De schaduwzijden van het vorstenleven. De Soesfer Courant Soester Nieuwsblad K. van Tol, Nieuweweg 103 G.v.d, Pol,Wald. Pyrmonti. 44 Soest Alle Wegens C Joh. Kra Fa, RU! U moest eens flcncmmflN2c Zwaar zijn de plichten. Weinig persoonlijke geneugten. De Piet Hein'Vaar ten* persoonlijke mcnschclijke vrijheid Iaat, waar op „zelfs" een koning, een vorst, een prins recht heeft. Laten wij als volk er toch toe medewerken om het koningschap dragelijk te maken voor een vorst. Laten we ons niet eiken dag en heel den dag aan hem opdringen. Bemoeien we ons toch vooral niet met het persoonlijke leven van vorst, vorstin of prins. Hoe zouden wij het vinden, als we geen thee meer in het theehuisje konden drinken, of d'e buren verzamelden zich om ons heen, teneinde te zien, hoe we al- of niet slurpen aan ons kopje, en opteekenden' wat we zei den? Het Byzantijnsche gedoe van sommige, neen van vele Nederlandsche nieuwsbladen ten aanzien van de leden van het koninklijke huis, maakt ons land bespottelijk en het le ven der- meest betrokkenen zóó zwaar, dat een vlucht zoo nu en dan, het water op, on vermijdelijk wordt. Prins Bernhard heeft op het jacht „Piet Hein" een kopje of een schoteltje laten val len. De prinses heeft gezegd: „Je moet maar denken scherven brengen geluk". Prins Bernhard heeft op* de Jaarbeurs een taschje en een vaas voor de prinses g^ekocht, en hij wou het zelf meenemen. Toen het werd ingepakt, zei hij: „Goed inpakken hoor, want als het breekt heb ik nog niets". Men moe: met dergelijke verhalen nu maar eens ophouden. Het moet voor de prins en de prinses toch zeer onaangenaam zijn, dat ze geen woord in het publiek kunnen zeggen, of het komt in de krant. Spurgeon heeft zijn hoorders eens op plas tische wijze duidelijk gemaakt, dat Koningin Victoria een mensch was van gelijke bewe ging als wij. Als H.M. zou uitglijden en val len, zou zij evengoed en op overeenkomstige r plaatsen een blauwe plek krijgen als iemand «chen hebben geglimlacht; ik zou massa s J6 ivan ons. Wordt het tijd, dat er aan dit woord van De glans van het koningschap heeft door de eeuwen heen de fantasie der eenvoudige burgerij geprikkeld. Millioenen hebben zich in hun droomen vermeid met de gedachte van „Si j'etais roi". Wat zou ik doen als ik koning was?' Ik heb het me zeiven óók wel eens afge vraagd en ik kwam tot de conclusie, dat mijn, .eerste daad als koning ongetwijfeld een voet val tegenover mijn trouwe onderdanen zou zijn met de smeekbede, of ze me asjeblieft (weer in mijn oude baantje zouden willen her- Stellen. Zóó meen ik het. i Were ik inderdaad koning, waarschijn lijk zou ik' er dan dnders over denken. Im mers, men zou mij als koning hebben opge voed, tot koning hebben gekneed. Ik zou' gewend zijn geweest aan een koninklijke en tourage, men zou koninklijke verlangens en begeerten in mij hebben gewekt en onder houden; ik zou waarschijnlijk een koninklijke opvatting van plicht hebben gehad. Ik zou het hebben verdragen, dat ik dag in en dag uit op den voet gevolgd zou zijn door een paar heeren van de hofhouding en vanuit de verte door een paar rechercheurs. Ik zou er me in hebben geschikt, dat ik Overal waar ik zou gaan en staan, zou wor den aangegaapt door een menigte, die me mei van ontroering verstikte stemmen zou, toejuichen. Gevolgd door het Wilhelmus, dat ik gemiddeld 50 keer per dag ten gehoore gebracht zou krijgen. Ik zou tegen alle men den Engelschen prediker wordt herinnerd? In elk geval, de nuchterheid van Spurgeon past ons beter dan de vleitaal van Byzan- Advertentie s en abonnementen voor en worden ook aangenomen bij „eerste steen en" hebben jjelegd en linten doorgeknipt, welke de laatste hindernis vorm den van een nieuwe brug, een nieuwen weg; ik zou het gebuig hebben verdragen van al de autoriteiten en comité-leden, die me bij zulke gelegenheid begroeten en stiekum er gens een fotograaf hebben opgesteld om dit hoogste moment van hun leven op de ge voelige plaat ter vereeuwiging te laten vast leggen. Ik zou op tijd van mijn minzaamheid Rebben laten bljjken door den vereelden knuist van een arbeider te drukken of over de krul lige haren van een vies en lief volkskindje te strijken. Ik zou dagelijks hebben aange zeten aan noen- en andere malen, aangericht door jubileerende vereenigingen, corporaties, fabrieken en anderszins. Ik zou met het volkslied zijn opgestaan en naar bed gegaan. 'Kortom, ik zou de geweldige corvee ^an mijn koningschap met geduld, lijdzaamheid en onderwerping hebben gedragen, éls ik des Zondags tenminste maar vrij zou hebben mogen zijn ten behoeve van mijn geestelijk verkeer met Hem, Die de Ko ning der -Koningen is- en mede ter ont spanning van den geest, die zes dagen van de week gebonden zou hebben ge legen aan de wenschen en verlangens van mijn volk- Als ik koning ware.Ik zou nét als Prins Bernhard des Zondags op mijn jacht »jn gegaan en „zee" hebben gekozen om al- Je hof luchtjes eens van me te laten afwaaien £n enkele uren uit het gezicht van mijn on derdanige onderdanen te zijn. Enkele uren per week gelegenheid hebben om je zeiven te zijn, dót is toch niet te veel voor 'n mensch, zelfs al is die mensch tevens koning of prins. Ik zou. Ach, als ik het goed overdenk, weet ik niet èens, of ik het wel doen zou, dat spele varen op Zondag. Niet dat ik uit mijn prin cipe daartegen eenig bezwaar zou behoeven te" ©ntleenen. Nederland telt millioenen chris tenen, die uit werkelijke overtuiging ernstig meenen,; dat God ze eenige gepaste ontspan ning op Zijn dag niet verbiedt. Ik geloof, dat Prins Bernhard, en in het algemeen onze ko ninklijke familie, tot deze millioenen mogen worden gerekend Maar ja- u en ik kunnen ons, omdat we gelukkig noch koning, noch prins zijn, de weelde van 'n persoonlijke vrijheid permit- teeren. Een koning een vorst of een prins is de Eerste Dienaar van zijn volk, wat ■wil zeggen want het volk is een harde meester de Opperste Slaaf. Nooit en de nimmer mag hij zich zeiven wezen; hij heeft geen uren, die hem alleen behooren. HeteP°edigste zullen doen. In twee autobussen volk regeert zijn koning. Een koning moet zal de reis gemelijk gemaakt worden en de de wenschen en verlangens van alle groependeelnemers langs de bekende route worden zijner onderdanen ontzien, zich naar aller in-1 afgehaald- De wedstrijd staat ook officieel sichtcn schikken.aangekondigd in het Tijdschrift van dne Kon. Daarom, als ik koning was of prins, al- Ned. Schaakbond, dus moet Soest zijn beste ♦hans in onze Nederlanden, ik geloof, dat beentje voorzetten, ik dan óók de gevoelens zou ontzien, om- SOESTER SCHAAKCLUB. Onder gióote opkomst had Dinsdagavond plaats de 15e jaarvergadering. In zijn openingsrede, bracht de voorzitter ter sprake het jubileum van de vereeniging, welke feitelijk pas valt op den oprichtingsda tum, 14 Nov., en dat we hopen te vieren in het voorjaar met het uitschrijven van een tournooi. De secretaris gaf in zijn jaarverslag een gedetailleerde uiteenzetting van de lotgeval len van de Soester Schaakclub in het afge- loopen vereenigingsjaar; o.m. werd dank ge bracht aan de redacties der plaatselijke bladen voor de regelmatige opname van de verslagen. Er bleek een teruggang in het ledenaantal, welke we echter spoedig weer hopen in te halen. De penningmeester gaf het financieel over zicht; de balans sloot met een batig saldo- Plierna hadden de verkiezingen plaats, waarbij alle aftredenden werden herkozen. Voorts werd vastgesteld wederom een win- terwedstrijd te houden in groepen van tien. De winterwedstrijd èal aanvangen 19 Oct. Vervolgens wérd de „millioenen-nota" on veranderd aangenomen, waarna eenige leden gebruik maakten van de rondvraag. Aan deze vergadering ging vooraf een bui tengewone ledenvergadering voor reglements wijziging. Er werd alleen besloten tot een kleine toevoeging aart één der artikelen. De deelname aan den massakamp op 6 Oct te Hilversum van de Soester Schaakclub te gen het Hilversumsch Schaakgenootschap be looft een succes te worden, vooral als die genen, die zich nog niet opgaven, dit ten wille van mijn koningschap zou moeten ont zien, van de velen, die er aanstoot aan nemen als ik op Zondag ga Spelevaren.Een vorst ligt gebonden aan tradities, zooals die tus- schen zijn Huis en het volk historisch zijn gegroeid. Een vorst mag in den huidigen tijd ook niet vergeten, dat de fundamenten van koningshuizen ondergraven en doorvreten zijn door de vele elementen van bederf, welke uit duistere diepten omhoog kwamen. En is het tactisch, in een speelschen lust om één dag per week een vrije koning te zijn, eer» der hechtste pijlers van het Huis omver te halen, omdat deze de persoonlijke vrijheid be lemmert? Ja, het is moeilijk om koning te zijn, het is zwaar. Een koning heeft ontzettend veel te o/feren op den autaar des vaderlands, in de eerste plaats zich zelf. fk hoop het zoo innig, dat ook prins Bern hard hij is nog zoo jong en het leven is »oo lokkend - de levenshouding moge vin den, welke past in de historische traditie van het Huis van Oranje en hem de vreugde der UITSLAGEN SCHIETWEDSTRIJDEN DER B. V. L. KONINGSCHUTTERS: G. de Haan 148 p. buiten mededinging. C- v. Wijngaarden 143 p. buiten meded. H- Kemp 147 punten. J- Kaldeway 145 punten. Montfoort 145 punten. R. de Bruin 144 punten G- J. v. d. Brem er 143 punten. G. Koek 141 punten. j W- Hoogeboom 138 punten. F. van Schaik 134 punten. A J. F. Lenten 127 punten. SCHERPSCHUTTERS: P. Quant 144 punten. A. Gorlen 142 punten. J- Schalkx 142 punten. J- D- Westeneng 142 punten. C- Tebbens 140 punten. C- J. Kok 140 punten. C- Kettingburg 139 punten. J. Linzel 139 punten. J- H- v. d. Bremer 138 punten. L- Bakker 138 punten. J. v. d. Wal 138 punten. J. van Schaik 138 punten- Th. Janssen 137 punten. G. Stuivenberg 137 punten. A- Reehorst 135 punten. D- v. Hattum 135 punten. Th. van Putten 135 punten D- Heesl34 punten. C- Vonk 134 punten. C. Tak 133 punten. A. G. v. 't Klooster 133 punten. A. Poutsma 131 punten. K. D- van Ingen 127 punten. G. v. Rootzelaar 126 punten, A- W. Weijts 125 punten. L. Kaldeway 125 punten. J. v. d. Broek 122 punten. SCHUTTERS le KLASSE: J- v. d. Beerekamp 142 punten. J- W- v. d. Kluyt 139 punten. H- Brinkman 135 punten. G. Lint 132 punten. G- v. Bemmelen 132 punten. A- v. d. Bremer 131 punten. J- P- v. d. Bremer 131 punten P. G. Vos 131" punten. H- J. Rootzelaar 128 punten. N. J. v. d. Heuvel 125 punten. PI- Hamers, eld 125 punten. H- v. d. Eijnden 123 punten. J- v- d. Brandt 119 punten. SCHUTTERS 2de KLASSE: H- Koning 140 punten. W- Kamminga 140 punten. J- M. Rijnders 138 punten. P. Ammerlaan 131 punten. L- v. Schaffelaar 129 punten. D- F. Punken 128 punten. E- J. v. d. Flier 128 punten. J- v. Vuuren 128 punten. G. v. d. Heuvel 124 punten. F- Kohier 122 punten. A. Langkamp 122 punten. W. Pronk 121 punten. G. Floor 118 punten. A. v. Dorresteijn 107 punten. W- B. Westhof 101 punten. C- Dijkman 99 punten. VRIJE BAAN: le prijs G. de Haan. 3e pr. C. v. Wijngaarden. 4e prijs J- Schalkx. 5e prijs H- Kemp. 6e prijs J- v. d. Wal. 7e prijs W. Hoogeboom. 8e prijs G. J. v. d. Bremer, 9e prijs M. de Bruyn. 1 10e prijs J- Montfoort. PERSONEELE BAAN: le prijs G. Koek. 2e prijs G. de ITaan. 3e prij9 H» Kemp- 4c prijs J- Stuivenberg 5e prijs Th. Janssen. 6e prijs J- Kalde.ay. 7e prijs L- Kok. 8e prijs C- v- Wijngaarden. 9c prijs K. de Bruyn. GELUKSBAAN: le prijs Th. Janssen, 300 punten. 2e prijs K. de Bruyn, 277 punten. 3e prijs J- v. d. Bremer, 275 punten. 4e prijs G. Floor, 273 punten. 5e prijs Th. Janssen, 270 punten 6e prjj9 J- v. d. Wal, 259 punten. 7c prijs J. v. d. Wal, 257 punten. 8e prjjs Th. Janssen 256 punten. 9e prijs Schaap, 255 punten. 10e prijs De Bruin, 248. punten. SPEERWERPEN POEDELPRIJZEN: Jf. van Schaik. PI- van Baerle M. de Bruin. J- v. d. Eynden A. Gorlée. EERSTE PRIJZEN: C- ITaver 150 punten. A. F. Schreuder 145 punten. J. van Ingen 144 punten. H- Rootzelaar 133 punten. C- Floor 129 punten. M. Hornsveld 129 punten. De J. van Schaik dankte na afloop der wedstrijden de organisatoren, de schietcom- missie, de schenkers der prijzen en deelde de prijzan uit- (Wegens plaatsgebrek in vorig nummer eerst heden opgenomen.) LEERLINGENAVOND. Wij vestigen de aandacht op den 4en voor drachtavond, te geven door de leerlingen van Ida Jcngsma, muziek-leerares alhier. Programma's, voor zoover na de uitnoodi- gingen nog verkrijgbaar, worden door de leerlingen, en 's avonds aan de zaal verkocht. Men zie de advertentie in dit blad. (herkiesbaar! voor de afd. Grootbedrijf de leden: Ir. J- Ph. Korthals Altes (A'foort), J. C- Knottenbelt (Barneveld), E. H. van Leeuwen (Veenendaal), M- Pel (Nijkerk), J. v- Schuppen Hzn. (Veenendaal); Voor de afd. Kleinbedrijf de leden: Mr- A. v. d. Deure (Bennekom), B. v. Dijk (Nij- kerk), B- Kramer (A'foort), A. de Ruiter (Veenendaal), Joh. A. v. Waveren (Drieber- gen-Rijsenburg) Indien er meer candidaten gesteld zijn, dan er plaatsen te vervullen zijn, bepaalt het Hoofdstembureau, een dag (binnen een maand na 29 November), waarop tusschen de ge stelde candidaten een stemming plaats heeft- VERKIEZINGEN KAMER VAN KOOPHANDEL- In 'verband met de 2-jaarlijksche perio dieke aftreding van de helft der leden v. d. Kamer van Koophandel voor de Geldersche Vallei zal de verkiezing plaats hebben op Maandag 29 November. Op dien dag kunnen tusschen 9 en 4 uur ten bureele der Kamer, candidatenlijsten in geleverd worden, per candidaat één lijst, gt- teekend door tenminste 15 kiezers van de betrokken afdeeling (Groot- of Kleinbedrijf). De formulieren hiervoor zijn gratis bij de K. v. K. te Amersfoort verkrijgbaar. Elke candidatenlijst moet vergezeld zijn van een verklaring van den candidaat, dat hij de can- didatuur aanvaardt. I j Dit jaar zijn aar de orde van aftreding JAARVERGADERING „SOEST-ZUID". Dinsdagavond had in hotel „De Gouden Ploeg'' de jaarvergadering plaats van de ver eeniging „Soest Zuid'-. Een 30-tal leden waren tegenwoordig. Om half 9 riep de voorzitter, de hejer v. d. Plas, allen een welkomswoord toe. Spr. memoreerde hierbij, dat een zijner bestuurs leden, de heer J. Speerstra, door den dood was weggenomen. Spr. gewaagde van zijn persoonlijke waardeering voor den persoon van den heer Speerstra. Zijn verscheiden, aldus spr., laat een leegte achter. Vervolgens constateerde spreker d'e sterke groei der vereeniging. Dit is voor een groot deel te wijten aan het prachtige propaganda werk van den heer Beute. Spr. zegde hem hiervoor hartelijk dank. De vorige week telde de vereeniging 203 leden, thans is dit aantal met een vermeerderd, doordat de Burge meester lid is geworden van d© vereeniging. Met de Burgemeester in ons midden kun nen wij de vereeniging gelukwenschen, aldus de voorzitter. Spr. verzocht voortaan bij even- tucele actie's geen beroep meer op de pers te doen, doch klachten en wenschen te ver zamelen, dan brengt het bestuur ze bij het Gemeente-Bestuur, waar ze nu zeer zeker serieus zullen behandeld worden. Hierna werden de notulen voorgelezen en onder dankzegging goedgekeurd. Bij de inge :omen stukken bevond zich een schrijven van den secretaris van den Prins, waarin de vereeniging dank werd gezegd \oor de aangeboden bloemenhulde, den Prins bjj Zijn verjaardag gebracht. Van Mevr. Vis ser-de Geer was eveneens een schrijven ge komen, waa i 1 dank werd gebracht voor de aangeboden bloemen bij den intocht van den Burgemeester. In cle va<ature Speerstra werd gekozen de heer H, Fortuin Hamman. Dan komt een agenda-punt ter tafel, dat de belangstelling bezit van een kleine meer derheid der vergadering. Het is n.1. het punt betreffende dne bosch-verkoop door de ge meente. Dé voorzitter deelde mede, dat hij voor deze zaak naar den Burgemeester is ge weest, waar hem werd medegedeeld, dat dozq verkoop reeds in kannen en kruiken was, voordat-dc_Burgemeester in Soest kwam. Dc Burgemeester stond geheel aan de zijde der vereeniging. Dat de raads-stukken voor dezen verkoop zoo laat kwamen (de avond voordat de raads. ergadcrlng werd gehouden) was noodzaak, het was absoluut geen opzet. Een verdere aanslag op de bosschen zou men niet meer dulden. Ged. Staten zijn persoonlijk dit bosch-gedeelte gaan bekijken en een actie bij dit college zou, volgens spr., op niets uitloopen. De heer Beute kon de houding van den voorzit.er niet begrijpen. Vorige maal toen cr ook bosch zou moeten worden verkocht, wilde de voorzitter zelfs geen meter afstaan, doch thans wil hij voetstoots 30.000 meter weg geven. Ook de heer Duin kon de houding van den voorzitter in dezen niet begrijpen. Nu Soest Vooruit ook al geen stappen ge daan heeft, moeten wij dit niet laten pas seer en. We kunnen dit stuk bosch niet missen. Tegenover de eene groote belasting be taler, die er nu zal komen wonen, staan tal rijke andere kleine belasting betalers, die de dupe worden. Straks komt er natuurlijk ver kaveling van dit stuk, of er komt een groote prikkeldraad-versperring. Beter was het ge weest, wanneer Soest-Zuid een schijven had ve.-zonden naar den Burgemeester, waarin de voorgeschiedenis had vermeld kunnen worden. Verschillende andere heeren verklaarden zich er ook voor om te protesteéren. Het speet den voorzitter, dat deze koop was doorgegaan. Graag had spr. het geheele stuk weer terug. Als men echter strijden wil daa-tegen, dan moet er toch een klein kansje zijn 0111 met de overwinning te strijken, an ders is dit toch vechten tegen windmolens. We hebben, aldus spr., zekere verplichtin gen tegenover den Burgemeester, die een zeer loyale houding heeft aangenomen. Het zou schijnen of wij tegen den soon van den Burgemeester ageerden. De raad heeft ook niet geprotesteerd. Verschillende heeren weten echter van ver schillende raadsleden, dat zjj spijt hebben van hun' stem. De voorzitter bleef bij zijn gedachte, om niet legen windmolens te gaan vechten, doch zou de meerderheid van de vergadering voor protestecren zijn, dan zou spreker zich er bij neerleggen. Die heer Bijland zag in de/.e verkoop van bosch niiets anders, dan dat Soest zijn aan trekkelijkheid als woonplaats zou verliezen. De raad is overrompeld geworden, terwijl de Burgemeester van een en ander niet op de hoogte was. Daarom wil spr. wel pro- testeeren. De heer Schouts haalde de woorden van den voorzitter aan, die gezegd had, dat deze zaak reeds in kannen kruiken was voordat de Burgemeester in Soest was. Logisch is het, aldus spr., dat als wij ageeren, dit niet tegen den persoon van den Burgemeester doen De heer Swager onderstreepte dit len meende, dat de Burgemeester heusch wel d« zaak buiten den persoon weet te houden. De heet Van Eeden, bestuurslid, herinnerde de vergadering eraan, hoe m 1921 de heeren Ammerlingh en Middelburg een groot terrein in den omtrek van het Station Soestduinen hadden gekocht om aldaar een groot villa park te 9tichten. Het plan is toen in de kiem gesmoord. Het stuk wat nu verkocht is, is een onderdeel van dit plan. Hier kan men niet tegen protesteeren. De heer Duin voorzag, dat men goedkeu ring van dezen verkoop een precedent had geschapen. Een volgende keer heeft men ge«n motief om een verkoop te weigeren. Soest- Zuid zal door ontbossching een afgebrand dorp worden. Tenslotte werd er gestemd voor of tegen protesteeren. Zestien personen stem den voor dit voorstel, waarom protest zal volgen. De rondvraag nam zeer veel tijd in beslag. Een „bandjir'1 van klachten en wenschen brak I09. 1 Waar blijft het parkeer-terrein op den Nieuweweg: vroeg de heer Bijland. Dit bleek nog in studie te zijn. Dit lid vestigde ook de aandacht op de vervuiling van diverse wegen* Er zal aan gewerkt worden, doch de ver schillende venters enz. werpen zooveel vuit en afval op de straten, dat de Gemeente hier niet achter aan kan loopen. Waarom geen kostelooze ophaling van asch en vuilnis vroeg dezelfde vragen-steller, desnoods tegen een kleine belasting-v er hooging Dit zou natuurlijk ook afstuiten op vele bezwaren. De heer Duin vroeg, of het Bestuur be kend was met het plan van het gemeente-be, stuur om een sportpark te stichten in Soest duinen. Dit zijn slechts geruchten antwoordde de voorzitter. De teekeningen ervan bestaan reeds repliceerde de heer Duin en ik he'b er een van in mijn bezit. Een stuk Dosch zal ct weer worden gesloopt en het zal veel geld kosten. De heer Kerkkamp was er een voorstander van, om, als er een sportpark gesticht moest worden, dit te doen midden op den Eng. Do voorzitter zegde toe te protesteereij als het zoover was. De heer Rauwendaal deelde mede, dat da Torenstraat in desorable toestand verkeerde. Sedert 16 jaren is er nog nooit iets ge daan. 1 De lieer Langkamp vroeg of de P. T. T. niet kon zorgen voor een zoodanige veran dering in het ledigen van de postbussen, dat men kan zien welke lichtingen reeds zijn geschied. - De klok van de Ned. Herv. Kerk was zeer in de war volgens dezen spr. Wanneer zij 10 uur aanwees, dan was het half 11 en dan sloeg zij 12 uur. j j De heer Nilson wilde het parkeerverbod op de Soesterbergschestraat tusschen Heide weg en „Zonnegloren'' in laten trekken. De heer Schultz vroeg wanneer het ter rein voor de winkelhuizen aan de Soesterb< straat verbeterd zou worden. De heer Beute bracht dank aan den voor zitter voor zijn ijveren ter verbetering van diverse wegen. Spreker vroeg of bij de bocht bij „Zonnegloren*' door de ver. geen paaltjes met reflectoren geplaatst konden worden. Dit zou de gevaarlijkheid van deze bocht zeer verminderen. Spr. had een zeer goed- koope aanbieding gekregen en heeft da K.N.A.C- over een en ander geraadpleegd, echter had spr nog geen antwoord gekregen van die zijde. Al deze vragenstellers werden gerustgesteld door den voorzitter, die een en ander zou zien verbeterd te krijgen. 1 Hierna werd de vergadering te ongeveer 11 uur gesloten. Later vernamen wij, dat behalve „Soest- Zuid'1 ook geprotesteerd hebben tegen den verkoop van de 3 H.A. bosch, de Soester Bouwkring'» en „Algemeen Belang". (Wegens plaatsgebrek in vorig nummer eerst heden opgenomen.) per- OPENBARE VERKOOPING. Door notaris A. O. Dammers werd Dins- 'dagmorgen te 11 uur in Hotel Eemland pu bliek verkocht: cle helft van een dubbele Villa met erf, tuin en schuurtje, gen.: „Op 't Hoogt" aan de Wilhelminalaan No- 32, groot 4.77 A. Opgehouden voor f 3600.—. Een woonhuis, met erf, tuinden werkplaats, waarin smederij is gevestigd aan vde Schriks- laan No. 74, groot 5.75 A- Kooper de heeren v. d. G. en y cl. B. té Soest, voor f 3100. DAMNIEUWS. De Damverecniging „O.D.G." houdt op a s Woensdag 6 Ocfober in haar clublokaal café „Sport", hoek Laanstraat-Nieuwstraat een simultaan-avond, waaraan door eiken dammer kosteloos kan worden deelgenomen» Als simultaanspeler is aangezocht de heen I- G. Bax uit 3aarn. M ij tw ijftlen niet, of deze avond beloofd interessant te worden en hopen, dat deze iq alle opzichten zal slagen. Het is de bedoeling van O.D.G- binnen af-j zienbaren tijd in Bondsverband te kunnen uit komen, doch hiervoor is noodig, dat nog een| aantal personen lid worden van deze club.' Voor een groote gemeente als de onze moet het zeer zeker mogelijk zijn, een bloeiende Damvcrcenig. te krijgen, en wij doen dan oolc «en beroep op de Damliefhebbers om lid: van deze club te worden. PERSONALIA. Met ingang van 1 October is tot adj. com* mies ten kantore van den Gemeentc-Ontvan» ger alhier benoemd de Heer G. P. Goedkoog uit Den Haaff. WALE! le kwa 2e kwa 3e kwa BELGl LIMBll KACHI EIERK Bij leve Bovensi GROVI BRECI IV gro INDUS INDUS BRUIN B of C CARIS COKE! van een p« zeer billijk aa kwaliteit een CONIFEER! zooals Thuy ^Siersparren v M. hoog, u voor groenbl windkeeringe Thans een uitstel Ook nog Kweekerij-ge BOOM Ingang Noo meester Grot Soesterberg! Nieuwe Rij wieier Buitenbanden var Binnenbanden vai Kettingen vanaf Pedalen vanaf Jasbeschermers vt Spatlappen vanaf BI. Rijwiellampen Beenpijpen vanaf Lampekappen vai Slaapkamerschalei Schemerlampje vt Wandlampje van Peerlampen tot 4 Badkamer Armati Schakelaars vanal Stopcontacten va Stekkers vanaf Radio-onderdeelei Gereedschappei hoeveel hui er al zijn, meer „aan h tyasschen. H ook niet no< alle zorg van Veen Ut d'e goederen stoffen. U is tevredei wasch drukte B fl

Soester Courant | 1937 | | pagina 2