PORTRET DE INTERNATIONALE TOESTAND VAN DE WEEK VIJ UEZE WEEK IN NEDERLAND v_. Europa bereidt zich voor op het voorjaar. Men heeft geen vertrou wen ln de toekomst, dat bewijst reeds de steeds groeiende bewapening der mogenheden. Wanneer in de lente de zon de wegen doet drogen, dreigen nieuwe spanningen. En daar om trachten de staatslieden voor hun landen reeds thans de sterkste posi ties te betrekken om op alle even tualiteiten voorbereid te zijn. Polen hernieuwt zijn vriendschapsverdrag met Rusland', Chamberlain en Hali- fax zijn besloten naar Rome te rei zen; Japan stelt pogingen in het werk het anti-Komintern-pact uit te breiden tot een militair verdrag met Duitschland. De verwarring in Frankrijk. Hoe droevig is het in deze dagen van groote politieke gebeurtenissen met Frank rijk gesteld! Willen de menschen daar niet inzien, dat een innerlijk verdeeld Frank rijk bij diplomatieke onderhandelingen een positie moet innemen, die veel zwak ker is dan waarop het land reet.'; heeft. Juist op het oogenblik, nu Frnkrijks kolo niale en Middellandsche Zeebelangen op het spel staan, zijn de ministers van het land gedwongen al hun aandacht aan c.e binnenlandsche verwarring te besteden. In deze moeilijke dagen, waarin voor Frank rijk zoo veel op het spel staat, versolt met zijn tijd met heillooze politieke demonstra ties en houdt men de regeering af van do bergen positief werk, die zij nog tc ver zetten heeft. De regeering weet dan ook met haar positie nauwelijks raad. Eener zij ds neemt zij wel krachtige maatregelen, die hoop voor de toekomst zouden kunnen geven, maar anderzijds heeft zij door hnar bereidheid tot onderhandelen haar positie weer verzwakt. Dit heeft de ontevredenen aangemoedigd en daardoor wellicht is de algemeene staking tenslotte toch nog een feit geworden. Hierdoor heeft de verwar ring, waaronder Frankrijk in de laatste jaren voortdurend lijdt, weer eens een hoogtepunt bereikt. Voor het land is slechts te hopen, dat de staking niet het succes heeft, dat Jouhaux, Blum en hun aanhang er van verwachten. Maar zelfs indien het alles met een sisser afloopt, zullen weer millioenen francs voor volkomen nutte- looze dingen verspild zijn. Frankrijks vrienden in de wereld hebben wel reden tot zuchten. De Poolsch-Russische toenadering. De herbevestiging van het non-agressie verdrag tusschen Rusland en Polen en de andere bepalingen van het vriendschaps verdrag tusschen de beide landen is op geheel onverwachte wijze afgekomen. Feitelijk is niet meer gebeurd dan dat reeds bestaande beloften vernieuwd wer den, maar toch heeft dit niet slechts in de beide landen, maar ook in het overige Europa sensatie verwekt. Er wordt thans op gewezen, dat de wensch tot verbete ring van de betrekkingen tusschen Polen en Rusland kort geleden tot uiting is ge komen, toen Duitschland niet bereid scheen te zijn de houding van Polen te begrijpen bij de bepaling van de nieuwe grens met Hongarije. Men kent in War schau de Duitsche denkbeelden over de schepping van een zelfstandigen Oekrain- schen staat, die met Duitschland zou samenwerken. Voor Polen is dit een groot gevaar, want in dezen staat leven mil- loenen Oekrainers, die liever vandaag dan morgen de banden met Warschau zouden willen verbreken, terwijl ook de Oekrainers in Rusland wel niet afkeerig van een grooten, onafhankelijken Oekrainschen staat zullen zijn. Daarom is het, dat Polen bezwaar heeft tegen een min of meer zelf standig Roethenië in het kader van den nieuwen Tsjechoslowaakschen staat, waar de Duitsche invloed reeds tamelijk groot is. Roethenië zou wel eens de bakermat kunnen worden van een krachtige actie ten gunste van een grooten Oekrainschen staat. Gezien de groote belangen, die Rusland en Polen hier gemeenschappelijk hebben, is het te begrijpen, dat de beide landen verschillen van ondergeschikt belang ter zijde schoven en toenadering zochten. Anderzijds wordt het echter duidelijk, dat de rust in Midden-Europa nog steeds niet aangebroken is en dat men daar in de komende maanden nog voor vele verras singen kan komen te staan. Tsjecho-Slowakije kiest zijn nieuwen president. Groote sensatie heeft de Russisch-Pool- sche verklaring vooral ook in Tsjecho- Slowakije verwekt. Men vreest daar, na alle opofferingen, welke men zich reeds getroost heeft, dat het land alweer geen rust zal worden gegund. Overigens, heeft men in den nieuwen staat echter weinig gelegenheid zich met de buitenlandsch- politieke aangelegenheden te bemoeien. Men is in de eerste plaats verplicht zijn energie aan den innerlijken opbouw te be steden. De betrekkingen tusschen Tsjechen, Slowaken en Roethenen zijn thans op be vredigende wijze gei-egeld en men heeft zoo juist, overeenkomstig de gemaakte af spraak, Hadsja tot president van de fede rale republiek gekozen. Duitsch-Tsjechische overeenstemming-. De betrekkingen tusschen Duitschland en Tsjecho-Slowakije zijn in de afgeloopen week geheel geregeld. De grenslijn is de finitief vastgesteld. Over de bescherming der minderheden, over burgerrecht en op- tierecht is overeenstemming bereikt. De aanleg van een exterritorialen autoweg ter verbinding van Opper-Silezië met het oude Oostenrijk en van een Donau-Oderkanaal zijn besloten zaken. In Tsjecho-Slowakije zelf is overeen stemming bereikt tusschen Tsjechen, Slo-? waken en Karpatho-Oekrainers. Onrustig is het nog slechts aan de grenzen van Karpatho-Rusland, waar Hongaarsche en Poolsche vrijscharen zoodanig zijn opge treden, dat de Praagsche regcering het be sluit heeft moeten, nemen een gemotori seerde divisie naar dit gebied te zenden. De Hongaarsche regeering heeft alle Tsje chische en Slowaaksche kolonisten in het afgestane gebied uit het land gewezen, waarop de Slowaaksche regeering alle Hongaarsche eigendommen in beslag heeft genomen. In Hongarije zelf vond een scheuring in de regeeringspartij plaats; het kabinet Imredy bleef in het Huis van Afgevaar digden in de minderheid. NederlandDuitschland verboden. De voetbalwedstrijd, die 11 December tusschen een Duitsch elftal en het Neder- landsche zou worden gehouden, is door den burgemeester van Rotterdam, den heer Oud, verboden, omdat deze beducht was voor relletjes. De heer Lotsy betreurde dit besluit ten zeerste, daar hij zich altijd op het standpunt had gesteld, dat politiek en sport niets met elkaar te maken hebben. Naar aanleiding van het verbod heeft het D.N.B. in een communiqué o.m. het vol gende medegedeeld: „Indien burgemeester Oud zich thans genoodzaakt ziet, dit ver bod uit te vaardigen, beteekent dit een zwichten voor de onverantwoordelijke elementen, die .slechts het eene doel na streven: de betrekkingen tusschen Neder land en Duitschland te benadeelen. Dit zwichten van den burgemeester der groot ste Nederlandsche havenstad, welke haar welvaart voor een groot deel te danken heeft aan haar transitohandel met Duitsch land, heeft in sportief denkende kringen van Nederland teleurstelling en veront waardiging gewekt." Voor Antwerpen is dit besluit van mr. Oud een buitenkansje. Naar men weet, tracht deze groote concurrente van Rotter dam de gunsten der Duitschers te verwer ven, om zoodoende den Duitschen handel, die voor het meerendeel op Rotterdam is geconcentreerd, tot zich te trekken. Juist deze week zijn het Antwerpsche gemeente bestuur en eenige Belgische ministers de gasten van Keulen en Dusseldorf. Ze zullen zeker niet nalaten, mr. Oud's verbod bij de Duitschers uit te spelen ten gunste van hun eigen havenstad. Het besluit van mr. Oud zal voor Rotterdam op deze manier nog wel een leelijk schadepostje kunnen worden. Verder doet het afbreuk aan ons prestige tegenover het buitenland, daar het nu net lijkt of wij hier in Holland geen gezag zouden hebben om eventueele rel letjes den kop in te drukken. ROCKEFELLERS NALATENSCHAP. Tot groote teleurstelling van de op re cords beluste Amerikanen blijkt de na latenschap van wijlen den grooten petro- leumkoning John Rockefeller, die bekend stond als de rijkste man ter wereld, zeer tegen te vallen. De oliemagnaat laat een vermogen van „slechts" 27 millioen dollar na. Van dit bedrag, dat Rockefeller voor een deel aan zijn kleinkinderen en voor een deel aan het Rockefellerinstituut ver maakte, wordt het grootste deel onge veer 20 millioen dollar -door de succes siebelasting opgeslokt. HOUTLOCOMOTIEVEN IN FINLAND. De Finsche Staatsspoorwegen hebben be sloten, het verbruik van steenkool voor 1939 met 10 te beperken en in plaats daarvoor meer hout te gebruiken. In het loopende jaar verbruikten de Finsche spoorwegen ongeveer 180.000 ton steen kool. Een deel der steenkoollocomotieven, voorloopig 35 stuks, zal nu voor het stoken met hout worden ingericht. Ofschoon steenkool ongeveer 20 goedkooper in het gebruik is dan hout, heb >en de Finsche Spoorwegen om algemeene economische redenen tot dezen maatregel besloten. Voor sneltreinlocomotieven zal echter om technische redenen steenkool als brand stof worden gehandhaafd VIJANDIGE KRACHTEN IN BELGIË. Koning Leopold van België heeft een bezoek gebracht aan Koningin Wilhelmina en aan ons land, dat ongetwijfeld niet anders dan de aangenaamste herinnerin gen bij hem zal hebben achtergelaten. Des te pijnlijker doet het daarom aan, dat de gevoelens, welke hier te lande algemeen aan den dag zijn gelegd tegenover België, vertegenwoordigd door zijn Souverein, aan gene zijde van de grens lang niet alge meen worden beantwoord. Wij doelen hier op de „patriotards", die de spil Brussel-'s Gravenhage anders be- oordeelen, dan wij dit hier doen. Dat zijn de menschen, die zich niet ont zien in het Waalsch-separatistische orgaan van Abbé Mahieu en den Luikschen wet houder Truffaut, tevens lid van de Tweede Kamer, den koning aan te vallen, omdat zijn Nederlandschgezinde politiek niet hun goedkeuring kan wegdragen. Erger is evenwel, dat ook een groot regeeringsblad aan den vooravond van den dag, waarop de koning zijn reis naar ons land aanvaardde, de onkieschheid heeft gehad, een smadelijk, tegen Neder land gericht artikel op te nemen, dat levendig herinnert aan de dwaze Brussel- sche perscampagnes uit den tijd, kort na den oorlog, dat zekere elementen in België pleitten voor annexatie van ons Limburg en een deel van Zeeland. Dit onkiesche blad is „La Gazette". Men kan zich moeilijk voorstellen, dat leidende regeeringskringen met zulk dwaas ge schrijf zijn ingenomen, terwijl de liberale staatspartij er sterk door wordt gecompro mitteerd. Het blad gaat vooral te keer (bij monde van zekeren Rotsaert, die indertijd als deskundige deel uitmaakte van de Bel- gisch-Nederlandsche Conferentie, in 1919 te Parijs gehouden) tegen minister Patijn, omdat in het Voorloopig Verslag van Bui- tenlandsche Zaken te lezen staat dat voor loopig nog geen uitzicht bestaat op her ziening van het verdrag van 1839. Hieruit meent de heer Rotsaert te moeten vast stellen, dat op het Plein te 's-Gravenhage „de geest van Munster nog voorzit". Wat de schrijver zou willen is, dat Bel gië opnieuw zijn eischen van begin 1919 te berde zou brengen, ten aanzien van het Nederlandsche stroomgebied ende an nexatieplannen Het is werkelijk al te dwaas, en wij kunnen ons niet voorstellen, dat iemand zulk geschrijf ernstig zou op nemen. Maar men kan zich er toch ook weer niet anders dan sterk over verwon deren, dat een blad van de nog steeds machtige liberale staatspartij met derge lijke uittartingen aan het adres van Neder land durft aankomen aan den vooravond van den dag, waarop de koning zijn reis naar datzelfde land onderneemt. Er valt voor Nederland een leerrijke les te trekken uit dit geval, en wel deze, dat de grootste voorzichtigheid dient te worden betracht wanneer er sprake mocht zijn van het sluiten van bepaalde overeen komsten tusschen de beide landen. Im mers, uit het bovenstaande blijkt duidelijk dat ook in de liberale partij in België een fractie bestaat waarmede rekening moet worden gehouden welke zich niet zal ontzien om een pro-Nederlandsche politiek der regeering te dwarsboomen. Is het onder die omstandigheden niet ge- wenscht, om de banden met België voor loopig niet nauwer aan te halen, doch onze volle vrijheid van handelen te behouden? 20 JAREN ZUID-SLAVIË. Zuid-Slavië herdenkt op het oogenblik het feit, dat 20 jaren geleden het land in zijn huidigen vorm ontstond. Evenals iedere andere jonge staat heeft Zuid-Slavië, samengesteld uit het oude Servië en Montenegro en gebiedsdeelen van het vroegere Oostenrijk-Hongarije, in de eerste jaren van zijn bestaan groote moeilijkheden gekend. De betrekkingen met beyaalde buurlanden, Italië, Hongarije, Boelgarije, waren meer dan slecht. De zekerheid van den staat steunde slechts op de Kleine Entente en de vriendschap met het verre Frankrijk. Naar mate Frank rijks invloed op de Europeesche politiek verminderde, werd ook de positie van Zuid-Slavië, omgeven als het land was door vijandige volken, bedreigd. Dit was echter voor ue Zuid-Slavische regeerders, in de eerste plaats prins-re gent Paul en minister-president Stojadi- j novitsj, het sein om de bakens te verzet ten en een politiek te gaan voeren, die het land meer vrienden en minder vijanden zou verschaffen. Daarmede werd voor Zuid-Slavië een nieuw tijdperk ingeluid. De betrekkingen met Italië werden geregeld en op 25 Maart 1937 kwam te Belgrado het Italiaansch- Zuid-Slavische vriendschapsverdrag tot stand. Nadat reeds op 24 Januari 1937 het pact van eeuwige vriendschap met het na burige Boelgarije was gesloten, Grieken land en Roemenië met Zuid-Slavië ver- eenigd waren in den Balkanbond en de betrekkingen met Albanië een verbetering hadden ondergaan, bleef nog slechts de verhouding met Oostenrijk en Hongarije le regelen. Oostenrijk werd door den An- OSWALD PIROW. Het bezoek van den Zuid-Afri- kaanschen minister van Defensie en Economische Zaken, Oswald Pirow, aan verschillende Europeesche hoofd steden, reeds van belang omdat het in verband wordt gebracht met het koloniale vraagstuk, vraagt temeer de aandacht, daar het niet uitge sloten is, dat de Zuid-Afrikaansche bewindsman ook ons land nog zal bezoeken. Oswald Pirow werd in 1891 in Transvaal geborert als zoon van Duitsche emigranten. Onverschrok ken sportsman in zijn jeugd hij was een bekend bokser, zwemmer, gewichtheffer en ruiter zette Pirow eens zijn leven op het spel door een woeststroomende rivier in Oost-Transvaal over te zwemmen om op tijd op een verkiezingsver gadering te zijn. Na in Jura (Duitschland) te heb ben gestudeerd, vestigde Pirow zich als advocaat in Zuid-Afrika en begaf zich weldra in de politiek. In Juni 1929 trad hij als minister van Justi tie tot het Kabinet Hertzog toe als plaatsvervanger van Tielman Roos. Toen in Mei 1933 de colalitieregee- ring Hertzog-Smuts werd gevormd, werd Pirow belast met de porte feuilles van Landsverdediging, Spoor wegen en Havens. Met Generaal Smuts nam hij deel aan de econo mische wereldconferentie te Londen. Als elke krachtige figuur heeft minister Pirow in de Unie vrienden en vijnden. Zijn tegenstanders zeg gen, dat hij groote sympathieën voor Duitschland koestert en noe men hem den „Zuid-Afrikaanschen Hitier". Zijn aanhangers daarentegen beweren, dat hij evenals zoovele na komelingen van Duitschers in de Unie in de eerste plaats Zuid-Afri kaan is en bovendien de aangewezen man om de generaals Smuts en Hertzog op te volgen. schluss „geliquideerd", wat overigens de goede betrekkingen, die Zuid-Slavië reeds lang met Duitschland onderhield, niet on gunstig beïnvloedde, en Hongarije had reeds tevoren zijn voelhorens naar Bel grado uitgestoken. De Hongaarsche regeering heeft het wel aan de groote bekwaamheid van dr. Stoja- dinovitsj te danken, dat zij op de waar schijnlijk laatste conferentie van de Kleine Entente op 23 Augustus 1938 te Bied de militaire gelijkberechtiging toe- I gekend kreeg. Zuid-Slavië had zich ont wikkeld tot den bemiddelaar tusschen de verschillende naburige staten. Evenals de jonge man op zijn twintigsten verjaardag, wanneer hij mooie examens heeft afgelegd, met rechtmatigen trots zijg leven overziet en vol zelfvertrouwen nieuwe plannen voor. de toekomst smeedt, staat op het oogenblik dr. Milan Stoja- j dinovitsj aan het stuur van het door prins regent Paul gecommandeerde Zuid-Sla vische staatsschip en'voert het op vredigen weg een verderen bloei tegemoet. Oude en nieuwe vrienden staan hem terzijde. Hij kan zich op hen veriaten. WAT DE BLIKSEM AMERIKA KOST. De bliksem richt jaarlijks in de Ver- eenigde Staten een schade van minstens 15 millioen dollar aan. Men is tot dit be drag gekomen op grond van registraties over een tijdvak vm 20 jaar. Er is geen streek in Amerika, me geheel vrij is van onweerschade. Onder de gewesten, die telken jare zwaar door onweersrampen worden geteisterd, staaf Florida aan de spits. In dezen staat telt men niet minder dan 94 onweders per jaar. DE SOCTALE MOEILIJKHEDEN IN FRANKRIJK. De Fransche regeering treedt krachtig op tegen de stakers, die fabrieken bezet houden. Tal van fabrieken werden reeds door militairen en garde mobile ontruimd. Op onze foto de uittocht van stakende arbeiders uit een rubberfabriek in de buurt van Valenciennes. I De steun aan de veemarkt. Op de algemeene jaarvergadering van de Hollandsche Maatschappij voor Land bouw, welke in Den Haag werd gehouden, is gesproken over de ontwikkeling van de vee- en vleeschmarkt in Noord- en Zuid- Holland. De maatschappij heeft doorloo pend aandrang uitgeoefend, om door in- koopen de rundveemarkt zoowel als de varkensmarkt op behoorlijk peil te hou den. Wat de varkensmarkt betreft, werd de eenig mogelijke weg geacht het voor komen van een te laag prijsniveau. De Holl. Mij. heeft met de beide andere cen trale landbouworganisaties de situatie be sproken. Besloten is toen een audiëntie bij den minister aan te vragen. Door ontsten tenis van den minister is deze audiëntie ge worden tot een onderhoud met den secre taris-generaal, waarbij namens de drie centrale organisaties is aangedrongen op verhooging van de uitkoopprijzen van het 2e en 3e klasse rundvee, daar deze op het tegenwoordige peil geen voldoende basis in de markt vormen. Verder werd ver snelde afneming van baconvarkens be pleit, terwijl voor rogge maatregelen wer den gevraagd, om den prijs binnen de toe gezegde richtprijzen te brengen. Een walserij in IJmuiden. De Koninklijke Nederlandsche Hoog ovens en Staalfabrieken, een van de weinige „zware industrieën" in ons land, zullen eerlang een aanzienlijke uitbreiding ondergaan. Het is noodig gebleken, dit bedrijf met een eigen walserij uit te brei den, opdat niet alleen ruw ijzer zal kunnen worden geproduceerd, zooab thans in hoofdzaak het geval is, maar ook staal en walsproducten. In verband met deze plan nen is bij de Tweede Kamer een wets ontwerp ingediend, om van regeeringswegi met 7 ton deel te nemen in het uit te breiden kapitaal der Hoogovens voor het DE RIJKSTE STRAAT TER WERELD. Een Amerikaansche statistiek be treffende de verdeeling der stoffe lijke bezittingen over de verschil lende wereldsteden leert, dat de rijk ste straat ter wereld Park Avenue in New York is. Hier wonen 4000 gezinnen, die er zich op kunnen be roemen, een vermogen van minstens een millioen dollar te bezitten. In deze straat ziet men zooals vanzelf spreekt de grootste luxe tentoonge spreid. De huizen wedijveren in kostbaarheid en luxueuze uitvoering. Fifth Avenue wordt er verre door in de schaduw gesteld. Wie in Park Avenue een jaarlijksch inkomen van 100.000 dollar heeft, wordt als een arme drommel beschouwd. De uit gaven van de 4000 gezinnen in Park Avenue gaan alle normale begrippen te boven. Zich van de luxe in Park Avenue een voorstelling te maken, is voor den gewonen sterveling wel haast ondoenlijk. van een walserij. Den bouw van de staalfabriek kan de N.V. geheel uit eigen middelen financieren, doch voor de stichting van een walserij is nieuw te ver strekken kapitaal noodig en de regeering acht de voorgenomen uitbreiding van vol doende landsbelang, om er zich financieel bij te interesseeren. De nieuwste Fokker. Op de Parijsche luchtvaarttentoonstel ling demonstreerde Fokker zijn nieliwste product, een jachtvliegtuig met intrekbaar neuswiellandingsgestel, dat om zijn af wijken van den gangbaren vorm, in lucht vaartkringen niet weinig sensatie ver wekte. Het nieuwe type is niet met kanon nen, doch met mitrailleurs bewapend. De nieuwigheid is echter gelegen in de plaat sing van de beide motoren, waarvan de een in den neus van het toestel en de ander achter den bestuurder is aange bracht. Doordat de vlieger tusschen de beide zware motorblokken rit, is zijn zit plaats naar twee kanten beschermd tegen vijandeiijke projectielen. Na de tentoon stelling zal dit nieuwe Fokkerproduct zijn eerste proefvluchten maken, waarbij- zal moeten blijken of het beantwoordt aan alle verwachtingen, die men er van koestert. Over Economische Zaken. In de Memorie van Antwoordaan de Tweede Kamer heeft de minister van Economische Zaken enkele belangrijke mededeelingen gedaan. Allereerst betref fende de houding der regeering ten aan zien van het cadeaustelsel. Dienaangaande is door den accountantsdienst van het de partement een onderzoek ingesteld, waar over onlangs rapport is uitgebracht. Dit onderzoek heeft uitgewezen, dat aan het cadeaustelsel, zooals het thans bestaat, minder bedenkingen, kleven dan veelal wordt aangenomen en dat het industrieel belang aan deze zaak verbonden niet on belangrijk is. Daarom zal de regeering dan ook geen wettelijke regeling van het cedeaustelsel voorstellen. Wordt hier dus regeeringsingrijpen van de hand gewezen, ook op ander gebied geeft de minister blijk van de neiging, de overheidsbemoeiingen te beperken, met name waar het landbouw-crisismaatrege- len betreft. Zoo wordt er thans naar ge streefd, het bedrijfsleven in den landbouw meer vrijheid te laten. Op het oogenblik zijn nog besprekingen gaande tusschen het college van Regeeringscommissarissen en vertegenwoordigers van de landbouworga nisaties ten einde te komen tot het vast stellen van richtlijnen, welke in de toe komst bij het overnemen van landbouw crisismaatregelen waren te volgen. De minister verwacht, dat deze besprekingen spoedig tot eén voorloopig resultaat zullen leiden, waarna met de betrokken takken van handel en nijverheid besprekingen zullen worden gevoerd over de vraag, hoe de organisaties van handel en nijverheid bij de overneming der maatregelen moe ten worden ingeschakeld. Verder wijst dé minister in deze Memo rie nog op de noodzakelijkheid van ver nieuwing der visschersvloot, welke hij „in beginsel en onder bepaalde omstan digheden" geneigd zou zijn aan te moedi gen. Eerst moet de minister hiervoor ech ter de vermoedelijke ontwikkeling van de vloot en de vooruitzichten van het vis- schersbedrijf grondig kennen, zoodat over leg met de organisaties van het visschers- bedrijf noodzakelijk zal zijn. TJECH0- P01EN SLOWAKIJE GROOT BRITTANJE FRANKRIJK BOELGARIJE ALBANIË GRIEKENLAND ITALIË gffiSawSsa BalAans/a/en. fmn»""imn»n Balkanpact van 9 Februari /954. m m m m m Organisatie pad der kleine Entente van /6 Februari. 1. Vriendschapsverdrag van 2.4 Jan. 1937.2. Idem van 25 Maart 1937. 3. Gentlemens Agreement van 2 Jan. 1937. 4. Verzekering van wederzijdschen steun in de Middel landsche Zee. 5. Reactiveering van het garantieverdrag van 26 Maart 1926. 6. Proto col van 25 Mei 1931 tot verlenging der neutraliteitsovereenkomst van 30 Mei 1928.

Soester Courant | 1938 | | pagina 8