De Internationale toestand Het Portret Deze week De Wereld IN DE AFGELOOPEN WEEK u VAJN DE WEEK ES NEDERLAND IN KAART De Duilsche bomaanvallen op Londen en de Engelsehe bomaanvallen op Berlijn gaan voort, met dit onderscheid alleen, dat de Duitsche aanvallen steeds meer succes hebben en de Engelsehe steeds minder. De Engelschen beweren dat zij Zondag j.1. 179 vliegtuigen hebben neergeschoten. Dat is Natuurlijk gelogen. Volgens United Press lijn van 1 tot 5 September 775 Engelsehe vliegtuigen vernield. Dat is heel iets anders! Maarschalk Göring is zelf een kijkje wezen nemen en verklaarde zich zeer vol daan. Hij zeide woordelijk „Ik ben blij, dat ik van mijn luchtmacht een zoo sterk wapen heb gemaakt. Zij heeft in Polen en Noorwegen en bij den veldtocht in het Westen de beslissing gebracht en zal ook in den strijd tegen Engeland de beslissing brengen." Hieraan kan dan ook niet de minste twijfel bestaan, wanneer de Engel schen, om hun nederlaag te verbloemen, uit 79 neergeschoten Engelsehe vliegtuigen jjeeds 179 Duitsche pogen te maken. Ook Italië begint zich thans duchtig te roeren. Met de doorbreking van de eerste Engelsehe verdedigingslinie aan de Egyp tische grens bij Solloem is aan het Noord- Afrikaansche front de bewegingsoorlog be gonnen. Deze Engelsehe verdedigingslinie bestaat uit verscheidene forten, artillerie- en machinegeweerposten. De opereerende deelen van het Britsche Egypte-leger zijn vrijwel geheel gemotoriseerd en beschik ken over kleine en beweeglijke pantser auto's. Pas bij Sidi Barrani bevindt zich nog een Engelsehe verdedigingslinie. Aan Engelsehe zijde, zoo vervolgt het bericht, strijden aan het Libysche front hoofdzakelijk Australische, Nieuw-Zee- landsche en Indische troepen. De rugge- graat van het Engelsehe leger vormen de Indiërs, die het Engelsehe opperbevel al leen reeds om klimatologische redenen thans in de eerste plaats in den strijd heeft geworpen. Ondanks de moderne uitrusting van het Britsche leger wordt in neutrale militaire kringen meermalen de waarde van de Nieuw-Zeelandsche en Australische troepen in twijfel getrokken. De Italianen hebben opnieuw Malta ge bombardeerd. Zaterdag heeft het eiland driemaal luchtalarm gehad, Zondag één maal. Vermoedelijk zal het spoedig één puinhoop gelijken, wanneer men weet, dat er in het geheel 140 luchtaanvallen op zijn gedaan. Ook Maandag heeft een sterke formatie Italiaansche bommenwerpers het eiland weer bestookt en het door ver scheidene bommen schade toegebracht. Van gezaghebbende Italiaansche zijde werd verklaard dat Italië, ondanks het of fensief tegen Solloem, niet van plan is Egypte den oorlog te verklaren. Italië voert slechts oorlog tegen de Engelsehe strijd krachten in Egypte, echter niet tegen Egypte. Men kan niet toelaten, dat Egypte als een tegen Italië gericht steunpunt wordt gebruikt en daarom zijn de Italiaansche troepen Egypte binnengedrongen. Hoewel mem het huidige offensief als een „oorlog in feite" tegen Egypte zou kunnen be schouwen, gaat het „in rechte" niet om een oorlog tegen Egypte. De Italianen hebben zich gedwongen gezien, een offensief tegen Solloem te be ginnen, daar het door de Engelschen als een vloot- en luchtbasis gebruikt wordt. Egypte heeft zich te dien aanzien nog niet uitgesproken, doch men verwacht dat het zich bi^ dezen staat van zaken voor- loopig zal neerleggen. De Bulgaarsch-Roemeensche commissie is te Dobritsj' met haar arbeid ter voor bereiding van de technische uitvoering van het verdrag van Craiowa begonnen. Be halve deze hoofdcommissie, die uit tien De jongste foto van Rijksmaarschalk Goering, onder wiens persoonlijke leiding de luchtaanvallen op Engeland worden uitgevoerd. vertegenwoordigers van het burgerlijke bestuur en militaire instanties bestaat, heb ben ook twee subcommissies in de steden Dobritsj en Toetrakan haar werkzaam heden aangevangen. De Bulgaarsche demarcatie-commissie onder leiding van kolonel Trifonof is naar de Zuidelijke Dobroedsja vertrokken. Haar taak zal waarschijnlijk niet op groote moei lijkheden stuiten, daar de nieuwe grens bijna geheel samenvalt met die van 1912. De werkzaamheden, die uit de overneming voortvloeien, worden in vier etappes ten uitvoer gelegd, overeenkomstig de in het verdrag bepaalde vier zones. Den eersten October om negen uur 's morgens verlaten de Roemeensche leden van de commissie de Zuidelijke Dobroedsja, nadat de dag te voren de laatste Roemeensche soldaat uit de provincie vertrokken is. Naar verluidt zijn geheel los van het bovenstaande tien duizend man van verschillende lichtingen van het Bulgaar sche leger uit geheel Bulgarije opgeroepen voor een militaire opleiding van 75 dagen. Blijkbaar om hun falen in Europa te bemantelen schijnen de Engelschen nu kuiperijen op groote schaal te zijn begon nen in Syrië. Zij pogen de Italiaansche wapenstilstandscommissie, die op het oogenblik in Syrië vertoeft, bij de Arabi sche bevolking gehaat te maken door aan Italië politieke doeleinden toe te schrijven, die tegen de heiligste beginselen van het Arabische volk zijn gericht. Vermoedelijk schuift men Italië annexionistische plan nen in Klein-Azië in de schoenen. Bovendien smokkelen de Engelschen wapenen Syrië binnen, die aldaar onder opstandige elementen moeten worden ver deeld. Deze wapensmokkelarij geschiedt van Transjordanië uit. Het doel van de Engelsehe intriges is vooral in Noord - Syrië onrust te verwekken en daarmede Turkije een voorwendsel te geven Syrië binnen te trekken. Engeland heeft voorts de beste agenten, waarover het beschikt, naar Kaïro, Palestina, Transjordanië, Irak en zelfs naar Saudi-Arabië gestuurd om daar Engelsehe propaganda te maken. Onder deze agenten bevinden zich ook eenige journalisten. Zooals men weet, zijn er moeilijkheden gerezen tusschen Japan en Amerika over het embargo op Amerikaansche vliegtuig- benzine. De woordvoerder van het Japan- sche ministerie van Buitenlandsche Zaken heeft nu tegenover buitenlandsche journa listen verklaard, dat Japan vier of vijf weken geleden bij de regeering der Ver- eenigde Staten geprotesteerd heeft tegen het embargo op vliegtuigbenzine. Summer Welles heeft een week geleden op deze protestnota geantwoord. De woordvoerder weigerde echter iets naders omtrent dit antwoord te zeggen. Ten slotte wijzen wij er nog op, dat de Vereenigde Staten, die blijkbaar den smaak te pakken hebben van vloot- en andere steunpunten op buitenlandsch gebied na hun gemakkelijke overwinning op Enge land, nu ook een kansje hebben gewaagd bij Mexico. Met dit land zouden namelijk op het oogenblik inofficieele besprekingen worden gevoerd over de vestiging van vlootsteunpunten voor de Vereenigde Staten in Neder-Californië. In hoeverre deze pogingen echter tot succes zullen lei den dient te worden afgewacht. ZELFBESCHERMING. Het blijkt telkens opnieuw noodzakelijk te zijn, dat ons volk gewaarschuwd wordt tegen roekeloosheid, vooral ten opzichte van het gevaar, dat dreigt uit de lucht. Nu op vele plaatsen geen „luchtalarm" meer wordt gemaakt, schijnt men tevens te meenen, dat dit gevaar zoo groot niet meer is ais in de oorlogsdagen. Wan neer in die dagen het sein door de lucht loeide, verdween ieder zoo snel moge lijk in huis of in een schuilplaats, om daar rustig af te wachten tot alles veilig was. Wanneer echter nü een vliegtuig boven een bebouwde kom verschijnt, is menigeen de nieuwsgierigheid te sterk en men gaat juist op straat om vooral niets van het schouwspel van een luchtgevecht te missen. Vandaar dat ook onlangs opnieuw ern stig hiertegen gewaarschuwd moest wor den. De scherven van projectielen, de mitrailleurkogels en wat er al zoo aan min der prettige dingen uit den hooge op ons pleegt neer te dalen, zijn allemaal voor werpen, die ons leven bedreigen. Zoo'n stuk ijzer of staal komt met een flinke vaart naar beneden en heeft reeds meni geen het leven gekost. Aangezien de meeste dergelijke voorval len des 'nachts plegen plaats te hebben, is voor de bewoners van de kuststreek een radicaal einde gemaakt aan de mogelijk heid, zijn nieuwsgierigheid bot te vieren, door het verbod, zich na tien uur in de vrije lucht te bevinden; maar wij hebben alle hoop, dat dit slechts een tijdelijke maatregel is en dan komt ook voor hen de tijd weer, waarin deze goede raad ter harte dient genomen te worden, zooals dat nu reeds het geval is met hen, die in het overige deel van het land wonen. Een tweede zaak, die onder „zelfbescher ming" wordt begrepen, is de afdoende ver duistering van onze woningen. Langzamer hand is die kwestie nu wel in orde ge komen, omdat vrijwel iedere bewoner van een huis heeft gezorgd, dat er des avonds van buiten niet gezien kan worden, dat er binnen licht brandt. Want zoo luidt thans de jongste omschrijving van de verduiste ringsplicht. Dat neemt niet weg, dat er nog dikwijls van die kleine ongerechtigheden worden begaan. Zoo wordt nog al te vaak de voordeur geopend zonder dat eerst het licht in de gang is gedoofd, of zonder dat een behoorlijke lichtsluis is gemaakt. Een ander denkt, dat het niet zoo erg is, wan neer hij of zij „eventjes" in de keuken komt en zonder dat de gordijnen zijn neer gelaten, het licht volop naar buiten laat schijnen. Bovendien moet een dergelijke verduistering van de vensters, wanneer die met papier geschied is, nu en dan op haar deugdelijkheid gecontroleerd worden, want op de duur gaat papier wel eens trekken of scheuren en dan ontstaan er reten, die niet geduld kunnen worden. Maar het onaangenaamste is, dat zij, die zich vrijwillig hebben belast met de taak van de luchtbescherming en ook de con trole over de verduistering op zich hebben genomen, daar avond aan avond hun vrijen tijd en wel dien tijd, waarop de meeste menschen zich ter ruste plegen te begeven, aan wijden en, als zij dan verplicht zijn, een aanmerking te maken, nogal eens on- heusch worden behandeld. Wij hebben dat onlangs op een dergelijken contröletocht zelf kunnen constateeren en wij hebben ons verwonderd over het gebrek aan be grip, dat bij menigeen voor het opofferende GENERAAL ANTONESCU. De onlangs tot staatsleider van Roemenië benoemde generaal Anto- nescu bekleedde zelfs voor een offi cier van den generalen staf reeds op bijzonder jeugdigen leeftijd lei dende militaire functies. Hij was plaatsvervangend chef van den Gene ralen Staf, daarna legercommandant, tot hij als opperbevelhebber het commando over het korps te Jassy op zich nam. Hij werd steeds tot de meest begaafde generaals van het Roemeensche leger gerekend, was steeds een vriend van Frankrijk en eenuitgesproken tegenstander van de 'Sovjet-Unie. In het Chrislehik- nationale kabinet Goga was Anto- nescu minister voor Landsverdedi ging (29 December 1937). Na het af treden van dit kabinet op 11 Febr. 1938 kreeg |iij in de regeering der „Nationale Unie" onder Miron Cns- tea behalve het ministerie der Lands verdediging ook nog die van Lucht vaart en Marine. Hij werd In dit kabinet als de „sterke man" be schouwd. werk dezer menschen blijkt te bestaan. Sector-, wijk-, straat- en blokhoofden doen dit werk geheel belangeloos, nu reeds maanden achtereen. Men kan zich voor stellen, dat het wel eens onaangenaam is, om een uur of elf uit zijn bed gebeld te worden, omdat er iets blijkt te haperen aan de maatregelen voor de verduistering van een woning, maar men bedenke dan, dat dit niet de schuld is van dengene, die er een aanmerking op komt maken, maar de onze. Het is in ons belang, wanneer wij ge waarschuwd worden, dat wij, gewoonlijk zonder kwade bedoeli#g ongetwijfeld, maar dan töch, een overtreding begaan en in staat worden gesteld, die weer te herstel len, voordat een proces-verbaal met min der prettige consequenties op ons hoofd neerkomt. Een beetje, of liever heel veel, waardeering, zou stellig op zijn plaats zijn tegenover deze vrijwilligers van de zelf bescherming i De uitvoerige mededeeling van wege de Rijksinspectie luchtbescherming duidt erop, dat wij den winter tegemoet gaan en ons dienen in te stellen op de bezwaren, die de verduistering aan het normale leven in den avond in den weg legt. Gelukkig wordt allerwege gedaan wat mogelijk is, om deze bezwaren zoo gering mogelijk te maken. Het is nu eenmaal niet mogelijk het leven buitenshuis geheel stop te zetten, zoodra de zon ondergaat en er worden daarom tal van maatregelen genomen, om het ver keer zooveel mogelijk te beveiligen tegen ongelukken door het aanbrengen van richt lijnen, geleidelichten en obstakellichten, door het plaatsen van witte heggen aan den waterkant, door het wit verven van trot toirbanden, verkeerspalen enzoovoorts, ter wijl gewezen wordt op de mogelijkheid, lichtgevende speldjes te dragen. Met dit alles wordt tevens bedoeld, het bezoeken van café's, schouwburgen en dergelijke, te bevorderen en het publiek de al te groote schuwheid, om zich in het donker op straat te begeven, te ontnemen, omdat het een sociaal en economisch belang is, dat zoo veel dat mogelijk is, het normale leven zijn gang gaat, ook gedurende den tijd der verduistering. Wie weet intusschen, hoe spoedig wij weer genieten zullen van de volle straatverlichting, omdat deze oorlog voorbij zal zijn.Wij blijven maar hopen. Rotterdam toont energie. Het puin van de circa 26.000 woningen, die te Rotterdam door het bombardement zijn vernield, raakt langzamerhand opge ruimd en reeds is dezer dagen de eerste „noodwinkel", van de firma P. van Reeu- wijk, geopend. Er waren al wel wat Voor den start naar Engeland worden de «"uictaftaaKkcr» zorsvuldb ceoast. kleinere winkeltjes geopend, maar dit is de eerste groote, die niet minder dan 26 étalages van meubileeringen bevat, die van den grond af opnieuw is opgebouwd en in twee maanden tijds gereed kwam. Dit is wel een schitterend bewijs van de ener gie, waarmee de Rotterdammers de enorme hun stad toegebrachte schade trachten te herstellen, al is dit voorloopig met nood maatregelen. Het plan van Ir. Witteveen begint ook vorm aan te nemen en zal de stad aan de Maas eens doen herrijzen in grootscher vorm dan te voren. Men schat dat er vijftien jaren overheen zullen gaan en wie te Rotterdam is geweest, begrijpt dat volkomen. Ir. Witteveen heeft een zware, maar anderzijds toch ook prachtige taak en kan al zou niemand wenschen, dat ook in andere plaatsen een dergelijke rigoureuze opruiming wordt gehouden vele verkeersmoeilijkheden, die tot voor den oorlog om een oplossing riepen, voor goed van de baan schuiven. De identiteitsbewijzen. Er zijn thans nadere mededeelingen gedaan omtrent de eischen, waaraan het identiteitsbewijs (velen spreken foutief van indentiteitsbewijs, evenals van legi- mitatie in plaats van legitimatie) zal heb ben te voldoen, evenals de vereischten van de daarop te plakken foto's. Daaruit is ge bleken, dat verschillende reeds in omloop zijnde kaarten daarvoor kunnen dienen, of gemakkelijk geschikt gemaakt kunnen wor den Zoo de distributie-stamkaart (al zal menigeen die wegens het gevaar van ver lies liever niet steeds bij zich dragen), mits daarop een portret is geplakt, het bewijs van Nederlanderschap met hetzelfde „mits", het geldige paspoort en verder de identiteitsbewijzen van den opbouwdienst, de posterijen en dergelijke. De portretten moeten ook aan bepaalde voorwaarden voldoen en goed gelijken, naar rechts zien, zoodat het linkeroor erop te zien is, geen hoofddeksel dragen en nog enkele meer. Betreurenswaardige relletjes. Op verschillende plaatsen zijn den laat- sten tijd weer relletjes voorgevallen, die getuigenis afleggen van de nog altijd wei nig juiste verhouding van vele Nederlan ders tegenover elkaar. Te Den Haag is een lid van de N.S.B. bij een dergelijke onge regeldheid door de politie neergeschoten. Het onderzoek naar het gebeurde is, vol gens het officieele communiqué, nog gaan de, al is de hoofdcommissaris van politie te Den Haag reeds ontslagen. Het ware te wenschen dat men eindelijk eens ging in zien, dat wij samen behooren tot één volk, dat in deze moeilijke tijden meer dan ooit eensgezind dient te zijn, om er samen door heen te komen. Ook op de Duitsche over heid moeten dergelijke dingen wel een eigenaardigen kijk geven op de mentaliteit van ons volk, dat in zijn verreweg grootste meerderheid zulke dingen niet wenscht en dat daardoor dan ook onjuist wordt ge kenmerkt. De Opbouwdienst zingt. Nauwelijks een maand geleden begonnen de lessen in den zang voor de mannen van den Opbouwdienst, die bestemd waren, naderhand als leiders bij den troep te fun- geeren en reeds heeft een eerste publieke les onder kapitein Piet Tiggers plaats ge had, waaruit bleek, dat reeds belangrijke vorderingen zijn gemaakt. Met groote toe wijding heeft men zich aan deze taak ge wijd en er is hard gewerkt in deze vier weken. Binnenkort moeten de toekomstige leiders examen afleggen en wanneer dat met succes is volbracht, gaan ze den moed en den werklust en den levenslust bij de manschappen verhoogen en aankweeken door zangonderwijs. Alle lof voor dit goede en nuttige werk Nu ook distributie van vleesch. De vleeschdistributie hing al eenigen tijd in de lucht en nu is zij dan een feit ge worden. Het leven van de huisvrouw is er weer een beetje ingewikkelder door ge worden, hoewel de hoeveelheid, die ieder wordt toegemeten, ever het algemeen niet is tegengevallen. Per week krijgt ieder een pond vleesch, waarvan een ons vleesch- waren, waardoor dus de verkoop van vleesch in blik, die eenigen tijd lang ver boden was, weer vrij is gekomen. Vooral wanneer men rekening houdt met het feit, dat schapen-, geiten- en paardevleesch niet onder de distributie vallen en dat er nog visch te krijgen is, is het rantsoen niet al te klein. Met ingang van 23 September krijgen we het vleesch op speciale vieesch- bons, deze week zijn het de bons 79, 84, 89 en 94, die ieder recht geven op een ons vleesch of vleeschwaren, terwijl bon 99 alleen geldt voor een ons vleeschwaren. Ongesmolten vet, dat tot nu toe vrij was, valt voortaan onder de distributie van vleesch. MUZIKAAL GAS. Aardgas wordt op sommige plaatsen gebruikt als middel tot straatverlichting, elders gebruiken inboorlingen een derge lijke gasbron om een eeuwige vlam te branden in dienst der goden. In Camden in Carolina echter komt het gas met een zekeren druk uit den grond en nu heeft menteen inrichting gemaakt, waardoor met dit gas een gramofoon wordt aangedreven. Het gas maakt dus, bij gebrek aan een nuttiger gebruik, eenvoudig muziek. DUURTEGOLF IN ENGELAND. De Engelsehe pers klaagt steen en been, dat het leven zoo ontzettend duur wordt in Engeland. Te verwonderen is dit niet, als men weet dat de begrootingen met sprongen omhoog gaan. Volgens het budget van April 1939 beliepen de uitgaven van het Engelsehe Rijk 942 millioen pond ster ling; doch het eerste oorlogsbudget, in September van dat jaar was reeds ge stegen tot 1.9 milliard pond. In April van dit jaar waren de uitgaven opgeloopen tot 2.6 milliard; doch spoedig bleek, dat ook deze som lang niet voldoende was, zoodat in Juli een interimbudget van 3.5 mil liard pond volgde. Vermoedelijk naderen de uitgaven thans het cijfer van 4 milliard pond. Bovendien heeft de kanselier van de schatkist zelf verklaard, dat voor den duur van den oorlog rekening moest worden gehouden met een jaarlijksch, ongedekt, deficiet van 2 milliard pond. In den wereldoorlog stegen de kosten van het levensonderhoud met gemiddeld 125 doch in dezen oorlog zal de stijging weldra 300 tot 400 bedragen. Het laatste jaar van den wereldoorlog was het duur ste; toen stegen de uitgaven tot 2.6 mil liard pond, doch dit bedrag is thans, in het eerste jaar van den oorlog, reeds met meer dan de helft overschreden, HET SUEZKANAAL. Hoewel de aandacht van de geheele wereld thans gevestigd is op den strijd aan weerszijden van het Kanaal, is het Suezkanaal een niet minder belangrijk brandpunt van de wereldpolitiek en wereld- 0 VLIEGHAVeN EEN SLAK SLIEP VIER IAREN. Vier jaar geleden had Don José te Posa- sadni Spanje voor zijn zoon uit Rio Martin in Spaansch Marokko eenige souvenirs meegebracht, waaronder ook een groote slak. Men had de dingen ergens opgebor gen en ze vier jaar lang vergeten, tot on langs de zoon ze weer eens voor den dag haalde, om ze te bekijken en schoon te maken. Hij legde daartoe het heele zaakje in lauw water. Niet weinig was hij ver wonderd, toen hij zag, dat de doodgewaan de slak weer begon te bewegen. Een doods slaap van vier jaar had het dier geen kwaad gedaan en het wandelt nu weer rustig door een terrarium heen en weer. EEN PROCES WEGENS LIJKROOF. De rechtbank te Kragujevac in Joego slavië moest zich onlangs bezig houden met een niet-alledaagsch geval. Daar stierf namelijkeenige weken geleden een boer; zijn zoon liet hem op eervolle wijze op het kerkhof begraven. Maar nauwelijks waren eenige dagen voorbij, of de vader van den overledene sloop des nachts naar het kerk hof, groef zijn zoon weder op, om hem op zij eigen land een laatste rustplaats te ver schaffen. Het voorval bleef natuurlijk niet onopgemerkt en men wist spoedig wie de schuldige was aan de opening van het graf. De zoon van den doode diende een aan klacht in tegen zijn eigen grootvader die wereldeconomie. Door den aanleg van dit, 166 km lange, 45 m breede en 11 12 m diepe kanaal van 18591869 werd de Mid- dellandsche Zee van binnenzee tot een doorgangszee naar het Oosten. De Britsche bezittingen in Indië werden daardoor veel dichter bij het wereldrijk gebracht, want de weg van Londen naar Bombay werd 4881 mijlen korter. Door de verovering van Abessinië door Italië werd het Kanaal ech ter tevens tot een zenuwstreng van het Italiaansche imperium gemaakt. Vandaar de eisch van Italië, dat na Engeland de tweede gebruiker van het kanaal is, deel te nemen aan het bestuur van het Suezkanaal Deze eisch is echter in de eerste plaats ge richt tegen Frankrijk, dat als bezitter van de meerderheid der aande den tot het jaar 1969, waarin de concessie aan Egypte terug valt, de maatschappij financieel controleert. De eisch is echter eveneens tegen Enge land gericht, dat de militaire controle over de kanaalzone uitoefent, hoewel het vrije gebruik van het kanaal voor alle mogend heden, dat in de conventie van 29 Octobei 1888 werd vastgelegd, in het Engelsch- Italiaansche verdrag van 16 April 1938 nog eens nadrukkelijk werd bevestigd. Van den uitslag van den huidigen oorlog zal afhangen, in hoeverre in deze verhou dingen, zooals ze tot nog toe bestonden, verandering zal worden gebracht. zich nu voor den rechter zal hebben te ver antwoorden. RUST VAN HONDERD JAAR GELEDEN. Hamsteraars zullen zich zeker 'nteres- seeren voor het volgende geval, dat zich onlangs in de Japansche provincie Fuku- sjima voordeed. Er werden ongeveer 30 schepels rijst te koop aangeboden, die hon derd jaar oud was. Zoo lang had men dez« rijst bewaard als reserve voor mogelijke tijden van hongersnood. De rijst was geel geworden en kon niet meer gekookt wor den; wel zag men echter kans er nog eet bare beschuit van te bakken. VAN WERELDKAMPIOEN TOT BEDELAAR. De Noord-Amerikaansche negerbokset Al Brown was van 1929 tot 1935 wereld kampioen boksen bantamgewicht. Hij kreeg dezen titel nogmaals, toen hij in 1933 den Spanjaard Sangchili overwon. Maar hoe wel hij een vermogen bij elkaar had ge bokst, wist hij blijkbaar zijn geld niet vast te houden. Hij werd althans onlangs te New York als bedelaar gearresteerd. D« SS-jarige oud-wereldkampioen werd over eenkomstig de strenge bepalingen in de Ver eenigde Staten tegen de bedelarij tot een langdurige gevangenisstraf veroordeeld. BELASTING OP GELAKTE TEEN NAGELS. De gemeenteraad van de aan de West kust der Vereenigde Staten gelegen stad Long Beach is onlangs op een idee voor eer nieuw belastingobject gekomen. De ge meentekas had geld noodig en toen bedacht men dit middel om haar weer te spekken i men hief een belasting op de gelakte nageli aan de blanke voetjes der badende dames. Het is te hopen, dat de schoonen zich daar door niet op de teentjes getrapt zullen voelen.

Soester Courant | 1940 | | pagina 8