Rond het Paleis Soestdijk* KRAKELINGEN- Soest Baarn. ALLE cigari/fos HET PALEIS VERLICHT? In de etalage van de P. U. M. in de Laanstraat te Baarn, in het effect te zien; dat het Koninklijk Paleis, zou opleveren, wan neer het van een indirecte floodlight be lichting werd voorzien. Het ontwerp is van de firma Philips. Of dat sprookjesachtige plan werkelijkheid kal worden, valt zeer te betwijfelen, omdat de uitvoering er van zeer kostbaar is. EEN ROSARIUM IN HET PARK VAN HET PALEIS. De vereeniging ter bevordering der rozen teelt „Nos Jungunt Rosae" heeft van het Prinselijk Paar toestemming gekregen tot den aanleg van een rosarium in het park van het Paleis Soestdijk, als geschenk der ver eeniging. Het dagelijksch bestuur van „Nos Jun gunt Rosae" heeft thans - in overleg met iden intendant van het paleis Soestdijk, jhr. de Jonge van Zwijnsbergen uit de grond stukken, die voor het beoogde doel be schikbaar zouden kunnen worden gesteld,, jeen voor een rosarium zeer geschikte gazon vlakte gekozen. Uit de van den intendant ontvangen tee- iening daarvan is reeds een ontwerp ge- Inaakt. Daarin is plaats voor zestig rozen- Vakken van tusschen 25 en 80 struikrozen, lot een gezamenlijk aantal van 2529 struik- ïozen, terwijl een zestigtal stamrozen plaats zullen vinden. Achtergrond en beide zqvleu gels van het rosarium zullen beplant wor den met hooger opgaande, bloeiende hees tergewassen en botanische rozen. De uit voering van het noodige grondwerk enz. is in voorbereiding, evenals de vaststelling van het gewenschte rozen-sortiment en de be stelling daarvan bij de rozenkweekers. VOL VERWACHTING KLOPT ONS HART Woensdagmorgen deed in onze gemeente het gerucht de ronde dat H.M- de Koningin een bezoek aan het paleis zou brengen. Reeds om ongeveer 10 uur waren een aan tal belangstellenden voor 't hek aanwezig. Tegen de middag werd dit aantal steeds grooter en toen om ongeveer twee uur de looper uitgelegd was verdrongen zich spoe dig een paar honderd menschen voor 't hek. Ailes was gereed om H.M. de Koningin te ontvangen, de Intendant liep in de hal van 't paleis te wachten, de jachtopziener stond in z'11 groene uniform bij 't hek, de pers fotograven richtten hun camera's reeds om toch vooral niet te laat te zijn. Alles was dus gereed voor de ontvangst toen. - om ongeveer 4.30 't bericht kwam dat H. Majesteit behouden op 't paleis in den Haag was aangekomen. De teleurstelling stond op de gezichten te lezen. VERSIERING SOESTERBERGSCHE- STRAAT EN EIKENLAAN. Maandagavond a.s. te 8 uur, belegt het comité tot versiering van bovengenoemde ptraten een vergadering in hotel „De Bosch- .vijver*'. Voorloopige plannen zijn gereed. Alle bewoners van bovenvermelde straten ten omwonenden, dié aan de verdere werk zaamheden willen meehelpen, zijn van harte welkom FLORALIA. Heden kwam het bestuur der Fioralia-ver- (eeniging met verschillende bloemisten en con troleurs in hotel De Boschvijver bijeen ter bespreking van het werkplan voor a.s. zomer. Besloten werd dit jaar de volgende planten fcer beschikking der schoolkinderen te stel len: Geranium Paul Grampel, Pekunia He- Inelroosje, Begonia Prima Donna, Ster van Bethlehem, Leeuwenbek. Bij wijze van proef zullen dit jaar voor bet eerst ook zaden aan de kinderen worden Itótgereikt In September zal een tentoonstelling van *Ket gekweekte worden gehouden. VERGADERING COMMISSIE VERSIERING LAANSTRAAT. De verschillende buurtvereenigingen I e- ginnen een groote activiteit te ontwikkelen. Vergaderingen zijn aan de orde van den dag en hier en daar is men bereids met de werkzaamheden begonnen. Maandagavond vergaderden de bewoners van de Laanstraat in café „Sport''. Er waren *u 30-tal belangstellenden. Uit de aanwezigen werd een werkcomité gekozen, bestaande uit de heeren: Griep, voorzitter; Gerth, secre tarie en v. d. Schelde, penningmeester. In groote lijnen werd er een plan vast gesteld ter «versiering van het 1000 M. lange traject. Langs de geheele weg zullen groene plingers worden opgehangen. Plet groen hier voor wordt gratis geleverd door den heer Insinger. De slingers zuilen een gezamelijke lengte hebben van 3000 M. Ook is er een plan in overweging om eenige eerepoorten pp te richten. Een en ander gaat natuurlijk met groote onkosten gepaard. De plannen Zullen ongeveer 100 gulden kosten. De heeren van het Comité rekenen er op, 'dat ieder z'n medewerking zal verleenen. OUDERAVOND. In de gezellige zaal aan 't Driftje was het Donderdagavond tjokvol van ouders wier ikinderen hun onderwijs ontvangen op de School aan de Driehoeksweg. De jaarlijksche ouderavond werd n.1. gehouden. 't Ploofd der School, de heer Boerema, Opende de avond met een enkel vvootrd van welkom. Vervolgens werd gezongen Psalm 43 vers 34. De heer Boerema las nog Psalm 97 en ging voor in gebed. Door de heer Lichte werd vervolgens een filmpje gedraaid van de werkzaamheden der kinderen op de Driehoeksweg. Natuurlijk werd deze film met zeer groote belangstel ling gevolgd. Het Hoofd der school hield vervolgens Zen toespraak cm der de titel „Naar het Licht gewend". Deze buitengewoon leerzame causerie werd op een aangename en vlotte wijze voorge dragen. Allen volgden 't betoog met gespan nen aandacht. Hierna werd nog een stukje schoolfilm gedraaid, waarna de pauze werd gehouden. Door een aantal dames werd thee rond gediend. Na de pauze was 't woord aan den heer 'de Haan. Alvorens z'n rede over „Karakter- vormend Geschiedenis-Onderwijs" aan te Vangen verzocht, hij alle aanwezigen een vers van het „Wilhelmus" te zingen. Aan de hand van een tweetal markante voorbeelden deed spreker de aanwezigen de groote waarde aanvoelen van 't geschiedenis onderwijs voor de karaktervorming. Jammer was 't, dat spreker zich, om wille van de tijd, Zoo -r erken moest. Z'n lezing vond bij allen veel waardee ring. Tenslotte nog een stukje film over de ont hulling van 't Koningin-Emma monument. De heer Boerema sloot vervolgens de avond met een woord van dank voor de be toonde belangstelling en verzocht allen nog een kort bezoek te willen brengen, aan de school. Hierna werd gezongen 't laatste vers van Psalm 81. waarna de heer Boerema voor ging in gebed. Ve]e ouders bezochten hierna nog even de school, waar ze 't werk van hun kin- I deren konden bekijken en eventueel 't per- soneel van de school om inlichtingen kon den vragen. Alles in de school zag er frisch en gezellig uit. We kregen den indruk, dat er hard maar ook prettig gewerkt wordt. In de hal van de school was een kleine expositie van de beste teekeningen der kin deren, die 't bekijken waard was. De heer Boerema kan over deze „Ouder avond" tevreden zijn. Het contact tusschen ouders en onderwijzers, dat toch zoo noodig is voor een vlotte gang van zaken, is Donder dagavond, voor zoover noodig, weer tot stand gekomen. HOMOPATH1E. In de kleine zaal van Religie en Kunst werd Woensdagavond een lezing gehouden over de Homapathie. Er was zeer veel belangstelling voor deze lezing, zoodat enkelen zich met een staan plaats tevreden moesten stellen. De lezing werd gehouden door de afd. Amersfoort van de Vereen, tot Bevordering der Homopathie, die hiervoor de bekende Dr. Fenken had uitgenoodigd. Na eerst met een enkel woord het ont staan en de geschiedenis der homopatliische geneeswijze te hebben verklaard, behandelde Dr„ Fenken in den breede de wijze waarop men, bij deze, steeds meer gebruikte, moderne geneeswijze te werk gaat. Een en ander werd op zeer bevattelijke wijze voorgedragen, zoodat alle aanwezigen met een gretig oor de lezing volgden. Een hartelijk applaus was de bclooning voor deze zeer leerzame causerie. BRIDGE DRIVE. In lunchroom „Zonneheuvel'' werd Don derdag-avond een druk bezochte Bridge Drive gehouden. Er werd aan 7 tafels gespeeld volgens Sche\ eningsch systeem. Met veel animo werd er gespeeld en her haaldelijk werd er groot en klein slamp ge boden en ook gehaald. Een fraai aantal prijzen werd _aan 't eind der avond uigereikt. Het ligt in de bedoeling om dezen avond binnenkort weer te herhalen. Bij blijvende belangstelling hoopt men dan spoedig te komen tot het oprichten van een bridge.club. SIMULTAAN-AVOND DAMMEN. Voor de R.K. Damclub „D.D.S.'', Soest dijk, zal door den heer H. v. d. Voort op a.s. Maandagavond in het parochiehuis „St- Ludg. rdis'', Nieuwerhoek, 'n simultaan .avond worden gegeven. Voor alle R.K. damliefhebbers bestaat ge legenheid een partij tegen dezen sterken dammer te spelen. Daar de pas opgerichte club voor een dergelijke avond echter nog niet over voeldoende spelmateriaal beschikt, wordt men verzocht bord en steenen mede te brengen. Ook belangstellenden hebben vrijen toegang. MODESHOW. Het groote succes, dat het Kleedingma-i gazijn „De Dom" te Amersfoort tot dus ver mocht boeken met den verkoop van dameskleeding, heeft haar doen besluiten de ze afdeeling voor het komende seizoen nog. aanmerkelijk te vergrooten en ter gelegen heid daarvan een uitgebreide modeshow te houden. Door «rvaren mannequins zal de collec^ tie voor het komende seizoen worden ge-) toont, waarom wij een bezoek aan deze show, welke gratis toegankelijk is, kupnen aanbeve len. Voor meerdere bijzonderheden zie men de advertentie in dit nummer. i INTOCHT VAN HET PRINSELIJK PAAR TE BAARN. Reeds eerder werd medegedeeld, dat in verschillende deelen van deze gemeente wijk commissies zijn gevormd voor het versieren van de volgende straten: Laanstraat, Nieuw - straat, Brinkstraat, Kerkstraat, Stationsweg en Boschstraat. Deze straten zijn alle ge legen in het centrum van onze gemeente. Thans worden echter ook voorbereidingen getroffen om verschillende andere gedeelten van onze gemeente, bij de blijde inkomst van het Prinselijk Paar een feestelijk aanzien te geven. Naar wij vernemen bestaan er ern stige plannen om o.a. ook de Generaal vap Heutzlaan te versieren en in deze laan een fraaie eerepoort op te richten. Ook is een comité gevormd voor versiering van den Veldheimweg. Verder kunnen we nog mee deden, dat de Wilhelmina-vijver onder ar chitectuur van den heer G. Boudewijn ge heel met vlaggen zal worden versierd, ter wijl deze mooi gelegen vijver des avonds schitterend zal worden verlicht. Het plan be staat de fontein extra te vergrooten en de uitspringende stralen des avonds fantastisch te verlichten. Ook heeft zich een comité gevormd tot versiering der Nassaulaan, die de verbinding vormt tusschen den Wilhel mina-vijver en de winkelstraten. Zooals we reeds meedeelden, zullen Prinses Juliana en de Prins gemaal op den Brink officieel ont vangen worden. In verband daarmede zal van gemeentewege den Brink een bijzonder feestelijk aanzien worden gegeven. Nader kan nog worden gemeld, dat het Prinselijk Paar van het paleis Soestdijk, langs den Amsterdamschen straatweg en de Generaal van Heutzlaan de gemeente zal bin nenkomen. Het eerste oponthoud is aan den Juliana-Bernhard-boom, waar de kinderen, die op 7 Jan. j.1. dezen boom geplant heb ben, met hun schoppen gewapend, het eerst het Prinselijk Paar zullen begroeten. Vervolgens wórdt door de Prins Bernliard- laan naar de Koningin Emmalaan terug ge reden, die schitterend versierd wordt door den heer J. L. Pierson Sr., eigenaar van de prachtige buitenplaats Uytenbosch, welke bij deze Drug is gelegen. Eén van de klein dochtertjes van den heer Pierson zal de Prin ses en den Prins een bouquet aanbieden. Daarna zal het Prinselijk Paar, onder escor te van driemaal vier ruiters vóór en viermaal vier ruiters achter, langs de Spoorweglaan, rondom den Wilhelminavijver, via de Nas saulaan, naar dekom der gemeente rijden. Voor de scholen zullen de leerlingen op gesteld staan en bij elke school zal be houdens goedkeuring even worden halt gehouden om den kinderen gelegenheid te ge ven tot het aanbieden van bloemen. De officieele ontvangst is op den Brink, waar 250 kinderen van verschillende scholen met medewerking der Harmonie „Crescen do" onder leiding van den heer J. H. van Dapperen, een paar liederen zullen zingen n.1 „Wij. zullen Holland houen" en „Hol lands vlag, jc bent mijn glorie". Op den Brink js ruimte gereserveerd voor 300 genoodigden, terwijl maatregelen zullen j worden getroffen, opdat ook het publiek van dichtbij de plechtigheid zal kunnen volgen. Vervolgens wordt de route door de ge meente vervolgd, waarna het Prinselijk Paar, via den Torenlaan, naar het Paleis zal terug - keeren. GALA-AVOND VOORBEREID. EEN KONINKLIJKE LOGE IN MUSIS SACRUM. Het Juliana-Bernhard-eomité, dat te Baarn de groote feesten voorbereidt, heeft ook een gala-avond op het feestprogramma geplaatst. In verband hiermede hoopt de raad \)an beheer van Musis Sacrum binnenkort de noo dige maatregelen fe treffen voor het inrich ten eener Koninklijke loge. In den loop van deze maand hopen wij omtrent dezen gala-avond nadere mededee- lingen te publiceeren. Het standpunt ran de Posterijen, om het interlocale tarief toe te passen, moge dan al volgens de letter juist zijn het postkantoor op het Domein Soestdijk behoort administra tief onder het kantoor Soest gezien de lig ging van „Soestdijk" ten opzichte van Baarn en Soest is er alles voor te zeggen dat niet alleen voor het verkeer van Soest doch ook voor dat van Baarn het locale tarief van toe passing wordt verklaard. Vooral nu er weer grootere bedrijvigheid op het Paleis en ook op het Domein Soestdijk komt, zon een herziening van dit standpunt voor vele ingezetenen van groot belang zijn! Hoewel niet direct behoorende bij het bo venstaande onderwerp, vermelden wij curio- siteitshajve nog, hoe wij dezer dagen op het station een treinconducteur bij het afroepen van den stationsnaam, daaraan hoorden toe voegen: „Soestdijk overstappen", 't Klonk' een beetje vreemd, omdat het tot dusver geen gewoonte was, doch vermoedelijk meen de deze beambte hierdoor zijnerzijds bij te dragen tot oplossing van een kwestie die de gemoederen in beide gemeenten reeds langen tijd heeft bezig gehouden. Of zou het voorschrift zijn geweest? BURGEMEESTER TERUGGEKEERD. De burgemeester, jhr. dr. G. C.° J» van Reenen, is van zijn buitenlandsche reis terug gekeerd en heeft Zaterdag zijn werkzaam heden ten gemeentehuize hervat. j C. A. WOLTMAN ELPERS f In den ouderdom van 82 jaren is te Baarn overleden de heer C. A. Woltman El- pers, eigenaar van de oudste zeepfabriek', „De - Vergulde Hand", te Amsterdam. De overledene heeft alhier in verschillen de besturen en colleges zitting gehad en was algemeen geacht en gezien. In verband met zijn gezondheidstoestand, heeft hij enkele ja ren geleden voor alle bestuursfuncties be dankt. Jarenlang was hij .voorzitter van het be stuur der Vereeniging tot verfraaiing van Baarn, van de plaatselijke afdeeling der Kon, Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde, van „Floralia" en van het Water schap Eemland, dat thans is opgeheven, Van de eerste drie vereenigingen bekleed de heer Woltman nog het eere-lidmaah- schap. Meer dan 25 jaren is hij voorzitter van „Floralia" geweest, aan welke vereeni ging hij wel in het bijzonder zijn liefde ver pand had. Voorts is hij lid geweest van de Commissie van Weldadigheid van wijlen H.M. de Koningin-Moeder en bestuurslid der Har monie „Crescendo". Van 29 Oct. 1909 tot Sept. 1919 maakte hij voor de R.-K. Partij deel uit van den gemeenteraad. De Regeering erkende zijn verdiensten door hem te benoemen tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Met den heer Woltman El-pers heeft Baarn een barer beste burgers verloren. overtreffen VERWARRING OM „SOESTDIJK-'. Hoewel het Domein Soestdijk slechts1 een klein half uur gaans van het Baarnsche dorpscentrum verwijderd ligt, beschouwen de Posterijen het postverkeer tusschen Baarn en dit Domein nochtans als interlocaal, zeer ten ongerief van het publiek en daarmede een ander standpunt innemende dan de Tele foon-administratie. Dit is te meer opmerkelijk omdat de La ge Vuursche, dat drie maal zoo ver van Baarn is afgelegen en evenals het Domein Soestdijk onder deze gemeente ressorteert, wél tot het locale verkeer wordt gerekend. De postbesteller die de poststukkeh bij de geadresseerden te Lage Vuursche bezorgt, moet hiertoe twee maal per dag het Domein en Paleis Soestdijk passeeren, doch ondanks dit alles èischen de Posterijen het interlo caal tarief voor de stukken welke te Baarn met als bestemming het Paléis of Domein Soestdijk, per post worden bezorgd, zulks in tegenstelling met den telefoon-adminis- stratie, welke het Paleis en Domein Soestdijk tot het Baarnsche dus locale net re kent. De directeur van het Baarnsche Postkan toor heeft herhaaldelijk het publiek op deze zienswijze attent gemaakt maar tot nu toe blijkbaar met weinig resultaat, getuige het feit dat hij, bij schrijven van 18 dezer, nogmaals verzocht de aandacht van de lezers hierop te vestigen teneinde atrafp.orto te voorkomen. N.V.MOUBAER C9 'Amersfoort! Hoe word ik politiek misdadiger „Hoe wordt ik een potiiiek misdadiger is geen vraag, die als zoovele anderen een antwoord en desnoods een geschreven hand leiding waard is Het aanzien van de een of andere bezigheid regelt zich naar de om standigheden. Wij, Nederlanders, hebben voor. zaten, wier naam we slechts in eerbiedige fluistering lispelen, omdat ze ééns zulke groote „zeeroovers1' waren. Tegenwoordig stoppen ze je in de kast, als je probeert om deze helden van verre nabij te komen. Daar tegenover staat het thans goed om in een of andere vorm een politiek misdadiger te zijn. Je wekt maar ergens 'n revolutie en dan ben je de man in onze dagen. Verlies je, dan verdwijn je als uitgewekene, met het aureool van het marte laarschap om je hoofd naar het buitenland. En win je, dan ben je meteen staats hoofd en mogen anderen de dingen, die je gedaan hebt, niet eens meer bij hun naam j noemen, kelfs niet in het buitenland, ot ze moeten zich verantwoorden voor 't „gerecht'^ Politiek misdadiger te zijn, is dan ook eenj vak, dat iets belóóft voor dc naaste toe komst. En ik zou niet weten, waarom men voor dat baantje niet een eenvoudige hand leiding zou schrijven, zooals er toch tegen woordig handleidingen voor alles en nóg wat bestaan. Iedere journalist, die buiten betrek king geraakt, richt tegenwoordig een schrif telijken cursus in: „Hoe wordt ik journa list''. En werkelijk, het zal niet l^ng meefl duren, of we zijn het allemaal. En dan gaan we met z*n allen mekaar aan het „voor lichten''. Hoe dat ook zij, op het oogenblik wil ik het slechts hebben over het vak van politiek misdadiger. In ons democratisch land en in andere landen, waar politieke- en gewentensvrijheid bestaat, is er op het oogenblik nog geen droog brood mee ta verdienen. In andere landen en ik dank hier bij voorkeur aan Rusland is dat anders. Van daaruit hoort men regelmatig van spionnage* terreur, sabotage, hoogverraad en dergelijk moois meer. Ter dood veroordeelingen, ver banning en veeljarige gevangenisstraffen zijn de reacties er op. 1 v De dictator óók niet van gisteren zoekt zijn positie te handhaven door allei dictators in spé tijdig op te ruimen vóór zS uit de luren zijn gekomen. Vandaar het ge bruik om ze politieke misdaden ten laste tc( leggen, vóór ze deze hebben kunnen bedrijven^ In Ruslnad hebben we de groote mensjeH wiki-processen, die eindigden met het beu* gelen aan de galg van de lichamen van allei z.g. sociaal.revolutionnairen, overigens do,od* gewone socialisten, die iets te beteekeneni hadden. Nu zijn ze er bezig de communis ten op te ruimen, di-a middels het voor wenden van een bepaalde politieke schakee ring een gooi naar de macht zouden kunneni doen. De tweede z.g. Trotzkiïstengroep moest zich dezer dagen verantwoorden, nadat dei eerste gróep om zeep was gebracht. De be klaagden „bekenden'' allen met lust en ijver* zooals dat in landen met een ongecontro leerde rechtspleeging gebruikelijk is; éen de* hoofdbeklaagden, de befaamde Radek, „be kende1' zelfs vier uren aan één stuk! Men ziet: er is aan het vak eenige risicoi verbonden, maar dat is met eiken werk* kring het geval. Ik ben het niet altijd eens met wat Hetj Volksblad te verstouwen geeft, maar het, logische verband tusschen deze dictatuur en politieke misdaad vond ik er deze dagen zeer juist in geschetst. „In een land, dat leeft onder de heer schappij van een dictatuur, waar de vrij heid van meening en politieke organisatie is vernietigd, zijn samenzweringen een na tuurlijk verschijnsel. Op de een of andere manier zoekt de geest een uitweg. In zultó ieen land tiert de spionnage. In zulk een land leven de machthebbers in een voort durende vrees voor spionnage en samen zweringen; zij zoeken ze bij voorkeur in den kring van hen die uitsteken door hun bekwaamheid. Niet in de geduldige en be rustende massa van het volk, maar bij heni die over groote geestelijke gaven beschik ken, zoeken zij hen, die naijverig zijn op hun macht. Zoo komt de dictatuur er toe, de bekwaamste en de sterkste mannen vap het volk uit te roeien. Zoo verarmt zij de geestelijke en de zedelijke kracht van het volk. Zoo breekt zij karakters.'' Daarom zeggen we: wilt ge de politieke! misdaad doen bloeien, wilt ge zwijmelen in de sensatie van de politieke moord, zijt gei een vereerder van de „kracht'' van het ongecontroleerde recht, wilt ge de leven de geesten van een volk geroosterd zien op de gloeiende plaat van persoonlijke macht slust De kans is er, de kans van den politieken misdadiger. De kans om te moorden of ver moord te worden; geestelijk altijd, lichame lijk heel vaak. Vrienden onder elkaar. In den aanvang van den Spaanschen bur^ geroorlog, toen heel de wereld - gruwde van[ de moorddadige slachtingen in Catalonië^ het verbranden van kerken cn kloosters, het schenden van reeds lang begraven lijken enz^, rees onder ons de heer Dr. J. Brouwer op^ die zich kenner bij uitnemendheid noemt van Spanje en Spaansche verhoudingen. Hij kwam „verklaren"; hij, die de verschrikking gen zelf had meegemaakt. De geest van dq wilde Spaansche horden was prachtig, heet-v te het. Dit volk was nog een. groote toe komst weggelegd. Wat de Kerk en de gees telijkheid was aangedaan, hadden dezen aan zich zelf te wijten. Enz. enz. Het eenige, waar het Spaansche volk behoefte aan had waren goede leiders. Kolommen schreef Dr. Brouwer er vanj vol in de N.R.C. en in vele plaatsen van ons land hield hij lezingen, voortbordurend op het bekende stramien. Toen ging hij terug naar zijn menschen met den goeden geest. Hij werd te Valencia al dadelijk gearres teerd en gevangen gezet. Toen hebben ze hem naar Madrid overgebracht. „Bij besluit van den opperssten verdeJigingsraad" is hij vandaar vervolgens weer op transport ge steld naar Valencia, vanwaar hij „op eigen gelegenheid" weer naar Nederland mocht ver trekken, Gevangen gezet dus, heen en weer gesleept en tenslotte uitgewezen. Zoo Dr. Brouwer al geen leider is kun nen worden van het goede volk, dat aan lei ders zulke behoefte heeft, hij is tenmin ste hun lijder geworden. Heeft-ie het óók aan zich zelf te wijten, zooals volgens hem de vermoorde personeen hun smaad en ellciv'e in Spanje alleen aan zich zelf te wijten hadden

Soester Courant | 1937 | | pagina 6