STOFZUIGERS VISM AN TWEEDE BLAD. Officieele kennisgevingen Burgemeester Grothestraat 36 Telefoon 2595 Zondagsdienst Apotheken. Burgerlijke stand Laat (J eens Alders' Boek- en Kunsthandel Soest Z.K-H. Prins Bernhard op Soesterberg. PER GECOMB. SOESTER BLADEN VAN VRIJDAG 14 APRIL 1939 LUCHTBESCHERMING BEPROEVING SIRENES- De Burgemeester van Soest brengt ter al- gemeene kennis, dat onvoorziene buitenge, wone omstandigheden voorbehouden, in den loop van Zaterdag 15 April a-s- de zeven ten dienste der luchtbescherming geplaatste si renes te Soest en Soesterberg zullen worden beproefd, zoodat deze beproeving geen aan leiding behoeft te zijn voor alarmeering der bevolking. Soest, den 13den April 1939- De Burgemeester voornoemd, W- A- J- VISSER. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbar ekennis, dat ©p 5 April 1939 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van P- A- v- Nieuwburg, van beroep melk handelaar, wonende te Soest om een verlof B in de navoLgende localiteit: voorlocaliteit (win kel) van het perceel, plaatselijk gemerkt no- 10a en gelegen aan de Birktstraat aldaar- Binnen twee weken na de dagteekening 'dezer bokendmaing kan ieder tegen het ver kenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen- Soest, den 8sten April 1939- j Burgem. en Weth- voornoemd, De Burgemeester, W- A- J- VISSER. De Secretaris, J. BATENBURG. KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Soest, 9 Indien een eandidaat zich buiten bet Rijk in Europa bevindt, de onder 8 bedoelde verklaring telegraphisch kan worden gedaan en in dat geval niet aan 't formulier mod- II, hieronder genoemd, gebonden is; 10- de inlevering der lijsten geschiedt per soonlijk door één der onderteekenaars, be voegd tot deelneming aan de verkiezing, en dat de candidaten daarbij kunnen tegenwoor dig zijn, en 11- van 18 April a.s- af de tot invulling bestemde formulieren voor de lijsten van can didaten en voor de hierboven onder 8 bedoelde verklaringen, model II, ter secretarie dezcr gemeente kosteloos verkrijgbaar worden ge stald- Soest, den 13den April 1939- Do Burgemeester voornoemd, W- A. J- VISSER- BEKENDMAKING. Het Hoofd van het Gemeentebestuur van Soest, maakt bekend, dat een ontwerp van een plan tot herziening van het Uitbreidings plan van 20 November 1935 met bijbehoo- rende bebouwingsvoorschriften, met betrekking tot den tusschen Verlengde Postweg en Ver lengde Schoolweg ontworpen verbindingsweg no- 219, ter gemeente-secretarie vanaf Don derdag 13 April 1939 voor een ieder gedu rende den termijn van vier weken ter inzage ligt- Soest, den 12den April 1939- Het Hoofd v- h- Gemeentebestuur voorn-, W- A. J- VISSER. UITOEFENING KIESRECHT DOOR PERSONEN, DIE IN DIENST BETREKKING ZIJN- De Burgemeester der gemeente Soest, her innert in verband met de op 19 April a s- plaats hebbende stemming ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten - perso nen, bij wie en bestuurders van bijzondere ondernemingen en instellingen, waarbij per sonen, die den leeftijd van vijf en twintig jaren gelet op artikel 76 en vlg- der Lager On- hebben bereikt, in dienstbetrekking zijn, er Üerwijswet 1920, brengen ter algemeene ken nis, dat door den Raad dier gemeente in zijn vergadering van 4 April j-1- is besloten de wettelijk voorgeschreven medewerking te ver kenen ten aanzien van de navolgende aan vragen van het RE- Kerkbestuur van de Parochie van de Onbevlekte Ontvangenis der !H- Maagd Maria ten behoeve van de Maria- school alhier; I I- die voor het aanschaffen van 12 school banken, wegens stijging van het aantal leer lingen; II- die voor het aanschaffen van; a. gordijnen en matten voor het thans definitief in gebruik te nemen tweede nieuwe lokaal; |b- van 4 voor- en 4 achterbanken, zulks eveneens wegens het in gebruik ne men van bovenbedoeld nieuwe lokaal. ';5oest, 8 April 1939- j Burgem. en Weth- voornoemd, De Burgemeester, W- A- J- VISSER De Secretaris, J. BATENBURG. STEMMING- De Burgemeester van Soest, brengt ter vol- Üoening aan het bepaalde in artikel 57f der kieswet ter openbare kennis, dat ter secre tarie dezer gemeente voor een ieder ter in zage is nedergelegd en tegen betaling der kosten in afdruk of afschrift verkrijgbaar is gesteld de alfabetische lijst van namen der kiezers aan wie voor de aanstaande stemming ter verkiezing van leden van de Provinciale Staten door hem een oproepingskaart is ge zonden en wier namen niet voorkomen op de kiezerslijst dezer gemeente. Soest, den 12den April 1939- De Burgemeester voornoemd, W. A- J. VISSER. BEKENDMAKING. VERKIEZING GEMEENTERAAD- De Burgemeester der gemeente Soest, brengt ter openbare kennis dat: 1- op DINSDAG 9 MEI a.s- de candidaat- •telling voor de verkiezing van de leden van Üen raad dezer gemeente zal plaats hebben; 2- op genoemden dag van des voormid dags 9 tot des namiddags 4 uur bij den voor zitter van het hoofdstembureau ter secretarie dezer gemeente lijsten van candidaten kunnen .worden ingeleverd; 3- iedere lijst moet worden onderteekend door tenminste 25 personen, die volgens de kiezerslijst voor 1939/1940 kiezers zijn voor den gemeenteraad; 4- dezelfde kiezer niet meer dan één lijst mag onderteekenen; 5- de candidaten met vermelding van hun ne voorletters en woonplaats op de lijsten moeten worden geplaatst in de volgorde, waar in door de onderteekenaars aan hen de voor keur wordt gegeven en, indien de eandidaat is een gehuwde vrouw of weduwe, met den naam van haar echtgenoot of overleden echt genoot, onder toevoeging van haar eigen naam voorafgegaan door het woord „geboren" of «ene afkorting van dit woord, terwijl bij de vermelding van een eandidaat de voorletters geheel of ten decle door de voornamen mogen Worden vervangen. 6- op dezelfde lijst ten hoogste 20 can- Öidaten mogen worden geplaatst; 7- dezelfde eandidaat niet mag voorkomen op meer dan één van de lijsten; 8- bij de lijst moet worden overlegd de Schriftelijke verklaring (model H) van iederen daarop voorkomenden eandidaat, dat hij be- aan; dat zij, volgens art55 der Kieswet, ver plicht zijn, voor zoover niet bij algemeenen maatregel van bestuur vrijstelling is verleend, te zorgen, dat ieder van die personen, die bevoegd is tot de keuze mede te werken, gedurende ten minste twee achtereenvolgende uren, tusschen acht uren des voormiddags en vijf uren des namiddags, daartoe gelegenheid vinde,- dat zij, volgens art. 56 van genoemde wet, voor zoover arbeid wordt verricht in fabrieken of werkplaatsen, verplicht zijn te zorgen, dat in het arbeidslokaal en, zoo er meer arbcids- lokalen zijn, in het grootste of wel in meer dan één arbeidslokaal gedurende twee werk dagen vóór en op den tot stemming bepaal den tijd op eene zichtbare wijze is opgehangen eene door hen of van hunnentwege onder- teekende lijst, de uren, in art- 55 bedoeld, ver meldende, voor elk afzonderlijk of groepsge wijze of voor allen gezamenlijk; dat volgens art. 151 der Kieswet, over treding van bovenstaande voorschriften wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste vijf en zeventig gulden- Lijsten, om op te hangen in fabrieken of werkplaatsen, zijn verkrijgbaar ter gemeente secretarie- Soest, den 12den April 1939- De Burgemeester voornoemd, -Wj- A. J- visser. STEMMING PROVINCIALE STATEN Burgemeester en wethouders der gemeente Soest brengen ter openbare kennis, dat op Woensdag, 19 April 1939, van des morgens acht tot des namiddags vijf uur zal geschieden de stemming tot verkiezing van de leden der Provinciale Staten- Zij herinneren aan de verplichting, opge legd bij artikel 72, tweede lid der Kieswet, Ieder, die volgens de kiezerslijst bevoegd is tot de keuze mede te werken, is verplicht zich binnen den voor de stemming bepaalden tijd uitoefening van zijn kiesrecht aan te melden bij het stembureau van het voor hem op de kiezerslijst aangewezen stemdistrict- Artikel 150a der Kieswet luidt; Hij, die bij een verkiezing als gemachtigde stemt voor een persoon, wetende dat deze overleden is, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste dui zend gulden- Artikel 128 van het Wetboek van Straf recht luidt: Hij, die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krachtens wette lijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deel neemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste één jaar- Soest, den 12den April 1939- Burgem. en Weth, voornoemd, De Burgemeester, W. A- J. VISSER. De Secretaris, J. BATENBURG. BEPALINGEN OMTRENT, KOSTWINNERSVERGOEDING. IN BIJZONDERE TIJDS- OMSTANDIGHEDEN. De Burgemeester der gemeente Soest, gelet op het bpaalde bij 4 der Dienstplicht-ver goedingsbeschikking; brengt het volgende ter kennis van belanghebbenden: 1 Geldelijke vergoeding als bedoeld in artikel 36 der Dienstplichtwet wordt verleend aan hierna aangeduide personen, indien aan hen tengevolge van het verplicht verblijf in wer- kelijken dienst van een dienstplichtige vol doende middelen tot levensonderhoud ontbre- .•ilhgt in zya candidaatsielkag op( deze lijst; 1 ken of zouden komen te ontbreken, en wel VAMPYR PROTO MIELE RUBLI LEKO kunnen wij U demonstreeren. Alle andere merken o.a. Electrolux, Volta, Waldorp, Hover en Premier Duplex worden door ons geleverd. Soepele huurkoop-regeling vanaf 60 cent per week. Inruil Uwer oude machine. Speciale service gedurende 3 jaar. a. de echtgenoote van den dienstplichtige; b. zijn bloed- of aanverwanten in de rechte linie; c- zijn andere bloed- of aanverwanten in den tweeden graad- d- zijn pleegouders; e. degenen, in wier onderhoud de dienst plichtige ingevolge rechterlijk vonnis moet voorzien- De vergoeding bedraagt ten hoogste twee gulden vijftig cent voor eiken dag verblijf in werkelijken dienst van den dienstplichtige- De aanvraag om vergoeding wordt door of namens een der hiervoor onder a tot en met e genoemde personen gedaan schriftelijk of mondeling bij den Burgemeester der ge meente waar verzoeker woonplaats hecft, ten zij die woonplaats buitenslands is gelegen, in welk geval de aanvraag moet worden inge diend bij den Burgemeester der gemeente voor welke de dientplichtige voor den dienst plicht is ingeschreven Soest, den 12den April 1939- De Burgemeester voornoemd, W, A- J- VISSER- DIENSTPLICHT. VRIJSTELLING WEGENS BROEDERDIEN ST- De Burgmeester der gemeente Soest brengt het volgende ter kennis van belanghebbenden: De vrijstelling wegens broederdienst be hoort te worden aangevraagd tusschen 16 en 30 April a-s. Hierbij moet worden overgelegd het trouw- of familieboekje der ouders alsmede het (do) zakboekje(s) van de(n)gcnc(n), die dient (dienen) of gediend heeft (hebben)- Zij, die bij de inschrijving in October 1938 hebben verklaard niet voor vrijstelling wegens broederdienst in aanmerking te willen komen en deze thans wenschen, kunnen de aanvraag alsnog tusschen 16 en 30 April a.s-, onder overlegging van de onder 2 genoemde be- scheidn, doen- Soest, den 12den April 1939- i De Burgemeester voornoemd, I Wj- A- J- VISSER. ZONDAG 16 APRIL: DIENST: APOTHEEK „SOEST" Soesterbergschestraat 8, Telefoon 2497. GEBORENHcrmina Johanna, d- v- E- Klompenhouwer en T- Hartemink, Molenstr- Wi-Z. 62; Frederik Hendrikus, z- v- A. Ade laar en E- Hagen, Birktstr- 88; Johanna Ma ria Margaretha, d- v. A- W- Hilhorst en M- v- 't Klooster, L. Brinkweg 52; Jannetje, d- v- E. Kuyper en L- J. de Ruiter, K. Hart- weg 31Alja, d- v. A- v- d. Water en L- C- A. Brugman, Staalwijklaan 6- Bernhard Johan Clemens Maria, z- v. Niehoff gen- Wer- ning en E- P. Wj- M- Quant, Steenhoffstraat 15; Alida Hendrika, d- v- J- v- Manen en C. A- v. 't Net, Nieuwstr- 19b; Johannes Her- manus Paulus, z- V. D* H. v. d- Berg en H- v. d- Vlist, Rademakerstr- 6a; Mengs Cor- nelis, z- v. G- G- J. Alblas en G- Hornsveld, v- Weedestr. 48; Maria Cornelia, d- v- G- N* v- d. Brink en M- Natter, Schoolstr- 33- ONDERTROUWD: G- v. Hornsveld, 30 jr., los arb., Eikenhorstw- 2 en A- M- v Velzen, 23 jr-, 2e Heezerlaantje 2; A- C- Middelkoop, 27 jr-, verz.-agent, Den Haag en M- Hoonhoud, 25 jr., Nassaulaan 31; T- N. v- d- Brink, 29 jr-, rijksambt-, Ooster- wolde en H- M- Kok, 23 jr-, K- Brinkweg 31 Wi- de Koo, 25 jr-, vliegtuigbouwer, R'dam en J- B. Dwars, 23 jr-, Julianalaan 65- OVERLEDEN: Hmdrik Stuut, 48 jr., geh- m. L. Fleurke, Torenstr- 4; Suzannus Ja- cobus Cornelis Moolenburgh, 61 jr-, geh- m- J. Schroo, Wj. Pyrmontlaan 7; Everarda Eg- bers, 49 jr-, ongeh. Oude Utr-weg 15- GEVESTIGD: H- J. v- d- Hoek inw., Vredehofstr- 5 v. Lopik; J- G- Michieis, Ban- ningstr- 84 v. Venray; P- Wj. Lubbers, Beetz- laan 42 v- A'dam; P. M> Hoogland-Felix inw-, idem; J. Bok inw-, Beetzlaan 15a v- A'foort; M- Wervers m. g-, Lt. Koppenlaan 16 v- A'foort; J- H- Wempe m- vr-, Mendels- sohnlaan 14 v- Assen; A. O- v- Soest, Amerf. str- 95a v. Venlo; Wj- Borghstijn-Rijlaarsdam. m- k., Nachtegaalweg 30 v- Schiebroek; P. J. P. Hertogs inw-, idem; H. Lckkerkerker m- g-, Amersf-str. 83a v- Putten (Gld); M- J. Loef inwv idem; C. A- Sens-Kroet inw., Talmalaan 31 v- R'dam; M. R. Poutsma.Vo gel m- k-, Olijkeweg 3 v- Enschede; H- Schuurmans m- vr., Andriessestr- 11 v- Utrecht; G- J. Pierik m- vr-, Nassaulaan 6 v. Heerlen; J. G. v- Gent inw-, Bartolottilaan 21 v« .Wa- geningen; E- Faust inw„ Stadh-laan 76 v- Duitschland; M- Brants-v. Raai, Vecnzoom 1 v- C.BR.; J. v- .Weering m- g-. Heideweg 80 v- Haren (Gr.)M- Visch inw-. Lange Brink weg 45. y,« Harderwijk; J. Dekker ai- £-• Schrikslaan 35 v- Den Haag; J. Schckelaar inw-, B- Grothestr- 53a v. Zwolle; .W> H* v- Hoften, Stadh.laan 76 v- Den Haag; Wj. J. Driessen, Soesterb-str. 28 v Vreeland; J. Tiel m- vr., Stadh-laan 46 v- Den Haag; T- Bakker inw-, Julianalaan 25 v. A'dam; A« J- v- Ee inw-. Hartmanlaan 50 v. Utrecht; H- Pekelharing, Nieuweweg 104 v. A'dam; A- R- P- A- v- Heiningen m- g., Andriesse str- 9 v- A'foort; R- Kruiswijk, Soesterb-str- 28 v- Baarn; D- J- F- Roxs inw., Lucht- vaartafd- v. Waalwijk; P- F- J- Buitenwijk, Julianalaan 72 v- Woerden; J. A- H- v- Kal ken m. g-, Amersf-str- 29 v- Utrecht- VERTROKKENC- M- P. Groenestein, v- v- Weedestr. 47a n- A'dam, J. W- Brouwer- str- 3; H- H- Wilken, v- Middelw-str- 64 n- Franekeradeel, Djongjum; W- v- Veluw v- Gr- Melmweg 31 n- H'sum, Koningsstr- 25; J- J- Esveld, v- Birkstr- 34 n. Amerongen, Overstr- 360 B; G- Wi- v- Ee, v. Smitsweg 36a n- Heerlen, Eijmaelstr. 14; H- Kuiper, v- Laanstr- 17 n- Ned- Indië; J. L- Arendsen-v Esch, v- B. Grothestr- 51 n- Suawoude, N-H- Pastorie; J. L- Tel j er m/- vip, v. Heuvel weg 35 n- H'sum, Emmastr. 54a; D- v. Luit m- vr-, v- Schoutenk-weg 41 n- A'foort, Dol- lardstr- 164; A- C- Wl- Storm, idem; B- E- Robbeniond-v- d- Water, idem; A- den Breejen, idem; B- A- Sipsma, idem; C- A- Galenkamp, idem; G- J- Gerrits, idem; R. Klein-Puyk, v- Nieuweweg 46b n- Utrecht, Damstr- 7; L- G- J- Groeneweg m. g-, v- de Genestet- laan 3b n. Schiebroek, Eikenlaan 191; L- M- Kaligis, v- Van Weedestr- 19 n- Utrecht, Fred- Hendrikstr- 112; S- A- L'Honoré Naber, v- Vredehofstr- 37 n- Den Helder, E- A- v- Hezel. Rijkaart, v- Hartmanlaan 70 n- Den Haag, Driebergenstr. 229; G. .Wi. Waiboer m- vr., v- Van Lyndenlaan 10 n. A- Paulowna, Klei weg 5; J- Mulder, v. Birktstr- 96 n- A'foort, Trompstr- 10; P- J- Bomli, v- Beetzlaan 40 n- H'sum, Diependaalschelaan 280; I£. Hingst- Gel-eijnse, v- Wi- Toplaan 5 n- H'sum, Die- pendaelschelaan 280; H- R. Tweedy-Muldcr, Heideweg 52 n- Velp, Tehuis „Avondzon"; J- Machielse nx. vr-, v- Van Lenneplaan 31 n- Voorschoten, v- Kemp enstr. 49; B- ten Har kei, v- Soesterb-str. 125 n- H'sum Diacones- senhuis; P- v- Zon m- vr-, v- Amersf-str- 21 n- Zeist, Kritzingerlaan 96; R. E- Wijnans, v- Luchtvaartafd- n- Zeist, Kamp bij Zeist; C- J- Knijnenburg, v- Sparrenlaan 14 n- Leids- schendam, Pr- Hendriklaan 74; D- A- M- Amesz m- vf-, v- Stadh-laan 35 n- Werkendam; M- F- de Radder m- k., v- Soesterb-str- 186 n- Den Haag, v. Lansbergenstr. 67; R- C- Pais, v- Stadh.laan 19a n- Den Haag, Sport- laan 135; A- Coree, v. Bann< :gstr- 12 n- Utrecht, Nicolaasw- 4bis; A- v- d- Broek, v- Beckeringhstr- 22 n- Ned- Indië; J- Donker, v- Birktstr. 87 n- A'dam, Memlingstr- 5a; B- J- Frieling, v- Van Lenneplaan 34 n- Den Haag, Laan v- Meerdervoort 71S; H- Velle- raan m- g-, v- Hildebrandlaan 15 n- Ned. Indië; A- Hoorneman, v. Amersf-str- 23 n- A'foort, L- Nicasiusstr- 12; J- C- Joseph, v- Regen- tesselaan 11 n- De Bilt, le Brandenburger- weg 117; J- L- v- d- Kleut m. g-, v- Bos- str- 64 n. De Bilt, Julianalaan 38; C- F- v- Buuren, v- K. Hartweg 23 n- R'dam, Gr- Florisstr- lila; H- C- v- Sling-elandt m- vr-, v- Ossendamweg 51 n- R'dam, v- Nideck- str- 35b; W- G- Verheijen, v- Luchtvaartafd- n- Venray Gasstr- 4; H- G- Kloosterman m- vr-, v. Soesterb-str. 67 n- H'sum, Taludweg 125; E- M. C- Bruins, v- A- Paulownalaan 36 n- Alblasserdam, Huize Blockhorn; Wi- F- Mulder, v. Luchtvaartafd. n. Zeist, Her tenlaan 16; P- O- B- Dutilh, v- Amersf.str- 90 n- Amerika; C. R- Dierdorp, v-. Hartman laan 41 n- A'foort, Piersonlaan 8; D1- A- Dierdorp, idem; J. Wijmenga m- vr., van Amersf.str. 21 n- A'dam, le Helmerstr- 12D; Wi- Bunink m- vr-, v- Soesterb-str- 9 n- H'sum, Hazenstr- 19; D- Uithol, v- Soesterb-str- 125 n- .Woerden, Willemshof 10- VERHUISD: G- v. Barncveld m- g-, v. Schrikslaan 47 n- 29; J- v- Es m- g-, v- Verl- Schoolweg 63 n- Rademakerstr- 26; G- Broekhuizen, v- Smitsweg 36 n- Birktstr. 24; P- A- M- Versteijne m. g., v- Nieuwstr- 26 n- Schrikslaan 27; C- Spek, v- Torenstr- 2c n- Kon-laan 71; F- P- C- Buitendijk, v- Julianalaan 72 n- Bosstraat 65; H. A- Bui tendijk, idem; P- H. v- Nieuwburg m- vr., v- Heuvehveg 37a n- Birktstr- 10a; J- Briedé, v- Wieksl-weg W-Z. 37 n. Vceenpad 6; W# A- Krijt, v. Nachtegaalweg 28 n- Mcrelweg 3; J- v. Manen m- vr-, v. Nachtegaalweg 26 n- Merehveg 1O- Zwan m- g-, v. Bosstr- 65 n- Bosstr. 61; J- A- A. Reiman-Alderding, idem; J. Wassenberg, v. Smitsweg 9 naar Braamweg 8; T. v. Bameveld m- g-, van Laanstr. 64 n. Wi- Pyrmontl. 61B. W- v- d- Berg-Kroon, v- Oranjelaan 28 n. Molenstr- O-Z. 2; J- A- M. Hopster-Kessels m- k-, v IClaarw.weg 40 n. Eigendomweg 54; L- H Raauws, idem; H- Makkes, v. Kon-laan 145 n- Nieuweweg 74; M. C- Klop-Puttenaar, v- Steenhoffstr- 22 n. Kerkpad Z- Z- 3; A- C' Ammerlaan m- vr,, v- L- Bergstr- 16 n- Steen hoffstr- 10; Wi- de Vries m- g-, v- K- Brink weg 30a n- Kerkpad Z-Z- 105; M- S* Kreft, v- Banningslr. 53 n- Lt. Koppenlaan 5; P- W- Liml' Tt'-rkeringhstr- 15; M- v- d- Berg m. g-, v* L- Brinkweg 46 nKerkpad Z-Z- 27; P. P- Kranenburg m- g^ v- Zwaluwen-weg 14 n- Mariastr. 6; L" Reuvers, v- Schrikslaan 17 n. Beetzlaan 46f J- Wi. Kücker, v- Akkerwcg 2 n- Nieuwstr- 35c; M- C- A- Jasinski-Herman, idem; C- v. d- Loo m. g-, v- Soesterb-str- 28 n- Heidcw- 35; G- Haakmeester m. g-# v- Steenhoffstr. 57 n- Kerkpad Z-Z- 26; A- J- C. Bogaerts m- g.„ v- Oranjelaan 27 n- Pr- Bernhardlaan 50; T- de Boer m. g-, v- Nieuweweg 63 n- v- Lenneplaan 34; P- J- v- d- Grint, v- Beetz laan 37 n- Nieuwstr. 64| P- v. Brienen, v- Kerkstr- 44 n- Nieuweweg 79; A- Feringa, v- Hildebrandlaan 6 n. no. 8; G- v- d- Poel, v* Nachtegaalweg 36 n. Birktstr. 26e; W- S- Westerhuis m- g-, v- Oranjelaan 32 n- Steen hoffstr- 65; S- Krab, v- Nieuweweg 63 n k- Lenneplaan 34- de nieuwe CHILTON vulpenhouder toonen, met luchtdrukvulling. CHILTON het merk voor le klas vulpennen Steenhoffstr, 13 (naast postkantoor) Tel. 2476 Dinsdagmiddag kreeg Soesterberg onver wachts bezoek van Z. K. H. Prins Bernhard, die een kijkje kwam nemen op het militaire vliegveld, dat gedurende de laatste dagen een sfeer heeft van buitengewone bedrijvigheid- Z- K. H- werd rondgeleid door Lt- Kol- F- A- v- Heyst en Lt. Kol- L- A. N. Kop- pert, die Z- K. H- uitvoerig voorlichtten om trent de genomen maatregelen, die in dezc dagen ten aanzien van de luchtverdediging zijn en worden genomen- MUZIEKAVOND DOOR BLINDEN- Op Donderdag 20 April a-s. zal in de Gere formeerde kerk te Soest een muziekavond plaats hebben, welke wordt uitgevoerd door blinden. Tevens zullen beelden uit den arbeid d^r blinden worden vertoond- „SOEST VOORUIT". Vrijdag 21 April a-s. organiseert de Vereen- „Soest Vooruit" in de groote zaal van hotel „Eemland" een film-avond- Vertoond zullen worden de sprekende film over Zuid-Amerika en dc film over Zuid-En- geland- Leden van Soest-Vooruit kunnen aan het Verkeershuis toegangsbewijzen bekomen t^- gen betaling van 15 cent- Ook niet-ledcrn kun nen worden geïntroduceerd- AANMELDEN LUCHTBESCHERMINGSDIENST- Dat het thans meer dan tijd wordt, dat alle inwoners aan dezen dienst hun vollen aan dacht gaan schenken, zal niet nader behoeven te worden vermeld- Over het algemeen is men over de belang stelling voor dezen dienst tevreden, doch nu de practische kant van het werk meer naar voren treedt, blijkt, dat nog verschillende krachten noodig zijn- Verschillende plaatsen als telefonist, schrij. ver, ordonnans en vor radio-bediening kun nen nog worden aangevuld, terwijl ook voor opruimings- en lierstellingsdicnst nog perso nen kunnen worden geplaatst- Aanmelding kan geschieden bij den heer C- A. H- L- Wüst, hoofd van den dienst, of per brief in de bus van het gemeentehuis- VOORLICHTING DER BEVOLKING INZAKE LUCHTGEVAAR- Het dagelijksch Bestuur der onder-afdeeling Soest van de Nederlandsche Verecniging voor Luchtbescherming heeft besloten, in verband m«t de vele inkomende verzoeken om inlich tingen en voorlichting inzake de particuliere zelfbeschermingsmaatregelen ti gen Iuchtgcvaar (inrichten van schuilkelders, schuilloopgravcn, gasmaskers, brandbestrijding in huis, gasJichte afsluitingen e-d.) gedurende een of ineer be- paalde dagen per week eenige zittingsuren te houden, waar alle inwoners zich tot het erkrijgen van deze inlichtingen kunnen ver voegen en zooveel mogelijk goede Cn des kundige voorlichting zal worden gegeven- Eenige bestuursleden der onderafdee.ing, die eenige cursussen in de luehtbesch: rmingsmaaU regelen te Utrecht en Amersfoort hebbeu ge volgd, hebben zich bereid verklaard wekelijks gedurende eenige uren die inlichtingen en voorlichting aan de burgerbevolking te geven- Bepaald is, dat zulks zal gcschielen ten bureele van het Hoofd van Gemeentelijken Luchtbeschermingsdienst, gevestigd in een lo kaal, dat is gelegen achter het bureau van den Gemeente-Ontvanger, SL cnhoffstraat, naast het Gemeentehuis en tegcnover het Post kantoor- (ingang links van het gebouw, naar achier toe)- Deze localiteit is daartoe welwil lend door genoemd Hoofd ter beschikking van het Bestuur gesteld- De eerste zitting zal thans worden gehou den op Maandag 17 April a s- van des avonds 7 00 uur tot 8-30 uur- Ieder inwoner, die inlichtingen omtrent dc zelfbeschermingsmaatregclcn wc-nscht, is daai welkom cn hem zal zooveel mogelijk voor lichting worden gego en- Nadere mededeclingen omtrent verdere zit tingsdagen en -uren zullen zoo spoedig moge lijk volgen.

Soester Courant | 1939 | | pagina 5