H.J.M GRO afw< Mantels en Jurken VOOR Dm KWART LANGE COMPLETS Gemoderniseerde avondjaponnen I Ons Patronenïioekje grootere meisjes Tc Koningi Soest ONZE GOEDKOOPE PATBONEN, Patronen van in deze rubriek voorko- Inende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkregen bij „Het Practisch Mo deblad" Postbus 36, Den Haag. Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt indien niet anders staat aangegeven, 0.58. Betaling reeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel. want de trotsche moeder wil, dat hare zes-» jarige dochter toont, hoe goed ze al danserj kan. Het kleintje voelt zich gewichtig, maakt pasjes op de maat der muziek en neemt de bijvals-betuigingen op, als iets, wat haar toekomt! Zijn er niet vele ij dele moeders, die in haar eendjes fiere zwanen zien en die hare kinderen bij iedere gelegenheid die zich voordoet, ten toon stellen? „Breng je mooie teekeningen eens!" „Zing dat versje voor mevrouw A". „Speel eens even op de piano!" Hebben wij allen niet eens moeders ont moet, die meenen, dat hare kinderen eigen lijk wonderen zijn, en boven anderen uit steken? Hebben wij ons zelfs wellicht v/el eens schuldig gemaakt aan deze dingen? In de meeste gevallen zal de werkelijk heid leeren, dat het slechts zéér middelma tige kinderen zijn, in wie de moeder een toekomstig genie ziet. Doch, dit is nog niet de meest ernstige fout, die door haar be gaan wordt. Onbewust zaait zij in het kin derlijk gemoed iets, wat een woekerplant blijkt te zijn, die snel uitgroeit en „ijdel- heid" heet. Het jonge menschenkind, dat zoozeer op den voorgrond gesteld wordt, „het kleine genie" blijft niet terughoudend en bescheiden, maar wordt driester en aan matigend en gaat zich tenslotte verbeelden véél meer te kunnen presteeren dan speel- en klasse-genootj es. Het aanvallige gaat verloren en al het kinderlijke verdwijnt, in dien moeders of ouders hun spruiten bij iedere gelegenheid, die zich voordoet, als het ware ten toon stellen. Alle bewe gingen worden gekunsteld, wanneer derge lijke kinderen de aandacht op zich geves tigd weten en tenslotte gaan zij zelf aan ouderen vertellen, dat zij dit zoo goed ken nen of dat zoo goed weten. Ouders bren gen deze kinderen op wegen, die geenszins met sozen begroeid zijn, doch waar de dis tels pijnlijk aandoen. Verstandige moeders leiden de gedachten hunner kinderen in andere banen, maken, dat zij zich niet de spil gevoelen, waarom heen alles draait. Eenvoud is het kenmerk van het ware, en werkt steeds op iedereen aangenaam en verkwikkend in. Wie ziel b.v. niet veel liever een eenvoudig gekleed kind, dat naar hartelust kan spelen, dan een, dat uitgedoscht is in een „dure" jurk met veel kwikjes en strikjes en zich niet durft te bewegen, uit angst voor kreukels of vlekken. Van dte jeugd gaat een natuur lijke charme uit, die niet op kunstmatige wijze aangekweekt behoeft te worden, wil zij hare uitwerking niet missen. De verstandige moeder zal den juisten"' middenweg weten te bewandelen, waar-! door bij het kind noch het meerder-, noch' het minderwaardigheidsgevoel wordt aan*! gekeekt. Beiden kunnen complexen vormen die zich op een wijze ontwikkelen, dia geenszins tot het geluk van den opgroeiend den mensch leiden en dit laatste zien alltf ouders gaarne voor, de aan hun zorgen toevertrouwde kinderen weggelegd. maakt, haalt men een draad dikke katoen en aan beide uiteinden maakt men een houtje vast of wint het boveneinde om een lucifer, zoodat hij strak gespannen is. Ka toen en carton moeten goed vochtig ge maakt worden, zoodat het gesmolten kaarsvet er niet indringt. Men smelt de stukjes kaars nu in een blikje en giet de vloeibare massa gedeeltelijk in de carton- nen koker, laat de rest goed warm worden als het eerste deel gestolten is en giet het overige erop. Men kan zoodoende de ope ning aanvullen, die zich na het stolten vaak vormt. Is alles stijf, dan kan men de rol met een scherp mes verwijderen. STRAAT PLAATS Patroon NoMaat Hierbij ingesloten f aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer vaa Het Practisch Modeblad" wenseht te ont- vangen gelieve u 10 cent extra in te slui ten. (Postzegels liefst van 1*4, 3, 6, 10 ofi ïZl/j cent, doch niet van 6 cent). Ook de kleeding van grootere meisjes is aan mode onderhevig en in groote lijnen past zij zich aan de nieuwe modellen door dames gedragen aan. In hoofdzaak wordt eenvoud betraent en sportieve modellen komen het eerst in aanmerking. Platte plooien en ingehaald ruimte vormen een garneering, die steeds in den smaak blijft vallen en een eenvoudig effect brengen. Eenvoud blijft een eisch voor dit genre k.eeding waarvoor echter materialen en kleur bijzondere aandacht vereischen. Aan te bevelen is om vooral stoffen van goede kwaliteit te koopen, aangezien de mantels en jurken der jeugd meer te lijden hebben en meer aan slijtage onderhevig zijn dan die der volwassenen. Voorts zal het steeds aanbeveling verdienen om een extra lap stof te koopen, om eventueele reparaties aan te brengen. Bij het koo'pen van een kleedingstuk maakt een halve meter stof niet zooveel lit en de levensduur van een kleedingstuk wordt aanmerkelijk verlengd. Het spreekt vanzelf, dat vroolijke kleu ren voor jurken en blouses naast ruiten en strepen aardig en vlot werken. De hals afwerking is meestal hoog, hetzij men een aansluitende omliggende kraag kiest dan wel een rechtstaand colletje. Geeft men aan de bovenkant een geschulpte lijn, dan werkt dit veel streng en een hooge hals is zeer practisch voor deze seizoenen. Blouse mouwen worden bij voorkeur gekozen, pmdat ze minder strak omsluiten en daar om niet zoo aan slijtage onderhevig zijn. De plooirokken zullen uit practische over wegingen gedeeltelijk opgestikt worden, joch dicht lang de vouw. Korte manteltjes Stukjes kaars kunnen in een busjes be waard worden en wanneer men een verza meling hiervan heeft, dan smelt men deze en „giet" een nieuwe kaars. Als gietvorm neemt men een cartonnen rol, waarop crêpe-papier gerold is, en deze plaatst men op een cartonnen deksel. Door een klein gaatje, dat in deze laatste is ge- „Wonderkinderen?" Menige moeder gaat in hare liefde voor haar kinderen zóó ver, dat zij hen als klei ne wonderen beschouwen, die bij iedere ge legenheid, welke zich voordoet, hun kun sten moeten toonen. Wanneer er bezoek is, komt Liesje keu rig aangekleed met strikken in de lokken en lakschoentjes aan de voetjes binnen, Met weinig middelen kan men er tegen woordig goed gekleed uitzien en heel begrij pelijk zullen vooral werkende jongen vrou wen, die veel met hare collega's in aanra king komen, afwisseling in hare kleeding brengen. Zulks kan gebeuren, èn wat een voornaam ding is, zonder dat men teveel geld uit behoeft te geven. Zooals vanzelf spreekt, kost dit toeer overleg, dan wanneer men zich geen finan- cieele zorgen behoeft te maken over het kleedingvraagstuk, doch het geeft dan ook meer voldoening. Een driedeelig complet biedt verschil lende mogelijkheden en wordt bij voorkeur in een neutrale kleur gekozen. De mantels hebben meest sportieve modellen, opgezette zakken en een min of meer bescheiden gar neering van bont of bontstof. Een tweedeelige japon maakt het moge lijk verschillende rokken en blouses te dra gen, o.a. zooals de schets aangeeft met een vestblouse, die steeds aardig kleedt. Men kan een combinatie van stof en fluweel ne men, hetgeen tevens aardig staat als de mantel open hangt. Verschillende werken de en ook huisvrouwen schaffen zich in deze seizoenen geen japonnen aan, doch dragen voor overdag althans soortge lijke modellen als onze schets aangeeft. Een tot de heupen reikende casaque als rechts is aangegeven, voldoet niet minder en kan van de meest verschillende weef sels gemaakt worden, o.a. ook van de stof der rok, zoodat men dan toch ook een ge heel krijgt, dat niet minder gekleed is als een japon. Vlot kleedt de gespikkelde man tel hierbij met omlistreiw'o kraag en zeer aparte Das, Prijs 30 ct. en 5 ct. voor porto en omzet bel. Gekleede middagjapon van zwart crêpe satin, waarvan de matte kant verwerkt, is voor de japon en de glimmende zijde voor de voorstukken en ceintuur. Rok aan den voorkant opgeknipt, rugzijde recht. Patroon met aansluitende mouwen (zie schets links). Men kan deze japon ook een tweekleurige werking geven, door hetgeen thans glim mend verwerkt is van zijde of velours BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode blad", Postbus 36, Den Haag, giro 203203, NAAM en bolero's kleeden voor slanke, jeugdige figuurtjes altijd aardig, b.v cj k link. bestaan de uit donkerblauwe rok en bole ro met gestreepte blouse. Zeer practisch is voor grootere meisjes een driedeelig complet (rechts) bestaande uit effen rok met blouse, die over de rok valt en b.v. in overhemd-model ge maakt is, terwijl hierbij een kort jasje wordt gedragen, ook in huis op koude dagen. De mantel van velours de laine heeft een aardige bontgarneering, die ech ter ook van bontstof goed kleedt. Pas met opstaande kraag en zak jes, die eveneens in puntvorm zijn. Onderaan rechts is een aar dig model regenmantel met zak jes in halve cirkelvorm. Ten slotte vestigen wij nog even de aandacht op de geruite jurk, die zeer aparte zakjes heeft, terwijl het modelletje (rechts bovenaan) van twee kleuren stof is b.v. blauw met rood of met een ge ruit of gestreept tusschengedeel- te. Illlllll Men heeft in de mode der avond-mode niet één lijn, doch verschillen en daarom valt het niet moelij k om met behulp van fluweel of zijde, tulle, kant of lamé een be staande japon te modernisee- ren. In de eerste plaats noe men wij een bolero van flu weel of velourschiffon even tueel met sjerp, zooals links is aangegeven. Men kan voor een bolero echter ook kant verwerken en wie de voor keur geeft aan meer glinste rende effecten kan brocaal of lamé kiezen. Deze laatste weefsels zal men echter slechts mooi kunnen houden, indien men de bolero in vloeipapier gepakt in een doos bewaart. Men voorkomt hierdoor, dat deze materialen min of meer zwart worden. Een zeer aparte werking geeft de japon met tulle casa que, die men over een glad, aansluitend model kan dra gen. Gebloemd brocaal leent zich hiervoor eveneens. Tulle of kantstof zullen bij voor keur in de kleuren der stof gekozen worden. Ten slotte noemen wij nog de japon rechts, die aan den hals en onderkant een geplisseerde kraag heeft ge- I kregen. Deze laatste is afgewerkt aan rug- de met een strik van lint. JONGEDAMESJAPON MET BOLERO Succespatroon 3170. Prijs 30 ct. en 5 ct. voor porto en omzet bel. Men kan aan deze japon rok en bolero van dezelfde stof maken en de mouwlooze blouse, die afgewerkt is met hoog kraagje, iets overbloust en een ruime ceintuur heeft, van fluweel maken. Voor minder gekleede gelegenheden zal men de blouse ook van een ruit kunnen kiezen, terwijl de jurk als geheel van één kleur en de bolero van fluweel of afstekend materiaal kan zijn. Men ziet, vele mogelijkheden zjjn er, die een vlot en aardig geheel kunnen vormen. Ben. stof 2*4 meter van 1.30 M. en 1 M. voor blouse. Patronen 1618 en 1820 jaar. r. Succespatroon 2128. chiffon in afstekende kleur te maken, b.v« blauw met garneering van purper; blauvff met wijnrood, purper met wijnrood, alld) nieuwe samenstellingen. Ben. zijde pl.m. 3.25 van 1 M. en M. garneermateriaaL Patronen in de maten 44 t.m. 50. vanaf Vrijd Dec. tot Dins De practijk wordt v Dr Th. Veldhuy Pr. nieuw zonnig te huur, nabij bosc trein- en bushalte keuken, 3 slaapk., m. v. trap, st. scht Huurprijs slechts 1 Te bevragen Bou bureau „Eigen H 31, Soest. TE KOOP AA Email le kolen'orn haard, Weegschaa en een Aquarium, BOÊKHOUDC voor practijk en es curius en Midden: PUI, Paulus Potte Ntil' PERSOON tijd beschik Daar. Br bur van dit blad. NE 11Y VAN ZO. 4, hoest. Heilgymna Behandeling voetgel: a wijkingen enz. Op aan buis te ontbiec Wegens dubbele ZAAK op eerste st me tegen lac uurpri; goedereD, Bijzondei diegenen die daaraê ïaak willen verbi. Woningbureau „Eig< straat 31, hoest. TE KOOP groot hui pension, 1 60U0 - vrij tingen Prins Bernhai PENSION. Gem. 7 mers aangeb., zeer echtpaar. Pension 1 Burg. Grothestraat 7 KERSTBOOM te k Prijs 11.—. Öeckerix Electriscae Kerstbc Snoer compl. met 16 11.95. VlhMAN, 1 36. Tel. 2595 GELD of lehypotht pok kleine bedrag j> ver waarde a 3l/2 yanvrage onder No van dit blad PAGMEISJE gevra flur, ze fst, k. werk Loon t 5.Aanmt 7b uur. Nieuwewe Z.g.a.n. LANDHUIS centr. verwarming, oi Schen, kerk, school, Bevat suite, serre, ke groote zolder, st. gar 400 M3 tuin. Koopsc Bevr. Woningbureau Kerkstraat 31 OBHBH FILM-AVOND D Woensdagavond hield ,,Eeniland'' een propogai door den hevigen sneei weinige personen bezocht De heer Nooder uit aanwezig, sprak een k( waarin hij iedere aanwezi heette- Spr- hoopte, dat d vrucht zouden mogen a siltns met leering wares Het lijkt wel, zoo spra tegenslag moeten hebbber an propaganda-avonden- toen Dr. Vos hier spra van den Arbeid", was bt oorzaak, dat de vergadei zocht was» Verder sprak hij zijn de busverbinding Soest-i de oorzaak was, dat hij zou moeten heengaan, oi thuis te zijn Hierna werd vertoond

Soester Courant | 1938 | | pagina 10