De Internationale toestand Deze week Het Portret vJ IN DE AFGELOOPEN WEEK Terwijl de Senaat vergadert valt Sagantum. Men kent de geschiedenis: Terwijl in Rome de senatoren lang en breed spraken over de maatregelen, welke zouden moeten worden ge nomen om de triomfeerende troepen van Hannibal een halt toe te roepen, veroverde de groote Carthaagsche veldheer intusschen de belangrijke Spaansche stad Saguntum. Aan deze oude historie moet men onwillekeu rig denken, wanneer men de pogin gen van Londen gadeslaat om tegen den Duitschen drang naar territoriale en economische expansie een dam op te werpen. En terwijl men in de hoofdstad van het Britsche empire praat en praat, zonder door eigen besluiteloosheid tot een resultaat te kunnen komen, behalen de Duit- schers binnen de 36 uren drie klin kende successen: Memel en de ver dragen met Slowakije en Roemenië. Met den door Engeland gewenschten op bouw van een „internationaal front tegen de Duitsche agressie" vlot het inderdaad al heel weinig. Naar de oorzaken daarvan be hoeft men niet lang te zoeken. Het zwakke punt in den Engelschen opzet is Polen. Evenals het oude Tsjecho-Slowakije ligt dit land voor een groot deel omsingeld door Duitsch, of in ieder geval toch onder Duit schen invloed staand gebied. Moet dit eenerzijds voor een land als Polen, met zijn sterke minderheden, w.o: ook een groot contingent Duitschers, aanleiding zijn IN NEDERLAND Sportbetrekkingen met Duitschland hersteld. De breuk in de sportbetrekkingen met onze Oostelijke buren is gelukkig niet van langen duur geweest. Na een breedvoerige gedachtenwisseling tusschen de betreffende autoriteiten van beide landen, welke blij kens het officieele communiqué van den Regeeringsperdienst in een geest van wederzij dsche waardeering plaats vond, is men tot de conclusie gekomen, dat aan een voortzetting van het internationale sport- verkeer tusschen Nederland en Duischland geen belemmering meer in den weg staat. De Nederlandsche sportwereld in al haar geledingen heeft met groote voldoening van dit besluit kennis genomen en al is het misschien inmiddels te laat geworden voor het organiseeren van verschillende sport- ontmoetingen die anders op het programma zouden hebben gestaan, dan zal toch over etnigen tijd het normale sportverkeer tus schen beide landen weer zijn hersteld. Geen vluchtelingen te Ermelo. Het oorspronkelijke plan van minister Van Boeyen om een centraal vluchtelingen kamp in de gemeente Ermelo dichtbij Elspeet te vestigen, is niet doorgegaan, daar het van de zijde der toeristenbonden en van de vereeniging voor vreemdelin genverkeer teveel verzet ontmoette. Deze organisaties vreesden, dat de mooie Veluwe- streek, die voor de vestiging van het kamp was uitgezocht, teveel van haar ongerepte natuurschoon zou verliezen, waarom men er bij de regeering op aandrong, naar een ander terrein voor dit doel uit te zien. De regeering heeft deze bezwaren gegrond ge oordeeld en thans definitief haar keus be paald op een terrein in de gemeente Wes- terbork bij Beilen in de provincie Drente. Het is een complex grond van het Staats- tot een zekere vrees, die het zou kunnen aansporen elders bondgenooten tegen eventueele onaangename verrassingen te zoeken, anderzijds bestaat de noodzaak, het bij den machtigen Duitschen buurman niet te verbruien door deel te nemen aan tegen het Derde Rijk gerichte combinaties, tenzij dan, dat Warschau de garantie zou krijgen, dat het onder alle omstandigheden den steun van machtige bondgenooten zou krijgen. Londen echter is nooit scheutig ge weest met het geven van dergelijke garan ties tn ook op het oogenblik schijnt het zich in Oost-Europa nog niet te willen binden. Het is overigens de vraag of, in dien het dit dan al wel zou willen doen, het daardoor de steun van Polen zou kun nen krijgen. De houding van Berlijn tegen over Polen is tot nog toe uiterst welwillend geweest. Aan de verwerkelijking van den Poolschen wensch, een gemeenschappelijke grens met Hongarije te verkrijgen, heeft het geen stroobreed in den weg gelegd. En daarbij komt dan nog, dat Warschau slechts in het uiterste geval een verklaring zal onderteekenen, waaronder ook de hand- teekening van de Russen staat. Polen geeft onder de huidige omstandigheden dan ook kennelijk de voorkeur aan zijn in de laatste jaren in acht genomen neutraliteitspolitiek en tracht met iedereen goede vrienden te blijven. Voor Londen beteek ent dit, dat het zal moeten afzien van zijn verklaring der vier mogendheden: Engeland, Frankrijk, Rusland en Polen. Wat het daarvoor in de plaats zal stellen, zullen de komende dagen leeren. boschbeheer, gelegen tusschen Hooghalen, Amen en het Oranjekanaal in het Zwig- gelterveld. Deze grond is reeds ten deele in cultuur. Het is de bedoeling, een weg naar het kamp aan te leggen vanaf den weg Hooghalen-Amen langs de bosch- wachterswoning achter de bezitting Oost halen. Er zal zoo spoedig mogelijk worden begonnen met den bouw van ongeveer vijftig barakwoningen, terwijl ook de stich ting van een Katholieke kerk, een Evan gelische kerk en een Synagoge in de plan nen is opgenomen. Noodtoestand in den groenten- en fruithandel. Het Hoofdbestuur van den Ned. R.K. Middenstandsbond heeft een adres gericht aan den minister van Economische Zaken, waarin tijdelijk opheffing van de mono polierechten op buitenlandsche versche groenten wordt gevraagd, zulks in verband met den uiterst moeilijken toestand, waarin de groenten- en fruithandel ten gevolge van de ongewoon strenge vorstperiode in den afgeloopen winter is gekomen. Voor de kleinere groenten- en fruithandelaren is de toestand onhoudbaar geworden en maat regelen zijn dan ook dringend noodig. Als een van deze maatregelen noemt het adres de opheffing van de monopolieheffing op buitenlandsche versche groenten, waardoor het mogelijk zou worden de huidige moei lijke periode voor de groenten- en fruit handelaren te overbruggen en hun positie althans eenigermate te verlichten. Dat hierbij spoed moet worden betracht spreekt wel vanzelf en het adres dringt hierop dan ook met den -meesten klem bij de regee ring aan. Prins Bernhard in Zeeland. Van oudsher heeft de provincie Zeeland zich in de belangstelling van de Konink lijke Familie mogen verheugen en thans heeft Z.K.H. Prins Bernhard deze traditie voortgezet. Aanleiding tot het bezoek van den Prins was de tewaterlating van het nieuwe motormailschip van de Maat schappij „Zeeland", de „Prinses Beatrix", het zusterschip van de „Koningin Emma", die op 14 Januari j.1. door de Koningin ten doop was gehouden. Ditmaal verliep de plechtigheid gelukkig vlotter dan toen. Zonder stoornis gleed de nieuwste aan winst van de Nederlandsche handelsvloot in haar element. De mijnwerkers nog niet voldaan. Hoewel iets is bereikt, blijft de positie der mijnwerkers nog allijd zeer voor ver betering vatbaar. Einde der week ver gaderde de Bondsraad van den Algemeenen Nederlandschen Mijnwerkersbond te Heer len, om den toestand zooals deze nu is te bespreken. Algemeen gaf men uiting aan zijn teleurstelling over het besluit van den Katholieken Mijnwerkersbond om het ver zoek om loonsverhooging terug te nemen en het voorstel van den Nederl. Mijnwer kersbond om door gezamenlijke actie te trachten een loon overeenkomst op hoogere basis te verkrijgen, van de hand te wijzen. De Bondsraad was van oordeel, dat de Nederl. Mijnwerkersbond zich het recht moet voorbehouden om, als nadere ge gevens bekend worden over den gunstigen toestand van het mijnbedrijf, opnieuw voorstellen in te dienen om door middel van een uitkeering ineens of op andere wijze een verbetering in de positie der De Duitsch-Roemeensche overeenkomst. Kan de reeds lang verwachte aansluiting van het Memeiland met zijn Duitsche be volking geen verrassing baren en ligt ook het verdrag met Slowakije, dat zich in feite ook onder Duitsch protectoraat plaatst, ge zien de uiterst zwakke positie van dit landje geheel in de lijn der verwachtingen, de onderteekening van het Duitsch-Roe- meensche handelsverdrag, waarover zoo veel te doen is geweest, sloeg in als een bom. Had Engeland niet min of meer laten weten, dat zijn grenzen samenvallen met die van Roemenië en tevens, dat het een handelsdelegatie naar Boekarest zou zen den, die veel aantrekkelijker voorstellen dan de Duitschers zou doen Of nu het Duitsch-Roemeensche han delsverdrag alle Duitsche idealen ineens vervult, of dat men er inderdaad nog meer van had verwacht, doet weinig ter zake. In ieder geval is het totstandkomen van dit verdrag met zijn zeer vérstrekkende eco nomische concessies aan Duitschland een nieuw succes voor het Derde Rijk. Meer dan tien vierjarenplannen is een dergelijke overeenkomst in staat aan het land de zoo zeer gewenschte autarkie te verschaffen. Onze Oosterburen spreken gaarne van hun „Lebensraum". Zij bedoelen daarmede Midden- en Zuid-Oost-Europa. Inderdaad is het mogelijk in dit gebied de behoeften van alle daarop wonende volkeren door een goede samenwerking zonder noemens waardige invoeren van buiten te dekken. Als rationeel denkend mensch kan men tegen een ontwikkeling in deze richting weinig bezwaren hebben, daarbij intus schen vooropstellende, dat het Duitschland werkelijk slechts te doen is om een ver hooging van de welvaart in Midden- en Zuid-Oost-Europa en het niet streeft naar een voor andere volken ondragelijke hege monie in de wereld. Mussolini's rede. De onder de huidige omstandigheden met spanning verwachte rede van Mussolini heeft geen verrasisng gebracht. Hoewel de gebruikelijke speldeprikken tegen de groote democratieën ook dit keer niet ontbraken en Mussolini verklaarde aan de spilpolitiek vast te zullen houden, was zijn rede toch niet van dien aard, dat de spanning in de internationale politiek er door kan toe nemen. Over Corsica en Nice werd geheel gezwegen en tegen zekere tegemoetkomin gen in Dzjiboeti, Tunis en de Suezkanaal- maatschappij zal Frankrijk geen overgroote bezwaren, hebben. In ieder geval heeft de duce de mogelijkheid tot onderhandelingen met Parijs opengelaten. Madrid gevallen. Na zich bijna 3 jaren tegen de aanvallen van Franco's troepen verdedigd te hebben, heeft de verdedigingsraad van de stad, na dat onderhandelingen met Franco over bepaalde tegemoetkomingen aan de repu blikeinen mislukt waren, alsnog besloten de stad zonder verzet over te geven. Al blijven er thans nog eenige haarden van verzet over, toch kan thans wel gezegd worden, dat Franco de meester van geheel Spanje is. Veel verandering in den inter nationalen politieken toestand zal dit iiv- tusschen niet meer brengen. Sinds den val van Barcelona reeds beschouwde men im mers Franco als het hoofd van de ware Spaansche regeering. mijnwerkers te verkrijgen. Het hoofdbe stuur kreeg opdracht een schrijven in dien geest aan de Contactcommissie voor de Mijnindustrie te richten. Terugblik op de Jaarbeurs. Vrijwel zonder uitzondering zijn de deel nemers aan de thans weer afgeloopen Jaar beurs tevreden over de afgesloten trans acties. De 40ste, de jubileumbeurs, heeft een uitstekend figuur geslagen. Van de politieke gebeurtenissen, die juist tijdens de jaarbeurs week voorvielen, is slechts een geringe weerslag ondervonden. Slechts eén dag heeft het bezoek aan de beurs daardoor geleden. Wat de belangstelling uit het bui tenland betreft, was vooral het bezoek der Amerikanen van gewicht. Deze hebben aanzienlijke orders te Utrecht geplaatst, waarvan vooral de aardewerkindustrie heeft geprofiteerd, maar ook de andere branches hebben niet over gebrek aan be stellingen te klagen gehad. Het nieuwe handelsverdrag met Duitschland. Dank zij veel goeden wil van weerskan ten is na langdurige en moeizame bespre kingen eindelijk het nieuwe handelsver drag tusschen Nederland en Duitschland tot stand gekomen. De voornaamste ver schillen met de vorige verdragen bestaan hierin, dat de nieuwe overeenkomst voor de eerste maal met het geheele Groot-Duit- sche Rijk is afgesloten en dat zij ditmaal voor langer dan een jaar is aangegaan; zij geldt n.1. tot einde 1940. Wat den inhoud betreft, is duidelijk den invloed der nieuwe Nederlandsche invoertarieven merkbaar. Duitschland is blijkbaar bevreesd geweest, dat onze beschermende tarievenpolitiek zal worden uitgebreid en het heeft zich tegen de gevolgen daarvan willen waarbor gen door een aantal consolideeringen van thans geldende tarieven te eischen. Vroe ger waren wij vrij in onze handelspolitiek, thans, nu wij ook de protectionistische richting hebben ingeslagen, gaat men be grijpelijkerwijs ook van ons garanties eischen. Bovendien heeft Duitschland van zijn kant een aantal consolidaties ingetrok ken, namelijk die voor pootaardappelen, tomaten en sla, alle voor een bepaalde periode, vallende buiten het hoofdseizoen van deze gewassen, en verder die voor glycerine, zinkwit, kunsthoorn en gloei lampen. De gezamenlijke waarde van den export dezer producten bedroeg verleden jaar echter niet meer dan 176.000 mark, zoodat het verlies hier niet groot kan zijn. Erger is voor onzen tuinbouw, dat de clearingregeling in het nieuwe handelsver drag er niet beter op is geworden. De clearing vertoonde een bedenkelijken ach terstand (over de 30 millioen), waarom besloten werd de contingenten voor drie maanden te verlagen. Voor onzen tuin bouw is dit een leelijke tegenvaller, omdat deze verlaging juist in het hoofd-export- seizoen komt. Wel zullen de gebruikelijke extra-uitvoervergunningen ook dit jaar worden toegestaan, maar de gewone con tingenten zijn over de geheele linie ver laagd. Het nieuwe verdrag bevat ook enkele tariefsverhoogingen voor Nederland sche producten, namelijk voor spruitkool, spinazie (in een bepaalde periode) en voor bloembollen, jonge boomen en heesters. Men verwacht echter, dat deze tariefsver hoogingen den Nederlandschen tuinbouw- export naar Duitschland niet noemnswaar- dig zullen drukken. CONCURRENTIE VAN CANADEESCHE TARWE. Professor Minderhoud, die verleden jaar een reis door Canada maakte en daar een onderzoek instelde naar den invloed, wel ken de ontwikkeling van den landbouw aldaar zal hebben op het aanbod van bacon, zuivelproducten en tarwe op de Europeesche markt, waarbij wel in de eerste plaats aan den Nederlandschen landbouw moet worden gedacht, heeft daarover een uitvoerig rapport uitgebracht, waaraan wij hier enkele conclusies ont- leenen. Dank zij de wetenschap der agrarische leiding en den vlijt van onze boeren kon er echter toch ook nog heel wat tarwe, rogge, enz. op den Nederlandschen grond worden gewonnen en loonend verkocht tegen de wereldmarktprijzen. Waar die prijzen laag werden, steeg de winst in de vee houderij des te hooger. Maar wat is nu het vooruitzicht als de prijzen van het graan toch al te zeer dalen en als men zich in jongere landen ook op de productie van boter, kaas, bacon, enz. gaat toeleggen? Een tijdlang heeft men zich getroost met de gedachte dat die lage prijzen in de jongere landen, op geen reëelen grondslag berustten: het waren afbraakprijzen. Dat zijn ze inderdaad een tijdlang geweest. Maar dat zal ons niet verhinderen te zien, dat er toch ook zeer groote mogelijkheden voor veel goedkooper productie bestaan. Wanneer wij ons hier slechts beperken tot het verbouwen van tarwe, zijn de vol gende bijzonderheden interessant genoeg om ze hier over te nemen. Zoo bezocht professor Minderhoud een bedrijf, waar van hij zegt „Het bedrijf, dat ik bezocht, was 1600 ha groot, waarvan jaarlijks 530 ha werden gebraakt en 1070 ha tarwe werden be zaaid. De boer zelf leidde de organisatie, terwijl het werk werd verricht door twee zoons en twee inwonende knechts. Ge durende den oogsttijd waren er nog vier seizoenarbeiders, die in de schuur sliepen en een a anderhalf dollar per dag plus den kost verdienden. Met dit handjevol men- schen werd het geheele bedrijf gedreven. Natuurlijk waren de noodige moderne landbouwmaterialen aanwezig. Het land werd nooit bemest, en het gewas -werd niet verpleegd; het stroo werd verbrand. Dat is wel een heel andere wijze van „boeren" dan hier te lande. Daarbij komt nog, dat men een deel van den grond ieder jaar braak laat liggen, wat natuurlijk ver band houdt met het geringe gebruik van meststoffen, maar dit maakt ook iedere productiebeperking volkomen onmogelijk." „Wat nu de tarweprijzen betreft, zegt de rapporteur, dat, dank zij den door de Canadeesche regeering gegarandeerden prijs voor No. 1 Northern Spring Wheat, neerkomende op circa 65 dollarcent per bushel loco boerderij, aanleiding geeft tot uitbreiding van het bouwland, waartoe nog ruimsschoots gelegenheid is. De algemeene opinie, die mede steun vindt in hetgeen er in de jaren met zeer lage tarweprijzen geschiedde, dat die uit breiding zelfs bij een prijs van 55 a 60 cent voor no. 1 loco boerderij, nog zal doorgaan. Deze prijs zou bij de tegenwoordige vrach ten op pl.m. 6.per 100 kg c.i.f. Rotter dam komen. LENTE IN HET ZUIDEN. Voor toeristen, die in het voorjaar deze reis voor het eerst maken, bestaat er nau welijks iets opwindenders dan de tocht, die ongeveer een kwartier duurt door de duis ternis van de St. Gotthardtunnnel. Op het oogenblik dat de trein in het bergmassief verdwijnt, neemt de reiziger afscheid van mist en regen, die boven de Noordelijke Alpen schering en inslag zijn. Zooals men weet is deze bergketen de scheiding tus schen het weer van Noord en Zuid, tus schen wintersche koude, grauwe nevels en een lachend voorjaar met stralenden zonneschijn, onder een azuurblauwen hemel. Nu nog slechts een kort oponthoud in Airoio en dan gaat het snel bergaf waarts, eerst langs vele serpentines door de bergen ban Tessino en dan in steeds sneller vaart naar de meren. Langs de oevers van dit Zuid-Zwitsersch kanton bloeit reeds de lente in volle pracht. Het bekoorlijke van dit landschap is de geweldige verscheidenheid van de indruk ken, die zich opdringen aan den bezoeker. Hier gaat het Noordelijke element van bos- schen, diepe, woeste bergkloven en een kil klimaat plotseling over in de Zuidelijke, blije atmosfeer van de meren, van het Lago di Lugano, dat zijn naam heeft gekregen van het schilderachtige stadje en het Lago Maggiore, aan welks oevers het betoove- rende Locarno de toeristen uit alle hoeken der wereld naar zich toe trekt, voorzoover zij er niet de voorkeur aan geven in stillere plaatsen als Ascona en Brissago te genieten van het heerlijke nietsdoenLugano en Locarno zijn de punten, waar rondom zich dit land als het ware kristalliseert. Om deze beide centra liggen de kleinere plaat sen tegen de berghellingen, vanwaar men prachtige vergezichten heeft op het tur- kooisblauw van de meren. Maar niet minder aantrekkelijk zijn de wandelingen door de dalen, die uitloopen op het Lago Maggiore. De vergezichten, die men in het Lagiadal kan hebben, zijn on vergelijkelijk. Door dit dal bruist een wilde bergstroom naar het Lago Maggiore, waar- VAN BE WEEK FKANCISCO FRANCO. Met den val van Madrid is gene raal Franco onbetwist heerscher in Spanje geworden. Het is derhalve in teressant zich eens wat nader met de persoon van Franco bezig te houden. Franco werd in 1891 in de Spaan sche provincie Galicia geboren en 1 stamt uit een oud officiersgeslacht. Van jongs af aan moet hij volgens de menschen, die hem kennen, van een brandende eerzucht vervuld ge weest zijn. Natuurlijk koo^ ook Fran- cisco de militaire loopbaan en nadat hij officier geworden was, zien wij hem vele jaren in Marokko tegen de Riff-Kabylen strijden, waarbij hij steeds weer blijk gaf van zijn groote militaire talenten, niet slechts op het slagveld, maar ook als organi sator van inheemsche troepen. Is het wonder, dat hij snel in rang opklom en reeds in het jaar 1926 door koning Alfons persoonlijk tot generaal be vorderd werd. De Volksfrontregeering stuurde den generaal tenslotte als militair gouverneur naar de Canarische eilanden, wat eigenlijk een verban ning beteekende. Van daar uit be reidde hij den burgeroorlog voor, die thans volkomen in zijn voordeel is geëindigd. Er is dus geen denken aan, dat onze boeren tegen die tarweprijzen kunnen con- curreeren. Groote gebieden van de Ver- eenigde Staten verkeeren in dezelfde om standigheden als Canada, tei'wijl Argentinië zeker niet duurder produceert. Vele des kundigen meenen dan ook, dat, als de consumptie niet grooter wordt dan thans, bij de tegenwoordige transportkosten en bij normale oogsten, dus gerekend, over een reeks van jaren, prijzen voor harde zomertarwe meer dan 6.per 100 kg c.i.f. Rotterdam nauwelijks of niet gehand haafd zullen kunnen blijven, daar het aan bod dan sterk zal toenemen." in hij uitmondt tusschen Locarno en Ascona, maar niet zonder geweldige steen massa's, die hij boven losgewerkt heeft, in zijn vaart mee te sleuren. Van het hoog gelegen Intragna kan men over deze wondere wereld heen kijken. Hier begint het dal der honderd dalen, het Centovalli, waardoor een spoorlijn en een autoweg den St. Gotthard en den Simplonpas ver binden. Vele nauwe, moeilijk begaanbare bergpaden voeren van de kasteelenstad Bellinzona naar het Verzascadal, waar niets den landelijken vrede in de verspreid lig gende dorpen vermag te verstoren. Be neden aan het Lago Maggiore vindt men dan het pad, dat de Romeinen nog aange legd hebben, het rotspad, dat van Locarno over het middeleeuwsche stadje Ronco naar Brissago en de Italiaansche grens voert. En den geheelen weg heeft men een schitterend gezicht op het meer, waarop slechts hier en daar visschersschepen varen. Ook aan het meer van Lugano heeft men een weg, de Collina d'Oro, die den trot- schen naam van „Gouden heuvel" niet zonder reden draagt, aangezien men van hieruit een schitterend gezicht heeft op het bergmassief van den St. Gotthard. Maar het reisdoel van de meeste vreemdelingen is toch Lugano, welk stadje zich in een ge weldige boog uitstrekt van den karakte ristieken Monte San Salvatore naar den niet minder imponeerenden Monte Bré. Dit eveneens bonte en zeer oude stadje is als het ware de diadeem tusschen deze beide bergen, gevormd door den weg langs het meer, stralend verlicht door ontelbare gloeilampen, de weg, die Lugano verbindt met Paradise, Cassarate en Sastagnola. Met bergsporen kan men den San Salvatore en den Monte Bré bestijgen. En wie hier het voorjaar wil genieten, buiten de kurzaal, de groote hotels, de dancings en de ontel bare pensions langs het meer van Lugano, behoeft slechts iets hooger te gaan langs den weg, die afgezet is met cactussen en agaven, waar hij in het stille Gandria tot de ontdekking zal komen dat de lente hier reeds lang haar intocht heeft gehouden. EEN SPOORKAARTJE VAN DRIE METER. De Canadian Pacific Spoorweg maatschappij kan er zich op beroe men, het langste spoorkaartje ter wereld te hebben uitgegeven. Vol gens het door deze.maatschappij toe gepaste systeem van spoorkaartjes uitgifte moet ap een rondreisbiljet iedere plaats staan aangegeven, waar de reis onderbroken wordt. Nu wilde het geval, dat een Engelsche dame een voordrachtreis door Canada kwam maken, waarbij zij natuurlijk allereerst alle groote steden, maar verder ook alle plaatsen van betee- kenis in Canada wilde aandoen. De spoorwegmaatschappij verstrekte haar toen een kaartje, dat de indruk wekkende lengte van 3 meter en 28 centimeter hadIn elk geval zal miss niet wanhopig in haar zakken en taschje naar het kleine stukje karton behoeven te zoeken, dat er gens in een hoekje is „weggekropen". Dit ellenlange reisbiljet zal zeker niet zoo spoedig zoek raken. - V' Lente aan het meer van Lugano. MILLIOENEN VERLATEN ENGELAND. In verband met de spanning en onzekerheid in Europa hebben in de laatste dagen groote kapitalen uit Londen de wijk genomen naar Amerika. Hierboven het in schepen van goudladingen aan boord van de „Manhattan", die alleen reeds 12 mil lioen pond sterling naar Amerika bracht.

Soester Courant | 1939 | | pagina 4