Rob, de moedige Oost-Indiër^ Je socialistische vertegenwoordigers. m m m FIRMA NIEUWENHUIS SOESTER VROUWENKOOR !^^BARTBLSMAN LOODGIETER ELECTRICIEN Van Weedestr. 23 Tel 2577 Bonnenruil. D. F. VOIGT Burgelijke stand Zondagsdienst Apotheken. Het toekomstige bestuut „Mijnhardtjes" De Nederlandsch© Pijn- en Kouverdrijvere De oude politieke partijen zullen nog een zware gang hebben naar de nieuwe orde waarin liet staatkundig leven zoo geheel anders zal zijn. De socialistische vertegenwoordigers in de publiekrechterlijke lichamen worden wel heel erg gehaast* De S.DjV.P. b.v.- wordt geacht niet meer te bestaan. De teak dezer partij heet te zijn overgeno men door een nieuwe organisatie, n.L de Ned. Soc. Werkgemeenschap. Naast het socialisme echter was weleer de de mocratie het wezenskenmerk derS.D.A.P. en deze democratie is door de N.S.W.G. afgezworen. i De nieuwe vereenlging eischt thans van de socialistische vertegenwoordigers in gemeenteraden en prov. staten, dat zij in de eerstvolgende zitting de verklaring zullen afleggen, dat ze op den grondslag van de N.S.W.G. hun werkzaamheden in het college zullen voortzetten. ben moeilijk geval voor de velen die de daadwerkelijke veranderingen geestelijk niet konden bijhouden en nau welijks tijd kregen om den achterstand Jn te halen. 'W Zou het maar niet beter zijn, als alle volksvertegenwoordigers zich voor den duur, waarin de politieke hervorming zich voltrekt eenvoudig als vertrouwens mannen beschouwen, die nu in de eerste plaats tot taak hebben om het algemeen volksbelang te behartigen en alle politiek Hit te schakelen in hun optreden. Met betrekking tot dit onderwerp trof fen wij ook in „De Unie" een lezens waardig artikeltje aan, hetgeen wij hier Onverkort laten volgen. best doen voor opbouwend werk. Voor welke organisatie dan in de overgangs tijd de leden der openbare lichamen zit ting hebben, is in dat licht bijzaak. Ho- penlijk voor zichzelf als goedwillende Nederlanders. Wij hebben er tenminste geen behoef te aan, „onze" leden der openbare li chamen tot een of andere vertooning te laten medewerken, welke tot onnoodi- ge discussies moet voeren. Want wij zei den het reeds, déir ligt het zwaartepunt deze rtijden niet. HOE ZIT HET NU EIGENLIJK? EN WIE BLIJVEN NU EIGENLIJK ZITTEN? Dezer dagen meldde Het Volk, dat het voorloopige centrale bestuur van de Neder'andsche Socialistische Werkge meenschap (N.S.W.G.) zich op het stand punt stelt, dat de raads- en statenleden, die tot de N.S.W.G. zijn toegetreden, in de eerstvolgende bijeenkomst van hun college een verklaring dienen af te leg gen, waarbij z ijzullen mededeelen, in den vervolge op den grondslag van den op roep van de N.S.W.G. hun werkzaamhe den in deze colleges te zullen voortzetten. Zij vinden hiervoor de moreele recht vaardiging in het feit dat alleen de N.S. W.G. de taak van de S.D.A.P. voortzet In den zin van zijn strijd voor het socia lisme. Dat kan een mooie vertooning wor den! Stelt U voor, dat ook de ontelbare afgevaardigden der S.D.A.P„ welke zich In de gelederen der Nederlandsche Unie ichaarden, zooiets deden, want ze hebben minstens evenveel recht op de uitspraak dat Juist De Nederlandsche Unie alleen den strijd voor een Nederlandsch socia lisme voert. Hef zou één groote verwar ring worden, welke nergens toe leidt en welke geen mkele opbouwende waarde heeft. Neen, niet met deze manieren moe ten wij strijden. Laat de openbare li chamen, welke inmiddels toch geen „po litieke debatten voeren, rustig in hun we zen. Er zijn ten plattenlande gemeenten, waar bijna ieder boeren- en arbeiders- raadslid Unielid is. Maar De Unie denkt niet aan „machtsovername" in die ge meenten, zij vindt haar taak in het natio- - naai onbouwende werk, dat hopelijk eens tot goede samenwerking van allen zal lelden, die het nieuwe plan willen. Toch deed de uiteenzetting in Het Volk ons genoegen.Ai leen" de N.S.W.G. Na het arbeidsfront is ook de N.S.B. reeds van dit werk uitgeschakeld, gelijk het boerenfront wordt voorbijgestreefd door een nieuwe agrarische vakgroep. Doch laat ons niet verder spotten met zakea, die in wezen zeer ernstig zijn. Laat liever iedere groep haar uiterste In mijn artikeltje van eenige weken geleden deed ik een niet geheel ernstig gemeend beroep op vegetariërs-lezers, die voor hun menu appelen tekort kwamen, om hun vleeschbonnen met me te ruilen tegen een bescheiden deel van den oogst uit mijn zéér bescheiden boomgaard. In ontving aanbiedingen, maar niet van vegetariërs. Ze kwamen van menschen met groote gezinnen, die me bekenden, dat ze meer Vleesch kregen toegewezen dan ze betalen konden. En het was ook het gemis aan penningen, welke hun be.ette om z.ch gezond fruit aan te schaften. Zouden we elkaar niet wat kunnen helpen op de door mij beschreven ma nier? Waarom zoeken we geen ruilrela ties via de rubriek „Kleine Adverten- tiën"? Het verhandelen, dus koopen en verkoopen van bonnen, vind ik moreel onjuist, maar het ruilen van bon tegen bon of van bon tegen etenswaren is een eerlijke oplossing van moelijkheden. Ik ken een groot gezin dat uit pap eters bestaat. Dit gezin ruilt b.v. brood- j bonnen tegen rijst- en meelbonnea. Aldus ruilende, wordt niemand tekort gedaan, maar krijgt ieder datgene, wat hij het meest behoeft. Zoo is ook een groot arm gezin niet gebaat met vleesch bonnen, waar het geen vleesch voor kan koopen, maar als het een deel dezer bonnen nu kan ruilen voor een behoor lijke portie fruit, dan eet de carnivoor met smaak en het groote gezin eet zich gezond. Burgem. Grotheatraat 30 Telefoon 2363 Soest GEDIPL. OPTICIEN. Voor het maken van Uw BRIL, ook volgens recept van H.H. Oogartsen een vertrouwd adres. GEBOREN: J antina Klazina, d. v. F. Huizinga en G. Velthuijs, Schrikslaan 31. Arie Jan, z. v. G. de Ridder en G. Nap, Schoolweg 6a. Anna, d, v. A. v. 't Klooster en A. Groe- newoud, Beukenlaan 29a. 'Pieter Cornelis, z. v. C. Gons en H. van Manen, Den Blieklaan 55. Dirk Klaas Fokke, z. v. W. B. Meger en A. v. Dellen, Heideweg 74. Jan Willem Jacob, z. v. J. L. de Beer en G. H. Kok, Lange Brinkweg 3. Etisabeth Christina, d. v. F. J. M. v. d Schoot en M. A. M. Hoefsmif, Braam- weg 25. ONDERTROUWD W. Meijers, 45 jr„ hoofd eener school, N. Amstel en M. M. Stam, 43 jr., Burgemeester Grofhestraat 71. H. van Harten, 25 jr., proc.-houder Baarn en M. H. B. van 1 iigen. 27 jr-, A. Pau- lownalaan 16. A. v. d .Berg, 30 jr, losarh. Leusden en E. Hooit, 30 jr., Dijkhuisstraat 11. A. Breeschoten, 23 jr., losarb. Renswoude en G. Kuijper, 28 jr., Schoolstraat 44- I. Hoogeveen, 33 jr., aannemer Deventer en E. v. 't Net, 24 jr., Nieuwstraat 24. j. G. v. d. Brink, 29 jr., brandst.hand- La- reu en A. C. Kok, 26 jr., IC Brinkw, 31. GEHUWD: D. G. Sluijk, 42 jr., ver.ambt. en A. v- d Pias, 33 jr., Bilthoven, Rembrandtl. 90» OVERLEDEN: Johanna van Kooij, 79 jr., wed. v. D. Elaks, Regentesselaan 7, GEVESTIGD: Th. J. v. Zadelhof inw., B. Grofhestraat 12, van Kempen, (Duitschland.) W. Bodewes inw., Middelwfjkstraat 2, van Arnhem. J. van Asselt inw., Koninginnelaan 130 van Baarn, H. Stomphorst m. g., Kerkpad Z.Z. 51 v. Den Helder. M. A. G. Kemperman m. g-, Hartman laan 33, van Óegstgeest A. A. J. Dorresteijn inw., Molenstraat 124. van Baarn. M. R. v. d. Ham inw., Hildebrandtlaan 2, van Amersfoort. B. van Bootje n inw., Amersfoortschestr. 95a, van Amersfoort. M. A. Schoot-Poos, Molenstraat 11, van Oogstg.est. J. Wv. O. Veer m. g., W- loplaan 1, van 'Driebergen. E» Schrander m. g-, Den Blieklqan 31. van Haarlem. G. A. M. Kok-v. d. Brink inw., Steenhoft- straat 45, van Laren. J. R. A. van hengstum inw., Middelwijk- straat 19, van RoosendaaL A. Baars m. k., Da Costalaan 8A, van Rhenen. L. Doc.or inw., NSeuweweg 9ü, van Ei bergen. J. R. cuchiene inw., Van Lijndenlaan 6, van Rotterdam. J. den Ou.er inw., Driehoeksweg 8, van Rotterdam. A. de Weger inw., Vredehofstraat 33, van Uorterdam. G. A. Visser inw., Sparrenlaan 8, van Den Haag. Martare m. g., Schrikslaan 9, van Den Helder, j. JH. O. v. d. Lugt m. gbeukenlaan 18G, van Den Helder. H. v. Heulen inw., Schoutenkampweg 3, van Beverwijk, H. Ellen inw., Soesterbergschestraat 125, van Utrecht. J. Elgersma-Lammertsma, Wïlhelmina- laan 2, van Bolsward. A. C. v. Eck-Bonga, de Beaufortlaan 10, van Den Haag. J. S. v. Buchem inw., Vredehofstraat 2, van Rijswijk. G. v. Erven inw., Verl. lafmalaan 5, van Hilversum. B. Koekkoek inw., Ericaweg 2, van Hil versum. Tj. Edens m. vr., Heuvelweg 28, van Barendrecbt. K. L. Smit inw., L. Brinkweg 62, van Arnhem. P. Moll inw., Beetziaan 102, van G.B.V J. G. B. de Wilde m. g., Kerkstraat 44, van Utrecht, D. Lankwarden, Vosseveldlaan 38, van Den Haag, A. Stemerding inw., Postweg 68, van Den Helder. Bokhorst inw., Heuvelweg 30, van Amersfoort. S. G. v. d. Doorn inw., Korteweg 3, van lexeL VERTROKKEN: J. E. de Regt, van Van Lenneplaan 12 naar Zwolle, lerborchstraat 22. RepeHe'» en aanmelding voor lidmaatschap Woensdags van 21/, 4'/i uur ten huize van den Dirigent KERKPAD 22Z. 25 H. Kohlenberg, van Vosseveldlaan IQ naar Baarn, Sophialaan 4. D. Brukker m. vr„ van Kerkpad Z.Z. 102 naar Bloemendaal, Verbind.weg 22, E. A. A. M. Janssens m. g„ van Verl- Postweg 104 naar Venlo, Kaldenker- kerweg 43. G. W. Denekamp m. vr., van Lt. Koppen laan 10 naar Hilversum, J. v. d. Hél- destraat 23. J. temer, van Nieuweweg 111 naar Den Haag, Cïclaamstraat 21. P, Binnenkade, van Luchtvaartafd. naar Waddinxeen, Dorpstraat 35. j. v. Dam-Ravestein, .van Dijkhuisstraat 19 naar De Bilt, Hessenweg 91. J. G. W. Zegers m. g., van Amerstoort- schestraat 109 naar Amersfoort, Huij- gensslaan 14. Witter m. g., van Verl. Postweg 9a naar Elburg, B. Backerlaah 17. A. M. A. Hoovers, van Luchtvaartafd. naar Den Haag, Newtonstraat 170. A. Meijer m. g., van Sportweg 1 naar Zeist, Waterlooweg 11. W. A. v. Zijst, van Banningstraat 12 naar Amsterdam. 1. E. van Dorsten, van Braamweg 80 naar Barneveld, Rudolphsfichfing. A. van Dorsten, van Braamweg 80 naar Barneveld, Rudolphstichting. E. 1. van Dorsten, van Braamweg 80 naar Barneveld, Rudolphstichting. A. van Dorsten, van Braamweg 80 naar Barneveld, Rudolphstichting, L. H. van Dorsten, van Braamweg 80 naar Barneveld, Rudolphstichting. J. v. d. Meeberg m. vr., van Schoolweg 22 naar Zeist, Panweg 50. G. Blees, van Kerkpad N.Z. 41 naar Ma- s rïcum, Eenmesserweg 30 E. L. v. d .Kragt, van Verl. Postweg 55 naar Utrecht, Mgr. v. d. Weteringstr. 60 G. P. Schorthorst, van Laanstraat 62a naar Wormerveer, Hogeweg 8. H. J. Gerrits m. g., van Klaarwaterweg 17a naar Nijmegen, iooropsfraat 234. E. Muller-Gerritsen, van Vredehofstraat 20, van Wassenaar, Prinsenweg 60. J. H. Slager, van Kerkpad N.Z. 21 naar Velp, Stationsplein 12. M. J. Boeschot-Grevelink, van Hartman laan 39a naar Hilversum, B. HuetpL 1. K. de Goede, van Hartmanlaan 80 naar Amersfoort, Bisschopsweg 208. EL Slikker m. vr., van Stadhouderslaan 25 naar Velsen, Duïnvliefstraat 83, W. Stoffels m. vr., an de Beaufortlaan 2a naar Venlo, Manreoastraat 4L K. M. V. Genderen, van Amerstoortsche- straat 119 naar Wormerveer, Zuidein de 16—17. fiattee UTRECHT MAfilAPLAATS VERHUISD: J. A. B. v. Epen, van Buntweg 8 naar Braamweg 77. A. van Vliet, van Veldweg 1 naar Korte Hartweg 21. W. t. van Vliet, van Veldweg 1 naar Korte Hartweg 21. K. Slagter m. vr., van Veldweg 12 naar Molenstraat 11. H. G. Rotteveel m. vr., van Emmalaan 12" ZONDAG 20 OCTOBER 194U DIENS!APOTHEEK „SOEST" Soesterbergschestraat 8, telefoon 2497, naar Julïanalaan 63. L. Prins, van Stadhouderslaan 30 naai Regentesselaan 1. H. E. Bouman, van Krommeweg 20 naai Nachtegaalweg 14. G. E. Barends, van Bartolottilaan 22 naai Birktstraat 26e. J. D. v. Vuurde, van Laanstraat 9 naat Beukenlaan 16c. J. J. A. Coens, van Molenstraat 136 naar naar Schoutenkampweg 36. P. Veerman m. g. van Kerkstraat 44 naaf K. Brinkweg 15. H. L. Ortel, van Sophialaan 3 ncar S p- hialaan 17. H. v. d. Valk m. g., van Postweg 16 naai Klaarwaterweg 17a. A. B. Grift m. g., van Ossendamweg 24 naar Nieuwstraat 44. P. S. Brielsma, van Van Lenneplaan 7 naar Schrikslaan 11. j. de Zoeten m. vr., van Hartmanlaan 29 naar da Costaiaan 7B. J. G. Stalenhoef, van Smitsweg 30 naar julïanalaan 40. G. van Egdom m. g.. van G. Pelsweg 9a naar boestêrbergschectraat 64. H. G. Gombert m. g., van Braamweg 106 naar Plasweg 24a. W. Th. j. E. Beute-Nederveen, van Hei deweg 24 naar Kampweg 44. R. Nieuwenhuis m. g.. van Eemstraat 6 naar P. v. d. Bremerweg 1. G. J. Koot m. g., van Klaarwaterweg 19 naar Kolonieweg 22. J. Witvoet, van Braamweg 84 naar Verl. Taimalaan 15. D. Hogeveen m. vr,, van Wieksloterweg O.Z. 97 naar Bosstraat 90. J. N. Jandré, van Amersfoortschestra 124 naar Amersfoortschestraat 126 Het bezoek -van de drie voormannen der N.S.B. aan den Führer van het Groo. Duitsche Rijk is nog niet gevolgd door kenmerkende maatregelen, het bestuu» van ons land betreffende en er is reden om aan te nemen, dat zulke maatregelen, als ze eenmaal zijn afgekomen, een an der karakter zuilen hebben dan eenigen tijd werd verondersteld. In het orgaan van de N.S.B. verscheen n.1. een artikel, waarin werd te kennen gegeven, dat de N.S.B. te zijner tijd gaar ne haar DEEL zou aanvaarden in de be stuurlijke leiding van het land en aldus zou medewerken aan den bouw der nieu we staatkundige ordening. Niet ten onrechte zal men daarom ver wachten, dat de bezettingsautoriteiten het burgerlijk gezag ten onzent zullen willen leggen in handen der leiders van de on derscheiden groepeeringen, welke zich tol doel hebben gesteld om Nederland zijn plaats in het Nieuwe Europa waardig te maken. En het doet goed, te kunnen vaststel len, dat ook de Ned. Unie zich bij voor baat bereid heeft verklaard om de ver vulling van zulke taak met andere or ganisaties samen te werken. Dergelijke samenwerking, in een nieuw bestuur des lands, zal er ongetwijfeld tenslotte toe leiden, dat men elkaar in één nationale beweging vindt, in een con centratie derhalve van de huidige gon- centrafies. 17. Rob sprong overeind en riep: „Kom Daan, we moeten haar niet laten ontvluchten. Dat ze vriendelijk is, blijkt uit het voedsel, dat ze voor ons neergezet heelt. Misschien kunnen we iemand van haar stam overhalen, om ons terug te roeien.** Ademloos holden ze over het strand en drongen de wildernis binnen. Toen het meisje hen naderbij hoorde komen, span de ze haar boog en hield hen zoo op een afstand, met een dreigende blik In haar oogen. Rob en Daan hielden halt en staarden haar aan. ld. Plotseling draaide re zich out. greep de wortels van een geweldigen boom, die aan den rand van een diepen afgrond grqeide en verdween uit het ge zicht. Rob liep eenige passen vooruit en gluurde naar benedetl, Waar is ze? riep ouwe Daan. Jk katf haar niet alen, antwoordde Rob treurig. „Ik ben bang, i dat we haar soa'a in^*t hebben aange- Jaagd, dat ze In het ravijn gevalfléfl 1»."" t$. „Waar is ze geblevenV" hield Daan aan, terwijl Rob angstig over den rand vaij den afgrond in de diepte staarde. Geen spoor is van haar te zien," was ,het antwoord. „Het zou beter zijn ge weest als we haar niet gevolgd hadden. Hel arme kind moet aM baai geweest zijn, dat ze over de rots naar beneden V 20. Maar de heele tijd zat het meisje ongezien tusschen de wortels van een boom, die aan den uitersten kant van de kloof stond. Zenuwachtig gluurde ze om hoog naar Rob, die juist boven haar stond.

Soester Courant | 1940 | | pagina 3