Uit den Soester Raad. Woensdagmiddag vergaderde de raad on. zer gemeente onder leiding van den Bur gemeester. De hceren Van Klooster en Stroband waren afwezig. I Na de gebruikelijke opening kwam! de igenda in behandeling. j j 1. Vaststelling van de notulen der ver gaderingen d.d. 9, 16 en 30 Dec. 1936- Zonder bespreking goedgekeurd. 2. Mededeeling ingekomen stukken. a. Mededeelingen van den Minister van Binnenlandsche Zaken inzake de berekening tran de gewone bijdrage uit het werkloos heids subsidiefonds voor 1937. Voor kennisgeving aangenomen. b. Jaarverslag van het Centraal Archief- en Inlichtingenbureau inzake Maatschappelijk Hulpbetoon voor Nederland over 1935- Voor kennisgeving aangenomen. c. Goedgekeurde gemeente- en bedrijfsbe- grootingen voor het dienstjaar 1936 met daar. Dij behoorende begrooüngswijzigingen. Voor kennisgeving aangenomen. d. Verdaging der beslissing omtrent de gemeente- en bedrijfsbegrootingen voor het dienstjaar 1937. Voor kennisgeving aangenomen. e. Begrooting voor het jaar 1937 van den keuringsdienst van waren voor het gebied Utrecht. I Voor kennisgeving aangenomen. f. Mededeeling van Gedeputeerde Staten, dat krachtens machtiging van H. M. de Ko- ninging, goedkeuring is onthouden aan het raadsbesluit, waarbij de gemeente voor de heffing van de personeele belasting naar de eerste twee grondslagen is gerangschikt in de 5e klasse. Voor kennisgeving aangenomen. g. Twee door Ged. Staten goedgekeurde besluiten van B. en W. tot verkoop vaq grond aan den makelaar Ir. J. C. F* Gijzen. Voor kennisgeving aangenomen. h. Mededeeling met voorstel van B. ep W. inzake verkoop van het bij Gemeente werken aanwezig zijnde paard. Voor kennisgeving aangenomen. i. Verslag over 1936 van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim te Soesterberg. Voor kennisgeving aangenomen, j. Verslag over 1936 van de Commissie itot Wering van Schoolverzuim te Soest. k. Schrijven van Ged. St., inhoudende de mededeeling dat zij geen vrijheid kunnen vin den om goedkeuring te hechten aan een raadsbesluit om de Buitenplaats vVredehof" aan te ko op en. Voor kennisgeving aangenomen 1. Adres van J. C. Bout e«a., bewoners van den Kampweg, verzoekende te bevorderen, dat grond wordt overgenomen voor door; adres bereids in behandeling genomen is. Na 'n verzoek van den heer THIJSSEN, om dit adres nu te behandelen, deelt De Bruijn mede, dat met deze zaak pl, m. f 70.kos ten zijn gemoeid. De heer NOODER merkt op, dat adres sant thans eieren voor z'n geld kiest. Vroeger werd f 2.per M. gevraagd. m. Antwoord van den Minister van Sociale Zaken op het schrijven van een commissie uit den Raad, inzake toepassing Steunrege- ing. De behandeling van dit antwoord wordt aan dc agenda toegevoegd. n. Beantwoording der opmerkingen der raadsleden Stroband, Thijssen en Van de Ven betreffende de gemeenterekening over het dienstjaar 1935. Wordt eveneens aan de agenda toegevoegd, o. Verzoek van J. C. en P. Swager om grond te ruilen met de gemeente met afwij zend voorstel van B. en W. Voor kennisgeving aangenomen. Hierna maakt de Voorzitter nog melding van een van verschillende leden ingekomen motie. De behandeling dezer motie wordt oc^ aan de agenda toegevoegd. 3. Yoorsel tot het vervroegd aflossen van een geldleening per resto groot f 52.600.—. Conform besloten. De heer NOODER merkt op, dat er thans een te veel aan goud is, waardoor de rente voet steeds meer zaJ dalen. Spr. adviseert net leeningen voorzichtig te zijn. 4. Vaststelling va/i besluiten tot begro tingswijziging; a. Algemeene wijziging dienst 1936; b. Algemeene wijziging dienst 1937; c. V/ijziging dienst 1936 in verband met toekenning van enkele achterstallige salaris bedragen d. wijziging dienst 1937 verband houdande met de uitvoering dea- werkzaamheden in de bosschen. Deze wijziging beoogt het voor 1937 ver leenen van een crediet, groot f 19.800. voor arbeidsloonen en f 528.voor andere kosten, ter uitvoering van het boschplan. Alle besluiten vastgesteld, 5. Vaststelling van besluiten tot belegging van gelden. De heer VAN DE VEN acht deze beleg ging niet vrij van speculatie. De VOORZITTER merkt op, dat de bank voor Ncd. Gemeenten zeer safe is. De aan deel en zijn uitsluitend in handen van publiek rechtelijke lichamen. De heer NOODER meent, dat de hooge rent een hooge rentevoet in de hand werkt. Weth. DE BRUIJN acht het juist, dat ook Sotr^: van de hooge rente profiteert. De heer THIJSSEN wil liever niet met ban ken werken. Weth. GASILLE zegt, dat er geen gevaar is, controle wordt door t Rjjk en de Ged. Staten toegepast Het besluit wordt vastgesteld. 6. Voorstel tot intrekking van het raads- bestuit van 30 Sept. 1936, 4e afd. no. 4285, tot vermindering der personeele belasting voor den grondslag biljarten. Waar Ged. St. zich niet met dit besluit kunnen vereenigen, stellen B. en W. voor bedoeld besluit, waarbij belasting op biljar ten van f 20.tot f 10.werd verlaagdt in te trekken. De heer NOODER kan zich hiermede niet vereenigen. De autonomie der gemeente wordt hier aangetast. 1 1 Het voorstel wordt hierna verworpen. 7. Voorstel tot vaststelling van renteper. c.entages voor 1936, voor verstrekte en opge. nomen gelden gasbedrijf. B. en W. stellen voor aan het Gasbedrijf in rekening te brengen een rente van 31/: procent voor opgenomen gelden en uit te keeren een rente van 1 l/g procent voor bij de gemeente belegde gelden. Conform besloten. i I 8. Voorstel tot toekenning van vergoedin gen aan muziekkorpsen voor in 1936 gege ven openbare concerten. Voor de, door de Harmonie „P.V.O." te Soest en de Muziek-Vereen. „St. Joseph" te Soesterberg, op 31 Aug en 8 en 12 Sept. 1936 gegeven concerten en verleende medewe- king aan de feesten, stellen B. en W. voor, aan genoemde vereenigingen een vergoeding te verleenen van resp. f150en f80. De heer HOM informeert of nagegaan is, hoeveel concerten zijn gegeven. De heer VAN DEN BERG meent, dat het bedrag voor Soesterberg toekomt aan „St. Joseph1', vooral nu geen subsidie meer wordt verleend. De heer ENDENDIJK merkt op, dat aan deze bedragen niet de gedachte van subsidie mag worden gegeven. Het voorstel wordt hierna goedgekeurd. 9. Voorstel inzake de met W. van den Bedum en J. H. Koster getroffen financiëele regeling in verband met de beëindiging hun ner werkzaamheden bij den dienst van ge meentewerken. Ged. Staten maken bezwaar tegen de uit- keeringen aan bedoelde personen als vaste jaarlijksche vergoeding. Bedoelde uitkeeringen kunnen wel worden verleend als jaarlijksche gratificatie. De heer THIJSSEN acht dit niet in het belang van beide personen. Aan de willekeur van volgende raadscolleges zijn zij overge leverd. Spr. wil in beroep gaan bij de Kroon. De VOORZITTER merkt op, dat het ge nomen besluit in strijd is met de wet Spr. acht het gevaar van volgende colleges niet groot. D e_.bê^,HQJÜ^ou„.?vaaEfte geoJtafjEc TJ\Ü5r beide personen. De heer ENDENDIJK noemt de houding van Ged. St. zeer welwillend. De heer VAN BREUKELEN merkt op, dat het besluit genomen is op voorstel van B. en W. De heer PIELMES wil besluiten als door B. en W. voorgesteld. Spr. acht dit in het belang van beide personen. De heer THIJSSEN acht het gevaar door de heer Hom bedoeld niet aanwezig. Zoolang de Kroon net heeft besilist, blijft het besluit van kracht. De heer HOM betwijfelt dit, omdat de goedkeuring door Ged. St. is onthouden. Het voorstel van B. en W. wordt hierna aangenomen. 10. Voorstel van B. en W. a. tot intrekking van het raadsbesluit van 1 Augustus 1934 strekkende aan de Kroon ontheffing te vragen van de verplichting tot het oprichten van een arbeidsbeurs; b. om over te gaan tot het oprichten en instandhouden van een arbeidsbeurs; c. tot vaststelling van een verordening op den gemeentelijken dienst der arbeidsbemid deling. w erk loosheid sv erzekering. Ter verduidelijking diene, dat gemeenten, waarvan het inwonertal boven 15000 is ge stegen, moeten overgaan tot instelling van een arbeidsbeurs, tenzij door de Koon onthref- fing dezer verplichting wordt verleend. Tot het vragen van deze onheffing werd 1 Aug. 1934 besloten. Waar op dit verzoek nog niet is beslist en de Rijksdienst der werkloosheidsverzeke ring en arbeidsbemiddeling voor verleenifng dezer ontheffing geen termen aanwezig acht, en als gevolg van het feit, dat de gemeente inmiddels tot boven de 17000 inwoners is ge stegen, stellen B. en W. voor bedoeld ver zoek in te trekken en te besluiten tot op richting van een arbeidersbeurs en een ver ordening voor deze instelling vast te stellen. De heer HELMES jucht de stichting toe. De arbeiders vinden nu in Amersfoort aan vragen om werkkrachten, waarvan men hier niets verneemt. De heer THIJSSEN wenscht, dat het per soneel voor deze beurs ook door den raad zal worden benoemd. Weth. GASILLE wenscht den directeur door den raad en het lagere personeel door B. en Wu te doen benoemen. De heer VAN DE VEN. acht dit gevaar lijk. Kort geleden nog werd aan twee volon» tairs werk opgedragen, waarvoor de raad later de gelden moest voteeren. De heer NOODER wenscht, dat de raad alle benoemingen aan zich zal houden, welke gedachte ook gehuldigd wordt door den heer HELMES. In verband met een opmerking van den VOORZITTER merkt de heer THIJSSEN op, dat hij in de zaak Vos een andere meening was toegedaan, omdat hem een besluit van den raad onbekend was. Het voorstel, dat ook het lagere personeel door den raad zla woden benoermd, wordt hierna met 85 stemmen aangenomen. Ook de instructie voor het personeel zal door den raad worden vastgesteld. Voorstel tot benoeming van 2 onbe zoldigde ambtenaren van den burgerlijken stand. Be en W. doen hiervoor de navolgende aan bevelingen; 1 I. J. A. Prinsen en W- van Veeren. II. W. van Veeren en J. Elberse- Benoemd de heeren Prinsen >en Van Veeren. 12. Crediet-aanvrage voor revisie van de Eyssink-auto bij Gemeentewerken,; alsmede voor het daarin aanbrengen van een oliever gasser. B. en W. vragen hiervoor een crediet van f 310- De heer NOODER heeft in deze aangele, genheid zijn licht opgestoken bij deskun digen en moet het voorstel ontraden. Spr. geeft in overweging een advies in te winnen bij Ir. Zoetelief Norma te Oosterbeek. Weth. De BRUIJN zegt, dat hij adviezen heeft gekregen van menschen uit de praktijk. Bovendien mag een proef worden genomen op kosten van den leverancier. Het gevraagde crediet wordt hierna ver leend. 13 Voorstel tot wijziging van het raads besluit van 30 Sept. 1936 no 4457, ^betreffende deelneming in het borgstedlingsfonds voor de Geldersche Vallei. Bedoelde wijziging beoogt het verleenen van een bijdrage van f 0.02 per inwoner per jaar, inplaats van f 0.03zulks op verzoek van den Min. van Binnenl. Zaken. Conform besloten. 14 Voorstel tot den bouw van een brand weercentrale te Soesterberg). Voor deze aan de Lt. Koppenlaan te bou wen centrale, vragen B. en W. een crediet van f 2500.- De heer THIJSSEN acht het terrein, 7 M br.eed en 46 M. diep, voor bedoelde oentrale zeer ongunstig, mede voor het naast, liggend Ned. Herv. Kerkgebouw. Veel hin der zal voor dit gebouw ontstaan, evenals dit het geval is geweest met de wasschorij naast de school. Spr. wenscht de centrale, met een daaraan verbonden politiepost te plaatsen aan den hoofdweg. Spr. geeft in overweging voor zoon wwerk steun te vra. gen uit het werkfonds van het Rijk en dit voorstel thans niet te behandelen. De VOORZITTER merkt op, dat van eventueele last voor de school niets bekend is, waarna de heer THIJSSEN zegt, dat dit door het hoofd is medegedeeld. De heer ZIJLSTRA maakt eenige opmer kingen inzake prijzen der materialen en de begrooting. 1 - De heer NOODER is het eens met den heer Thijssen inzake de hinder voor het Kerkgebouw, vooral wanneer de sirene ook De "heer '"VAN - DE VEN drukt er "z*n spijt over uit, dat geen rekening is gehouden met de wenschen van den heer Thijssen. De heer ENDENDIJK merkt op, dat het Rijk niets geeft en alle bijdragen uit het Werk fonds moet worden terugbetaald. De heer HILHORST wil het plan van nu uitvoeren en niet letten op woorden van iemand, die vaak niet weet wat hij zegt, en alleen spreekt voor het upbliek. De heer HELMES acht dit plan voor Soesterberg zeer goed. Spr. meent, dat voor een ander plan geen gelden zullen worden beschikbaar gesteld uit het Werkfonds. Weth. DE BRUIJN zegt, dat bij het ma ken van dit plan naar ailes is gezien, zelfs is gedacht aan centralisatie der brandweer Daarvan is echter afgezien in verband met den grooten afstand. Spr. dringt aan op be schikbaarstelling van het crediet en wil, zoo men dit wenscht, plan en bestek nog wel eens in de commissie bezien. De heer THIJSSEN merkt op, dat zijn voorstel geen idee-fixe is en hij niet spreekt voor het publiek. Met verheffing van stem zegt spr., dat men in deze vergaderingen al leen hoort 't woord van den raad der wijzen. (Gelach.) Het voorstel van B. en W. wordt hierna aangenomen met de stemmen van de heeren Thijssen en Van de Ven tegen. 15. Vaststelling van besluiten tot het ver leenen van een voorschot als bedoeld in art. 103 der L.O. Wet 1920 aan de bijzondere scholen. Conform besloten. 16. Adres van de vereenigingen „Soest Vooruit", „Soest Zuid" en de „Soester Bouw- kring", verzoekende af te zien van plannen tot het verkoopen en in exploitatie brengen van het boschgebied, gelegen tusschen Soes- terbergschestraat en het verlengde van de Middenlaan, alsmede tot het aanleggen van wegen in bedoeld bosch met prae-advies van B. en W. B. en W. stellen voor bedoeld adres voor kinnisgeving aan te nemen, daar 't desbetref fende boschgrond in het uitbreidingsplajn ais bouwterrein is aangegeven en ook de wegen jn dat plan zijn geprojecteerd. De heer NOODER acht het adres voor barig. Er zijn wel aanvragen voor dezen grond geweest, doch de raad heeft nog nim mer zijn houding in deze zaak bepaald. Spr. meent vérder, dat de beide eerste vereenigingen hier in verkeerd gezelschap zijn. Ook acht spr. een prinipe.besl'uit niet noo- dig. Het adres wordt hierna voor kennis geving aangenomen. i 1 j 17. Adres van den Ned. Chr. Bouwvakar beidersbond inzake instelling van een advies commissie voor steunverleening met prae- advies van B. en W. B. en W. meenen, dat de beslissing hier omtrent berust bij het college van B. en W., optredende als orgaan der steunverleening. Waar volgens dit college de noodzakelijk heid van eert dergelijke commissie niet Is gebleken, hebben zij besloten geen advies commissie in te stehen. De min. van Soc. Zaken kan zich hiermede vereenigen. De heer HELMES zegt, dat in den laat ste tijd wel eenige verbeteringen zijn aange bracht, doch acht een advies-commissie zeer zeker noodig. Ook de heer HOM dringt op instelling van bedoelde commissie aan, zulks in ver band met een blijkbaar door de organisaties ontvangen schrijven van den minister. De heer ENDENDIJK spreekt zich uit voor een verzoek van den raad aan B. en W- tot instelling dezer commissie, De VOORZITTER zegt, dat B. en W, niets voelen voor deze commissie en niet tot instelling zullen, overgaan. 1 De heer NOODER: „Daar heb je nu een klein proefje van het dictatoriaal gezag1'. Hoewel het moeilijk is tegen dit gezag op te tornen, zal spreker blijven vechten voor de rechten van den raad. Het orgaan van nu is geen verantwoording verschuldigd, maar de resutaten zijn wel te zien. Weth. GASILLE: U wenscht dus wel de dictatuur van den raad? De heer NOODER: Neen, ik wensch de democratie. De besprekingen betreffende dit punt wor. den hierna gestaakt, waarna de vergadering een oogenblik wordt geschorst voor de thee. Na heorpening deelt de VOORZITTER mede, dat hij in de pauze even heeft geïn formeerd en met zekerheid kan mededeelen, dat van het schoolhoofd te Soesterberg geen klachten zijn ingekomen. 18. Adres van H. M. Reulent secretaris der samenwerkende vakorganisaties, verzoekende 'een andere regeling te wiillen treffen ten aan zien van het distribueeren van goedkoop e margarine en het verlengen der inschrijving bij de arbeidsbeurs, met prae.advies van B. en W. Onder mededeeling, dat het treffen van een regeling inzake de distributie van margarine haar aandacht heeft, en dat de arbeidsbeurs voor het verlengen der inschrijvingen is ge opend des Vrijdagsmorgens van 10—12 uurf adviseeren B. en W. den raad dit adres in hun handen te stellen ter afdoening, aange zien een en ander tot de compententiie van hun college behoort. Weth GASILLE deelt mede., dat de mar garine distributie thans anders is geregeld. Drie winkeliers hebben zich thans met den verkoop belast. De heer VAN BREUKELEN wijst er op, dat er tijdens de bedoelde inschrij vingen in het gemeentehuis een gr00te wanorde is. Vpl. gens zijn meening moet men langs een andere uitgang het gemeentehuis kunnen verlaten. Weth. GASILLE merkt op, dat dit door de arbeiders zelf komt. Als er politie by is, gaat alles ordelijk. 1 Hoewel in de woorden van weth. Gasüle veel waarheid ligt, meent de heer HELMES adviseert deze aangelegenheid te bziea in de oommis&ie. Aldus besloten, 19. Adres van G. v. d- Hoef en D. Ch. Stam, verzoekende onheffing van art. 15 der Bouwverordening voor den bouw van 4 wo ningen onder één kap, op een terrein, gele gen aan het Kerkpad Z.Z., met voorstel van B. en W. B. en W. stellen voor de gevraagde ont heffing niet te verleenen. De heer VAN BREUKELEN kan zich met het voorstel van B. on W,. niet vereenigen en wil toestemming verleenen. Ook de heer HELMUS acht ontheffing geen bezwaar, als in het midden der vier woningen een poort komt. De heer ZIJLSTRA kan door het bou wen van bedoeld blok geen verslechtering van den westand zien. Spr. wil geven en nemen. De heer ENDENDIJK acht noodzaak niet aanwezig en is daarom voor het voorstel van B. en W. Weth. DE BRUIJN zegt, dat de verorde. ning er is om haar aan te houden. De heer Nooder mag dit misschien dictatoriaal noemen maar dat kan hem niet schelen. Het voorstel van B. en W. wordt hierna verworepn met 85 stemmen, waarna de VOORZITTER opmerkt, dat dit een mooi zaakje is, om aan de Kroon voor te leggen. De heer THIJSSEN merkt op, dat in dit besluit nog niet is opgenomen, dat het ver zoek wel is toegestaan. Fen voorstel tot het bouwen van 4 wo ningen, waartusschen een poort, wordt hierna met 94 stemmen aangenomen. 20. Adres van K. P. van Ingen te Soest, verzoekende hem in beroep ontheffing te ver leenen van art. 13 der Bouwverordening voor den bouw van een showroom op een terrein, gelegen aan de Anna Paulownalaan. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken. I De heer ZIJLSTRA meent, dat B. en W. bij het bezem van deze aangelegenheid, wel wat overvloedig zijn geweest. Waar geen schade of hinder voor de omwonenden ont staat, stelt spr. voor ontheffing te verleenen. De heer ENDENDIJK voelt veel voor de gedachte van den heer Zijstra, terwijl meer. dere leden blijk geven geen bezwaar te heb ben. Weth. DE BRUIN merkt op, dat het nu een orgelmakerij wordt, doch later een garage Spr. constateert, dat deze aangelegenheid niet zakelijk maar persoonlijk wordt bezien. Het voorstel van B. en W. wordt hierna verworpen. 21. Vaststelling van besluiten inzake ge meente-eigendommen, te weten: a. tot wijziging van het raadsbesluit d.d. 30 Nov. 1936, ie afd., no. 726, betreffende verhuur van de woning Beukenlaan 15a, aaq G. v. Hummel; Deze wjjzigiug beoogt het ingaan der huur op 1 Februari 1937 mpTaats van 1 Jan. 1937, b. tol het in eigendom overnemen van een strook grond van de erven van H. v. Veeren; Betreft afstand van grond aan den Eigen- doms weg. e. tot aankoop van een perceel grond na bij de Soesterbergschestraat. Betreft aankoop van een perceel grond voor een bedrag van f 900. Conform besloten. 22. Vaststelling van het 3e suppletoir ko hier 1935 en het ie suppletoir kohier 1936 der strantbelasting. Conform besloten. 23. Behandeling van belastingreclames. .Wordt in het geheim behandeld. 24. Voorstel tot het verleenen van een crediet groot f 1200.benoodigd voor de feestelijkheden ter gelegenheid van de ves tiging van het Koninklijk Paar. De heer HILHORST zou gaarne zien, dat alle inwoners blijde dit feest kunnen vieren, waarom hij voorstelt van het beschikbare be drag aan de werklooze gezinnen f 1.uit te keeren. De heer ENDENDIJK voelt voor deze gedachte, doch zou dan het bedrag willenf stellen op f 1500. De VOORZITTER zegt, hiertegen geea bezwaar te hebben. Het besluit hiertoe be hoeft echter de goedkeuring van Ged. St< Deze mede'- eling ontlokt aan den heer HILHORST de opmerking, dat hij tegen het crediet is, wanneer de werkloozen er niet in zullen deelen. Weth. GASILLE wijst er op, dat het gemeentebestuur zelf geen feesten zal or- ganiseeren. De gelden zullen worden ver strekt aan het feestcomité, terwijl B. en W- een verantwoording dezer gelden zullen go- ven aan den raad. De heer VAN DE VEN wijst er op, dat het streven moet zjn, dat de buurt-commis- sies zelf voor de noodige gelden zorg dragen- Het voorstel van den heer Endendijk wordt hierna aangenomen. Hierna komt ter tafel de behandeling van punt m. der ingekomen stukken, betreffende de instelling van een advies.commissie inzake werkverschaffing «n steunverleening. De heer THIJSSEN dringt nogmaals aan op instelling van bedoelde commissie, waarop de VOORZITTER mededeelt, dat B. en W. hiertoe niet bereid zijn. Weth. GASILLE zegt, reeds herhaalde ma len bij den Inspecteur op betere regeling tel hebben aangedrongen, doch veranderingen werden niet toegestaan. Thans heeft de ge meente zelf een andere regeling in voor bei reiding; het is echter nog lang niet zeker, dat deze zal worden geaccepteerd. Als op verzoek van den heer HELMUS de toezegging volgt, dat dit concept in de commissie zal worden bezien, worden del besprekingen omtrent dit punt gestaakt. Hom ingediend© motie. Deze motie beoogt het verstrekken door den raad van een cre diet ter grootte van het toaalbedrag der op de verschillende werkloozen toegepaste in houdingen, met het doel het bedrag dezei inhoudingen in de dagen van de vestiging van het Koninklijk Paar als een feestgave alsnog uit te betalen. De heer NOODER wijst er op, dat hij geen andere weg ziet, om de ingehouden be dragen alsnog uit te keeren. Over de redactie der motie alsmede over de strekking wordt nogal van gedachten ge wisseld. Als de motie echter wordt aange nomen, wil het ons voorkomen, dat men in die zaak nog niet veel verder is gekomen. Weth. GASILLE deelt dan nog mede, dat dezer dagen een begin zal worden gemaakt met de verstrekking aan de werkloozen vao goedkoope visch. De visch zal worden ver kocht tegen 7 ct. per K.G. bij de fa* Van d« Bosch, Middelwijkstraat. Verstrekt zal wor den voor gezinnen met 4 of minder kinderen 2 K.G. boven 4 kindere/n 4 K.G. De heer VAN DEN BERG verzoekt voor Soesterberg ook een adres voor verkoop aan te wijzen, hetgeen zal geschieden. RONDVRAAG. De heer THIJSSEN vraagt hoe het ge steld is met de verstrekking van melk aan da schoolkinderen en in welke vergadering me dedeeling zal worden gedaan van het resul taat van het onderzoek inzake het bezin- kings.reservoir te Soesterberg. Weth. GASILLE deelt mede, dat Maatsch. Hulpbetoon de verstrekking van melk niet zonder meer ter hand mag nemen. Aan do doktoren is echter opdracht gegeven een op gave in te dienen welke kinderen melk noo. dig hebben en deze niet kunnen bekomen- In die gevallen kan M. H. voorzien. De heer VAN BREUKELEN meent t< weten, dat menschen uit de werkverschaf fing te werk zijn gesteld bij de plantsoenen. Dit is niet in de haak. Zal onderzocht worden. De heer HILHORST informeert of het juist is, dat van perceelen aan de Middel wijkstraat aan de gemeente grond is aan geboden voor den weg, welke niet door dq gemeente is aanvaard. Aan den weth. i« zulks niet bekend. De heer HELMES dringt aan op een commissie inzake jeugdwerkloosheid. Verder wijst spr. op de vele materialen welke lig gen bij den Krom me weg, er er daar niet beter op worden. De heer NOODER wijst op de Baten burglaan, welke nu juist niet in de beste conditie is. Ook vaagt spr. hoe het staaï met de urinoir op het parkeerterrein aan die straat. Deze zal dezer dagen worden ge plaatst. Zie vervolg pagina 2 van dit blad.

Soester Courant | 1937 | | pagina 5