Ingezonden stukken Sproeien komen vroeg in Sprutol. Bij alle Drogisten. Ketkbcrichtcu» Burgerlijke stand Soest ^T^VV1PÏ5I3P omdat de Duitsche arbeider teveel brood DEK (JLCOMB. DOESTER BLADEN VAN WcS dus met éc „stotk-eak" waarin de ar beider zijn brood mede naar de werkplaats neemt en daarvoor in de plaats de gedwongen oprichting van „Volkskeukens", teneinde den werkenden man te leeren, zich aan te passen aan het gebruik van spijzen, waarbij al die vroeger zoo zeer begeerde artikelen niet meer noodzakelijk zijn. „Wij hebben geen vet, margarine en boter noodig; ijzer en staal zijn voor ons Volk nood zakelijker", zoo spreekt de vroegere verkeers vlieger, thans tot Maarschalk gepromoveerde Hauptmann Goering ea. medelijdende boer innen, uit het vette layié van Pruisen, zenden hun afgod thans hun boter als „Liebesgabe", terwijl de nieuwe machthebbers, predikers der „Volgsgemeinschaft" hunne vrouwen hullen in tiet hermelijn, vroeger alleen door Vorstinnen gedragen en de mannen zich de borst sieren met eere.dolken, bloedorden en buitenlandsche Eerekruisen. Het Land van de „Nibelungen-Treue", Oos tenrijk, is ten doode gedoemd, maar het Volk hetwelk met de Stiletto in de hand, in 1915 ruggelings het „Brüder-Verband" onrechtma tig verbrak, is thans „troef" en de ,,Führer" zal straks, tusschen de tot aan de tanden be wapende soldaten, achter de veilige bajonetten, in den gepantserden trein, ZIJN triumpftocht naar het Eeuwige Rome aanvaarden en de Duitsche- en Italiaansche „VRIJE PERS" zal Buiten verantwoording der Redactie. Geachte Redactie, Vergun mij nog eenmaal Uw gastvrijheid in te roepen, om naar aanleiding van het inge- tonden antwoord van E. J. W. S- in Uw ge ëerd blad van heden op mijn schrijven ge- reekend „Nederlandsche Soester" van re pliek te dienen. Deze mijne onderteekening behoeft in het geheel niet eigenaardig aan te doen en is dan ook door den inzender E. J. W. S. vol komen begrepen, dat deze onderteekening uit sluitend in verband stond met het verslag over de rede van Ds. Vervloed, omdat de inhoud daarvan afdoende demonstreerde, dat schrij ver geen Nederlander en tegelijkertijd Soes ter kon zijn, op wien van toepassing zijn de regels uit ons oude „Wien Neêrlands bloed door de aderen vloeit, van VREEMDE SMET TEN vrij, Wiens Hart voor HOLLANDS WELZIJN bloeit, verheffe den zang als WIJ. Want de zang van den heer Ds. Vervloet, het loflied op een vreemd Staatshoofd -— naar aanleiding eener Nationale Oranje-feestvie ring en op de deugden van het Duitsche Nationaal Socialisme, was zeer zeker niet van .VREEMDE SMETTEN vrij en had met eene Nederlandsche Volksfeestviering geen enkele gemeenschap, en uitsluitend hierom ging mijn betoog. Uit het schrijven van E. J. W.. S- blijkt thans ook, dat de heer Ds. Vervloed, eerst sedert kort teruggekeerd uit het „land over vloeiende van Melk en Honing", nog steeds denkt en spreekt in de taal van het Land. ■waarin hij zoo lang geleefd heeft en waarbij hij een groot gedeelte zijner Nederlandsche mentaliteit ingeboet heeft. Indien dan ook ie— 1 gepoogd heeft „za ken verdraaid weer te geven" dan is het wel tie schrijver of spreker Ds. Vervloet in het verslag over de „N.S.B.-Oranjefeest-viering' geweest, en berust zulks dan ook alleen op de hopelooze verdwazing van hen, die aangesto ken zijn door de besmettelijke bacil van het, den Nederlandschen Volksaard vreemde Na- tionaal-Socialisme, Facisme, en voor hetgeen daarvoor doorgaat. De heer E. J. W. S. vraagt of door mij soms verteld kan worden, WAAR in een demo-liberaalstelsel de VERANTWOORDE LIJKE MAN is. Het demo-liberaaL-stelsel, begrip ontsproten aan de geest van den Leider Mussert, is in Ons Vaderland een te vaag begrip, om daar voor iemand verantwoordelijk te willen ma ken, Maar verantwoordelijk voor het Neder landsche Volk in ALLE politieke-schakeerin gen zijn tot op heden Goddank nog steeds de daarvoor door dat v^olk ZELF. gekozen en aangewezen Afgevaardigden, onverschillig in WELK College van Staat. De wetenschap over de nood en ellende, die het Duitsche Volk en dje alle Volkeren der Aarde hebben doorgemaakt, is geen pri vilege van den heer Ds. Vervloed, maar is bij elk weldenkend en ontwikkeld Nederlan der, bij elk Volk en in elk Land ter Wereld bekend en kan juist in het bijzonder door ons Nederlanders die gedurende die moei lijke oorlogs- en na-oorlogsjaren voor de Menschheid en zeer in het bijzonder voor het Duitsche Volk zoo dikwijls op de bres ston den volkomen begrepen worden. Hij, die de slachtvelden van Frankrijk kent, even zoo goed als het stervende Weenen, die de puinhoopen van Vlaanderen aanschouwd heeft en de verwoestingen in Servië gezien heeft, WEET wat Oorlog beteekent en wel ke Offers het VOLK en ik bedoel hiermede voornamelijk de groote mlassa van het wer kende Volk, voor de waandenkbeelden hun ner Machthebbers daarbij gebracht heeft. Hij die Erich Remarcque's boek „lm Wes ten NICHTS Neues" gelezen en herlezen heeft, die de studenten-brieven der stervende jeugd aan hunne Moeders en bruiden in zich opgenomen heeft, die de inhoud van mil- lioenen overlijdensberichten uit de wereld-dag bladen verzameld heeft, die daar luiden: „Er stierf in God, voor Keizer en Rijk, voor Vaderland en Volk, onze innigs tgeliefde, eemge zoon, al onze hoop, al onze toekomst, al ons begeerendie, en wellicht ook die alleen, denkt met afgrijnzen en erbarmen aan een jong en opkomend nieuw Menschen- geslacht „de kinderen van het Derde Rijk", waarvan de Leider verklaard, dat Hij en Zijn Volk den vrede lief hebben, den Oorlog echter niet vreezen en ALLEEN daarom hen allen, heel het Volk tot den toekomstig en oor log voorbereid. Ik neem de volle verantwoording voor het Duitsche Volk op mij, zoo sprak de Oosten rijker Hitier en verklaar, dat dit Volk is een MILITAIR Volk, dat niet werkeloos be hoeft te zijn en goen honger behoeft te lij den. En daarom zal ik deze wanhoopige werk- looze jeugd weer tot soldaten laten maken en hun honger, met het nieuwe geloof aan de nooit meer ondergaande militaire macht van mijn Rijk, stillen. De Organisatie!ejder van het Duitsche Ar beidersfront, Dr. Robert Ley spreekt dan ook te Keulen in het Jaarbeursgebouw, voor twin tig duizend jonge soldaat geworden arbeiders de historische woorden uit; „Ik zal uw hon ger niet stillen met brood en met boter, met margarine en vet, met vleesch <-u spek, want daaraan ontbreekt het ons; maar ik zal de arbeidersvrouwen zicggen, dat zij de „stuk- zak" hunner mannen moeten afschaffen, «m- Idat de nationale ziekte van den Duitschen ar- weer om hun "hart eens hartgrondig te luch ten over het raadsbesluit inzake het aankoopen van gronden ten behoeve van de vestiging wan een garnizoen te Soesterberg. In ingezonden stukken wordt dit raadsbe sluit en vooral de consequentie's hiervan, het voteeren vaa rond f 50.000-aangevallen. We gelooven, dat het meer dan tijd is om de zaken nog eens te bespreken en aan vele verkeerde meeningen daardoor een einde te kunnen maken. De nuchtere feiten zijn ons niet anders bekend dan, dat de Raad van Soest koopt 5 H.A. grond en hiervoor wordt betaalt pl.m- f 50.OGODe Raad geeft tevens dien grond gratis aan het Rijk, waarna Defensie eer, kazernement zal bouwen. De al of niet.goedkeuring van Ged. St. doet hier weinig ter zake, tenslotte kan een ieder op zijn 10.vingers natellen, dat waar Defensie een kazerne wil hebben een ander departement dit niet tegen zal werken. Evenmia doet het hier weinig ter zake of men pro- of anti.militairistisch is, daar men door a ndere staten gewoonweg gedwongen wordt waakzaam te zijn. Ook wij zagen veel liever de millioenen van Defensie besteed aan het Onderwijs, aan de uitvoering van werken enz. Doch laten we de principjeele kant rusten evenals onze ver tegenwoordigers in de Kamers en ook in den Soester Gemeenteraad in het algemeen heb ben gedaan. W zijn om voor «oo*n vrees"dwaasheid naar een concentratiekamp gezonden te wor den. Dat de jaren 19221933 heel moeilijk wa ren voor Duitschland is een jammerlijke waar heid, doch is het niet eigenaardig, dat toen door de meeste Duitschers werd beweerd, dat het nog wel wat meeviel in Duitschland. Wat dan nu te gelooven van de idealen toestand in dat land, zooals men het ons nu probeert voor te houden? 1 Dan, aldus Ds. Vervloet^ stond Hitier op en hij nam de verantwoording op zich voor het geheele Duitsche volk. Zijn deze woorden in waarheid gesprok-en door Hitier, dan zijn ze bewust of onbewust uitgesproken voor den levenden God en had God Ilitler aan zijn woorden gehouden, dan was deze al na de eerste ademtocht van dat gezegde bezweken. Hitier kon de verantwoording van zelfs een enkele zuigeling in het Duitsche rijk niet op zich nemen. De verantwoording voor de geheele wereld en daarmede ook voor het Duitsche volk heeft immers al EEN en wel aan het begin van onze jaartelling op zich genomen en dat kon die EENE alleen. Er is nooit een mensch geweest en er zal er nooit een geboren worden, die dat kan doen; dat heeft God zelf gedaan. Eer zij God. Tegen Slapeloosheid, Overspanning, Gejaagdheid, Onrust, en Zenuwachtigheid, gebruike men de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten den Volkeren kond doen, van de blijdschap, die er heerst in 'n wereld, die niet de onze is en nooit de onze zijn zal. Welke arbeidseer, levensvreugde en toe komst er voor het Nationaal-Socialisme in Nederland tot dusver weggelegd was en is, heeft de „Werdegang" dezer Beweging in ons Vaderland, toch wel voldoende bewezen- Vanaf het begin der werkzaamheden van den man, die met lineaal en teekenstift ge wapend, een arbeiders-boterham wilde gaan verdienen, tot aan het drama met den gepant serden auto, den revolver-schietende Lijf-gar dist-chauffeur en het „zweepje'", het optre den der Volksgenoot en in het Parlement, ja tot op heden, tot het verslag over de Oranje- feesbviering van den heer Ds- Vervloet en het geschrijf van den geachten heer E. J. Wi. S. toe, heeft elk feit bewezen, dat het Nationaal Socialisme uit Duitschland geïmporteerd, hier ten Lande gepredikt, NIET in de Geest van het Nederlandsche Volk verankerd ligt. „Wilhelmus van Nassaue ben ik van DUIT SCHEN bloed"' is de aanvang van ons Volks lied en dit edele Duitsche bloed van den Grooten Zwijger zal eenmaal ook de tyranny verdrijven, die in tal van Duitsche harten, ook de aan dat Volk „vreemde" tyrany, door wond. Ik dank U Mijnheer de Redacteur en blijf teekenen als Uw dienstw. „NEDERLANDSCHE SOESTER"* NOG EENS HET GARNIZOEN. Geachte Redactie. Zoowel in als buiten de raadsvergaderingen, welke noodig waren om uiteindelijk een defi nitieve beslissing te krijgen inzake de vesti ging van een garnizoen te Soesterberg. niet in de laatste plaats de vraag naar voren gekomen, of de vestiging van de plm. 6oo man genietroepen werkelijk voordeelen voor de gemeente 20U opleveren. Van belang in dit opzicht mag zeker ge noemd worden een artikel in „De Tijd", waar in de voordeelen voor gemeenten, waarin een, garnizoen is gevestigd, naar voren komen. In dit artikel stond o.m. het navolgende vermeld: Nemen we, ter nadere bepaling van de gedachten, Grave en Weert- Blijkens de berichten ontvangen deze plaatsen, waar van de eerstgenoemde momenteel een bevolking van 23000 zielen telt, elk een garnizoen ter sterkte van twee batal jons infanterie (voor ieder der gemeenten ca. 1000 man). Alleen reeds aan officiers- en onderofficierssalarissen komt dit voor die plaatsen neer op een vermeerdering van het jaarlijksch inkomen ad f 350.000 f 400.000. Deze inkomens gaan uiter aard voor een min of meer belangrijk deel naar de neringdoenden van het gar nizoen. Hierbij voege men datgene wat, buiten de ménage om, vanwege de solda ten individueel den handeldrijvenden stand toevloeit (sigarenwinkels, koffiehuizen, kappers, e.d.)* Naar schatting mag dit voor elk der genoemde plaatsen op f 40.000 d f 50.000 worden gesteld. Indien we aannemen, dat de helft van het bedrag der officiers- en onderofficierssalarissen ter plaatse in goederen wordt omgezet, dan stijgt per 1000 man troepen het locale verbruik in totaal met een circa f 250.000 per jaar. Dat het in sterke mate toegenomen iplaatselijk consumptievermogen tenslotte tot vestiging van nieuwe zaken zal kun nen leiden en voor de gemeente dus uit zicht biedt op toenemenden bloei, vooruit gang en uitbouw, behoeft geen betoog. hedt»; '<er is cn dez>e kanker ont>- Ik wil niet zeggen, dat zoo groote voordee len ook vo0r onze gemeente zijn weggelegd, maar da: de balins ook in onze gemeente belangrijk in ons voordeel zal doorslaan, is aan geen twijfel onderhevig. Met dank voor de plaatsing, v. D. Trouwens daar valt men dit raadsbesluit niet om aan. Het verzet komt hoofdzakelijk van de zijde der belasting.beta ers, die over geld-weg-smij- ten praten en een belasting-verhooging ver wachten, terwijl men er blijkbaar niet aan denkt, dat de Gemeentekas met een tekort f 118.000.niet met geld kan smijten. Geld uitgeven kan men slechts wanneer men dit heeft, wanneer men geld tekort heeft, dus minder dan iets, dan kan daar niets af. Deze fl 18.000-zullen we terugkrijgen van het Rijk en wanneer het Rijk de f 50.000- voor het garnizoen ook sanctioneert, zal onze begrooting voor 1938 en de 19 volgende ja ren een grooter tekort aanwijzen, hetwelk ook door het Rijk moet worden aangevuld. Dengenen, die hun belasting-biljet overi gens zeer begrijpelijk in het oog houden, willen we erop wijzen, dat een belasting-ver hooging in Soest niet meer mogelijk is, om dat we de maxima hebben bereikt. Resumeerende komen we tot de conclusie, dat het Rijk de kosten betaalt en het belas ting-biljet niet verzwaard kan worden* Als we dus moeten ooncludeeren, dat na- de elen niet optreden, dan is iedere Soester arbeider, die hij den bouw van de kazerne wordt tewerkgesteld, is iedere officier, die hier komt wonen, ,een voordeel. Als we deze nuchtere feiten voor oogen houden, dan behoeven we niet langer te pra ten en is nog langer „kunstmatige onrust" verwekken uit den booze. P. IS SOEST DtyüK? Den heer B- meent na mijn ingezonden, nog een poging te moeten wagén, om aan te too- nen, dat zijn beweren toch wel juist is. Voor een deel was dit door mij 'niet tegen gesproken, althans erkend is, dat de belastin gen werkelijk hoog zijn, zooals in zoovele ge meenten in ons land, als gevolg van het feit dat het rijk ons plm. 100.000 van onze belas tingen ontneemt- Ook noemde ik water cn electriciteit en gaf daarvoor ook de motieven. Maar ik moet nu erkennen een vergissing te hebben begaan en wel ten opzichte van de electriciteit. In Soest behooren wij met 21 ct. per K.W. tot dc lage tarieven; bijna overal is de stroomprijs hooger als hier- Voorts is de heei B. in het noemen van de tails nog even vaag als in zijn eerste artikel, Waarvan zonder twijfel enkele dingen waar zullen zijn, maar dat geldt evengoed voor an dere plaatsen. Mij zijn gevallen bekend, dat men uit Amersfoort in Amsterdam .gaat koo- pen, maar daarom kan men toch niet generali seeren. Inzake de poging, om b.v. den gasprijs in Soest in verdenking te brengen door de moge lijkheid van verschil in Calorische waarde op den voorgrond te schuiven, (zortdcr dat doop hem beweerd wordt, dat die waarde in Soest minder zou zijn) kan ik hem positief verzeke ren, dat de Calorische waarde hier bedraagt 43000, dus gelijk aan Amsterdam, tegen een prijs, die behoort tot de lage tarieven. Dat die vrouw zoo gauw haar 10 ct- aan gas opgemaakt had, zal hem nu wel de ze kerheid geven, dat dit verbeelding was, zoo-* als ook al door hem verondersteld werd. De klacht van „duur" hoort men overal en is voor heel veel gevallen overdreven. Maar juist zou zijn een klacht over te geringe koop kracht en nog meer oorzaken, als te veel on- noodige uitgaven. E. Wij willen hopen, dat de verschrikkelijke werkeloosheid, die nog altijd in ons land heerscht, waaraan wij allen persoonlijk schuld hebben en hetwelk we het onbruikbare steL sel niet alleen in de schoenen kunnen schui ven, alzoo weer zal verdwijnen als wij ons best zullen doen om wat van ons eigen „Ik" ten offeren en wat meer aan onze naasten zullen denken. Met dank voor de plaatsing, Een Nederlandsche Friezin te Soest. het voorjaar, koopt tijdig een pot SOEST. 1 NED. HERV. KERK. Oudekerk: Voorm. 10 uur Ds. Groeneveld. Emmakerk Voorm. 10 uur Ds. Van Sc^aick, Nam. 6 uur Ds. E. Groeneveld. (Woensdag 9 Maart.) 's Avonds 7.30 uur Ds. E. Groeneveld- Bidstond voor het gewas. Kerkgebouw Hees: Nam. 6 uur Ds. Van Schaik- Lokaal Eltheto ('t Drift je). Voorm. 10 uur Kinderkerk. HERV. (GEREF) EVANG. Voorm. 10 uur Prof. Dr- J. Severijn van Utrecht. Nam. 6 uur Ds. J. A. van Amstel, van Lage Vuursche. GEREFORMEERDE KERK. Julianakerk: Voorm. 10 uur Ds. B- Alkema. Nam. 530 uur Ds. S- Wouters- woensdag 9 Maart.) 's Avonds 7.30 uur Ds. S- Wouters- Biduur voor het gewas. Wilhelminakerk; Voorm. 10 uur Ds. S- Wouters- Nam. 5-30 uur Ds. B- Alkema- (Woensdag 9 Maart.) 's Avonds 7.30 uur Ds. B- Alkema- Biduur voor het gewas. CHR GEREFORMEERDE KERK» Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. N- Bijdemast- Zondagschool van 11-45 tot 12.30 uur. VER. VAN VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Voorm. 10.30 uur Ds. J. P* C. Poldervaart van Naarden. Spreekuur van Mej. Nemec eiken Woens dag van 3-30 tot 4 uur. soesterberg. NED. HERV. KERK. Nam. van 12.151 uur Zondagschool- Nam. 6 uur de heer J. de Vries van Soes terberg. HUIS TER HEIDE. NED. HERV. KERK. Voorm. 10 uur Ds. B- Tuinstra- Nam. 6 uur Ds. B- Tuinstra- NOGMAALS HET GARNIZOEN. Geachte Redactie, Mag ik U 1 laa sing verzoeken voor onder staande regelen, bij voorbaat mijn dank. Met een niet geringe verwondering zien we tot od heden vele Soester schuivers in de Soest, 1 Maart 1938. Geachte Redactie, Met belangstelling heb ik de beide inge zonden stukken gelezen, welke voorkomen in de nummers van 18 en 25 Februari van „De Soester Courant", aangaande het verslag over den Oranje-feestavond der N.S.B. Het eerste stuk is mij uit het hart gegrepen en als niemand anders het doet, wil ik het daarom opnemen voor den Ned. Soester en daarmede voor het geheele Nedrlandsche volk. Al ben ik er op tegen, om sioeds op alle slakjes zout te leggen, zal ik het toch dit keer wel doen. Wat fijn! dat wij in ons land nog zoo hopeloos dwaas mogen zijn als den Ned. Soes ter. wij behoeven gelukkig nu aoe niet bang GEBOREN: Hermina, d. v. H. van Es sen en G. v. d. Broek, Hartweg 4; Henrica Paulina, d. v. C. Verschoor en C. Leeuwen kamp, Nieuwstr. 13; Theodora Jansje Clara, d. v. A. Dekker en E. M- C- Nees, Stadh- laan 106; Marijtje Willy, d. v. T. Krul en H. W. Eggink, Stapelplaats den Dolder; Jo- hanna Hendrika, d. v. J. de Jong en H- J. v. d. Heuvel, den Blieklaan 59; Elisabeth Dirkje, d. v. D. G. v- Velsen en J- Wattimena, Koren weg 9; Christiaan Willem, z. v. G- J- Grootewei en W. G. Kerkkamp, Postweg 73. OVERLEDEN: Johanna Alida Maria Rull- mann, 64 jr-, geh. m. B. J. Maare, Rem- brandtlaan 4; Evertje van de Veen, 46 jr., eh. m. G. Jansen, Ferd. Huycklaan 1. 'GEVESTIGD: G. Vërwoert ïnw., Kamp weg 44 v. Kesteren; A. M. Koppen inw., Birktstraat 34 v. A'foort; T. v. Leuvcren, Amersf.str. 96 v. A'foort; J. A- Abbas m- g., W. Pyrmontlaan 35 v. De Bilt; Wed. M- S. Boekfagen.Koerts m. g., K. Hartweg 7 van A'dam; D. Kater ra. vr., Stadh-Iaan 148 van Ned. Indië; H. Groos m. vr-, Kerkdw-str- 7 v. Zuilen; F. W. Wijnman, Birktstr. 40a v. Apeldoorn; H. ter Burg inw., idem; W. Kui per, Lucbtvaartafd. v. Assen; J. Klinkhamer, idem; S. Krab inw., Nieuwewcg 63 v. Hoorn; H, de Wilde.Kraayeveld m. d., Kromme weg 27; v. A'dam; Th. v. Merkesteyn inw-, Nieuweweg 47 v. H'sum; J. WMeyer, Ju- lianalaan 40 v. Nr. Amstel; J. Rodenburg in. g., Vredehofstr. 37 v. Gouda; A. de Kruijfc inw., idem; G. Bokma inw., Rembrandtlaan 8 v. A'foort; A. Israël m. g., Van Weedestr. 29 v. A'foort; J. W. Smink inw., idem; G. J- v. Leeuwen, den Blieklaan 21 v. ITeterenj P. Hille m. g., Beetzlaan 54 v- A'dam; C|. Koops, Schoutenk.weg 5 v. Baarn; G. H, Peeters inw., Julianalaan 7 v. A'dam; Wed* A. G. Vat.Keijzer, Nachtegaalw. 10 v- H'sum; J. W. Steen m. vr-, K- Hartweg 3 v- A'dam; A. Leen inw., Kolonieweg 5 v- A'dam- VERTROKKEN; Wed. J. Benjamins, van Lindenlaan la n. A'dam, Marnixkade 571; H. Zomer, v. B- Grothestr- 56 n- De Bilt^, Soestd.str.weg 57 nrd-; K- C- Smit, idem; A* J. v. Klooster, v. Nieuweweg 114 n- Baarn, Lindenlaan 7; W- H. Brummer, v. Molenstr. O.Z. 95 n- Mijdrecht A 307; T. Versloot, v« Amersf.str. 126 n- Wilnts, Wijk II no- 92; Wr> v. Apeldoorn, v. Zoom 1 n- A'foort, Achter de Kamp 55; M. Vcrwer, v. Van Weedestr. 32 n. Wormerveer, Noordeinde 10; I- de Goede, v. Rademakerstr. 25d n. Delft, Markt 71A; J. Saarloos, v. Schrikslaan 60 n. Baarn, Sumatrastr. 18; Wed. A. J- Adam.de Kruijf^ idem; Wed W. Reinders, v. Nieuweweg 70 n* R'dam, Matthenesserpl- 30b; G. de Haan, Amersf.str. 70a n. Buitenland; P- v- d- Nol!, v. Kerkstr. 20a n. Den Haag, Hulshorststr. 117; A. J. M- A- v Baar, n- Kerkpad Z-Z. 10 n- Purmerend, Emmakade 4; Wed. P. M. Begeman.Kcller, v- B- Grothestr- 35 n. Baarn, Faes Eliaslaan 43; A. v- Suydam v. Klaarwaterweg 15 n- A'dam, Prinsengracht 418; F. W. J. Fornier m- vr-, v- Standh.laan 40 n. Arnhem, v. Heemstralaan 104; H- Pley, v. Nieuwstr. 18 n- Barneveld, Brummercamper. weg 28; L. Mulder, v. Nassaulaan 14 n. R'dam, v. Oldebarneveltstr. 71 h; K- de Waal, v. Verl. Talmalaan 9 n. A'foort, de Ruyter- str. 40; J. Y- ITartog, v- Verl- Tamalaan 9 n. A'foort, Leusderweg 193; H. C- Blom, v. Vredehofstr. 2 n. Apeldoorn,, Arnh.weg 279; M. Haring, v. Amersf.str- 109 n- Zeist, Utr. weg 84; M. W. Wamsteeker.Manus m- z-, v. Kooiweg 4 n. A'dam, Prinsengracht 579; H. J. H. Hamer m- g-, v. Kerkpad Z-Z. 112 n. A'dam, Uit er waard enstr. 159 II. VERHUISD: J. A. Verwey,v- Molenstraat O.Z. 12 n- Braamweg 37; Wed- K- Verboom- v. Oosten, v. Pelikaanweg 1 n- Verl. Talma laan 29; H. D. A. v- Kriek en-Bronm- k-, Eigendomweg 98 n. Gallenk. Pelsweg 28; H. Straks m. g., v- Steenlioffstr- 45a n. Kerk. str. 52; B. v. d- Bedum, v- Braamweg 75 a. n. Emma-aan 2; B. J. Koppen m -g-, v- Birkt» str. 10b n. Kolonieweg 9; J- v. d- Hel m.g., v. Kon.laan 150 n- Beckeringhstr- 5; G- Haak. meester, v. Smitsweg 14 n. Steenhoffstr. 57; Wed. A. Schaap.Verboom m- d., y Pelikaan, weg 1 n. Smitsweg 38a; J. Bunt m- g., v* Braamweg 97 n. n. Andriessestr- 7; J- Maas, sen m.g., v. Hartweg 6 n- Hartweg 7a; J« D. Benthem, v. Amersf.str- 119 n- Amersf-, str. 96- M. Bruining-v. Maanen m z-, v, Hartweg 13 n. Nieuwstr. 45; J. v- Holland m. g., idem; N. R. Nieuwenhuis m- vr-, v. VerL Postweg 38 n. v. Maarenstr- 9; C- M- Keyser, Steenhoffstr. 15a n. Vredehofstr 37; P* A. J. v- Rijthoven, v- B- Grothestr- 25 n, K. Bergstr 7; P- v- Brienen, v Nieuweweg 90 n. Schoutenkampweg 5; R. Beverwijk, v. Pelikaanweg 1 n. Verl- Talmalaan 29; A- F- Duringshoff m. vr., v- Buntweg 2 n- Vosse- veldJaan 20; J. de Rooy, v. Soesterb.str 32 n. Birktstr. 10b; W- Legel in- vr., v- Hart manlaan 80 n. Kon.laan 24; J- A- E .r es sen m. g., v. Beckeringhstr. 27 n- Dorre- steinweg 26; G. Noordhoek, idem; P. C, Brekelmans m. g., v- Braamweg 81 naar K- Hartweg 9- R.K. KIESVEREENIGING Naar wij vernemen zal de R.K- Kiesver- eenjging alhier op Maandag 7 Maart, 's avonds 8 uur. een vergadering houden in het paro chiehuis St. Joseph aan de Steenhofstraat, voor de candidaatste'üng van de grenscommis- sie Soest—Amersfoort. 3-JARIG BESTAAN VAN HET LEGER DES HEILS. Woensdagavond vierde de post Nieuweweg van het Leger des Heils haar 3-jarig bestaan. Om 4 uur n m- werd een druk-bezochte kinderbijeenkomsi gehouden, gevolgd door een samenkomst van de ouderen des 's avonds om half 8- Deze samenkomsten stonden onder leid-.ng van adjudante M Th- Frise en Kapitcine W- C. Kortse, beiden uit Baarn. Begonnen werd met het zingen van „Et gaat door alle landen" en „Er ruischt langs de wolken", waarna gebeden werd. Na een samenspraak tusschen de adjudante en de kinderen werd gezongen „Wie wil den Heer volgen". Hierna volgden verschillende samenspraken over de geschiedenis van het Brood en over ons Oost-Indië onder leiding van den heer Van Werkhoven. Tot slot vertelde de adjudante een verhaal van 2 kinderen, die naar den hemel wilde* gaan. waarna gesloten werd met gebed

Soester Courant | 1938 | | pagina 5