Met Schaar, Naald en Draad Het ouderwetsche Pijpenrek Bont bedrukte weefsels Triomfeeren. Ontvang, iepoekva vJÜ&ridetijk! INSTPUCTIES voor het zelf maken der kleeding Het knippen Zorg voor de Planten De eerste blik in de woning verraadt menigmaal reeds, hoe men tegenover zijn medemenschen staat. Het is een onvrien delijke gewoonte om leveranciers, incas seerders van kwitanties e.a. door het raampje van de straatdeur te woord te staan. Menig dienstmeisje heeft eveneeni de gewoonte om deze of gene, die op ant woord moet wachten, niet alleen buiten te laten staan, doch zelfs de deur voor zijn neus dicht te doen. In geval men met on bekenden te doen heeft zal men dat heeft de practijk helaas geleerd eenigs- zins terughoudend moeten zijn, doch te genover bekende leveranciers of hun be dienden kan men wel eenigszins anders staan. Hoe aangenaam moet het voor hen, die den ganschen dag op de beenen zijn, toch niet zijn, indien zij even op een bank in de vestilbule kunnen zitten om te wach ten totdat mevrouw of het meisje hen kun nen afhelpen. Heeft men geen groote ves tibule, die plaats biedt voor een bank, dan is er toch zeker nog wel een kleiner mo del te vinden, om even op verhaal te ko men. MELK OP WARME DAGEN. Om melk op warme dagen goed te hou« den is een moeilijk probleem* Vndien mefl althans niet over een kelde» t>f koelkast beschikt. Men kan bederven voorkomen in« dien men een pakje waterglas koopt en hieraan de helft van het water aan toe* voegt, die aangegeven wordt voor het conserveeren van eieren. Men doet het mengsel in een teiltje, da* men geduren de de warme maanden kan missen en da( groot genoeg om een melkkan en eventueel enkele flesschen melk in te plaatsen. D! oplossing behoeft niet telkenmale ver« nieuwd te worden, doch zal den geheeleï zomer dienst kunnen d« ln om de mell versch te houden. Men kan zich op warme zomersche da- en geen prettiger dracht voorstellen, dan ffen of bedrukt linnen, omdat dit mate riaal de eigenschap heeft zeer koel te wer ken. Ook katoen neemt evenals piqué een groote plaats in onder de zomerstoffen. Mo dellen behoeven slechts zeer eenvoudig te zyn, terwijl men zich over garneeringen in het minst niet druk behoeft te maken, desgewenscht neemt men een wit piqué g&rnituurtje. De eenvoudige, sportieve mo dellen behoeven geen garneering omdat de weefsels op zich zelf reeds zoo decoratief v/erken. De mode is ons vrouwen wel zeer ter wille, onverschillig of het jongere meisjes of reeds oudere vrouwen g°.dt. Zij geeft zoovee! vrijheid bij de samenstelling dor garderobe, dat iedere vrouw datgene kan kiezen, wat het best bij haar persoonlijk heid past en men zelfs bij dames van iets meer gevorderden leeftijd naar haar ouderdom moet raden!.... Het laatste vraagt natuurlijk veel overleg,, doch de mogelijkheid bestaat, maar, men moet met een zekere omzichtigheid de modellen we ten te kiezen en de kleuren.Al te spre kende kleuren moeten vermeden worden, en het typische is, dat zwart en donker blauw met gekleurde details in het minst niet oud maakt. De jeugd mag zich gerust eens te buiten gaan aan eenigszins gewaag de kleurencombinaties, niemand zal haar dit kwalijk nemen. De vrouw op rijperen leeftijd zal er in rustige kleuren en stem mige imprimés heusch niet „stijf" ge kleed behoeven uit te zien. Donkerblauw wit ziet men in ontelbare uitvoeringen en nuanceeringen van marmer tot licht blauw met moezen, bloemen en andere des sins bedrukt. Trouwens alle bedrukte weef sels geven blijk van een groote scheppings drang van de zijde der ontwerpers. Nieuw zijn de bloemen, die in strepen ge reid zijn en in lengte, breedte en diagonaal verwerkt worden. Een verrassend effect bieden geplisseerde imprimés, doordat het motief gebroken te zien komt, terwijl een niet geplisseerd bovendeel het dessin in zijn geheel tot uitdrukking doet komen. Plissé's leenen zich meer voor weefsels, die niet al te vaak gereinigd behoeven te worden, hetgeen men dan trouwens vak kundig laat doen. Katoentjes en voorts al le waschstoffen ziet men of ingerimpeld of met gedeeltelijk opgestikte plooien op den rok, die menigmaal ook uit vele baantjes bestaat, die naar den zoom+'-ühreeder wor- den,ten.de Ned. oMiverst^ °fer: wijdte brengen. 'ekend op 'n wijde onderfs? yrij heid geeft. Men^jWM»Mipwp bij gaande schets," nog steeds gehandhaafd blijft, -zij het ihet kleine variaties. Opgeknipte rokken, tus- schenbaantje aan voorzijde en zelfs heup stukken worden gedragen, mits men zorgt, dat de rokken wijd en kort zijn, mits zon der overdrijving. Bloemen, veel bloemen is het parool, zoowel op de zomersche weefsels als gar neering op hoeden en al deze Flora's kin deren beijveren zich om het modebeeld aan de bloemenweelde der natuur te doen aan passen. Mevrouw M. IJSBRANDTS-VEHAAY, leerares. IV schuldigde bedrag in postzegels insluitei of overmaken per giro of per postwissel A.u.b. duidelijk numöüfer van het model en de maat, alsmede volledig adres vei> melden. Dames, knip het hier gepubliceerd! artikel van mevrouw M. Ysbrandts— Verhaag uit. U hebt dan straks een con* plete handleiding voor het zelf makel van uw kleeding. In een vorig artikel heb ik reeds gezegd, dat de confectiepatronen nooit precies kun nen passen, omdat de maten van twee Ver schillende personen nooit in alle opzichten dezelfde zijn. Dat dit geen bezwaren met zich brengt zullen de dames, die geregeld knippatronen gebruiken, kunnen beamen. Met eenige handigheid kan men een patroon tot in de perfectie passend maken. Bovendien worden op de patronen aan wijzingen gegeven, hoe geknipt moet wor den. Ik zal deze aanwijzingen thans be handelen. Op het patroon kan staan: le naden- aanknippen. Men knipt overal 2 c.M. meer stof voor de naden aan, behalve aan hals- en armgat, waar slechts 1 c.M. be hoeft te worden aangeknipt. 2. Flinke naden aanknippen. In dit geval moet men méér dan 2 c.M. voor de naden aanknippen, soms zelfs 4 c.M., alles natuurlijk afhankelijk van de persoon, die het kleedingstuk zal dragen. 3. Zonder naden knippen, be halve aan hals- en armgat. Hierbij wordt alleen aan hals- en armgat 1 c.M. voor de naden aangeknipt. Men dient vooral goed te weten, dat het aanknippen van naden niet moet geschie den bij patroondeelen, welke langs de stof- vouw dubbel moeten worden geknipt. Als wij dit alles goed hebben begrepen, gaan wij knippen. Velen hebben de goede gewoonte het patroon eerst na te knippen in courantenpapier en dit dan te passen. Men kan dan al aanstonds kleine verbete ringen aanbrengen. Het knippen kan na alles wat ik U heb uiteengezet geen moeilijkheden meer op leveren. Thans vraag ik nog even uw aandacht voor de hierbij afgebeelde modellen, die zeker ook bij u in den smaak zullen vallen. Ik althans vind ze buitengewoonl Model 2942 Is dit geen aardig model? Misschien hebt u bij de zomeruitverkoopen een aardige gebloemde katoenen of kunstzijden stofje gekocht. Maak daar dan deze japon met doorgaande voorbaan en verkorte zijbanen van Bij dit patroon worden korte en lange mouwen geleverd, evenals een punt- en ronde hals, Patronen zijn verkrijgbaar aan onderstaand adres in de maten 42, 44, 46 en 48. Model 3055 Een vlotte bolerojapon voor jonge meisjes. Dit is nu eens een echte bolero en geen, die aan de japon is vastgemaakt. Gebruik voor dit vlotte japonnetje linnen en voor de blouse, die een ritssluiting heeft, batist of neteldoek met mouches. Ben. stof voor blouse 1.25 M., voor de bolero 3.60 M. Patronen aan onderstaand adres voor meisjes van 1618 en 1820 jaar. Patronen van deze modellen zijn rn de aangegeven maten verkrijgbaar bij Het Practische Modeblad, Postbus 36, Den Haag, giro 203203. De prijs bedraagt per patroon 0.30 plus 0.05 voor porto en omzetbelasting. By bestelling het ver- De pijp is de rookende schoorsteen van een fabriek, die het motto „behagelijkheid" voert. Zoo denken de mannen, die na een dag van ingespannen arbeid 's avonds de moede beenen strekken en gemakelijk weg gedoken in een leunstoel hun courant lezen of hun pijpje rooken. Vervuld met gedach ten of pf wellicht gedachtenloos blikken zij de blauwe rookwolkjes na.... Vrouwen denken meermalen anders over die opstijgende rookwolken, klagen over den ondragelijken geur van den shag, die overal op inwerkt en zien met leede oogen, hoe de dunne glasgordijnen „doorrookt" worden. Niet al te voorzichtige mannen of anderen, die gedachteloos te werk gaan, kloppen hun pijp zóó uit, dat de helft van de^WNaak op het tafelkleed of op den grond neerkomt. Man en vrouw bekijken de zaak van verschillende standpunten en wie van bei den heeft nu gelijk? Och, de oplossing is gemakkelijker te vinden dan men denkt, de huiselijke vrede komt niet in het gedrang en de pijp smaakt veel lekkerder. Weet iedere huisvrouw wel, dat regel matig schoongemaakte pijpen nie ruiken? Alle rookers weten wellicht niet, dat men nieuwe pijpen de eerste keeren, dat men ze gebruikt slechts voor één derde v'ült, daarna vult men ze een keer of tien half voor en aleer men pijpen geheel met tabak vult. Op deze wijze vervliegen de hout sappen, die zoo'n sterke geur geven bij het rooken van nieuwe pijpen. Systemaitisch schoonmaken van pijpen is gewenscht en men voorkomt kleine schermutselingen, indien men by een grondige schoonmaakbeurt een courant onder het asohbakje legt. Sterke rookars hebben gaarne pijpen, die zij afwisselend kunnen gebruiken, zoo dat een pijpenrek je een practisoh verjaar cadeautje zal zijn. Bijgaande schets geeft een doelmatig rek weer voor hen, die nog uit de ouderwetsche Goudsche pijpen roo ken en dat knutselende huisvaders wellicht gaarne voor zich zullen maken. De planten zijn dorstig en zijn na zon nige dagen wel haast mverzadigbaar. Zelfs een regenbuitje vermag hen niet vol doende te laven en maakt gieten noodza kelijk. In den tuin zullen de planten meest al meer profijt hebben van een malsch re gentje, doch de ligging van een balcon is niet altijd even geschikt om de aarde vol doende vochtig te maken. Planten zullen echter slechts dan gedijen, indien men ieder jaar nieuwe aarde neemt en deze af en toe met een weinig verdiende koe mest besproeid. Zelfs indien men geen tuin heeft kan een balcon met bloeiende planten een aaidig uitzicht vanuit de ka mer bieden. Ook bestaat deze mogelijkheid voor allen, die op bovenhuizen wonen en wel door het laten plaatsen van bakken met bloeiende planten aan den buitenkant der ramen op de kozijnen. Men moet zich ech ter wel vergeWisschen, dat zij stevig be vestigd zijn, om eventueele ongelukken te voorkomen. Niet alleen dat met bloemen gevulde bakken vanuit de kamer aardig staan, doch zij geven tevens aan menige eentonige, lan ge straat een vriendelijker aanzien.

Soester Courant | 1939 | | pagina 8