inisierieel Sai rijven !!ÖS|S1S „Daarom, stemmen wij van harte in met een aanschrijven, dat begin April door den Minister van Binnenlandsche Zaken is gericht tot de Colleges van Burgemeester en Wethouders, waarin wordt uitgesproken, dat aan den aanleg en exploitatie van (Radio) Distributie-bedrij ven zoomin mogelijk belemmeringen in den weg mogen worden gelegd. Wij stemmen met deze opvatting van den Minister in, omdat op deze wijze de beste ontvangst zal winnen." Deze woorden lazen wij in een omroepblad in een artikel: „Eigen toestel of Radio-distributie". Wij zoeken nimmer onze kracht in het afkammen van anderen. Toch zal het velen voorkomen, als wij de voor rieden won racSio-dktribuiie besorelcerv dat daar mede dan tevens de mogelijke nadeelen van een eigen toestel uitkomen. Hoewel dit niet in onze bedoeling ligt, kunnen wij onmogelijk voorkomen, dat een oppervlakkig lezer deze meening toe gedaan is. Meestal wordt over het hoofd gezien, dat ook de radio-centrales zgn. eigen ontvangtoestellen ge bruiken; dus aan de toestellen ligt het niet, doch meestentijds aan de omstandigheden. De radio-centrales staan echter in het voordeel tegenover de groote massa van particulieren, daar de radio-centrales zich gemakkelijker elk jaar nieuwe (verbeterde) apparaten kunnen aanschaf fen voor al haar abonné's dan elke particulier voor zichzelf. Het is algemeen bekend, dat elk jaar nieuwe auto's uitkomen. Alleen de kapitaalkrachtigen kunnen die nieuwe modellen, eventueel voorzien van verbete ringen, betrekken, doch de gemiddelde autorijder kan dit niet en doet het niet. Trouwens, die auto van verleden jaar doet het nog best en zal nog wel een aantal jaren meegaan, mits deze auto goed onderhouden wordt. Met een radio-toestel gaat het juist zoo. Elk jaar moeten verbeteringen worden aangebracht, ver band houdende met de vorderingen der techniek enz. Ook een apparaat, hetwelk het vorige jaar gekocht is, gaat nog wel eenige jaren mede, mits niet al te veel complicaties in den aether plaats vinden. Nu is de groote moeilijkheid om het juiste tijdstip te vinden, waarop het apparaat door een nieuw toestel vervangen zou moeten worden. Men went op den duur aan de geluiden en men merkt niet, dat de kwaliteit der weergave achteruit gaat. Komt men dan plotseling eens bij een kennis, die van hetzelfde fabrikaat een latere editie in zijn bezit heeft en onder dezelfde omstandigheden de muziek ontvangt, dan bemerkt men pas duide lijk het verschil. Juist zoo zou het gaan met de apparaten van de radio-centrale, als zij er niet oo uit was aan haar abonné's steeds het beste te geven wat technisch mogelijk is. Daarbij komt nog een belangrijke factor. Niet elkeen woont in de buitenwijken van een stad of dorp. Uit den aard der zaak zijn de storingen in deze buitenwijken minder dan in het dicht be bouwde centrum, v/aar veelal tal van firma's, winkels en bedrijven zijn, die alle mogelijke en onmogelijke apparaten gebruiken, die storingen kunnen veroorzaken. Ook heeft niet iedereen een moderne electriciteits- geleiding. Vele storingen komen voort uit de ge leidingen van het electriciteitsnet. Er zijn nog een groot aantal installaties, welke in de oorlogsjaren zijn aangelegd en langzamerhand een bron van losse contacten opleveren, die alle aanleiding kunnen geven tot storingen, welke een radio ontvangst niet bepaald tot een genot maken. Van dit alles heeft men bij de radio-centrale geen last. Deze heeft uit eigen belang haar geleidingen absoluut storingvrij moeten laten aanleggen, zoo dat daardoor dus de ontvangst niet wordt be ïnvloed. Het mooiste bewijs ontving eens een der bedrijven bij het bezoek van eenige radio-technici uit een andere plaats. Toen de diverse programma's wer den beluisterd, stonden deze heeren paf van de weergave van een der Engelsche stations. „Mogen wij dat nog eens hooren?" vroegen zij. „Dat is 'n ideale weergave." Het was ook ideaal, hetgeen niet te verwonderen was, waar alle maatregelen waren genomen om tot een perfecte ontvangst en een sublieme weer gave te kunnen geraken, nl.: de nieuwste en beste ontvangtoestellen, speciaal opgestelde en afge schermde antennes, krachtige eindversterkers, welke zóó ruim berekend waren, dat nog wel tweemaal zooveel abonné's op het net zouden kunnen worden aangesloten, zonder dat dit aan de ontvangst van de programma's bij de aange sloten abonné's afbreuk zou hebben gedaan. Kortom, er was een perfecte ontvang-installatie. Hierin ligt de groote kracht van de radio-centrale, die in staat is steeds de verbeteringen op radio- technisch gebied in haar ontvang-installatie toe te passen; verbeteringen, die een enkelen particulier op den duur veel te kostbaar zouden worden, doch voor een centrale met haar vele abonné's wél mogelijk is. HIERVAN PROFITEEREN DUS ALLE AANGESLOTEN ABONNé'S OP DE RADIO-CENTRALE. En dit is nu het groote voordeel van radio distributie. Het feit, dat er in 10 jaren plm. 400.000 gezinnen, vertegenwoordigende ongeveer 1.000.000 personen, een aansluiting genomen hebben op de radio centrale en deze aansiuiting ook behouden, spreekt wel voldoende voor zichzelf. Degenen, die zich laten aansluiten, blijven bij radio-distributie, niettegenstaande men er gemak kelijk af zou kunnen. Juist de persoonlijke vrijheid. die men als abonné bij de radio-centrale geniet, doet de menschen radio-distributie kiezen. Elk jaar komen er meer bij, omdat de radio centrales haar taak hebben begrepen en naar behooren verrichten, hetgeen ook tot uiting komt in de maatregelen, die de Regeering te dien opzichte heeft genomen. Het devies van de Regeering: „Je maintiendrai" (Ik zal handhaven), heeft de radio-centrale ook tot het hare gemaakt. Men kan er van op aan, dat de radio-centrale steeds alle verbeteringen, die er nog zullen komen en wie twijfelt er nog aan, dat er geen ver beteringen meer zullen komen op radio-technisch gebied in haar bedrijf zal toepassen. Wij besluiten dit artikel met een aanhaling van een der oplossingen, die wij op onze prijsvraag hebben binnengekregen en die wij dan ook een prijs hebben toegekend: RADIO-DISTRIBUTIE EEN GENOT, NOOIT SLIJTAGE, NOOIT KAPOT. V. Uitgegeven door: RADIO-CENTRALE „SOESTDIJK JULIANALAAN 94. Tel. 2862. SOESTDIJK

Soester Courant | 1938 | | pagina 5