Uit den Soester Raad. BEKENDMAKING. BEKENDMAKING. Wegens de zeer abnormale papierpi ïjs- verhoogingen zien onderstaande firma's zich verplicht de prijzen van Drukwerken ^enigermate te verhoogen. Wegens de zeer abnormale papierprijs- verhoogingen zien onderstaande uitge vers zich verplicht het abonnementsgeld voor de door hen uitgegeven bladen met ingang van i April a.s. met 10 ct. per kwartaal te verhoogen. Woensdagmiddag is de Soester Gemeente raad in openbare zitting bijeengekomen. Aangezien de Burgemeester nog steeds rust Jöoet houden, bekleedde de heer Gasille 't Voorzitterschap. 't Is een zeer langdurige vergadering ge- wees^ zelfs over de kleinste details hebben .ie heeren in den breede beraadslaagd. 'n Groot aantal puntos van de agenda werd jLfge,oerd om nader te worden bestudeerd en i>ok wegens gebrek aan tijd. Behalve den Burgemeester, ontbrak ook de heer Van Klooster. 1- Vaststelling van de notulen der ver- jadering d.d. 10 Februari 1937. Na de gebruikelijke opening kwam de agen da in behandeling: Bij de behandeling der notulen wenschte de heer NOOD ER inlichtingen waarom 't werk in de Kampstraat niet is uitgevoerd. In de vorige vergadering is toch een be sluit goedgekeurd in die geest. Weth. DE BRUIN antwoordt hierop, dat er onverwachts een kink in de kabel geko men is. De bewoner waarmee de onderhandelingen gevoerd zijn, wenschte plotseling, dat de meterputten van den weg naar zijn kelder rouden worden verplaatst. Aanvankelijk heeft de wethouder hem toe gezegd, dat de kosten van 't verplaatsen den tuin van die meterputten door de jemeente zouden worden betaald. Getracht zal worden om tot een gezame- Jjke dekking van de kosten te komen Door de heeren Thijssen, v. d. Ven en Breukelen zijn eenige wijzigingen van on- lergeschikten aard in de notulen van de jergadering van 10 Februari 1937 gevraagd. De heer THIJSSEN licht deze verandering Joe en maakt teven van de gelegenheid ge bruik den heer Groot te complime..teeren o.er le buitengewone wijze waarop hij de notulen verzorgt. De voorstellen om bij 't besluit tot ver- Itrekking tan melk aan schoolk nieren toe te \oegen „volgens artikel 2 van de Armen- vet' en een datum wijziging worden goed- lekcurd De notulen worden dan verder zonder ver- jnderingen goedgekeurd. 2- Mededeeling van ingekomen stukken. Op de beantwoording van vragen gesteld h de vergadering van 30 December 1936 en |0 Februari 1937, wenschte de heer VAN J5REUKELEN een paar opmerkingen te ma ten. Hij betreurt 't n.I., dat 't werk in de plantsoenen nog steeds in werkverschaffing feschie De heer v. d- VEN stelt voor dit punt aan le agenda toe te voegen. Weth. DE BRUIJN wenscht 't stuk te be handelen in een volgende vergadering. Besloten wordt 't punt aan de agenda toe voegen. Dit geschiedt eveneens met 't foorstel van den heer Landweer, tot naams verandering van de Nieuwerhoekstraat- r Het overzicht van 't gasbedrijf over de baanden November en December 1936 en Januari ©n Februari 1937, wordt voor kennis geving aangenomen. c. Adres van A. Heynekamp, verzoekende rerbetering van den Eikenhorst weg, zulks in rerband met den door hem tot stand ge- brachten bouw van 2 dubbele villa's aan Uien weg, welk adres bereids in behandeling genomen is. iWordt in handen gesteld van B. en W« d. Adres van A. H- van Brummelen, ver doekende ruiling of koop van grond voor 'uitbreiding zijner baKkerij, welk adres bereids Jn behandeling genomen is. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Verslag van de werkzaamheden der Schoonheidscommissie over 1936- Wordt in dank voor kennisgeving aange nomen. f. Mededeeling van B. en W-, dat geen uitvoering zal worden gegeven aan de motie Nood er c.s. betreffende beschikbaarstelling van 'n crediet voor 't uitreiken van 'n feest gave aan werkloozen, od wie destijds een korting is toegepast- De heer NOODER wijst er op, dat hij in fie vergadering van 9 December 1936 reeds een grafrede gehouden heeft omtrent deze aangelegenheid. Hij betreurt 't, dat een met algemeene stemmen goedgekeurde motie,^door B. en W- zonder meer ter zijde wordt gesteld. Spr. vraagt zich af, waar 't heen gaat, a|ls ook de raad 't zelfde gaat doen, met de .voorstellen van 't college.' Hij voorziet in de toekomst 't aanstellen vna een regeeringsucommissaris. Spr. betreurt het, dat nu de burgemeester ziek is, 't be stuur in handen is van 2 personen. In Zeist l* m 't zelfde geval een reserve wethouder aangesteld. De heer ENdENDIJK onderstreept het door den heer Nooder gezegde. De heer STROBANd zeg\t, dat de toe stand in deze gemeente ontoelaatbaar is. De heer THIJSSEN wijst er op, dat in 'n gemeente met veel werkloozen een contro leur aan 't college mag worden toegevoegd. Waarom geschiedt dat hier niet? De VOORZITTER wijst er op, dat hier geen korting is toegepast. B. en W. hebben ©en steunregeling voorgesteld. B. en W. heb ben daartoe 't recht, zonder dat daarvoor goedkeuring in den Raad wordt gegeven. g. Mededeeling van den Minister van Sociale Zaken, dat op het verzoek om een gedeelte van de boekwaarde van woningwet woningen ten laste van het rijk en de ge meente af te schrijven niet kan worden vol- Üaan. Wordt voor kennisgeving aangenomen. h. Verklaringen van W. r. d# Bedui* c„ ff. H. Koster, dat zi| accoord gaan met het® raadsbesluit van 10 Februari 1937. De heer HILHORST zegt, dat deze ver- klaring een keuze is geweest tusschen twee kwaden. In angst en onder protest is deze verklaring door bedoelde arbcilers ondertee, kend. De VOORZITTER Destrijdt dit en zegt, dat de beide arbeiders herhaaldelijk hun volle tevredenheid te kennen hebben gegeven. i. Jaarverslag en rekening en verantwoor ding over 1936, alsmede de begrooting voor 1938 der Vereeniging „Wijkverpleging Huis ter Heide en omstreken". j. Proces.verbaal van op 25 Februari 1937 gehouden opname van kas en boeken van den gemeente ontvanger. Worden beide toegevoegd aan de agenda, k- Adres van G. J. Landweer e.a., ver zoekende naamsverandering van de Nieuwer, hoekstraat met voorstel dit in handen te stellen van B. en W. om prae-advies. Wordt, als gemeld, op verzoek van den heer v. d. Ven aan de agenda toegevoegd als punt 22. 1. Adres van M. v. d. Broek te Soest, verzoekende ontheffing van de verbodsbepa ling, als bedoeld in de verordening d.d. 3G Dec. 1930, ex. art. 4 der Hinderwet ten behoeve van het plaatsen van een ondergrond- sche benzinetank met een inhoud van 10-000 Liter, welk adres bereids in behandeling is genomen. Voor kinnisgeving aangenomen. 5- Voorstel tot: a. intrekking van het besluit tot wijziging der gemeentebegrooting 1937, tot beschik baarstelling van een crediet voor den feeste- lijken intocht van het Prinselijk Paar. Bedoeld in te trekken crediet bedraagt f1200.—. Conform besloten. b. verleening van een crediet van f 300. voor versiering en verlichting van het Raad huis ter gelegenheid van bovengenoemde in tocht. Hierover vraagt de heer v. BREUKELEN het woord. Hij vindt dat de versiering van 't Raadhuis aan de commissie van de Steen- hhofstraaat moet opgedragen worden. Als voor de versiering een zoo hoog crediet wordt aangevraagd, zal de feestgave aap de armen er zeker bij inschieten. De heer HILHORST is voor de versiering, maar alleen op voorwaarde, dat de feestgave aan de werkloozen zal worden toegestaan. De heer v. d« VEN stelt voor, slechts een eenvoudige straatversiering aan te brengen. De VOORZITTER vindt 't in 't belang van de gemeente noodig. Het Raadhuis een passende versiering te geven. Er is zoo zuinig mogelijk gedaan. Plet plan van Openbare Werken, dat ruim 800 kost, is door B. en W« tóch al behoorlijk gesnoeid. De heer THIJSSEN wijst den Raad er op, dat dit plan door de financieele commissie is afgekeurd. De heer NOODER is voor toekenning, aan gezien 't rijk deze gelden toch moet betalen. Hierna wordt er over 't voorstel gestemd. Met 104 stemmen wordt 't aangenomen. J. de Bruin, N.V. Eerste Soester Electr, Drukkerij. N.V. Drukkerij „Nieuwe Soester". Drukkerij Smit N.V. Drukkerij Smit N.V. N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij m. Adres van E. Wijman te Soesterberg, verzoekende verlaging van huur van een door hem van de gemeente gehuurd perceel, met voorstel dit in handen te stellen van B. en W. om prae_advies. Wordt in handen van B. en W. gesteld. n. Adres van de samenwerkende vakor ganisaties te Soest verzoekende 'n crediet be schikbaar te stellen voor een extra uitkeering aan werkloozen in verband met de a.s. fees telijkheden met voorstel B. en W- te mach tigen aan adressanten te berichten dat het door den Raad toegestaan crediet nog niet door Ged. St. is goedgekeurd. Aldus besloten. 0. Beschikking van den Minister van Fi nanciën, Binnenlandsche Zaken en Sociale Zaken tot toekenning van een extra-bijdrage uit het werkloosheidssubsjdiefonds over het dienstjaar 1936. Bedoeld bedrag is groot f15944. Voor kinnisgeving aangenomen. 3- Benoeming van een onderwijzer aan de o.l. school aan de Beetzlaan. B. en W. geven hiervoor de navolgende voordracht 1. J. den Besten te Sliedrecht. 2' B. Versluis te Sliedrecht. 3- K. Jonker te Erica (gem. Eramen)'. De VOORZITTER deelt mede, dat de toe gezonden solicitaties en getuigschriften als geheim moeten worden beschouwd. De THIJSSEN vindt dit overdreven en ziet daarin een zeker wantrouwen tegenover den Raad. De VOORZITTER betreurt de hoding van den heer Thijssen en eischt als loco burgemeester de geheimhouding. Hierna wordt de heer J, den Besten met algemeene stemmen gekozen. 4- Vaststelling van besluiten tot begroo- tangswijziging a. Algemeene wijziging dienst 1937; B. en W, vragen een crediet groot £164-, voor aanschaffing eener rijwielbewaarplaats voor de R-K. lagere school te Soesterberg, alsmede een bedrag van f 65.wegens ver hooging van het abonnementsbedrag voor te lefoonaansluitingen. Wordt zonder hoofdelijke stemming aan genomen. b. wijziging dienst 1936 tot het overbren. gen van de kapitaalsaldi van 1935 naar 1936* Bedoelde wijziging beoogt de overbrenging van een bedrag van f271 58488. De heer v. d- VEN vraagt hierover eenige details, welke hem door den Voorzitter wor den verstrekt. i 6- Voorstel tot het aangaan van een re- kening.oourant-overeenkomst met de N. V. Nederlandsche Middenstandsbank. Hoewel met de N.V. Bank voor Ned. Ge meenten een rekening-courant-o. ereenkomst werd gesloten, wenscht genoemde bank geen betalingen te doen, zoolang aan haar niet wordt afgegeven een verklaring, dat de ge meente geen promessen zal afgeven, anders dan aan hare bank. Waar B. en W. dit niet in het voordeel der Gemeente achten, stellen zij nu voor een rekemng.courant-overeenkomst tot een bedrag van f 100 000.aan te gaan met de N.V. Ned. Middenstandsbank. Z.h.s. goedgekeurd. 7. Behandeling der opmerkingen der raadsleden Stroband, Thijssen en van de Ven, betreffende de gemeenterekening 1935- De heer STROBANd wijst op onnauwkeu righeden bij de verantwoording van de Le ges-gelden. Hij betreurt het, dat de burgemeester deze zaak in handen van 't college heeft gegeven. Als hoofd van de politie had hij zelf het onderzoek moeten instellen. Verder beklaagt spr. er zich over, dat niet alle stukken ter inzage zijn overgelegd. De VOORZITTER merkt op, dat het hier gaat over werk, dat aan de politie is opge dragen, wegens drukte bij de administratie- Het is wel degelijk een zaak voor B. en Wc Spr. wijst er op, dat de heeren gegevens heb ben genoteerd, die ze alleen ui de z.g. ach tergehouden stukken hebben kunnen halen. De heer THIJSSEN wijst er op, dat de burgemeester zelf heeft gezegd, dat er nog stukken ontbreken. Er zijn m'aaar 75 lijsten neergelegd, terwijl er 87 lijsten zijn. De heer v. d- VEN verzoekt nogmaals de lijsten te mogen inkijken. Hij wijst er op, dat 't begeleidende schrijven niet was ge- teekend. De heer ENDENDIJK dringt er op aan, niets achterbaks te houden. Het gaat hier om de eerlijkheid van het politiecorps. De VOORZITTER leest hierna een ge detailleerd verslag voor van de verstrekte ze gels en de ingekomen gelden. Hieruit blijkt, dat op 'n bedrag van duizende guldens een verschil is van f4. Dit verschil is ontstaan toen de leges- gelden verlaagt zijn van f 1tot f 0-50. Aan een achttal kampeerders is toen '50 cent terug gegeven en hiervan is geen nota ge nomen. D© heer v. d- VEN, betwijfelt de juistheid der voorgelezen opgave. Ook de lijst, die hij zoo juist heeft door gelezen is niet in orde. De VOORZITTER verzoekt de heeren, als ze fraude ontdekt hebben, onmiddellijk een aankracht te willen indienen bij hem als hulp officier van Justitie. De heer THIJSSEN zegt, dat door hem alleen behandeling in den Raad is gevraagd en niet 't in handen geven van Ged. Staten. De VOORZITTER stelt voor alle betref fende stukken toe te zenden aan Ged. St. Dit voorstel wordt met 84 stemmen aan genomen. D'e heeren Hilhorst en Zijlstra wenschen over een dergelijke verdachtmaking niet te stemmen. 8- Credlet.aanvrage voor verstrekking van extra hulp (steunverl. B.) aan werkloozen. Voor 1937 mag per werklooze ten hoogste f5.30 worden besteed voor kleeding, dek king en schoeisel- Hiervan komt f2.ten laste der gemeente en f 3-30 voor rekening van het rijk. Voor dit doel vragen B. en W. een crediet groot f976. De heer HILHORST vraagt of de jnkoopen ter plaaatse geschieden. De VOORZITTER deelt mede, dat wat betreft de maatgoederon men alles in Soest koopt. Dekens en dergelijken worden van 't Rijk gekocht. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Hiervoor dankt de heer HOM de gemeen teraad namens 't crisis-comité. 9- Vaststelling van een besluit tot het verleenen van medewerking voor aanschaf fing van leermiddelen wegens uitbreiding van het aantal leerlingen ten behoeve der Maria- school. De heer HILHORST vreest, dat als de raad dit voorstel goedkeurt men van de begrooting over dit plan niets meer te hooren zal krijgen. De VOORZITTER zegt, dat het voorstel genomen is in overleg met het betreffende schoolbestuur, dat zijn volle goedkeuring aan 't voorstel hechtte. Spr. vindt "t voorgestelde absoluut noodzakelijk in verband met de groote uitbreiding van 't aantal leerlingen en zal dan ook zijn volle medewerking ver leenen. Het voorstel wordt hierna aangenomen. 10- Voorstel tot het benoemen in vasten dienst van N. C. van den Berg als fitter bij het gasbedrijf. B. en W. stellen voor genoemde Van den Berg, ingaande 1 Jan. 1937 aan te stellen op een bezoldiging van f 24per week met 6 jaarlijksche verhooging van fl.per week tot f30.per week. Met algemeene stemmen aangenomen. 11. Benoeming van leden in de stichting tot beheer van het Soester natu-urbad. Aftredende leden zijn: mevr. J. G. Donker- Van Galen en de heeren: J. Nooder, M. Homsveld, J. J. D. v« d. Berg, J. H. Sar, J. S. van Duren en E. van Eeden. B. en W, stellen voor allen opnieuw te benoemen. De heer v. d. BERG stelt zich niet meer beschikbaar, In zijn plaats wordt gekozen den heer. Hilhorst. Voor 't overige worden er geen wijzigingen aangebracht. 12- Benoeming van leden en plaatsver vangende leden der stembureaux en het Cen traal Stembureau gedurende de eerstvolgende 4 jaren voor de verkiezing van de leden der vertegenwoordigende lichamen. De heer ENdENDIJK merkt hierbij op, dat de heer Thijssen niet als voorzitter van een district had moeten worden aangesteld, maar dat de heer Nooder recht had op die plaats. Hij verzoekt de raad deze verandering aan te brengen. De heer HELMES wijst er op, dat het altijd regel is geweest, dat een dergelijke aanstelling volgens het aantal jaren ging, dat men in den raad zit. Hiervan is echter bij 't geval Thijssen af geweken. Bij stemming wordt deze vergissing hersteld en is dc heer Nooder gekozen tot voorzitter van het betreffende district. D® heer THIJSSEN betreurt het, dat er geen enkel K.D-P.-lid is aangesteld. In den heer Hulcher heeft men toch iemand, die dit werk zeer goed kan verrichten. Hij verzoekt de raad genoemde heer als nog le benoemen. De heer HILHORST vraagt, of er ook wel aan de N.S.B. gedacht is bij de benoemingen. De VOORZITTER deelt mede, dat er geen politieke personen, maar voor 't werk geschikte gemeentenaren worden aangesteld. Bij de stemming komt de raad tegemoet aan 't verzoek van den heer Thijssen en be noemt den heer Hulcher tot voorzitter van een district. Voor den heer Ruhaak wordt ook nog een plaatsvervanger gekozen, aangezien deze heer intusschen is benoemd tot lid van de niet- inmenings-commissie in Spanje en z'n werk zaamheden hem op 't oogenblik in "t buiten land houden. 13- Voorstel tot intrekking van het raads besluit van 10 Februari 1937, betreffende vaststelling van een verordening op den ge meentelijken dienst der arbeidsbemiddeling en werklooshcidsverzeKering en vaststelling eener nieuwe verordening op dien dienst. Bedoeld besluit stelde vast, dat de instruc. ties voor den directeur door den raad moeten worden vastgesteld, hetgeen in strijd is met art. 14 der arbeidsbemiddelingswet. Wordt z.h.s. aangenomen. 14- Voorstel tot wijziging van de Alge meene Politie.verordening betreffende het ver bod tot het bekalken van wegen met po litieke leuzen. De heer VAN BREUKEDEN wenscht de inwoners zoo min mogelijk aan banden te leg gen en verzoekt de verordening alleen in te voeren gedurende de verkiezingsperiode. De VOORZITTER wijst er op, dat ook tusschentijds wel eens aanleidingen zijn voor dergelijk geknoei. De heer ENDENDIJK deelt de meening van den voorzitter en noemt in dit verband de relletjes ïn Amsterdam en de In den zomef te houden landdagen. De heer THIJSSEN haad 't voorstel eerst liever behandeld willen zien in de commissie voor strafverordeningen. De heer HILHORST wenscht te vermij den, dat de inwoners met de strafrechter in aanraking komen. Hij is voor de veror dening. De heer NOODER keurt de wijze va* behandelen sterk af. Hij vreest dat de raad, als ze 't voorstel aanneemt, spoedig weer 'n voorstel tot intrekking zal krijgen. Hij stelt voor dit punt van de agenda af te voeren. Hiermede gaat de raad accoord» 15. Adres van G. Ensing, inhoudende een aanbieding tot koop van zijn huisperceel aaa de Birktstraat, met prae.advics van B- en W. B. en W. adviseeren op bedoelde aan bieding niet in te gaan. De heer VAN BREUKELEN merkt hierbij op, dat door 't plaatsen van 't woonwagen kamp in de omgeving van die woning wei degelijk vermindering van waarde is veroor zaakt. De gemeente is dus verplicht tot scha deloosstelling. Als door verbetering de waarde verminderd was, zouden B. en W- wel weten at hen te doen stond. De VOORZITTER bestrijdt de opvatting dat het woonwagenkamp iets met deze zaak te maken heeft. De bewoner zelf heeft ge zegd, dat hij nooit de minste last van dit kamp gehad heeft. De heer NOODER acht 't, in verband met de uitbreidingsplannen van Amersfoort, nuttig om aan de grens van de gemeente een stuk grond te bezitten. De heer THIJSSEN zegt, dat de bewoner hem heeft medegedeeld, dat hij zeer veel last ondervindt van de bewoners van het kamp. De heer HORNSVELD wijst er op, aat et verschillende woningen in die omgeving lig gen. Het zou wel eens kunnen zijn, dat een dergelijke aankoop voor de overige huis eigenaren in die omgeving, aanleiding zou kunnen zijn, om eveneens 'n vergoeding to vragen. Weth. DE BRUIJN wenscht 't voorstel af te voeren en in behandeling te geven bij de grondcommisrie. £>e heer NOODER verzoekt om 'n regeling in overleg met den heer Ensing. De heer STROBAND vindt 'n civiele pro» atuootuaS op uoSaj aireuoSio uop itba ajnpaj de eenige weg. Het voorstel wordt hierna afgevoerd. 16- Voorstel tot vaststelling van een be sluit tot het geven van machtiging aan B. en W. om voor de verbreeding van de B. Grothestraat de benoodigde strooken gronds kosteloos in eigendom over te nemen en tot het toestaan van een crediet ter bestrijding van de kosten, voortvloeiende uit de voorbe reidende werkzaamheden, verbonden aan dit verbreeding. Voor laatstbedoelde werkzaamheden, be. staande in het maken van teekeningen, zegel- kosten enz., vragen B. en W. een crediet van f 500- Dit punt is aanleiding tot een storm van verontwaardiging tegen 't beleid van B. en W. inzake Openbare Wierken. Verschillende heeren voeren hierover hef woord en zien in 't voorstel 'n poging van B. en W. om weer nieuw personeel aan to stellen bij Openbare Werken. De heer HELMES wijst er op dat door dn in deze gemeente wonende waachtgelders al 't teekenwerk behoorlijk kan worden gedaan. De heer ENDENDIJK is voor verbreedingi van den weg, maar wil ook geen nieuw per soneel aanstellen. De VOORZITTER wijst er op, dat dit voorstel niet kan worden uitgesteldt. De be woners van de aangrenzende perceelen zijn nu in de juiste stemming. Hij legt er de na druk op, dat er hier slechts sprake is van werkzaamheden van zeer tijdelijken aard. Met de reorganisatie van O. W- heeft deze zaak niet te maken. De raad besluit vervolgens met 5 tegeu 9 stemmen om dit voorstel te behandelen te- zanten met de verordening in de gemeente begrooting 1937 in verband met de reorga nisatie van O. W« 17- Vaststelling van besluiten inzake ge» meente.eigendommen, t.w.: a. tot het in eigendom overnemen vatt een strook grond van II- E. Borgts; Betreft grond aan de B- Grothestraat. b. tothet in eigendom overnemen vaa een strook grond van J. C. en P. Swag er- Betreft grond aan den Eigendomsweg. c. tot verhuur van het aan de Schrikslaan gelegen voetbalveld aan de Ver. E.S-V.A.C. B. en W. stellen voor bedoeld terrein t« verhuren voor een bedrag van f 100-p. jaar. De heer THIJSSEN merkt hierbij op, dat de kosten van een notaris gemakkelijk kun nen worden vermeden. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. 18- Vaststelling van het primitief kohier Hondenbelasting 1937 en het 1ste suppletoir kohier Hondenbelasting 1936' Wordt z.h.s, goedgekeurd. Als laatste punt was nog aan de agenda toegevoegd de vaststelling van een besluit tot wijziging van de gemeentebegrooting 1937® Cot wijziging in die begrooting van de bif de dienst van gemeente-werken ingevoerda reorganisatie-actie. De heer v. d- VEN was aanvankelijk voor stander van de reorganisatie. Nu echter blijkt dat de toestand zeer wankel is geworden is hij Man meening veranderd. Met de heeren Stroband en Thijssen heeft hij een uitgebreid geschrift samengesteld. Aangezien hij in dit geschrift namen heeft moeten noemen, zal hij 't niet voorlezen. Enkel leest hij de eind voorstellen van de heeren voor. Hij verzoekt de raad te besluiten: 1B. en W. uit te noodigen binnen 1 weken na heden aan elk gemeenteraadslid

Soester Courant | 1937 | | pagina 15