HEROPENING Boek-, Papier- Kunsthandel Firma Gebrs. Alders. KRAKELINGEN. Soest cVeJiftoeftooea.' Kerkberichten. Burgerlijke stand nu D* F. VOIGT van de van de firma GEBRS. ALDERS op VRIJDAG 23 APRIL a.s., des namid* dags 3 uu,r aan de STEENHOFSTR. naast het postkantoor. U beleefd tot een bezoek uitnoodigend, NIEUWE ZAAK- Door den Heer J. W. J. Smit werdeai wij uitgenoodigd om eens een kijkje te ko men nemen in zijn nieuwe zaak. De ruimte in de oude winkel aan de Torenstraat 3 werd te klein, wegens het voortdurend aan vullen van nieuwe boekwerken voor de bibliotheek, en daar deze toch een plaats moesten hebben is de Heer Smit er toe over gegaan een geheel nieuwe zaak in te richten aan de Steenhofstraat 15a. Deze nieuwe zaak is gegrond op de oude repu tatie in de gezellige kleine winkel verkre gen, en wij twijfelen er dan ook niet aan of het zal hem in deze nieuwe omgeving niet aan nieuwe successen ontbreken. De meest zwartgallige bezoeker zal het daar in met ons eens zijn, want wat men daan te aanschouwen krijgt is voor Soest iets waar het werkelijk behoefte aan had vooral in deze omgeving, vlak bij het Post kantoor en het Raadhuis. In de prachtige en ruime winkel is het een lust voor de oogen, zooals de bekende merken Sigaren en Sigaretten er gerijd staan en zich letterlijk opdringen. Men zal koopen en er klant blijven want, én win kel, én eigenaar maken het iemand onmo gelijk er met leege handen uit weg te gaan. Maar ook voor de Dames geldt hetzelf de. Komen zij er om hun boek te ruilen, .waarvan een keuze der laatst verschenen werken der beste schrijvers, aanwezig is, dan zullen zij er heel gemakkelijk toe besluiten j om er voor man of verloofde nog iets rook- baars bij mede te nemen. 1 Wij wenschen den Heer Smit veel succes in zijn nieuwe zaak. „BELLAMY"- De afd. Soest der Int. Ver. „Bellamy" Zal Dinsdag a.s. een openbare vergadering houden, waar de Heer H. Nolles, lid van het Hoofdbestuur een lezing met lichtbeel den zal houden en daarin zoowel het te genwoordige economische stelsel als dat der toekomst zal behandelen en belichten. Voor het stellen van vragen is gelegen heid. Zie voor bijzonderheden de adverten tie in dit blad. mendans en de Betooverde klok, welke zeer in den smaak vielen. Aan het einde van den avond dankte de voorzitter allen voor hun medewerking. KATH. KRING SOESTERBERG. Vrijdagavond hield de Kath. Kring „St Carolus" te Soesterberg zijn 4e jaarvergade ring. In zijn openingswoord wees de heer Nef- kens op de prettige samenwerking in het bestuur en maakte er melding van, dat het bestuur thans de beschikking heeft over een filmtoestel, zoodat zoo noodig in de toekomst de avonden met filmvertooning kunnen wor den aangevuld. Ook kindervoorstellingen kun nen worden gegeven. Ook werd medegedeeld, dat in de kring een schaakclub was opgericht, waarvan leider is de heer Harmsen, dat in Sept. a.s. een, excursie zal worden gemaakt naar de nieuwe: studio van de K.R.O. en dat aanvangende Maandag 26 April wederom maandelijks de praatavonden zullen worden gehouden. De notulen en het jaarverslag van den sec retaris werden goedgekeurd, terwijl bleek, dat de penningmeester een tekort boekte van plm. f 16. Tot leden der kascommissie werden ge kozen de hecren Rocebrand en Luijff. De rondvraag was ditmaal zeer geanimeerd. ook hier hun voorzorgen namen en van den eenen kant zelf leerden zwemmen en van den anderen niet minder leerden, hoe dren kelingen te redden. Vijfentwintig jaar geleden verrdronken in Nederland gemiddeld per jaar 939 men- schen, groot en klein. Sedert dien trad een groote daling in, door de uitbreiding van de zwemkunst, door het bevorderen van het zwemmend redden door de reddingsbriga des; door bevordering van het opwekken van de levensgeesten bij schijnbaar verdronkenen en door het beschikbaar stellen van mo dern reddingsmateriaal. Zoo kwam in de ja ren 1920 tot 1936 het aantal verdronkenen per jaar gemiddeld 648 te bedragen, dus gemiddeld 291 minder. Het eerste kwartaal van 1937 vroeg weer 101 menschenlevens19 jongens, 8 meisjes, 48 mannen en 15 vrouwen, die te water ge raakt waren, vonden den dood en boven dien nog ij personen, die met een auto in hetw ater waren gereden. Hiertegenover werden 184 personen gered; het waren 24 jongens, 15 meisjes, 52 man nen, 19 vrouwen en niet minder dan 74 per sonen uit auto's. In totaal reden in deze drie maanden 45 wagens te water, tegen 22 i*1 J935» toen 5 menschen verdronken en 43 werden gered en 44 in 1936, toen 16 men schen verdronken en er 94 werden gered. Om op dit terrein verder verbetering te brengen heeft nu de Ned. bond tot redding van drenkelingen een geschriftje het licht doen zien, waarin de heer A. J. Meyerink een aantal prractische wenken geeft voor het redden van drenkelingen uit auto's. i( AANRIJDING. Maandagmiddag reden een vrachtauto van Iteen wasscherij te Amersfoort, bestuurd door De B. en een luxe auto, bestuurd door K. J. y, H. uit Amsterdam, echter elkaar op de Amersfoorschen straatweg te Soesterberg. Toen de bestuurder der vrachtauto bij Kampoord een zijweg wilde inslaan werd dit blijkbaar niet opgemerkt door den bestuurder der luxe auto, waardoor deze laatste met zijn wagen tegen den vrachtauto botste- De luxe auto was totaal vernield- Een jon gen, welke in de vrachtauto was gezeten, werd nogal ernstig gewond en is naar het Ziekenhuis „De Lichtenberg" vervoerd. De bestuurders kregen geen letsel- De politie maakte proces-verbaal op- A. G. A. V. S. Door A.G.A.V.S, te Soesterberg zal op Zaterdag 8 Mei a.s. een gymnastiek-uitvoering ,worden gegeven in „Huis ten Halve"- Wegens het groote aantal leden, is de'be schikbare ruimte niet voldoende, waarom op dien dag een m.ddag- en avmxLuitvoering zullen worden gegeven- 10-jARIG BESTAAN HARMONIE „ST- JOSEPH". Ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan Zal door de R.K. Harmonie „St. Joseph" te Soesterberg, op Maandag 19 April a.s. een feest-uitvoering worden gegeven in de groote zaal van Huis ten Halve", terwijl op Zater dag 17 April a.s. receptie zal gehouden wor- 'den in de kleine zaal van Hotel ,,'t Zwaantje", des namiddags van 3-30 'tot 5 uur. R.K. VROUWENBOND SOESTERBERG. Maandagavond werd door de R.K. Vrou wenbond afd. Soesterberg haar jaarvergade ring gehouden in „Huis ten. Halve". Na ope ning door mevr. Steenberghe Engkering hield mej. C. H. Dijksterhuis, leerares in koken en voedingsleer, een interressante lezing over de Zout-industrie te Boekelo. Door de secretaresse werd een keurig jaar verslag uitgebracht, terwijl het verslag van den penningmeesteresse sloot met een voor- deelig saldo van f 26.71. De heer G. Rooda gaf voor en na de pauze eenige mooie vioolnummers ten ge- hoore, op de piano begeleid door den jon geheer Hanssen. Na de pauze werden door de leden van de St. Ludwina-club, eenige dansjes op zeer fraaie wijze uitgevoerd. Ge demonstreerd we*d«a de Lentedans, Bloe-, BENOEMD. Onze plaatsgenoot de heer C. L. Oranje is benoemd tot observing, officer bij de Non; Interventie Commissie te Londen. i' i „CRESCENDO". De katholieke gymnastiekvereeniging „Cres cendo'' Soestdijk verheugt zich in de be langstelling van de geheele katholieke bevol king van Soestdijk en Soest. Jaarlijks worden de donnateurs en de ouders der leden in de gelegenheid ge steld om zich op de hoogte te stellen van de verrichtingen der vereeniging. Zondag a.s. zal deze jaarlijksche uitvoe ring plaats hebben in 't St. Jozefgebouw. Het actieve bestuur der vereeniging heeft een prachtig programma samengesteld. In bonte afwisseling volgen de orde oefe ningen, rythmische dansen enz. elkaar op. We raden een ieder aan deze uitvoering bij te wonen. Het belooft een mooie avond te worden, ALG. NED- VROUWEN-VREDEBOND. Zooals uit een in dit nummer voorko mende advertentie blijkt, wordt door de af- deelingen Baarn en Soest van bovengenoem- den bond een vredesbijeenkomst belegd, op Donderdag 22 April, n.m. 8 uur, in het Wijkgebouw aan het Driftje. Mev^puw H. van Geuns-Godfried zal daar spreken over het onderwerp: „Geweld en G ew eldloo sheid" De bijeenkomst zal worden opgeluisterd door symbolieke dansen uit te .voeren door den heer Karei Pekelharing. Kaarten tot bijwoning van dezen belang rijken avond zijn k 15 ets. verkrijgbaar bij de dames: G. van der Maas-Nieuwkoop, Heu- velweg 25a; S. van den Bogaardt, Nieuwe- weg 28; C. Hack-van Duinen, Hartmanlaan 41 en T. van Berkum, Heideweg 3. Dinsdag 20 April, nam. 4.30 uur: Radio lezing voor de H.I.R.O. door Mevr. T. van Berkum. Onderwerp: „Vrouwenvredesgang en Opvoeden tot Vrede"- SOES1. NED. HERV. KERK. Oudekerk. Voorm- 10 uur Ds E. Groeneveld. Emmakerk. Voorm. 10 uur Dr. J. C. Wissing van de Bilt- Nam. 6 uur. Ds. E. Groeneveld. I Kerkgebouw Hees. Voorm. 10 uur, Ds. R- Torenbeek- Lokaal aan het Driftje- Nam. 7 uur Ds Frank van Bilthoven. (Jeugddienst). HERV. (GEREF.) EVANG- Voorm. 10 uur De Eerw. heer P. v- Dijk van Leersum. Nam. 6 uur Ds A. J. WestraHoeksema van Scherpenzeel. GEREFORMEERDE KERK. Julianakerk. Voorm. 10 uur Candidaat De Boer van Uithuizen. Nam. 5.30 uur Ds. W- Seinen van Baarn. Wllhelminakerk. Voorm. to uur Ds. S. Wouters- Nam. 5-30 uur Candidaat De Boer van Uithuizen. CHR. GEREFORMEERDE KERK. Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds N. Bijdemast- VER. VAN VRIJZ. GODSDÏENSTIGEN Voorm. 10-30 uur Ds. F. Kleyn van Den Haag. I SOESTERBERG NED. HERV. KERK. Nam. 13 uur Zondagsschool. Nam. 6 uur de heer H. v. d. Heuvel van Utrecht. R.K. KERK. ie H. Mis 7.30 uur. Hoogmis 10.30 uur- HUIS TER HEIOE. NED. HERV. KERK. Voorm- 10 uur Ds- B. Tuinstra. Nam. 6 uur Ds B. Tuinstra. BAARN. DOOPSGEZINDE KERK. Geen dienst- i NED- LUTHERSCH GENOOTSCHAP. Voorm. 10-30 uur Ds. H. C. Zwahler van Den Haag. J. y. d. Linden, v. Postweg 1 n. De Bilt, Waterweg 25d; P- H. Mulder, v. Banningstr. 106 n. IJsselstein, Utr.str. 67; W- G. Engei, L. Bergstr. 19 n. Obdam, p. a. W.. G. Engel; A- C. T. de Jong, v. Amersf.str. 66 n. Utrecht, Rijks-klinieken; J. S. Schoffel- meer, v- Plasweg 8 n. R'dam, Vlietkade 63b; M- Krijnsen, v. O. Tempell. 2 n. Zeist, Ly ceumlaan 26; G. v« Londen, Amersf.str. 109 n. A'dam, Ruyschstr. 27 hs; M. P. Soeurt, v- Soesterb.str. 125 n. H'sum, San, „Zonne straal"; M. Gol, v. Van Lyndenlaan 26 n. Wassenaar, St- v. 's-Gravenzantl. 85; Wi- J. Ackerstoff, v. Van Lyndenlaan 26 n. Was senaar, idem; J- Apfelbaum m. vr., v. Nieuwer - hoestr. 9 n. Baarn, Nw. Domlaan 1; H- Duzink m. g., v. Dorresteinweg 34 n- Haar lem, C. Huygensstr. 44; B. Peeters, v. Beetsz- laan 45a n. Baarn, Trein 8-28; H. M. J. Brouwer, v. Steenhofstr. 62 n. Woerden, St- Joseph Pensionaat; M. H. J. Brouwer, Steenhofstraat 62 n. Woerden, idem; P. J. Dral, v- Vinkenweg 32 n. Groningen, Nieuwe- weg 12a; G. J. Heering, v. Utr.weg 22 n. A'dam, Mozartkade 12 hs; A- M. Spruit, Stadh.laan 19a n. A'dam, Middenweg 103; C. v. Ooyen, v. Braamweg 80a n. A'foort, Langestraat 38- VERHUISD: G. R. Hamer m. g., v. Hei deweg 76 n. B. Grothestr. 71A. v. Egdom, v- Beckeringhstr. 11 n. Hartweg 9a; O. L. Zimmermann m- g-, v. Da Costalaan 3 n- Oranjelaan 1; Th- J. Weener, v. Laanstr- lb n. Soesterb.str. 33; A. P. Zaal m. vr., v. Kerkpad N.Z. 19a n. Kerkpad Z.Z. 22a; P. Heinhuis m- vr., v. Smitsweg 10 n. Njewew. 15c- D- v. Dijk m. g., v. Amersf.str. 60 n. Verl. Postweg 100; G. v. Laar m. vr., v. Verl. Postweg 46 n. Verl. Postweg 74; Wed- Oosterhout, v. Kon-laan 138a n. Kromme- weg 29; W- C. Bettenhausen m. vr., v. Van Weedestr. 13a n. K. Brinkwég 22c; J- Ma- gielse m- vr., v. Kerkpad N.Z. 37d n. Van Lenneplaan 31; C- de Mey, v. Pr. Bemharl. 14 n. Kerkpad Z.Z. 5; E. J. Elberts, v. Ringweg 14 n. Erica weg 2; F. G. J. Brink man, v- Braamweg 58 n. Ferd. Huycklaan 4; M- Brinkman m- g., v- Braamweg 58 n. Ferd- Huycklaan 4; J. W. Koeleman m. g., v- Banningstr. 92 n. Verl- Postweg 9; Wed. N- Akkerman m- g., v. Plasweg 25 n. Nieuwe- weg 110a; J. G. v. Eek Sr, m. vr., v- Wald. Pyrmontlaan la n. Julianalaan 41 (her stelt wegens misplaatsing). ZWEMMEN EN REDDEN- Tijdens de pas gehouden f eestvergadering van de Soester Reddingsbrigade hield de heer van Es een korte propaganda speech over het redden en zwemmen. Om één en ander nog eens duidelijk te belichten meenen we goed te doen onder staand stukje uit de Maasbode over te ne men: Het eerste kwartaal van dit jaar heeft zich gehouden aan de treurige traditie en een lang vervolg toegevoegd aan de droeve lijst van slachtoffers van het water. Zeker, de lijst wordt kleiner, maar 't gaat toch o, zoo langzaam. En toch, hoeveel min der namen kon zij tellen als de menschen GEBORENGijsberta, d- v. J. Walet en en J. .v. de Kieft, Wieksl.weg O-Z. 27; Maria, d- v. J. Lagemaat en M- Klomp, Nachtegaalweg 16; Cornelis Anthonius, z- v. J- W. Koeleman en E. A. Koot, Verlengde Postweg 9- GEHUWD: G. J- Reijerse, 21 jr. en M- D- Reijerse, 18 jr., A'foort, Bisschop weg 51. OVERLEDENCorne'.is Overeem, 80 jr., geh. m. F. Meinten, Eikenlaan 11; Johanna Maria Wijnkoop, 78 jr., wed. v. A. Letsch, Hartmanlaan 3; Maria Wilhelmina Middelman, 80 jr-, geh. m. Th. Roepers, Amersf.str. 77a; Aaron Hartog de Vries, 58 jr geh. m. S. Haas, 'Amersf.str. weg 134; Wilhelmus Giis- bertus Visser, 15 jr-, Driehoeksweg 8. GEVESTIGD: S. Brouwers (inw.), Lucht- yaart-afd.; J. P. M. v. Keulen m. vr-, Klaaiv waterweg 52- N. Lokhorst (inw.), Soesterb. straat 125; G- J. Woerts m. vr., Rademak er str. 11 j J. Reeders m. g., Kon-laan 114a; A. Roos (inw.), Engendaalweg 86; G- Luijt (inw.)', Torenstr. 3b; P. Horde m- g., School straat 20b; E. Zandboer (inw.), Postweg 52: J. Eradus (inw.), Staalwijklaan 4; H. v- d. Brink m. g-, Kon.laan 107; J- H. v. Meurs m. vr., Schriksjaan 54; B. Schmitz-de Widt m. zn., Schrikslaan 54; P. A. Dievenbach m. vr., Bosstraat 80- j VERTROKKEN: A. Diest, v. Van Len neplaan 56 n. Egmond aan Zee, Koloniehuis „Prinses Juliana"; P. Coonen, v. Radema- kerstr. 21 n. A'foort, JJtr.weg 228; G. Th. Amerikaansche rijkdommen. De Vereenigde Staten omvatten 6 pet- van de wereldoppervlakte en de bevolking maakt 7 pet. uit van het totaal der aardbewoners. Het lid van het Amerikaansche Congres Samuel B. Pettingill vertelt in een New Yorksch tijdschrift, welke werelrijkdommen deze 7 pet. der menschheid bezit, n.].; 32 pet- van het spoorwegnet, 76 pet- van alle automobielen, 44 pet- van alle radiotoestellen, 60 pet- der wereld-petroleumproductie, 48 pet- van de wereld-koperproductie, 43 pet- van de wereld-ruwijzerproductie, 47 pet. van al het staal, 58 pet. van al het graan, 56 pet. van de totale katoenproductie, 25 pet. van de wereld-suikerproductie en 33 pet. van de geheele steenkoolproductie. Wat zijn de wereldvoorraden toch onbillijk verdeeld! Is het wonder, dat in de overige wereld werkloosheid moet heerschen En is het dan niet nog grooter wonder, neen, nog grooter ergenis, dat in ditzelfde ontzag lijk rijke Amerika ook nog mi'lioenen werk- loozen rondloopen en niet in de gelegen heid zijn om door arbeid hun recht op een kleine portie der overdadige voorraden te verwerven? Er mankeert toch wel het een en ander aan onze economische stelsels. Men behoeft waarlijk geen revolutiemaker te worden ge acht, als men er over prakkezeert, of deze stelsels niet een weinig kunnen worden ver beterd of veranderd. Waarbij men echter moet trachten zich te hoeden voor de suggestie, dat al wat anders is, daarom in de praktijk ook beter zal blijken. Er zijn niet-kapitalis- tische methoden, die de arbeiders méér tot slaven maken dan ze het waren- „Gezonde" volksinvloed. Als een middel tegen alle maatschappelijke kwalen wordt nog al eens een „gezonde" volksinvloed genoemd, waarmee men dan be doelt te zeggen, dat over alles en nog wat, de massa dient te beslissen- Zoo iets is larie. Niet de massa beslist dan, maar degene of de partij of de beweging, die de hand op die massa weet te leggen- Uit het Volksblad vernam ik, dat in Frank rijk ook de radio ondergeschikt is gemaakt aan den volkswil. Voor de raden van be heer van deze radio welke raden over de radiobelastingpenningen van 50 francs per toestel beschikken worden algemeene ver kiezingen uitgeschreven. De Volksfrontpar tijen hebben zich gezamenlijk georganiseerd voor „Radio-Liberté" (Radio-vrijheid) en de andere partijen komen op voor de „Radio- Familie", d.i. familie-radio. Blijkens de berichten in het Volksblad, hebben aan de jongste verkiezingen 1.611-500 stemgerechtigden deelgenomenDe Volks radio is daarbij, behalve in éen district, met flinke cijfers geklopt. De Volksfronters zijn er teleurgesteld over en óns Volksblad geeft de volgende verklaring: ''IV „Daarbij komt, dat de manier van stem- „men, gelijk wij reeds schreven, vrij in- „gewikkeld was. Er zijn fouten bij be- „gaan. De minst-ontwikkelden zagen aldus „hun stem ongeldig verklaard. Dat is de „reden dat ditmaal „Radio-Liberté" nog „maar !n éen gedeelte van Frank-rijfc suc- „ces behaalde Openhartiger had 't niet gezegd kunnen worden. De minst-ontwikkelden hadden het Volksfront aan de overwinning moeten helpen maar ze waren zóo weinig ontwikkeld, dat ze zelfs hun stembiljet niet wisten te han- teeren.' En toch, zoo gau-.v ze dat geleerd hebben, zullen deze „minst ontwikkelden" d« beslissing brengen, hoe de radio-politiek van het land zal zijn en hoe de millioenen der ra dio-belasting zullen worden beheerd. Er moet inderdaad een gezonde volksin vloed zijn en daartoe is er ten onzent b.v. algemeen kiesrecht- Ik ben daar vóór- Het feit, dat iemand f 50.op een spaarboekje heeft staan, waarmee men onder de kies wet-Van Houten, stemgerechtigd werd zegt me omtrent 's mans geschiktheid om mee te beslissen in maatschappelijke zaken, niets meer dan de omstandigheid, dat iemand kan werken met 't hamer of met een schop- Maar toch houdt men z'n hart wel eens vsat over de mogelijke gevolgen van den modernen ongeliiniieerden volksinvloed. Bij eiken stembusgang wordt het weer dui lelijk, dat tienduizenden, die geroepen zijn om uit te maken, wie ons land moeten regecren cn hoe, niet eens in staat zijn om op de aller eenvoudigste daartoe aangewezen wijze, h m wil kenbaar te maken. Er is meer volksinvloed, dan volkswil- De wil is die van betrekkelijk weinigen en de ie weinigen trachten hun doel te bereiken met gebruikmaking van den volksinvloed. Hebben we nu een vlag? Het is jaren lang 'n nationale schande ge weest, dat we geen oïficieel erkende kleureo' van de Nederlandschc vlag hadden. Een par* ticuliere vereeniging j. ropageerde een dun doek, dat afwijkend was van de vlag, wel kei door de traditie der laatste eeuwen bestaans recht had. verworven. Er ontstond een ho* pelooze verwarring en telkens opnieuw werd de regeering gevraagd om aan dat bescha mend gedoe een einde te maken door een officieele vaststelling van de nationale kleuren. Eindelijk kwam het zoover. H.M. de Ko ningin onderteekende een Koninklijk Be* sluit, waarbij het rood, wit en blauw tot dei kleuren der Nederlandsche vlag werden ver beven. Men mocht meenen, dat de vlagge* strijd toen ten einde zou zijn. Maar daarna verklaarde Minister de Wil* de weer in de Kamer, dat het oranje blan^ je bleu als nationaal dundoek „niet onwettig'1 was. En nu heeft de voorzitter van het hoofd* bestuur van de vereeniging „De Princcvlag", de heer Joh. Berlott, een onderhoud gehad met den minister-president om het strr.ven der vereeniging uiteen te zetten. Op de vraag of de vereeniging thans, nn het uitgevaardigde Kon. besluit haar stre* ven zou hebben te wijzigen, gaf dr. Colijn den raad, eerst af te wachten het wetsonU werp omtrent de vlaggenkwestie, dat doof den Min. van Binnenlandsche Zaken is aan* gekondigd. Hij verklaarde zich bereid daar* na opnieuw de vereeniging van advies t«| dienen. Thans geeft dus zelfs het hoofd der re* geering aan geïnteresseerden den raad om voorloopig voort te wapperen met het oran je, blanje bleu, niettegenstaande het rood, wit en blauw bij Koninklijk Besluit als rijks* vlag is erkend i We gaan weer voort met onze particu* lieie liefhebberijtjes in nationalen zi.ri Onthaarde Kamerleden, Een medewerker van „De Tijd" zat on* langs te bladeren in een oude editie van „On* ze Afgevaardigden", inhoudende de portret* ten en levensbijzonderheden van de in 1905 gelrozen Kamerleden. Hij kwam tot de con* clusie, dat de eigenschappen onzer volksver* teg emvoordigers in enkele tientallen jaren tijds wel sterk zijn veranderd. Althans naa* het uiterlijke. Een grief van dezen tijd is, aldus de man van De Tijd", dat het parlement achter* uitgaat, dat er lang niet meer die figuren in voorkomen als vroeger. We moeten eerlijk erkennen, dat men gelijk heeft, dat er lang niet meer die figuren in zitting hebben als dertig jaar geleden, althans naar het uiterlijk. Het parlement is.onthaard. Men ver* sta ons wel, niet ontaard. Er zitten op het oogenblik alleen maar gladde jongens ün clean shaven. Als men wel eens spreekt van de mode der dames, welke veranderlijk is, dan blijkt uit zoo'n fotogalerij van vroede mannen van 30 jaar geleden, dat deze op het gebied van de mode voot het vrouwelijk ge slacht in niets onder doen. Nu spreken wa nog maar niet van de hoog dichtgeknoopte jassen met de kinderachtige kleine revers, maar alleen over het mannelijk uiterlijk. j Een dertig jaar geleden droeg precies da helft der leden van den Senaat een baard en telde de Tweede Kamer niet minder dan 36 van de 100 leden, die hun uiterlijk getooid hadden met dit mannelijk schoon. Maar oolf de andere leden, (want er waren in de Twee de Kamer maar zes van de 100, die eenl glad geschoren gezicht droegen) zagen er met hun groote, wijduitstaande snorren niet minder krijgshaftig uit. Marchant h J ee^ groote zware snor die hem in dien ti;i doof iederen wachtmeester van de huzarej moet zijn benijd. Burgem. Grothestraat 30 Telefoon 363 - Scosl GEDIPL. OPTICIEN. Voor het maken van Uw BRIL, ook volgens recept van H.H Oogartsen, een vertrouwd adres

Soester Courant | 1937 | | pagina 3