'AMEf) RUBRIEK 3 i <a MODE DETAILS VOOR HANDWERKENDE DAMES Handwerken MAAKTE H EENS KENNIS MET... Sierdoeken Eenheid en samenwerking In de opvoeding. ONS PATRONENHOEKJE. het bestellen van fatkonen Patronen van ia deze rubriek voorko- Emde genummerde modellen zijn op aan- aag te verkrijgen bij „Het Practisch Mo- blad" Postbus 36, Den Haag, Postreke- aing 203203. De prijs der patronen bedraagt, Indien niet anders staat aangegeven, 0.58 betaling steeds vooruit, ln postzegels, per "giro of oer postwissel Een feit is, dat de verschillen de mode-details er buitengewoon „Veel toe bijdragen om een geheel |neer of minder te doen slagen. |!Wie zou in de halsgarneering bo eren links een batisten zakdoekje jnet kant afgewerkt en met een Clips in de halsuitsnijding beves tigd herkennen? Het is zeker een zeer geslaagde garneering. Bonte j gekleurde smalle lusjes van ribs- lint versieren een wit leeren ceintuur. Coquette zwart strooden hoedjes worden gegarneerd met toefjes bloemen of met twee pompoms in afstekende kleur. .Nieuw zijn de handtasschen van a zwijnsleer, terwijl de spor- schoenen iets hoogere hak- i hebben dan voorheen. Mid dagschoenen bestaan uit voor stukken en alleen leeren banden aan de achterzijde. Deze model- ten kunnen echter slechts door iüanke persoontjes gedragen wor den. Op donkere japonnen met jhooge gedrapeerde halsafwerking Worden weer paarlen kettingen gedragen. Bedrukt zijden blouses in katoen voor de morgen uren hebben korte mouwtjes en aansluitende kraag, terwijl op effen overhemd modellen ge kleurde zelfstrikkers worden ge dragen. Handschoenen hebben kappen, die aanmerkelijk korter rijn en met stiksels versierd worden. vueuw heige Üeve s ken he n Strijkpatroon STP 210a Borduurmotief, waarvan strijkpatroneiu verkrijgbaar zijn k 0.18 bij Het Practisch Modeblad, Postbus 36, Den Haag, giro 203203. Ieder vel bevat meerdere motie- STJ> 21Q& ven. Het strijkpatroon is verkrijgbaar in blauw (voor lichte stoffen) en geel (voor «donkere stoffen). S.v.p.1 nauwkeurig num mer en kleur vermelden! Handwerken verhoogen steeds de ge zelligheid van het Interieur. Aardige kus sens op een divan, een looper op het buffet, kleedjes op tafeltjes.. Hoe geheel anders ziet het geheel er uit, indien al deze dingen ontbreken. Bont bewerkte ontbijtlakens met kruis- of platte steek versierd kunnen in groote verscheiden heid worden gemaakt. Vergeten we te vens niet de kleine kleedjes, die het hel der witte tafellaken het al te stemmige en deftige ontnemen door de aardige, ge kleurde motieven, die erop gewerkt zijn. Waarmee? Met het Voorjaarsmodeblad met de verrassingen. Inderdaad een Voor jaarsmodeblad vol verrassingen. Wat men er mee kan krijgen is werkelijk verbluf fend. En dan die prachtige modellen, voor jong en oud, voor slanke en meer gezette figuren. Ieder die prijs stelt op een goed mode blad, dat wat biedt, dat méér biedt dan elk ander, moet ons Voorjaarsblad aanvra gen. U zult werkelijk versteld staan. Maak er dus onmiddellijk kennis mee. Voordee- len wil immers ieder hebben. Schrijf dus even aan de Redactrice Damesrubriek, Nieuwe Havenstraat 58, Den Haag en sluit tien cents voor de onkosten in of gireer dit dubbeltje even op postrekening 62626 van den modedienst te Den Haag. U moogt niet achterblijven! MODE-GRILLEN Meermalen gebeurt het, dat jonge meis jes zich niet alleen in de lengte, doch ook in de breedte zoodanig ontwikkelen, dat de jurk haar te nauw wordt. Het oor- Behalve kruis-, platte- en andere steken, rijn er nog andere technieken, die zich buitengewoon goed leenen voor het ma ken van kussens, n.1. haken en breien in wol, zijde en linnen garen. Wanneer men zich eenige oogenblikken op den divan uit strekt is zoo'n sluimerrol in strepen heen en weer recht gebreid zoo heerlijk om onder het hoofd te leggerti Groote en klei ne kleedjes in vierkanten gewerkt, die aan elkander gehaakt worden voldoen Bteeds, om den buiten-omtrek kan men een smalle kant of schulp haken. spronkelijke model in het midden met lange mouwen wordt zóó veranderd, dat in de eerste plaats een deel van de mou wen wordt afgeknipt en daarna wordt een tusschen-stuk in het lijfje en de rok ge zet, dat volstrekt niet van hetzelfde ma teriaal behoeft te zijn indien men geen stof meer heeft. Bedrukte kunstzijde of een klein ruitje staat eveneens heel aar dig. Wil men het rokje aan den onderkant iets wijder maken, dan neemt men het smal aan den bovenkant en breeder naar den onderkant toe. Vele meisjes zullen de communie-jurk- jes niet wit blijven dragen, meestal wor den ze geverfd en krimpen dan tevens vaak. Men komt hieraan tegemoet door een bolero met lange mouwen van een bijpassende stof te maken of wellicht heeft men nog een lap van de jurk over, die dan tegelijkertijd geverfd wordt. Het kraagje valt dan bij het dragen over de bolero heen. Indien men een zweerende vinger o.d. heeft en hieromheen een lapje, dik be smeerd met honing wikkelt, zal de zweer spoedig doorbreken en mag een gunstig verloop tegemoet gezien worden. Dikwijls vernieuwen DE SLANKE LIJN Ieder jong meisje, iedere vrouw ziet als ideaal de slanke lijn te benaderen. Wij moeten toegeven, dat een slanke verschij ning inderdaad gracieus aandoet en ook wat de keuze der kleeding betreft veel gemakkelijker is. Wanneer men over een vrouw spreekt, als een goede verschijning, denkt men niet eerst aan een mooie teint en dergelijke op zichzelf belangrijke on- derdeelen, doch men let vooral op het fi guur, dat soepel en slank is. De hedendaagsche vrouw zal trouwens alles in het werk stellen om slank te blij ven, en geen spijzen eten, die overmatig vet zijn, verder zal zij voor voldoende lichaamsbeweging zorgen en niet te veel bonbons en koekjes snoepen, waardoor de vormen nog ronder worden. Wanneer men echter aanleg heeft om dik te worden, moet men nimmer over dreven hongerkuren volgen, die veelal ten koste van de gezondheid zijn, noch overdreven veel aan gymnastiek doen of inspannende wandelingen maken. Het ge volg hiervan is, dat de zeuwen worden aangetast men zich dagelijks slapper voelt worden en in geval van ziekte niet o\er de r.oodige weerstand beschikt. Indien men het gebruik van veel boter vermijdt, geen vette gebonden saus of soep gebru kt, noch meelspijzen en pud ding, heel weinig of beter nog geen sui ker, mager vleesch, veel groene groenten en slaatjes, dan zal men na verloop van tijd ongetwijfeld langzame afname van gewicht constateeren. In plaats van wit worden enkele sneedjes bruinbrood gege ten, terwijl als fruit appels de voorkeur verdienen, evenals citroensap. Peren en druiven maken dik, tenzij men een druivenkuur volgt en niet anders dan deze gebruikt, uitgezonderd wat beschuit. Zonder medisch advies mag men echter dergelijke kuren niet volgen, evenmin als andere vermageringskuren, die al te streng zijn. Verder is er nog een belangrijke fac tor, waarmede men rekening moet houden om een zoo slank mogelijke lijn te ver krijgen, n.1. een met zorg gekozen klee ding, die de silhouette zoo voordeelig mo gelijk doet uitkomen. Donkere stoffen kleeden af en alleen imprimé's worden ge dragen, indien de kleuren weinig opval lend en de motieven bescheiden zijn. De puntvormige halsuitsnijding is voor ge zette figuren het meest flatteus, evenals japonnen in prinsessemodel, terwijl alle opvallende sieraden vermeden moeten worden. DE PRACTISCHE HUISVROUW Aardige handwerken Welke vrouw weet soms op het aller laatste oogenblik niet waar zij haar hand- tasch gelaten heeft? Och, dat overkomt ons allen meermalen, nietwaar? Om hier aan tegemoet te komen maakt men een standaard van stevig karton als onder grond met tusschen-vakjes, die overtrok ken worden met cretonne. De standaard (beneden links) krijgt een vaste plaats in een kast en als men thuiskomt gewent men zich de tasch in een der vakjes te plaatsen. Zeer practisch zijn theewarmors als beneden rechts aangegeven, die men van raffia vlecht op de wijze als aange geven. Een aardig geschenk voor jonge meisjes en ook voor dames is een waschzak (rechts), waarin allerlei kleine stukjes als dessous, zakdoekjes enz. worden ingedaan, zoodat men al het vuile goed tegelijk bij de overige wasch kan doen. Men knipt twee cirkels van cretonne en maakt in de een een split, dat omge- festonneerd of gezoomd wordt, daarna worden beide cirkels stof op een c.M. van den buitenkant af op elkander gestikt, nadat men er eerst nog een smal ingehaald ■strookje tusschen geregen heeft. Aan den bovenkant komt een lus en onderaan een kwast, waarboven men desgewenscht eveneens een klein strookje naait. Ook kan men in het midden nog leton naaien, indien men de zaak een uit staande vorm wenscht te geven, practi- scher is het om dit achterwege te laten, omdat men de zak dan gemakkelijker kan wasschen. Tenslotte heeft men links een boek-omslag, eveneens van bont bedrukt materiaal, gevoerd met effen stof. Men kan deze omslag voor boeken van ver schillende grootte gebruiken omdat fer op k1o,T"1 r"~ crv.!„":::ccpc:i aange bracht zijn. Sierdoeken over keukenrekjes staan aar dig en onttrekken de doeken aan het oog. Ze kunnen tevens nog een ander doel hebben, n.1. om aan te geven welke doek voor glazen bestemd is (afb. no. 1 boven links)) voor borden (midden) of voor le pels en vorken. De teekeningen, die hier weergegeven zijn kunnen gemakkelijk na- geteekend worden en zijn inderdaad gees tig, althans de afb. twee en drie. Men ifeemt er gewoon katoen of linnen voor en maak* de teekening op wit pa pier in de gewenschte grootte, legt daar na de glimmende kant van een vel carbon papier op de stof, hierop de teekening en trekt de omtrek na met een fijn gepunt potlood. De glazen worden in kruisjes uit gevoerd, hiervoor kan men ook een grof weefsel nemen, b.v. javagaas en de kruis jes volgens het voorbeeld ha werken. Rood coton perlé (fijn), ook blauw is zeer geschikt evenals dikke borduurkatoen. In opvoedingsproblemen ontstaan vaak oneenigheden tusschen de ouders omdat zij het onderling niet met elkander eena z^jn. Kinderen rijn ln dit opzicht bijzon der slim en doen hiermede hun voordeel*' door de tegenwerping: „Moeder vindt het goed" of „Vader heeft het beloofd". D« onaangename voorvallen worden dan vaak tegenover de kinderen teniet gedaan, met de bermerking van een der partijen, dat rij te gehoorzamen, hehbett indien hen iets opgedragen wordt. De kinderen buigen zich, doch groeien op in twijfel over de onaantastbaarheid van het ouder lijk gebod en aan hun autoriteit. Zij vra gen zich af, hoe het mogelijk is, dat va der „ja" en moeder „neen" om gekeerd kan zeggen, wanneer rij iets vragen. Juist in de jeugdjaren zijn kinderen ge heel en al op de ouders aangewezen en staan volkomen onder hun invloed. Zij zullen zich uit de huiselijke atmosfeer een beeld vormen van de groote wereld en do indrukken, opgedaan in de jeugdjaren zijn zoo beslissend voor hun latere leven. Het is van zoo'n ontzaggelijk groot be lang, dat vader en moeder één lijn volgen en mocht er verschil van meening be staan over elkanders beleid, dan moet dit besproken worden, wanneer beiden samen zijn, doch nooit en te nimmer in het bij zijn der kinderen. De taak, die de ouders hebben is een heilige taak, die naar hun beste weten moet worden uitgevoerd en het doel, dat zij beiden beoogen is om kinderen naar lichaam en geest groot te brengen. Zien zij echter, dat er dikwijls harde woorden vallen over genomen beslissingen, de kin deren betreffende, dan zullen zij langza merhand, naarmate zij meer begrip krij gen, critiek op hun ouders gaan uitoefe nen. Kinderen zijn nu eenmaal egoïst, zij zullen dan ook trachten partij te trekken van de omstandigheden en weten zoo gauw bij wie der beide ouders zij zich moeten melden om hun zin te krijgen in een of ander. Noch het koele verstand van den vader, noch een te groote liefde van de moeder mogen in beslissingen den doorslag geven, doch moeten zich aan elkanders opvattin gen aanpassen om door een eendrachtige opvoeding en een gelukkig gezinsleven, in de toekomst krachtige menschen te vor men. EENVOUDIGE VOORJAARSJAPON Succespatroon 1948. Prijs ƒ0.30 pl. ƒ0.05 voor adm.- en ver zendkosten. De gedistingeerde eenvoud van dit mo del maakt, dat het bij ieder type past. Het maakt even den indruk van een tailleur model woor de strenge lijn. De hals heeft een smal opstaand kraag je, dat een zeer smalle nervure in het midden heeft evenals voorstuk en over- slagjes der zakjes. In plaats hiervan kan men ook smal gekleurde soutache opstik ken of lijnen werken in steelsteek van dikke koordzij. Rok uit twee banen, waarvan de voor ste een diepe binnenwaartsche plooi heeft die tot. op pl.m. 30 a 35 c.M. van den on derkant wordt opgestikt. Smalle ceintuur met gesp. Model ook zeer geschikt voor imprimé zijde of katoen. Ben. materiaal pl.m. 4 M. Patronen in de maten 42 t.m. 48. MODERNE VOORJAARSJAPON Succespatroon 1926. Prijs ƒ0.38 plus ƒ0.05 voor adm.- en verzendkosten Zeker mag hier wel van een uiterst mo dern model gesproken worden. Het best leent zich een effen of bedrukt zijd je voor dit model, ook voile, dat dezen zomer de mode beloert; te v-"-1"*-'. kleedt zeer af, terwijl aan de rugzijde ruimte op taillehoogte is aangebracht, het geen de rok een aardigen, vlotten indruk doet maken. Sluiting midden voor met knoopen en knoopsgaten, moderne mouwen met bo venwijdte en voorbaan, die uit twee dee- len bestaat. Om het middel een smalle ceintuur of als afwisseling een afsteken de, schuin en dubbel geknipte en gestikte reep zijde in afstekende tint, die noncha lant over elkander geslagen wordt. Ben. voor kleine maatjes pl.m. 4 M. van pl.m. 1 M. Patronen voor jongedames van 1416 en 1820 jaar en in 42/44. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode blad", Postbus 36, Den Haag, giro 203203. NAAM: STRAAT: PLAATS: Patroon No. Maat Hierbij ingesloten f aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ont gingen, gelieve u 10 cent extra in te tlui-

Soester Courant | 1938 | | pagina 10