Langs de kruislijnen der Europeesehe Imperia* Officieele kennisgevingen Voedt Uw huid 's nacht met Purol Vervolg Raadsverslag. Ingezonden stukken Betreurenswaardige vernieling door de o erhe-id WmsÊ Soest Een onzer eigen medewerkers naar Corsica, Rome, Tunis, Libië, Egypte, Palestina, de Balkan en de Donaulanden. Een belangwekkende serie reisbrieven. Palermo Sicilië, lk heb Napels natuurlijk niet kunnen faten zonder een pelgrimage te hebben on dernomen naar den grimmig en, eeuwig roo kenden Visuvius, wiens countuur den wijden omtrek beheerscht, machtig en vreeswekkend oprijzend uit de Blauwe Golf. Als een don dergod, die onder zijn voet de eeuwenoude resten bewaart van de offers aan steden en mensohenlevens welke hij eens heeft geëischt. Zullen ze hem voor goed hebben verzadigd De Vesuvius blijft' onberekenbaar in zijn (willekeur; vaak moeten zijn bewakers een ^verhoogde werking" vermelden en daarmee (waarschuwen tegen de mogelijkheid van een hernicuwede hevige uitbarsting. De Vesivius is interessanter op een af stand, als decoratieve horizonfiguur, dan van Itabij. 't Is niet moeilijk om hem te bestijgen; een electrisch kabelspoortje voert den toerist tot bij den top, waar hij in de omgeving van den rookenden krater mag rondscharrelen, mits hij zich laat leiden door een der officieel aangestelde gidsen. De met meters dike lava overspoelde berghellingen zijn dor en doodsch; de lucht is bezwangerd met een onaange- uamen prikkelenden geur als van branden de pek. Liever vertoeven we aan den voet van de berg, dóar, waar de oude steden Pompeji en Herculanum worden uitgegraven uit de lava, welke haar sedert het jaar 79 na Chris tus hebben gedekt. Zuid-Italie is een aard- bevingsgebied; men herinnere zich slechts de ramp van Messina (een gebeurtenis uit onzen tijd), welke duizenden menschenlevens eischte- Ook de streek van Napels is herhaalde lijk door aardbevingen geteisterd. Pompeji en Hercu'anum werden reeds in 63 na Christus gedeeltelijk door een aardbeving verwoest; de schade was nog maar nauwelijks hersteld, toen in 79 een hevige uitbarsting van den Vesuvius de beide steden (en ook de stad Stabiae) van den aardbodem verdelgde; ze werden althans onder een vele meters dikke laag van lava en modder bedolvan. De steden werden eigenlijk in de 18e eeuw pas her/onden; in de 19e eeuw begonnen in Pompeji de opgravingen, in Herculanum is men daarmee pas sedert 1927 systematisch bezig. Deze opgravingen zijn ontzaglijk duur, want op de resten van het vergane hebben de menschen in den loop der eeuwen nieuwe nederzettingen gebouwd; boven Herculanum; b.v- verrees het plaatsje Resina- Er moet heel wat grond met de chiarop staande behui zingen worden gekocht, vóór men aan het graafwerk kan beginnen. En dat graafwerk «trekt zich uit tot 20 Meter diep! Wat men aldus te voorschijn heeft ge bracht, is buitengewoon interessant. Het is ivoor den toerist een fantastische bekoriing om te dwalen door en over de straatjes uit «en grijs verleden typische, zeer smalle straatjes, met ter weerszijden een trottoir en langs de gevelis van huizen enwinkels» Pompeji is thans voor ongeveer twee derde blootgelegd, het blootgelegde deel van! Herculanum is veel kleiner, maar interessanter. Herculanum was een buitenplaats, een soort lustoord voor de rijke Romeinen; Pom peji was een handelsstad. Bovendien; Pom peji is kort en klein geslagen door bonken ,vuur, gloeiende asch en puinsteea. Van de 20-000 inwoners werd er waarschijnlijk niet 'één gered; bij de opgravingen van thans wer den nog 2000 skeletten, van menschen ge vonden. Toen Pompeji bijna volledig vernie tigd was, ging de lavastroom over haar heen. In Herculanum zijn geen slachtoffers ge vallen, de bevolking heeft de stad tijdig verlaten. Eerst werd Herculanum overspoeld door een gloeiende modderstroom, een meng sel van aarde, water en asch, later pas vloeide daarover heen de lava. Aldus werd Herculanum als 't ware conserveerend om sloten, voor eeuwen. In Pompeji moet men reconstrueeren uit brokstukkeen, maar Herculanum vindt mem terug, bijna in haar oorspronkelijken toe stand. Slechts het hout van trappen, balcoms en meubelen is grootendeels, hoewel nog aan wezig, verkoold. Deze resten zijn thans echter op deskundige wijze geconserveerd. In Her culanum vond men de huizen der oude Ro- imAóen terug, zooals ze waren; in verdie pingen, met hun mozaikvloeren, beschilderde wanden, beelden en andere kunstwerken. O, 't is heerlijk om dat alles te mogen zien. Wlin. kels met toonbanken, deuren, touwwerken, schalen, kruiken, tafels. Ik ben in slaap kamers geweest^ waar de ledikanten van brons en hout, nog bijna gaaf zijn; flacons met parfums, lampjes, linnenkasten, glas- en aardewerken. Ik heb in een huiskapel gestaan en in een tempel. Ik zag de resten van (ver koold) brood, biscuit, van kleeren, okker noten, dieren en andere etenswaren. Alles in Hercu'anum wijst op een geweldige luxe, ook de tuinen met kostbare beeldwerken, mar meren zuilen-gaanderijen enz., vanwaar men langs de glooiende berghelling op de zee .Uitzag. Reisindrukken voor de krant- Wat 'n ondoenlijk iets eigenlijk. Eén dag fci Pompeji en Herculanum en men heeft het volume van een dik boek noodig, als men yn indrukken werkelijk volledig op papier jwgjtfiiiddafl en van 13-3Q uur namiddag zou willen en kunnen uiten. De boot voerde me inmiddels van Napels naar Sicilië, waar ik te Palermo wacht op Afrika. Sicilië, het is sedert 1860 bij Italië inge lijfd, maar eigenlijk... Voor de Sicilianen geldt hetzelfde als voor de Corsicanen; zq willen zich zelf zijn. Sicilië heeft een roem rijke geschiedenis, ik mis helaas de gele genheid om er van te gewagen. Om het eens sterk overdreven en zeer oneerbiedig te zeg- overtocht naar het zwarte werelddeel, naar gen; je kunt er niet loopen op Sicilië, of je moet oppassen, dat je je hals niet breekt over de brokstukken welke er worden ba- waard van een Grieksche of Romeinsche of Egyptische of Middel-ceuwsche cultuur. Veel woest berglandschap. Vendetta (bloed wraak). Een, gelukkig langzamerhand uitster vende, geheime misdadigersbende (de Maffia), welke de bevolking (tegenwoordig ruim 4 millioen zielen) eeuwen lang heeft geterrori seerd en haar vertegenwoordigers onder alle standen telde en telt. Land met wcelderigen plantengroei, maar des zomers gelijken do Siciliaansche velden op steppen, de uit Afrika overgekomen gloeiende woestijnwinden verbranden dan alles. 's Winters groeit er tarwe, men was hier en daar aan het oogsten, terwijl ik op Sicilië vertoefde. Uren kan men gaan door de bosschen met amandelboom en, die thans in Februari als eindeloos groote rose bouquetten zijn. Trouwens, de helft van den wereldoogst aan amandelen komt van Sicilië. Het land is buitengewoon schilderachtig, vooral te- samen met zijn bevolking. Het wemelt er van typische, kleine, twee-wielige, hooge wagen tjes, die voor allerlei doeleinden worden ge bruikt; voor het vervoer n.1- van alle moge lijke en onmogelijke goederen en tenslotte óók na gereinigd en opgetuigd te zijn voor het vervoer der gezinsleden, naar de stad, de markt, de kerk of 't feest. Die kar retjes zijn rijk gesneden en versierd, van de spaken der wielen af tot de panceen van de zijschotten. Deze bevatten kleurige schil deringen; historische tafereelen of beelden uit de kerkelijke geschiedenis. De kleine paard- jes of de muilezels, die deze wagens trekken, zün rijk en vooral zeer hoog opgetuigd, met pluimen en rinkelende bellen. Ook in de steden ziet men honderden van deze karretjes en men ziet er enkel van dezeu Bieten, cement, zakken graan, kortom; van alles wordt er gestapeld op de wagentjes, op welker flanken het wemelt van bontgeschil derde koningen en heiligen. Palermo. Ik wacht hier op mijn schuit voor Afrika. Ik ben zoo zoetjesaan moe van Italië, z'n onuitputtelijke restanten van het verleden, z'n gidsen, aapjQskoetsiers en bedei_ tuig. De ontzaglijke rijkdommen aan bouw en andere kunstwerken hebben me meer dan volkomen verzadigd. i Ook Palermo is vol van oude paleizen, kathedralen, subtropische parken en vól ook van alle Italiaansche plagen. Men heeft me er rondgesleurd door het palazzo reale en andere imposante gebouwen van Moorsche of gothi. sche stijl. Ik ben er langs de tomben geleid van wie was het ook weer? o ja, van koning Constantijn en van koning Fre- derik; en ik heb aan de graven gestaan van de vrouw van koning Frederik, en van z'n moeder, en van z'n tante. Ze hebben me langs een kardinaalstroon geleid en me laten griezelen voor de graftombe van de H. Ro- salia, die de tombe achter een altaar was weggestopt. „Nou moet u op dat trapje gaan staan", zei de gids me. „En dan daar in die donkerte kijken". Ik keek in de diepste duisternis- En onderwijl stond de gids met twee eindjes fclectrische draad te manoeu vreeren; hij haakte ze aan elkaar, maar er gebeurde niets. „Laat maar", zei ik ten slotte, bang voor kortsluiting. Maar opeens ging er een licht aan achter het hoofdaltaar van de kathedraal: een graftombe, omgeven van veel koperwerk ett goud schittering. I St. Rosalia! fluisterde mijn gids met nadruk. O zei ik. Neen, 't interesseert me niet langer. Italië is me toch eigenlijk van Noord tot Zuid, te veel kijkspul. Ik wil eris wat dnders, ik wel Afrika zien. HERIJK VAN MATEN EN. GEWICHTEN. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat dit jaar voor den herijk der maten cn gewichten zitting zal worden gehouden; Te Soest in het gynastieklokaal der O.L» School in de Kerkebuurt op Dinsdag 7 Maart a.s- van 912 uur voormiddag en van 1 3.30 uur namiddag voor hen, wier geslachts naam (firmanaam) begint met een der letters A L; op Woensdag 8 Maart a.s- van 912 uur voormiddag «n van 13.30 uur namiddag voor hen, wier geslachtsnaam (firmanaam)j begint anet een der letters M S; op, Donderdag 9 Maart a.s- van 9—12 UW want zij wordt er zoo zacht en mooi, zuiver en gezond door. Doe dit 1 of 2 x per week Ook vetwormpjes, vlekjes, pukkels en uitslag verdwijnen er door. Tube 45, Doos 60 30 ct. voor hen, wier geslachtsnaam (firmanaam) begint met een der letters T Z- Aan be'anghebbenden wordt in herinnering gebracht le. dat de maten en gewichten schoon, droog en roesKrij moeten worden aan geboden om onderzocht te kis^» wor den; dat ijzeren maten van binnen en van buiten geverfd moeten z'jn, kop«en gewichten afgewasschen en ook de gjten gereinigd. IJzeren gewichten mogen niet gepotlood zijn, doch moeten roestvrij zijn gemaakten daarna ingewreven met ge kookte lijnolie; 2e. dat de maten en gewichten vóór 1 Oc- tober 1939 gestempeld moeten zijn met de letter m. en dat er, bij verzuim of verhindering om van de zit.ing gebruik te maken, neg gelegenheid bestaat maten «n gewichten te laten herijken aan het ijkkantoor te Utrecht, Cathanjnesingel 61, des Zaterdags van 9 tot 1 uur; 3e. dat de ma^en en gewichten, welke wor den gestempeld met het afkeuringsmerk (driehoek), niet in winkels enz. mogen teruggebracht worden; 4e. dat ten bate van 's rijks schatkist be taald moet worden \oor het onderzoek van maten en gewichten (ijkloon) en voor het justeeren van gewichten (justeer- loon) 5e. dat de miligram.gewichten niet op de herijkzitting maar alleen aan het ijkkan toor herijkt kunnen worden. (De geze gelde envelop, afgegeven bij de vorige verificatie, moet met de gewichten franco per post worden opgezonden, daar de j gewichten anders aan de eischen, gesteld voor de nieuwe, moeten voldoen, terwijl een postbewijs tot een bedrag, overeen komende met de som van 10 cent voor «lk gewicht, moet zijn ingesloten. Dit bedrag kan ook op postrekening nr. 42528 van ijkkantoor Utrecht woruen ge stort). Soest, 21 Februari 1939- Burgem. en Weth. voornoemd, KENNISGEVING. De Bugemrcester van Soest brengt ter ken nis van be'anghebbbcnden, dat hij verhinderd is. om op Woensdag, 8 Maart a.s-, zijn ge won e wekelijksche spreekuur te houden. Soest, 1 Maart 1939. De Burgemeester voornoemd, W- A. J. VISSER. De heer HOM; Moet die grond dan maar weer zoo blijven 1-ggen, en dat in de kom van de gemeente? Het js gewoonweg een bespot ting. Nu gaat het weer de doofpot in en blijft de zaak na 12 jaar weer zooals ze was- De heer NOODER steit voor, dat de raad opdracht geeft aan B. en W,- het voorstel Hornsveld aan Ged. Staten door le geven en te vermelden, dat het hier een noodtoestand geldt, die den grond-aankcop noodzakelijk maakt. Dan twijfelt spr- er niet aan of Ged- Staten zullen er gewillig gehoor aan geven- De heer VAN DE VEN wijst op twee ongevallen, waarvan een van ernstigen aard, die voortkwamen uit den toestand ter plaatse. De VOORZITTER vraagt hierna aanhou ding van het voorstel, waartoe wordt besloten. 21- Vaststelling van besluiten inzake ge meente-eigendommen t.w-; a. tot ruiling van grond met J- van Bar- neveld Z.h-s- goedgekeurd. b. tot verkoop van grond aan Mej. H- Schoen; ZJi-s. goedgekeurd- c. tot verhuur van twee strooken gronds aan Wi. v- d- Velden; Z-h-s- goedgekeurd. d. tot het in eigendom overnemen van een strook gronds van de .Wied. J- C- Haks- Z-h-s- goedgekeurd. Wethouder GASILLE doet hierna mede- deeling van een grondafstand aan de gemeente van een perceel aan den Heideweg en toe- behoorende aan den heer Donker. Wethouder DE BRUIJN heeft naar aan leiding van een request van de bewoners van het Vosseveld, gekeken of de bermen van de wegen aldaar niet verhard zouden kunnen worden in werkverschaffing, als werk- object voor 1939. Wordt in principe goedgekeurd. Spr- doet dan' nog mededeeling van den bouw van een boerderij aan den L. Brink- weg, waarvan de oorspronkelijke begrooting, opgezet door den directeur van O. Wi-, te hoog was. Spr. wilde echter eenvoudiger bouwen. Machtiging tot uitwerking der plannen, wordt verleend. De heer HILHORST dringt op spoed aan. Wethouder GASILLE vraagt dan nog toe stemming om eenlge bepalingen te veranderen in pachtovereenkomsten met de heeren v. d« Hengel, Adams, P- A- Hilhorst, A- W- HH- horst en de Nederd. H©rv- Diaconie, daar door het Pachtbureau aanmerkingen zijn ge maakt op deze clausules. Aangenomeiv RONDiVRAAQ- De heer THIJSSEN dient schriftelijk eenlge vragen in, overeenkomstig het verzoek van. den voorzitter, doch behandelt te en passajat evón mondeling. Onder meer vroeg sp*. of B- öW M- aatt d« pers een mededeeling hadden verstrekt, over eenkomstig het verzoek van Mr. Van Vliet te Amersfoort, waarvan weth. Gasille had. getegd. (Ut daa« heer fc^aol^udeJ" iu e*. terdal" zou zijn, welke uitlating Mr. Van Vliet als onwaar had gekwalificeerd- De heer NOODER vraagt of aan «e klacht van den Soester Besturen-Bond g»volg is ge. geven, inzake het laten verrichten van werk zaamheden door ongeschoolden «n .jiiet-vak- menschen en of sommige lieden het monopolie bezaten om in werkverschaffing te worden geplaatst. Wethouder DE BRUIJN heeft de klacht onderzocht en waar bevonden. Opdracht ia gegevei, dat herha ingen zullen worden voor komen. De heer VAN DE VEN heeft eenige schriftelijke vragen omtrent „Ons Belang" en de werkzaamheden op „Pijnenburg". De heer VAN BREUKELEN vraagt of er eens verandering kan komen in den toestand aan den Merelweg, waar een persoon, aan dien weg wonend, administratief aan den Nachtegaalweg woont. De heer GRIFT vraagt naar een stukje grond aan den Klaarwatcrweg, dat niet ver huurd schijnt te mogen worden. De heer HILHORST vraagt voor de zoo- veelste maal aandacht voor den slechten toe stand van het Kerkpad cn vraagt aan Weth. Gasille of deze nu ook „als man van eer en geweten" zijn uitlating omtrent Mr. Van Vliet als aandeelhouder van ..Soesterdal" wil te rugnemen. De heer HORNSVELD vraagt of het be kend i s, dat werkloozen een weg aanleggen in het Lage Vuursche Bosch naar „Draken, stein". (Dit zijn Hi versumsche werkloozen, op terrein van De Bilt. Red De heer DORRESTEIN dankt voor de vriendelijke woorien tot hem gesproksn en wil gaarne trachten het werk van zijn voor ganger voort te zetten. De heer THIJSSEN heeft spijt over het schriftelijk indienen van vragen, daar andere leden zich niet daaraan houden. De heer VALKENET doet mededeeling, dat de spoorcoomen aan de halte Soestslijk, vanaf 1934 tot eind 1938, 21 maal zijn aan gereden, waarvan 11 keer op klaarlichten dag, zoo lat deze aanrijdingen niet aan de verlichting van de stopborden kan liggen. Spr- meent, dat het tegenwoordige snel verkeer geen tijd heeft om naar een spopbord te kijken. De VOORZITTER zegt, dat hij omtrent deze materie in contact is met de spoorwegen. Te ruim 6 uur wordt de vergadering ge sloten en gaat de raad over in geheime ver gadering, ter behandeling van de belasting- reclames. 2.20 London Reg. 3-20 Keulen 3-55 London Reg. 4 25 Diversen b-20 Droit- wich 6-20 London Reg. 7 00 R.C-S» 8.00 Straatsburg of div- 8-20 Brussel Fr. 9-20 Brussel Ned- 9-35 Keulen 10 20 Érussel Ned. 1120 Droitwich» WOENSDAG 8 MAART: 9-30 Diversen 114>5 London Reg. 12.10 Droitwich 12-50 Brussel Ned- 2-20 London Rcgt 3 20 Keulen 4 20 Ra lio P-T-T- of div» 4-45 London Reg. 5-20 Droitwich 6-20 London R*g. 7 00 R-C-S- 800 Praag ol div. 8-35 Droitwich. DONDERDAG 9 MAART; 9-30 D verso* 11-05 London Reg. 12-05 Droitwich 1-20 Brussel Ned- 2-20 Lon'on Keg- 3-55 Droitwich 5 05 London Reg- 5-23 Droitwieü 6-20 Pauze of div- 6-35 Brussel Fr. 7 00 R C-S- 8-00 Dro.t- wich 8-20 Brussel Fr- 10-20 Brossel Ned. 10-30 Brussel Fr- 10-5Ó Droitwich» VRIJDAG 10 MAART: 9-30 Diversen 11.05 London Reg. 12 50 Brussel Ned» 2-05 London Reg. 3 20 Keu en 4-05 London Reg. 5-20 Dro.lwich 6-20 Keulen 7-00 R-C S- 8-UO Droitwich 8-20 Keulen 10-20 Brussel Ned- 11-20 London Reg. 11 35 Droitwich. ZATERDaG 11 MAAR 1 9-30 Di.erscn 11-05 London Reg. 12-55 Brunei Ned- 1 -30 Keulen 2 50 Droitwich 3-15 Lol. don Reg. 5-20 Dro twic.i 6 20 B-u^el Ned. 700 R-C-S. 8-00 Kcu'cn 9-23 London Reg. 1000 Dro twich- Wijzigingen voorbehouden- Buiten verantwoording der Redactie. „Koop Nederlaodsche waar, dan helpen wij elkaar." .IVOROL" De Nederlandsche tandpasat Het Bestuur der Verccn'ging „Algemeen Be;ang" heLft gemeend, U, geachte lezers, het sloopen, of l ever, harder ui gesproken, de vernielirg onzer mooie bocschen niet beelden te loonen. Het is hartverscheurend, hoe weet een schitterend gedeelte onzer bosschen ter- wille van een nieuw aan te leggen stuk weg (daar zit. en we hier in Soest zoo brood om verlegen!) en dan natuurlijk voorbe stemd om evenals ons mooie MiJdelwijk, cn thans ook weer de Soesterbergschestraat, en niet te vergeten de Vre 'chofstraat, met mooie lintbebouwi. g te verfraaien? Wij hebben hier in Soest 'n wegennet va» je welstc, maar geen een weg kan zelfs go«d onderhouden worden; dat hebben wij deze winter wel terdege kunnen constatceren, en dat is wel het meest besproken gebrek van Soest- Maar die doordrijfpo'itiek van een onzer wethouders zegt bet anders; die gaat ter- wille van een grondruiling met de N-V- Hei- DE A-S- GEMEENTERAADS VERKIEZING. In verband met een bericht in „De Volks krant" betreffende een overneming van de candidaten der K-D-P- door de afd- Soest der R-K- Staatspartij, verzoekt laatsgcnoemde afd ons er op te wijzen, dat in de bestuursver gaderingen nog niets omtrent deze aangele genheid is behandeld. Van de R.K- Staatspartij werd dienaan gaande nog geen qnk-ele mededeeling ont vangen. TELEFOONAANSLUITING STATION SOESTDIJK. Ook het station Soestdijk heeft thans een telefoonaansluiting en wel onder No. 2151- RADIO-CENTRALE SOESTDIJK. PROGRAMMA BUITENLANDSCHE STATIONS. ZONDAG 5 MAART; 8-30 Brussel Ned- 10-00 Parijs Radio 10-20 Brussel Ned- 11-120 Keulen 12-20 Brussel Fr. 1-20 Brussel Ned. 146 Parijs Radio 2-35 Brussel Ned. 4 20 London Reg. 4-40 Droitwich 5-20 London Reg. 6-20 Di versen 7.30 Keulen 9-20 Brussel Ned- 10-30 Keulen 11-20 Parijs Radio» MAANDA 6 MAART: 9-30 Diversen 11-05 London Reg- 12-20 Brussel Ned- Ük90 London Reg. 3-20 Keulen 4-20 Droitwich 6-20 Keulen 7-00 R-C-S- fi-00 Brussel F*. 9-50 Keulen 10-00 Droitwich. DINSDAG 7 MAART: 9-30 Diversen 11-05 London Rpqr. 1-05 Brussel Ned- debloesem maar weer een stuk basch kap pen, wat we in geen honderd jaar meer terug kunnen krijgen. De bijl is er zoo spoedig mogelijk ingezet, want den Raad mochten nog eens de oogen open gaan en deze op dit plan terugkomen. Men bedenke wel, lezers, die mooie bos* schen is het eenige wat Soest bieden kan, mooie natuur; op alle ander gebied komen wij hier veel te kort. Vele vreemdelingen won'cn door dat eene mooie naar Soest getrokken en daardoor komen vele vestigingen tot stand. Wij kunnen gerust beweren, dat dc bos schen de kippen zijn, die gouden eieren voor Soest leggen want die vreemdelingen bezorgen menigen bewoner van Soest voordeel, in 'i bijzonder pensionhouders en trouwens cike zakenman. En waar moet dit naar toe? Nog mee» wegen? Wat tenslotte naar nog grooter chaos in onze gemcente.financiën moet lijden en daardoor naar nog meerdere be!ast.ng te be talen en..», daardoor naar nog meerdere goede belastingbetalers te zien vertrekken! Ja lezers, het een is het gevolg van hct ander. Het is waar, geachte lezer, dit mooie bosch zit nu eenmaal, helaas, zeggen wij er bij, in het pas goedgekeurde uitbreidingsplan vast. gelegd. En daar is toch niets meer aan te dorn. zegt de Redactie van „De Soester" van 24 December j-l- Maar wij kunnen deze zienswijze van ons Gemeentebestuur niet deelen en moeien te gen een dergelijk beleid ten sterkste protes. teeren en alles in het werk stellen het uitbrei dingsplan voor dat gedeelte gewijzigd te krijgen, wat kan en moet. Het is ons aller belang en h«t zijn ten slotte ons aller bosschen. Bestuur „ALGEMEEN BELANG-,

Soester Courant | 1939 | | pagina 5