E0£ HIT ECHTPMI BUS EU M WALDTHAÜSEH HAGEE De Gduids (Mume) regelaar VSLÜKiE-SEGELMSS zijn voor goede muziek onmisbaar ts> BELL LÏÏ1B- SPDEKEHS ten dienste van de Abonné's der Radio-Centrale De Radio-Centrale zendt de muziek en het ge sproken woord met een zoodanige sterkte uit dat het bij een modernen luidspreker wenschelijk ge acht kan worden een geluids (volume) regelaar te gebruiken, waardoor het mogelijk wordt een muzieknummer, dat dubbel forto wordt weerge geven af te zwakken tot zelfs dubbel piano, of een spreker, die met forsche stem zijn rede uit spreekt, te laten fluisteren. Dit handige apparaatje, dat tegen billijken prijs verkrijgbaar is, dient de abonné's op verschillende manieren. Ten eerste kan men daarmede een uitzending, waarvoor men geen of matige interesse heelt, zwakker maken, terwijl men rustig voortgaat met zijn bezigheden, totdat het programma komt waarvoor men wel belangstelling heeft. Men wordt op die manier gewaarschuwd, wat niet zou geschieden wanneer men den luidspreker hod af- ezet. en tweede naderen weer de zomermaanden met de open ramen enz. en kan men weer volop ge nieten van de weergave der burenluidsprekers. De omroepvereenigingen verzoeken steeds om des zomers de apparaten niet zoo hard te laten functionneeren. Bij den Radio-Centrale-abonné gaat dit al zeer gemakkelijk door het tusschen-schakelen van een geluidsreqelaar, waarmede men voorkomt dat de omwonenden last van U ondervinden en U toch in staat blijft datgene te beluisteren waarvoor U interesse heeft. Als U dus nog geen geluidsregelaar bezit en van plan zijt er een te koopen, raden wij U aan, U met Uw Radio-Centrale in verbinding te stellen. Deze toch weet precies welke geluidsregelaar het beste bij Uw luidspreker past. Het gaat nl. in het geheel niet op, om maar den eersten den besten winkel binnen te loopen en naar zoo'n appa raatje te vragen. Er zijn veel geluidsregelaars in den handel welke niet alleen het geluid regelen, doch ook de kwali teit van het weergegevene verknoeien. Deze regelaars hebben nl. de onaangename fout dat zij eerst de lage tonen afsnijden en dan pas verder de geheele toonschaal verzwakken, zoodat U de mooie bastonen, die de Radio- Centrale U verstrekt en die noodig zijn voor een warme weergave, niet in en dus ook niet uit Uw luidspreker krijgt. De weergave wordt dan vlak, alsof U een slechten luidspreker bezat. Daardoor zou het dus geen doel hebben een goeden luid spreker te koopen of gekocht te hebben. Er zijn vele geluidsterkteregelaars in den handel welke voor geheel andere doeleinden vervaardigd zijn. U moet een geluidsregelaar hebben welke spe ciaal voor raaiodistributie-doeleinden ontworpen is, dan eerst blijft de weergave te genieten voor iemand die eischen daaraan stelt. Verknoeit Uw goede luidsprekerweergave niet met^ een slechten geluidsregelaar. Vraagt Uw Radio-Centrale om advies. Deze moet bestaan van tevreden abonné's. Waar om zult U dan ook geen gebruik maken van de ervaring welke de Radio-Centrales op dit gebied bezitten Het is ook Uw belang daarvan te profiteeren. Doet het nu direct. Z. UIVER v. TOON. Hij zat 's avonds, vermoeid van zijn dagtaak, lek ker in een luienstoel zijn krant te lezen, terwijl z'r> vrouw met werkmandje naast zich, sokken zat te stoppen. De radio gaf een overzicht van weerberichten en ongelukken. „Hè man, zou jij nu niet eens een kopje thee willen inschenken?" „Zeker kind". Hij slaat z'n krant dicht en loopt op de theetafel toe. Eerste strop, geen suiker in den suikerpot, dus eerst naar de keuken en vullen. De suikerpot wordt bijgevuld en de thee wordt ingeschonken; met een „alsjeblieft vrouwtje" wordt het kopje thee op tafel gezet. Man gaat weer rustig zitten, wil juist z'n krant op nemen als vrouwtje met: „Toe mannie, geef me nog wat meer melk", hem noopt weer op te staan. Natuurlijk is er juist geen droppel melk meer in het kannetje en volgt een tweede gang naar de keuken, nu om melk te halen. Eindelijk weer in de krant, maar de vreugde duurt slechts kort. „Wat een vervelend programma hebben ze van avond, zou je niet wat anders op willen zoeken, man?" Mon legt met een wanhopig gebaar voor den zooveelsten keer zijn krant neer. „Nou hebben we Radiodistributie, het eenvoudigste van de wereld en nou moet ik nog een ander programma „op zoeken", moppert hij. De knop wordt op 2 gedraaid en jazzmuziek schalt de kamer in. „Ja, dat is goed lieverd, laat dit maar staan zoo", knikt vrouwlief haar man vriendelijk toe. Man zakt eindelijk weer in z'n stoel en drinkt het kopje thee, dat inmiddels koud is geworden; enfin dat moet men er maar voor over hebben. De laatste tonen van een „Hot Swing" klonken nog na, toen vrouwtje zich plots herinnerde dat het raam op de kamer bij de kinderen nog open stond. „Ik geloof, dat het raam bij de kinderen nog open staat, mannie. Het begint zoo te waaien, zou je het niet even gaan sluiten?" Dit is werkelijk een zeldzame vrouw in het uit denken van „mannelijke huisvaderlijke" plichten. Zou dat nu den geheelen avond zoo door gaan? De man hijscht zich gehoorzaam de twee trap pen, ieder van 18 treden, op, doet zijn plicht en laat zich, weer beneden zijnde, in zijn luienstoel zakken. Stilte. Rvr wring, de telephoonl Vrouw, die anders last van hebben en daar moe zorgen." „Maar Radio-Distributie geeft last, meneer Bertusl" „Radio-Distributie?R-a-d-i-o b-u-t-i-e? Wat is dat???Zeg Si loof dat het tijd wordt dat ik een directeur over jou ga praten. Ste alle dieren in den tuin worden nc dig als jij ze zulke vreemde woo leerenü Kom jij maar eens mee v zal je zoolang apart in een kooi z doodnieuwsgierig is, blijft rustig zitten en zegt laconiek: „Mannie, de telephoon, zou je niet eens gaan luisteren?" Daar is letterlijk niets tegen te beginnen. Man staat dus geduldig op en loopt naar de andere kamer, neemt de telephoon van den haak: „Hallo, ja mevrouw, o ja, wilt U m'n vrouw spreken, 'n oogenblikje ,,'t Is voor jou Lies", zegt ie en probeert nog eens zijn krant in te kijken. Maar jawel. „Zeg man. Mies v. S. vraagt of ik haar het laatste modeblad even wil leenen; morgen komt haar naaister en ze heeft niemand thuis om op haar kleintje te passen, anders zou ze het zelf wel komen halen. Wil jij het haar even brengen?" Man rent de deur uit, doet z'n boodschap en gaat stiekem in een rustig hoekje op een terras van een café zijn krantje zitten lezen, schuw opkijkend als de kellner met zijn biertje nadert, meenende dat het z'n vrouw was, die weer een verzoek zou hebben..., No. 3. „Wat heeft dat te beteekenen Sinjo!" zei oppasser Bertus eenigszins barsch. Want jullie moeten weten dat de oppasser in den dierentuin er voor moet zorgen dat de beesten geen ondeugende dingen doen. „Je weet toch zeker wel dat je geen op stootje mag veroorzaken?!" „Och, meneer Bertus, ik vertel ze alleen maar over iets dat ik bij m'n vroegeren baas gehoord heb." „Zoo, zoo, ja, ja, dat kan wel, maar de directeur wil in den tuin absoluut nergens Indien men ten tir, volle van zijn aansluiting op de Radio-Distri- butie wil genie- B«p ten, dan moet ,/|tl|!," JfpJ men 'n goeden luidspreker be- II) j IffiisgS 3 zitten. Schaft U daarom een Permanent-dynamischen Luidspreker aan. PRIJZEN F 22.50 EN F 27.50 BELL TELEPHONE MANUFACTURING CY Afdeeling Nederland en Koloniën, Den Haag Het is vaak een heele puzzle een goed plaats|e voor den luidspreker te vinden. Een tafeltje bij den programmakiezer geplaatst is de meest ge bruikelijke oplossing, maar berooft U van een tafeltje en neemt voor klein behuisden noode- looze plaatsruimte in beslag. Hier vindt U nu een muursteun, die geen ruimte inneemt, vlak naast den programmakiezer aan gebracht kan worden en in het geheel niet ont siert. Iedere kleine knutselaar kan het met luttel materiaal zelf maken. Meet de lengte en breedte van dei van Uw luidspreker en bestel een p plex (pl.min. 8 mm dik), 1 cm breede dan dezen onderkant. Dan nog twee plankjes voor den steu zwaarder model luidspreker voor tv» Vorm en afmetingen zijn, evenals d« duidelijk op de verschillende teeker gegeven, zoodat U de plankjes bij een timmerman op maat kunt laten klaar zagen. Met wat kleine schroeven worden de ver schillende deelen aan elkaar beves tigd. Langs het steunplankje wordt een gekarteld op staand randje ge spijkerd, terwijl aan den rugkant van hef plankje twee ijzeren oogen, ook met schroeven, w gezet. Het schroevenwerk zit altijd steviger in het gespijkerde. Is de steun gereed, d< gebeitst, opgewreven en op de verei opgehangen. perm.-Dyn. zijn de Beste Nederl. fabrikaat Langdurige garantie 10-jarige fabricatie-ervaring waarborgt U het volle -profijt van Uw geld.

Soester Courant | 1938 | | pagina 6