j. H.A.RU afweï ELEGANTE MIDDAGJAPON 527 HOEDEN WINTERMANTELS ONS PATRONEN HOEKJE. Sukretten I .jUjJJIMiJ... I HUT BgSTEUJEH VAN PATRONEN Patronen van in deze rubriek voorko mende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkregen bij „Het Practisch Mo deblad" Postbus 36, Den Haag, Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt, mdien niet anders staat aangegeven, 0.58 Betaling steeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel. maak zelf cadeautjes voor ST. NICOLAAS. Met rasse schreden nadert de St. Nicolaas- tijd. Dan gaan we weer denken aan ca* deautjes, vooral voor de kinderen. W»1 Is er eigenlijk aardiger, dan dat men die ca deautjes zelft maakt? Het maken van pop- penkleertjes b.v. is niet moeilijk, als U maaT eenigszins wegwijs wordt gemaakt Dit doet nu onze modepremie, waarin ver schillende leuke dingen, geschikt voor St. Nicolaas, staan. De premie wordt gratis aan allen lezeressen toegezonden, als zij even schrijven aan de Redactie Damesrubriek, Postbus 36, Den Haag, onder bijsluiting van tien cents aan postzegels of per giro op postrekening 191919 van de Knippa'ronen- dienst te Den Haag. De silhouette, die de mode aangeeft blijft slank kleedend en past zich aan ieder figuur aan, d.w.z. voor slanke en meer ge zette dames zijn er verschillende modellen, die aan bepaalde eischen voldoen. D-j enorme veel heid van weefsels, de rijkdom van kleuren en de garneeringen maken, dat wij de mode-ontwer pers alleszins dankbaar kunnen zijn. Hoe geheel anders is het as pect, dat de mode ons over de geheele linie biedt, dan meestal het geval is. De herfst, doch vooral de winter kenmerken zich vrijwel algemeen door een sober heid van kleur, die soms wel eens gedrukt kan werken. Thans is hiervan geen sprake en alles werkt er toe mede, om te trach ten een levendig geheel te vor men. De herfstcollecties zijn uitge komen met een symphonie van kleuren, die het oog boeit en het harte boeit! We zullen hier van binnenskamers genieten, nu het ons niet meer gegeven is in tuin of op balcon te zonnen en verhoogen de wintersche gezel ligheid door thee-bezoek te vra gen en te brengen. Waar men het oor ook te luisteren legt, overal is men verrukt over d e Mode, die tevens zoovele moge lijkheden biedt om een ietwat stemmige japon, door allerlei kleine details op te fleuren. Al tijd blijven japonnen of, beter nog, het geheele kleedingstuk, iets, dat zich aan persoonlijkheid moet aanpassen. De coupe van de mantels heeft zich in zooverre gewijzigd, dat zij in de taille en over de heupen geheel aansluiten. Naar den zoom toe worden deze lange modellen iets wijder, alhoewel men geen klokkende on derlijn krijgt. De sluiting is nu eens in het piidden, dan weer op zij,, doch zeer veel wordt een onzichbare sluiting toegepast, Waarbij aan den binnenkant van het rechter voorpand een beleg met knoopsgaten is ge- jtikt. Overeenvoudige sportieve modellen, zooals onze afbeelding aangeeft, kan men desver kiezende een ceintuur dragen, doch poodig is het niet. Gekleede mantels heb ben géén ceintuur, doch meermalen wordt de taillelijn gemaskeerd door Ingezette bie zen, of smalle nervures, stiksels e.d. afwer kingen, die inderdaad een mooie garneering je ven. De meeste mantelkragen zijn tamelijk In de eerste plaats voor de lange spor tieve mantels, die zonder bont worden afge werkt en steeds in rustigen toon worden gehouden. Verder vindt men de veel meer sprekend groene shawl en dito garnituur lange mantels, die met effen rokjes gedra gen worden. Nieuw zijn de vesten met aangeknipte cape eveneens van geruiten wollen weefsels. De sportieve mantels worden meestal met aardige shawltjes ge dragen, die vooral bij een stemmig gekleur de mantel wel een beetje gedurfd van toon mogen zijn. Kiest men bij een bruine man tel b.v. een dito kleine hoed, dan zal een sprekend groene shawl en dito garniteuur op de hoed een levendige note aanbrengen. De mode vraagt sterk contrasteerende de tails, waardoor het aspect der veel somber der kleeding dan in lente en zomer in hooge mate opgefleurd wordt. plat, andere weer iets hooger tegen de hals, terwijl bont en bonstoffen een voorname garneering uitmaken. Nieuw zijn de kra gen van bont, die chabot-achtige werking, zooals het linker model aangeeft, dat van zwart velours de la ine of laken gedacht is met garneering van Astrakan, Breitschwanz of Sealskin. De gekleede mantels blijven meestal zwart, soms ook donker blauw, doch bij de sportieve modellen is de keuze veel grooter, want behalve vele mooie tinten warm rood, groen en bruin ziet men aller lei fantasie weefsels met strepen ingewe ven (diagonalen) verder noppé, waarbij dikke draden tijdens het weven worden in gewerkt en nopjes vormen. Verder ziet men veel bouclé en tweed. Laten wij echter niet de ruiten vergeten, die zoo'n belangrijke plaats voor zich eischen. Ten slotte nog een enkel woord over de beide andere mantels, n.1. de middelste is niet uitgesproken sportief en heeft een aar dige kraag en garneering aan de zakken van konijnenbont, dat electrisch geschoren en geverfd in de gewenschte kleuren de duur dere bontsoorten vervangen kan, indien men over een beperkte beurs beschikt. De rechter mantel is warm van kameelharen stof gemaakt, kan echter ook van tweed een geslaagd geheel geven. Indien men bang is, dat een mantel bij zeer koud weer niet voldoende warmte biedt, kan men er een losse bonten voering inknoopen, waar voor ook bontstof zich uitstekend leent. Een tussch en voering van flanel of gewat teerde stof is evenals stevige voering zeer aan te raden. WAT ZAL DE MODE ONS BRENGEN? Voor de koele herfstdagen zullen we gaarne soepele wol len stoffen verwerken, die echter nog niet bepaald een ?Cht winterschen indruk ma ken. Veel hangt bij de keuze van het materiaal af van de kleur, die dank zij de groote verscheidenheid met zorg ge kozen kan worden. Wie wat zuinig te werk moet gaan zal echter goed doen om zwart of donker blauw te kiezen, waar door een geheel kan ontstaan, dat verschillende mogelijk heden biedt. Het zal volstrekt geen somberen indruk behoe ven te maken, indien men de garneering in levendige kleu ren weet te kiezen. Zeer mo dern is het zelfs om twee kleuren op één japon te dra gen b.v. zwart met groen en vermiljoen-rood. Gekleurde garnituren, die even in de halsuitsnijding worden ge hecht met rijgsteken kunnen omgewisseld worden. Schot- sche zijde is eveneens een ma teriaal, waarvan dankbaar ge bruik gemaakt wordt b.v. voor een pas en ceintuur. De beide japonnen, die onze schets aan geeft maken een totaal anderen indruk, al hoewel het verschil alleen in de garnee ring zit. Links de aansluitende japon met opgestikte naad in het midden met een aar dige afwerking met tres in de kleur der stof afgebriesd en afstekende knoopen in de kleur van de ceintuur. Haalt men er de knoopen af, dan rijgt men met onzichtbare steekjes een zijden garnituur in en maakt een moderne lange sjerp, die aan de uit einden franje heeft. Trouwens, wanneer men zijn oogen eens rond laat gaan langs de modewinkels, dan komt men op menig aar dige gedachte, die telkens eenige veran dering mogelijk maakt. We noemen slechts de aardige corsages van veeren, bloemen, kleine bosjes vruchten, zelfs allerlei zeer aparte houten sieraden ziet men bij wijze van broche dragen. Voor meer gekleed noe men wij de byouse uit kleine schitterende steentjes samengesteld, waaronder men o.a. gazellen, pauwen, bloemenmandjes e.d. vindt en ten slotte de in gekleurd email uitgevoerde sieraden in natuurlijke kleuren, zooals o.a. takjes hulst, wilde rozen, trosjes bessen. De verscheidenheid in sieraden is groot en ten slotte geeft de persoonlijke smaak den doorslag. Een feit is echter, dat juist de veelheid op het gebied van gar neeringen en sieraden het mogelijk maakt veel variatie aan een japon te brengen. Weinig had men kunnen den ken, dat de modellen van hoeden zich zoozeer zouden wijzigen, als thans het geval is. De zomer hoeden, veelal met platten bol, waren menigmaal uiterst moei lijk op het hoofd te houden, on danks het elastiekje. Het minste windstootje joeg de hoed de hoogte in en bracht groote wan orde in de sierlijk geonduleerde haren en krullen. De verande ring, die de nieuwe modellen thans hebben ondergaan, brengt menige vrouw even uit haar evenwicht, vooral als zij de hoog werkende toques ziet. Laten wij echter mogen zeggen, dat er zoo'n over groote keus van mo- dellen is, dat ieders smaak be vredigd kan worden, doch aan de aanmerkelijk hoogere bollen zullen wij allen moeten geloo- ven. Deze hebben trouwens het voordeel, dat ze het hoofd iets meer omsluiten en steviger zit ten. We zien hoeden van flu weel, vilt, bont zoowel in toque, baret als andere modellen, ter wijl de kleine kapjes evenmin afgedaan hebben. De trotteurs, vlotte modellen voor de mor genuren, die b.v. groen vilt met één lange rechte veer zoo aardig kleeden bij een bruin ensemble., ziet men veel evenals de cloche modellen. De rand dezer hoeden heeft een mooi gol vende lijn en aan vóór- en achterzijde naar omlaag gebogen. De tulband-modellen, die dezer zomer van bedrukte zijde gedragen werden, worden nu van fluweel gezien, dat zich eveneens mooi laat drapeeren. Heel soepel vilt wordt even gemakkelijk gedrapeerd als fluweel en geeft verrassen de effecten, terwijl op vele modellen de voles net vergeten worden, vooral op da kleine hoedjes staan zij coquet. Onze schets geeft enkele nieuwe model len weer, waarvan de bovenste en onder, ste zeer modern zijn. De eerste is van vilt en heeft aan de linkerzijde een paar om hoog gaande scherpe punten met lus en clips. Onderaan een rand van geplooide vilt, die het z.g. stralenkrans-model imiteert, n.L de sterk terug geslagen rand. Links een vil ten hoedje, dat zich speciaal voor sportie ve kleeding leent. De groote keuze van hoeden maakt het vaak moeilijk een beslissing te nemen, doch hier moet men zeer voorzichtig te werk gaan. Een smal gezicht zal een geheel an der model vragen, dan een breed, rond, waarbij een effect in de hoogte het meest flatteert of een cloche, die de lijnen ver zacht. Jeugdige gezichtjes zullen zich trou wens een ietwat uitzonderlijk model kun nen veroorloven, dan meer geposeerde da mes. Aangezien de hoed zoo'n belangrijk deel van het toilet uitmaakt, dient men wel de gelijk rustig te overwegen, welk model het meest flatteert. Indien de vensters door regen en wind: zeer vuil geworden zijn, kan men ze het best met water en een flinke scheut spiri tus zeem en, daarna met een doek na wrij ven, die niet pluist. Vuile ramen kan men vóór het zeemen reinigen met losgevouwen proppen courantenpapier. MEISJESMANTEL. Succespa'con VKK 2132. Prijs 30 cent •+- i 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Het manteltje dat bijzonder aardig staat van een klein zwart-wit, bruin-beige of blauw-wit blokruitje of piedde poule, geeft een mooi model aan. Glad bovendeel en eenigszins klokkende onderlijn. Garneering met fluweel of laken aan kraag en manchetten. Sluiting met vier knoopen. WENKEN. Indien men iemand een boek uitleent is het verstandig hiervoor een bewijsje te vra gen, b.v. naam van het boek, datum van uitleenen en ontvangst en handteekening van hem of haar aan wie men leent. Men doet dit niet alleen omdat men het boek in vijf van de tien gevallen niet meer terug ontvangt, doch tevens omdat men soms na verloop van eenige weken niet meer weet, aan wie men het geleend heeft. Men voorkomt de onaangename moge lijkheid de verkeerde persoon om een boek te manen, dat hij of zü, reeds lang terug gegeven heeft. Kleine ingezette zijstukjes aan de voor- en achterzijde. Gekleed is dit model o.a. van zwart fluweel. Patronen voor meisjes van 35 en 57 jaar. GEKLEEDE MIDDAG JAPON, Succespatroon VKK 2106. Prijs 30 cent -f- 0.30 voor adm.- en verzendkosten. Deze gekleede japon in tailleur model leent zich voor verschillende mooie tinten herfststoffen, terwijl de tint van het vest zich aan zal moeten passen aan de hoofd kleur. Bij zwart en blauw zullen wit, ivoor en crème op hun plaats zijn, bij bruin écru, crème en terracotta en ook groen. Het vest bestaat uit twee reepen zijde, die onder de V-vormige halsuitsnijding met een drukknoop sluiten. Mooi van lijn zijn de revers. Mouwen, die aansluiten om den pols en bovenruimte hebben. Knoopgarneering voorzijde en mouwen en ceintuur van de zelfde stof met eenvoudige gesp. Twee- baans, niet zeer wijde rok. Patronen in de maten 42—444648. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode* blad". Postbus 36, Den Haag, giro 20320a NAAM: STRAAT: PLAATS: Patroon No. ,,7^7% Maal Hierbij ingesloten t aan postzegeli. Indien u tevens het laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ont® vangen, gelieve u 10 cent extra ln te «lui ten. (Postzegels liefst van 1%, 0, 10 of 12 cent, doch niet vaa 6 cent). vrienden Beter van sma Neem eens ee Doctoren bevelen het aan Handig vest Alleen bij apo R SSTUUT, Dragis' ArcTS, Is van 22 ti November prachtig nw LANDHUI (ben-: suite, hall, kelderk ken en fl- tuin- Boven: v« wascbtafels, balcon, t v- trap. Huur slecht mud- m- inbegrip van ,lbevr- „Eigen Haard", PENSION aangebode leerd of ongemeubileerc lort Pension Duinhof. 148. Telefoon 2273. 4 Voor GELDBELEGG1 bewoning. Met f 1750. een dubbel landhuis en van Uw geld. Speciale dubbel landhuis centrur kerk. school, bushalte Huurwaarde f 516.—, f 5750.—, f 4000.— hy Te bevragen Woningbi Haard, Kerkstraat 31, S- Contact gezocht me TINGS-DESKUDIGE, ©p te treden als wetens seur bij industrie tot vei natuurlijke meststohen, der No. 1076 bureau v GELDBELEGI Pr- geldbeleggings obje landhuizen, twee of mee ikap, verhuurd op cont prijzen vanaf f3.500. i I POTHEEK beschikte rente, ook groote bedr pers en huurders betaler visie- Inl- Bouw- en YV Eigen Haard", Kerkstr. 1E KOOP AANGËBO derwagen, Speelbox m Odeon koffer gramapho blauwbranders. Soesterbt 148, Telefoon 2278, Gediplom. COS 1 UUMf beveelt zich beleefd aar maken en vermaken van en Kinderkleeding. Hartm Telefoon 2286 TE KOOP prima Teletc met ingebouwde luidspre stroom f25.Burgemees straat 39 Oude, meer dan 100 jaai Nederlandsche Verzeke schappij zoekt SOLIDE AGENTEN in de afd Inbraak. Billijke premies, visie. Br. No. 1100 Bur.^ Pr. nieuw BOVENHUIS nette3 stand, drie mooie 1 ken, f4.50 p. week mi (Van gas, wateren electra Eigen Haard, Kerkstraat Heeft U f700,— liggen? pen U daarmee een keur HUIS met gr. tuin, in cei selegen, bezorgen. Indeel Keuken, bijkeuken, bovei flaapk., kl. zolder. Te b Haard, Kerkstraat 31, So

Soester Courant | 1938 | | pagina 6