeg U wat natuurlijker en losser, en gesticuleer niet te veel met beide handen te gelijk. Den avond werd bijgewoond door pastoor Smit en de kapelaans Oostveen en Te Riele. Ingeleid met een kleine uiteenzetting aan gaande de geesteswetenschap als nieuws cultuur.inpuis. Dr. Rudoph Steiner, een ge niale geest, welke in 1925 overleed, stichtte in Zwitserland de vrije Hoogeschool voor geesteswetenschap, om deze zoodoende op te voeren en verder te dragen. Dr Steiner omvatte in deze nieuwe be lichting van geestelijke achtergronden vele vertakkingen der kunst. De spreker van dezen avond val aantoonen, hoe buiutengewoon ver. heffend en veredelend deze geesteswetenschap de kunstgeschiedenis maakt. De heer Breman koos hiervoor de mu- ziek.kunst. Na deze uiteenze.ting trad de heer Breman naar voren, en teekende eerst op een bord de overzichtelijke jaartallen der bedoelde twee ecuwen wejke jiggen tusschen de geboorte van Bach in 1685 en het overlijden van Wagner in 18S3 wiens werk daarna door Bruckner tot 1896 nog werd voortgezet. Rekent men hiertegenover dat Bach eerst tegen 1700 ais duidelijk scheppend musicus gezien wordt, dan heeft men twee eeuwen scheppende kunst. In deze twee eeuwen ziet men vijf grootmeesters in de muziek, n.L Bach, Mo/art, Beitho\en, Schubert en Wagner. Schubert, als een mystiek wonde.r, slechts 31 jaar geleefd hebbende, stelt spr. hierbij terzijde. Hij leefde tijdens Mozart en Beet hoven, doch volgde een zoo geheel aparte wijze van schepping, dat die genie een op zichzelf staand wonder blijft. Uitvoerig schildert spr. nu Bach als de grootmeester der fuga, hierbij zeer aanschou welijk de bouw der fuga aantoonend. Bach's kunst kenmerkte zich door vrome eenvoud. Bezonkenheid, rustend in God. De sterke schepper van composities, die boven alle aardsche gevoel uitgingen. Ver heven, oorspronkelijke kunst. Mozart daarentegen ontplooit zijn kunnen op geheel andere wijze, geen donkere fugas geen overweldigende, diepgaande Passions maar lauter lieflijke muuziek. Mozart is on- beteuugeld, hij schept melodieuze thema's op alle gebied. In zijn 35-jarig leven heeft hij meer dan 600 compasities vervaardigd, en wel in de grootst mogelijke verscheidenheid. Symfonieën, Sonates, missen, requiems, fantasiën, maar ook opera's, liederen en kleine liedjes. Mozart's kunst is een alleszeggende, pure schoonheid. De lieflijkheden als van een paradijstoestand weergevende. jeugd corp&' A.s. Maandag" half acht sa! 3oor de har monie als opening van den collecte.week een muzikale rondgang door onze gemeente wor. den gehouden. Wij vertrouwen dat deze collecte in alle| opzichten zal slagen, aangezien het voor een zeer nuttig doel is en de Harmonie» hier door in staat gesteld zal worden ook voor de jongere menschen de muziek te kunnen laten beoefenen. VOOR DAMES; Sjaals 80-105-125 enz. Handschoenen 90-100-110-125 Kousen 75-85-120-160 enz. Bontcoll met mof 725 Japonstoffen 105-125-145 per el Tricot-zijden onderj. 210-280-325 VOOR HEEREN: Overhemden 175-250-275 enz. Dassen 60-75-90-125 enz. Sokken 60-75-90-110 enz. Handschoenen, Pochets, Zakdoeken Of 'n winterjas, wintermantel of colbert- costuum naar maat 1 Soesterbergschestr. 9a Tel. 408 Dan wat Dampo diep opsnuiven. Doos 30, Pot 50 ct. Bh Apoth. en Drogisten SOESTER SCHAAKCLUB. Onderstaand probleem is het eerste van de probleem-oplossingswedstrijd; deelname staat voor iedereen open, dus zoowel voor leden als niet-leden. Door het bestuur is een bepaald bedrag uit getrokken voor een aantal prijzen. Bij voldoende deelname stelt de redactie van dit blad een extra prijs ter beschikking. De oplossingstermijn bedraagt voor ieder probleem 10 dagen. Het resultaat zal berekend worden naar het totaal aantal behaalde punten, dit is nl. voor een twee- zet 2, voor een driezet 3 punten. De goede oplossers zullen worden gepubli ceerd, alsmede de totaal uitslag; met dit laatste kan dan ieder zijn eigen resul taten vergelijken. Probleem no. 14 ZWART, abcd e f g h WIT. Wit: Kg5, Db6 en Pc8. Zwart: Ke5, pi.d5, e4 en e7. Wit begint; mat in twee zetten. Oplossingen (opgave van de sleutelzet is voldoende) in te zenden vóór 1 Dec. a.s. aan 't secretariaat van de Soester Schaakclub, Mendelssohnlaan 5, Soest dijk. Hst minste tandbederf, .ndien U poetst met wat goeds, dus met IVOROL Tube 60 «n 40 ct. Doos 20 ct. geestenwetensci-iappelijke LEZING. Vrijdagavond sprak in Religie en Kunst voor een matig gehoor de heer W. F. Breman,. musicus te den Haag, over het onderwerp: Van Bach tot Wagner»*. De geestelijke achtergrond van twee eeuwen muziek en de gang van Wagners inwijding, geestesweten schappelijk belicht, voor musici en voor niet musici, dus voor allen. Door den heer A. A. v. d. Poel werd Spr. Beethoven blijkt de strijder te zijn. Thans geen vroomheid; geen lieflijkheid. AUe Godde. iijkhèid is verbannen. Beethoven, voorstellend lijkheid is verbannen. Beethoven, worstellend met een physieke kwaal, worstelt ook met zijn eigen kunst. De motieven overweldigen hem, maar hij blijft ze meester. In tegenstelling met Mozart's vlotte neerschrijven van partituur, blijft deze sterke ik.persoonlijkheid steeds bouwen en uitelkaar halen, opnieuw bouwen, en nogmaals doorgronden. Van zijn beroemde 9e symfonie zijn tal- looze schetsen gevonden na zijn dood. Door zijn doofheid physiek in isolement, wroet en worstelt Beethoven in volkomen eenzaamheid met zijn machtige kunst. Dan staat Wagner op, hij breekt met alle conventie.wetten, grijpt naar mythologische gegevens en dicht zijn hartstochtelijke roman, tische opera's. Zijn teksten zoowel als zijn pathetische* muziek zijn profetisch. Alle opera>s zijn ge baseerd op de verlossing. Vanaf de Vlie gende Hollander, Tanhaiiser, Lohengrin, Ne- beiungen tot Parcifal, krijgt de verlossing het uiteindelijk hoogtepunt. In de Parcifal is het tenslotte de Christus, die als Verlosser er kend wordt. Spr. geeft nu ueen geesteswetenschappelijke toelichting over de stuwing in de toounkunst, vergelijkt met architectuur en beeldende kunst. De algemeene toestand is in deze twee eeuwen ook zeer veel vooruit gegaan. Niet alleen was er de metamorphose van Bach's Fuga"s tot Wagners uitgefloten opera's, maar ook op ander kunstgebied waren metamorphoses merkbaar. Spr is echter ten volle geslaagd in zijn geesteswetenschappelijke belichting van deze twee eeuwen muziek, waar hij duidelijk maakte, hoe na Bach's vrome rust, Mozart Paradijs toestand volgde, daarna Beethoven's val op aarde en de worstelingen der mensch- heid, en eindelijk Wagners kreet om ver lossing, ten slotte de Chr,s:us aanwijzend als eenig e Verlosser. Na de pauze gaf spreker een uitvoerig overzicht van Wagner,s levensloop,eveneens uit geesteswetenschappelijk oogpunt be schouwd. Het hoogtepunt in het leven van dit genie as het ontstaan der Parcifal, waar van op verschillende bijzondere oogenbiikkm in het leven van den componist reeds frag- men hun ontstaan hadden gevonden. Aan de hand van verschillende gegevens toonde spr. aan, dat in het leven van dit genie het getal zeven, het z.g.n. „heilige'' getal, tot uitdrukking komende in de jaartallen der der jaren waarin voor hem bijzondere ge beurtenissen geschieden, een sterk ui'komen de rol heeft gespeeld. Een zeer leerrijke, uberst mooie avond. COLLECTE SOESTER HARMONIE P.V.O. Bovengenoemde vereeniging zal in de ko mende week een collecte houden tot stich ting van een instrumentenfond» voor haar •k Eb deuze week in onze krant gelezen, da B. en W. de begrooting al ebben inge diend bie den raod. Da's veur Soest buuten- gewooti vroeg. Maar 't ken nog best, da d"r zooveul veranderingen inkommen, datet toch nog Karsemus wordt veur ze d'r an be ginnen. •t Is zoo'n bietje net as 't veuruige jaor Maar wa'k ter in mis, da is wat meer moreele zorg veur de warklooze arrebaijers. Eje dr welis aon gedocht, wattie mensche mee maoken?. Dan mo je is denken, da de een of andere vakman 'n langen tied warkloos is, zeg maor dattie groote kinderen et, die nog wa ver dienen. Dan kriegt ie zelf geen uutkeering uut de steun. Die kinderen zelf verdienen, ook al nie zooveul, en motton daor et uusouwenj mee onderouwen. Alles wat die groote kinderen zich adden voorgenomen, motten ze laoten, ze ebben geen geld en geen vooruutzichten om te kennen trouwen. Doen ze et'toch, dan is et arremoei van begin tot end. Ook van d'r vaoder en moeder. Maar as ze et nait doen, dan binnen *e eigenlijk voortdurend in een geprikkelde stem. ming. Da vallen dukkels arde woorden, ook teuguen d'r vaoder en moeder. En of alticd et zedelijke leven even oog staot, daor zullen we maor zwiegen. Vaoder ken me goed fesoen geen pakkie tebak koopen, en is in elk opzicht; afhan kelijk van z*n kinderen. Kun je begriepen, da d'r in zoo"ni uus- ouwen nog al dukkels vuusten gebald worden teugen de bestaonde maotschappelijke orde. En de kinderen? Die waoren nog eel jong, toen de wereldoorlog aon de gang gong. Zij adden daoraan niet de minste schuld. En de crisis Adden ze daor wel schuld aon Belnee. Maar ze binnen de dupe. ■n Vak ebben ze niet goed kennen ieeren, want toen ze jong maatje waoren, toen wer den ze naor uus gestuurd. En oeveu* bin nen d'r nie, daor 't eele uusouwen warkloos is? 'n Nieuw stukkie goed kennen ze niet koojen Dt portenemee is ardstikke leeg. De wünei stao* veur de deur. D'r motten lek nis zijn en warme onderkleeren, d'r mot brand stof wezen. De voeding mot beter zijn, dan in den zomer en zoo al meer. Je begriept dus wel, da er eel wat te kort wordt ge- kommen. Et gemeentebestuur van Soest is doof aan dat oor. De uutkeering en zijn zoo laag, da de menschen doorloopend kou en onger eb ben. En nou oor je wel dukkels, dat ook de groote lui et zwaar ebben, maar as ter een lecning van 50 miljoen, zeuven maolen over- teekeud wordt, dan wil da zeggen, dater 350 miljoen aangeboden wordt, en dan zig ik toch maor, da je toch eerst mot ebben, veur je et aon de regeering kan lee ien. Ik ui' maor /eggen dater nog veul bin nen, die nog wel geld ebben. Wie, binnen dat dan? Nieumand zal zeggen, da de wark- loozen zooveul ebben ingeschreven, ook nie de arbaiders die nog warken, want die d'r loon is ook al aongepast. Nou, de middenstand ligt in z'n gebeel zoo wat op sterven, en de boeren binnen eele- maol blut. Maor 'k schei uut mit m'n ver onderstellingen. D'ï is ier in Soest 'n kommiittéé, dat aon die menschen, die et zoo erm ebben mit de winter en de Karsemus wat ekstra wil geven. Laoten we dan mit z'n allen zorgen, datcr clan ook wat uui te daalen is. Ik bedoel, geef je biedraoge an dat kommittee. Dat is menschlievend en je brengt vreugde en blledschap bie de menschen in uus, zoodat ze ook is voelen en zien, dat er om aarlui gedacht word. Ik reken d'r op, dat jullie dat ze'.le doen. D'N DIKKE.

Soester Courant | 1936 | | pagina 2