0W@§t©iL.TA pgwuikk&ipë Rekenkunde» C. ALDER5 - Boekhandel Uit de Natuur. Pennetje, Burgerlijke stand adviseert een,, Soest De uitgever van het Soester Advertentie-Nieuws wederom voor de Rechtbank. Da F. VOSQT Minister de Wilde kreeg een „onvoldoende"» Zijn sommen deugen niet» Hij vergiste zich met 137 mil* lioen in de uitkomst. Van school ben ik eens huilende thuis gekomen, omdat ik zoo'n geweldig standje had gehad van den meester om de foutieve uitkomst van een som- Het scheelde tien- Ik vond dat op zichzelf nou niet zoo erg en blijkbaar las meester me deze meening van 't gezicht, want hij werd boos^ en vroeg me met een indrukwekkende stem, wat ze er bij me thuis wel van zouden zeggen, als ze me om een boodschap hadden gestuurd en ik met een dubbeltje te weinig „terug", zou weerkeer en. Toen zag ik het gewicht der zaak wel duidelijk in- Want een dubbeltje was véél, vroeger- Tegenwoordig is dat een beetje an ders- N egen onzer grootste financiers >en eco nomen hebben het in een brief aan minister Cohjn verklaard, dat ons volk „op te hoogen voet." leeft en dus de waarde van het geld uiet meer kent- Dit is zoo erg volgens deze hecren althans dat onze minister van finan ciën, de heer de Wilde, als-ie de begrooting der N eder.andsche huishouding opmaakt, zóó slordig omspringt met de millioenen, dat-ie •t stuk of honderd zeven en dertig van dezelve, in zijn uitkomst verwaarloost- En nou moet Wi'.de een standje geven en hein tot nauw- men zoo willen de negen groote school- meesterrs het blijkbaar aan minister De keuriger rekenen aansporen- Als ik de heer De Wilde was, ik zou me dood schamen. Wat 'n bok, als je je met 137 millioen in een som vergist! Maar in ernst; het geval zal wel niet zoo erg zijn als het lijkt- De rekenkunst in een soort goochelkunst, ik bedoel niet het re kenen, zooals men dat op school doet, maar het rekenen in de praktijk- Rijk en arm zijn rekbare begrippen- Er zijn vele menschen, die in feite armer zijn dan een kerkrat, maar zich rijk heeten, om dat ze hun schulden en schuldenaren be- heerschen. Ze hebben groote zaken en groote schulden en niemand durft ze aan, omdat dén pas aan iedereen duidelijk zou worden, dat de vorderingen op zulke menschen en zaken niets Svaard zijn. Dergelijke zakenlui zijn vaak nog mannen ,van beteekenis, ze doen en laten, wat ze iwillen; soms smalen ze op de „arme", maar schuldenvrije medemenschen, die aan de ge- Jneenschap zoo'n hoop geld kosten! j Niet alle zakenlui zijn zoo, En niet aller positie is slecht te noemen, al zijn er schul den en vaak groote schulden- Natuurlijk doen Ize allemaal hun best om hun positie, hun balans- of begrootings-positie, zoo gunstig mo gelijk voor te stellen. Hoe dat kan, weet ik Biet, want ik ben geen financieel expert integendeel maar het schijnt mogelijk te wezen om een bepaalde financiecle positie verschillend vast te stellen. Een greep uit onze Modebladen. Neue Moden Beyers Mode lür alle Record La femme élégante Winter weelde Het Rijk der Vrouw La belle Parisienne enz. naast het Postkantoor STEENHOFFSTR. 13 TEL. 2476 Ik hoorde laatst twee voetbalenthousiasten över de vooruitzichten van hun club delibe reer en. De een zei; mijn. club staat er best ,%oor, want die heeft zes wedstrijden achter tien rug en er vijf van gewonnen en maar één verloren. De ander zei; mijn club staat beter, Want die heeft nog maar één verliespunt- Dat laatste was juist, maar die club had tiog maar één wedstrijd gespeeld en daarbij de punten met de tegenpartij gedeeld. Ik maak me nog niet ongerust over de rekenkunde van minister De Wilde, al meenen 9 financieele meesters, dat zijn begrootings- nitkomst met 137 millioen te laag becijferd is- Het verschil komt tenslotte voort uit een tegengesteld inzicht inzake datgene, wat dade lijk en ten volle behoort te worden bekostigd toit de gewone inkomsten en wat in zijn lasten over meerdere jaren mag worden verdeeld. In theorie kunnen de negen meesters het Jgrootste gelijk van de wereld hebben, maar de practijk stelt zijn eigene eischen- 't Is in de staatshuishouding als in elke andere; koopen op afbetaling is niet de hoogste wijsheid, maar kan soms noodig zijn» Het stemt altijd wat wrevelig, als men schen, die zelf „dik in de bullen" zitten, an deren soberte prediken. Ja hm! in het Wél te begrijpen eigenbelang der armen zelf- Natuurlijk! Zoo zeggen 't ook thans de negen- De Jfoonen zijn nog te hoog, de steun, is te rooyal- Zóó althans bedoelen ze. De productiekos- tnoeten worden gedrukt- Wat zal ons dat helpen, gelet op het autarkisch streven in het buitenland? Men wil daar nu eenmaal de producten van elkaar niet koopen, zelfs niet, zooals de marktkoop man het uitdrukt, al legt men een rijksdaalder toe op elk artikel van een dubbeltje! De binnen]andsche markt is het voornaamste afzetgebbied geworden voor onzen landbouw en voor onze industrie. En zal het nu hoogste wijsheid moeten beteekenen, als we door la gere loomen, nóg minder steun enz-, de bin- penlandsche consumptie gaan drukken? Zeker dé staat moét rêh tct leniging van de crisisnooclen, door steun en de geforceerde uitvoering van groote werken, in de schulden steken steken, maar het is toch juist, dat de ontwikkeling der staatsschuld afwijkingen mag en moet vertoonen mét de ontwikkeling der conjunctuur, dalend dus of óploopend met deze laatste? In de jaren van hoogconjunctuur is onze regeering sterk bedacht geweest op aflossing der openbare schuld en op het potten van reserves- Wat dét betreft kan ons land een vergelijking met alle andere landen doorstaan- XLIV Pennetje slaapt- Op eeri volkomen rustige plaat9 heeft.ie zich een aardig bedje gespreid- In den bijenstand van buurman, onder een van de bijenkasten, daar, waar bet dus goed droog is en blijft, daar heeft-ie stroo en hooi en verdorde bladeren bij elkaar gesleept in het kuiltje, dat hij gekrabt had, <en toen ia Pennetje lekker z'n winterdutje begonnen. Hij is goed onder z'n dekentje gekropen;, en als ge dat hoopje ruigte zaagt, ge zoudt zeker niet vermoeden, dat-ie daar verscholen lag, Pennetje, de Egel. Een stekelvarken, zooals-ie in sommige streken van ons vaderland wordt genoemd, een stekelvarken is.ie niet, al heeft z'n kleine kopje met z'n stompe varkenssnuitje wel eenige overeenkomst met een dikhuid- Het echte stekelvarken is een buitenlander, dien we te zoeken hebben in de landen rond om de Oude Wereldzee en die met z'n dunne pennen van 25 c-m'- lengte op z'n meer dan een halven meter lange lichaam niets, totaal niets op ons kleine Pennetje gelijkt. Nee, Pennetje i9 onze egel, al heet-ie dan ook in 't Noorden van ons land honderd maal Stiekelbaarch ,en Svvieniegel. Pennetje slaapt, want het is in den laten herfst- De winter in misschien in; aantocht. En z'n disch is dan niet zoo goed meer voorzien. Hij houdt niet van landverhuizer en ,wat zal hij dan beter doen omtrent dezen tijd „onder zeil" te gaan? I In lente en zomer en in 't begin! van den herfst heeft-ie een vetten tijd meegemaakt. Sprinkhanen, mestkevers, meikevers, dikke torren, larven, weekdieren, daaraan heeft- ie zich overvloedig te goed gedaan. Zoo tegen den avond kwam-ie te voor schijn. Dan werd-ie het minst gestoord in z'n jachtbedrijf en dan was het juist de tijd, waarin al het klein gebroed z'n nachtelijke zwerftochten begon. Behalve deze verschillende gerechten van Pennetjes maaltijden, zoudt ge op z'n menu kaart ook vinden; kikkers, zoo versch aange pakt, ondanks hun hevig tegenspartelen, en desnoods, maar niet van harte; de trage, onaangename padde Als echter in z'n nabijheid het gepiep van! een grauwgrijs muisje wordt vernomen, of als z'n snuffelend snuitje den reuk van zoo'n kleuterke heeft gekregen, dan Loopt Penne tje de zever in z"n baard, want dan is het spekkie voor z'n bekkie. En het is bewonderenswaardig met welk een snelheid Pennetje op deze lekkernij los schiet- Z'n gang is daarbij eenigszins schom melend, zoo 'n ietsje van links naar rechts, maar 't lot van Knagelijntje is beslist- Merkwaardig mag het ook! heeten, dat Pennetje voor den vergiftigen adder niet uit den weg gaat. Integendeel. Plij zal het beest met bijzondere strijdlust aanvallen. En al wordt.ie nu en dan in z'n gezicht gebeten, Pennetje schijnt van deze levensgevaarlijke injecties geen hinder te hebben. Zoodra de kans schoon is, wordt de adder verslonden en Pennetje gaat rustig zijns weegs. Toch mogen we, als we Pennetjes doopceel lichten, niet alles op z"n creditzijde vermelden- Dat-ie kikkers verslindt, die toch voor on9 nuttige insecten-verdelgers zijn, is niet in z'n voordeel, evenmin al9 dat-ie regenwormen consumeert. De slakken, - nou ja, die gunnen we hem, en van harte! Maar ook onder de vogels, die op den grond broeden, houdt hij naar onze meening een ver van geoorloofde opruiming. Broe dende kippen berooft.ie van haa'r eiers en zelfs de kuikens haalt-ie onder moeders vler ken vandaan. Evenwel, ik had nooit last van z'n on deugende streken en daarom heb ik hem steeds in bescherming genomen. Als wezenlijk gevaar voor hem dreigt, dan is 't bekend, dat de egel zich ineen rolt tot een bal. Hoe hij dat kunstje klaar speelt Vanaf z'n kop langs de buikzijden en tot aan den staart loopt een ringvormige spier. Trekt Pennetje die samen, dan gebeurt het; 't is, alsof het geheele lichaam in een zak geschoven wordt en tegelijkertijd worden de talrijke stekels dreigend opgericht- Nu is 't voor ons werkelijk niet gevaarlijk z'n aanraking dan ook niet als een zachte Pennetje voorzichtig op te nemen, ai voelt dierenpels- Maar als Karro hem in deze positie ont moet, dan mag die afdeinzen met een be- bloeden bek. De vos is voor hem gevaarlijker vijand- i Die rolt hem in een waterplas, en omdat Pennetje daarvan een hartgrondigea afkeer heeft en zich dan zoo spoedig mogelijk uit de voeten maakt, wordt-ie Reintjes buit- Nou, en. Car'.ir.eke en haar familieLedcn ver smaden evenmin een egelboutje- In Maart, als de Winterslaap is geëindigd en onze knorrige eenzame de rimpeis cp z'n kopje heel ernstig nadenkend gefronst beeft, dan bruist het ook in zijn bloed, dat voor hem de plicht bestaat om te zorgen voor een nageslacht* Daar ook een vrouwelijk Pen. neke van t zelfde gevoelen is, wordt de ver bintenis spoedig gesloten, en het bedje voor het a-s- kroost gespreid. Een zestal jongen Kgt weldra in het wiegje en reeds 24 uren! na de geboorte bezit het kleine grut een aan tal witte stekeltjes- Zoodra de jongen de grootte hebben van een vuistje, worden ze door de ouden mee genomen ter jacht- Lang duurt deze periode! echter niet* Weldra gaat ieder zijns weegs en Pennetje begint opnieuw z'n eenzaam leventje. GEBOREN: Pieter Christiaan, z- v- J* W> A* v- d. Kluit en T. Kroes, Bartolottilaan 25; Anne Marinus, z- v. A- M- Broeckman .en A. M,- Hage, Pr- Bernhardlaan 8b. ONDERTROUWD: C. Tak, 30 jr-, brand stof fenhandelaar, Vondellaan 17 en C. A- van Veen, 34 jr-, A'dam; C. M* Visser, 28 jr., timmerman, Molenstr- W-Z- 24 en M- Hil- horst 25 jr-, Smitsweg 42; W- F. Jacops, 42 jr-, sergeant vliegtuigmaker, Stationsweg, 1 en C* H. Majoor, 24 jr., Beukenlaan 19« GEHUWD: C. Wolfsen, 36 jr., kleermak'er en M- H. Nijman, 41 jr., Molenstr. W-Z. 7; A- G. Kamp, 45 jr., koopman en T. Wille, 39 jr-, Wilhelminalaan 19; G. Ver woerd, 20 jr-, fabr. arb. en A. v« Steeg, 22 jr., Baarn, Padangstraat 28- OVERLEDENEleonora Plenrika Gilliéron, 72 jr., wed. van C. A. Venema, Ejnmalaan 10; Comelis Johannes v« Bezooyen, 73 jr., wed. v. G. Tromp, Pr. Bernhardlaan '25 Everdina Catharina Dekker, 78 jr., wed. v- G. Willemse, Postweg 22; Hendrik Hofstra, 24 jr-, ongeh-, v. Lyndenlaan 30; Alberta Bentum, 73 jr-, ,wed. v- J. M,« A, ,v> Nes, Oranjelaan 13- bijHoofdpijn, Kiespijn, Zenuw* pijnen, Maandbezwaren, Rheu- matiek, Koorts, Griep, Spit, Lusteloosheid, Gevatte Koude. Een beter kou- en pijnverdrijvend middel, dat snel ler en gunstiger werkt dan „Mijnhardtjes". is niet denkbaar. Na het innemen van een „Mijnhardtje" voelt U de hevigste pijn terstond wegzakken, terwijl ze enkele minutenlatergeheelverdwenenis. De pijnverdrijver bij uitnemendheid. 1 „Mijnhardtje" 5 ct. 12 „Mijnhardtjes" 50 ct. WlfWIgVUttüW'^ 1 GEVESTIGD: E- E. Harmsen inw., Burg. Grothestri 7 v. Eindhoven; A- G. Karssen inw., Talmalaan 35 v- H'sum; M. A. de Kwaadste- niet inw-, Soesterb.str- 125 v. R'dam; W- v- Traayenhove inw-, Soesterb.str. 125 v. Axel; G- v, 'd. Gried.Sterk, Amersf.str. 67 v- Drieb*- Rijzenburg; N. P. v. Leeuwen inw., Steenhoff- str- 50 v. R'dam; P. A. Boogerman, Lucht - vaavtafd- v- Den Haag; P. J. v- Seist m. g., Birkstr- 17 v. A'dam; P. Wijnstok m. g., Kerkpad Z-Z. 33 v. A'dam; S. A. Wesscling, Mendelssohnlaan 4 v- A'dam; A- Terpstra, idem; H- v- d. Brink inw., Birkstr. 63 v- Barneveld; F- Baarns m. k-, Braamw. 108 v- - A'dam; J- F. H. G. Baarns inw., idem; Wed- H- M. van Es-Vogelwiesche m- d., idem; D. S- M. de Ruyter inw-, Soesterb.str. 125 v. Asd; J. F. de Laat inw-, Lt. Koppenlaan 4 v- Asd; M. E. O. Flader inw., Vosseveldlaan 26 n- De Bilt; M. J. Broers-Haarmans m. k., Kon.laan 160 v. Woerden; P. Berendse inw., Birktstr 83a v. A'foort J. v. d. Nat inw., Hartweg 6b n. Den Haag; W. PI. Boomgaard, Talmalaan 35 v- Rheden; E. N. Griep inw., Stadhouderslaan 17 v- Goes; PI- Kuiper inw-, Laanstr- 17 v. Baarn; A. de Waal Malefijt inw-, Amersf-str. 95a v. Ned- Indië. VERTROKKEN: M- Boon m. vr-, v. Bcck- ringhstr- 13d n« H'sum, Soestdijkerstr-w. 56; C- W. Boon, v. Beckringhstr. 13d n. R'dam, Gr. Plilledijk 412b; A. Ebbelaar m- vr., v- O- Utr.w. 4 n. Baarn, Rozenstr- 4; C. A* v d. Eshof, v- Banningstr. 42 n. A'foort, Nar» cisstr- 13; M. G. de Beer, v. Klaarw.weg 60 n. Utrecht, A'damschestr.w. 50; G. J- Go- vaars, v- Vosseveldlaan. 28 n. A'dam, Stadh. kade 7; T. de Jong m- vr-, v. Soestercngw* 23 n. Den Haag, P. Buysstr. 14; E. v. Ree m- g., v. Komlaan 144 n. Utrecht, Crocselaan 168; J- Th- Ronnenbergh m- g., v. Birkstr-. 17 m. PIaarl.meer, Schipholdijk 19S hs; A. E- Janssen m- g., v. Vosseveldlaan 30 n- Ned. Indië: J. J. Biil. v. Wilhelm-laan 22a n. A'dam, Prinsengr- 2341; J« Schellevis, v. den Blieklaan 67 n. H'sum, Veerstr- 33; G- J. Stuivenberg m- g-, v- Kerkdw.str. 14 n. H'sum, Bakkerstr- 12; B. W* v. Oostrum, v. Birkstr- 63 m. Baarn, Groeneveld 7; D. de Roos m. g., v- Bartolottilaan 45 n. Ned. Indië; G. N- v. Leijden m- g., v. A. Paulownalaan 23 n. Ned. Indië; PI- H- Verwoerd m- g-, v. Kerkpad Z.Z. 26 m. Ned. Indië;; J. J. C. de Boer m- vr-, v. Amersf.str. 80 n. Zeist, Lyceumlaan 31; J- F. B. M. Schupper, v. den Blieklaan 23 n. Plillegersberg, Kleiweg 109; Th* R- Bak ker, v- Luchtvaartafd. n. Nijmegen, Arkstee, str. 1; W,. v. Oostenbrugge, v. Postweg 70 n. Zeist, Bethanielaan 9; E- S.. v. Merkesteyn, v. Rembrandtlaan 5 n- Zeist, Soestd-str-weg 6; J- D. F. Was, v. Van Lenneplaan 66 n- N. Amerika; Wv C. Ritmeester, v. Soesterb. str. 118 n. A'dam, Willemsparkweg 90; P- Mobach, v- Verl. Talmalaan 23 n. Jutphaas, Kanaalweg 24; P- F. Bruinsma m. g., v. den Blieklaan 25 m. Haarlem, Boekerodestr. 15- VERHUISD: W;. J. Hogerhorst m'. g-, van Kon.laan 59 n. Bakkersw. 10; J. H. Sar m- g-, v. Amersf.str. 29 n. Amersf-str- 80; H* J- H- Nijhuis m. g., v. Kon.laan 71 n. Korteweg 17; H. M. Reulen m. g., v. Kon.laan 93 n* Beetzlaan 42a; Wed. J- Reulen, idem; C- v- d. Berg m. g., v- Julianalaan 30 n. Van Weedestr. 43; G. v. Rooyen, idem; G. Betlem, m- vr., v. Birkstr. 26c n. Talmalaan 21; G. J* Westerveld m. g., v. Schout enk axnpw. 71 n. 67; J. Noman m. g., v. Schoolw. 18 n. Klaar- w-weg 36; J. L. v. d- Lichte m. vr., v Stadh-laan 130 n. Wilhelrn.laan 15; A. M. du Mee, v- Laanstr. 50 n. B. Grothestr. 11a; A* L. A. ten Bosch m. g-, v. da Costalaan 7a n. 7; J. H. Beyers m. vr-, v. Heuvelweg 32 n. Stadh .laan 100; Wed. H. J. v. d. Kaay- de Weerd, idem; J. A* v. Oest m. g-, v. Kon.laan 94a n. B. Grothestr. 23; H. J. van Houten m'. vr-, v- Van Lyndenlaan 12 n. Vos seveldlaan 15; J. C- Hendriks, v- Soesterb.str. 21 n. Banningstr. 43; M- M. Hendriks-Vogel m- k., v. Soesterb.str. 21 n. 35; J. R* Wagt m!- vr., v. Kerkpad Z.Z. 76 n. Stadh-laan 130; A- J. v. Mierlo, v. Ossendamw. 53 n. Rem brandtlaan 19; J. B- v* d. Valk m- g., v Verl. Postw. 59 n. 32; M. Valet, v. Lange Brinkweg 56 n. Beckeringhstr. 13a. 't Was in April, dat de Middenstands-fede ratie in onze gemeente een verkoop-actie in zette en ongeveer gelijktijdig een waarschu wend woord aan de winkeliers richtte, om niet deel te nemen aan de actie, welke door het Soester Advertentie-nieuws was georganiseerd- De uitgever gebruikte deze actie om ad verteerders voor zijn blaadje te winnen en dezen voor langen tijd aan zich te binden. Om de zegels voor deze actie te verkrij gen moest men n-1. adverteeren en de uitgever wist maar al te goed, dat wanneer een win kelier eenmaal met uitgifte van zegels was begonnen, een stopzetting niet meer moge lijk was- Dit waarschuwend schrijven van het Fe deratie-bestuur beviel den uitgever maar half, waarom hij in twee, op één dag uitgege ven groote circulaires zijn hart luchtte tegen dit Federatie-bestuur. Het feit, dat de Gecombineerde Soester Bla den en De Soester in de circulaire van de Federatie waren genoemd, was voor den uit gever, den heer Koenders, blijkbaar aanleiding om in het eerstvolgend nummer van zijn blad, ook tegen de uit evers dezer bladen bladen van leer te trekl e en wel op gen zoodanige wijze, dat bedoelde uitgevers zich verplicht zagen een aanklacht bij de Justitie tegen K* in te dienen. Deze zaak diende Vrijdag, te Utrecht voor Politie-rechter, Mr- Plugge. Als de heer K. in de beklaagdenbank heeft plaats genomen, wijst Mr- Plugge K- er op, dat zijn strafregister nu juist niet zoo aan genaam aandoet. U is, aldus Mr. Plugge, reeds eerder veroordeeld voor bedrieglijke bank breuk, voor oplichting, voor fraude met de omzetbelasting enz. j Ook nu moet U weer terecht staan voor een ernstig feit. In Uw blad zegt U ten aan zien van de uitgevers van „De Soester Cou rant'" en „De Soester": „Wij zouden het publiek de meest schunnige dingen kunnen vertellen, zoowel op zedelijk als moreel ge bied, over U en Uwe trawanten" Het is zeer begrijpelijk, dat hierna de beide uitgevers een aanklacht tegen U hebben in gediend. Deze beide personen, als getuigen gehoord, verklaarden, dat K. geen middel onbeproefd laat, om zijn blaadje ingang te doen vinden en zich daarbij niet ontziet de meest leclijke din gen te zeggen van een ieder, die, naar hij meent hem in den weg staat- De officier van Justitie, Mr- Zijlstra, noem de het een zeer ernstig feit, dat, zonder eenigen grond, menschen op deze wijze in het publiek worden besproken. Spr. had dan ook het voornemen uitsluitend gevangenisstraf te eischen, maar wil zich voor ditmaal nog be palen tot de hoogste, voor dit geval te stel len boete n-L f 300-subséén maand hech tenis- Het recht tot het spreken van het laatste woord is aan verdachte Iv-, die begint met de mededeeling, dat bij r.immcr de bedoeling heeft gehad, bedoelde uitgevers te beleedigcn. Ik ken, aldus spr-, beide personen iniet eens. Dat beleediging of anderszins nimmer in mijn bedoeling heeft gelegen, zal U blijken, wanneer ik XX de gang van zaken uiteen ea zetten. Spr. leest dan 'eenige zinsneden voor uit andere bladen. Ten gevolgen van een en an» der, aldus spr., heb ik geschreven, dat ook! ik de meest schunnige dingen op zedelijk! en moreel gebied zou kunnen vertellen vaal beide personen. Maar in deze uitdrukkingen; schuilt geen beleediging of iets van dien aard*1 Ik schreef, dat ik dit zou kunnen doen. maar ik deed het toch niet. Als IC hierna verder gaat, verzoekt Mn Plugge hem, zich tot de zaak te bepalen, Ik heb dit noodig te zeggen, aldus K- om U een goed inzicht te geven in het voor spel en voortgaande zegt hij, dat reeds drie of vier bladen" in Soest ten gronde zijn gegaan, en men er blijkbaar op aanstuurt, dat ook zijn blad gaat verdwijnen- Ook nu laat hij zich niet weerhouden door het aanhoudend verzoek van Mr. Plugge, om bij de zaak te blijven en zegt, dat Weihouder Gasille, oud-redacteur van en thans nog be. langhebbende bij „De Soester", als loco-bur gemeester, zoo ver ging, dat hij een waar-; schuwing tegen hem in de plaatselijke bladen, liet opnemen. Dan is het Mr- Plugge genoeg en deze snijdt zijn betoog af, met de opmerking, dat dit alles met de zaak niets te maken heeft. Mr- Plugge zegt dan, dat beleediging en smaad in deze aangelegenheid onomstootelijk vast staan en na nog op deze slechte han deling te hebben gewezen, zegt laatstgenoemde bij oplegging van straf rekening te willen, houden met de slechte omstandigheden, waar in verdachte verkeert, waarna hij K. veroor deelt tot een boete van f75subs- 29 dagen hechtenis. Als Mr. Plugge hierna verdachte nog deit riaad geeft zich in de toekomst beter te ge dragen, is laatstgenoemde het blijkbaar niet een9 met den Politierechter, hetgeen hij tot uiting brengt in de woorden, dat er voor hem ook nog hoog er beroep open staat- Aan dit muisje zal dus nog wel een staartje groeien. BAZAR CHR. SCHOOL, f. SOESTERBERG. Naar wij vernemen heeft de bazar ten, bate der Chr. School, voorïge week gehouden, netto opgebracht ruim f700-Een mooi succes. In de gehouden verlotingen zijn de prijzen| gevallen op de navolgende nummers: Groote verloting; 8, 10, 28, 99, 114, 173, 211, 243, 339, 371, 435, 475, 499, 512, 542, 591, 603, 649, 698, 747, 750, 755, 758, 798, 852, 854, 870, 908, 947, 978- Kleine verloting; 43, 93, 168, 202, 273, 337-, Beatrix-pop58- Theeservies; 260» Roosjesboom: 33- Sprei: aantal bonnen 255- Cassette: langte touw 27-15 Meter-* 'I KATH- KRING, SOESTERBERG Zondag 20 November, zal in „Huis tcn Halve" door de Kath. Kring „St. Carolus" te Soesterberg ,een uitvoering gegeven worden; voor de leden. Medewerking zal verleenen de TooneelvcrJ eeniging „Ernst en Luim" uit Zeist, welke het kluchtspel: „De weggeloopen-Bruid" zal opvoeren. Burgem. Grothestraat 30 Telefoon 363 Soest GEDIPL. OPTICIEN. Voor het maken van Uw BRIL, ook volgens recept van H.H, Oogartsen, een vertrouwd adres TENTOONSTELLING- Zondagmiddag werd in „Huis ten Halve'1, te Soesterberg door den ZeerEerw. Heefl Mocking de tentoonstelling geopend van dé vervaardigde goederen door de Missie-naaii kring St. Theresia. Met een hartelijk woord prees spreker het werk voor dit goede doelj namelijk kleederenj vervaardigen voor de Missiën en prees ten| zeerste het werk van de presidente, Mej- Van' Bergen Henegouwen. Hierna werd een rondgang gemaakt langsï de verschillende stands, waarop veel moois te zien was- Den geheelen middag en avond was er druW bezoek. Ook voor de attracties was veel langstelling- 15-JARIG BESTAAN DER VRIJWILLIGE BRANDWEER TE SOESTERBERG- Op 13 December 1938 zal het 15 jaar ge leden zijn, dat de Vrijwillige Brandweer te! Soesterberg werd opgericht- In verband hier« mede is van de zijde der burgerij het plan! opgevat om dit feit op sobere, doch passen-1 de wijze te herdenken. Zoo wórdt, de tijds-j omstandigheden in aanmerking genomen, hier4 bij niet gedacht aan een feestavond, maar wel aan een intieme huldiging, die uitdrukking] geeft aan de sympathie der burgerij voor, haar onvolprezen Brandweer. Deze vereent is gewis een der populairste van deze plaats en heeft gedurende haar T5-jarig bestaan zoo-j veel en vaak zeer zwaren arbeid ten alge-* meenen nutte verricht, dat zulks inderdaad niet hoog genoeg te waardeeren valt- Daarvart is iedereen op ons dorp overtuigd -en niemand] zou dan ook zonder meer dit jubileuu\ wiLl len laten passeeren. J-l. Maandag werd in hotel „Huis ten Halve" door een commissie van voorbereiding1 een openbare vergadering belegd voor eel nadere bespreking van gemelde plannen.

Soester Courant | 1938 | | pagina 2