VRflM De inzet der Kamer verkiezingen* cVeftfte^Loueó^ Soest Burgerlijke stand Kerkberichten* Achtien politieke partijen blazen „Verzamelen". Velen „partijtjes" werden de ean- didaturen te kostbaar in de por- temonnaie. 1C-H-, 7 Llb., 6 Vr.-Dem., 4 Comm., 3 3t.- Ger., 1 Rev» Soc., 1 Boeren- en Tuinders- bond, 1 Kath- Dem* P., 1 C.D.U., 1 Herv. Ger. St-p., 1 Nat. Herstel. Dinsdag j.1. is de stembusstrijd officieel geopend met de indiening der candidaten- lijsten. Het blijkt, dat achttien „partijen" zich geroepen achten om het staatkundige heil van het Nederlandsche volk te verzor gen en te verzekeren. Vijf weken achtereen zal luider en feller het signaal „verzamelen" worden geblazen vanuit achttien verschillen de hoeken en op den avond van den 2Óen Mei zal het nauwkeurig worden nageteld, hoeveel getrouwen de trompetters ieder rond hun eigen vendel hebben kunnen vereenigen. Waarop onmiddellijk de nieuwe vierjarige veldslag, waarvan de verzekering van ons volkshei doel en inzet heet, zal worden be gonnen. De candidaatstelling heeft al dadelijk een verrassing gebaard, doordat zich „slechts" 20 partijen hebben gemeld. Dat aantal is na tuurlijk veel te groot, want hoezeer het Nedenandsche volk ook moge zijn verdeeld, 20 belangrijke geestelijke stroomingen zijn nochtans onbestaanbaar onder haar. Onder de 20 partijen welke haar candidatenlijsten inzonden, zijn er dus verscheidene, die met geen ander doel aan de verkiezingen deel nemen dan om een anderen meneer in de Kamer te brengen, die daarvoor, te zijner meerdere eer en glorie, heel wat aan geld, moeite en boerenbedrog ovèr heeft. Andere partijtjes worden gedreven door afgunst en nijd tegen de eigen omgeving, op welker levenssappen ze parasiteerend trachten te blijven bestaan. Nochtans: dat er „slechts" 20 partijen aan het kiezersbod zijn toegekomen, bewijst, dat we op den goeden weg zijn, want vorige keeren was het aantal gegadigden veel en .veel grooter. Het parlementarisme is behoor lijk op weg om zich zelf te saneeren. De gebleken inkrimping van het aantal partijen in ons land is te danken aan den nieuwen .wettelijken maatregel, welke inhoudt, dat voor elke voor een kieskring ingediende candidatenlijst een waarborgsom van f 230 moet worden gestort, welk geld echter wordt terugbetaald, wanneer op de lijst of op de verzamelde lijsten van één partij, tenm-nste 8/4 van den kiesdeeler aan stemmen is ver kregen. Hoe erg het voorheen wel was, blijkt uit de volgende gegevens. In 1922 namen 48 „partijen" deel aan de Kamerverkiezing Van deze verwierven er 10 «en of meer zetels; 38 der deelnemende „partijen" konden het niet tot één zetel bren gen 1 In 1935 was deze verhouding 38—12 21. In 1929 361224. En in 1933 namen *elfs 54 „partijen" deel aan den stembus strijd; 14 verkregen er één of meer zetels jm 40 vielen geheel af I Dan slaan we dus op het oogenblik met Ipnze slechts 20 concurreerende firma's een gchitterend figuur. Het bewijs is thans te vens geleverd, hoe roekeloos velen vroeger tóe gemeenschap op hooge kosten joegen, alsmede haar in verwarring en in opspraak ibrachten. De realiteit van hun kans om in 'de Kamer te komen, durven vele wouldbe politici nog niet met een sommetje van f 250 ie garandeeren! De partijen, welke dezen keer haar 'can didatenlijsten indienden, zijn: de R.K. Staats partij, S.D.A-P-, Anti-Rev. Partij, Chr. Hist. ■Unie, Vrijheidsbond, Vr. Dem. Bond, Comm- (Partij, St. Ger. Partij, Rev. Soc- Arb. Partij, Jtath. Dem. Partij, Chr. Dem- Urne, Herv. $>t. Partij, Chr. Nat. Actie (Prof- Visscher), Nat. Herstel, Zwart Front, N.S.B-, „Actie- Bouwman", het Nat- Rad. Verbond „Al gemeen belang", Nat- B. T. en Midden- itandsp- en Soc. Ned. Arbeidersp. Nu de candidaatstelling heeft plaats ge had, beginnen velen zich af te vragen, wat Ze te denken hebben over den uitslag der stemming van straks. De kansen worden gewikt en gewogen, waarbij velen zich in hun verwachtingen laten leiden door dat gene, wat ze gaarne wenschen. Degenen, die objectief tegenover de zaak staan of van wie men zulks veronderstelt, schijnen vrij alge meen van oordeel te zijn, dat op 26 Mei geen verrassende opschuiving in de politieke verhoudingen in ons land zal worden be werkt. Natuurlijk zullen er N.S-B-ers in de Ka mer komen, maar het is uitermate onwaar schijnlijk, dat hun aantal aan de onderlinge verhoudingen der politieke partijen veel af breuk zal doen. Voorts wees de Statenver kiezing van 1935 uit de N.S-B. had toen «en totaal-percentage van 7.94, dus onge veer 8 pet. verkregen dat er uit het vrij zinnige kamp wat kiezers waren gaan loo- pen. Liberalen en Vrijz- Dem. hadden n.1. bij de Kamerverkiezing van 1933 tesamen 12 pet. der stemmen gekregen en bij de Statenverkiezing, twee jaar later, ruim 10 pet. En ook de Anti-Revolutionnairea waren achteruitgegaan van 13.43 pet- tot 11.35 p~f Niet door ontrouw van eigen menschen, maar omdat C'olijn in 1933 bee^ wat stemmen had gekregen van z.g- sterke-mannenvereerders. De andere partijen bleken weinig of niets aan de vorming van het percentage der N.S-B. ten koste te hebben gelegd. In 1933 ver kregen de R.K- 27.87 pet. der stemmen en bi '35 27.77 pet- Voor de S.D.A.P. waren deze getallen resp. 21-46 pet. en 21.09 pet.; voor de Chr. Hist- 9.13 pet. en 9.26 pet. Ten besluite herinneren we nog even aan Üc huidige zetelverdeeling in de Tweede' Kamer: 28 R.-K-, 22 S.D.A.P., 14 A.-R., 10 MELKVEILING- Naar ons wordt medegedeeld zij.i er plan nen in overweging om in Utrecht een melk- veiling op te richten. De voorbereidingen zijn reeds in een zoover gevorderd stadium, dat zeer spoedig tot definitieve oprichting zal kunnen worden overgegaan. Zooals bekend bestaan in de verschillende groote steden van ons land reeds jaren dergelijke instellin gen, die tot groote tevredenheid' van de veehouders werkzaam zijn. Dat in ons ge west thans ook het initiatief genomen is tot het oprichten van een melkveiling, zal door den boerenstand ongetwijfeld toegejuicht wor den. ORANJEFEEST TE SOESTERBERG- Door de Oranjevereniging „Wi'nelmina" te Soesterbeig zal de verjaardag van Prin ses Juliana op 30 April a.s. waardig wor den gevierd, 's Morgens zullen de kinderen van de leden der Oranjevereeniging een Bi oscoopvoorstelling bijwonen in Utrecht. Des middags zai een rondgang door het dorp met muziek naar de Juliana-Bernard-boom plaats hebben, alwaar door de Soesterberg- scbe schooljeugd een hek zal worden ge plaatst, hetwelk daarna zal worden overge dragen aan het Gemeentebestuur. ARBEIDSBEURS. Heden stonden 318 personen ingeschreven- Voor de verschillende ambachten gelden de volgende cijfers: Metselaars 18, Opperlieden 38, Timmer lieden 14, Grondarbeiders 47, Schilders 10, Stucadoors 6, Meubelmakers 2, Loodgieters 2, Chauffeurs 3, Boekbinders 3, Boekhouders 2, Tuinarbeiders 23, Magazijn en Winkelbe dienden 4, Transport arbeiders 14 en Losse arbeiders 32- GEVONDEN VOORWERPEN. Over de volgende gevonden voorwerpen kan men op het politie-bureau inlichtingen verkrijgen. Heeren rijwiel, dames polshorloge, beige muts met kwast, bruine sandaal, halsketting, parapluie, bruine ceintuur, belastingener-k en een blauwe regenjas (merk Santega). R.K. KIESVEREENIGING. Zij, die den herdenkingsavond, te houden ter gelegenheid van het feit, dat DT- Schaep- man z.g. de afdeelingen samen riep op 5 Mei 1897, ter goedkeuring van het program, kunnen zich tot uiterlijk Maandagavond op geven bij mej. Orth, waar kaarten verkrijg baar zijn. De herdenkingsavond heeft plaats op 5 Mei a.s., om 8 uur precies, in 't gebouw ,,Tivoli'" te Utrecht- Als sprekers treden op Mr. C. M. J. Th. Goseling en de Zeer Eerw. Heer Rector Drost. Ds. S. WOUTERS. Ds. S. Wouters, predikant bij de Geref. Kerk alhier, ontving dezer dagen een be roep naar Oosterbeek. EEN NIEUWE E.S.V.A.C. TROPHEE. Na gedurende tien jaar verwoede strijd, is het Esvac vorig jaar gelukt om voor goed beslag te leggen op de Zilveren Schoen. Het bestuur heeft thans wederom een wis- selprijs beschikbaar gesteld. De te houden wedstrijden zullen z.g. ne derlaag-wedstrijden zijn tegen de sterke K.N. V.B.-elftallen. De prijs is ook ditmaal weer van origi- neele aard- Een fraai miniatuur copie in rood marmer van het Koningin Emma-monui- ment is door een der leden vervaardigd, ter wijl het medaillon en de gedenkplaat in zilver zijn uitgevoerd. Een gedeelte van de uit deze wedstrijden voortvloeiende baten zal beschikbaar wor den gesteld voor de T.B.C. bestrijding. Een Eere-Comité bestaande uit vooraan staande personen zal het bestuur van Esvac. bijstaan. Het comité zal zich in verbinding stellen met den secretaris van den Prins om te trach ten luister bij te zetten aan deze wedstrijden- „CRESCENDO". In tegenwoordigheid van den Zeer Eerw- Heer Pastoor Smit, den heer Batenburg, ge meentesecretaris en afgevaardigden van de zustervereenigingen uit: Amersfoort, Baarn, Laren en Hilversum en van de plaatselijke ver- eenigingen A-D-O. en de Soester Turnclub, heeft de R.K- Gymnastiekvereeniging Cres cendo" Zondagavond in de zaal van St- Jozef haar eerste openbare uitvoering gegeven- Tijdens haar drie-jarig bestaan heeft deze vereeniging rceJs verschillende demonstratie- avonden gegeven, deze hadden vooral ten doel de ouders op de hoogte te stellen van het werk hunner jftrtueren In de vereeniging. Zondag was 't echter de eerste maal, dat de vereeniging een speciale uitvoering gege ven heeft en we mogen er onmiddelijk aan toevoegen, dat deze uitvoering een groot suc ces geworden is. Behalve de leden der verecniging, werkten aan dezen avond mede een viertal heeren leden van de vereeniging W-I.K. uit Laren en een strijkje onder leiding van Henk v. d. Brem er. Ondanks de concurrentie van de aanwe zige gramophoon is dit strijkje zeer in de smaak gevallen. We hopen deze vier heeren nog dikwijls bij onze uitvoeringen in Soest te ontmoeten. Als eerste nummer van het programma werd er een opmarsch gehouden. Het groote tooneel van St. Jozef was maar net groot genoeg om de bijna 100 leden te bevatten. Toen allen op hun plaats stonden, hield de leider, de heer Haring, een korte speech, waarin hij allen welkom heette. De heer Haring wees er op, dat aan 't programma alle leden medewerkten en niet alleen e^n selec tie van de beste leerlingen. Zooals de ver eeniging vanavond werkt, wordt er altijd ge werkt, zeide spreker. Hierna ging men over tot de verdere af wikkeling van 't mooie programma. Achtereenvolgens zagen we oefeningen door de: groote meisjes, kleine meisjes, jongens, dames en heeren der vereeniging. Vooral de reidans van de kleine meisjes viel zeer in de smaak. De afwerking van de vrije oefening voor groote meisjes had oi. wel wat volmaakter kunnen zijn. We kregen de indruk, dat hieraan niet veel tijd was be steed. Beter deden de meisjes 't later op den avond bij de oefening die op de bondswed strijden was vertoond. Het paardspringen door de heeren, het laatste nummer voor de pauze, was een keurig afgewerkt nummer. Tijdens de pauze had de gebruikelijke ver loting plaats. De hoofdprijzen vielen op de volgende nummers: 788 gouden armband horloge, 849 fototoestel met leeren etui, 1327 een pop; de verdere prijzen vielen op de nummers: 112, 405, 477, 502, 655, 661, 944, 955, 1011, 1041, 1093, 1212, 1474, 1492- Na de pauze was 't woord allereerst aan de heeren met hun oefeningen. Ondanks 't feit, dat de af deeling heeren pas zeer kort bestaat, waren 't lang niet de slechtste pres taties van den avoni die zij te zien gaven. De groote meisjes hielden, vervolgens stok- oefeningen. Deze oefening werd keurig in de maat uitgevoerd en deed prettig aan. De kleine meisjes oogstten veel succes met een boerendanje. Hiervoor waren ze ia veel kleurige boerenkleeding gestoken, waaraan de witgeschuurde klompjes niet ontbraken. Een allerliefst nummer 1 Tot slot van den avond gaven de dames «enige rhytmische dansen ten beste. In witte en rose japonnen gekleed werden er verschil lende figuren gemaakt op de maat van „Stand* chen" van Schubert. Dit nummer verwekte een ovationeel ap plaus >en werd door de dames herhaald. De heeren leiders, Haring en Ram, ont vingen van hun leerlingen een fraai geschenk als blijk van waardeering voor de vele goede lessen. Pastoor Smit sloot den avond met ec$i woord van dank aan bestuur, leiders en leden der vereeniging en spoorde hen aan om op den ingeslagen goede weg voort te gaan. Indachtig 't gezegde; ,,'n Gezonde ziel in een gezond lichaam" beloofde spreker z'n blijvende steun aan de vereeniging- Deze eerste uitvoering is een groot succes geweest voor de jonge vereeniging en we hopen haar spoedig ten tweede male te mo gen zien werken. CHR. ORANJE VEREEN. „JULIANA VAN STOLBERG-*. Het ligt in de bedoeling van het bestuur der Chr. Oranje-vereeniging om op Vrijdag 30 April a.s., de verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana, een feestelijke bijeenkomst te organiseeren in Religie en Kunst, aan de Rembrandtlaan. Vertoond zal worden de film van de blijde inkomst te Soest en Baarn en andere Oranje-films, terwijl medewerking zul len verleenen de Chr. Gymn. Ver. „Frater- nitas" en de „Oranje Garde". mes li. C. Coops en A. B. Spijker en de heeren C. G- v. Bavel, J~"Brandenburg, A. v. Dijk, J. M. Heesbeen, K. Post, J. v. 't Riet, Th. de Ruig en A- Slagter. Clubavond: lederen Dinsdagavond van 8 tot 12 uur in hotel Carlton, Burg. Grothe- Gstraat, ingang Heuvelweg, Soestdijk- Komt U eens kijken] RECLAME-CAMPAGNE DER V.V-V. „SOEST VOORUIT''- Het mag van voldoende bekendheid wor den geacht, dat in 1936 door V.V.V. „Soest Vooruit'* alhier, met medewerking van an dere plaatselijke vereenigihgen, bouwers, pen sionhouders, woningbureaux en andere be langhebbenden en belangstellenden, een Re clame-Campagne is gevoerd geworden. J)ezer dagen is een vergadering van belanghebben den gehouden, waarin door de V.V.V. „Soest Vooruit'* rekening en verantwoording is af gelegd geworden over de gevoerde compagne, waaruit het volgende bleek n.1. Aan bijdragen werd ontvangen van: De Gemeente Soest f 100 V.V.V. „Soest Vooruit'' f 100 Vereeniging ,,Soest-Zuid*' f 50 Soester Bou u-kring f 50 Diverse Bouwers, te zamen f110 Woningbureaux f 50 Diversen f 70 f530— Pensionhouders- Bijdragen en abonnement op pensionaanvragen f 57-50 Diversen f 0.10 Totaal f587.60 Welk bedrag als vo.'gl werd besteed n.1.: Advertenties in diverse blalen f 385-07 Sluitzegels f 67-60 Transparanten f 45-50 Druku erk f 7-80 Afdrukken Foto's f 4-50 Adminis.rabekosten en diversen f 45-30 SOESTER SCHAAKCLUB. In verband met het te houden schaak- tournooi op 5 en 6 Mei in het daarvoor zoo gunstig gelegen hotel Zeiler te Baarn, kan nader worden medegedeeld, dat Dr- Tarta- kower bericht heeft mede te doen; hij zal worden geplaatst in éen der eeregroepen- Voorts zal er worden gespeeld in hoofd-, le, 2e en 3e klasse. Begonnen wordt Woens dag 5 M-ei om 19 uur (eerste partij); vervol gens Donderdag 6 Mei (Hemelvaartsdag) van 9 tot 13 uur tweede partij) en van 14 tot 18 uur (derde partij). Hierna onmiddellijk prijsuitreiking- In iedere groep worden 2 prijzen beschik baar gesteld; iedere groep bestaat uit 4 spe lers. "s Avonds zal een groote simultaan- séance worden gehouden. Steunt het streven van de Soester Schaakclub, die zulk een tournooi weet te organiseeren! Bijdragen en inleggelden kunnen gestort worden op giro no- 191949 op naam van den heer H. J. Heuff, Emmalaan 5, Soestdijk. Aangezien het 2e tiental kampioen is ge worden van de 3e klasse A moet in de eerste plaats een promotiewedstrijd gespeeld worden tegen de kampioen van de 3® klasse B., Bilthoven I. In tegenstelling hiermede staat wel, dat het 3e tiental degradatie-caw- didaat is; de beslissende wedstrijd tegen Zeist II zal plaats vinden op Dinsdag 27 April in het clublokaal. Oplossing probleem nr. 27: Dh5a5- Goede oplossingen ontvangen van de da- f556.77 óaldo f 30-83 f 587-60 Met hei saldo van f30.83 kan dus de nieuwe campagne in 1937 worden begonnen. De advertenties werden geplaatst in de meest gelezen bladen als: De Nederlander, De Arbeiderspers, Ver. Katholieke Pers, Hagsche Couraant, Telegraaf, Handelsblad, Nieuwe Rotterd. Courant, Haagsche Post, Maasbode, De Nederlandsche Politie, Nieuws blad voor Friesland, Oranje Gids, Aalsmeer der Courant, Volk en Vaderland, Het School blad, Jaarboekje en Orgaan Nederl. Onder wijzers en De Gemeente Ambtenaar, zoodat die advertententies onder duizende verschil lende oogen zijn gekomen. Omtrent de in 1937 weder te voeren cam pagne werden in bovengenoemde vergade ring alreeds voorloopige besprekingen ge houden, waaruit naar men hoopt ook weder een nieuwe vruchtbare samenwerking zal kunnen voortkomen. 1 BELLAMY-AVOND- In de kleine zaal van Religie en Kunsi hield Dinsdagavond de heer Nolles uit den Haag een voordracht over de leer van Bel- lamy. Als titel voor z'n rede had hij gekozen: „Van afbraak tot opbouw", „Van armoede tot welvaart". Ondanks de felle regen waren er toch een dertigtal menschen opgekomen. In eenvoudige trekken schilderde spreker de leer van Bellamy. Allereerst behandelde hij *t ontstaan van 't geld. Hier werd onmiddellijk reeds de eerste groote fout gemaakt doordat men daarvoor een metaal nam dat zoo goed als geen practische waarde had. Het bleek echter niet aanbevelenswaardig om altijd met zijn zakje goud onder de arm op reis te gaan. Het goud werd dus gedeponeerd bij de goudsmid. Moest men een gedeelte gebruiken dan haalde men 't noodige bij de goudsmid (later bankier) weg. Het gebeurde echter dat A en B hun zakje goud bij dezelfde bankier hadden ge zet. Al spoedig kwam men er toe om in een dergelijk geval een machtiging uit te ge ven, waardoor dc bankier gerechtigd werd om zelf 't goud van A naar B over te brengen. Dit is het begin geweest van 't bankwezen en van de geldhandel, zoo als die tegen woordig nog bestaat. Vervolgens behandelde spreker in den bree- de de fouten van dit systeem en de veran deringen die Bellamy in 't tegenwoordige stelsel wenscht aan te brengen. Hoe de wereld er uk zal zien, wanneer de Bellamy leer gevolgd wordt, beschreef Bellamy in z'n boek „In 't jaar 2000". Om ook 't gewone volk instaat te stellen z'n leer te begrijpen schreef hij dit toen in ro manvorm. In een tweede boek „Looking Backward" beschreef Bellamy hoe de geleidelijke over gang zou plaats hebben. Na nog eenige belangwekkende gedeelten te hebben geciteerd uit beide boeken werd er een pauze gehouden. Na deze pauze was er gelegenheid tot vragen stellen. Hiervan maakten velen ge bruik en de heer Nolles beantwoordde deze vragen op vriendelijke wijze. GEBOREN; Jolian, z. v. J. Noorlander en J. Builtjes, Nachtegaalweg 3; Petrs Cornelis, z. v. H, P. v. d. Tweel en G. M. van 't Klooster, Birktstr- 71: AliJa Helena, d- ,v. G. v. L'ambaïgen en J- v. Bruggen, Smits weg 2; Jan z. v. J- Verwoord en A. de Jong, L. Biinkweg 43; Catharina Johanna, d- v, M. J. v. Breukelen en C. Bosman, Oude Grachtje 10- ONDERTROUWD: A. A- Lodder, 27 jr., A'dam en G. W- de Kruyff, 26 jr-, Kerkstr. no. 23- Gehuwd: W. Couterier, 30 jr. en A- J. de Grood, 29 jr., A"dam, Valeriusstr. 123II. OVERLEDEN; Alida Elsendoorn, 47 jr., geh. m. S. van Leeuwen, Verl. Postweg 2; Wouter v. Logtenstijn, 76 jr., geh. m. E« van Klooster, Steenhofstr. 40- GEVESTIGD: F. H. Bisschop (inw.)" Soesterb.str. 125; J- Waterland er (inw.), Smitsweg 6a; J- H. Straathof m- vr., Juliana- laan 5; W- C- Meynlnk (nw-i), Soestcrb.str« 125; J. Roest (inw-), Rademakerstr- 21; J. A. M. v. d- Brink (inw.), Amersf str. 20; J. DiepgronJ (inw.), Laanstr. 5j; J- J. Roe- lofs, Dalweg 6; L. Roetman m. gez., Nieuwe* weg 6; L. Kble m. gez., Hartweg 4e; J« S. H. Doorman (inw.), Smitsweg 36a; C« C. v. Roosendaal (inw-), Postweg 58; A« de Liefde m. vr., Ossendamweg 33; A. Aalten m. gez., Verl. Postweg 82; E- C, Higler m. vr., Heideweg 78; G- A- Vissefl (inw-), Sparrenlaan 8; W. Cornelisse (inw), Maatweg 2; F. J. D« Heesbeen (inw-)^ Nassaulaan 18; J- Schaap (inw.), Kon.laan 32; J. P. Ubbens m. gez-, Da Costalaan 8b; C. J. P* Cornelisse (inw), W. Pj-rmontl. 56» F. H. Hunziker m- vr., Dorresteinweg 4; L. Blaauwboer m. g., P. de Hooghlaan 4« VERTROKKEN; J. de Jong, v. O. Tem pellaan 2 n. Gorinchem, Appeldijk 21W« A. Haagmans-Spaan, v- Kampweg 52 n. 's-Gravenhage, Laan Copes v« Cattenburgh 141Baron B. W. Beminck, y Luchtvaart- afd- n. Zeist, Vossenlaan 23; T- Iiornsveld, v. Hartweg 18 n. Baarn, Koningsweg 8; P. W. Meyer m. gez.} v. Klaar wat er weg 30 n< Baarn, v. Heemskerklaan 30; M. A. Greebe- Bender, v- Plasweg 55 n. Haarlem, Zijlweg 29 zwart; H. H- ten Cate m- gez., v- Smits-* weg 23 n- Hilversum, Lij ster weg 83;; J- EV M. Proot m. vr-, v. Stadh-laan 100 n. Rijs* wijk, Geestb.weg 62; C. Lourens, v. Burg* Grothestr. 58 n- A'dam, Overtoom 379; P* A- Otto-Rom m. dr., v- W. Pyrmontl. 10 n< Igls, (Oostenrijk); M. C. Smit-Hendrikse, vj Julianalaan 77 n. Soerabaja, N. O.-Indië; A'J Rotteveel m. vr., v. Vredehofstr. 37 n. Cher- bou-rg (Frankrijk). VERHUISD*. J. J. Morren m. gez., van' Emmalaan 14 n. Emmalana 4; G. H. Kok. v. Braam weg 14 n. O. Grachtje 14; G. J, Westerveld m. g., v. Schoutenkampweg 6l' n. Schoutenk.weg 71Wed. F- Wi. Miedema' v. Steenhofstr. 79 n. Spoorstr. 7; F. Voge laar m. vr., v. Beetzlaan 34 n. Laanstr. 9aJ B. v. Jaarsveld m. vr., v. W. Pyrmontlaan! 58 n. Schrikslaan; D* de Haan m. gez-, v« Har tmanlaan 94 n. Schoutenk-weg; C. w' d. Swan, v. Hartmanlaan 43a n. Vosseveldl.; G. Doom, v. ICerkp. N.Z. 35e n. H euvel wv 2b; A. v. d. Zalm m- gez., v. L« Brinkwegt 72 n. Kerkpad Z.Z. 49; J- Geitenbeek, v« 2e Heeserlaantje 8 n. Wieksl-weg M5.Z- 37^ B. LinSchoten m. vr., v. Schoutenk.weg 5! n. KI. Engendaabveg 2; W. Rating, v. Schou-t tenk.weg 5 n. KI. Engendaalw- 2; P. J« v. d. Pol m. gez-, v. Plasweg 27 n. Schou tenkampweg 73; W. L. Rom m. gez. v. iWk Pyrmontlaan 10 n. Sophialaan 4; J. A. AV v. Vlijmen m. gez., v. EikenJ. 17 n. Parkl. 4* SOEST. NED. HERV. KERK. Zaterdag (24 April). Oude kerk: 's Avonds 8 uur Avondgebed^ Oudekerk. Voorm. 10 uur Ds J, I. y Schaick Bevestiging D;aken. Emmakerk. Voorm- 10 uur Ds E. Groeneveld. Kerkgebouw Hees. Nam. 6 uur. Ds. E. Groeneveld. HERV. (GEREF.) EVANG. Voorm. 10 uur Ds. R. Bartlema van Zeisfci Nam. 6 uur Ds J, C. Wolthers van Putten.' GEREFORMEERDE KERK. Julianakerk. Voorm. 10 uur Ds. S. Woutera Nam. 5.30 uur Ds B. Aikema- Wilh elmina kerk. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. S. Wouters. CHR. GEREFORMEERDE KERK, Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds N. Bijdemasf VER. VAN VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Voorm. 10-30 uur Ds. P- J. Glasz vW Utrecht. R.K. KERK. Kerk Steen hofstraat. H. Missen 7 en 9 uur. Hoogmis 10.30 uur.J Kerk Burgem- Grothestraat. H- Mis te 7.30 uur, Hoogmis te 10 uur. SOESTERBERG NED. HERV. KERK. Nam. 23 uui Zondagsschool. Nam. 6 uur Ds B. Tuinstra. R.K. KERK- ie H- Mis 7.30 uur, Hoogmis 10.30 uur- HUIS TER HEIDE. NED. HERV. KERK. Voorm. 10 uur Ds B. Tuinstra. Nam. 6 uur Geen dienst- BAARN. DOOPSGEZINDE KERK. Voorm. 10-30 uur Ds. F. Dykema va» Amsterdam. NED. LUTHERSCH GENOOTSCHAP. Geen dienst. iSoestdijk, 2 Paulus Pot iTot en d deeltcn va: wo Advertenti UW STC DORPST< Uw eigen monstratle! ciale repar; DE WEE 2777, Soe VRIJSTA ken, schut i 25. p. m Bur. P. N NET R.E beneden werken ei Mevr. V: der weg 5 GEM. Z aangebod Eerste st der No. INCASS P. Kamn TE HU' vrije keu reet te b TE KOl partijtje werk, nc Gevraag 14 en 1< „Labor" NE r r morgeni Zaterda Z-Z. E Te huu LA. be bad. ke en tlinl Goede te kooi van dit

Soester Courant | 1937 | | pagina 6