:i De Internationale toestand op af- n sn Het Portret Deze week De Wereld IN DE AFGELOOPEN WEEK ing en, EN iriefi itiën. VAN DE WEEK IN NEDERLAND IN KAART pi»- 9«- :der Io 16 3301 >or rijzen. hef Het begint bedenkelijk te rommelen in het Verre Oosten. Engeland heeft besloten, den Birmaweg op 17 October a.s. weder open te stellen hoofdzakelijk voor het vervoer van oorlogsmaterieel naar China. En aangezien Engeland en Rusland in dit opzicht één lijn trekken, heeft het ook Rusland hiervan in kennis gesteld. De be doeling is duidelijk: het wil, langs dezen weg, een betere verhouding scheppen met Rusland. Men vergete niet, dat Rusland ?ich in zeer sterke mate interesseert voor China. In deze inlichting aan Moskou ziet men daarom .niet slechts een soort beleefdheid, maar ok een aanwijzing, dat Engeland er naar streeft de betrekkingen tusschen de beide staten te verbeteren. De reden daar- tc« en van de gelijktijdige pogingen der Vereenigde Staten om met Moskou in con tact te komen, ziet men in het opdringen van de Japanners in Indochina en in de onderteekening van het Driemogendheden- pact te Berlijn. De Japansche pers wijst er op, dat de heropening van den Birma-weg voor Japan thans geen beïnvloeding der militaire ope raties zal meebrengen. Na de landing van Japansche vliegtuigen in Hanoi op 5 Oct. volgens het Japansch-Indochineesche ver drag heeft de Japansche luchtmacht de vol ledige luchtheerschappij over de provincies Joennan en Tsetswan. De verwoesting van den weg door een bombardement is thans gemakkelijk te ondernemen en het is niet aan te nemen, dat Tsjang Kai Sjek over den Birma-weg nog veel materiaal zal ver krijgen. De Japansche minister van Buitenland- oche Zaken, Matsoeoka, heeft in een bui- tenlandsche politieke verklaring voor de gouverneurs der provincies uiteengezet, dat bepaalde staten tot dusver steeds weer ge poogd hebben de politiek van Japan en zijn noodzakelijke taak binnen Groot-Oost- Azië te onderdrukken. Dit heeft ten slotte tot het sluiten van het Driemogendheden- pact geleid. Japan is niet voornemens ge bieden te annexeeren of Aziatische volke ren te onderdrukken. Integendeel, Japan wil met deze volkeren op den grondslag van gemeenschappelijke welvaart samen werken. De botsing in China, zoo ver volgde Matsoeoka, toont twee verschillende opvattingen Japan heeft de stabiliseering van Oost-Azië op het oog door vreedzame samenwerking, terwijl Tsjang Kai Sjek de stabiliseering tracht te bereiken door front tegen Japan te maken. Wat de Betrekkin gen tusschen Japan en de Sovjet-Unie be treft, meende de minister, dat het, gezien den tegenwoordigen toestand der wereld, verkeerd zou zijn, indien beide mogend heden in het Verre Oosten met elkander in conflict geraakten. Eventueele misver standen dienen terstond te worden wegge nomen en hangende vraagstukken dienen te worden opgelost. Het parool moet luiden: voor een groot doel samenwerken. Voor sommige landen zou het de grootste vreug de zijn, wanneer Rusland en Japan met elkander in conflict geraakten. Daarom is in het Driemogendheden-pact ook de Sov jet-Russische kwestie duidelijk vastgesteld. Zoolang de oorlog in China duurt, is het niet te vermijden, dat de rechten en be langen van vreemde mogendheden geraakt worden, vooral wanneer deze belangen lig gen in het gebied van de Japansche opera ties. Wanneer derhalve vreemde mogend- G'hurchill bij een bezoek aan Australische hulptroepen. (Foto Zander) heden hun rechten en belangen wenschten te beschermen, behoorden zij mede te wer ken tot een spoedige bijlegging van het conflict. Wat den weg door Birma betreftde Japansche regeering, zoo ging Matsoeoka voort, wacht' thans met de grootste be langstelling af, of Engeland dezen inderdaad zal heropenen. Japan heeft niet het voor nemen om twist te zoeken met een of ander land, maar moet met beslistheid iedere poging van de hand wijzen om den vrede in Oost-Azië door verderen steun aan Tsjang Kai Sjek te verstoren en daarmede dén oorlog langer te doen duren. Voorts sprak Matsoeoka den wensch uit, dat Nederlandsch-lndië, Fransch-Indo- China en Thailand gemeenschappelijk met Jpan aan den opbouw zouden medewerken. De Amerikaansche minister van Marine, Knox, heeft de marinereserve, die onge veer 28,000 man telt, opgeroepen voor den actieven dienst bij de vloot. Deze maatregel loopt evenwijdig met het oproepen der staatsmilitie, waartoe men onlangs is over gegaan, met dit verschil, dat de milittie slechts voor een jaar werd opgeroepen, terwijl de marinereserve voor onbepaalden tijd in dienst gekomen is. De bemanning van de Amerikaansche vloot heeft thans een sterkte van 239,000 koppen, de grootste sedert den wereld oorlog. Naar officieel wordt medegedeeld, zullen de data voor de oproeping der ongeveer 28,000 reservisten der Amerikaansche vloot binnen enkele dagen worden bekendge maakt. De commandanten der vijftien vlootdistricten hebben Zaterdag reeds be velen ontvangen. Het jongste onderzoek naar de vooruit zichten voor de verkiezingen voor het pre sidentschap, dat door het bekende Gallup- instituut werd ingesteld, toont aan, dat de kansen voor Roosevelt verder zijn geste gen, terwijl die van Willkie daardoor iets gedaald zijn. Het onderzoek loopt over de periode van 20 September tot 2 October. Volgens dit onderzoek zouden op Roosevelt 56 percent der stemmen worden uitge bracht. Hij zou de meerderheid hebben in 42 sta temen de stemmen van 99 kiesman nen. Er wordt echter op gewezen, dat de positie, die Roosevelt zich in verschillende belangrijke staten verworven heeft, nog niet op een zeer vaste basis berust, zoodat een meeningsverschil het tegenwoordige beeld in zeer korten tijd zou kunnen wij zigen. EGYPTE'S EENIGE OORLOGSHAVEN IN EGYPTE. Het voornaamste doel van Italië bij het offensief tegen Egypte is en blijfifcAlexan- drië, dat met zijn geweldige kaden een der grootste havens van de wereld vormt. Reeds in vredestijd had het tot taak, naast Gibrltar ligplaats te verschaffen aan de zes slagschepen, drie vliegtuigmoedersche pen, zeven kruisers, 41 torpedojagers en 35^ andere eenheden van de Engelsehe vloot, te' zamen metend 00.000 ton. Na de intrede in den oorlog van Italië is het aantal der in Alexandrië gestationneerde Engelsehe vlooteenheden nog toegenomen door Aus tralische oorlogsbodems, dev Nieuw-Zee- landsche divisie, het Zuid-Afrikaansche kruiser-eskader en de vloot uit het Verre Oosten. Alexandrië dient tot bescherming van het SuezkanaaL Het is de eenig tot oorlogshaven uitgebouwde haven van Egypte. LANGE AVONDEN. Het is een goede en oude eigenschap van den Nederlander, dat hij graag onder alle omstandigheden de zonzijde van de dingen opzoekt en „er het beste van maakt". Nu willen wij geenszins ontkennen, dat deze eigenschap in onzen tijd wel eens zwaar op de proef gesteld wordt en dat het niet gemakkelijk valt, optimist te zijn, wanneer men schier dagelijks door niets dan misère en akeligheid, zorg en kommer omringd is. Wij hebben onze ouders en grootouders in onze jeugd wel eens uitge lachen, die spraken van den „goeden ouden tijd", maar wij krijgen zelf meermalen lust, terug te verlangen naar de tijden, toen ons leven nog op rolletjes liep en wij" niet wisten van distributie, verduistering en wat diesmeer zij, om van grootere narig- hedèn nog maar te zwijgen. Maar intusschen zitten we met deze din gen en we kunnen er niets aan veranderen, anders was de zaak al heel gauw in orde, dat verzeker ik u. En dus is het eenige wat we kunnen doen, te kiezen tusschen twee mogelijkheden loopen klagen en zuchten, iets wat nergens goed voor is, ofons zoo goed mogelijk schikken in de omstandig heden, ener het beste van maken. Zoo zijn er nu in de eerstvolgende maan den de lange winteravonden. Wat zullen we ermee beginnen Zeker, sommigen onzer zitten des avonds niet leeg. Ze studeeren of hebben ander werk. Maar een groot deel van het mensch- dom werkt overdag en pleegt des avonds uit te rusten, zich te verpoozen of te ont spannen. En nu zijn er voor dit laatste tegenwoordig heel wat minder gelegen heden dan eertijds, althans btóenshuis. Wij mogen zeker onze restaurants, café's, schouwburgen en dergelijke niet vergeten. Wie die bezoekt, helpt menschen aan werk. Maar dit alles neemt niet weg, dat meer menschen dan vroeger, hun vertier bin nenshuis zullen moeten zoeken. Wat zullen wij daar met onzen tijd doen Och, het is op zichzelf niet ongezond, dat wij wat vroeger naar bed gaan dan anders. De tijd komt wel weer, dat wij het wat later kunnen maken en het kan' geen kwaad, ons aan de huiselijkheid te wennen, die vroeger vaak zoek was. Maar in de eerste plaats zal deze winter er een zijn, die als het ware geknipt'is, óm ons te ontwikkelen. Welk een voordeel zou het zijn, indien wij er eens een taal bij leerden, of ons handschrift verbeterden. Wie kan niet pi:ofijt hebben pan de kennis van boekhouden. En zoo zijn er tal van vakken, die men thuis, dank zij de vele schriftelijke cursussen, kan leeren, om later, als de vrede en daarmee de normale toestanden zijn teruggekeerd, beter voor 9 zijn dagelijksch werk geschikt te zijn en er meer in te bereiken. En dan is er ook nog het lezen. De boek handel is een campagne bronnen onder de leus Koopt, iedere maand een boek 1 Dat is een uitstekende gedachte. Er worden en werden- ook vroeger veel te weinig boe ken gekocht. Er werd wel gelezen, maar meestal uit een leesbibliotheek. En nu.moet men ons ook al weer niet verdenken van te weinig waardeering voor deze nuttige in stellingen, wanneer we zeggen koopen van boeken is befer. Wie bijvoorbeeld eens per week naar een bioscoop ging, mag niet zeggen, dat hij geen geld heeft voor het keopen van boeken. Die wekelijksche uitgang met wat daar bij kwam van een trammetje, een kopj.e koffie in de "pauze enzoovoorts', gewoonlijk voor SIK NEVILLE CHAMBERLAIN. De man, die eenige jaren geleden een van de meest bekende Euro- peesche figuren was en- die leiding gaf aan de Engelsehe politiek, is dezer dagen als minister afgetreden. Geboren in 1869, 'werd hij oor spronkelijk opgeleid voor het zaken leven, maar omstreeks 30 jaar oud, begon hij zijn loopbaan in de poli tiek. Zijn carrière is te rijk aan feiten om haar hier uitvoerig te memoree- ren. In 1931 bereikte hij een der hoogste sporten van de politieke lad der door zijn benoeming tot van Financiën. Hij heeft nimmer naar populariteit gestreefd, maar was het type van den taaien, lofüsch-redeneerenden Engel- schen aristocraat, conservatief en met een open oog voor de realiteit. Zijn rol in de Engelsehe politiek is nu vermoedelijk wel voor goed uit gespeeld. twee menschen, kostte over het algemeen meer dan een goed boek per maand. En welk een genot het is, zich op deze manier langzamerhand een eigen bibliotheekje te verzamelen, voor ieder, die er eenmaal mee begon. Wie een boek koopt van een Neder- landsch schrijver steunt ermee: den auteur, den uitgever, de drukkers, den papierleve rancier, den inktfabrikant, den boekhande laar en allen, die daarmee annex zijn. Een leger van menschen leeft in ons land van liet boek. En het goede boek geeft ons veel meer aan kennis, aan kunstgenot, aan in zicht en aan levenswijsheid, dan het kost. Bn daarom gebruikt de goede Nederlan der dezen winter zijn avonden ook om te lezen 1 Een Nederlandsche Arbeidsdienst. Ook ons land zal een Arbeidsdienst krij sen, waartoe de Opbouwdienst wordt ge reorganiseerd. In de periode van 8 tot 15 October zullen geleidelijk uit den Opbouwdienst ontslagen worden alle korporaals en manschappen ouder dan 35 jaar. In overeenstemming met deze vermindering van de sterkte zal ook een aantal officieren den Opbouw dienst verlaten. Van het ontslagen personeel zal ruim fte helft werkzaam gesteld kunnen worden bij de luchtbescherming, en wel op een arbeidscontract in een normale burgerlijke verhouding. Voorts zullen nog ongeveer 1500 man, hoofdzakelijk onderofficieren, plaatsing kunnen vinden bij politie en brandweer. De aanmelding voor werk in Duitschland blijft verder onbeperkt open gesteld. Bij de z.g. orgnisatie Todt voor den aanleg van wegen, kunnen ongeveer 5000 man in den leeftijd van 2535 jaar werk vinden. Bij genoegzame animo hiervoor be staat het plan allen samen te brengen in Nederlandsche korpsen onder Nederland sche officieren en onderofficieren. Werk krachten in den landbouw zullen in aan merking kunnen komen voor kolonisatie in Frankrijk onder leiding van Nederlandsche deskundigen. Het resteerende deel van den Opbouwdienst, dat in 18 korpsen zal wor den ingedeeld, elk ter sterkte van circa 1000 man, zal tevens de encadreering en de kern van vast personeel vormen voor een Nederlandschen Arbeidsdienst, waarvan de instelling door den commandant van den Opbouwdienst, majoor J. N. Breunese, in ons land zal worden voorbereid. .'en Duitsche waarnemingsballon wordt klaar gemaakt voor den start. (Foto Hoffmann, Zander) Bommen teisteren het land. Deerlijk is ons land in de afgeloopen week door vliegtuigbommen geteisterd. Het be gon aL Dinsdag- en Woensdagnacht, toen de onneilbrengende vliegtuigen boven een veertiental plaatsen verschenen. Over het algemeen viel de schade mee, doch te Eist in de Betuwe en te Aalten en Dinxperloo in den Achterhoek werden door brand bommen ernstige verwoestingen aange richt. Ook de hoofdstad moest het in die dagen weer ontgelden. Erger werd. het nog den dag daarop. Toen leek het, of ver scheidene plaatsen het lot van Rotterdam zouden ondergaan. Vooral Haarlem werd zwaar getroffen. Zestien brisantbommen werden boven deze stad uitgestrooid. De gevolgen waren ontzettend., Tal van wo ningen werden in puin gelegd, 26 personen kwamen om het leven, 60 werden gewond. Doch behalve Haarlem, werden ook Rijs wijk en Beverwijk het slachtoffer der ge- nadelooze bombardementen. In beide plaat sen werden woonhuizen getroffen, waarbij te Rijswijk drie, te Beverwijk twee dooden waren te betreuren. Dr. Fischböck bezoekt Noord-Brabant. De commissaris-generaal voor Financiën en Economie, dr. H. Fischböck, bracht, ver gezeld van zijn naaste medewerkers, een bezoek aan de groote industriecentra van Noord-Brabant, met name de tabaksde textiel- en de schoenenindustrie in Eind hoven, Tilburg en in <^e Langstraat. De commissaris-generaal maakte deze excursie in de eerste plaats om persoonlijk met deze toonaangevende industriecentra kennis te maken en in de tweede plaats om met de directies van de fabrieken, die hij op dezen tocht bezocht, van gedachte te wisselen over de problemen, waarvoor zij zich doo* de gewijzigde omstandigheden thans zien geplaatst. Nederlandsche Middenstandscentrale opgerieht. De drie Nederlandsche middenstands bonden de N.M.B., de R.K.M. en de C.M.B. wisten reeds jaren geleden te komen tot samenwerking, aanvankelijk in een commissie van overleg, later in een con tactcentrale, die geleidelijk voerde tot een gezamenlijke behandeling van belangrijke aangelegenheden. Thans is besloten tot oprichting van de Nederlandsche Middenstandscentrale, die, uiteraard onder verantwoordelijkheid aan alle samenstellende deelen, zelfstandig en uitsluitend bevoegd zal zijn tot handelend optreden ten aanzien van de sociaal-poli tieke en sociaal-economische aangelegen heden. De middenstandsbonden zullen hun be voegdheid tot beslissen en tot handelen in el deze aangelegenheden volledig overdra gen aan dit centraal orgaan. Voorts hebben de middenstandsbonden besloten de behartiging der belangen van de bij hen aangesloten vakbonden te cen- traliseeren binnen het verband van de Nederlandsche Middenstandscentrale door de vertrouwensmannen der representatieve vakorganen op te nemen in een aantal kamers: b.v. voor Ambacht, Kleine Nijver heid, Zelfstandig Winkelbedrijf en Gros- sierderij. Via deze Kamers zal het vak element in het algemeen vertegenwoordigd zijn in de leiding dér Nederlandsche Mid denstands-Centrale. Geen zomerschoenen meer zonder bon. Blijkens bekendmaking van den secre taris-generaal, wnd. hoofd van het departe ment van Handel, Nijverheid en Scheep vaart, is met ingang van 2 October de ver koop van zomerschoeisel niet meer toege staan, zonder dat hiervoor een bon of ver gunning wordt ingeleverd. De vrije ver koop van dit artikel aan het publiek, welke tot dusver mocht plaats vinden, is dus thans verboden. HOE GROOT-LONDEN ONTSTOND. Londen is onderscheiden in: de City, dan Londen en ten slotte Groot-Londen. De City op zichzelf is een gemeente, naast de andere 28 gemeenten, die t^ zamen het groote complex vormen, dat den verzamel naam Londen draagt. Dit deel van de stad heeft een bevolking van ruim 4,5 millioen zielen. Het is een algemeen bekend feit, dat de eigenlijke City niet meer dan 13,000 vaste inwoners telt; de rest behoort tot de zakenwereld, die er alleen des daags haar kantoren opent en des avonds wecfer naar de omstreken (de z.g. „suburbs") terug keert. In tegenstelling tot dit engere begrip van Londen met zijn 4,5 millioen inwoners staat Groot-Londen met ongeveer 8,2 millioen inwoners. Het begrip van dit Groot-Lónden moet zijn ontstaan door de bewering van een commissaris van politie te Londen, die voor ongeveer 100 jaar berekende, dat ont snapte misdadigers uit Scotland Yard 24 kilometer konden afleggen zonder te eten, te drinken of te slapen* Ingevolge deze uit spraak werd met een passer eerr cirkel ge trokken, met Scotland Yard als middelpunt, met een straal van 24 kilometer. DiLis de oorsprong geworden van Groot-Londen l WAT BETEEKENT DAKAR? Door den loop der gebeurtenissen is Dakar plotseling uit zijn betrekkelijke afge legenheid gerukt. De Fransche haven Dakar ligt ten Zuiden van Cabo Verde; het is de belangrijkste haven van Fransch West- Afrika en tegelijkertijd van de Afrikaan- sche kust aan den Atlantischen Oceaan. Fransch West-Afrika, waartoe behooren Se negal, Mauretania, Soedan, Niger, Fransch ,Guinea, de Ivoofkust en Dahomey, telt in het geheel meer dan 14 millioen inwoners. De stad Dakar heeft492,000 inwoners, waar van 7000 Europeanen. De beteekenis van de stad in economisch, geographisch en militair oogpunt is zeer groot. Zijn modern geoutilleerde haveninrichtingen stempelen het tot een belangrijk tusschen-statiori voor het scheepvaartverkeer, aan den eenen kant naar Kaap de Goede Hoop, aan den anderen kant naar Zuid-Amerika. Meer dan- 6000 schepen loopen jaarlijks in en uit. Van de artikelen, welke worden uitgevoerd, speelt de aardnoot (pinda of olienoot) de voor naamste rol. Van dit voor de olie- en vet- produetie zeer belangrijke artikel worden per jaar voor 400 millioen' fraiics uitge voerd. Bovendien gaan er grbote hoeveel heden vee van Dakar naar Europa; ook worden er groote aantallen huiden uitgb- voerds INDOCHINA EN SIAM. Van de, groote koloniale territoriën der Europeesche mogendheden in het Verre volkomen zelfstandigen staat in Azië ten Zuiden van de Himalaja. Nadat Japan in Februari 1939 het eiland Hainan bezette, dat slechts 400 km van Hanoi verwijderd ligt, kwam Indo-China steeds meer in een tang te liggen. Siam (Thailand) is vast besloten zijn vrijheid te handhaven. Het legt zich op energieke wijze toe op de economische weerbaarheid van het land en op de ver- A'j - - C H J N tKonton. ito ZUIP-CHINEESCHE EE Mwuu»' Horat WT y' V Oosten ligt Fransch Indo-China het dichtst bij Japan. Van Britsch.-Burma is Indo- China gescheiden dóór Siam, den eenigen sterking van de weermacht te land en te water. Ongeveer 30 der staatsinkomsten worden besteed aan de bewapening. HOE GIBRALTAR VERSTERKT IS. De Rots van Gibraltar eindigt in het Zuiden in een tongvormig plateau op het steil afvallende uiteinde, de „Punta de Europa", verheft zich een vuurtoren. On middellijk achter dezen vuurtoren begin nen reeds de vestingwerken. De steil om hoog stijgende Oostkust is door de natuur voldoende beveiligd tegen eiken ^anval; daarom liggen de moderne fortificaties langs de Westkust en eindigen eerst in het Noorden met de „galerijen". Dit zijn batte rijen, die zoo diep in de rots zijn uitge houwen, dat zij, naar opvatting der Britten, onneembaar zijn. Wanneer men de Rots van Gibraltar van het Zuiden naar het Noorden meet, liggen- 600 meter achter den vuurtoren de enorm versterkte „Wind- mÜLT'-heuvels. Duizend meter verder ver heft zich Highest Point, d.w.z. het hoogste punt van de rotsmassa. Nog drie honderd meter verder voert een tunnel van de Westelijke oorlogshaven door de rots naar een bunker aan de Oostkust. Nog 500 meter verder is op een hoogte van 395 meter het seinstation van Gibraltar aangelegd; en in de onmiddellijke nabijheid daarvan liggen de z.g. watercatchmentsof waterreser voirs. Deze be'staan uit acht diepe reser voirs, die ongeveer 40,000 ton regenwater kunnen bevatten. DE HAVEN VAN HAIFA. De aanvallen, die de Italianen hebben gewaagd op de petroleumtanks, havenwer ken en spoorwegemplacementen van Haifa, zijn voor een deel met' succes bekroond. Al deze inrichtingen bevinden zich langs de kust van de Haifa-Akko-baai en strekken zich "uit over een lengte van ongeveer 10 kilometer Ipngs de kust. De petroleum, die vah-Irak hierheen vloeit, wordt op de ter reinen van de Anglo-Iranian Oil Cy. over gepompt in ongeveer 50 groote petroleum tanks. Hiervandaan leidt een buis onder water naar de schepen, die in de baai voor anker liggen. In de onmiddellijke nabij heid ligt de spoorwegreparatieplaats, de eenige in haar soort in het geheele land. Ten Zuiden van deze werkplaats ligt de kleine duikbootenhaven, die zich onmid dellijk aansluit aan de hoofdhaven. Deze is de grootste in het Oostelijk bekken van de Middellandsche Zee, na Alexandrië. Een heden van de Engelsehe vloot, die in deze laatste geen plaats kunnen vinden, kunnen in de Haifabaai voor anker gaan. Ook het station van Haifa ligt in de havenwijk. In dien de Italianen er in konden slagen, dit station te vernielen, zou geheel Palestina den terugslag hiervan ondervinden. HET SUEZKANAAL UITGESCHAKELD. Voor het eerst tijdens haar bestaan heeft de Suezkanaal-Maatschappij geen dividend uitgekeerd. Tot aan het deelnemen aan den oorlog van Italië behoorde deze maatschap pij tot de rijkste ondernemingen ter wereld. Ieder schi^, dat het kanaal passeerde, het zij van Oost naar West of omgekeerd, moes* alleen voor de doorvaart hooge kanaal- gelden- betalen. Daar het geheele transito- verkeer naar en van Indië, Nedeflandsch- Indië en het Verre Oosten door het Kanaal ging, bereikten de inkomsten van de maat schappij een fabelachtige hoogte. Nog in Juni van het jaar 1939 passeerden 450 schepen, met een gezamenlijke tonnemaat van twee millioen ton het Kanaal. In Juli 1940 echter was het aantal schepen terug- geloopen tot 45, met een gezamenlijke ton nemaat van 190,000 ton. Sinds Italië aan den oorlog deelneemt, is het verkeer dool het Suezkanaal geheel gestremd.

Soester Courant | 1940 | | pagina 3