'AMEft RUBRIEK i Tafelgarnituur Ons Patronenhoekje VOOR ZONNIGE DAGEN in TWEE KLEUREN „In antwoord op nwe advertentie" ONZE GOEDKOOPS PATRONEN. Patronen van In dezts rubriek voorko rtende genummerde modellen zijn op aan draag te verkregen bij „Het Practisch Mo- iebiad' Postbus 36, Den Haag. Postreke- tung 203203. De prijs der patronen bedraagt opdien met anders staat aangegeven, 0.58. ie taling reeds vooruit, ln postzegels, per tsro of per postwissel. En onverwachts komen als altijd de zonnige dagen, waarna wij ieder jaar op nieuw met zooveel verlangen naar uitzien De zomer is helaas maar al te kort en daarom moeten we zoTgen onze garderobe in gereedheid te hebben. Vacantiejaponnen zullen overeenkomstig de streek genomen worden, waarheen men eens of meerdere weken denkt te blijven. Een verblijf aan zee stelt weer andere eischen, dan dat we in een bosch-rijke «treek denken te vertoeven, terwijl een mondaine badplaats het mede nemen van enkele gekleede japonnen noodig maakt. Toch zullen we over het algemeen de meeste aandacht schenken aan de lichte waschstofjes, die niet alleen door de jeugd, doch ook door oudere dames gedragen worden. Doch laten we 'niet den indruk wekken, alsof we enkel en alleen voor die enkele vacantie weken zouden moeten zor- geen, want we hoopen tocht ook van zon- ne dagen te genieten, die we in eigen om geving doorbregen, nietwaar? De huis vrouw, die in de vroege morge hare inkoopen doet zal evenzeer g. zijn met een eenvoudig bedrukt japo.je ais de werkende of studeerende jonge meisjes tn schoolmeisjes. De gelegenheid hiertoe wordt ons ruimschoots geboden in een keur van weefsels, die dank zij de chemie en techniek volstrekt niet steeds van ka toen of linnen behoeven te zijn. Kunstzijden linnen is nog luchtiger in het dragen even- Als kunstzijde en beide materialen be hoeven we in het minst niet meer als een fekere luxe te beschouwen. Voor weinig geld koopen we de aardigste zomer weef sels bedrukt met een groote verscheiden heid van kleurige motieven. Voor iets killere dagen blijft ons de kunstwol over, die soepel en glanzend en in buitenge woon warme kleuren geverfd kan worden. We behoeven geenszins meer afwijzend tegenover kunstzijde en kunstwol te staan, want de textiel-industrie stelt onvermoeide pogingen in het werk om steeds volmaak tere weefsels op den markt te brengen. Het wasschen der kunstzijden en andere zomerweefsels is al evenmin ingewikkeld als het strijken, omdat deze materialen geen stijfsel behoeven en zonder appretuur in mooie plooien vallen. De weefsels voe gen zich dan ook naar het lichaam en laten zich plooien en plisseeren naar gelang een model zulks mogelijk maakt. Een groot voordeel voor velen is, dat de zomerstoffen reeds in zeer bescheiden prijzen verkrijgbaar zyn en daarom on der ieders bereik vallen. Alleen houdt het model, dat men kiest verband met de soort'van het weefsel en zal een kunstzijdje weer andere eischen stellen dan een een voudig katoentje, dat men niet niet plissé's zal garneeren. Van den leeftijd en het figuur der be trokkene hangt het af welk model men zal kiezen, hetgeen trouwens ook geldt voor de keuze van motief en kleur. Vele, iets meer gezette dames zullen zich angstvallig aan bepaalde modellen houden en aan de puntige halsuitsnijding, doch hetgeen dikwijls een sleur wordt. Kleine wijzigingen in details brengen dikwijls veel afwisseling en een hooge halsafwerking kleedt vele dames beter dan zij denken. Strepen ziet men meer malen afwisselend met bloemen of moes jes, terwijl kleine motiefjes bij voor keur gedragen worden door gezette dames. Over het algemeen zijn de modellen, die dage lijks gedragen worden eenvoudig. Naar mate de uren van den dag voort vlieden wijzigen zij zich in gekleedere en zelfs zeer gekleede japonnen of rokken en blou ses, die menigmaal ook zeer elegant aan doen. Jongemeisjesjaponnen, bedoeld om bui ten of aan het strand gedragen te worden hebben dikwijls een laag uitgesneden rug en worden ind:cn niet „gezond" wordt, met een bolero gedragen; waardoor zij al aan stonds gekleeder werken^ Vlotte modéllen ziet iaën op begaande schets, waarvan verschillende zich voor slanke zoowel als gezette figuren leenen en snel in de eerste plaats de japon links van schuin gestreepte kunstzijde met rits sluiting; en donker zijden shawltje en po- chette. Ook de verticale streep is voor alle fi guren geschikt; deze sluit met een rits aan de rugzijde en wordt gedragen met piqué garnituur. Rechts een jonge meisjesjapon van be drukt katoen. Laag uitgesneden rug en linnen bolero. Het eerste model der andere schets geeft een tweedeelige japon van zijden linnen, geschikt voor slanke figuurtjes, terwijl het model hiernaast van alle mo gelijke materialen gemaakt kan worden, zoowel van effen als bedrukte weefsels en ook voor verschillende figuren geschikt is. Men ziet hoe veelzijdig de keuze is van stoffen, kleuren, imprimés en modellen en alhoewel de mode ons thans zeer vele wijde en korte waaiende en wapperende rokjes geeft, blijven er vele mogelijkheden, om dat men eenvoudig alles kan dragen! Voor baby kunnen allerlei practische dingen gemaakt worden, die nagenoeg niets kosten, omdat ze van restjes flanel en wat wol of paarl-katoen gemaakt wor den. Zoon' nachtjaponnetje van een lapje wit of zacht gekleurd flanel met een ge breide pas en een overslag aan den on derkant is alleraardigst. Men heeft noo dig twee rechthoeken van flanel, waaraan men een kleine ronding voor het armsgat breit. De pas bestaat uit een zeer eenvou dig werkje, waarvoor men le naald recht breit, 2e naald 2 recht, 2 over, 3e naald recht, 4e naald 2 av. 2 recht. Herhalen van af le toer. Halsafwerken met 1 toer stok jes en lossen, waardoor men een gehaakt koord haalt, dat naar verkiezing met pom- pom wordt afgewerkt. Aan den achter kant wordt de overslag, eveneens gebreid, genaaid, terwijl men den omtrek hiervai. met vasten en lusjes voor de knoopjes af werkt. Iedere huisvrouw brengt wel eens gaar ne afwisseling aan, waar het de toepas sing van verschillende details betreft. De gekleurde tafelkleed en met bijpas sende servetten, die licht en waschecht zijn, vindt men thans in geel, zalm, rosé, blauw en groen en deze worden meer en meer gebruikt om te breken met de tot dusver gevolgde gewoonte om met wit tafelgoed te dekken voor den middag- uisch. Het wil echter volstrekt niet zeg gen, dat we geheel en al afstand willen doen van het hagelwitte tafellinnen, dat de trotsch van menige huisvrouw uit maakt Onze linnenkast neemt trouwens toch een groote plaats in ons huisvrouwenhart in en vol trotsch laten we ons oog gaan ver de keurig gerijde stapeltjes huishoud- a tafelgoed. Overschotjes van het huis- oudgeld worden door de echte huis- rouw dan ook gaarne besteed om nu en dan eens een extra garnituur te koopen. Wie geniet niet bij het zien van de mooie kunstzijden ontbijtstellen in zachte pas telkleuren uitgevoerd en hoeveel verloren oogenblikjes worden niet benut om zelf ontbytlakens te maken. Wy hebben ons zóó gewend aan het gebruiken van dit genre tafelgoed, dat het ons onwennig en koud aan zou doen, indien wij thans aan een spierwit gedekte ontbijt- of koffie tafel zouden gaan aanzitten. Afwisseling wordt ons op dit gebied genoeg geboden, want zeer apart werken ook de kleine kleedjes voor den middag- disch, die onder de borden geplaatst wor den, terwijl in het midden een looper ligt. Onze schets geeft zoo'n garnituur of „set" zooals men het in Engeland en Amerika noemt, waar deze tafelbekleeding haar oorsprong vindt. Onze schets geeft een afbeelding van een der kleine kleedjes, dat gedacht is van wit linnen met ge kleurde randen, waarop enkele kleine bloe- menmotiefjes gewerkt worden. Men kan dit linnen, dat wasch- en lichtecht is in handwerkwinkels koopen, evenals de strijkpatroneo, die het bewerken zeer ver gemakkelijken. De looper blijft geheel wit, alleen wordt door gekleurde motiefjes variatie aangebracht. De uitvoering dezer borden kleedjes is echter een kwestie van per soonlijken smaak. Wil men ze als geheel van een of andere kleur maken, dan kan hiertegen niet het minste bezwaar bestaan, mits men dan geen te kleurige motieven opwerkt. Afwerking langs de kanten met smalle, liefst open zoomen. Zoo'n garni tuur zal ongetwijfeld bijzonder aardig zijn om aan een uitzet toe te voegen, tenzij men de voorkeur geeft aan een gehand werkt ontbytkleed. Men kan door de sa menstelling van kleuren iets persoonlijks geven aan handwerken waardoor tevens bijzondere effecten kunnen ontstaan. Zeer velen zullen ettelijke malen tever geefs met dezen aanhef hun brieven be ginnen, bij het soliciteeren naar een be trekking. Verschillende détails dragen er toe bij, of men al dan niet kans van sla gen kan hebben. In de eerste plaats het postpapier, dat er onberispelijk uit moet zien. Men gebruikt voor sollicitaties steeds eenvoudig wit papier, geen kleuren en geen parfums. Handgeschreven brieven genieten de voorkeur, zelfs als het gaat om een be trekking als steno-typiste; hoogstens kan men er een getikte brief bijvoegen als proeve van bekwaamheid. Een mooi hand schrift valt niet alleen op, doch men kan uit dit laatste ook verschillende karakter eigenschappen afleiden. Heeft men hier van zelf geen studie gemaakt, dan geeft men het vaak ter beoordeeling aan een schriftkundige. Men sluit bij solliciteeren nooit de authentieke stukken in, doch steeds af schriften, omdat men in het eerste geval de kans zou kunnen loopen, dat zij in het ongereede geraken. Trouwens men zou te genover een werkgever den indruk ver wekken ietwat zorgeloos of te goed van vertrouwen te zijn, indien men bij een sollicitatie de origineele stukken insluit. Vervolgens verplicht men hem bij niet slagen de stukken te retourneeren, het geen niet noodig is met afschriften. Men vermelde bij de sollicitaties niet te veel détails, doch houde zich aan de hoofdzaken. Meestal kan men volstaan met leeftjjd, godsdienst, genoten onder wijs, diploma's aan te geven en eventueel voorgaande betrekkingen. Tenslotte nog de welgemeende raad nooit of te nimmer een sollicitatiebrief te laten schrijven door anderen en zich nim mer te laten verleiden veranderingen aan te brengen door welmeenende vriendin nen, wanneer men de overtuiging heeft, dat het geheel goed is. Komt dan tenslotte een verzoek, om u te presenteeren, vervoeg u dan rustig en kalm by den eventueelen werkgever, Waarom is het noodig, dat men zich ner veus maakt, want men staat toch als mensch tegenover mensch? Eén ding is echter van belang, dat men correct is in zijn optreden, zonder over dreven vormelijk te zijn en dat men er eenvoudig doch in de puntjes verzorgd uitziet. voVUsiyA BOTEKJANHAGEL 120 Gram boter, 160 gram bloem, 100 gram suiker (basterd), amandelen, 1 ei, 1 eetlepel grove suiker. Boter en gezeefde bloem met de suikei tot een samenhangende bal kneden, die na een uur rusten op een koele plaats zeer dun wordt, uitgerold op een met bloem bestoven deegplank of aanrecht met bebloemde deegrol en daarna op een ingevet bakblik wordt overgebracht. Men kan dit b.v. doen door er e,en vel karton onder te schuivun. 20 25 amandelen wor den 10 Ominuten in heet water gebroeid, waarna de bruine velletjes met vinger en duim afgeschoven worden. Men laat ze even in de warme oven opdrogen en hakt of snippert ze. Het ei wordt flink geklopt en met een kwastje over het deeg gestre ken, dat men daarna bestrooit met de amandelen en 1 eetlepel liefst grove sui ker. Het bakblik wordt in den voorgewarm den oven geschoven en het gebak 12 a 15 minuten gebakken, daarna nog warm in reepen van 8-^-4 cM. gesneden. Koud laten worden en ih trprnmel bewaren. SINAASAPPFLCUSTARD. 1/2 Liter melk, 2 volle eetlepels suiker, sap en geraspte schil van 1 sinaasappel; stukje boter; 35 gram vanille custard-poe- der; 1 dL. slagroom. 4 dL. melk met suiker koken en de rest aanmaken met de custardpoeder, deze bjj de kokende melk voegen en de xiiassa en kele minuten door laten koken, pan van het vuur, het gezeefde sinaasappelsap en de rasp er doorroeren en kloppende de boter. Men klopt totdat de massa afge koeld en luchtig is en brmgt ze daarna over in een glazen schaal. Even voor het opdienen de room stijf kloppen en de bo venkant bespuiten of indien men geen gar- neerspuit heeft, kleine hoopjes stijve room met een theelepeltje in een kring schep pen. Garneeren met wat hagelslag. WENKEN. Indien men om het uiteinde van een kaam zilverpapier wikkelt vóórdat men hem in do kandelaar plaatst, zal hij tot het laatst too opbranden. Indien men aan het laatste spoelwater van zakdoeken en lingerie een eetlepel bad zout toevoegt, zal dit een fijne geur krij gen na het drogen. ZOMERJAPON MET BOLERO Succespatroon A 107. Pry's 0.30 pl. f 0.05 voor porto en omzetbelasting. Vlotte japon voor jonge meisjes, be staande uit blousedeelen, tweebeansrok en bclero met lange, aansluitende mouwen. Midden-vóór een ingezet stuk, dat tevens dienst doet als split. Hoogsluitende kraag en ingehaald middengedeelte. Patronen voor de leeftijden 1416 en 16—18 jaar. SPEELPAKJE Succespatroon A 106. Prijs 0.30 pl. 0.05 voor porto en omzetbelasting. Aardig cretonne speelpakie met pas aan voorzijde.. Tweedeelig kraagje; split aan rugzijde. Afwerking broekje met zoom en elastiek. Patronen voor den leeftijd 35 jaar. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN Op te zenden aan „Het Practisch Mode blad" Postbus 36 Den Haag, giro 203203. NAAM STRAAT PLAATS Patroon NoMaat Hierbij ingesloten f aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer van „Het Practische Modeblad" wenschl te ont vangen gelieve u 10 cent extra in te «lui ten. (Postzegels liefst van 11/2, 3, 5, 19 «I 121/2 cent, doch niet van 6 cent).

Soester Courant | 1939 | | pagina 2