PASCHEN Kook-en Heetwater-apparaten Electrotechn. Installateurs de V.I.B.0. Fotograaf DROST l^e^ofnL K. H. HAREMAKER NOUVEAUTÉ BEKENDMAKING Uitgave; DRUKKERIJ SMIT N.V., SOESTDIJK, Van Weedestraat 35, Telefoon 2566. Asch en Vuilnis, ctfekbceftcdiéy/jÉ Otficieele kennisgevingen Zijden Dameskousen Volg hef veilige voorbeeld van fijnproevers TULPJES BLOEMEN VELDJES Soest. 't Boterprobleem. DE 3EE5TER (UUDANT m aft filiia zp opgenomen De Nieuwe Soester, De Soesfer Post, Huis aan Huis en Soester Advertentieblad, ADVERTENTIEPRIJS: tl—'5 regelt 10.75. -^Öflce regel meer 15 cenU Advertentie's tosschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Advertentie'® worden in drie bladen opgenomen. UITGAVE van „DE SOESTER COURANT". Algemeen Weekblad en „SOESTER NIEUWSBLAD". Algemeea Christelijk Weekblad. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 60 ct., franco per post 65 et., 20 ct. per maand, 17e JAARGANG VRIJDAG 15 APRIL 1938. No. 15 Op de beide Paaschdagec alleen Atelier-opnamen volgens afspraak Steenhoffstroat 56 - Tel. 2486 Het is vaak moeilijk om aan het Leven te gelooven, want er is zooveel dat ons van den Dood spreekt- Maar er moeten tegenstellingen fcijn om waarde te geven, aan wat goed, schoon of nuttig is- Rijkdom zou onbestaan baar zijn, wanneer er niet méér en zwarte armoe was- Geen schatten zouden ons ge lukkig kunnen maken, wanneer ze voor het oprapen zouden zijn als het zand aan de Stranden der zee. En zoo ook' zou het Leven, de groeiende kracht, de opgang tot het Hoogere, niet .kun nen glorieeren, wanneer het zich niet te ont worstelen had aan de machten van den neer gang en wanneer het in zijn wezen niet werd bedreigd door de woekeringen van het dorre, het doodende, het ziek© en het slechte- Er wordt vaak gesmaald op de waarde van het Leven, ons door den Verlosser gebracht. Verlossing? zoo wordt gemeesmuild- Over winning op den Dood? Zie maar naar Spanje en China, aldus wijst ons de twijfelaar, waar de beschaving den bodem drenkt met het bloed van den medemensch- Ziet naar Spanje, waar een volk verteert in kommer en ellende en waar de broedermoord tot massa- bedrijf is geworden. De victorie van het Kruis? De triomf van de Waarheid? Neen. Het oude heidendom wordt op moderne wijze bezield; Christus wordt verbannen en de sym bolen vau een afgod'encultuur worden hoog geheven Deze dingen, waarop men wijzen kan, stem men inderdaad droef- Ze vervullen ons met weemoed, zooals ook de. winter het deed, die het leven op de aarde verdorde- Maar het Leven heeft den doodsschijn noodig om te kiemen en te ontwikkelen en te stralen te gen den achtergrond van wat was- Het doods kleed, dat elke winter over de aarde spreidt, levert de stof, waaruit 't bruids-kleed wordt geweven. Lente kan er slechts zijn, omdat er een winter was- Christus heeft Zijn overwinning op den Dood niet gevierd in een sfeer van luister en glorie. Hij had het in Zijn macht om bij Zijd Verrijzenis heel een menschheid te laten staan sidderen van eerbied en ontzag. Hij had het in Zijn macht om legioenen van engelen van den hemel te laten dalen, op bazuinen en klaroenen hun vreugde uitschallende en hun ontzag over hetgeen de Meester had gewrocht- Maar zóó vierde Christus Zijn triomf niet- Integendeel, toen Hij had verwonnen en de menschheid had verlost, was de Liefde, welke Hij had gepredikt, meer zoek dan ooit; de schijn van overwinning was aan Zijin vervolgers; de twijfel had het hart beslopen van wie Hem hadden gevolgd- Tegen dezen achtergrond stond Zijn zege praal, het verloste Leven. Voor veel menschen is 't een raadsel, Wat moet men er toch mee aan? Groote ingezonden stukken, Hebben in de krant gestaan. 't Vraagstuk van de vuilnisbakken, Gaat in Soest van mond tot mond- Iemand kreeg reeds een bekeuring, Voor een „bak" die buiten stond-, Vóór de vuilniswagen aankomt, (Zonder ratel, zonder bel) Moet de bak al aan den weg staan, Logisch! Dat snapt ieder well Evenwel, men weet niet altijd, Welk moment hij arriveert. Komt men met den bak naar buiten* Is de kar ai vaak „gesmeerd"» Vele menschen zetten 's avonds, Reeds de bakken aan het hek- Doe dit niet, want in het donker, Brak reeds menigeen z'n-neÜ Bovendien is dit verboden, 's Avonds laat is het te vroeg. Wie niet laat is in de vroegte, Heeft die dan geen tijd genoeg? Laat U ook de bak die leeg is, Niet „te laat" meer buiten staan, Daar U vroeg of laat nalatig, Daarvoor op de bon zult gaan- Als de laten nu eens laten, 's Avonds-laat te zijn-te vroeg, Is er voor de vroege laten, 's Morgens-vroeg nog tijd genoegt In de vroegte kan 't te laat zijn, 's Avonds-laat is steeds te vroeg- Als de laten nu eens vroegen, Hoe laai is het vroeg genoeg? E- v- E- De overwinning van Christus werd slechts» eerbiedig-fluisterend gesproken tegenover de enkele vrouwen, die in ootmoed waren ge komen tot Jezus' graf- Tot hdar werd het gezegd: De Heer is waarlijk verrezen! En zij gingen heen, getroost en gezaligd, deelhebbende aan de Overwinning, aan de Verlossing, aan het Leven- Het bloed van onschuldigen, dat in onze dagen de aarde nog drenkt, is het b'.oed van Christus- Wie dat doen vergieten, zijn Zijn vervolgers Wie het Evangelie verdedigen te gen de valsche profeten onzer dagen, zetten den strijd van Christus voort tegen de Schrifluurvcrvalschers, die Jesus op Zijn tocht over de aarde overal omringden- Wie thans geweld gebruiken om het onrecht te doen zegevieren, klinken voort aan de nagelen van Christus' Kruis- Zij ijveren voor de zegepraal den Dood- r>.- c»--Q HVlt nog skreds ons te verlossen. Daartoe moeten Zijn kin deren met Hem mede lijden- Overal kunnen we in onze dagen en zoo zal het wel blijven op de wereld het graf van Christus vinden- Maar als we het bena deren in ootmoed, zooals ééns de vrouwen uit het Evangelie het deden, dan zullen we het leeg zien, want Christus is opgestaan voor hen, die Hem zochten en ze zullen Hem weervinden ddar, waarheen Hij is gegaan om Zijn kinderen een plaats te bereiden- Voor het Leven, dat niet meer zal einden- De wereld is der menschen winter- Daar zal de leergang zijn en blijven van onrecht en boosheid- Die wereld hebben we noodig, om er het graf te zoeken van Hem, Die ons verloste. Als we het gevonden hebben, dan zal het juichen in ons binnenste- We zullen vrij zijn, ondanks de banden, waarin de menschen ons, willen boeien. Onze ziel zal het Hallelujah zingen. De zon der genade zal ons bestralen. We zullen zijn opgestaan in en door Hem, ondanks den valschen schijn, welke over de aarde ligt gespreid- Onze vrijmaking ligt niet in handen van menschelijke verwaat'nen, maar in de handen van Hem, Die den winter liet komen om daaruit de lente geboren te laten worden; den Dood macht gaf om te toonen, dat het Leven sterker is; het onrecht toelaat om het recht te laten zegepralen; de bezoeking over ons zond om de zuiverheid van het Loon. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Soest brengt ter openbare kennis, dat hij verhinderd is zijn. gewone spreekuur te houden op Woensdag 20 April a-s. Soest, 11 April 1938- i De Burgemeester voornoemd, W- A. J. VISSER Dienstplicht. j 1 Bekendmaking inzake vrijstelling. De Burgemeester van Soest brengt ter al- gemeene kennis, dat Hendrik Jurg van de Weerd, ingeschrevene voor den dienstplicht, lichting 1938 dezer gemeente, bij beslissing van den Minister van Defensie dd- 8 April 1938, VIIe Afd- no- 424 V, met ingang van 15 April 1938, voor een jaar van den dienst* plicht is vrijgesteld wegens kostwinnerschap- Tegen deze uitspraak kan binnen tien da gen na den dag dezer bekendmaking in be roep warden gekomen door; i- den ingeschrevene, wien de uitspraak!- geldt of door diens wettelijken vertegenwoor diger; b- door elk der overige voor deze ge meente voor dezelfde lichting ingeschreven, personen, of door diens wettelijken vertegen woordiger- Het verzoekschrift, daartoe aan de Koningin, te richten, moet met redenen zijn omkleed, en worden ingediend bij den burgemeester ter seretarie dezer gemeente. De Burgemeester zorgt voor de doorzen ding van het verzoekschrift- Soest, 11 April 1938- De Burgemeester voornoemd, W. A. J. VISSER- Nieuwe sorteering Rechts en links geweven vanaf 65 cent Van Weedestraat 28 Tel. 2884 OPENBARE KENNISGEVING AANMELDING EN AANGIFTE VOOR DE BEVOLKINGSREGISTERS. Burgemeester en Wethouders van Soest, gelet op het bepaalde in artikel 112 van het besluit bevolkingsboekhouding, staatsblad 1936 nr- 342; herinneren de bevolking aan haar verplichtingen, omschreven in de artikelen 3 tot en met 16 van genoemd besluit; brengen als voornaamste ter openbare kennis: 1- dat, behoudens afwijkingen, ieder, die in Nederland nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust geniet, onverwijld moet worden opgenomen yr éen der bevolkingsre gisters; 2- dat ieder moet worden opgenomen in het bevolkingregister der gemeente waar hij voornemens is duurzaam of voor onbepaalden tijd als regel zijn nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust te genieten; 3- dat in geval van onzekerheid omtrent het onder 2 vermelde bijzondere voorschriften gelden; 4- dat, behoudens afwijkingen, ieder die Nederland yerlaap over«vfi*4 van dc bevol kingsregister moet worden afgevoerd; 5- dat bij adresverahdering binnen de ge meente de noodige wijzigingen in het bevol kingsregister moeten worden aangebracht. Voorts in verband met het bovenstaande; a- dat aangifte van vertrek uit of van ver huizing binnen de gemeente, mondeling of schriftelijk moet geschieden op den dag van, of uiterlijk vijf dagen na het vertrek (bij het verlaten van Nederland, ten hoogste vijf da gen tevoren) of na de adresverandering, met opgave van het laatste adres en van den naam der gemeente, of van het land en de plaats waarheen vertrokken en het nieuwe adres (zoo noodig met opgaven van den naam van het hoofd van het gezin); b- dat aan den aangever van een vertrek, behoudens bijzondere gevallen, onmiddellijk een verhuiskaart wordt uitgereikt of toege zonden, welke hem dient als bewijs van af melding en welke binnen vijf dagen moet worden ingeleverd bij het bestuur der Neder, landsche gemeente in welker bevolkingsre gister de persoon moet worden opgenomen; c- dat ieder, die in de gemeente nacht rust of de daarvoor in de plaats tredende rust geniet en die nog niet in een bevolkings register is opgenomen of die ten onrechte nog in het bevolkingsregister eener andere gemeente is opgenomen, zich binnen vijf da gen na zijn aankomst in persoon moet aan melden bij het gemeentebestuur onder over legging van een paspoort of ander indenti- teitsbewijs, indien hij uit een plaats buiten buiten Nederland en van een verhuiskaart of legimitatie-bewijzen, indien hij uit een andere gemeente van Nederland is gekomen, tenzij hij overeenkomstig dc desbetreffende bepa lingen is vrijgesteld van aanmelding; d. dat bestuurders van instellingen, ga. stichten of schepen, waarin personen onder eenig bestuur inwonen, alsmede hotelhouders, pensipnhouders en kamerverhuurders uiterlijk vijf -dagJu na de opneufing of huisvesting of na het vertrek, mededecling moeten doen van en geef Uw Paaschbestellingen op aan Banketbakker - Hofleverancier Van Weedestraat 40 Telefoon 2823 Bijzonder aanbevolen TWEEDE PAASCHDAG is onze zaak den geheelen dag GEOPEND, Met ingang van 1 April 1938 is de geheele varkoop en verhuur van door de P.U.E.M, in handen gesteld van de Verkoops organisatie der HET BESTUUR den geslachtsnaam en de voornamen van ieder persoon, die langer dan veertien dagen in dc instelling, het gesticht, schip, hotel, pension of huis wordt of is opgenomen of gehuisvest, alsmede van ieder zoodanig persoon, die daaruit vertrekt, tenzij de persoon is vrijgesteld van aanmelding e. dat overtreding van de voorschriften wordt gestraft volgens de wet; f- dat voor persoonlijke aanmelding en voor mondelinge aangifte voor het bevolkings register gelegenheid zal worden gegeven op werkdagen van 9 tot en met 12.30 uur bij de afdeeling Bevolking der gemeente-secretarie. Gemeentehuis. Soest, 9 April 1938- Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, VV. A. J. VISSER. De Secretaris, J. BATENBURG 7.«q kokkie begrijp jij dure marqarine eten en de ErKjelrche soldaten qoedkoope Hollandsche 't Is en blijft iets onbegrijpelijks 1 Voor 't versland van Jan Soldaat Hoe dat toch wel met de boter Van ons eigen landje gaat, Hij moet margarine eten 1 Maar collega's overzee 1 Eten onze fijne boter; -|j Dat vindt hij een gek idee- Buiten hen zijn er nog velen Wien de logica ontgaat Van die heele boterkwestie En de houding van den Staat- Want ofschoon dan ook ons landje Van zijn boter wordt verlost^ Is het toch betreurenswaardig Dat het zooveei duiten kost- Laten dus in den vervolge Onze jongens even goed 'Als de Engelsche genieten Van dien boterovervloed- Dan zijn Nederland sche magea 't Allereerst er mee gebaat En het kost geen stuiver duurder .Voor de schatkfet van den Staat-1 40-JARIG PRIESTERFEEST Teneinde plannen te beramen voor de vie ring van het 40-jarig priesterfeest van Pastoor Mocking te Soesterberg in Augustus 1939, kwamen dezer dagen de parochianen van Soesterberg bijeen onder leiding van den heer Wegman. In de commissie tot voorbereiding werden benoemd de heeren Wegman, Peters, Van Wiggen, Lensink en Habes- Een eere-comité en sub-commissie's zullen nog worden samengesteld. Het ligt in de bedoeling pastoor Mocking een nieuwe monstrans te schenken en een grootsch feest voor te bereiden- PAASCH-RECLAME In de welbekende banketbakkerij van den heer C- J. van der Loo, Soesterbergschestr. 28, wordt 15 en 16 April een aardige Paasch- reclame gehouden. Iedere kooper ontvangt gedurende die da gen voor de helft van het bedrag, dat lii] of zij besteed, gratis chocolade, of suiker paasch-figuren cadeau naar keuze. In dezen tijd een voordeeltje voor de ge zinnen met kinderen, om dezelve toch nog te verblijden met een mooi ei of anderszins, zonder er extra geld voor uit behoeven ta geven. Moge bovengenoemde zaak veel succes hebben met deze reclame- Men zie de advertentie- VEREEN- KERKEBUURT- In café Zonneheuvel aan de Toren straat is opgericht de vereeniging „Kerkebuurt", die zich ten doel stelt het bevorderen van de saamlioorigheid onder en het ijveren voor de belangen van de bewoners der Kerkcbuurt- Zij tracht dit doel te bereiken door het houden van vergaderingen en feestelijke bij eenkomsten van harr leden, donateurs en eereleden en eventueeel hun kinderen; het deelnemen aan feestelijkheden niet het minst aan die, het Koninklijk Huis betreffende het aanbrengen van versieringen in genoemde buurt tijdens feestelijkheden enz- Tot bestuursleden werden gekozen de hee ren E. J* ten Raa, voorzitter, W. G. Middel man, H- J- v- d. Bor, P. v- d. Breemer, A- Fugers, Raauwendaal, A- Stalenhoef ca A- Quick' 30 April den verjaardag van dc Prinses zal een jeugdfeest worden gehouden voor de kinderen van de leden- Naar men ons mededeelde telt de Vcrecni* ging reeds 90 leden- R. K. KIESVEREEN. SOESTERBERG. Dinsdag 26 April a-s* te 8 uur zal ia „Huis ten Halve" te Soesterberg de jaar vergadering van de R-K- Kicsvereeniging al daar worden gehouden- Aan de orde komt o-m- verkiezing van e«a voorzitter.

Soester Courant | 1938 | | pagina 1