Drost BURGERPLICHT. S. E. C. De grootste sorteering ALLERZIELEN. Bazar de Luxe Wederom een overwinning van DE SOESTER VIJZEL Uitgave» DRUKKERIJ SMIT N.V., SOESTDIJK, Van Weedestraat 35, Telefoon 2566. Ooze houding ia den ure der gevaars. KARNEMELK. Als KALDEWAY Stoomwasscherïj KALDEWAY Banketstaven Roomborstplaat K. H. HAREMAKER - Banketbakker Quick verliest met 4—2. S.E.C. thans ongeslagen aan den kop. INKOOP oud Goud, Zilver en Diamant tegen hoogste waarde. J. Th. Voskuilen HUIZEN J. LENSSEN DE 5DE5TEG CDUDAMT ADVERTENTIEPRIJS: van 15 regels f0.75, elke regel meer 15 cf. Bij contract korfing. Advertentie's tusschen de tekst dubbel tarief. FILMPJES tot 2Q woorden 5(1 cent, elk woord meer 2 cf. Advertenties worden aangenomen tot Vrijdagmiddag 12 uur. ABONNEMENTSPR1 Jb: per 3 maanden 60 ct., per maand 20 ct Per post 65 cf. per kwartaal. In dit blad zijn opgenomen: Soester Nieuwsblad, Soester Week blad, ne Nieuwe Soester, De Soeafer Post, Huis aan Huis, Soes ter Advertentieblad en Soester Advertenüeni j. 19e JAARGANG VRIJDAG I NOVEMBER 1940. No. 44 6 „tSrietkaart"-fo»o's vanaf f 2.in de bekende prima uitvoering Steenhoffstraat 56 Tel. 2456 2 November, Allerzielendag. Morgen, Zaterdag, brengen millioenen menschen bloemen op de graven van dierbare overledenen en tienduizenden zttflen aan nieuwe graven staan, waar jonge menschen rusten in den eeuwigen slaap. Niet weinigen zullen zich richten naar de kust en immortellen strooien over het gOivende kleed van water, dat 't grootste massagraf dekt, waarin vriend en vijand vereenïgd werden. Allerzielen.Troostende gedachte van verbondenheid in Gods eeuwigheid van levencen en dooden. Dit jaar gaan onze gedachten onwille keurig uit naar de vele van allerlei na- tiona i.eit, die vielen in den strijd voor hun vaderland. De een doodde den an der, misschien itit haat, maar nu, veree- nigd in Gods Rijk, weten ze dat ze allen gedreven werden door het geloof in eigen v,oed recht en dat ze elkanders slacht- ol.ers werden door de gevolgen van menschelijke zonde en -dwaling, welke v.jandschap wekten als overwoekerend onkruid op den bodem, waar de liefde, mits met zorg onderhouden onder de zon van Gods genade zoo welig had kunnen groeien. Ec M I speciaal a.lll.l. MELKINRICHTING Het adres voor de FIJNSTE J. A, VAN DEN BREMER Kerkpad N. Z. 11 Soestdijk Fabriek Korte Melmweg Laat de gedachte ons verheugen, dat zij, die sneefden in den wreeden strijd onzer dagen, thans pét elkaar in den Verlosser den vrede hervonden, dien.wij hier op aarde nog vergeefs en op zoo ver keerde wijze nastreven. Moge het offer van zoovele levens ons van dag tot dag er meer van bewust doen worden, dat verzoening menschenplicht is, omdat slechts door deze de vrede kan weerkeeren. In den geest van deze overweging her denken we heden in het bijzonder de duizenden Nederlandsche mannen, die in den dienst van het vaderland zijn gesneu veld en de honderden medeburgers, die door het oorlogsgeweld het leven ver loren. We danken hen, die bewust hun offer brachten en herinneren ons met smart degenen, die -*ndet de puinhopen van on ze vroegere vredeswelvaart vergingen- Ons volk zal al die dapperen en die ongelukkigen nimmer vergeten. Hun of fers schiepen het recht van ons volk op respect en ontzag en op een eigen toekomst. Over de graven van onze dooden heen, verklaren we ons bereid de hand te rei ken ter verzoening en samenwerking aan alle tegenstanders van heden en van gis teren, maar dan In het geloof aan een verjongd, vrij vaderland, welks bodem de eere waardig moge blijven van dra ger en bewaarder te zijn van de stoffe lijke resten van hen, die het leven veil hadden voor het hoogste ideaal van het Neder'andsche volk: vrijheid en zelfstan digheid in een geordende wereld van samenwerkende naties. Voor vele Nederlanders is op het oo- genblik de vraag actueel, wat ze ver plicht zijn aan zich en de hunnen, ook aan de gemeenschap, in den ure des ge- vaars. Aan dat laatste vergeet men gewoon lijk te denken, als schrik en angst ons bestormen. Het is echt menschelijk, dat de meesten onzer In de eerste plaats op eigen lijfsbehoud bedacht zijn, wanneer gevaren dreigen. Wie het dan doen kan, gaat lóópen, d.w.z. vluchten naar veiliger oord. Is dat in het algemeen echter wel een juiste levenshouding? Laten we deze vraag een overwegen, nu de omstandigheden ons logi:ch rede lijk denken nog toelaten; het oorlogsge vaar kan ons ten allen tijd, zelfs in de stad of in het dorp, waar voliedige rust nog heerscht, overvallen. Dat de vlucht de eerste opwelling is van door het oorlogsgeweld bedreigden, bewijzen de feiten in b.v. verschillende Zeeuwsche plaatsen én ook in enkele kuststadjes van Noord- en Zuid Holland- Natuurlijk zijn we aan ons zelf en aan de onzen verplicht om roekeloosheid te ver mijden; het zou dwaasheid zijn om te blijven wonen in de onmiddellijke om geving van militaire objecten, welke stel selmatig worden lestookt, maar een nor maal ris co dienen we toch te aanvaarden. Dat zijn wij aan de gemeenschap ver plicht. In een plaats als Vlissingen b.v. dreigt het economische leven verstoord te wor den door het feit, dat zoovele ingeze tenen zich elders in grootere veiligheid hebben gesteld, ook wanneer het wer- gelijke gevaar, dat ze in hun woonplaats beliepen, niet méér inhield dan cle kans, dat een uitgeworpen bom zeer ver van zijn doel terecht kom. Natuurlijk kunnen be:aalde, bijzonde re omstandigheden, tot een vrijwilligen maatregel van evacuatie doen besluiten; we denken b.v. aan vrouwen en kinderen of volwassenen die psychisch niet in staat zijn om de zenuw scanning van eenig verhoogd gevaar te doorstaan. Maar in het algemeen dient de gezonde mensch op de post te blijven, welke hij in het gemeenschapsleven inneemt. den schieten in hun plicht jegens de gemeenschap, als ze zouden besluiten om hun winkels op slot doen en naar elders te vertrekken. Immeers, de velen, die moeten b; ij ven, hebben den bakker noo- dig; en zij hebben den dokter noodig en den slager en den kruidenier en den ar beider in de lichtbedrijven enz. Maar laten wé dan ook niet vergeten, dat al die menschen, die we aanduidden, van den anderen kant... ons noodig hebben! Vervalt door een massavlucht de helft van het debiet dezer menschen, dan ver valt voor hen ook de helft van plicht om zelf te blijven. We leven in oorlog, een totalen oorlog. Wij allen, wie we ook zijn, staan aan hef front. Wij hebben te verdedigen het eco- mische front van ons land, van ons ge west, van de plaats, waar we in vredestij d met elkaar en door eikaar plachten te leven. Dit front hebben we te verdedigen, J als ware het slechts in de eenvoudige positie van enkel maar consument. Onnoodige, vrijwillige evacuatie ver storen de goede orde in het economische front van het vaderland tot in zijn plaat selijke secties. Die disorde verzwakt ons en levert ons kansloos over aan den vrede, die eens weer komen moet Er zullen slachtoffers vallen onder de- voor U wascht, Krijgt ge een sieraad in Uw kast. Soest, Rembrandtlaan 12, Tel. 29i8 genen, die dapper standhouden en hun plicht doen maar slachtoffers zullen et óók vallen onder degenen die een ge kend gevaar ontvluchten om zich in. o ïgekende gevaren te storten. Want veilig kan men zich in dezen tijd nergens we ten en de mate van meerdere of mindere veilgiheid is onberekenbaar, aangezien deze wordt bepaald door omstandighe den, welke voor ons geheim worden ge houden en die eik oogenolik gewyz.gd kunnen worden. Kolenkitten Bedkruiken Kolensohoppsn Kachelpooken Kaohelhaakjes Stoven Stoventeeten Haardketeltjes Alles zeer voerdeellg bi] Lattin Weedeiti, 31 t T«k 2239 Snoekbaarsvisschers al9.poelier. De snoekbaarsvisschers vangen weder om een groot aantal zgn. duikeenden, 'die bij het zoeken naar voedsel in de petten verward raken en dan verdrinken. Nauwelijks Is de schuit aan den wal of de handelaar komt aan boord om met de snoekfcaarsvisscher-„ooelier" te onder handelen, om daarna de eenden (zonder bon) aan den man (vrouw) te brengen. (Polygoon). Gesteld eens, dat'de burgemeester en de plaatselijke politiebeambten redeneer den: sjongen! daar vallen bommen, we „piepen" 'm er tusschen-tiit. De lezer zal het met ons eens zijn, dat zulke houding niet geduld kan worden, want derge lijke functionnarissen hebben een maat schappelijke taak te vervuren, welke hun verdubbelde toewijding eischt, juist als er iets bijzonders aan de hand Is. Even duidelijk zal het den lezer zijn, dat de gezameiijke bakkers te kort zou- De beste levenshouding in deze tijd Is het hoofd koel en het hart warm. Het koele hoofd biedt de beste waarborg voor zelfbehoud, het warme hart zal ons in staaf ste Ien om egoïstische opwell'ngen te onderdrukken en ons in daden en be sluiten dienstbaar te maken aan het wel zijn der gemeenschap. Een algemeen ge richt streven om het algemeen belang te dienen, is bovendien de beste waar borg voor de verzorging van het eigenbe lang. Een voor allen, allen voor een. Gevulde Speculaas Dikke Speoulaas Kleine Speouleai Gevulde Lange Soeslera De bekende prima kwaliteit van TEL. 2-8-2-3 Onza zaak Is tot 8 uur en 10 uur geopend Van Weedestraat 8 - Tel, 2458 - Soestdijk Quick heeft in S.E.C. j.1. Zondag haar meerdere moe.en erkennen. j Hoewel in dezen wedstrijd niet van een beter combinatiespel gesproken kan I worden, waren een goed doorzetten door j de voorhoede en een prima werkende achterhoede ditmaal voor S.E.C. het suc ces brengende element Reeds direct na den aanvang ontwik kelt zich aan beide kanten een levendig spel en het is Quick, die in de eerste minuien leiding geeft. Eenige fraaie stukjes samenspel van de gasien vielen hierbij te bewonderen. S.E.C. weet echter steeds met forsche trappen dit spel te breken, totdat pl.m. 5 minuten na den aanvang Reijerse de bal goed krijgt toegespeeld en keurig weet te plaatsen. Het eerste doelpunt voor S.E.C. werd hiermede zeer onverwacht geboren. Quick voelt zich hierdoor niet gesla gen, maar nu is het vooral Rijnders, die verschillende gevaren weet te keeren. Dit spel is echter van korten duur. llit een keurigen, hoogen kopbal komt hij te vallen, waardoor zijn arm wordt ontzet, en verder spelen onmogelijk is. Dit voorval is oorzaak, dat S.E.C. ge durende eenigen tijd met 10 man moef doorspelen en in dien tijd hangt een te- genpunt voor Quick meerdere malen in de lucht. AI spoedig gaat S.E.C. echter uit het meer verdedigende spel tot den aanval over. Nu is het Post, die kans ziet op keu rige wijze de backs te passeeien en on houdbaar weet ie doelpunten (2—0). Lang duurt deze voorsprong echter nie.. Al spoedig krijgt Quick een vrijen schop "toegewezen, we»ke zeer goed wordt voorgezet en waaruit een der spelers met een fraaïen kopbal een doelpunt scoort. De stand wordt hierdoor 2—1. De strijd wordt hierna zeer levendig. V u ge aanvallen- van t ei ;e kan en volgen eikanuer snei op. Uit eén hiervan weet Klompenhouwer het 3e doelpunt te ma ken, waarna al spoedig met den stand 31 de rust wordt genoten. Na de rust blijkt weer overduidelijk, dat Quick nog n.e.s gewonnen geelt en er alles op zet, om S.E.C. zoo mogelijk van de bovenste plaats te verdringen Van beide kan.en vo gen de aanvallen zich snei op, doch S.E.C'. weet zich hier in al spoedig de meerdere te toonen. Deze ge,egenneid weet Jansen op uitste kende wijze te benutten door met een fijn kopballetje het 4e doelpunt aan S.E.C. toe te wijzen. In de tweede helft zijn thans nog pas 10 minuten gespeeld en ar spoedig blijkt, dat Quick het resteerende half uur be nutten wil om, des noods ten koste van meerdere tegenpunten, het spel te for- ceeren. Tien spelers van Quick trekken thans ten aanval waardoor het spel langen tijd op het erf van S.E.C. wordt gestreden. Wel wist S.E.C. eenige malen een door braak te forceerenj maar ook dan zijn de verdedigers van Quick op hun post. Quick zet echter alles op alles en de doelman van S.E.C. moet vele malen han delend optreden, hetgeen hem goed af gaat. loch voelt ieder dat een tweede doel punt voor Quick in de lucht zweeft Ongeveer een kwartier voor het einde kan Quick dit doelpunt tellen als een der spelers de bal weet vrij te krijgen en deze met een overwacht schot in het net weet te deponeeren. De stand is nu 4—2. Ook nu nog blijft Quick aanvallen, maar het spel van S.E.C. wordt dan weer levendiger# Hierdoor blijft verder succes voor Quick uit, zöodaf het einde komt mei een 42 overwinning voor S.E.C. S.E.C. heeft deze wedstrijd welverdiend gewonnen en zich hierdoor voor de eer ste weken vast op de eerste plaats van de 4e K:asse J geplaatst. Een ernstige candidaat hiervoor blijkt echter ook 's-Grave!ands te zijn en voor het oogenblik is deze club zelfs ge.aar- lijker dan A.P.W.C. De stand, zooals deze thans is laten wij hier volgen: S.E.C. 4 4 0 0 8 20 —7 "s-Grave'and 5 4 0 1 8 24 -7 Quick 5 2 2 1 6 20—1' Kampong 6 2 2 2 6 24—1( A.P.W.C. 3 1 2 0 4 7—6 E.A.C. 4 112 3 10—1( Amsvorde 6 114 3 142X> Olympia 4 0 2 2 2 312 Actif 5 1 0 4 2 7-23 De overige uitslagen van j.1. Zondag waren: S.E.C. adso.HiV.C* adsp 3T Kampong tlS.E.C. II 44. F.A.K. II—S.E.C 111 0-1. Voor Zondag 3 November is wederom een be'angrijk programma vastgesteld, dat er als volgt uit ziet: 12 uur: S.E.C. IIIAmersf. Boys lil 12 uur: N.A.S. II—S.E.C. IV- 2 uur: S.E.C. IIAmersf. Boys II. 2 uur: 's-Graveland 1S.E.C. 1. ta koop gavraagd voor belegging. Gedipl. Makelaar. Van Weedestraat 36A Telefoon 2165 Eau da Colognaa gaparfumeard en ongeparfumeerd en Pariume. Tolletartike'en, Nagelschaartjes enz. Socsterbcrgszhestraat Soest TOEWIJZING VOOR RUNDVEEVOEDER. Het Rijksbureau voor de Voed3elvcor- ziening ia Oorlogstijd maakt beke.id, t.af voor de periode van 11 November tot 26 Mei 1941 een toewijzing van rundvee voeder zal worden verstrekt. Deze rundveevoederioewijzing zal dus in tegenstelling met die van den vo 'g q winter, in eenmaal plaats vinden. Deze maatregel is getroffen om de vee houders zooveel moge'ijk in de g le en- heid te stellen het voeder, hetwe'.k zij voor hun vee kunnen ontvangen, ai te nemen op den tijd, dat zij er het meest behoefte aan hebben. Iedere rundvee-hou der krijgt t.z.t. mededeeling van de hoe veelheid voeder waarop hij voor den winter 19401941 zal kunnen rekenen. De toegewezen hoeveelheid voeder zal afgenomen moeten worden in tenmiu >to 4 keer, met een tusschenruimfe van (en- minste 4 weken, terwijl per distributie- periode niet meer dan 25 procent van het voeder kan worden afgenomen.

Soester Courant | 1940 | | pagina 1