De Vleeschdistributie ingegaan. Rob, de moedige Oost-Indiër, Bijbeltentoonstelling. G. van Qosterom DISTRIBUTIE-NIEUWS, S0ESTER VROUWENKOOR Dir.JAN BARTgLSMAN i t>Bl FIRMA NIEUWENHUIS m Vier ons vleesch en een ons vleeschwaren per week. Maximum prijzen vastgesteld» D. F. VOIGT Uw adres voor Melk Botei Kaas en Eieren. LOODGIETER ELECTRICIEN Van Weedestr. 23 Tel 2577 J.l. Maandag is een aanvang ge maakt met de distributie van vleesch en vleeschwaren, hetgeen befeekenf, dat de verkoop van deze artikelen aan het publiek uitsluitend op bon mag geschie den. Wat onder de distributie valt. Onder vleesch Wordt verstaan alle Boorten rund-, kalfs- en varkensvleesch. Buiten de distributie vallen derhalve o.m. schapen-, geiten- en paardenvleesch. On der vleeschwaren worden begrepen alle soorten andere dan door afkoeling ver duurzaamd of toebereid vleesch. Hieruit jrolgt, dat vleesch in blik, waarvoor een verkoopverbod bestond, nu op bon mag Worden verkocht. iWelke bonnen geldig zijn. In de eerste distributieperiode, welke loopt van Maandag 16 September t.m. bondag 22 September zijn 5 bonnen van tet algemeen distribufiebonboekje t.w. Jle nos. 79, 84, 89, 94 en 99 aangewezen fer verkrijging van vleesch en vleesch waren. Van deze zullen de nos. 79, 84, 89 en 94 elk recht geven op 100 gram vleesch, been inbegrepen, of 100 gram vleeschwaren. Bon 99 geeft uitsluitend •echt op 100 gram vleeschwaren. Onge- •molten vet, hetgeen tot dusverre buiten 'de distributie viel, zal nu onder de dis tributie van vleesch vallen. De distributie zal met ingang van iTaandag a.s. voortgang hebben op nader te vermelden bonnen van de kaar ten. Halve vleeschkaarten. Aan kinderen, die op 1 October 1940 pog geen 4 jaar oud zijn, zullen halve Vleeschkaarten worden uitgereikt. Aan ben, die uit hoofde van hun werkzaamhe den in aanmerking komen voor extra rantsoenen brood en boter of vet, zullen 'door de plaatselijke distributiediensten eveneens bonnen voor extra rantsoenen Vleesch en vleeschwaren worden ver- •trekt. Personen, die op medische gronden eveneens behoefte hebben aan een extra vleeschrantsoenzullen op gecontroleerd tnedisch attest van de distributiedienst extra bonnen kunnen krijgen. Regeling voor hotels. Hotels, eafé,s restaurants, e.d. zullen Voorshands losse bonnen ontvangen, evenals ziekenhuizen en sanatoria. Zij kunnen met ingang van heden een ver- Hoek om hiervoor in aanmerking te ko men indienen bij de plaatselijke distri butiedienst. Bij de bepaling van het aan tal uit te reiken bonnen wordt rekening gehouden met het verbruik in 1939. Slachtverbod voor rundvee. Heden wordt naast het bestaande slachtverbod voor varkens een verbod tot het slachten van rundvee van kracht. Van dit verbod kan door de Neder- worden verleend. landsche veehouderij-centrale ontheffing De vleesch prijzen. len aanzien van de detailprijzen van vleesch en vleeschwaren zijn door den secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Landbouw en tVisscherij voorschriften uitgevaardigd. Voor wat betreft de prijzen van var kens-, paarden- en schapenvleesch is be paald, dat deze niet meer mogen bedra gen dan in den betreftenden winkel voor 16 September 1940 werden berekend. Voor rund- en kalfsvleesch zijn maxi mum prijsgrenzen vastgesteld, boven wel ke dat vleesch niet mag worden ver kocht. Deze prijzen zijn de volgende: Rundvleesch: Biefstuk Haas Rosbief Rollade (lende) Gewone rollade Ribstuk Riblappen Contrafilet Doorregen lappen Magere lappen Braadvleezen Klapstuk Gehakt Poulet Rauw rundvet ct. p. K.G. 130—230 130-230 120-200 100-170 90—150 100—170. 90—150 130—2ÖU 80—140 80—140 80—140 80—140 70—120 100—140 Kalfsvleesch, ander dan nuchter kalfsvleesch: ct. p. K.G. Oesters en schnitzels 180280 Fricandeau 140240 Rollade 130—210 Cofeletfen 120200 Lappen 130210 Poulet en gehakt 100180 Rauw Kalfsvet 100160 Nuchter kalfsvleesch 80140 Een prijslijst. Het vorenstaande beteekent niet, dat elke slager rund- en kalfsvleesch mag verkoopen tegen den hoogsten prijs, 'le vens is bepaald, die een ieder die rund of kalfsvleesch, paardenvleesch, schapen vleesch, varkensvleesch of vleeschwaren aan verbruikers verkoopt, verplicht is, in zijn winkel een duidelijk leesbare prijs lijst aan te brengen, waarop de prijzen voor vleesch en vleeschwaren staan ver meld. Het verkoopen tegen andere prijzen dan die, welke op de lijst staan vermeld, is verboden. Een uitzondering is daarbij gemaakt voor vleeschwaren In blik. De verkoop daarvan is wederom toegestaan en de prijzen behoeven niet op de prijslijst te worden vermeld. Burgem. Grothectraat 30 Telefoon 2363 Soest GEDIPL. OPTICIEN. Voor het maken van Uw BRIL, ook volgens recept van H.H. Oogartsen een vertrouwd adres. BROOD. Bonnen 7 geldig voor de a.s. week. Deze bonnen zijn 2 dagen langer gel dig. KOFFIE EN THEE. Bon 73 voor aankoop van j/2 ons thee of 2i/2x ons koffie. Bon geldig tot en met Vrijdag 27 September. SUIKER. Bon 72 voor aankoop van 1 K.G. suiker. Bon geldig tot en met Vrijdag 27 September. MEELSOORTEN. Bon 71 voor aankoop van 2V2 ons tarwebloem of zelfrijzend bakmeel of tarwemeel of boekweitmeel of rog gemeel. 1 Bon geldig tot en met 4 October. VLEESCH EN VLEESCHWAREN. Bonnen 79, 84, 89 en 94 elk voor aankoop van 1 ons vleesch (been inbegrepen) of vleeschwaren ot vet. Bon 99 voor aankoop van 1 on,s worst of vleeschwaren. Bonnen geldig tot en met 22 Sep tember. BOTER EN VET. Bonnen 05 tot en met 12 van de boterkaart elk voor aankoop van }/i pond boter. Bonnen geldig tot en met 18 October; Bonnen 05, 06 en 07 van de vetkaart elk voor aankoop van pond mar garine of boter. Bon 08 voor een pond gesmolten of een J/2 pond boter. Bonnen 09, 10, 11 en 12 van de vetkaart elk voor een 1/2 pond boter met een reductie van 10 cent per half pond op den winkelprijs. Bonnen geldig tot en met 18 October. RFJST ENZ. Bon 41 voor aankoop van 23/2 ons rijst of gebroken rijst of rijstemeel. Bon geldig tot en met 4 October. HAVERMOUT ENZ. Bon 54 voor aankoop van 2V2 ons havermout of gort of grutten. Bon geldig tot en met 4 October. MAÏZENA enz. Bon 28 voor aankoop van 1 ons- maizena of griesmeel ot pudding poeder. Bon geldig tot en met 4 October. VERMICELLI ENZ. Bon 15 voor aankoop van 1 ons ver micelli of macaroni ot spaghetti. Bon geldig tot en met 1 November. SPIJSOLIëN. Verkoop tot nader order verboden. ROOM. Alleen verkoop voor zieken op dok tersattest. LEVERTRAAN. Verkoop alleen toegestaan op dok tersattest. HONDENBROOD. Bon 5 van de voederkaart voor hon den voor aankoop van 10 K.G. groep 1 ot 10 K.G. groep 2 ot 8 K.G. groep 3 of 5 K.G. groep 4 ot 4 K.G. groep 5 of 3 K.G. groep 6. Bon geldig tot en met 30 September. KATTENBROOD. Bon 5 van de voederkaart voor kat ten voor aankoop MD IV2 K.G. kat ten brood. Bon geldig tot en met 30 September. PETROLEUM. Zegel periode 6 voor aankoop van 2 Liter petroleum. Zegel geldig tot en met 3 November. ZEEP. i Bon 115 voor aankoop van 150 gram toiletzeep of 120 gram huishoudzeep of 200 gram zachte zeep, ot 250 gram zeeppoeder of 125 gram zeepvlokken of 200 gram vloeibare zeep. Bon geldig tot en met 24 September. SCHEERZEEP. Bon 116 voor aankoop van 50 gram scheerzeep, een tube scheercream ot een pot scheerzeep. Bon geldig tot en met 31 December. SCHOENEN. Verkoop van zomerschoenen is vrij. Voor lederen schoenen moet een bon worden aangevraagd aan hef distri butiekantoor. TEXTIELGOEDEREN. Aankoop alleen mogelijk op nunten van de textielkaart. BRANDSTOFFEN. lot en met September is aankoop toegestaan van 20 procent der hoe veelheid welke gekocht werd van 1 April 1939 tot en met 31 Maart 1940. Repetie'i en aanmelding voor lidmaatschap 'e Woensdags van 21/,—'J1/. uur tea huire ven den Dirigent KERKPAD Z.Z. 25 De Afdeeling Soest van het Ned. Bij belgenootschap organiseert op 24 en 25 Sept. a.s. een Bijbelten toonstelling in de WILHELMINAKERK te Soest. Op deze tentoonstelling, waar leder belangstellende vrijen toegang heeft, wordt onder deskundige leiding een over zicht gegeven van het werk van het N.B.G., zoowel in Nederland als ook in de Overzeesche Gewesten. Men treft er aan de verschillende uit gaven van het N.B.G. in de Nederland- sche taal, van de heel eenvoudige tot de meest luxe, van de goedkoopste tot de duurste, van de kleinste tot de grootste, alsmede de verschillende uitgaven van het N.l. in de nieuwe vertaling. Verder vindt men er de uitgaven in het Eriesch en het Afrikaansch en in verschillende Europeesche talen en tenslotte vrijwel alle uigtaven in de Indische talen, vele in de bijzondere letterschriften, zooals die onder de Inheemsche volkeren in lndië gebruikelijk zijn. Op de tentoonstelling zijn niet alleen deze verschillende uitgaven te zien, maar, daar er ook bij verteld wordt over het ontstaan van de verschillende vertalin gen, de moeilijkheden, daarbij ondervon den, het werk der verspreiding enz., is feen bezoek aan de tentoonstelling zeer aan te bevelen. De tentoonstelling zal Dinsdagmiddag 24 September om 3 uur n.m. officieel geopend worden door den Weleerwaar den Heer Ds. S. Wouters, waarna de heer D. j. Coumou, vertegenwoordiger van het N.B.G. spreken zal over het werk van het N.B.G. en de aanwezigen zal rondleiden. Verder zal de tentoonstelling geopend zijn: Dinsdag 24 Sept. van 35 en van 6—7 uur. Woensdag 25 Sept. van 1012 (spe ciaal voor leerlingen der scholen onder geleide), van 35 en van 67 uur. De tentoonsteelling zal ook gehouden worden in de EMMAKERK en wel op Donderdag 26 Sept. van 35 en van 67 uur. Vrijdag 27 Sept. van 1012 (speciaal voor leerlingen der scholen onder gelei de) van 35 en van 67 uur. t 3» UTRECHT MARIA PLAATS SOESTENAREN IN CONFLICT MET PETROLEUM- BESCHIKKING. In onze gemeente was men er van de zijde van de gasfabriek toe overgegaan, verschillende perceelen, welke tot dusver nog geen gasleiding hadden gehad op het gasnet aan te sluiten, zulks om te be werkstelligen, dat minder menschen pe troleum behoefden te gebruiken. Maar er waren eenige bewoners, die nog pe- troleumbonnen hadden gehad, en deze niet hadden teruggebracht, toen zij gas- aansluitlng kregen. Deze moesten nu te recht staan voor den tftrechtschen Poli tierechter wegens overtreding van de Pe- troleumbeschikking. Eén was zelf petroleumventer. Hij had de bonnen, nadat zijn huis aangesloten was op de gasleiding, behouden. Spwlaal in Slag. an Koffieroom OSSENDAMWEG 55 TELEFOON 2298 De man zeide, dat dit zonder erg ge' beurd was. „Je hebt het toch kunnen le zen op het formulierV' vroeg de Politie rechter. „Ik kan niet lezen" antwoordde verdachte. „Nu ja, het zal je dan wel gezegd zijn''. De Officier vroeg f 12.boete subs. zes dagen hechtenis, de politierechter legde f 3.boete op subs. een dag hech tenis. De tweede man was een 68-jarige ge- pensionneerde inwoner. Hij deed ook hef verhaal, dat hij het niet met opzet had gedaan. De Politierechter sprak, dat het bij het lezen van de stukken wel heel erg daarop geleken had. „Maar nu ik Cl hier zoo voor me zie, geloof ik toch wel, dat het meer onoplettendheid geweest is. Hij vroeg f 20.subs. tien dagen hechtenis. Daar schrok de gepensionneerde amb tenaar van; hij vroeg of het niet wat min der kon, het zou nooit meer gebeuren. De politierechter was mild en legde f 7.5Ü boete op subs. drie dagen hechtenis. De laatste was een mevrouw uit Soest. Zij had gas gekregen en de petroleum zegels niet teruggegeven. Ze was het ver geten en de zegels ïagen nog net zoo in de kast toen de politie kwam. De Officier vroeg in dit geval zes gul boete maar de politierechter veroordeel- haar tot drie gulden boete subs. één dag hechtenis. Hoofdpijn en Kiespijn Veilig en vlug als geen ander helpen bierbij altijd een poeder ot cachet van Mijnhaidt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct, Cachets, genaamd „Mijnhardtjes", Doos 10 en 50 cent WEDEROPBOUW VAN BOERDERIJEN. Aan het bureau wederocpbouw boer derijen zijn de plannen opgedragen voor den wederopbouw van pl.m. 150 boer derijen en tuinderijen in Hoogland, Leus den, Woudenberg en Scherpenzeel. Onder leiding van de architecten V een stra en Broekhuyzen uit Arnhem is in de loopende week met den wederopbouw van negen boerderijen in de gemeente Hoogland begonnen. Tevens zal voor den komenden winter een aantal noodwoningen worden ge bouwd, terwijl voor het vee in dit gebied, pl.m. 1400 stuks, noodstallen zullen wor den opgetrokken. AUTO-ONGEVAL. Mej. Van der H., alhier, werd, toen zij met haar fiets plotseling den weg weg overstak, door een auto aangereden. Zij kwam te vaUen en bezeerde zich zoo danig aan haar hoofd, dat zij per zieken auto naar haar woning moest worden ge bracht. Haar rijwiel werd ernstig bescha digd. 1. Rob was een ondernemenden jon gen, die met z'n ouders en zusters en ve le bedienden op een afgelegen plantage op een van de kleine eilanden in Oosf- Indië woonde. Hij had één groote liefhebberij, waar tan hij zijn vrije uren wijdde, n.l. vlie gen. Iwce vliegeniers hadden hem volko men in de geheimen van het moeilijke vak ingewijd en vele keeren was Rob reeds met Z'n vliegtuig, dat z'n ouders hem geschonken hadden, opgestegen. 2. Op zekeren dag wilde hij met Daan, een oude opzichter van de planta ge, een tochtje maken. De reservoirs wer den met benzine gevuld en de twee maakten zich gereed, om te vertrekken* „Veel genoegen", zei Lorma, Robs Zus ter, „ik hoop, dat je geen noodlanding hoeft te maken en niet door die ver schrikkelijke Dajakkers gevangengeno men wordt'*. „Maak je ni^t ëvtgerust, daar zal ik wel voor oppassen," lachte Rob vroolijk, „ik zal heusch wel uit hun buurt blijven. Ik ben van plan een Tochtje boven de zee te maken." 3. Daarna wuifde hij de ach ter blij ven den toe, zette zich in de stuurstoel en bracht de machine opgang. 'loen Daan z'n plaats achter Rob in genomen had, startte het vliegtuig van het harde zand en steeg sierlijk om hoog. „Hoeral Daar gaan zei" riep Lorma opgewonden, terwijl ze met haar hand wuifde, en een gemeenschappelijk ge juich weerklonk. 4. Onder het stijgen volgde Rob eerst de kustlijn, toen wendde hij het stuur en vloog zeewaarts. Terwijl hij dit deed, viel het linkerwiel, dat niet al te stevig bevestigd bleek en zich bij de start .om gewerkt had, kletterend omlaag,

Soester Courant | 1940 | | pagina 3