Rond het Paleis Soestdijk. OL elfooia witie fonden, D, F. VOÏGT Uns Weekpraatje. Het Kruiwagensysteem. Soest Het Pullmann monument. UW SI il&P is weer ms"9 en Burgerlijke stand Burgem. Grothestraat 30 Telefoon 363 - Soest GEDIPL. OPTICIEN. Voor het maken van Uw BRIL, ook volgens recept van H.H. Oogartsen, een vertrouwd adres Wie het dichst bij het vuur zit, warmt zich het best. Het nepotisme is een kwaal van allen tijd en elk stelsel. Het dagblad „De Tijd" bevatte dezer da- jfcen een geharnast artikel tegen het „ver foeide kruiwagensysteem", dat er veelal toe "zou medewerken altoos volgens het ge noemde dagblad minder bekwame en ge schikte personen te doen benoemen in over heidsdienst. „De Tijd" wil strafmaatregelen Ontworpen zien, gericht tegen degenen, die Ongevraagd inlichtingen of aanbevelingen ge ven over personen, die naar eenige functie bij de overheid solliciteeren. I Ik weet niet, of 'ik de zienswijze van het genoemde dagblad moet deelen of niet. Een „kruiwagen" kan soms niet alleen goede "diensten bewijzen aan den gekruide lees dit s.v.p. als verleden deelwoord van kruien maar eveneens aan de maatschappij. Op Bet oogenblik ben ik b.v. nog steeds het 'eenvoudige schrijvertje aan de krant, maar weet zeker h^dde ik een oom (had, die een lastig Kamerlid was, of een Heef, die als secretaris-generaal aan 't Depar tement, den minister van advies diende Het aanbevelen door invloedrijke personen van kennissen, aan wie bijzondere bekwaam heden worden toegedacht, zal altijd blijven plaats vinden. In alle omstandigheden en on der elk stelsel. Daa* is op zich zelf ook niets tegen. Maar degene, die benoemt, heeft voor zich zelf tot taak en plicht om ernstig te over wegen en te laten nagaan, in hoeverre de aanbeveling steunt op reëele kwaliteiten van den aanbevolene dan wel op genegenheid jegens diens persoon. jem Wat ik dan al twintig jaar geleden rijp zou [kunnen zijn gebleken voor 'n mooi burge meestersbaantje en dat ik thans zou hebben geschitterd als minister-president, die ten fa- [yeure van het Nederlandsche volk dn- raers en beter dan Colijn het zulks vruch- [telcos poogt de crisis den nek omdraait. Zeg het zelf eens, lezer, is er aan U, biet een directeur van de Nederlandsche 'Bank of een opperbevelhebber van leger en [vloot verloren gegaan, alléén omdat u het [vooraanstaande familielid miste, dat in de fèelegenheid was om de bevoegde autori teiten op uw kwaliteiten te attendeeren? En [is het niet zonde en jammer voor de [maatschappij bedoel ik dat al dergelijke [functies thans worden bezet door geboren ren getogen ezels, wier eenige verdienste het Is, dat ze een oom of tante hebben, die »an het Hof of op de Departementen het heen en ander in de melk hebben te brok- I kelen Niet het nepotisme als zoodanig is ver werpelijk. Integendeel. Als u, lezer, of ik «en invloedrijke relatie hadden, dan, dan Zouden we deze tot heil van land en volk weten aan te wenden. Het is alléén maar jammer dat wij de bekwamen onze kruiwagens missen en dat de machtigen in 1»ze maatschappij slechts stumperige neven '<eie nichten hebben. IMaar nu alle gekheid op -een stokje. Het nepotisme is als kwaad even verderfelijk als moeilijk uitroeibaar. Onder dit vreemde woord jverstaat men de begunstiging van bloed verwanten en andere goede kennissen, door hooggepiaatsten, bij het benoemen voor amb ten enz. Het is echter alleen een kwaad, wanneer !de goede trouw zoek is en de „kruiwagens" personen naar voren brengen, van wier onge schiktheid of mindere geschiktheid zij over tuigd zijn. Dus wanneer de aanbeveling ge schiedt, omdat ze vrienden of verwanten al- of niet betaalde diensten willen bewijzen; het algemeene belang daarbij offerende aan het persoonlijke. Ik geloof eerlijk gezegd niet. idat deze vorm van protectie in ons land veelvuldig voorkomt. Het nepotisme komt meestal voort uit de Zucht om het algemeene belang met het bij zondere belang van intimi te combineeren. Meestal zijn degenen, die aanbevelingen doen. niet alleen overtuigd, dat hun protegé's de vereischte kwaliteiten bezitten, maar ze mee- nen er bovendien een goed werk aan te doen om autoriteiten, die zekere baantjes hebben te vergeven, op het bestaan van die kwaliteiten extra-kwaliteaten zelfs at tent te maken. Iedere moeder vindt haar kind mooi, iedere uil meent zijn jong een valk, elk mensch staart zich blind op de vermogens van degenen, die hem nó zijn. Iemand, die in kleinen kring verstandelijk schittert", verduistert in dien kring de talen ten van veel bekwameren, die niet worden gekend. Aldus komt ondanks goede trouw wel eens 'u neef of nicht van een invloed rijk persoon aan '11 baantje, waarvoor méér bekwamen te vinden waren geweest. Van den anderen kant, wanneer alléén de minister of de directeur van een afdee- ling de kwaliteiten van sollicitanten zou moe ien beoordeelen, dan zou hij nog vaker mis slaan dna. thans onder het officieuze stel sel vut aanbevelingen. Oadanks de voor lichting, die hij door middel van officieele rapporten van ondergeschikten zou ontvan gen. Ook die adviseurs immers zullen zich niet alleen even objectief tegenover de sol licitanten kunnen stellen. Het is voor een autoriteit, die benoemt, wel eens wat waard, als hij weet te kunnen bouwen op het ge tuigenis van een persoonlijken kennis, wiens ■trouw en karakter proefondervindelijk vol waardig, zijn gebleken. TDoor het kruiwagensysteem is meermalen Stfe" Verkeerde man op de „goede" plaats ^gekomen,maar omgekeerd zijn aldus ook vaak talenten «in het algemeen belang naar voren gehaald/ welke nooit de gelegenheid Zouden hebbeni\ bekomen om zóó te schit teren, wanneer fee niet toevallig waren ont- .idftkt en bjeschermd door iemand ..met relaties". 35 K.M. WANDELTOCHT. Donderdag 6 Mei (Hemelvaartsdag). De regelingscommissie van de W. S. V. „Dudok de Wit" (Baara, Soest en Omstre ken) schrijft ons: Voor de eerste maal vraagt de W. S. V. „Dudok de Wit" aandacht voor haar Natio-1 nale Wandeltocht over 35 K.M. Teneinde iedereen in de gelegenheid te stellen aan dezen tocht deel te nemen, wordt deze gehouden op Donderdag 6 Mei (He- pielvaartadag) Het inschrijfgeld bedraagt: Voor N.W.F.-leden op vertoon van lid maatschapskaart f 0.6$; niet-leden der N.W.F- f 0.75. Na 30 Aprif wordt het inschrijfgeld met f o.ic verhoogd. Alle inschrijfgelden te zenden aan den Heer P. Hendriksen, Alexanderstr. Baarn. In schrijvingen zonder storting worden beslist terzijde gelegd. Men kan dan aan het start bureau opnieuw inschrijven met f 0.10 ver- hooging. Hetstartbureau is gevestigd in de rfybelschool aan de Laanstraat te Baarn en is dien dag geopend vanaf .9 uur. Behoudens de individueele belooning, wel ke zal bestaan uit een Medaille aan lint van het Kon. Paleis Soestdijk, worden groeps- prijzen beschikbaar gesteld voor alle groe pen van 13 deelnemers plus leider, die ge zamenlijk het parcours volbrengen. De groe pen kunnen verder nog; in aanmerking ko men voor extra-prijzen voor den besten al- genieenen indruk enz. Nadere bijzonderheden gaarne op aan vraag aan het Secretariaat: P. Hendriksen, Alexanderstraat, Baarn. degemaakt. Gretig werd er naar hem geluisterd. Na deze film volgden er eenige opnamen van een in Frankrijk gehouden reis. Deze reis was ondernomen om een bezoek te bren gen aan de streek waar de zilver-reiger nog voorkomt la Camarque genaamd. In een bosch van meer dan 100 H.A. grootte nes telen deze dieren, die bijna overal in Europa zijn uitgestorven. 1 Een tocht door 't woud dat rijkelijk voch tig is stelde Strijbos in de gelegenheid tal van aardige opnamen te nemen. In een hoo- ge abeel wordt een schuilhut gebouwd en van daaruit gaat men de dieren bestudeeren èn filmen. Ook dit waren wederom zeer bijzondere opnamen. In de korte pauze die nu volgde bestond er gelegenheid om zich op te geven als lid van een dec vereenigingen, verschillende aan wezigen maakten van die gelegenheid ge'- bruik. Na de pauze kregen we een opname te zien van een Duitsch vogel-station. Tien duizenden vogels passeer en hier jaarlijksch de controle. Ook de eenige plaats waar nog elanden zijn heeft de heer Strijbos bezocht en gefilmd. Het slot van deze avond bracht ons zeer bijzondere opnamen van onze vaderlandsche vogels tijdens de onverwachte koude in Maart. Het was een gelukkig idee van de Na tuurhistorische Vereeniging deze avond te organiseeren. Velen zullen nog meer dan vroeger liefde gaan voelen voor de wonder- schoone en toch zoo eenvoudige werken van Moeder Natuur. WLnni Uw zenuwen worden gekalmeerd en gesterkt door het gebruik van fólij'rchardf's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten GEM. -KEURINGSDIENST. Overzicht Maart 1937. Geslacht op de N.V. Centrale-Slachtplaats: 51 rund ei en, 2 pinken, 4 paarden, 1 hit, 12 vette kalveren, 16 nuchtere kalveren, 2 schapen en 99 varkens. Huisslachtingen: 2 runderen, 2 nuchtere kalveren en 9 varkens. Ingevoerd werd; 8827 kilogram vleesch en vet. Goedgekeurd onder voorwaarde van „Ver koop in 't Klein onder Toezicht" 1 rund. Tuberculose kwam voor bij: runderen en 13 varkens. Uit nood werden gedood: 2 runderen en 1 vet kalf. Gestorven: 3 runderen, 8 nuchtere kalve ren, 2 varkens en 1 geit. Afgekeurde geheele dieren: 4 runderen, 9 nuchtere kalveren, 2 varkens, 1 vet kalf en 1 geit. Aan organen werden afgekeurd: Van Runderen: 10 paar longen, 15 levers, 3 paar nieren, 1 uier, 7 lymphklieren en 1I/2 kilogram vet. Van Varkens: 23 paar longen, 3 harten. 4 levers, 5 paar nieren, 12 magen, 12 stel darmen, 13 lymphklieren en 34 kilogram om gesmolten vet. Van Schapen: 1 lever. •D00S.20CT.TUBE 4C SN 60&T: NATUURHISTORISCHE VEREEN. De afdeeling Soest van de Natuurhisto rische Vereeniging heeft in samenwerking met de afdeeling van de vereeniging „de Merel" een .filmavond georganiseerd- Deze avond werd gegeven Vrijdag j-1. om half acht in de groote zaal van Religie en Kunst- Vertoond werden een drietal Kodak-smal film en opgenomen door de bekende dieren vriend Jan Strijbos- De groote zaal was geheel gevuld met belangstellenden o-a. merkten we op Ds. v. Schaick en de bekende natuur-beschrijfster Mevr- Rinke Tolman. Vooral 't jonge geslacht was in groote getale opgekomen- Na een korte inleiding door de voor zitter, waarin hij een hartelijk welkom uit sprak tot allen, was 't woord onmiddellijk aan den heer Strijbos en zijn filmtoestel- De heer Strijbos heeft getoond niet alleen een uitstekend camera-man te zijn maar ook een zeer prettige canseur- Onmiddellijk bij de inleiding van zijn eer ste film wist hij z'n gehoor reeds te boeien- Als eerste film werd vertoond: Het be werken van de potvisschen. Daar de opnamen allen genomen zijn door een deskundige op 't gebied der anatomie kregen we een prachtig beeld en een dui delijkoverzicht van de vele werkzaamheden, die noodig zijn alvorens 't skelet netjes in 't natuurkundig museum staat opgesteld. Gelukkig dat de film de geur van deze diertjes niet weer kon geven, de zaal zou spoedig leeg gestroomd en de eerste weken niet meer te gebruiken zijn. De Rotterdam mer'; die de dieren kwamen bezichtigen wa ren dan ook allen met de zakdoek ge wapend. Door den heer Strijbos werden tijdens 't draaien van deze film verschillende anek- do,.eu >erteki die hij bji 't filmen had me- MODEPARADE. In de loop der jaren is Amersfoort zoo langzamerhand uitgegroeid van klein provin ciestadje tot groote industriestad- Deze groei kan men 't best waarnemen aan de winkels- Vroeger hadden de grootste zaken niet meer dan 4 of 5 etalages, thans prijken de winkelpaleizen met 30 tot 40 etalages en 'n groot aantal verdiepingen- Een van de mooiste zaken is ongetwijfeld de nieuwe zaak van Vroom en Dreesman aan de Utrechtscheweg. In deze prettig ingerichte zaak werd op Vrijdag 16 en op 23 April een „modeparade'gehouden van de nieuwste modellen damesjaponnen en eenige bruids toiletten- De Amersfoortsche dames hebben groote belangstelling getoond voor deze show. De verdieping was meer dan vol, tot zelfs op de trappen was er geen ruimte meer- De nieuwste snufjes op hef gebied van damesmode werden er vertoond. Een vijftal dames demonstreerden de cól- lectie. Maïs, havanna en bleu-nuit, zijn de kleuren die 't komend seizoen de boventoon zullen voeren. V- en D. heeft in deze kleu ren een pracht collectie klaar hangen. Voor de goed voorziene- zoowel als voor de minder gevulde beurs heeft V- en D- een mooie zomerjapon. Over het algemeen overheerschen hierbij de streepjes-stoffen. Geruite stoffen zullen er weinig gedragen worden dezen zomer- In tegenstelling met vorig jaar zijn de kopjes op de schouders nu zeer klein wat 't geheel nog aan elegance doet winnen- Alle japonnen en jassen worden getailleerd gedragen, ook voor de meer geze.te oudere dames. Een ruim zittende japon geldt als ouderwetsch- De bruidstoilletten zagen er buitengewoon lieftallig uit. De japon is van wit satijn al of niet bedrukt en de sluier is van fijne tule. Het zou ons te ver voeren om alle nieuwig heden op te sommen. We zouden iedere le zeres aan willen raden, gaat U zelf eens *n kijkje nemen op de afdeeling uameskleeding van V.en D. te Amersfoort. Wij garandeeren U, dat U tevreden huis waarts zult keeren. GEBORENGertrude en Berthe, drs. v- Th. Veldhuyzen van Zanten en C. de Waal, Soesterb.str. 16; Louis Wichert, z. v. F. Put en A- Zijlstra, Paulus Potterlaan 20- ONDERTROUWD: J. J. Stalenhoef, 26 jr., Middelwijkstr. 74 en B. A- Verkerk, 20 jr., Van Weedestraat 1G. de" Kort, 36 jr.. Donrecht en W- de Ruiter, 34 j-, Hartweg 31, OVERLEDEN: Hendrik Zeypveld, 85 jr-, w-edn. v. E. Altena, Postweg 82; Govert De* keth, 61 jr., wedn. v. I- A. Putman Cramer, Beukenlaan 1; Jelle Jan Hingst, 51 jr., geh. m. K- Geleijnse, Hartmanlaan 53; Theresa Johanna Jacoba van den Berg, 58 jr., geh. m. Th. P. P. Kuppers, Kon.laan 94a. GEVESTIGD: B. W- J. C. Niehoff m. vr., Steenhofstr.; B. W- Grooters (inw.), Ko lolnicweg 5; P- Tiet, Amersf.str. 20; P. J- v. Oostrum, idem, P. T. Hooyboer, idem; A- A- Hermans, idem; S. Laan, idem; J- T. Fritschfj, idem; J- A. v. d. Hengel, idem; N. M-, Tol, idem; P. J. Blommestijn, idem; W- F. -Vendel, idem; T. L'. Schaap, idem; A. J. C. v- Hardenbroek v. Ammerstol geb, Crommelin, Amersf.str. 89; K. Timmerman (inw.), idem; K- Vos (inw.), idem; J. C. Waasdorp (inw-), Beetzlaan 66; J- Kuijper m. vr-, Amersf.str- 142; M. de Bakker (inw.): Idem; H. H. Prakke m. vr., idem; H. F. J. Harcksen (inw.), Soesterb.str. 176; J- Lieuwen-de Boer, idem^ J. Wijsman, Barto- lottilaan lij H, Mulder-Dijk (inw), ide-m; Tot zijner Eer en is een Monument gestigt en een Gedenkzuil met een Graf naald opgericht, Terzelver plaats, daar hij ten koste van zijn leeven Boor 't sein, van *s vijands komst, eerst kennis had gegeven- (Gedichtje uit het jaar 1791-) In overeenstemming met de werkelijkheid is dit gedichtje, waarmede het monument voor Christoffel Pullmann wordt bedoeld, niet, want van een gedenkzuil is geen sprake meel", zoo deze er al ooit geweest mocht zijn- Reeds eerder werd er op gewezen en het is thans de Kon Ned.. Vereeniging „Ons Leger'* die opnieuw de aandacht vestigt op de groote soberheid van het monument voor den man, aan wiens nagedachtenis een stuk geschiedenis van het Paleis Soestdijk zoo nauw is verbonden- 't Is daar aan den Provincialen weg naar Biltboven, in de onmiddelijke nabijheid van het Paleis, slechts een houten opstake], een soort bord, dat de herinnering moet levendig houden aan den man die, ten koste van eigen leven, zijn kameraden op het Paleis Soestdijk redde- Dit jaar, op 27 Juli a,3. zal het 150 jaar geleden zijn dat Christoffel Pullmann aak de brug over de Praamgracht het leven liet en deze herdenking is voor de vereeniging „Ons Leger'' aanleiding een actie in te luiden tot verbetering van dit monument- De woorden weike op Pullmann's gedenk- teeken zijn aangebracht, gewagen van het feit dat hij grenadier was van do lijfcompag- nie in 't regment van den Prns van Hessen- Darmstadt en liever zijn leven gaf dan zijn wapenen af te staan. Deze simpele vermel ding zegt den velen landgenooten, die jaarlijks het monument bezichtigen en minder met de geschiedenis van „Soestdijk'' bekend zijn, zeer weinig en zij gaan dan ook niet veel wijzer heen, dan zij tevoren waren- De reden dat de Staten van Utrecht be sloten op de plaats waar Pullmann sneuvelde en begraven werd een gedenkteeken op te richten, was gelegen in het feit, dat door Pullmann's waarschuwing het Paleis voor de Prinsgezind en behouden bleef en de vijand de Patriotten niet de beschikking kregen over een versterkt punt aan den heirweg Amsterdam—Amersfoort terwijl het Paleis voorts voor plundering bewaard werd- Het was tegen den avond van Donderdag 26 Juli 1787 dat een legertje van 509 man Patriotten, onder bevel van kolonel Klijnen- berg Utrecht uittrok om via Blauwkapel, Maartensdijk en den Dolder naar Soestdijk te marebeeren en het Paleis te overrompelen, waar een bezetting van ongeveer 100 man Prinsgezinden, onder kolonel Van Erpel ge legerd was. Een deser.eur der Patriotten waarschuwde des middags Van Erpel voor de dingen die komen zouden. Deze kon daardoor zijn maat regelen tijdig nemen; hij liet zijn manschap pen zich achter het groo.e ijzeren hek op stellen en zette langs de Praamgracht den weg waarlangs de Patriotten moesten komen drie schildwachten uit, n.1. éen nabij de schele brug, éen halfweg het Veenhuis en een bij de brug over de Praamgracht, bij het Paleis. Het werd al later en later maar wat er verscheen, niet bet Patriottische leger. Van Erpel begon aan het bericht van den deser teur te twijfelen en liet tenslotte de bezetting bij het hek inrukken met handhaving van de drie schildwachten langs dc Praamgracht Toch zou de vijand nog komen- Hoewel deze gemeend had omstreeks 10 uur in den avond nabij het Paleis Soestdijk te kunnen zijn werd dit eerst te 12 omdat men van den goeden weg was afgedwaald. Zoodra de Patriotten „de Schele brug'' na derden wist de daar op post staande Prins gezinden schildwacht niet beter te doca dan onder de brug te kruipen en aldus het veege lijf te redden. Het naderende leger kon dus ongestoord verder trekken totdat het op den tweeden schildwacht stuitte. Deze was moedi ger dan zijn kameraad daar aan de Schel-» brug en riep de naderenden aan met ge bruikelijke „Werda'' waarop hij ten antwoord ontving „deserteurs'*. Hij wilde hen toen ruS< tig laten passeeren maar kwam daarmede be^ drogen uit. Bij den schildwacht gekomen, namen de Patriotten hem gevangen en werd hij mede gevoerd naar het Paleis. Bij den laatst en schildwacht Christoffel Pullmann dachten de Patriotten een even gemakkelijk spel te hebben maar Pullmattn leit zich niet bedriegen, gewaarschuwd als hij was door het rumoer, dat vanuit de verte tot hem was doorgedrogen. Men dreigde hem! neer te schieten indien hij alarm maakte en eischte zijn wapens op- Pullmann antwoordde! hierop „ioh bin ein ehrlicher Kerl", schoot zijn geweer af en wilde naar 't Paleis vluch* ten om daar de bezetting voor den naderen den vijand te waarschuwen. Hij mocht het Paleis evenwel niet bereiken: een Patriot, woedend geworden dat het overrompelings plan toch nog dreigde te mislukken, legde op Pullmann aan en schoot hem neer. Pullmann's alarmschot was evenwel op het Paleis gehoord; ijlings greep men naar dg wapens en juist toen de vijand meende onge< stoord 't hek te kunnen binnenstormen, was de bezetting voor den aanval gereed. Wij lezen hierover, dat van de bezetting velen nog in nachtgewaad waren, wel een bewijs, hoe overhaast alles in het werk was gegaan. Deze onverwachtte tegenstand bracht da Patriotten zoo in verwarring, dat zij haastig op de vlucht sloegen. Later in den nacht waagden zij nog een aaanval maar ook nu weer met negatief resultaat, hoewel er hard nekkig werd gevochten. De stadhouder, zeer ingenomen met het behaaldesucces en den moed van Van ErpeJ en zijn manschappen, stelde, bij schrijven van 17 Aug. 1787 aan de Staten van Utrecht voor verschillende eereblijken te verleenen en reeds op 31 Aug. d-a.v- besloten de Staten hieraan te voldoen. Wanneer het monument voor Pullmann is geplaatst, is niet bekend doch dit' moet reeds vrij spoedig na het nemen van' bovengenoemd Statenbesluit zijn geschied. Da gemeente Baarn heeft later het onderhoud op zich genomen. Op 27 Juli 1887, den lOOsten sterfdag van Pullmann hebben een aantal officieren uit Amersfoort dezen plichtsgetrouwen krijgsman herdacht en een grooten lauwerkrans aan het eenvoudige monument gehecht. Ook een Baarnsch ingezetene en eenige gasten van hef nabijgelegen hotel Trier, onder wie baron Snouckaert van Schauburg legde een krans bij het monument. Tot aan zijn dood heeft; laatstgenoemde elk jaar deze sympathieke; daad volbracht, welke traditie daarna eerst door wijlen H. M. Koningin Emma en nq door Koningin Wilhelmina wordt voortgezet* Wij twijfelen niet of den 27sten Juli, wan* neer den 150sten sterfdag van Pullmann daatl is, zal er een even treffende hulde gebracht worden als voor vijftig jaar geleden. Moge bet streven van „Ons Leger'' dan reeds een dusdanig succes hebben gehad dat op dien dag tevens een duurzamer monument onthuld kan worden dat meer de nagedachtenis van Pullmann waardig is dan hejg<">" thans dien? graf siert- HET PRINSELIJK PAAR WEER THUIS. Na een afwezigheid van ongeveer een weeK is hot Prinselijk Paar weer op het Paleis Soestdijk teruggekeerd. Gedurende een week hebben de Prins en Prinses gelogeerd op 't landgoed van den Prins Reckenwalde. Donderdagmiddag passeerde het Vorstelijk Paar de grens. De Prins bestuurde zelf de Zeppelin Maybach, 't huwelijksgeschenk van Hare Majesteit de Koningin. In de omgeving van Enschede raakte de wagen defect. Toen bleek, dat de monteurs niet spoedig met de reparatie zouden gereed zijn, is de tocht naar 't Loo verder afgelegd in een auto van 't gevolg. Te 4 uur kwam "t gezelschap op 't Loo aan, waar men den verderen middag en een gedeelte van den avond doorbrachten- Intusschen was de wagen van den Prin9 hersteld, waarmee de Prins en de Prinses zonder gevolg de reis naar Soestdijk voort zetten. Te ongeveer half elf arriveerden Hun ne Koninklijke Hoogheden in alle s.i'.te op 't Paleis Soestdijk- J. L. Mulders (inw-), Soesterengwwcg 20; A. P. W. Zegelink m- vr., v. W.eedestr. 31; W- F. M- v- Hall, idem; C. Schouten (inw.), Heuvelweg 29; W- J. Maatkamp (inw.), K- Kerkslr. 1; D. M. B. Muller-Cocu m. dr., Kerkpad Z.Z. 128; T. Wijsman-Dijk, Barto- lottilaan 11 - VERTROKKEN: J. Roos, v. KI. Engen- daalw. 86 n. Laren (N.H.), Molenweg 12; J. A. Andriessen, v. Amersf.str. 20 n. Nieuwer Amstel, Ringdijk 9; M- J. M. Coppens, v- Airoersf.str. 20 n. Cromvoirt (N.B.), Stoom- malerijA. J. v. 't Klooster, v_ Amersf.str. 20 n. Hoogland, Lienden C 84; M- C. v- de Velden, v- Amersf.str. 20 n. Cromvoirt (N.B.), Dorpsstraat; P. J. G. Vennik m- vr. Beetz laan 39c n. H'sum, Hyacintenlaan CO; Jhr- B. Sandberg, v- Luchtvaartafd. v- Zeist, Vos- senlaan 23; A. v- d. Leur, v. Steenhofstr. 44 n. Culemborg, Markt 13; J. v, d- Ree, v. Soesterb.str. 93 n. N. O.-Indië, Semarang; J. v. d. Veer, v. Schoolstraat n. Maart.dijk, Spoorlaan 24; C. W. v. d. Veen, v. Van Lyndenlaan 7 n. 's-Gravenhage, v. IToorn- beekstr. 53; H. L. Bouscholte, v. Hildebrand- laan 6 n. Teteringen, Ploolstr. E 62a; H. Zwiers, v- Schoolstr- 19 n. Kwadijk, p. a. P- Wijhcnke; M- J. v- Leeuwen-v. d. Ree m. g., v- Braam weg 108 n. A"darn, H aar 1 meer 118; P, y- Vugt. v. Kerkpad Z-Z. 128 n. H'sum, C. Onnesweg 139; A. C. A- Pistera m. vr-, v. Wilhelminalaan 10 n. Haarlem, Berkenrodes'r. 44- PI. Streekstra, v. ITilde- brandlaan 12, Zeist, Eikenlaan 12; F. N. B* de Weerd.e v. Julianalaan 84 n. Z. Afrika; A. v. Leeuwen, v. L- Bergstr. 27 n. Alblas-, serdam E 41M. D. Reyerse v. Ferd. Huyck* laan 14 n. A"foort, Bisschopsweg 14; C. A. v- d. Pols, Julianalaan 88 n- A'foort, Bisschopsweg 151; Th. Volk v- Van Wee destraat 55 n. Duitschland. VERHUISD: J. C. Meerveld, v. School* weg 6 n. Verl. Postweg 46; PI. P- v. d. Deyssel, v- Birktstr. 34 n. Kcrkdw.str. 9; G. v. Rauwendaal m. gez., v. Kon.laan 110 n. Hartweg 23; PI. J. v- d- Woert, v. Nieuvve- weg 74 n. Schoutenk-weg 17; Wed- C« Overeem, v. Èikenlaan 11 n. Kon.laan 65; E. J. Robijns m. gez-, v. Beetzlaan 39a n. Pelikaanweg 9; H. Wallet m. g., v. BeetzL 13a n. Kerkdwarsstr. 17; F. N. B. de Weerd m- v. JuPanala n 81 n- Me ïdelssohnlaaC 9; I- W. plöscheu, idem; W. B- Brielsmaiï m. g., v. Klaar water weg 48 n. Parklaaan 7; I. Ruzsits, v. Soesterb.str- 125 n. K. Brink- weg 22c; G. v- Esch m. vr-, v. Nieuwstraac 23 n. Kon.laan 110; E. J- Schaefer m. vr^ v. Kon.laan 119 n. Beckeringhstr. 13c; A. K- Baak m. vr., v. Ferdinand Pluycklaan 6 n, Burgem. Grothestraat 22a.

Soester Courant | 1937 | | pagina 2