F De Internationale toestand Het Portret Deze week De Wereld IN DE AFGELOOPEN WEEK VAN DE WEEK r IN NEDERLAND IN KAART Op het oogenblik bepaalt zich het op deden van de vijandelijke strijdkrachten j ot wederzijdsche luchtbombardementen. ingeland leeft in afwachting van den tooten Duitschen aanval, die van de be- lissing van den Führer afhangt. Deze toe- tand werkt verlammend op de moraal fan het Engelsche volk. Tot dusver had pen nog gelegenheid, hier en daar het ini- I latief te nemen, doch thans kan men niets piders doen dan afwachten. Dit is een lieuvve phase van den zenuwenoorlog, jfaartegen de Engelsche zenuwen niet be- 'tand zijn. Inmiddels wordt zijn economische positie net den dag slechter. De voedselvoorzie- ting Iaat veel te wenschen over en de aan- 'oer van petroleum is lang niet voldoende 'oor de behoeften. Het is duidelijk, dat Duitschland van de •ustpauze gebruik maakt om zijn aanvals- •ases van de Noorsche kust tot aan den Vtlantischen Oceaan grondig en systerna- Isch te versterken, ten einde met volle tracht den aanval te kunnen inzetten, vanneer het uur is gekomen. Duitschlands fuperioriteit in de lucht is op zoo over- uigende wijze gebleken, dat daaraan niet neer te twijfelen valt. Dat de stemming in Engeland pessimis tisch begint te worden, behoeft geen ver wondering te wekken. Ook de aanvallen ran Duitsche duikbooten nemen in aantal, levigheid en stoutmoedigheid toe. Tien- allen schepen zijn hieraan in den loop van !e afgeloopen week weder ten offer ge tallen een gevoelig verlies voor Enge- and, dat zijn scheepsruimte thans meer lan ooit noodig heeft. Duikbooten en vliegtuigen vallen onop houdelijk de schepen in het Kanaal aan, die in convooi varen, zonder dat de Engel sche vloot in staat blijkt, deze aanvallen met succes af te weren. Men zou deze gevaarlijke zone gaarne mijden, doch dit is onmogelijk. De havens aan de Westkust van Engeland zijn niet berekend op het verwerken van groote ladingen, zoodat men tegen wil en dank moet voortgaan met de schepen tot eiken prijs naar de havens aan de Oostkust te loodsen, ondanks de vele gevaren, die daar aan zijn verbonden. Inmiddels krijgt Engeland reeds een voorproefje van wat de groote aanval zal beteekenen, door de talrijke nachtelijke vluchten, welke de Duitsche luchtmacht boven het gansche land uitvoert en waar bij tal van militaire objecten met succes worden gebombardeerd. De vliegers heb ben het vooral voorzien op raffinaderijen en tanks, ten einde op deze wijze den vijand te berooven van een groot deel van zijn petroleum en benzine, waaraan hij voortdurend meer gebrek begint te krijgen. Van hun kant blijven de Engelschen doorgaan met hun systeem het uitvoeren van luchtbombardementen op open steden in Duitschland. Ondanks hun beweringen van het tegendeel wordt door deze bom bardementen buitengewoon weinig schade aangericht, daar de uitwerking van het Duitsche afweergeschut zoo krachtdadig is, dat de Engelsche vliegers zich moeten tevreden stellen met het lukraak uitwerpen van hun bommen, die dan ook vaak in woonwijken terecht komen, waar zij slachtoffers maken onder de onschuldige burgerbevolking. Wat den strijd in de Middellandsche Zee Duitseh luchtafweergeschut bescherm* de haven V3n St. Pierre op Guernsey. betrefthier komt de «smacht van de Engelsche vloot om zich tegen de Italiaan- sche aanvallen te verdedigen voortdurend meer aan den dag. Zij moet zich bepalen tot een zeer voorzichtig defensief tegen de onweerstaanbare aanvallen van de dappere Italianen, die den Engelschen gevoelige verliezen toebrengen, getuige o.a. het feit, dat zij den grooten kruiser „Hood" zoo danige schade hebben toegebracht, dat deze voor geruimen tijd buiten gevecht is gesteld. Het massale optreden van de Italiaansche luchtmacht bij die gelegenheid heeft een geweldigen indruk gemaakt op Londen, daar het de overtuiging heeft gevestigd, dat zelfs de zwaarste schepen van de vloot niet bestand zijn tegen luchtbombardementen. Onder deze omstandigheden heeft de En gelsche vloot in de Middellandsche Zee weinig meer te beteekenen en het zal den Italianen weinig moeite kosten, deze te vernietigen, zoodra zich daartoe een goede kans biedt. Het deel van de Engelsche vloot, dat zich in Alexandrië bevindt, zit feitelijk in deze haven opgesloten en is tot werkloos heid gedoemd. Dit heeft reeds moeite ge noeg, om zich te verdedigen tegen de on ophoudelijke aanvallen uit de lucht, waar aan zij van Italiaansche zijde blootstaan. Zij kunnen hierbij niet meer rekenen op de medewerking van de Fransche oorlogs bodems, die in de haven liggen, daar deze hun geschut onklaar hebben gemaakt. De situatie bij Martinique blijft nog steeds onveranderd. Tot dusver heeft de commandant van het Engelsche eskader, dat het eiland geblokkeerd houdt, nog geen ultimatum gesteld aan de eenheden van de Fransche vloot, welke zich daar bevinden. Amerika ziet nog steeds toe, dat zijn be langen niet worden geschaad. ChurchiU heeft weder eens een groote rede gehouden, die aanleiding heeft ge geven tot levendige commentaar in het buitenland, vooral in Amerika. Men heeft er uit kunnen concludeeren, dat het défai tisme in Engeland hand over hand toe neemt en dat zelfs Churchill er ernstig rekening mede houdt, dat Engeland niet bestand zal blijken tegen den Duitschen aanval, wanneer deze wordt ontketend. Hierop wijzen verschillende passages in zijn rede, o.a. die, waarin hij zegt, dat Engeland vastbesloten is, dorp voor <?orp, stad voor stad, straat voor straat te ver dedigen. Dit is niet de taal van een man, die er van overtuigd is, dat geen Duitscher ooit voet aan wal zal zetten op Engelschen bodem, zooals hij herhaaldelijk heeft be weerd. In Amerika heeft zijn rede dan ook een beslist slechten indruk gemaakt en onge twijfeld de neiging verminderd, om de hulp aan Engeland uit te breiden. De eerste Lord van de Admiraliteit, Alexander, heeft van zijn kant wel is waar getracht om den indruk te vestigen in de Vereenigde Staten, dat „de Engelsche oorlog ook een' strijd is voor de Amerikaansche idealen, doch deze zienswijze wordt blijkbaar noch door het Amerikaansche volk, noch door de Amerikaansche regeering gedeeld. Deze laatste neemt in elk geval een nuchter af wachtende houding aan. MET VACANTIE NAAR DE OOSTMARK. Wij allen hebben vacantie noodig na de dagen die achter ons liggen; maar vooral onze kinderen zijn het, die daaraan be hoefte hebben. Het kind is nog zooveel meer ontvankelijk voor de ontvangen in drukken; deze zijn zovoeel moeilijker uit te wisschen dan bij volwassenen. Daarvoor is een eerste vereischte niet in eigen omgeving blijven, waar alles aan het gebeurde herinnert, maar weg, ver weg, in een andere streek, een ander land, een ander klimaat, onder andere menschen. Daar slijt de herinnering en krijgt de jeugd haar veerkracht terug. Welnu deze gelegenheid doet zich voor. De Oostmark stelt haar grenzen open voor de Nederlandsche kinderen. Zij her innert zich met dankbaarheid, wat Neder land in benarde tijden heeft gedaan voor de ondervoede Oostenrijksche kinderen. Zij vervult een plicht van dankbaarheid. Zendt uw kinderen naar de Oostmark. Laat hen genieten van de frissche berg lucht, van de heerlijke vergezichten, van al het schoons, dat het bergland heeft te bieden aan ons, kinderen van de lage lan den aan de zee. Het schitterende Salzkammergut is ge reed om de kinderen te ontvangen. Uw kinderen, die ontspanning noodig hebben, zullen er met open armen worden ontvan gen. Binnenkort gaan er vaeantietreinen naar de Oostmark. Zorgt er voor, dat ook uw kinderen mee kunnen. U kunt zich da ai-voor aanmelden bij den burgemeester. Er laat zich niets heerlijkers denken voor onze kinderen, dan een vacantie in het schoone land der bergen, in Salzkam mergut, het paradijs van de Oostmark. Zij zullen er ontvangen worden, zooals de Oos tenrijksche kinderen bij ons zijn ontvangen en er zich spoedig thuis gevoelen, zooals de arme, ondervoede Oostenrijksche kin deren indertijd bij ons. Zij zullen dezelfde sdnsatie ondergaan, die de kinderen der bergen ondergingen, toen zij het land aan de zee aanschouwden de zee, die zij alleen kenden door hun aardrijkskimdeboekjes op school. Evenzoo zal het onzen kinderen gaan, wanneer zij de bergen van de Oostmark aanschouwen, die zij ook nooit anders hebben aan schouwd dan op plaatjes. Hoe zullen onz^ Nederlandsche jongens en meisjes zich de oogen uitkijken aan de bergreuzen, aan de fleurige en kleurige kleeding van de bevolking, aan de ruischende bergstroo- men, aan al het vreemde, dat zij niet ge dacht hadden, ooit te zullen aanschouwen! Zij zullen zich er spoedig thuis voelen, te midden van het gemoedelijke, hartelijke volle; het onwennige zal er spoedig af zijn en zij zullen genieten van de bekoring, welke voor iedereen uitgaat van het on vergelijkelijke Alpenlandschap. En wan neer zij terugkeer en, zal er geen eind komen aan hun geestdriftige beschrijvingen van het prachtige land en de wonderen der bergwereld, die zij met eigen oogen hebben aanschouwd. En er is nog meerer zal een nieuwe band zijn gelegd tusschen Nederland en het hartelijke volk van de Oostmark, dat toch reeds een zoo goede herinnering be waart aan Nederland. Het kan niet anders dan ten goede komen aan de verhoudingen in het nieuwe Europa, dat bezig is, onder PIERRE LAVAL, die zoo onverwacht weer een rol is gaan spelen in de leiding van Frank rijk, is voortgekomen uit de armste klasse in een der armste provincies van zijn land. Hij is een man met sterken zin voor de realiteit, die steeds de situatie van het oogenblik in beschouwing neemt en zich niet door zijn fantasie laat leiden. Hij is volhardend zonder weerga en heeft begrip voor economie. Zijn sterkste eigenschap is zijn intuïtie, die hij gemeen heeft met zijn grooten voorganger Aristide Briand en die hij als een talent heeft ontwikkeld. Bij zijn bezoek aan Rome is hij onder den indruk ge komen van de sterke persoonlijkheid van Mussolini, al was hij er de man niet naar daarvan een blij venden ir vloed te ondergaan. Het sterke, onverstoorbare even wicht, dat hem kenmerkt, maakt hem tot een echten zoon van Frankrijk. onze oogen te ontstaan. Wij zullen goed doen, met ons op dat nieuwe in te stellen; en ook uit dat oogpunt -verdient het alle aanbeveling, onze kinderen vertrouwd te maken met het volk buiten onzè grenzen. Aan de jeugd is de toekomstLaten wij er toe medewerken, dat zij indrukken kun nen opdoen, die het hun mogelijk zullen maken, een klein steentje bij te dragen tot dien opbouw door een onderlinge, in ternationale goede verstandhouding aan te kweeken, zonder welke een nieuwe wereld niet denkbaar en bestaanbaar is. Laat uw kinderen genieten en onbewust tot dat groote doel medewerken laat hen hun vacantie doorbrengen in de Oostmari' Tal van plaatsen gebombardeerd. Ook deze week verliep niet zonder dat tel van plaatsen in ons land van de Engel- tche bombardementen hadden te lijden. Rotterdam was opnieuw het bij herhaling bezochte mikpunt. Er vielen weer tal van f lach toffers: te Rotterdam bij het eerste bombardement twee dooden en vier min of meer ernstig gewonden; bij het tweede werden acht burgers in den slaap gedood en een achttal anderen gewond. Ook tot andere plaatsen strekten de Engelsche vliegers hun nachtelijke bezoeken uit. Bchiebroek en Zwijndrecht, Alphen aan den Rijn, Woerden en Wieringen werden getroffen en liepen meer of minder ern stige materieele schade op. Doch ook die per in het land drongen de Engelsche bom bardementsvliegtuigen door. Zoo bestook ten zij Almelo, waar zes dooden en een aantal gewonden vielen, het Lieseind onder Bchijndel, ten Zuid-Oosten van Den Bosch, waar de uitgeworpen bommen slechts op landerijen terecht kwamen en Middelbeers, waar eveneens geen noemenswaardige schade werd aangericht. Ten slotte genoot Amsterdam nog het twijfelachtige voor recht van Engelsch luchtbezoek, dat ge lukkig evenmin ernstige sporen achterliet. Deviezenbanken aangewezen. Gebruik makend van de bevoegdheid, haar toegekend bij art. 12, 3de lid van de Deviezenverordening 1940, heeft de Neder landsche Bank te Amsterdam een aantal banken en bankiers als deviezenbank in den zin van deze verordening aangewezen en welde Amsterdamsche Bank, de Twentsche Bank, de Handel Mij. H. Albert de Bary en Co., Heldring en Pierson, Hope en Co., de Incassobank, R, Mees en Zoonen, de Ned. Handelmaatschappij, de Ned.-Ind. Escompto Mij., de Ned.-Ind. Handelsbank, Pierson en Co. en de Rotterdamsche Bank- imm Ilarokkaansche troepen van het Spaansche "eger trekken Tanger binnen. vereeniging. Deze banken hebben niets te maken met de inlevering van deviezen; zij dienen slechts als bemiddelingsorganen voor den handel in vreemde valuta. Heeft men bijv. een cheque op het buitenland, dan kan men zich tot een der genoemde bankinstellingen wenden om deze uitbe taald te krijgen. De regels die hierbij in acht genomen moeten worden, zullen nog nader worden vastgesteld. De uitzending van kinderen naar de Oostmark. Tegen het einde der week waren bij het organiseerende comité voor de uitzending van Nederlandsche kinderen naar Oosten rijk reeds 5000 aanvragen binnengekomen, zoodat verwacht wordt, dat het vastge stelde maximum van 6000 kinderen spoedig zal zijn bereikt en waarschijnlijk zelfs zal worden overschreden. De Rijkscommiss- saris overweegt daarom de mogelijkheid het oorspronkelijk vastgestelde maximum te verhoogen. In afwachting van de beslis sing hieromtrent, zal intusschen het eerste transport Nederlandsche kinderen, ten ge tale van 900, reeds 20 Juli a.s. vertrekken. De kinderen gaan naar het Salzkammergut, waar zij in een rustige omgeving worden ondergebracht in vacantiehuizen en hotels. Later zullen, zoo noodig, ook kinderen naar andere streken van Oostenrijk, zooals Tirol en Karinthië, worden uitgezonden. De leden van den Opbouwdienst. Zooals wij in ons vorig overzicht reeds vermeldden, behooren tot de gedemobili seerde Nederlandsche militairen, die na 15 Juli nog gerechtigd zijn de militaire uni form te dragen, ook de leden van den Op- bouwdienst. Zij zullen zijn te onderscheiden aan een blauw gevlochten koord, afhan gende van den linkerschouder. Dit onder- scheidingsteeken zal zoowel op de veldjas als op de overkleeding worden gedragen. Zoolang het vastgestelde onderscheidings- teeken niet beschikbaar is, zal voorloopig als insigne een gelijkzijdigen driehoek van witte stof (ter hoogte van 4 cm), die door de militairen zelf en voor eigen rekening dient te worden aangebracht, worden ge dragen. Het vliegverbod voor duiven. Zes weken nadat het vliegverbod voor duiven is afgekondigdblijken nog altijd verscheidene duivenhouders hieraan niet de hand te houden. Daarom is thans een laatste waarschuwing aan de duivenhou- ders gericht, om de bepalingen beter na te leven. Wie zijn duiven ook thans nog laat uitvliegen, stelt zich aan zeer zware straf fen bloot, terwijl al zijn vogels op staanden voet in beslag genomer. en gedood worden. Het verbod geldt voor alle soorten duiven, dus niet alleen voor postduiven. De hokken moeten zoodanig afgesloten zijn, dat ont snappen volstrekt uitgesloten is. Voorts heeft ieder, die duiven ziet losvliegen, den plicht, hiervan kennis te geven aan den burgemeester of de politie. Nieuwe rantsoeneeringen. De rantsoeneering schrijdt voort en heeft thans twee nieuwe groepen van levensmid delen onder haar hoede genomen, te weten boter, oliën en vetten en grutterswaren. Voor eerstgenoemde groep is tot 28 Juli een voorloopige regeling getroffen, krachtens welke op de bons 67 en 68 van het alge meen distributieboekje een pond (een half pond op elke bon) boter öf margarine öf vet wordt verstrekt. Spijsoliën voor con sumptie mogen tot dien datum niet worden gekocht, terwijl ook room, behalve op doktersattest, niet meer verkrijgbaar is. Instellingen als ziekenhuizen, gevangenis sen, hotels, café's en restaurants, enz. krij gen toewijzingen evenals de detaillisten. De distributie van grutterswaren, waar onder vallen alle soorten rijst, rijstemeel, havermout, havervlokken, grutten, gort, maizena, griesmeel, macaroni, spaghetti, vermicelli en puddingpoeders, gaat eerst 22 Juli in. Tot dien datum is de verkoop van deze artikelen stop gezet. Voor de eerste distributieperiode zullen vier bons van het algemeen distributieboekje wor den aangewezen. Gedurende het tijdvak van 22 Juli tot en met 11 Augustus geeft één bon hiervan recht op het koopen van een half pond rijst of gebroken rijst of rijstemeel en één bon op een half pond gort of havermout of havervlokken of grutten. De derde bon geeft voor het tijdvak van 22 Juli tot en met 8 September, dus voor zeven weken, recht op één ons maizena of griesmeel of puddingpoeder en de vierde bon gedurende denzelfden tijd op één ons macaroni-of spaghettii of vermicelli. Samenwerking op economisch gebied. Ten einde de hier te lande thans zoo noodige samenwerking op economisch ge bied te bevorderen, is in overleg met den secretaris-generaal vaq het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, dr. H. M. Hirschfeld, dezer dagen een Nationaal Comité voor Economische Samenwerking gevormd, dat onder voor zitterschap staat van dr. F. H. Fentener van Vlissingen en waarin tal van vooraan staande persoonlijkeden uit het Neder landsche bedrijfsleven zitting hebben. Dit comité zal in samenwerking met de reeds bestaande organisaties van het bedrijfsleven trachten een doeltreffende coördinatie tus schen alle bedrijfstakken en geledingen van het bedrijfsleven zooals handel, nij verheid, scheepvaart, landbouw, enz. tot stand te brengen. Verder stelt het comité zich ten doel, het contact met de autori teiten te bevorderen en te vergemakkelij ken en ten slotte aan de aanpassing, die op economisch gebied thans noodig is, practische leiding te geven. DE BETEEKENIS DER KANAAL HAVENS. Het Kanaal, waarop in deze dagen de oogen der gansche wereld zijn gericht, vormt de drukst bevaren zeeweg ter wereld. Op het vasteland liggen aan deze zijde van het tusschen Dover en Calais niet meer dan 34 kilometer breede Kanaal; Londen, Rotterdam, Antwerpen en Ham burg, de grootste havens ter wereld, wel ker gezamenlijk goederenverkeer per jaar 90 tot 100 millioen ton bedraagt. Zooals voor iedereen duidelijk is, is niet al leen de militaire beteekenis van het bezit der Fransche kust aan het Kanaal zeer groot, doch ook de economische. De scheep vaartverbinding langs de Engelsche Oost kust,, met zijn belangrijke havens, in de eerste plaats Londen en Newcastle, zal daardoor in buitengewoon sterke mate worden belemmerd niet alleen, doch men kan zelfs verwachten dat het geheel zal moeten worden gestaakt. Tegelijkertijd wordt het scheepvaartverkeer der Kanaal havens zelf (Dover, Southampton, Ply- mouth, enz.) in meerdere of mindere mate geblokkeerd. DE VERDEELING VAN AFRIKA. In 1875 was nog slechts een tiende deel van Afrika in Europeesch bezit. Dit be stond vooral uit smalle kuststrooken. De eenige uitzondering waren het Fransche bezit in Algiers en het Engelsche aan de Kaap. In enkele tientallen van jaren heb ben de- Europeesche mogendheden het den beschouwd, waarbij dan Egypte rekend is, dat, ondanks zijn onafhankeiij. positie toch onder den invloed van Groot- Brittannië is gebleven. Het grootste stuk van de Afrikaansche „koek" is in Fransche handen. Het Brit- sche rijk in Afrika is wel is waar kleinei dan het Fransche, maar de bevolking daar van is veel talrijker. 39 der geheels Afrikaansche bevolking bevindt zich onder Britsche heerschappij, 27 is Fransch Het aandeel van Engeland in den Afri- kaanschen handel is nog grooter. Van den totalen invoer van Afrika komen 49 van den totalen uitvoer van het werelddeel Siaironw t—.CyprvfsT» 1'Yr'*3 0~ ,i9 7pp lBe<roe\*BogcUd istfieEil. fortso.o rnr-- Egypte iV\T,\ 1 ^\Dsj,dda yF RAN SCiTW EST A F P l R A=É^| |j Kdrtocrr tü 11 ifcSï I6ERIA SOEDAN s ij EtrnanOo.Pq. iFOui t SCh .VBSt^.v.-rvKONGO.xil liW-l 'ZctmibarlBrj i Oaressa'om k Komortn X I A U COICr,c AHtrslon 'Afrika: Port- Duitser Wesl Afrika FRANSCHE lllllll enoeitcHt SSKS 8£LGISCN£ i IfAUAANSCHS riCMt C reusachtige werelddeel bijna in zijn ge- heelen omvang onder elkaar verdeeld. Aan het begin van den wereldoorlog van 3914- 1918 bevonden zich alleen Abessinië en Liberia buiten dan invloed van Europa. Thans, na de verovering van Abessinië door Italië, kan nog slechts 4 van het Afri kaansche continent als onafhankelijk wor- 57.5 voor rekening van Britsch-Afrika. Hoewel het koloniale rijk, dat Duitsch- land in Afrika had opgebouwd, in verhou ding tot de grootte van het moederland be langrijk kleiner was dan de koloniale rijken van alle andere mogendheden, heeft het dit bij het Verdrag van Versailles moeten afstaan. GENERAAL IRONSIDE BRITSCH OPPERBEVELHEBBER De Engelschen hebben hun Churchill; doch daarnaast zoeken zij reeds lang naar den sterken generaal. Hebben zij dezea sterken man gevonden in Sir William Ed- mund Ironside In een middeleeuwsch tornooi zou deze soldaat van 6 voet 4 duim een uitstekend figuur slaan. Dat hij reeds heeft gestreden op alle slagvelden van het Empire, of er althans dienst heeft gedaan, heeft hem een groote populariteit verschaft. Sir William is niet alleen als soldaat opge treden, doch fungeerde ook vaak als diplo maat, die tot taak had, partijen tot elkaar te brengen. Hij beheerscht minstens vijf talen en in den wereldoorlog behoorde hij tot de weinigen, die de kunst hebben ver staan, op goeden voet te blijven met de sterk uiteenloopende geallieerden, in het bijzonder met de Franschen een eigen schap, die hem als geknipt maakte om zit ting te nemen in de verschillende Entente formaties. DE AMERIKAANSCHE METAAL- VOORRADEN. Ofschoon de Vereenigde Staten tot die landen behooren, welke het rijkst zijn aan bodemschatten, bezitten zij in eigen land niet voldoenden voorraad van bepaalde metalen, om in hun behoeften te voorzien, bijvoorbeeld nikkel, mangaan, chroom, kwikzilver, antimonium en tungsteen. Amerika heeft voor zijn industrie meer tin noodig dan eenig ander land ter wereld, doch hiervan levert de Amerikaansche bodem zelf slechts 1 op. Al het overige is afkomstig uit het Verre Oosten, uit. dc< Maleische Staten of van het thans door de- Japanners bezette eiland Hainan. De oor logstoestand heeft Amerika's voorziening met grondstoffen ernstig in gevaar ge bracht. Het chroom, dat het vroeger ;dt Rhodesia kon betrekken, kan het prectisch gesproken niet meer krijgen, evenmin als nikkel uit Canada, omdat Engeland hier ds prioriteit geniet. Hetzelfde is het geval met antimonium en tungsteen uit China. FLINK 84 uur e« 8 30 u FJier. Prii WATE1 TEN. Ui derr.onstr 36, T eie TE HUI gebruik ongemeu van dit I ELECTI gebruikt, bij 60 c. ketbakk' koop v; Brieven Te koof maam'er len tege harige I TUIN O. Tbeorcii derlcgd' Burgenr TE KOI ke stoel «ken th 6, Soes Aangeb' gr. zn zij 'e, st met gel zonder ge Ber VOOR natuurl straat mach in SOVË Rijkssfi ïoek, 4 W\C. 1 127 bu Rustig rindere blijvem l slaaf prijs blad. BLAA Dnge onder Gedip VTaagt 21a, ZAKL Altijd pleet Viama TE F hing vragei BURi bened ken, tuin. dijk). aanvj burea TE gem. KLE rij le op j Br. TE f20-

Soester Courant | 1940 | | pagina 2