Men en Kachels J. TH. VOSKUILEN UIT DEN SOESTER RAAD. Korte spoed-vergadering. Een matte of gebruinde teint staat altijd charmant iPurol bij Doorzitten - Zonnebrand - Stukloopen Koop eerst een andere tandpasta ingezonden stukken C. G. TIMMERMANS D. F. VOiGT Nationaal Jongeren Verbond. Uw adres voor Melk, Boter, Kaas en Eieren. G. van Qosterom Ons Openlucht-theater. Het vertrouwde adres Zondagsdienst Apotheken. Last van Uw zenuwen? Zomersproeten SPRUTOL Adverteert in dit blad. Ged- Staten houden voet bij stuk en jagen de gemeente op meerdere kosten. Zaterdagmorgen te kwart over 10 uur nen, dat de voorwaarden nadeeligei kwam de raad onzer gemeente in een spoed- cischende veradering bijeen onder voorzitter schap van Burgemeester Mr- W- A- J- Visser. Afwezig waren de heeren Nood er en v- d- Berg. Na opening met gebed was het woord aan wethouder GASILLE- Spr- herinnerde aan het op 4 April j-I* ge nomen besluit, om met de N-V. Hollandsche Sociëteit van Levensverzekeringen te Amster dam op onderhandsche schuldbekentenis een geldleening aan te gaan, groot f 186-682-92, tegen een rente van 3l/2 °/o per jaar, af te lossen in 31 jaren, bij wijze van annuïteiten- Gedeputeerde Staten van Utrecht hadden echter medegedeeld, dat zij bezwaren maak ten tegen; le dat de gemeente bij versterkte aflossing vóór 2 Juli 1944, 1% boete is I had- verschuldigd; 2e, dat belastingen, welke op De heer VAN DE VEN vroeg verder naar de rente der leening mochten worden geheven, maatregelen, om aan den onhoudbaren, stoffi- ;r zijn- De Raad trok het voorstel van 4 April j-1. in en accepteerde de nieuwe, duurdere lee ning, z-h-s. DE RONDVRAAG: De heer VAN DE VEN informeerde naar de voorbereidende werkzaamheden voor den weg achter de per^eelen op de Soesterberg- schestraat, ter hoogte voor den Heideweg- Wethouder DE BRUIJN zeide, dat Dins dag a s- een begin met dezen weg wordt ge maakt, doch dat in het najaar dezen weg zal worden afgemaakt. Spr- vroeg tevens den aandacht voor het voetpad voor deze perccelen, waaraan men bezig is, en zedie, dat het plan 1939 voor de wegen in Utrecht groote kans van slagen ten laste van de gemeente komen- [gen toesiand van den Duinweg een einde te Spr zeide dat B. en Wi- gepoogd hadden, maken- Ged. Staten te overreden, dat een leening voor zulk een percentage, niet te krijgen was zonder belasting-clausules, doch het mocht niet baten- Nadat een 60-tal banken was aan geschreven, van de N-V- Bank voor Necer- derlandsche gemeenten bereid de leening te verstrekken zonder belaslingclausules, doch te gen een rente van 3 5/8 Q/o, tegen een koers van 100 o/o, af te lossen in 31 jaar en met een boetebepaling van 1 °/0. B- en W. meenden deze aanbieding te moe ten accepteeren, behoudens goedkeuring van Ged. Staten, hoewel zij niet overeenkomstig den wensch van G- S., om de leening tegen voordeeliger voorwaarden onder te brengen, geslaagd waren- Integendeel, B. en W. m e- Wethouder DE BRUIJN wees erop, dat geen gelden voorra ig zijn cm dezen weg af te bouwen, doch dat het de aandacht zou hebben Nadat Weth- Gasile kapitaal nog machtiging gekregen had om een wij i ;ing in de formu leering der bepalingen bij de leeningsvoor- waarden aan e brengen, vroeg de heer HIL- HORST of het juist was, dat de verbree ding van de Korte Bergstraat niet kon door gaan, door den onwil van de bewoners om grond af te staan. De VOORZITTER zeide, dat de Wethou der nog een laatste poging zou doen, om de bewoners tot andere gedachten te brengen- De Raad ging hierna in geheime zitting- Amllda-crême, die tevens zoo goed is voor de huid, is verkrijgbaar in deze twee begeerde teinten. Mat of Bruin. Doos 50 en 25 cent. te vestigen", de „lichtbrengende Germanen' De Germaan, aldus K-, is „vrede lievend van aard", maar even later komt de aap dan toch nojj uit de mcuw; want dan lezen wij: Overigens hangt fc 1 r'J_ - oede van den Germaan ook samen met zijn levensbe schouwing, dat hij alleen door het le vensoffer het voort-bestaan van zijn bloedgemeenschap verzekeren kan- i „De furor teutonicus heeft zich bij de noordsche volken tot op den huidi- gen dag gehandhaafd omdat hij den Germaan in het bloed zit- Hij is de oorzaak van de geweldige slachtingen onder het noor"-"bc bloed in de ver schillende oorlogen"- Wij kunnen het er overeens zijn dat de Heer Hinderdael zich, door het uitgeven van der gelijke lectuur, wel zeer ondankbaar betoont voor het binnen onze grenzen gevonden asyl- U zeer danken voor de afgestane plaatsrui- U zeer dankend voor de afgestane plaats ruimte» Hoogachtend, JB- Beste wai c\egaIlC i t vraas OP dic 1'Rh.CH.T MAKIAPliAATS Voor genoemde bedragen kan men dus alle- vier de voorstellingen bijwonen en beteekenen een aanmerkelijke reductie op de gewone entree-prijzen- Het exploiteeren van een openluchttheater brengt meer zorgen en moeilijkheden mede dan men oppervlakkig zou denken en het bestuur moet er steeds op uit zijn de belangen van degenen, die het ons mogelijk maakten, dit voor Soest, zoo belangrijke werk tot stand te brengen, in het oog te houden- De vaste lasten zijn als rente en aflossing moeten aan het eindevan het seizoen ter beschikking zijn- Laten nu de bewoners van Soest eens een gedeelte van de zorgen afnemen door een behoorlijk aantal passepartouts te bestellen- Hierdoor krijgt het bestuur een vaste in komsten en U de zekerheid, dat U voor zeer weinig geld eenige genotvolle avonden in ons thea er zult kunnen doorbrengen- Behalve de boven aangegeven voorstellingen zullen er nog verscheidene andere gebeurtenissen in het theater plaats vinden b-v- een avond-demon stratie van de Soester Turnclub, een sprookje voor groote menschen en kinderen door de Baarnsche Onderwijzers Tooneelvereeniging, een groot trekkersspel onder leiding van de Nederandsche Jeugdherberg Centrale- Terwijl «Log andere dingen een onderwerp van on derzoek uitmaken. U ziet, dat het bestuur niet stil gezeten heeft en doet wat het kan de zaak te doen slagen, maar zonder de mede werking van alle Soesters, die hiertoe in staat zijn is een succes uitgesloten- Het laatste en beslissende woord is dus aan onze mede Soesters. der nationalistisch te wórden- Er zijn toestanden, groepen, uitingen, die niet passen in ons Nationale kader en ver schillenden schijnen niet in te kunnen zien in welken tijd we leven- Verontrustend is het defaitisme, de slapheid zonder standpunt, dat in allerlei soort kringen is aan te treffen- Anderen meenen te mogen sabboteeren tegen den Nederlandschen weer macht- Jarenlang heeft het N-J-V. geprotes teerd tegen het gebroken geweertje cn tegen de eenzijdige ontwapening „Kerk en Vrede" gaat toch met deze sa- bottage door- Groote gedachten schuilen in de zen naam, doch de resultaten van haar actie moet men hooren uit den mond van officieren- Wat de christen-ontwapenaars brengen, géén vrede in de harten der 19-jarigen, die onder de wapenen worden geroepen- Spr- besprak hierop het N-J-V- in de oogen van de medeburgers- De S DA-P- bestreed d}e post op de be-, grooting van Defensie, welke was uitgetrokken voor het zee-kamp van het N-J-V., teneinde jongeren met het element der zee in kennis te stellen- Het N-J-V- heette „eenzijdig" en mocht geen schepen van de marine gebruiken- Spr- wees vervolgens op de pogingen om tot een nationale concentratie te komen- Er jep 'uojqoe 5{fip^zpoou ioq atp 'uaipsuaui u/ja de scheidsmuren welke ons volk vaneen hou* den verdwijnen. Eenheid door Democratie, de Wioudschoter conferenties, het tijdschrift „Hoi Gemeen ebest" doen pogingen tot nationale concentraties- dit verzacht onmiddellijk en geneest spoedig. Tube 45, doos 60 en 30 ct. Bij Apoth.en Drogisten en liefst de duurste die er is en probeer daarna Ivorol. Dan neemt U waar hoe Ivorol in reDigend-, witmakend- en schuimend vermgen alle andere verre overtrelt. Tube 60, 40 en 25 ct. Buiten verantwoording der Redactie. Hooggeachte Redactie, Reeds eerder werd in Uw kolommen de landacht gevestig.l op uit Soest afkomstige anr i-semietische artikelen- Dit is niet erg verwonderlijk. Soest is al ten oud centrum van extreministische agitatie; nen denke b-v- slechts aan de „Vereeniging fan Vrienden van Duitschland'' (V-V-D-), een jen pendant van de Vereeniging van Vrienden fan de Sovjet Unie. (V-V-S-U.), welke hier reeds in 1933 bestond- Thans ligt voor mij een eveneens te Soest /erschijnend blad, de „Hollandsche Post" een aitgave van drukkerij Hinderdael- Een onregelmatig verschijnend maandblad, waarvoor o a- in de „Deutsche Wochenzeitung iür die Niederlande" reclame wordt gemaakt- Dit blad wordt aangekondigd als te werken joor Volks wedergeboorte, Dictsch bewust- lijn en Nederduitsche Stamverbondenheid", paar, wie van den inhoud van dit blad ken- ps neemt komt onwillekeurig tot de conclusie lat de naam „Anschluss" bier beter gekozen irare- Het is dan ook niet verwonderlijk, dat jrij in het April nummer van deze „Holland- )che" Post een stuk bijbelven alsching aan keffen hetwelk met het praedicaat „schande lijk" te veel eer zou worden aangedaan- Het artikel, dat tot opschrift draagt: „De permanen als Stichters cener nieuwe Wereld", fc geschreven door Pieter Emiel Keuchenius, Velke zich reeds een zoo treurige faam ver wierf door zijn brochure „Nieuw Guinea-plan- »en", een brochure weLke feitelijk niets an- Icrs was dan een laaghartige onredelijke jcheklpartij op den Indo-Europeaan, en die l>ok in Indië verboden werd op grond van het haatzaaiend karakter tegen een groep van ie bevolkng- apostel Paulus „met groot succes ter hand genomen.'' Een ieder, die het Nieuwe Testament ook maar zeer oppervlakkig kent, weet, dat deze stelling niet te bewijzen is- Deze propagan disten voor het nieuwe heidendom weten ech ter wel wegen te vinden omi het groote pu bliek te doen gelooven, dat zij inderdaad de ze stelling bewijzen, zij veranderen de teksten eenvoudig naar eigen behoefte. Het zou te ver voeren alle m/anipulaties welke de heer K. zich met het Woord Gods per mi teert hier na te gaan, zoodat wij dus slechts bij een enkel „bewijs" stil kuinnen blijven staan- Schoonmaken en repareeren. Bakkersweg 3 - Tel. 2368 (Naast Anna Paulownalaan) Zoo schrijft „K-, dan" Aan een jood gelijk waardig kon, naar de meening van Paulus, een Christen echter nooit worden; deze bleef Burgem. Grothestraat 30 Telefoon 2363 Soest GEDIPL. OPTICIEN. Voor het maken van Uw BRIL. ook volgens recept van H.H. Oogartsen, een vertrouwd adres toch altijd inferieur aan Jahve s intverkore- j kosten maken voor aankleeding, decors Spciaal in Slag. en Koffieroom Dssendamweg 55 Telefoon 2298 AVat kan men anders trouwens verwachten fan een man, die over het bevolkingsprobleem fan Nederland schrijft: j „In gemeenschap met onze Duitsch® - - moederna.ie, waartoe wij eens behoord hebben, dus als ons volk van Neder- duitschers besluit wederom zijn lot met het Duitsche Rijk te verbinden, en "de cuchtgeworpen levensbron zijner ras. kracht weer tot stroomen brengt. In zijn artikel in de „Hollandsche" Post tracht Keuchenius aan te toonen, dat de apos- t«l Paulus, gestaan zou hebben in dienst van een „antiek bolsjewisme", in den dienst van de joodsche ^oogmerken tot politieke werelcL overbecrsching „De leidende joden zagen zeer goed in, dat in verband met hnu oogmerken tot poli'ieke wereld-overheersching, de judaïseemig der geesten dc noodzak e. lijkc inleiding moest zijn". -s-zc j ad als ee ring, aldus K, werd door den nen"- Hij verdedigt deze stelling op grond1 van Paulus' brief aan de Galaten, n-1- Gal 3:29- Hier staat namelijk volgens K. „En indien, gij van Christus zijt, zoo zijt gij dan gelijk aan Abrahams zaad en naar de beloftenis erfgenamen' in werkelijkheid staat er echter; „En indien gij van Christus zijt, zoo zijt gij dan Abrahams zaad, en naar de beloftenis erfgenamen Het zal een ieder duidelijk zijn, dat de geheele bewijskracht van Keuchenius' stelling hier berust op de, door hemzelf ingevoegde, woorden gelijk aan- En, iets verder schrijft hij nog letterlijk het volgende; »,Nog sprekender is hetgeen Paulus aan zijn eigen rasgenooten, de alexanarijnsche joden schrijft: „God neemt de engelen niet aan maar wel het zaad Abrahams" (Hebr-;2:16) Het gehe< I ;oog is er hier door op gericht om clen ..-n! evoegden lezer in den waan te brengen dat God de joden zou stellen ko ven de engelen- Op grond van hetgeen Keu chenius n-1. eerst geschreven heeft, mag de lezer n 1- aannemen dat men het „zaad Abra hams" de joden zouden worden bedoeld- Pau lus' brief aan de Hebreeën handelt n-1- over Jezus Christus, en verhaalt ons van de grootheid van den Christus figuur tegenover de aardschc stervelingen en ook tegenover de engelen- Wanneer wij ook de beide vooraf gaande verzen lezen (Hebr 2:14 en 15) dan staat er ook; Overmits dan de kinderen des vlecsches en bioeds deelachtig zijn, zoo ls hij ook desgelijks derzelve deelachtig ge worden op dat hij door den doofd te niet doen zou dengene, die het ge weld des doods had, dat is, en ui vel" En verlossen zou al degenen, die met vreeze des doods, door al hun leven, der dienstbaarheid onderworpen waren* Tot slot stelt de Heer Keuchenius dan te genover joden alt Paulus, die „doende waren de wereld te boljewiseeren en middels hun geldmacht hun heerschappij over de volken Zooals wij reeds eerder gemeld hebben bestond bij het bestuur van ons openlucht theater het voornemen tot samenwerking te komen met andere openluchttheaters in ons land, zulks met het doel tot sparing van uit gaven te komen Na eenige voorloopige besprekingen heeft nu Zaterdag 20 Mei j-i. een bijeenkomst plaats gevonden in Hotel „Terminus" te Utrecht, waarbij afgevaardigden van het Open luchttheater te Lpchem, Bergen en Soest te genwoordig waren- Tevens was uitgenoodigd de Leider van het gezelschap „de Vereenigde Haagsche Spelers" de heer Pierre Balledux- Het resultaat van deze bespreking is ge weest, dat door de 3 genoemde openlucht theaters het gezelschap Bah®lux geëngageerd werd als vaste bespeler voor het komend sei zoen- Er werd gecontracteerd, dat door ge noemd gezelschap in totaal 12 voorstellingen zullen worden gegeven, d-w-z- 4 voorstellingen in elk theater- Het behoeft wel geen betoog, dat deze regeling voor alle partijen van groot voor deel is aangezien door de ligging der deelne mende theaters geen onderlinge concurrentie bestaat en het dus mogelijk zal zijn de zelfde stukken in de verschillende theaters op te voeren- Hierdoor kan het gezelschap meer i-11enz-, gezien het feit, dat ieder stuk 3 keer kan worden opgevoerd. De door deze samenwer king voor theaters verkregen kostenbesparing zal tot gevolg hebben, dat zij goede opvoe ringen tegen populaire prijzen kunnen geven Het programma voor Soest is thans als volgt samengesteld 16 Juli a-s- „Marieke van Nieumeghen". 27 Juli a.s. „Rond een half miliioen". 8 Aug- as- „Uit het leven der Oranjes"* 15 Aug- a.s- „Amor in de pastorie"- Al deze stukken zijn met zorg gekozen en hebben, waar zij reeds vertoond werden, steeds een enthousiaste ontvangst gevonden- Om'.rent de inhoud hopen wij later nog wel eenige meerdere bijzonderheden te kunnen vermelden- Van Weedestraat 8 Telefoon 2458 vooi inkoop van oud Goud, Zilver, Diamant VAN OUDS BEKEND. Het bestuur hoopt ten zeerste, dat de be volking van Soest op deze plannen gunstig zal reageeren, want het is buiten kijf, dat het bezit van een openluchttheater als het onze voor een plaats als Soest van het allergroot ste belang is- Wij moeten nu eenmaal onzen gasten gedurende de vacantiemaanden ont spanning bieden en wat is dan beter geschikt dan van tijd tot tijd een goed en aardig tooneelspel opgevoerd in onze moeie bosschen- Teneinde ieder in de gelegenheid te stellen deze voorstellingen bij te wonen zijn de prij zen zoo laag mogelijk gesteld, daarenboven ligt het in de bedoeling passe-partouts uit te geven voor de 4 voorstellingen- De prijzen voor deze passe-partouts zullen f4«voor het middenvak en f 2-50 voor de zijvakken be dragen, terwijl stanplaatsea ad flver krijgbaar zullen zijn. In Hotel de la Promenade vond Vrijdag avond een bijeenkomst plaats van de afd- Baarn van het Nationaal Jongeren Verbond, waarbij o-m. tegenwoordig waren Jhr- J- J- de Jonge van Zwijnsbbergen, Intendant van het Paleis Soestdijk, Mr- W- A- J* Visser, Burgemeester van Soest^ Mr. F. K- S* Graaf van Randvvijck te Soest en Kol- J- Phaff, Soest. De voorzitter, de heer H- Bosscha opende met een welkomstwoord, bijzonder gericht aan de heeren. Van Zwijnsbergen, Visser en den spreker Mr- Haitsimia Muilier. Spr- dankte Mej- v- Tubbergen, districtsleidster voor de organisatie en het initiatief van dezen avond en besloot met een propagandistisch woord- Mr- Haitsma sprak zijn vreugde er over uit, dat Mr- Visser aanwezig was, waardoor het contact met Soest weer was herteld- Spr- had met vreugde vernomen, dat de naald, tegenover het Paleis was hersteld, na dat 2 jaar geleden het N-J-V. den aandacht hierop had gevestigd. Spr- had ook gelezen, dat Baran een „kuhrort werd van ouden van dagen"- Met vreugde constateerde spr., dat hij op dezen avond daarvan niet veel kon merken, als hij zag naar de vele jongeren, die aanwezig waren. Op levendige en enthousiaste wijze droeg spr- hierna zijn rede, getiteld; „Er zijn gren zen", voor- .Wanneer in onzen tijd aan grenzen wordt gedacht, aldus spr-, denkt een ieder hierbij aan soldaten, in tegenstelling met eenige ja ren terug, toen het woord grenzen alleen ge dachten konden wekken aan douane, pas poort, vreemde taaL e-d. Het is opmerkelijk, dat in dezen tijd wel aan soldaten wordt gedacht en spr. dacht daar bij aan de Nederlanders, die uit hun werk kring waren gehaald en''die misschien werk loos terug komen- Uit allerlei beroepen zijn zij opgeroepen, ook uit de zelfstandige be roepen- Gelukkig zag 'spr. teek en en van na- tionaaL fatsoen, doordat b-v- concurrenten zorg droegen, dat de bestaansmogelijkheden van hen, die hun plicht tegenover het Vaderland vervulden, niet verdwenen waren- Spr. bracht een eeresaluut aan den Nederlandschen sol daat er aan toevoegend, dat men dezen avond niet bijeen was om een groote hoera-betoo- ging te houden over Vaderlands-liefde, doch om stil te staan bij de feiten, waarbij het N- J- V- leiding kan geven aan de Nederlandsche Jongeren. Niet alleen aan de grenzen staan soldaten, doch ook ver binnenwaarts getrokken, bij versterkte bruggen, groote heuvels e-d-, het geen spr- symbolisch zag n-1- het Nederland sche volk, dat nationaal gevoel had, welk ge voel zich bepaalde tot het voelen als Neder lander, doch ook andere weerstanden noodig had, want elke Nederlander moet naast het geographisch besef van „dat is mijn Neder land", aedcre begrippen hebben n-1. „Ik ben Nederlan-lcr en wij behooren bij elkaar". Doch als men dan ziet, aldus spr-, dat een ieder met Oranje loopt, niemand tegen sol daten is, dan is men geneigd om te zeggen; „Wat wil je nog meer", doch men ziet dan Nederland te klein en te oppervlakkig- Er zijn andere v erstandvermogens, die op gesloten zijn in de doelstelling en de begin selverklaring van het N-J-V. n.1.Aan de Ne derlandsche jongeren de Nationale gedachte bijbrengen, evena'Js de geschiedenis van ons land, de beteekenis van ons gezag en het be sef van de Rijkseenheid; d« propageering van den weermacht, het wijzen op de internatio nale verstandhouding en nationaal te zijn zon. ZONDAG 4 JUNI. DIENST: APOTHEEK „SOESTDIJK". Van Weedestraat 46, Telefoon 2487- Spoedig weer opgewekt en gekalmeerd met Mijnhardt's Zenuwtabletten Bnis(e 75 ct. Bi) Apoth. en Drogisten. Alleen echter wanneer de nationale gedachte aan deze concentratie ten grondlag ligt, zal het pogen slagen- Het N-J-V. wil g.een partij of Godsdientig principe van haar leden, doch slechts één wil tot opbouw van de nationale gedachte- Er zijn grenzen aan de mogelijkheid tot samenwerken- Men vindt in de statuten da minimum eischen voor een nationale concen tratie- Het N-J-V-, aldu spr-, is geen Nationale Jeugdstorm en zij heeft uit hoofde nationaalr zijn geen extremistische neigingen! Noch da gesterkte arm, noch de gebalde vuist be hoeft zij, want bij beiden zal de nationale gedachte verloren gaan- De SD-A-P- moest bij haar vaderlandsche gezindheid de kente ring volledig aandurven en de internationale en de gebalde vuist afschaffen- Indien die groep onze doelstelling wil onderschrijven kan men met het N-J-V. samenwerken- De doelstel ling van het N-J-V. onderschrijft echter de Rijkseenheidgedachte, zooals zij i9 vastgelegd in de Grondwet van 1922- De Nederlanders zijn er te weinig van door* drongen, dat er 80 miliioen Nederlander^ hier en overzee wonen- De S-D-A.P- gedraagt zich tegenover die Rijkseenheidsgedachte zeer bedroevend, on-' danks de vlaggen, ondanks Oranje, ondanki dat men stemt voor de begrooting van Defen- Men spreekt bij de 'S.D-A-P- nog maar. steeds van Idonesië, hetgeen een wanbegrip is en niet bestaat, evenals de „Klonialistischd Nationalisten", waarmede men de klassen* strijd weer binnen haalt- Verdwijnen spoedig door een po» Bij olie Drogisten -c-r zijn grenzen ten aanzien van de in ternationale samenwerking. Wij hebben geen pro-dit of anti-dat te zijn, maar positief pro Nederlandsch- Wij moeten de zelfstandigheidspolitiek van de regeering sternen en respecteeren. Men sture geeen telegrammen over het hoofd der regeering naar Bui enlandsche groepeeringen, zooals de Ned. Zionisten Ver. te Amsterdam op 19 Mei deed- Zij stuurde een telegram, waarin aldus werd geschreven: Alle Ned- joden, met verbittering van de Engelche plan. nen inzake Palestina kennis genomen hebbend, protesteeren krachtig tegen deze plannen en verklaren zich solidair met de joodsche ge meenschap in Palestina." In de eerste plaats, aldu® spr., ging dit tele. gram naar Engeland, niet uit van alle joden in Nederland, slechts van een bescheiden groe. peering. In de tweede plaats, zal die kleine groep joden moeten bedenken, dat zij, door dit solidair verklaren, mede schuldig worden aan eventueele opstanden- Er zijn grenzen, doch aan onzen wil, om de nationale gedachte uit te brengen en Ko ningin en Vaderland te dienen, zijn gééni gTenzen, aldus spr-, in het slot van zijn be- dat met een levendig applaus werd onderstreept. De avond werd verder gevuld met muziek en zang.

Soester Courant | 1939 | | pagina 2