'AMES RUBRIEK rm) *4 WMmm VOOR) AARSMANTELS Nieuwe Voorjaarshoeden MODEGRILLEN MIDDAG JAPONNEN ONS PATRONEN- HOEKJE *ëH W jÉMÊÊÊÊÊk 2CT43 HET BESTELLEN VAN PATRONEN. Patronen van In deze rubriek voorko mende genummerde modellen zijn op aan draag te verkregen bij „Het Practisch Mo deblad" Postbus 36, Den Haag. Postreke- Bing 203203. De prijs der patronen bedraagt Indien niet anders staat aangegeven, f 0.68. Betaling reeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel. Geen enkele vrouw zal zich de laatste jaren beklagen over het feit, dat de mode al te streng is. Zij is integendeel zeer soe pel en de verschillende shows, die dit voor jaar door de groote modemagazijnen ge houden zijn hebben onze meening in dit op- zich nog versterkt. De keus behoeft dan ook niemand zwaar te vallen en we zien zoowel sportieve als gekleede ensembles van tweeërlei stof of kleur. We mogen ge rust zeggen, dat er minstens vijf verschil lende stijlen van mantels zijn, terwijl de rokken over de geheele linie nauw en ta melijk. kort zijn. Reeds meermalen hebben wjj in ons mode-overzicht aangegeven, dat men zich moet wachten voor overdrijving in dit opzicht. Een vastgesteid aantal c.M. boven den grond is nimmer aan te geven, aangezien dit geheel en al samenhangt met figuur en leeftijd. Slanke figuurtjes kunnen rokken dragen, die halverwege de kuit ko men, korter beantwoorden zij -niet aan de •ischen, die men uit een oogpunt van schoonheid moet stellen. Maar al te vaak worden wij op onaan gename wijze verrast bij het zien van vrou wen en meisjes, die geen goed gevormde Iteenen hebben en tóch abnormaal korte Jokken drag n. Zulks getuigt van slechten fmaak en weinig gevoel wat bij de per soonlijkheid past. Wellicht behoort er een Weinig moed toe om sohoonheidsgebreken In hun juiste proportie onder de oogen te j!en, doch het pleit voor de betrokkene, Indien zij zich in bepaalde gevallen niet, ftoort aan de voorschriften van Mevrouw Mode. Wat de mantels betreft,, deze hebben al len dit gemeen, dat zij de slanke lijn be vorderen en over het algemeen langer zijn flan vorig jaar. Wijde, klokkende volants behooren tot het verleden, doch in de Ipeeste gevallen kunnen zij gemoderniseerd Worden. Glad en aansluitend is de meest linksche der beide mantels, die gemaakt Is van een fantasie wollen weef sel. Hij omsluit het lichaam bij na als een foudraal, en sluit over de geheele lëngte als een 2budraal. Het nauwe rokje heeft twee splitjes op zij. Het jonge meisje rechts heeft een ander genre ensemble bestaande uit fffen wollen rok en bolero en Jmprimé blouse. Aardig en vlot kleedt dit ensemble, waarvan de jok een tot op knie-hoogte op gestikte plooi heeft. Zeer jonge meisjes kunnen deze ensembles tveneens dragen, doch dan b.v. met een halsafwerking met Bubi- iraag. We zagen bolero met voor zijde als onze schets aangeeft doch met knoopen en knoopsga ten op den rug, die echter meer kis garneering bedoeld waren dar. wel als sluiting. Geruite mantelcostumes ma ken deel uit der mode, naar ver kiezing kan men afwisselend een effen rok of mantel dragen. Het model, dat wij weergeven sluit hoog en daarom slechts korte, meer in de breedte werkende re vers en twee rijen knoopen. Smoking-manteltjes verschijnen eveneens weer ten tooneele met diepe uitsnijding en lange, afge ronde revers. Grijs, blauw en beige ziet men voor dit genre veel dragen en dan b.v. met effen donker blauwe of gestreepte blouse. Zakjes worden op ver schillende modellen van mantels aangebracht, zoowel in- als op gezette en aan een tailleurs za gen wij er niet minder dan drie aan eiken kant, hetgeen ongetwij feld een weinig tevel van het goe de was. Het laatste costume kan van blau we stof gemaakt worden met vaag wit of bleu streepje, ook een ingeweven streep, zooals de tailleurstoffen deze veel hebben Is zeer geschikt. Bijzonder geslaagd is de pas, die met Keilernaad opgestikt is. Kraagloos model, met shawl in de hals- IN VERSCHILLENDE UITVOERING - - opening. Vele costumes ziet men zelfs, die drie- deelig zijn en ten overvloede wellicht een driekwart lange mantel hebben, die bij koud weer over de kortere gedragen wordt. Capes zijn wel zeer modern en worden eveneens over de mantels der costumes ge dragen, lang en halflang, terwijl men zoo zeer gehecht blijkt te zijn aan vlotte tail leurs, dat men ze zelfs ander de half- of driekwart-lange bontmantel draagt. Het is een niet te loochenen feit, dat de noed een zeer belangrijk deel van de da- meskleeding uitmaakt. Met hem kan den totaalindruk, die de hoed maakt, slagen of mislukken en daarom is van het grootste belang, dat men het juiste model kiest. De hoed, behoort dan ook ongetwijfeld tot de eerste mode-artikelen, die aange schaft worden en menigmaal zal men zelfs in het voorjaar stroohoeden zien dragen bij bontmantels of echt wintersche om hulsels. Toch zijn er nog andere materia len, die voor de overgangsmodellen wor den aangewend en wel fluweel, zijde en soepel, dun vilt en viltstof. De hoeden zijn in het vóór-seizoen zeer eenvoudig van vorm en voorloopig hebben de zéér hooge bollen niet meer die Intense be langstelling als het afgeloopen najaar het geval was. De modellen zijn echter zéér uiteenloopend, zoodat men eigenlijk niet van één bepaalde stijl kan spreken. Kap jes ziet men in veel verscheidenheid dra gen en het is opvallend hoeveel verschil lende modellen men hieraan igeet as- Aanslag". Aanslag aan dsa> binnenXecI van een theepot kan men verwijderen doo* deze te vullen met kokend water en twee eetlepels coda «n de pot een uurtje op het theelichtje te zetten, zoodat het water warm blijft, daarna met warm zeepwater uitwas- schen en naspoelen met koud water. Vette sponzen kan men schoon kragen, door ze herhaaldelijk ui te knijpen ln heat water met een scheut ammoniak (1 eetlt- per op Yt L. heet water). Ook kan men ze reinigen door ze mot sap van een citroen in te wrijvfn en her haaldelijk in lauw water na te spoelen. 1 ven door het drapeeren in lengte, breedte of hoogte. Tulbands, toques en barets zijn zeer modern in deze maanden evenals de steeds zeer in den smaak vallende matelots met smalle of breedere rand. In de spor tieve uitvoeringen ziet men ze met een band van ribslint om den bol, in het meer gekleede genre met een boefje veelkleu rige bloemen op zwart en b.v. gele pri mula's op bruin stroo. Men ziet voo- overgangshoeden ook combinaties van stroo en vilt, die bijzon der geslaagd zijn. Bloemen, veel bloemen zullen in het meer gevorderde voorjaar en dezen zomer gedragen worden in stra lende kleuren. Zéér nieuw zijn de hoedjes, die even. aan matelots herinneren, doch waarvan de diepe bol geheel gevuld is met veelkleurige flora-kinderen. Saphier blauw, granalrood en helgroene ribslint worden voor strikken en banden verwerkt, terwijl ook sommige modellen smal geribd lint te zien geven in fel afstekende kleu ren, iets wat bijzonder levendig werkt. Voiles in allerlei afmeting garneeren de hoeden, men ziet sommige modellen, die tot de kin reiken, andere die in ruime plooien uitstaan en nagenoeg tot de schou ders reiken. Men ziet de tulle, afgewerkt met geborduurde randen of wel met groo te of kleine chenille moezen. Wij zagen bij een zwart kapje een voile dragen met geel, roode en helblauwe moezen, die min of meer als confetti werken, grappig aan deden, doch niet door iedereen gekozen zullen worden, omdat dergelijke nieuwtjes voor velen ietwat opvallend zijn. Hoe het ook zij, de keuze op dit onder deel der mode is zeer groot en aangeaien een hoed van zooveel belang is, moet men dezen nooit overhaast koopen en ook niet, als men niet volkomen het gevoel heeft ge slaagd te zijn. Het verwerken van couponnetjes stof, dde men zéér voordeelig op uitverkoopen ge kocht heeft, kan menigmaal een bijzonder geslaagde japon of mantel geven. In dit opzicht wordt dan zeker bewaar heid, wat vele mannen zeggen in verband met uitverkoopen, n.1. da'i zij een ware vreugde geven aan de vrouwen. Zij heb ben te zorgen, dat de posten van hare huis- boudrekening niet overschreden worden, en ei, indien mogelijk, zelfs nog een kleine reserve blijft. Voordeelig koopen is dan ook het parool en ddt kan men doen door b.v. rtetanten te koopen, die een onvoordeelige lengtemaat hebben en voor den winkelier van minder waarde zijn. De mantel links b.v. is gemaakt van een bestaand-en, ouderwetsch geworden man tel en met behulp van een restant bont- stof voldoet hij thans aan alle mode- eischen. Bijzonder geslaagd zijn ook de beide ja- De japonnen, die bijgaande schets aangeeft zijn gedacht van effen zijde of dunne wolien stof. Ingehaalde ruimte aan de voor zijde aangebracht, geeft een mooie gedrapeerde lijn en derge lijke modellen vragen overigens weinig garneering. Kleine knoop jes van dezelfde stof geven steeds een mooie afwerking. Zeer ge slaagd is de japon rechts, die o.m. van wollen georgette heel mooi is of van crêpe de chine in zwart of donker blauw. De taille wordt óver pl.m. 20 c.M. ingehaald, ter wijl aan de zijkanten kleine knoopjes en lusjes worden aan gebracht evenals aan de hals, als afwerking van het split. De linker japon heeft opgeknipt te banen, waardoor een verkort lijfje wordt verkregen en een ruim klokkend tusschenbaantje. Zeer eenvoudig is de japon in het midden, waarvan de pas in schulpvorm een aardige onder breking geeft aan het overigens eenvoudige geheel. ponnen, waarvan het model rechts aan een deux-pièces doet den-ken, doch in werke lijkheid zijn rok en bovendeel aan elkan der gestikt. Sluiting in het midden der voorpanden met rits, kleine opgestikte zakjes. De mouwen van dit bovendeel zijn van de stof der rok gemaakt. Naar verkie zing kan men de rits hoog sluiten of een deel openhouden, opdat de revers omge slagen kunnen worden, hetgeen bij zonde» aardig staat. Ln het midden een japon, die van heel weinig stof is gemaakt, n.1. van één lengte van 1.40 M. -f lengte -boven mouwen. In het midden van de voorbaan komt een tus- s-chen-baan met and-er materiaal b.v. ge bloemde, gestreepte zijde of klein ruitje. Het bovendeel, dat naar de taille iets toe loopt, verbreedt zich naar de zoom en is opgeknoopt, terwijl ook de ondermouwen van de garneering zijn. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode* blad". Postbus 36, Den Haag, giro 20320$ NAAM: STRAAT: PLAATS: Patroon NoMaat Hierbij ingesloten 1 aan postzegels, Indien- u tevens het laatste nummer va „Het Practisch Modotnad" wensetot te ont vangen, gelieve u 10 cent extra tn te slui ten. (Postzegels liefst van 1%, 3, 5, 10 ef 12 Y cent, doch niet van 6 eent). Succespatroon 2049. Prijs 0.30 plus 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Middagjapon, die niet alleen afkleedt, doch ook jeugdig staat. Een donkerblauwe grond met witte motieven kleedt vlot. Ons ontwerp heeft een rok, die uit smalle baan tjes bestaat en naar het mid den toe opgeknipt is. Ruimte aan schouders en boven de taille. Ritssluiting in het midden, vest in halsuitsnij ding van lichte zijde. Patronen 44 t/m 50. Succespatroon 2075. Prijs 0.30 plus 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Middagjapon van effen zijde of dunne wollen georgette, dentella, marquisette of soort gelijke weefsels. Flatteuse vo lant kraag, spits toeloopende naar de taille. Lange aanslui tende mouwen. Zeer afklee- dend model. Patronen in de maten 46 t/m 52. Bij bestelling vermel den 2075 effen. Succespatroon 2075. Prijs ƒ0.30 plus ƒ0.05 voor adm.- en verzendkosten. Bedrukte japon van katoen of zijde met volant mouwen. Kraag langs omtrek met galon of plissé afgewerkt. De smalle tusschenbaan verbreedt zich naar den zoom, terwijl een smal tusschenstuk aan het bo vendeel het effect geeft van lange, doorloopende baan. Patronen in de maten 40 t/m 52. Bij be>stelling vennhUto

Soester Courant | 1938 | | pagina 10