Ons Patronenhoekje Het lentegroen loktNAar buiten Nieuwe modellen 0nder- RECEPTEN Een gezellig balconzitje voor en N achtkleeding De onderkleeding wordt in hooge mate beïnvloedt door de modellen, die de mode-wensch te dècreteeren. Een uitzondering maakt de nachtkleeding, die een zelf standig onderdeel is en naar gelang van den smaak den betrokkene langer of korter en wijder of nauwer ge- maaktkan worden. Nu eens ziet men eenvoudige, zelfs sobere uitvoeringen, dan weer vraagt men zich af of niet een of andere elegante avondjapon als model ge diend heeft. Sommige ont werpen van nachtjaponnen worden gecompleteerd door elegante jakjes, die met entre-deux en linten ver sierd zyn. Enkele een vou- dige modellen geeft bijgaan de schets, waarvan de rech ter nachtjapon een hooge halsafwerking met kraag en bewerkte plastron aangeeft. Moesjes en stipjes van kunstzijde of lingerie batist voldoen achter zeer en be hoeven geen garneering (zie midden) Dessous en onderjurken moeten echter een aanslui tende lijn te zien geven, de laatste zullen naar den zoom toe iets wijder moeten zijn. Zeer modern zijn taf zijden en gesteven witte onderrokken; de eerstgenoemden worden met en geplisseerden strook afge werkt, terwijl de witte onderrokken valen- Qiennes of geborduurde strooken hebben, die ten overvloede met smal zwart fluweel doorgeregen worden. Meermalen zet men aan den zoom van onderjurken een vrij breede kant, die zich in smaller afmeting als halsafwerking herhaalt. Verschillende modellen geeft bijgaande schets weer, waarvan de onderjurk links onderaan apar te voorstukken heeft, in den vorm van een bustehouder, hetgeen vooral voor gezette dames aan te bevelen is. Genezende krachten der vrouw Van vrouwen-handen gaat vaak een wonderlijke kracht uit. Wanneer moeder de hand legt op het verhitte voorhoofd van haar zieke kind, werkt dit reeds weldadig. Strijkt zij zacht jes over een pijnlijke plek of over een buil, die een der kinderen zich gestooten heeft dan gaat de pijn over. Alle moeders hebben dergelijke en nog veel meer ervaringen medegemaakt. Zelfs wanneer een vrouw niet het minste begrip heeft van de medische wetenschap hebben man en kinderen vertrouwen in haar en in de genezende kracht harer handen. Dit feit houdt wellicht in de diepste be- teekenis verband met de wonderlijke kracht, die kan uitgaan van het handen opleggen en alles wat tot het rijk der ma gie behoort, zonder dat echter bovenna tuurlijke krachten in vrouwenhanden aan wezig zijn. .Het behoort veeleer tot den natuurlijken aanleg der vrouw om steeds te trachten leed te verzachten. Zij is door haar physieken aanleg meer aangewezen: om aan te voelen wat pijn be- teekent en kan zich daarom beter in den toestand der lijdende menschheid inleven. Haar medefeven getuigt niet van passivi teit, doch met geheel haar wezen en haar wil helpt zij de zieke strijden om te over winnen en gezond te worden. Aangezien van de h;<nden der vrouw en moeder zoo'n weldadigj rust k~n uitgaan is het geloof aan genezende kr ht zoo begrijpelijk. Dit geloof is trouwens oer-oud en reeds de Germaansche vrouwen waren bekend om haar toewijding bij ziekte. Zij verbon den de wonden harer mannen, wisten te vens welke kruiden zij moesten gebruiken om koorts te weren, zieken rust te geven en hen sterker te maken. Wanneer thans medici en verpleegster ce vrouw behulpzaam zijn bij de behande ling van ernstige patiënten, dan zal toch nog een taak voor de vrouw zijn wegge legd, n.1. om door een geruststellend hand opleggen het lijden te verzachten. Geloof en vertrowen zijn twee machtige factoren, waarmede men in deze zoo héél veel kan bereiken. ONZE GüEDKüOPEPATRONEN. Patronen van in deze rubriek voorko mende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkrijgen bij „Het Practisch Mo deblad" Postbus 36, Den Haag. Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt indien niet anders staat aangegeven, 0.58. Betaling reeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel. aanmerking, hetzij men aan een lang, dan wel aan een korter model de voorkeur geeft. Ruiten en effen weef sels behouden hun populariteit en maken het mogelijk een fleurige noot aan te bren gen, temeer, daar men niet aan kleuren gebonden is en deze gerust wat sprekend mogen zijn. Waschzijden en linnen sportieve japon nen zullen naar gelang de weergoden dit voorschrijven afwisselend gedragen wor den met flanellen en dunne wollen rok- pon rechts, die op den rug met een rits gesloten is en met een kleurig „liftboy" jakje gedragen wordt. Practisch zijn de mantels, waarvan het linkermodel een hooge opstaande kraag heeft en open en gesloten gedragen kan worden. Plooirok met vest van wit wol len jersey. Het halflange manteltje is van ruige wollen stof gemaakt met ronde pas en aangeknipte voorpanden. Sluiting met drie knoopen aan bovendeel. RIJSTRAND MET ROEREIEREN (4 personen). 4 ons rijst, 1 L. kokend water, 2 ons ge rasjt kaas, 2 theelepels Maggi's Aroma, een beetje zout, 4 eieren, 4 eetlepels melk, 1/2 theelepel zout, een beetje peper. Wasch de rijst, kook ze gaar in 1 L. wa ter en een beetje zout, in 1/2 uur, ver meng ze daarna met de Maggi's Aroma en de geraspte kaas. Klop de eieren in een kom met wat pater en zout en een thee lepel Maggi's Aroma. Voeg dan de melk toe en klop alles door elkaar. Smelt een stukje boter in de koekenpan. Giet de eiermassa erin en schuif met een houten lepel over den bodem der pan, zoolang, tot de eieren een klonterige massa zijn ge worden, dus gestold zijn. Verwarm de rijst nog eens. Leg ze dan met behulp van 2 eetlepels in een ring op een verwarmde schaal; leg in het midden de Toereieren. Leg er een rand sla omheen. PIKANTE SLASCHOTEL MET EIEREN (4 personen). 1 Gaargekookte selderij-knol, wat koüd6 aardappelen, mayonnaise, 4 eieren, 2 ons fijngehakte ham, 2 theelepels Maggi's Aro ma, 2 eetlepels slaolie, 3 eetlepels azijn, een beetje mosterd en peper. Snijd de koude, gekookte aardappelen In plakjes. Meng een beetje mosterd en pe per aan met een paar eetlepels slaolie, azyn en 2 theelepels Maggi's Aroma en giet dit sausje over de aardappelen. Roer er het voorzichtig door. Hak selderijknol en ham goed fijn, vermeng ze met een paar lepels mayonnaise, die gemaakt is door een eierdooier te roeren en er telkens druppelsgewijs, onder roeren slaolie bij te doen en daarna wat azijn. Kook de eieren hard, pel ze, snijd ze doormidden, haal de dooier eruit, vul ze met de ham, leg ze weer tegen elkaar en zóó op de aardappel sla. Strooi het eigeel over de aardappelsla ken en blouses, zelfs wollen jumpers wor den menigmaal met een dankbaar gevoel aangetrokken. De zeer laag uitgesneden bovendeelen hebben plaats gemaakt voor hoogsluiten- de halzen al dan niet met een kraag af gewerkt. Zelfs tennisjaponnen voldoen aan deze eischen, en hebben zelfs meer malen korte, gladde mouwtjes. Om een vormigheid te voorkomen zal men op witte sportkleeding kleurige en fleurige shawls, jakjes en allerlei andere details kunnen dragen, die effen of met bloemen, strepen of ruiten bedrukt zijn. De strand- kleeding is een kapittel op zich zelf even als die, welke met zeilen en roeien gedra gen wordt. Toonaangevende modehuizen brengen korte, wijde plooirokjes, die de shorts grootendeete zullen vervangen en gedragen worden met dichtknoopbare overrokken en overhemd-blouses met lan ge en korte mouwen. De broekrok ziet men vooral veel door fietsende dames dragen, doch deze modellen moeten met ruime plooien gemaakt woruen om voor al het vrouwelijk element te laten domi- neeren. Het groepje der drie damesfi guurtjes geeft vlotte en sportieve model len aan. Links een gestreepte japon met overrok, die gedeeltelijk opgestikte plooi en heeft en eenigszins wijd uitvalt. In het midden een prinsessemodel dat aanéén of tweedeelig gemaakt kan worden en bij zonder geschikt is om van linnen ge maakt te worden. Moderne gestreepte ja- dient. De inrichting van een balcon met een gezellig zitje vraagt vol strekt geen groote finantieele offers, men kan het zoo bescheiden als men zelf wenscht inrichten en eventueel langzamer hand uitbreiden. Wanneer we al winkelen de, de groote verscheidenheid van tuin meubelen in oogenschouw nemen, dan zien wij hoe groot de verscheidenheid van tuin meubelen is en dan komen er al da delijk vele kleinere stoelen en tafeltjes in aanmerking. Zelfs het Kleinste balcon geeft al gelegenheid voor een klaptafel en stoel of voor een ligstoel en iedereen zal zeker wei toegeven, dat het hoekje dezer teekening alleraardigst is. Practisch zijn de kleine parasols, die aan tafel of stoel geschroefd wordt en weten te voorkomen, dat al te felle zonnestralen lezen of hand werken beletten. Een eenvoudige thee werktafel, liefst met middenplank geeft alle denkbare gemakken, terwijl een kleine bak met geraniums, petunia's of andere zomerplanten de sfeer van het balconzitje aanmerkelijk verhoogt. Bonte weefsels, die dank zij de steeds voortschrijdende weeftechniek kleurecht zijn werken gezellig en fleuren het balcon zitje o.p. Kussens en tafelkleedjes van Chintz of cretonne bieden vele mogelijkheden en worden ook gaarne gebruikt in serres, heel dikwijls met bijpassende gordijnen. Het is opvallend hoe grooter ieder jaar de verscheidenheid van dessins en kleuren is, die we aantreffen en het wordt ons tegenwoordig- wel héél gemakkelijk ge maakt, want uvie iégén de moeite van het maken en opvullen der kussens opziet kan deze kant en klaar koopen met bijpassend tafelkleed. Meermalen zal een balcon ietwat een tonig gekleurde cementen muren te zien geven, doch ook dan kan men met een bondtbedrukt weefsels veel bereiken. Men spant dit op eenige c.M. van het muurvlak af op smalle houten latten. Als vloerbe- leggen wordt mat gebruikt of eventueel laat men een flink stuk linoleum leggen, hetgeen evenmin groote kosten met zich brengt. De inrichting van een balcon hangt na tuurlijk samen met de groote en met de ligging, doch het feit dat men overburen heeft behoeft niemand te weerhouden een balcon zoodanig in te richten, dat men er ieder vrij oogenblikje gebruik van kan maken en zooveel mogelijk van de lucht kan profiteeren. Weet men zelf niet op welke wijze men een balcon het doel matigst kan inrichten zonder dat er al te groote kosten aan verbonden zijn, dan zul len de betrokken deskundigen ongetwij feld gaarna van advies dienen. Een balcon, al moge het dan ook niet groot zijn, kan het gemis van een tuin voor een deel vergoeden en zal de huisgenooten in de gelegenheid stellen in vrije uren meer van de genoegten des zomers te genieten! HUISJAPON Suocespatroon 2048. Prijs 0.30 0.05 voor porto en omz.bel. Af kleedend model, dat gemaakt wordt van geruit of op andere wijze bedrukt ka toen, en zoowel voor slanke als gezette figuren buitengewoon geschikt is. Sluiting met knoopen, die echter ook vervangen kan worden door ritssluiting. Ben. stof plm. 5 M. Patronen in de maten 4652. STRAAT PLAATS Patroon NoMaat Hierbij ingesloten aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer van „Het Practische Modeblad" wenscht te ont vangen gelieve u 10 cent extr» in te «lui ten. (Postzegels liefst van 11/2, 3, 5, 10 of 12 1/2 cent, doch niet van 6 cent). De vroege voorjaarsmaan den zijn, zooals trouwens in den regel te verwachten is, vrij koud geweest, doch naar mate de zon warmer is ge worden, heeft de jeugd weer gelegenheid gehad om er op uit te trekken op de fiets of om wandeltochten te maken. Wie in de omgeving van me ren of plassen woont kan haar hart ophalen aan de be oefening der watersport. De tennisbanen zijn reeds lan- geren tijd bevolkt met de le nige, vlugge speelsters en spe lers en ieder doet op de wijze, die haar of hem het meest ligt zijn best de ledematen leniger te maken. Slechts op warme, zonnige dagen zal men zeer luchtige kleeding kunnen dragen in ons wisselvallige klimaat en daarom is het verstandig de «portieve kleeding niet te eenzijdig te maken. Eenige aanvullende stukken van jollen weefsels zullen geens kins overbodig blijken te zyn. Mantels vooral komen in Zelfs al worden we niet al zeer verwend met warme zonnige dagen zullen we toch zooveel mogelijk moeten ge nieten van de buitenlucht. De zomer is weer zoo gauw .voorbij en in deze maanden moeten we reserve kTachten op doen voor zonlooze win terdagen. Niet iedereen heeft de beschikking over een tuin doch daarentegen wel een balcon, dat echter nog in de meeste gevallen niet zoo benut wordt als het ver- JURKEN VOOR GROOTE EN KLEINE MEISJES. Succespatroon 2656. Prijs 1 0.30 -f 0.05 voor porto en omz.bel. Rokjes met draagbanden worden zoowel door grootere als kleine meisjes gedragen en zijn daarom zoo practisch, omdat zij niet zoo wijs kleeden als een enkele blouse en de mogelijkheid bieden om met jumpers en blouses gedragen te worden. Een bolero maakt het geheel voor op straat veel ge- kleeder. Ben. stof 68 jaar voor blouse 1.25 M. Voor rok en bolero 1.75 M. Patronen voor meisjes van 68 en 810 Jaar. BUN VOOR GOEDKOOPE PATRONEN Op te zenden aan „Het Practisch Mode blad" Postbus 36 Den Haag, giro 203203. NAAM

Soester Courant | 1939 | | pagina 6