Ons PaSronenhockfc Bloemenpracht in een fabrieksstad Nieuwe klanken Zomerjvscc'e Jurken voor schoolmeisjes den en zooals do afb. HnKs aangeert, ma ken zij een rok en blouse veel gekleeder. Do opgeknipte rok heeft banden, die over de schouders gaan, hetgeen echter niet nood zakelijk en een quaestie van persoonlijken «maak is. Een dergelijk geheel is o.a. ge schikt om van blauw linnen gemaakt te worden met een witte blouse met roode moezen. In het midden een bedrukt zijden japon, waarvan de rok van de heupen af geplis- seerd en de halsafwerking zeer eenvoudig ia. De katqenen streep is zeer geslaagd, heeft een dwars tusschenstuk en opgestikte ronde pas. Ten einde de nauwe rok meer* dere bewegingsvrijheid te geven is midden voor een ingezette plooi aangebracht. WA BESTELLEN VAN PATRONEN. Patronen van In deze rubriek voorko mende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkrijgen bij „Het Practisch Mo deblad" Postbus 36, Den Haag. Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt Indien niet anders staat aangegeven, 0.58. Betaling reeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel» DE KUNST OM STEEDS GOEQ GEKLEED TE GAAN. Het nut van een practisch modeblad» Maar al te vaak hoort men vrouweft klagen, dat. zij meenen, dat hoed, man tel, japonnen of andere kleedingstukkeit haar niet staan, zooals z\j verwacht had den. Materiaal, model en garneeringen vol doen aan de hoogste eischen, waarom mee nen zij dan eigenlijk niet geslaagd te zijn? Zeer vele vrouwen zijn op het gebied vail de kleeding zeer weinig zelfstandig en ad- viseeren zusters, vriendinnen en wie weet welke andere bekenden omtrent het koo- pen van een of ander kleedingstuk vóór zij zich naar een modehuis of costumière begeven. „Vele hoofden, vele zinnen" is hier ongetwijfeld van toepassing, want iedere vrouw adviseert in de richting van hare keus, die weer verband houdt met verschillende factoren. Hoe meer men an deren vraagt ten opzichte van het zoeken van passende kleeding, hoe onzekerder meii wordt en hoe ingewikkelder het probleem zal worden, dat in wezen zoo heel gemak* kelijk op te lossen is. Wanneer men echter met overleg te werk gaat en zijn oogen de kost geeft zal men ten slotte héél goed kunnen' beoordeelen, wat bij de persoonlijkheid past en wat voor andere figuren geschikt is. In de eer ste plaats zijn er verschillenre modebladen, die adviseeren, waarbij rekening mee ge houden dient te worden voor bepaalde fi guren o.a. het Practische Modeblad, dat een groote verscheidenheid van modellen en te vens buitengewoon goede patronen geeft, ontworpen door een bekwame coupeuse. Dit blad zenden wij gaarne toe, als u ons schrijft: Redactrice Damesrubriek, Nwe Havenstraat 58, Den Haag, 10 cents aan. postzegels bysluiten. Verder zal iedereen begrijpen, dat een model, dat aangegeven, wordt voor een zeer slanke vrouw niet geschikt is voor een korte, dikke figuur. Dwarse strepen, groote bloemen, opvallen de kleuren zullen deze laattsen niet flat- teeren. Als grondregel zal men by de keu ze van kleed in gstukken, hoeden en details steeds moeten zorgen voor een harmonisch geheel, alle kleuren moeten op elkandei. afgestemd worden. Kleine lichaamsgebre ken moeten op de juiste wijze verdoezelt worden, terwijl de vorm der hoeden ziclj) aan het gelaat moeten aanpassen. Sedert jaren hebben wij niet zulke interessante be- drukte weefsels waarge- I nomen als de laatste ja- j ren het geval is en we mo- gen gerust zeggen, dat de vlucht, die de fantasie der mode-ontwerpers neemt, steeds grootere afmetin- f.i gen aanneemt. Zagen wij 4; een aantal jaren terug slechts enkele motieven op zijden en katoenen weef- seis, wat moesjes en stre- /MiBH pen, dan werd hiermede ook volstaan en werd de variatie in verschillende kleuren gevonden. Vele I kanten weefsels van ka- JlTn toen, linnen, batist, zijde en wol verrijken de keus, L, terwijl men voor gekleede jg japonnen zeer veel tulle ziet verwerken. In voor- U I jaar en zomer zullen voot l bijzondere gelegenheden n meermalen gekleede ja- ponnen gedragen worden. - - ui een trouwpartij moeten 1~ Men kan een familiefeest bij.wonen en zal dan gaarne iets aparts dra gen. Organdie is een materiaal, dat even eens vele mogelijkheden biedt en v.a. voor japonnen voor bruidsmeisjes gekozen wordt, waarvoor beide afbeeldingen zich leenen. Het eerste model kan van zacht ge kleurde tulle gemaakt worden of wel van tafzyde en wordt over de heupen eenige malen ingehaald, waardoor een meer aan sluitende lijn verkregen wordt. Ook het bovendeel is aan voor- en rugzijde inge haald, terwijl een bolero opgestikt wordt met een garneering van bloemen langs om trek en mouwen. Mfen kan hierbij een groote, breed gerande hoed dragen van heeft een dag noodig om althans eeniger- mate een indruk van de groote opzet dezer tentoonstelling te krijgen en te kunnen ge nieten zooals deze wcfhdere pracht het ver dient Men beweert wel eens, dat niets ver moeiender is, dan het bezoeken van ten toonstellingen. Het bestuur heeft hierme de echter rekening weten te houden en een alleraardigste locomotief en miniatuur trein brengt de bezoekers langs een groot deel van het terrein. Vroolijk en druk converseerende stapt men in de gemakke lijke wagentjes, die door „Schwaize Lene" in beweging worden gebracht. Allengs worden de gesprekken rustiger, totdat men even later niet andeTs hoort, dan uitroepen van bewondering over de lentepracht, waardoor het oog geboeid wordt. De leek geniet van al deze schoonheid van kleuren en vormen, doch er valt voor den vakman ook oneindig veel nieuws te leeren en dit is voor een groot deel ook de bedoeling dezer tentoonstelling. Het nut tige en het aangename kunnen hand in hand gaan. De Rijks-voed in gsdienst heeft in samenwerking met de stad Essen deze tweede tentoonstelling georganiseerd. In een groote hal heeft men veel leermate riaal evenals allerlei aanschouwelijke voorstellingen. Al deze leerstof zal zoowel den vakman als den niet-vakman belang stelling inboezemen. Statistieken geven de gewenschte cijfers, waarvan de opsomming ietwat dor zou werken, nadat wy onze lezeressen eerst door de kleurige en geurige bloemenpracht hebben geleid die als een sprookje van 1C01 nacht op ons inwerkt. We verlaten het tentoonstellingsgebouw doch niet, dan nadat wij in stomme be wondering hebben gestaan voor de hal, die ons als een bloeiend tapijt van azalias aan onze oogen voordeed. Bloemen van diep rood tot teer rose, van steenrood in lichtend heldere nuances en wonder mooi terra cotta. Overweldigend is de indruk, die men 7an den groote bloemententoonstelling tost, welke de fabrieksstad Essen thans *n het centrum der belangstelling plaatst. Het terrein strekt zich over vele K.M. uit, die mooie park- en tuinaanleg te bewon deren geven. Bloeiende heesters, uitgestrekte groene gazons, voorjaarsbloemen in groote ver scheidenheid boeien het oog evenals kun stig aangelegde waterwerken, bassins met yisschen en schildpaden, ruischende fon teinen. Alles tesamen werkt als een sprookje op ons in hetgeen we nog inten ser beleven, wanneer de voorjaarszon het (u doet schitteren en in wondere pracht. Het is hier het land der roode aarde, het geen ons dadelyk opvalt, wanneer wij over Öe roode paden schrijden, die zoo kostelijk Snerken tegen het jonge groen der heesters. Bonte bloemenvelden zien wij zoover ons oog reikt, kunstig aangelegde parken, die ons heuvel op en heuvel af voeren naar de meest idyllische plekjes. Van April Jot October zal deze grootsch opgezette bloemententoonstelling gehouden worden jfn Essen en men zal zal er steeds meer an dere kinderen van Mora vinden. Voor- jaars-, zomer- en herfstbloemen zullen als «en kaleidescoop en om het oog der en thousiaste bezoekers voorbij gaan. Thans Kan men zacht lila, hel geel, lichtend rood, leer rose zien, waarin de lente kinderen gich hebben getooid. Hyacinthen versprei den hun geur tot ver in den omtrek, ter- straks de meest schitterende soorten Van tulpen in rijke kleuren veelheid de Aandacht zullen vragen. Op deze tentoonstelling valt niet alleen te 'genieten, doch ook te leeren. Men ziet b.v. Vi stand waar de beste wijze van bestratin gen en wegenaanbouw aanschouwelijk >worden weergegeven. Hetzelfde is het ge- Val met de wijze van grondbewerking, mengen van mest, zand en kalk en aller lei andere noodzakelijke maatregelen, noo dig voor de bebouwing van het land. Men drukte stoffen toepast, omdat de motieven dan een geheel ander dessin vormen, het- ge enreeds een garneering op zichzelf be- teekent. Toch vereischt het verwerken van bedrukte weefsels ongetwijfeld overleg, want niet alle motieven leenen zich voor bepaalde modellen, vóór men iets maakt moet men zich hiervan wel degelijk re kenschap geven. Strepen voldoen het meest indien men ze in verschillende richtingen verwerkt. Smalle ingeweven strepen van wollen of zijden stoffen, die men in den re gel laat stoomen, zullen in schuine richtin geen reeds een garneer in g op zichzelf be- waschbare weefsels liefst horizontaal en ver ticaal worden gébruikt. Het laatste brengt by het strijken veel minder bezwaren met zich mede. Bolero's bieden vele mogelijkhe- VOOR GEZETTE DAMES. Succespatroon 2059 Prijs 0.30 en i 0.05 voor adm. en verzendkosten. Bedrukte zijde leent zich uitstekend voor dit afkleedend model. Lange mouwen en ingehaalde ruimte aan den hals. Rok met smalle tusschenbaantjes. Ben. stof rr 5 M. Patronen in de iraten 46, 48, 50 en 52. De zorg voor de garderobe onzer dochters houdt onze gedachten fteeds bezig, want de moedertrotsch laat niet toe, dat zij minder aardig gekleed naar school zouden gaan. Eerst worden jurken en mantels van het vorig jaar aan een onder zoek onderworpen en vrijwel altijd y blijkt dat de breedte niet veel ver- •chilt, doch de lengte der jurken niet toereikend meer is. Zoomen worden uitgelaten, eventueel wor- den de rokken langer gemaakt door bijpassende stof, want voorzichtig- I beidshalve zal steeds een halve H—KB Meter extra genomen worden. Zeer ||||M practisch blijkt deze maatregel, ESM wanneer wij tot de ontdekking ko- men, dat de mantel van het vorig I Jaar veel te kort is geworden en lljiÉl men b.v. een pas aanzet'op vóór- r en rugpanden. ||l|l Ruiten worden zeer veel gedra- ^a|| gen en waar men voor de kleintjes I b.v. een klein blokruitje neemt of wel pied-de-poule, zullen forschere ruiten bij lange slanke meisjes passen. Links is een geruite rok met donkere blouse van kunstzijde en bolero in de hoofdkleur der ruit. Rechts een ruitje, dat in rech te en schuine richting is verwerkt en een wit piqué garnituur heeft. Opgeknoopte rokjes, die op ver schillende blouses gedragen wor den zijn buitengewoon practisch en wor den, zooals trouwens de meeste meisjes- rokjes in plooien gelegd, die men gedeel telijk opstikt. Strepen in levendige kleuren mogen niet vergeten worden en staan vooral bij zonder aardig, indien het dessin in ver schillende richting wordt verwerkt. Ge slaagd is de streep links, die een slank fi guurtje forscher doet schynen door het dwars geknipte bovendeel. tulle of fijn stroo, waarop langs den bol een zelfde bloemengarneering is aange bracht. De tweede japon is geschikt voor dans avondjes en leent zich ook voor diners en officieele gelegenheden. Als materiaal kan organdie of kantstof gedragen worden over een onderjapon in andere kleur. Men ziet voor de meer gekleede middag japonnen ook verschillende soorten zijde, die machinaal bewerkt zijn, hetgeen zij in grillige lijnen soutache imiteeren, dan wel geborduurde motieven aangeven. De dunne weefsels, althans de zijden en wol len, worden veel verwerkt met breede en smalle plooien en met plissé's. Voor een voudige linnen en katoenen weefsels, die meermalen gewasschen worden zijn plis sé's minder geschikt, doch bepaalt men zich tot ingeperste plooien. Veel garneeringen past men op bedrukte weefsels niet toe, soms draagt men een bloem in de hoofd kleur en een enkele maal word een hals opening aangevuld met een ruche van georgette of batist. Garnituren van piqué staan vooral op katoentjes frisch, worden met groote steken ingeregen en kunnen gemakkebik r-~-dcn. wenten piissé's vaan, indien men ze op be- BON VOOR GOEDROOPE PATRONEN. Op te zeDden aan „Het Practisch Mode< lad". Postbus 36, Den Haag, giro 203203, NAAM: STRAAT: PLAATS: Wateremmers, die lek zijn, kan men be strijken met gips en waterglas. Tapijten en loopers worden op den ver keerden kant geklopt, daarna borstelt men ze op den goeden kant af. Gelakte meubelen neemt men met een zachte zeepsop je af, daarna met spons en zeem. Patroon No. Maat Hierbij Ingesloten f aan postzegels. indien u tevens het laatste nummer van „Het Practisch Modotuad" wenscht te ont vangen, gelieve u 10 cent extra in te alui»' ten. Tvan IX, 3. 5. 10 o# VLOTTE BLOUSE. Succespartonen 3036. Prys 0.30 en 0.05 voor adm. en verzendkosten. Een aardige blouse van effen materiaal. Kraagje kan zoowel liggend worden gedra gen gc.'"1'' :r.

Soester Courant | 1938 | | pagina 6