Beknopte omschrijving van eenige der meest voorkomende vermelding van de daartegen toe te passen „JONKERS' K BLOEDARMOEDE (anaemie) BLOED, KWAAD (onzuiver) HUIDUITSLAG MAAGZUUR .1 rVSfï RANZIGE OPRISPING BELANGRIJK! OBAT MOEKANJA TRAGE ONTLASTING A AMRFSFN 'ook »takl5en" genaamd). ftflHlDtilLll Vindt men het meest bij het mannelijk geslacht en ontstaan door stremming der bloedsomloop. Zij veroorzaken opgezette buik, gestoorde spijsvertering, gebrek aan eetlust, verstop ping, hevige jeuk of pijn aan de endeldarm, bloed aan de ontlasting énz. Men onder scheidt bloedende en blinde (niet-bloedende) aambeien. Zij veroorzaken veelal meerdere ongemakken als onrustige slaap, gemoeds storingen en meer andere. Deze zeer hinderlijke en erg pijnlijke kwaal kan men betrekkelijk spoedig genezen met COMBINATIE 1 een kruidensamenstelling, die ontelbare lijders genezing heeft gebracht, ook in ge vallen waar deze niet meer te verwachten en tot lastig en niet ongevaarlijk opereeren ge adviseerd was. Bij dorst drinke men zuiver water, ooft- saus of vruchtenlimonade. Door toepassing van mijn kruidenkuur wordt het gebruik van zetpillen enz. overbodig. vindt men het meest bij vrouwen en kent men aan een bleeke of geelachtige, koude, verdorde huid, licht huiveren, afgematheid, moeilijke ademhaling, hartklopping, hoofd pijn, flikkeren voor de oogen, oorsuizingen 'éiiz. De ziekte heeft vêlë oorzaken. Meestal worden tegen de kwaal staal-praeparaten voorgeschreven, die niet alleen de tanden, maar ook de maag bederven. Door toepas sing van COMBINATIE 3 kan men, zonder andere organen te schaden, de verloren kracht, energie en eetlust her- Winnen. Vooral voor bloedarme vrouwen en meisjes kan deze combinatie niet genoeg worden aanbevolen. Veelal veroorzaakt bloedarmoede een zenuwzwakte met daaraan gepaard gaande slapeloosheid en andere lasten. In dit geval is tevens het gebruik van comb. 34 aan te bevelen. (Zie onder zenuwzwakte). RRONPH1TIS treedt in verschillende DRVim,nlllJ vormen en graden op en komt het meest voor bij zwakke personen, dus vooral bij grijsaards en kinderen en is dan gevaarlijk. De ziekte geeft een gevoel van verwonding achter het borstbeen, huiveringen, hoest met slijmaf- scheiding, bemoeilijkte ademhaling, gebrek aan eetlust, neerslachtigheid, dofheid in het hoofd, duizeligheid, een ratelend, fluitend en gonzend geluid bij het luisteren aan de borst. Gaat soms met koorts gepaard. Bronchitis is een verkoudheidsziekte, wel ke bij gebruik van COMBINATIE 5 spoedig tot het verleden behoort. Zorgen voor gelijkmatige temperatuur, frissche lucht en prikkellooze kost. Ook zeer ver ouderde gevallen kunnen bij aanwending van genoemde combinatie genezen. Aangename smaak en dus voor kinderen ook zeer ge schikt. Een middel, dat zonder uitzondering baat brengt. P AI CTPFNFN ontstaan doordat zich UBLJlLliHLll in de galbiaas bezink sel van gal vastzet, hetwelk langzamerhand in lagen galsteen verandert. Deze steenen hebben een dikte van een erwt, hazelnoot en zelfs van een kippenei. De ziekte kenmerkt zich door pijn in de rechterzijde of maagstreek, maagkrampen en braken.-De pijn kan uitstralen naar de lies en de rechterschouder. Meestal wordt door heeren Medici een operatie aanbevolen, welke somtijds inder daad noodzakelijk kan zijn. In zeer vele ge vallen echter is zoodanig ingrijpen niet nood zakelijk, indien men gebruik maakt van COMBINATIE 10 Deze combinatie is ongetwijfeld naast het meest aangename, het meest probate en goedkoopste geneesmiddel, dat U binnen enkele dagen voorgoed van Uw pijnen ver lost en bij een langdurig gebruik volkomen van Uw kwaal geneest. Lijders aan hooikoorts, bloedzweren steenpuisten èhz. worden (foor COMBINATIE 4 op de snelste en meest afdoende manier ge nezen. Geen beter bloedzuiverend middel. Somtijds is het gebruik van de comb. 4 en 15 (zie Huiduitslag) om den anderen dag succesvoller. DI7IVT n/TD (Diarrhee) kan men zeer PUiKLUUr snel en voikomen tegen gaan door het gebruik van COMBINATIE 6 In de meeste gevallen treedt de genezing reeds binnen enkele dagen in. In het bijzon der het aangewezen middel bij chronische diarrhee. Meestal heeft deze ziekte onzuiver bloed als oorzaak en het is duidelijk, dat men met zalfjes e.d. in dit ge val geen blijvende beterschap kan bereiken. Hoogstens kan men op een bepaalde plaats tijdelijk de huid zuiveren, om daarna ergens anders opnieuw de uitslag te constateeren. Wil men afdoende genezing, dan zuivere men het bloed door middel van mijn alom zoo zeer geroemde COMBINATIE 15 Een eveneens voortreffelijke bloedzuive rende combinatie is Nr. 4. Het verdient de meeste aanbeveling, beide combinaties tege lijk aan te wenden door ze apart te laten trekken en om den anderen dag te ge bruiken. ge of brandende vloeistof. Soms volgt ook braken. Deze kwaal komt bij een gestoorde spijsvertering voor, daar dan de spijzen abnormaal lang in de maag blijven en daar abnormale veranderingen onder gaan. Lijders aan deze kwaal doen goed, op de kleur der ontlasting te letten. Is deze heel donker of zwart, dan dient men zich on middellijk bij een specialist te doen onder zoeken. Is de ontlasting evenwel normaal (gebonden en bruin of lichtbruin) dan kun nen zij door middel van COMBINATIE 34 spoedig van hun kwaal bevrijd worden. Deze lijke ziekte heeft de Natuur geneeskrachtige kruiden, welke zijn samengesteld in COMBINATIE 14 Hoe hopeloos Uw geval ook lijkt, zoo er eenig geneesmiddel is, dat U genezen kan, is het dit. ITPUT (gewriehtsrheumatiek). Tegen deze vreeselijke ziekte (ook wel knobbeljicht genaamd) is COMBINATIE 18 een buitengewoon probaat geneesmiddel. Doen niet alleen de gewrichten maar ook de spieren pijn, dan doet men goed, naast comb. 18 ook 29 (zie rheumatiek) toe te passen. Men gebruike de beide comb. dan om den anderen dag, dus vandaag 18, morgen 29, overmorgen weer 18 enz. Iets over het ontstaan en de bestrijding van Vetwormpjes en Puistjes in het gelaat. Meermalen blijkt, dat er nog velen zijn, die de, het gelaat zoo ontsierende, zwarte stippen, voor heusche wormpjes houden. Deze onjuiste meening willen wij daarom maar direct uit den weg ruimen, door te verklaren, dat de oorzaak van deze zoogenaamde vetwormpjes is: een opeen- hooping van huidtalk. In de uitvoergangen der talkkliertjes monden tevens de fijne huidhaartjes uit. Wanneer nu, vooral in de ontwikkelingsperiode, de fijne wolhaartjes in grooten getale te voor schijn komen, dan vinden ze dikwijls geen uitgang, daar de talkklierbuisjes hiervoor te nauw zijn. Het gevolg hiervan is een ombuigen der haartjes, waardoor ze de uitgang der talkkliertjes ver leggen, prikkelen en doen ontsteken en... we hebben de vetwormpjes. Door het uitdrukken hiervan ontstaan de zoogenaamde „vinnen" of grootere en roode puisten. Daarom kan tegen het uitdrukken der vetwormpjes niet genoeg worden gewaarschuwd. Duizenden jongens en meisjes hebben hierdoor voor jaren, sommigen zelfs voor hun geheele leven, hun gelaat ontsierd. Door het uitdrukken toch, blijven niet alleen leelijke lidteekens achter, doch vermeerdejlfc nien JjöVcn-" dien het aantal,_^ogr^at_ ir\fn de onrliggende hui^talkMiërtjes |>rikKeït en de etter'fri het naburige W'Iëfê^dririgtTWAt is "nu de eenvoudigste manier om zich van deze „schrik der jeugd" te ontdoen? Het antwoord luidt: Door zich des avonds vóór het naar bed gaan te wasschen met OBAT MOEKANJA is een zeer welriekend poeder van gepulveriseerde kruiden en volmaakt onschadelijk. Het bezit de eigenschappen om de huidtalk op te lossen en de huidspiervezels te sterken, waardoor deze gemakkelijk de opgeloste huidtalk kunnen uitdrijven. Door het gebruik van OBAT MOEKANJA is het achterblijven van lidteekens uitgesloten, evenals de vorming van nieuwe vetwormpjes. Het geeft bovendien een krachtige, frissche gelaatskleur. OBAT MOEKANJA is mede het middel bij uitnemendheid tegen zomersproeten. OBAT MOEKANJA is ƒ1per luxe carton (voor 3 4 weken voldoende) verkrijg baar aan dezelfde adressen, waar de JONKER'S KRUfDENCOMBINATIES verkrijgbaar zijn. Toezending per post geschiedt alléén na ontvangst van postwissel a 1.15. combinatie werkt tevens purgeerend, zoocïat het gebruik van aparte purgeermiddelen overbodig is. Gemakkelijk te verteren, prik kellooze kost gebruiken. HOflFnPÏ IN Gebruikt hiertegen geen llVK/l Ul urn verdoovende middelen. Zij brengen U weliswaar een tijdelijke verlichting, doch in werkelijk heid schaden zij Uwe gezondheid en kunnen zij onmogelijk genezing brengen. Gebruikt daarom COMBINATIE 38 het middel, dat U uiteindelijk van Uw lijden zal verlossen. Is de hoofdpijn een gevolg van een of andere ziekte, dan bestrijde men die ziekte met het daarvoor passend middel. ISCHIAS (heup- ook wel zenuwrheuma- tiek genoemdkenmerkt zich door een vreeselijke pijn in de heup, welke pijn zich dikwijls uitstrekt tot rug, knieën en voeten. Loopen kan daardoor onmogelijk worden. Ook voor deze zoo pijn- Wil men gezond blijven of worden, dan is een eerste vereischte te zorgen voor een nor male stoelgang. Opeenhooping van schade lijke stoffen in de darmen heeft een zeer slechten invloed op onze gezondheid en kan oorzaak zijn van ernstige ziekten. De hardlijvigheid vindt haar oorzaak in den regel in een verslapping der zenuwen, vaten en spieren van het verteringsorganis me, op zijn beurt veroorzaakt door gebrek kige stofwisseling. Deze ziekte gaat niet zelden gepaard met hoofdpijn, gebrek aan eetlust, onbehaaglijk gevoel, neiging tot braken, opzetting en win derigheid. Ook de zenuwen en een rustige slaap lijden er onder. Als regel moet men eenmaal per dag stoelgang hebben. Als U aan deze kwaal lijdt, wacht dan niet langer, ontneemt de zenuwen en spieren niet alle actie, doch neemt onmiddellijk een kuur met mijn bekende COMBINATIE 28

Soester Courant | 1940 | | pagina 10