TWEEDE BLAD. Of ficieele kennisgevingen Viering van 's Prinsen verjaardag. Soest. Interlock singlet 55 Tt] Meridian J. Hoppenbrouwers Kerkberichten. pER GECOMB. SOESTER BLADEN VAN VRIJDAG 1 JULI 1938. BEKENDMAKING. Inschrijving van leerlingen voor de open. bare scholen voor gewoon lager onderwijs. Den ouders, die hunne kinderen met ingang van i September a.s. onderwijs wenschen te doen geven aan een openbare school voor ge. ■woon lager onderwijs, wordt verzocht hiervan opgave te doen bij het desbetreffend hoofd der schooi- Gelegenheid tot het doen van aangifte wordt nogmaals gegeven; Voor de school aan de Middelwijkstraat (Kerkebuurt)" op Maandag 4 Juli a-a des avonds van 78 uur en wel in het schoolge bouw; Voor de school aan de Beetzlaan op Dins. dag 5 Juli a-s. des avonds van 78 uur en .wel in het schoolgebouw. De kinderen moeten vóór 1 October as. den leeftijd van 6 jaren hebben bereikt om tot de school te kunnen worden toegelaten. Den ouders wordt verzocht bij de inschrij. ving het trouwboekje ter inzage te verstrek ken. Soest, 29 Juni 1938* Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, W- A. J. VISSER. De Secretaris, J. BATENBURG. Op bescheiden wijze is de verjaardag van Prins Bernhard in onze gemeente gevierd. Vroeg in den morgen gingen vele vlaggen in stok en begaven vele inwoners zich naar het Paleis om de FELICITATIE-REGISTERS, die in de linkervleugel van het Paleis ten gebruike gereed lagen, te teekenen. Terwijl om 8 uur des morgens reeds hon derden telegrammen in een onafgebroken stroom naar het Paleis werden gebracht, be geleid door tientallen fraaie bloemstukken, vertrok Prins Bernhard tegen veler verwach ting in, naar Amersfoort, hartelijk toegejuichd door de belangstellenden, die, regen en wind. vlagen trotseerend, voor het hek stonden. Spoedig kwam de Hooge Jubilares terug, vergezeld van zijn broer Prins Aschvvin, die in Amersfoort met den trein was aangekomen- Den verdere morgen was uiterlijk op het Paleis niets van een feestelijkheid te bemer ken. BLOEMENHULDE. Om half één kwamen eAter een U-tal in het wit gestoken meisjes, di# 11 scholen uit onze gemeente vertegenwoordigden, onder lei ding van de voorzitters van „Soest Vooruit" en „Soest Zuid", de heeren Notaris A- O. Dammers en M. C. v- d. Plas, naar het Paleis, een fraaie ruiker witte lelie's en roode anjelieren met zich voerende. Het gezelschap werd tot het Paleis toe gelaten, alwaar Prins Bemhard hen ontving. Zeer ingenomen met deze bloemenhulde van de Soest er schooljeugd, dankte Prins Bernhard de Meisjes en de twee heeren. Tegen den middag, toen het weer een beet je minder guur werd, groeide de belangstelling voor het Paleis en tegen half 5 stonden eenige duizenden te wachten op het DEFILE DER PADVINDERS. Bijna 4000 welpen en verkenners uit de districten van het Gooi, Amersfoort en U- treccht hebben Woensdagmiddag hun Konink lijk Commissaris, Z.K.H. Prins Bernhard, ter gelegenheid van Zijn verjaardag, een défilé gebracht en Hem gefeliciteerd op de hen eigen, luidruchtige manier, die, zonder de stijve conventie's een frisschen aanblik bood. Om half 5 stonden reeds duizenden toe schouwers zich voor het Paleis Soestdijk te verdringen om van het schouwspel, dat te half 6 aanving, maar niets te missen. De Baarnsche politie, versterkt door Rijks- veldwacht, o.l.v. Commissaris Kipp uit Baarn, had handenvol werk, om het intensieve door gaande verkeer van den Rijksweg naar be- hooren te regelen. Om 5 uur stonden de duizende welpen, verkenners met hun leiders en leidsters op den Be onweg naar Utrecht opgesteld, waar na via de Praamgracht naar de Konings- laan werd gemarcheerd. Om half 6 werd het verkeer geheel stop gezet en kwam Prins Bernhard in padvinders- costuum, vergezeld van H.M- de Koningin naar buiten, om plaats te nemen op het Bordes van den rechteringang van het Paleis. De heeren J. Oosterlee, Hoofcommissaris van de Ned. Padvinders-Vereeniging en Mr. W- Höpener, Hoofdcommissaris van de R-K. Verkenners voegden zich bij het Koninklijke gezelschap, waarna de Soester Harmonie „Pa- tientia Vincit Omnia" het paleishek binnen trok, pi'.tige marschmuziek spelend- Voorafgegaan door de Hoofdkwartiercom missarissen A- A. van Leeuwen en M. Tel den en de Districtscommissarissen H. F- L. Kraemer van het district Het Gooi, A. C. Blussé van Oud Alblas, van het district Amersfoort en H- M. Roosendaal van het District Utrecht en de Districtcommissaris der R-K Verkenners Althing van Geusau, trok een lange, fleurige stoet van welpen en ver kenners met hun leiders en leidsters naar het Paleis. Het was een fraai, kleurrijk schouw spel, dat aan de dichte massa van toeschouw ers werd getoond* De Harmonie stelde zich nabij ht« bordes op, waarbij zich het tamboerscorps van pad vinders, samengesteld uit de Wiek-, N-P-V- en N.C.P.V.-groepen uit Den Haag, onder leiding van Jhr. Repelaar en J. Heemen, voegde. Frissche jongensstemmen riepen een luid Hoera toen langs Prins Bernhard en H.M. de Koningin werd getrokken, hoeden en wel penpetten gingen af, de stokken van de ver kenners, met oranje omfloerst, zwaaiden, de de welpen toonden trotsch hun zeer uiteen loop end e totempalen; het was een schouwspel dat om haar frischeid en kleurenrijkdom be koorlijk was om te zien en waar het Hooge gezeldschap op het Bordes van harte van genoot. Een ontroerend schouwspel was het, toen eenige blinde welpen aan de hand werden medegeleid door hun kameraadjes. Jongens, die slechts mede konden voelen in het ge luk hunner kameraadjes, doch hun oogen niet konden gebruiken. Naast deze blinde welpen, werden per auto nog eenige invalide verkenners medege voerd. Telkens wanneer een commissaris met zijn contigent de trap was gepasseerd, bleef de zelve bij de trap staan. Uit het raam, links van het bordes sloe gen Jhr. Dedel, secretaris van Prins Bern hard en Jhr- J. C. de Jonge van Zwijnsber- gen een en ander gade. H-K.H- Prinses Juliana, moest wegens lichte ongesteldheid de kamer houden. Om 6 uur precies waren de bijna 4000 deelnemers voorbijgetrokken, waarna Prins Bernhard de Hoofdcommissarissen hartelijk dankzegde. H.M. de Koningin onderhield zich ook met de beide padvinderleiders en in formeerde daarbij naar de gezondheidstoe stand van Baden Povvell. De stoet, welke gesloten werd door eenige verkenners te paard, trok naar het Baarnsche bosch, waar zij ontbonden werd. hartelijk welkom gezegd, waarna de kleuter school werd bezocht. Na het zingen van eenige versjes overhandigde een der kleinen Mevr. Visser een fraaie ruiker bloemen. De bezichtiging betrof verder de overige lokalen, de speelterreinen en de boerderij. Nadat de koffie was geserveerd werden de ouden van dagen bezocht, die net aan het middagmalen waren. Op hartelijke wijze on derhielden de Burgemeester en zijn echtge- noote zich met de oudjes, die natuurlijk danig in hun sas waren met dit niet alledaagsche bezoek. Tot slot sprak de.e Burgemeester zijn be wondering uit over hetgeen hij had mogen aanschouwen, waarna een hartelijk uitgeleide gedaan werd. TrOpeX (Tweka) ^nNgTlet 95 ct. PANT. vanaf SINGLET) 1.65 Van Wcedestr. 44, Tel. 2670 Soestdijk SOESTER SCHAAKCLUB.] Dinsdagavond had onder groote belangstel, ling pjaals de eerste trainingsavond onder lei. ding van den schaakmeester Hans Knoch- On. der de veie aanwezigen merkten we verschei. dene njet-ieden die gaarne van deze gelegen heid gebruik wenschten te maken om deze schaaklessen te volgen. Iedere avond vormt een zelfstandig geheel, zoodat men ten alle tijde kan invallen. Na een theoretische inlei ding van ongeveer een half uur volgt de prac- tijk en heeft iedereen gelegenheid met den schaakmeester in contact te komen. Het war me applaus, dat Hans Knoch bij zijn vertrek in ontvangst had te nemen, getuigde w^i van de gToote tevredenheid der aanwezigen. Voorioopig zullen de volgende Dinsdagavon den alle voor training - worden gebruikt- Ge. lieve om 8 uur aanwezig te zijn! Clubavond; lederen Dinsdagavond van 8-12 uur in hotei Carlton (zijingang),. Soestdijk* MIDDENSTANDS-TENTOONSTELLING* De Soester Middenstands-Federatié,; welkè zooajs bekend wordt gevormd door de R-K. en Chr- .Middenstands-Ver. en de Centrale Win- keiiers-Ver-, heeft het plan opgevat om ter ge legenheid van het 40-jarig regeeringsjubilcum van H M. de Koningin een middenstands-ten toonstelling te organiseeren. Door bedoelde federatie is op voorzichtige wijze een voorioopig plan uitgewerkt, waarbij rekening is gehouden, dat de deelnemers zon der veel verder.e kosten een ruime en smaak volle stand kunnen samenstellen. In een uitvoerige circulaire aan de leden der vereenigingen heeft de middenstands-federatie haar voorioopig e plannen ontwikkeld, welke een goed geheel beloven te worden. Zooals uit de circulaire blijkt is een opzet gemaakt met ongeveer een 20-tal stands, welk aantal ons niet groot lijkt, maar zooals we reeds opmerkten, de federatie heeft haar plan nen voorioopig bescheiden uitgewerkt. Wanneer meer inschrijvingen inkomen zal ongetwijfeld naar uitbreiding worden gezocht- De plannen zelf kunnen we niet anders dan van harte toejuichen. Het wil ons voorkomen, dat vele midden standers deze niet-alledaagsche gelegen heid om hun zaak en producten op een bijzon dere wijze naar voren te brengen, met beide handen zullen aangrijpen. 4 HOUTEN LOODS VERBRAND1 Maandagmiddag te 4 uur brak op het gc. nïekamp te Soesterberg brar.d uit in een groo- ten houten loods, welke als opslagplaats dien de. Eenige militairen hebben de brand ge- bluscht, doch konden niet verhinderen, dat loods en inhoud verloren gingen. De oorzaak wordt gezocht in het wegwerpen van een brandende sigaret. 9-JARJGE ZWERVER. De politie te Soesterberg trof Dinsdag een jongen van 9 jaar op den weg aan, die afkomstig was uit Rotterdam. De jeugdige avonturier was in Rotterdam op een vrachtauto gestapt en had zich naar Soesterberg mee laten rijden. Of hij misschien de vliegfeesten mede wilde maken, is ons niet bekend, doch in ieder geval is hem een zoodanig voornemen in de war gestuurd, daar hij op transport naar zijn ouderlijk tehuis is gesteld. BEZOEK VAN DEN BURGEMEESTER. De Burgemeester lieeft verleden week in gezeldschap van zijn echtgcnoote het St. Jo- seph-gebouw bezichtigd. Bij zijn aankomst te half 11 werd hij door de Moeder-Overste BIJENVEREENIGING Zaterdagmiddag werd onder belangstelling van leden der bijenvereenigïngen Soest, Baarn, Bilthoven en Hilversum een practische les gegeven op den bijenstand van den heer G. Rademaker aan den Vinkenweg alhier. Deze les werd gegeven door den heer Hundt, die speciaal de zwermverhindering behandelde. Zoowel practisch als theoretisch toonde de heer Hundt de verschillende methodes aan. Tot slot dankte de heer Ten Raa, de heeren Hundt en Rademaker, voor de moeite door hen gedaan, waarna de leden met meer dere kennis beladen hun woonplaatsen weer opzochten. POSTDUIVEN VEREENIGING I „DE ZWALUW". Uitslag van de gehouden wedvlucht vanaf Chateauroux- Afstand 650 K.M- C- Karstens 1J. Grift 2; E- Herwaarden 313; J- Groen 417; A- Jansen 5924; A de Rooy 618; H- Gorissen 81023; A- A- v- Dorresteijn n2225; G* v. Someren 14; G- Fox 15; A- Rijksen 1626; A- Kaats 9; B- v- Boeijen 20; H« Smit 21. VEREEN TUINBOUWLEEFHEBBERS. Bovengenoemde vereeniging heeft, verge zeld van vele belangstellenden, de aangekorv digde excursie naar het fraaie Cantonspark te Baarn gemaakt. De heer Knol, hortulanus aldaar, leide het gezelschap rond door den mooien tuin en de warme kassen, waar vele tropische planten worden geteeld. De tuinbouwlïefhebbers hebben dezen mid dag waarlijk kunnen genieten van een schoone cultuur van planten en bloemen en de be wondering voor een en ander werd dan ook niet onder stoelen of banken gestoken. De heer Ten Raa dankte tot slot den heer Knol voor zijn rondleiden en explicatie. I DE HEER A. WINTER PROMOFEERT. De heer A. Winter, veearts te Amersfoort en hoofd van den keuringsdienst alhier, is verleden week gepromoveerd aan de Rijksuni versiteit te Utrecht op zijn proefschrift: „De klinische waarde van evipan natrium als nar coticum bij hond en kat". Op uitvoerige wijze behandelde de heer Winter zijn theoretische uiteenzetting, welke gegrond waren op de practische proeven. Een zevental willekeurige stellingen, die zooals gewoonlijk aan een proefschrift wor den toegevoegd, lokten een interressant debat uit, tusschen den heer Winter en de Hoog leeraren. Na terugtrekking van de senaat en het historische „Hora est" van den pedel werd door den rector medegedeeld, dat den heer Winter het doctoraat in de veeartsenijkunde was verleend, waarna de promotie werd ver richt door Prof. W. Klarenbeek en de doc torsbul werd overhandigd. Een receptie volgde hierna. De heer Winter is sinds 16 jaren hoofd van den keuringsdienst alhier en sinds 1929 reserve-militair paardenarts le klasse, na 10 jaar daarvoor als res. mil. paardenarts 2de kLasse aangesteld te zijn geweest. L f HUISVLTJT BIJ DE L-V.A* EXPOSITIE GEOPEND. Onder groote belangstelling, zoowel van burgerlijke als militaire kringen, is Dinsdag middag in „Huis ten Halve" de tentoonstelling van Huisvlijt in verband met het zilveren jubi leum der L-V.A- te Soesterberg geopend- Onder de aanwezigen zagen wij Burgemees. ter Visser en de Wethouders Gasille en De Bruin, de Inspecteur der Mil- Luchtvaart Lt. Gen- b. d. M- Raaijmakers, Lt. Kol- H. L. van Royen, de directeur van het Luchtvaartbedrijf, de hoofdofficieren der L-V.A., de hoofdcom missie voor de Jubileumviering, tentoonstel lingscommissie, onderofficierencommissie e.a. Overste F- A. van Heyst heette de aanwe. zigen welkom en wees erop, dat 't geen ver wondering behoeft te verwekken, als de L-V.A- het Nederlandsche volk wil laten zien welke bekwame krachten onder dit wapen schuilen, hetgeen mede in de hier getoonde huisvlijt tot uiting komt. Spr uitte zijn waardeering voor het gepres teerde van de verschillende catogorieën van het militair en fcet burgerlijk personeel» Spr bracht vervolgens dank aan de ge noemde commissie en aan de heeren T- P. de Haas, res- iste Luitenant vlieger, die de lei. ding op zich heeft genomen en den heer Den Breeje, directeur van de Ambachtsschool te Utrecht, die de samenstelling van de jury heeft geadviseerd, terwiji ook aan de juryleden dank werd gebracht. Hiermede werd de tentoonstelling voor ge. opend verklaard en werd een rondgang ge. maakt door de aanwezigen, waarbij men de vele fraaie werkstukken kon aanschouwen en bewonderen. Van de door de jury, bestaande uit de hee. ren P- A. Poelenjee, W> E- Vach en A. Spaar- kogel, vastgestelde uitslagen, noemen we van elke groep de iste en ade prijswinnaars. A Vakwerk onder-officieren; 1. Vliegtuig C-V., sergt. vlgtm- v. d. Baan; 2. Overzicht 25- jarig bestaan, adj- o -o- Klauï, met een extra prijs, geschonken door H. M. de Koningin- B- Niet vakwerk onder-officieren; 1. Kas teel, sergt- vlgtm. J- P- van Schaik; 2- Karpet, sergt vlgtm. Duk. C- Niet vakwerk onder-officieren; 1. Schil derstuk, dpi- sergt Wijland, met een iste ex tra prijs2- Bronzen beeltenis van wijlen H. M* de Koningin-Moeder met 2de extra prijs adj. Tromberg- D Vakwerk korporaal-, soldaten- en bur- ger-viiegtuigmakers: l- Vliegtuigje, korp. Vis; 2- Vieugelpiano, sold Bruis- E- Niet vakwerk korporaals-, soldaten- en burger-vliegtuigmaker: i- Globe met arend, korporaal vlgtm- Wallenburg, met een iste ex tra prijs; 2- Vliegtuig, soldaat G. Smith- F- Idem; 1 Penteekening, soldaat J* de Jonge; 2- Teekening, soldaat Streefkerk. HET OPENLUCHTTHEATER. Zooals wij reeds eerder hebben gemeld, zullen „Soest Vooruit" en „Soest Zuid" als organiseerende vereenigingen een bedrag van f 1600moeten voteeren, om den bouw van het Openluchttheater in particuliere erkver schaffing, te doen doorgaan. Dit bedrag het welk wordt gevormd door 15% van de loonen en kosten voor toezicht, materiaal enz- is thans door toezeggingen van particulieren gedekt- Hopelijk zal thans spoedig met de werk. zaamheden een aanvang worden genomen. VERBREEDING BURGEMEESTER GROTHESTRAAT- De verbrceding van de Burgemeester Gro- thestraat, weike als dringende noodzakelijk heid lang op zich heeft wachten, heeft thans een aanvang genomen. De fa- C. van Hengstura alhier heeft als laagste inschrijver een aanvang gemaakt met het verplaatsen van de hekken van de aan deze straat grenzende tuinen. De vrijgekomen ruimte achter de boomen zal hierna aangelegd worden als rijwiel- en voetpad, waardoor de smalle rijweg voor een groot deel ontlast wordt. Voorioopig zal deze verbreeding tot aan de Emmalaan plaats hebben, wat niet wegneemt, dat dit een behoorlijke oplossing is van de verkeersproblemen, die zich dagelijks voor. doen. GESLAAGD. Als leerling van het Chr. Lyceum te Hilver sum saagde voor het diploma H B.S- 5-jarige cursus C- ten Raa alhier. ZONNESTRAAL-COLLECTE* Deze coilecte, die in aller belangstelling staat, zoowei hier ter plaatse, als over het ge. heeie land, bracht j-1. Zaterdag in de gemeen te Soest op f 206-51. Het uitvoerend comité was, gezien de ge ringe aanmelding van collectanten zeer pessi mistisch gestemd, maar is uiterst dankbaar, dat de weinige .collectanten, die zich beschikbaar hebben gesteld, nog zoo'n bedrag hebben op gehaald- Soesterberg heeft, in vergelijking met vorige jaren een schitterend figuur geslagen. Ruim f 25meer als voorheen. Dit js te danken aan de Dames, die zich daarvoor beschikbaar hadden gesteld- Als zich in Soest 10 collectan ten meer hadden aangemeld, zou het comité, ondanks slechtere tijden, meer afgedragen heb ben, als ooit vorige jaren. Jonge dames en heeren, onthoudt dit voor volgend jaar. c E. S. V. A. C. 3 Juli a-s. vangen in het Burg. Dekethpark de wedstrijden om het Koningin Emma Mo nument aan* De vereeniging, welke E S.V.A.C- de groot ste nederlaag toebrengt, is winnaar van het tournooi en tevens voor een jaar houder van den prachtigen wisselprijs. De vereeniging Soest is de eerste club, die den strijd tegen Esvac aanbindt- De wedstrijden tusschen de twee plaatselijke clubs kenmerkten zich steeds als zeer span. nend, terwijl'zij steeds zoo sportief mogelijk gespeeld werden. Maandag 6 Juni speelden beide elftallen op het Soest-terrein met 44 gelijk, zoodat ook ditmaal een spannende strijd het publiek t« wachten staat. Een eventueel batig saldo dezer wedstrijd, don zaj teven# gedeeltelijk bestemd worden voor een liefdadig doel, zoodat het sportüew vend publiek niet alleen getuige kan zijn van een spannenden voetbalwedstrijd, maar tevcn^ door aanwezigheid een goed doel steunt. 1 Met het oog op het te verwachten zomert# weer vangt de wedstrijd om 7 uur aai*. De leiding is toevertrouwd aan den Parroux uit Utrecht. RADIO-CENTRALE SOESTDIJK^ PROGRAMMA BUITENLANDSCHE STATIONS. ZONDAG 3 JULI: 8.30 Brussel Ned- f 10.35 Keulen 11.50 Brussel Ned. 12-201 Droitwich 1.20 Brussel Ned. 2.20 Brusn sel Fr.-Ned.3.05 Droitwich 4-20 LonJ don Reg. 4.50 Droitwich 5.20 London: Reg. 7.10 Droitwich 8.10 Diversen 8-20 Brussel Ned. - 10.20 Droitwich i 10.50 Keulen. MAANDAG 4 JULI: 9.30 Diversen -J 11-05 London Reg- 12.05 Droitwich J 12 20 Brussel Ned.-Fr 1-50 Droitwich 1 450 Keulen 5-20 Parijs Radio 6.20» London Reg, 7 00 R.C.S. 800 Droit-i wich 10.05 Motale 10.20 Brussel Ned* 10.35 Keulen. DINSDAG 5 JULI: 9.30 uur Diversen I U.05 London Reg. 12.55 Brussel Ned- I.50 London Reg. 2.20 Droitwich 6-201 London Reg. 7 00 R.C.S. 8.00 Lom don Reg. 8.50 Keulen 10-20 Brussel Ned. 11 -20 Keulen. WOENSDAG 6 JULI: 9 30 Diversen II.05 London Reg. 12.20 Droitwich 1250 Brussel Ned. 1.35 Keulen 3-20( London Reg. 4-20 Keulen 5.20 Droiti wich 7 00 R.C.S, 8.00 Diversen 8.20 Keulen 9-20 Parijs Radio 10.50! Keulen. DONDERDAG 7 JULI: 9.30 Diversen 11.05 London Reg-Droitwich 12-50 BrusJ sel Ned. 1.30 Droitwich 2.35 London! Reg. 4.20 Keulen 6.20 London Reg. t 7 00 R C.S. 8.00 Droitwich 9-05 Lon don Reg. 9 20 Brussel Fr-Ned. 10-30] Budapest 1120 Droitwich. VRIJDAG 8 JULI: 9.30 Diversen 11.05 London Reg. 12.50 Brussel Ned. 2 05 London Reg. 2 35 Droitwich 3-35! London Reg. 4-20 Keulen 6.20 Brus sel Ned. 7-00 R.C.S. 8.00 Droitwich' 9-20 London Reg. 10.45 Droitwich. ZATERDAG 9 JULI: 9.30 Diversen —i 11.05 London Reg. 1.05 Brussel Ned. 1.30 Droitwich 2.35 Keulen 3.35 Brus-< sel Fr. 4.20 Keulen 5.20 Droitwich 620 London Reg. 7.00 R.C.S. 8-00 Droitwich 9-20 London Reg. 10.50 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent de navolgende gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen aan onder staande adressen. Gouden medaillon met foto, Lineausstr. 52bis, Zuilen; achterlichtje, Heuvelweg 14; huissleutel, Steenhoffstr. 32; oude heerenfiets, Vredehofstr. 35; adresboekje, Politic-bureau; zonnebril, idem; glacé handschoenen, Burgem* Grothestr. 21rugzak, Stadh-Iaan 57; be- lastingmerk, Vaardeh.weg 8; idem, Soesterbw straat 20; 1 pak zakken, Julianalaan 15- Aangeloopen: een kleine hoad, Langq Brinkweg 49. GEM. ARBEIDSBEURS. Op heden stonden bij de Gem. Arbcids4 beurs ingeschreven 305 werkzoekenden. De voornaamste ambachten zijn: metselaars 25, opperlieden 48, timmerlieden 19, grond- arbeiders 39, tuin-arbeiders 33 en losse ar beiders 51- NED. HERV. KERK- Oudekerk; Voorm. 10 uur Ds. Van Schaick. H Doop. Nam. 6 uur Ds E- Groeneveld* Emmakerk; Voorm. 8 uur Ds»- J- I- van Schaick. Voorm. 10 uur Ds Groeneveld. H. Doop. Kerkgebouw Hees; Voorm. 10 uur, Ds. R. Torenbeek* HERV. (GEREF.) EVANG. Voorm. 10 uur Ds. G. J. Koolhaas van' Huizen. Nam. 6 uur Ds. J. A. van Amstel, vatt Lage Vuursche. GEREFORMEERDE KERK. Julianakerk: Voorm. 10 uur Ds. S- Wouters- Nam. 5-30 uur Ds. S- Wouters* Wilhelminakerk Voorm. 10 uur Ds. Vogel van Loppersun* Nam. 5.30 uur Ds. Vogel van Loppersun4 CHR. GEREFORMEERDE KERK. Voorm. 10 en nam. 6 uur Leesdienst. Zondagschool van 1145 tot 1230 uur. WOENSDAG 6 JULI, 's avonds 7-30 uurj Ds. G. J- v Minne van Huizen* VER. VAN VR1JZ. GODSDIENSTIGEN Zondagschool: 's middags van*'121 uur^ SOESTERBERG. NED. HERV. KERK. Nam. van 12.151 uur Zondagschool Nam- 6 uur Ds* B. Tuinstra. HUIi TER HEIDE. NED. HERV, KERK. Voorm- 10 uur Ds- B. Tuutstra. Nam, 6 uur geen dienst.

Soester Courant | 1938 | | pagina 5