De V'^Mïging van Nederland- ache gemeenten. Da Middenstander wordt ook hier weer verdrukt. Jaarvergadering Soest-Zuid. Aangesloten bij de Centrale, 't Voordeeligst, het ideale. Sportkroniek Reeds eerder hadden wij iets willen schrij ven over de Ver. van Nederl. Gemeenten. Burgemeester Visser en Wethouder Gasille hebben ons echter in de Dinsdag gehouden raadszitting aanleiding gegeven om aan dit voornemen uiting te geven- Het is niet zoo heel lang geleden, dat deze vereeniging werd opgericht om de ge zamenlijke belangen d-er gemeenten te behar tigen. De gemeenten die reeds toetraden na men aandeel en in en betalen contrubutie aan deze vereeniging. Op zichzelf is het begrijpelijk, dat, waar alles zich organiseert, ook de gemeenten zich organiseer en. Het is echter gebleken, dat de vereeniging la een richting werkt, welke in het geheel niet tot haar terrein gerekend moet worden- Wat is n.1. het geval? De vereeniging van Nederl. Gemeenten is een coöperaitef bedrijf geworden. Zij koopt In massa; stencils, pot lood en, cahiers, ordners en alle andere benoodigdheden voor een secre tarie. Zij levert enveloppe's, briefpapier, for mulieren enz. enz., al of niet bedrukt. Hierbij komt, dat zij dit doet voor zulke ab normale lage prijzen, dat de drukkerijen en boekhandelaren ter plaatse hun artikelen nage noeg zonder winst zouden moeten omzetten. Zoo kan het dus voorkomen, dat schrijf- benoodigdheden en drukwerk voor de gemeen te Soest door niet-Soester-ingezetenen wordt geleverd en met de door ben gestorte be lastinggelden wordt betaald. Dat de ver. iets lagere prijzen maakt of maken kan is te verklaren door de massa-le- venng, maar misschien ook doordat men bui tenland sch fabrikaat inkoopt. Het is op zijn zachtst uitgedrukt af te keu ren dat de Ver. van Ned. Gem. zich op dit terrein beweegt, om daarmee aan den midden stand in den lande nog een extra opstopper toe te brengen. Alsof het den middenstand zelfs in deze tijden nog zoo goed gaat, dat vermindering daar nog wel mogelijk is. Daarom zijn de woorden van ons gemeente bestuur, die de scheefheid in deze zaken blijk baar zeer goed ziet men leze het raadsver- slag in dit nummer ons sympathiek. We willen aannemen, dat voor ons gemeen- Jebestuur dit onderdeel van de Ver. van Ned. fiem. niet of niet meer zal bestaan. Woensdagavond hield de vereen „Soest- Zuid'' haar jaarvergadering in „De Boschvij ver'', welke door een 20-tal leden was be zocht. De voorzitter, de heer Van de Plas, heette rilen welkom. Dat deze vergadering later dan gewoonlijk gehouden wordt, heeft volgens spr. verband fehouden met de „Blijde Gebeurtenis". Zooals gebuikelijk wenschte sprr. de leden fcn de vereeniging een voorspoedig 1938 toe. Spr. deed vervolgens mededeeling van de oprichting van „Soestdijk", welke vereen- op dezelfde basis staat als „Soest-Zuid". Eensdeels is deze vereen, opgericht als ge- volg van de crisis in „Soest Vooruit", ander deels door de resultaten van „Soest-Zuid", hetgeen een compliment voor de vereeniging fa. Dat echter 't werk van „Soest-Zuid" niet altijd werd goedgekeurd, bleek wel uit de critick, die door leden, die niet op de ver gadering aanwezig waren, zijdelings werden geuit. Een en ander keurde de voorzatter ten sterkste af. Wanneer men criiiek heeft, dan moet men ich op de vergadering uiten. Na de voorlezing en goedkeuring der no tulen las de secretaris het jaarverslag voor. Uit dit verslag bleek, dat 1937 een goed Jaar voor de vereen, was geweest. Het le ien-aantal was met 50 toegenomen, waar bij een eere-saluut werd gebracht aan den heer Beute, die nieuwe leden met 20-tallen bad aangeworvan. Verder waren in het afgeloopen jaar ver schillende wenschen vervuld geworden, zooals de aanleg van een parkeerterrein bij de halte Nieuweweg; een treinverbinding te 's morgens half 8, de verharding van verschillende wegen enz. Het request aan G. S. inzake den grond- yerkoop aan de Middenlaan heeft geen suc ces gehad. Een goede beurt was gemaakt bij het bezoek van de Engelsche padvinders, waarbij de heer v. d. Plas zeer veel werk keeft verricht. Voorts was het jaar 1937 wel het jaar van ie feestelijkheden: de trouwdag en de intocht san het Prinselijk Paar en de intocht van den Burgemeester. Soest-Zuid" heeft in deze feestelijkheden een groot aandeel gehad. In 1938 zal het devies gelden; „Door een dracht groeit het kleine.". Dit verslag werd onder applaus goedge keurd. Het jaarverslag van den penningmeester, waarvan de rekening op de convocatie's stond afgedrukt, sloot met een voordeelig saldo van 1219.17. De kascom- issie, bestaande uit de heeren Beute en Quelle, bevond een en an der in orde, waarna een Bestuursverkiezing p*aats had. De heeren Langelaar en De Graaf, die beiden periodiek aftraden, werden bij accla- ttvatie herkozen. 1 De voorzitter deelde hierna mede, dat de bestrating van de Eikenlaan toegezegd was, fevenals die van andere lanen o-a. de Hart- «Mtnlaan. i Overwogen wordt dit jaar een gezellige samenkomst te belegge.i voor de leden- Ook „Soest-Zuid" zal het hare bijdragen om het 40-jarig Regeerings-jubileum van H.M. de Koningin in Soest te vieren. Er wordt overwogen om uit diverse groe pen een neutraal Oranje-comité te vormen. DE RONDVRAAG. De rondvraag bracht, zooals gewoonlijk, een stroom van klachten en wenschen voort. Voor de oplossing of verbetering van een en ander zou de voorzitter zoo goed moge lijk ijveren. Wij noteerden van de wenschen o-m.dat de Sparrenlaan te slecht verlicht is; een voor stel om een boete te heffen op het niet ko men van leden op de jaarvergadering; meer propaganda te maken door verspreiding van circulaires; een klacht, dat de wijziging der buslichtingen niet in de plaatselijke bladen was gepubliceerd; dat er nog steeds hier en daar vuilnis wordt neergeworpen èn door particulieren èn door de gemeente; dat het snoeisel van de boomen door de P.U.E-M* in tuinen enz. wordt geworpen; dat de vuil nis-ophaling op Maandagmorgen te vroeg be gint; een voorstel om aan de gemeente te vragen putten te maken voor het vuil wat anders langs de straat blijft liggen; een voor stel tot afschaffing van de heffing op 't op halen van vuilnis en daardoor een enquette in te stellen; dat er geen wandelpaden in de Kerkstraat waren; dat de Buntweg in een zeer slechten toestand verkeert; bij de winke liers kaarten op te hangen met het opschrift; .Wordt lid van Soest-Zuid"; een voorstel tot ceiitraliseering van adressen voor de verdee ling van Kerst-paketten; dat de modderpoel oor de wi/i^" - - -at nog niet was verbeterd; een voorstel om de straatbordjes overzichtelijker te plaatsen; een waarschuwing, dat een klein ijzeren paaltje bij de halte Nieuweweg een gevaar oplevert voor autobanden, een voorstel om bij de Kroon te requestreeren inzake den grondverkoop aan de Middenlaan, hetwelk werd goedgekeurd; een voorstel tot het opvoeren van openlucht voorstellingen (hetgeen overwogen zal wor den); muzikale rondgangen door de Harmonie; te vragen aan de Spoorwegen om kaarten in de treinen te hangen, opdat men weet waar men uitstappen moet enz. enz. Alzoo een reeks van wenschen, een ver langlijstje, waarop St.-Nicolaas jauloers zou worden. Met een dankwoord aan de aanwezigen, sloot de heer v. d. Plas deze geannimeerde vergadering GASVERKENNERS WORDEN GEKEURD. „Ruikt U nog eens goed. Nog eens. Goed opsnuiven. Weet U het nu?" Zoo hoorden wij het hoofd van den genees kundigen dienst van den Luchtbeschermings dienst, de heer J. Zadelhoff, zeggen tegen een toekomstigen gasverkenner, die Zaterdagmid dag gekeurd werd. De gasverkenner ruikt en ruikt nog eens, terwijl het reuk-apparaat telkens wordt ver steld, waardoor de concentratie van de te ruiken stof steeds sterker wordt. En dan zegt de gasverkenner opeens* „Roggebrood" 1 Als toeschouwer kijken we even verbaasd, als we het woord Roggebrood hooren, hetgeen goed geroken blijkt te zijn. Als de keuring is afgeloopen deelen wij den heer Zadelhoff onze verbazing mede, wel ke ons verklaart, dat men bij de eerste keu ring slechts gewone verdunde, huishoudelijke stoffen te ruiken krijgt. Eerst wordt onderzocht of het reukorgaan van de toekomstige gasverkenner gewone stof fen goed kan ruiken. Als men voor deze keuring een gunstige uitslag heeft gekregen, dan komen pas de gassen aan de beurt. Bij deze proeven kan men de gekeurden in categorieën verdoelen. Op de eerste plaats zij, die direct ruiken en meteen de aard van het gerokene weten te noemen; op de 2de plaats zij, die ook direct ruiken doch het ge rokene niet weten te noemen en op de 3de plaats zij, die pas ruiken wanneer de stof ira sterkere concentratie wordt gebracht, doch dan ook weten wat het is- Degenen, die in het geheel niet ruiken zijn hierbij natuurlijk buiten beschouwing gelaten. Wij vernemen verder dat 70 personen zich als gasverkenner hebben aangemeld, waaruit slechts een 10-tal geschikt zullen blijken. Daar in Soest een j8-tal gasverkenners noodig zijn, moeten minstens een 100-taJ persoinen zich aanmelden Er worden daarom ook open bare propaganda-avonden voorbereid, waar door wellicht een zeker soort antipathie zal verdwijnen. De geheele organisatie is kant en klaar, doch men wacht op de gasverkenners. Zou de Soester laksheid de inwoners par ten spelen? We geloo\ en van niet. Het meer een soort schroom, die men krijgt, als men het woord gas boort- We hebben ech ter gezien en ondervónden, dat het meevalt. Bovendien zal toch ieder manspersoon, die niet- of buitengewoon dienstplichtig is, zijn moreele plicht willen begrijpen tegenover zijn medemenschen. Vermelden wij nog, dat men zich iederen dag op kan geven aan het gemeentehuis. van de vorige vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd. De heer Spelt, penningmeester, gaf hierna een fiiantiëel verslag over het afgeloopen jaar. De uitslag mocht betrekkelijk gunstig wor- stig worden genoemd. Spr. hoopte, dat het nieuwe jaar een stij ging der inkomsten mocht opleveren, ook vroeg spr. de medewerking van de leden voor het verwerven van nieuwe leden en donateurs. Na verschillende finantiëele details te heb ben besproken, werd ook zijn verslag onder flankzegging van den voorzitter voor de accu ratesse, door de vergadering goedgekeurd. De hierna aangeboden begrooting 1938, welke een tekort aangaf, werd eveneens door de vergadering goedgekeurd. De voorzitter hoopte, dat het tekort gedekt zal worden door de inkomsten, voortvloeiende uit een leden- en donateurs-toename en de feestelijkheden ter gelegenheid van het 10- jarig bestaan. Hierna volgde een bestuursverkiezing. De voorzitter, de heer v. d. Linden, de heei 't Lam en mevr. Beuks werden herkozen. In de vacature van mej. Floor werd mevr. Metz gekozen en met een hartelijk woord door den voorzitter als zoodanig geïnstalleerd. Dn penningmeester, de heer J. Spelt stelde zich niet herkiesbaar en tradt na een 9-jarige penr.ingmeesters-praktijk af. öp een voorstel van het bestuur wordt de aftredende penningmeester als eere-lid be. noemd, iets wat hem zeker toekomt. Dit besluit ging vergezeld van een mooien toespraak van den voorzitter. De heer Spelt dankte met eenige gevoel volle woorden leden en bestuursleden voor het genoten vertrouwen. De kascommissie werd daarna samengesteld. Hiervoor werden gekozen Mevr. Koster, mej Van Zoest en de heer Mol. De propaganda-commissie zal nu bestaan uit de heeren Meurs en Bakker en de dames Renes en Metz. De lesuren voor de heeren en Senioren- heeren, werd voor den vervolge op Maandag avond 9 uur vastgesteld. Het hierna besproken werkprogramma voor 1938 omvat de navolgende gebeurtenissen; April; wandeltocht over 15, 25 en 35 K.M, Mei; Gymn. wedstrijden in „Eemland"; Juli: Openlucht-uitvoering; November; Jubileum- Gala-Uitvoering. Nog deelde de voorzitter mede, dat door Burgemeester Mr. W. A. J. Visser het be schermheerschap der vereeniging wa9 aan vaard, waarvoor den Burgemeester ten zeerste dank werd gebracht. Ook roemde spr. hierbij nog de gxoote verdiensten van wijlen Mr. G. Deketh, als beschermheer der vereeniging. B KID GE-DRIVE. Vrijdagavond werd in hotel „De Bosch vijver" door de bridgeclub aldaar een drive georganiseerd Dank zij de prettige, gezellige sfeer, eigen aan „De Boschvijver" en de vlot te leiding van Mevr. de Jaeger werd het «ea zeer geannimeerde avond- Er waren 36 deelnemers. Gespeeld werd volgens Scheveaingsch systeem. I ie prijs: even lijn de heeren H. Ran en H* de Graaf. 2e prijs: even lijn Mevr. D- v. Dijk en de heer H- v- Elfen. ie prijs: oneven lijn de heeren A- Kwa- weyen en C. Pieter9- 2e prijs; oneven lijn Mevr. D- v. Dijk en Mevr. H- de Graaf. NIEUWE BRANDWEER-GARAGE. De Vrijwillige Brandweer te Soesterberg heeft zich vele jaren moeten behelpen met een te kleine garage. Thans heeft het Ge meentebestuur een garage laten bouwen, die aan alle eischen voldoet n.1. aan de Luit. Koppenj aan. Deze week heeft de Brandweer het nieuwe gebouw betrokken. Nog lang hoopt het brandweer-corps met haar ijverigen comman dant van dit gebouw gebruik te maken. 1 DE AFKONDIGING VAN DE GRONDWETSHERZIENING. Dinsda^.mid ag posteer,.er we ons in alle eenzaamheid voor het Gemeentehuis om de aflezing der Grondwet mede te maken. Toen het half 3 sloeg was er van publieke belangstelling nog geen sprake. Eenige minuten later trad de loco-secretaris, de heer Groot, vergezeld van de gemeente bode Beuzel in groot ornaat naar het bordes. De loco-secretaris las daarna met heldere stem de buitengewone staatscourant voor. nauwelijks was hij daaraan begonnen of een groenteboer, een slagers en een bakkers jongen, eenige passeerende wielrijders liepen toe om het historische schouwspel mede te maken. In totaal toonden een 30-tal personen hun belangstelling voor dit gebeuren, hetwelk niet beter als een formaliteit gekwalificeerd kan worden. De Burgemeester sloeg vanuit de afd. Maat schappelijk Hulpbetoon een en ander gade. 122/2 JAAR ONDERWIJS. Zooals, wij in ons vorig nummer aankon digden vierde Mej. Wuiten Maandag het feit, dat zij 12I/2 jaar geleden als onderwijzeres aan de St. Carolus-school te Soesterberg werd verbonden. Na een kerkelijke herdenking, waarbij haar collega's en de leerlingen tegenwoordig wa- RADIO-CENTRALE „SOESTDIJK". FOLITIE-VARIA. Zondagavond werd ten nadeele van Mej. J. V. een rijwiel gestolen, dat achter hotel „De Gouden Ploeg" geparkeerd stond. Zaterdag werd door de politie een mansper soon gearresteerd, wegens bet plegen van niet nader te noemen handeliggen met kinde ren. Hij i9 ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie. Twee z g- zigeunerinnen, afkomstig uit een woonwagenkamp, hebben dezer dagen geprO' beerd een winkelier aan de Van Weedestraat op te lichten. Zij kochten n-1. iets en betaal den met groot geld. Nadat zij het wisselgeld hadden ontvangen, probeerden zij net zoo lang te wisselen totdat de lade van den win kelier leeg gewisseld was. Bedoelde zaken man had dit echter reeds eerder meege maakt en wees de zigeunerinnen de deur. Men zij gewaarschuwd. CONCERT. Dinsdag 1 Maart zal het Soesterbergsch ge mengd koor een concert geven in „Huis ten Halve" aldaar. Mevr. Jaene de Koff-Lorentz en de Amers- foortsche Orkestver. zullen bierbij medewer king verieenen. JAARVERGADERING SOESTER TURNCLUB. Woensdag in de vorige week, werd de jaar- vergadering door bovengenoemde vereeniging in hotel „Eenaiand" gehouden. De voorzitter, de heer J. J. van de Linden, bracht hulde aan de ieden en de bestuursleden voor de zoo gulle medewerking in elk opzicht gedurende het afgeloopen jaar. Ook roemde spr de goede geest in de vereeniging. Na breedvoerig op verschillende punten te zijn ingegaan, gaf spr. het woord aan den secretaris, voor het voorlezen van de notulen. HOOIBERGEN BRANDEN. Waarschijnlijk door het achteloos wegwer pen van een sigaret ontstond Vrijdagmiddag 4 uur brand in een hooiberg, toebehoorende aan den heer W. v. Doorn, aan den Gallenkamp- Pelsweg no. 20- De brandweer, die spoedig ter plaatse was, tastte met 2 stralen het vuur aan, doch moest tenslotte de berg uithalen, waarmede men tot laat in den avond druk was. Den geheelen voorraad hooi, ongeveer een 25000 pond, ging verloren. Een en ander wordt door verzekering gedekt. ren, werd de juhilaresse feestelijk de school binnengeleid, begroet door een welkomslied. Namens het scbooll bestuur hield Pastoor Mocking een toespraak gevolgd door het hoofd der school, de heer Wegman, waarna de verschillende klassen haar felicitatie'» aan boden. onder overreiking van geschenken- Nadat de ochtend was doorgebracht met voordracht en zang, sprak de juhilaresse een dankwoord. 's Middags werd een filmvoorstelling ge geven, waarvan de jeugd volop heeft geno ten, gevolgd door een drukbezochte receptie, waar ouders, oud-Jeerbogen en afgevaardigden van verschillende vcreenigingen hun feücita- tie's aanboden. Tal van bloemstukken sierden de van Mej. Wuiten. RADIO-CENTRALE SOESTDIJK PROGRAMMA BUIIENLANDSCHE STATIONS. ZONDAG 27 FEBR.; 830 Brussel VI. 11.20 Keulen ï-20 Brussel VI. - 2.20j Brussel Ft. 630 London Reg. 6.^ Droitwich 7 4© Brussel Fr 7.50 Parijn Radio 8.20 Brussel VI- >0 30 Keulen 11.20 Parijs Radio- MAANDAG 28 FEBR 11-20 Droitwich II.50 London Reg- 1-20 Brussel VI. 2-201 London Reg. 3-05 Parijs Radio 3.-9 Keulen 4 20 Droitwich 6 20 London Reg, 7.00 R- C. S- 8-00 Motala 8-40 Lon«i don Reg. 9.35 Keulen. DINSDAG MAART; 11-20 Droitwich —J 11.50 London Reg- *2.35 Keulen t.2o Brussel VI- 2 20 London Reg. 4.20 Droitwich 4 35 London Reg. 5.20 Droit wich 6 20 Keulen 7-00 R. C. S- 8-00 Diversen 8 20 Droitwich 9-20 London Reg. 1000 Keulen- WOENSDAG 2 MAART.: 11-05 Londoiï Reg. 1.05 Brussel VI. 2.20 London Reg« 3.50 Keulen 4-20 Droitwich 5.20 Brussel Fr. - 6.50 Brussel VI. 7.00 Radio Centrale Soestdijk 8 00 Droitwich- DONDERDAG 3 MAART.: 11-05 Londout Reg. 11-35 Keulen 1.20 Brussel VI. 1.35 Keulen 2 20 London Reg. 5.20 Droitwich 620 Diversen 7 00 R. C. S. 8 00 Diversen 8 20 Brussel VL 11.20 London Reg. VRIJDAG 4 MAART.; 11-05 London Reg,' 1.20 Brussel VI- 2.20 London Reg. 3.20 Keulen 4-20 Droitwich 6.20 Keulen' 7.00 R. C. S. 8.00 Diversen 8-20 Droitwich 9.20 London Reg. 10.20 Brus4 sel VI. 11.20 Droitwich. ZATERDAG 5 MAART.; 11-05 Londori Reg. 11-35 Keulen 1.20 Brussel VI. 2.20 London Reg. 3.20 Keulen 7.00 R. C- S- 8.00 Keulen 8-50 Parijs Radio 10 50 Keulen- Wijzigingen voorbehouden 1 woning Zaterdagmiddag kondigde de sirene weer een hooibrand aan, ditmaal aan den Noorder- weg bij den heer N. van Dijk. Door de gunstige windrichting sloeg het vuur niet over naar de belendende perceelen- De brandweer moest vele meters slang uit rollen, voordat men water kreeg, daar de slooten langs den Noorderweg meer modder dan water leverden. Twee brandweerlieden ontkwamen bijtijds aan een ongeval, toen eenige brandende palen omvielen- Na 2 uur spinten was ook deze brand weer gebluscht. Dok hier dekt verzekering de schades. FEESTAVOND V.V. „SOESTERBERG". Zaterdagavond hield de Voetbal- en Athle- tiek-vereenigi: g „Soesterberg" een feestavond die zeer goed bezocht was. De voorzitter opende den avond met een welkomswocrd, speciaal tot de vertegenwoor digers van de U.P.V.B-, de zustervereenigingen en bekende figuren uit de sportwereld. De adspiranten gaven hierna een demon stratie van de indoor-training, welke toege licht werd door den heer Grootewal. Vlotte tooneelstukjes werden vervolgens op gevoerd, afgewisseld door zang van de „Siës ta's"', hetgeen veel bijval genoot. Nadat bet rad van avontuur zijn avontuur lijke gang had gedraaid, volgde een demon stratie indoor-training van senioren, waarna weer tooneel en zang volgde met als slot een gezellig samenzijn. Deze avond, welke gehouden werd ten bate van het training en terreinfonds, mag in alle opzichten geslaagd genoemd worden. FRIESCHE AVOND. Voor een volle zaal gaven Woensdag de Friesche vereenigingen „Frjeonskip en Ien- fald" alhier en „Ut en Thus" te Amersfoort, een friesche avond in hotel „Eemland". De heer Roorda hette de aanwezigen wel kom, speciaal de Amersfootsche en Zeister Frieschen. Spr. drong erop aan, dat er meer leden en meer tooneelspelers toe zouden tre den. j Nadat 2 coupletten van het Friesche volks lied waren gezongen, voerde „Uten Thus" het tooneelspel „Frans Winia" op, 'n spel. in 4 bedrijven van S. D. de Jong. Dit tooneelspel mocht verdiende bijval ge nieten. Na afloop dankte de heer Roorda de speel- sters en spelers, waarna men in gezellige sfeer bijeen bleef. Met het „Wilhelmus werd de avond be sloten* DE NIEUWE MELKREGELING NIET GUNSTIG ONTVANGEN. Zooals reeds in ons vorig nummer medege deeld, zal 3 April a.s. een geheel nieuwe melkrege'.ing in werking treden. Donderdag werden de veehouders alhier in de gelegenheid gesteld de daarvoor beschik baar gestelde formulieren in te vullen, hetgeen men hier ter plaatse eenparig heeft geweigerd- op grond van onvoldoende voorlichting. Woensdag 2 Maart, 's avonds half acht, zal in verband met deze aange'egenheid een vergadering worden gehouden in „De Gou den Ploeg", welke toegankelijk is voor allo veehouders. Op deze vergadering zal als «preker optre den de heer Nieuwenhuis, voorzitter van den Bond van Melkveehouders te Amersfoort. Gezien het voor de veehouders zeer belang rijke onderwerp, zal voor deze vergadering ongetwijfeld een zeer groote belangstelling bestaan. KERKEBUURT-VEREEN. In navolging van de reeds bestaande buurt- vereenigingen, krijgt ook het onde Soest thans zijn Buurtvereeniging. Het rayon dezer verw eeniging zal omvatten de Torenstraat en Kerk* straat tot de Soesterbergschestraat met zij* straten en achterliggende wegen. In een circulaire, welke dezer dagen aan dq bewoners dezer straten is gezonden wijst hef reeds eenige malen opgetreden comité er op^ dat het noodig moet worden geacht, dat, me-j de met het oog op de financiën, welke ook! in de toekomst noodig zullen zijn, een ver-1 eeniging met contribueerende leden wordt ge^ sticht Reeds een groot aantal personen hebberf zich als üd opgegeven, waardoor de vorming! t der vereeniging thans reeds verzekerd is. Het Ijgt in de bedoeling de Oranje-dagen^' waarbij ook de verjaardagen ven de Prinseö en den Prins zijn te tellen, feestelijk te her-i denken, terwij] ook de behartiging van dei belangen der bewoners een belangrijke plaats zal innemen. GEVONDEN VOORWERPEN. Omti ent de navolgende gevonden voorwen1* pen zijn bij onderstaande adressen inlichtingen te bekomen: Actetasch, Molenstraat 26; Handschoerf,' Molenstraat 50, Bril, Smitsweg 10; Poes, Julianaplein 10; Zijde-hoen, Burgem. Gro^ thestraat 1Motorhandschoen, Ossendamwegj 49; Paar Beenpijpen, Korteweg 7; Vulpen* Korte Kerkstraat; Dames-paraplu, Mendelq sohnlaan 14; Dames-paraplu, Korteweg 193 Regenjas, Middelwijkstraat 2; Belastingmerk^, Nieuwstraat 19; Herdershond, F- Huycklaarf 14; Zilveren beursje, Lange Brinkweg 46; Lee-( ren Jekker, Po'itie Bureau. CLUBNIEUWS V. V- SOEST 27 Februari 12 uur; Soest I Amersf. Boys I. Het le elftal speelt een vriendschappelijke!» wedstrijd tegen het 1ste elftal der Amersf, Boys- In dezen wedstrijd worden dan de nieuw* spelers opgesteld, welke nog niet in compe titie-verband voor Soest mogen uitkomen. Daar ook Amersf. Boys verschillende nieuw# spelers wil opstellen, kan het wel eens een interessante wedstrijd worden, die zeker het aankijken waard zal zijn. Daar de Interland-wedstrijd HoIland-BelgiS om 2.30 uur aanvant, hebben de voetballief hebbers volop den tijd, om bijtijd» aan d« racéo present te xijn.

Soester Courant | 1938 | | pagina 6