Rob, de moedige Oost-Indiër. GEEN ONN00DIGE ZORGEN! Nog zoo gek niet FIRMA NIEUWENHUIS KOORVEREENIGING „EXCELSIOR" hs&KSSS*- loodgieter Burgelijke stand Soest Adverteert in dit blad. rijkspostspaarbank HOEST EN verkoudheid: In de pers loopt een aardig verhaal van de Llb. Koerier over de toespraak, welke een ambtenaar van den Burgerlij ken stand in een kleine Brabantsche ge meente, tot een door hem getrouwd Jong paartje zou hebben gehouden. Het ver haal moet dienen te nbetooge van de noodzaak, dat er een boekje zal verschij nen, waaruit zulke ambtenaren „mooier en passender" toespraken kunnen op dreunen. Ik hoop, dat zulk boekje nooit tal uitkomen, want ik stel een woord, dat ongelukkig gesproken, maar goed bedoeld Is, meer op prijs dan een schitterende rede, waarvan geen woord echt gemeend is. Een Brabantsche boer mag het al eens eigenaardig zeggen, hij meent het doorgaans goed en zijn redenatie steunt vaak op een gezond inzicht. Zoo ook het woord van den voornoemden ambte naar van den burgerlijken stand. Hij ver geleek het huwelijk met een.tandem. Daar zit werkelijk iets origineels in en de vergelijking was heusch nog niet zoo gek. „De man zit vóór zei hij en stuurt; zou de vrouw meesturen, dan ge beuren er ongelukken". En hij vervolgde: zou de man alleen trappen en de vrouw «iet helpen, zijn taak zou veel te zwaar zijn. De vrouw moet hem waarschuwen, raad geven: pas op, rijd niet te roeke loos! Een verstandige vrouw zal den man nooit zijn plaats vooraan ontnemen, zij zal nooit ontevreden zijn, als ze niet voorop mag rijden en het stuur in handen nemen. Zulk een huwelijk zou gevaar loopen te slippen op den huwelijksweg. Eén ding is onmisbaar bij het tandemrij den: het is het evenwicht, 't is de fiefde. Waar die ontbreekt gebeuren er vroeg ol laat ongelukken en dan is de tandem soms niet meer te repareeren. Nógmaals: dat alles nu eigenlijk wel ioo gek gezegd? Ik apprecieer de tan demvergelijking liever dan die van de twee fietsen. Zeker, een Hefdestocht op twee fietsen kan ook heel goed gaan; soms ziet met de jonggehuwden er op gaan, gearmd en wel. Maar er moet niets afwijkends gebeuren, of de armen gaan los en de onderlinge afstand wordt ver groot. Ja, het kan er dan van komen, dat de eene partij het stuur keert en in te gengestelde richting een eigen weg kiest. Zulke dingen kunnen je op een tandem toch maar niet gebeuren 1 Dat Brabant sche boertje heeft het goed gezegd; Ik heb van m'n leven wel taaier troespraken gehoord. ELECTRICIEN Van Weeda»tr. 23 Tel 2577 GEBOREN: Willy, d. v. Camper en H. Helmus, Bosstraat 63. Cornelia Maria Gerarda, d. v. J. J. M. loomhouwer en B. A. v. Wegen, Stadhou derslaan 164. koelof Willem, z. v. W. P. Brandt en W. Bezaan, Stadhouderslaan 35. ubertus, z. v. H. J. Stroband en J. J. Hiensch, Kerkstraat 57. iduard Peter Jacobus, z. v. H. v. d. Heu vel en C. de Jong, Beukenlaan la. latharina, d. v. G. H. Sevink en C. v. Breukelen, Nieuwstraat 32. l'heodora Mariana, d. v. M. A. v. Wijk en C. P. Fels, Gr. Melmweg 3. GEHUWD: A. A. J. v. Zoest, 31 jr., onderwijzer en G. A. Visser, 29 jr., Nijmegen, Hert laan 54. R. Kempeneers, 23 jr., electrlcien en F. Hols, 22 Jr., A'foorf, Dollardsfr. 142, 1. v. Altena 27 jr., veehouder ea j, H. Hunink, Pijnenburgerlaan J. OVERLEDEN: Woutertje de Bree, II jr., MolfSttfc 119. GEVESTIGD: S. Führling m. Baflftingsfreifit van Den Haag. P. Bladergroen m. vï., Lïndenlaan 4e, van Laren (N.H.) J. J. Spits m, vr., Braamweg 22 van Gors- sel. A. A. Koning m. g., Birktstraat 80, van Driebergen. D. d<$ Jong m. g.,' Djjkhuisstraat 16, van Rotterdam. L. Wijntjes m. g., Birktstraat 85, van Amersfoort. J. Dolman m. g., Konlnglnnelaan 24b, van Hilversum. H. Visch m. vr., Beetzlaan 47a, van Utrecht. Th. Ruigrok m. vr., Verl. Postweg 60, van Den Haag. J. A. Ramaer m. vr., Stadhouderslaan 30, van Rotterdam. J. N. G. v. Rees Naessens inw., Soester- bergschestraat 158 van Den Haag. Ch. Piek inw., A. Hahnweg 1, van Den Haag. J. Bruggink m. g., U trechtschestraat 20, van Amsterdam. J. H. Visser m. g., Eigendomweg 69, van Amsterdam. C. M. Snijders, Hartmanlaan 21a, van Amersfoort. H. F. Meerburg Snarenberg, Buntweg 18, van Rotterdam. L. de Bruyne m. g., Oranjelaan 42, van Zwolle. C. Smorenburg m. g., Verl. Postweg 86 H. J. Misbeek m. g., Kerkpad Z.Z. 59a, v- Haarlem. J. Schalk m, g., Verl. Postweg 7a, van Zeist. VERTROKKEN: A. E. Vrugtman, van Den Blieklaan 52 naar Hilversum, Stadhouderslaan 13. E. Budding-v. Voorthuizen, van Paltz 4 naar Scherpenzeel, Dorpstraat A 51 P. v. d. Broek m. g.» van Braamweg 54 naar Amersfoort, Soesterweg 169. R. J. van Wijngaarden, van Bartolottilaan 20 naar Haarlem, Dantzerbergstr. 57 D. H. Desta m. vr., van Amerstoortsche- straat 78d naar Zeist, Prof. Sroncki. 48» B. M. Wantenaar, van Birktstraat 69 naar Utrecht, Runstraat 33. Wed. K. Stam-Koningen, van B. Grothe- straat 71a naar Nr. Amstel, Amsterd. weg 238. A. G. v. d. Brink-Kok, van K. Brinkweg 31 naar Laren (N.H.) Ruiterweg 9, I, C. Neef-den Hartog, van Schoutenk. weg 4a naar Ridderkerk, Oranjesfr. 11. M. M. K. Meïjers-Stam, van B. Grothestr. 71a naar Nr. Amstel, Amsterd.weg 238 H. J. Bakkenes, van Ossendamweg 16 naar Amersfoort, Gabrielstraat 3. E. J. A. Broeker m. vr., van Stationsweg 1 naar Zeist, F. Hendriklaan 40. L. Schrander m. g., van den Blieklaan 31 naar Haarlem, A. Piersonstsaat 21. G. J. Tinnevelt, van Rademakerstraat 6 naar Zeist, Doornenweg 27. J. R. Dijkhuis, van Rademakerstraat 21 naar Putten, Peppelscheweg A 46. A. H. Ebbers m. g., van Julianalaan 37 naar Apeldoorn, Kon. Paleis 't Loo. G. Sukkel, van Molenstraat 104 naar Hil versum, Eemnesserweg 9L J. H. Bats m. g., van Kolonieweg 22 naar Amsterdam, Nw. Achtergr. 103 hs. E. Hoogeveen-v. 't Net, van Nieuwstraat 24 naar Deventer, Langestraat 24. H. Bolwijn-Schekman, van Plasweg 25 naar Zeist, Dolderscheweg 15a. H. E. Voet-Lubbe, van Nieuweweg 5 naar Amsterdam, Bilderdijkkade 32 boven. B. Kinsbergen, van Stadhouderslaan 76 naar Amsterdam, J. Verhulststr. 166 II VEUHUISD: E. v. d. Berg-Hooft, v. Dijkhuisstraat 11 naar Sportweg 1. j. Swanink, van Birktstraat 12a naar Soesterbergschestraat 63. M. H. B. v. Harten-v. lngen, van Anna Repetitie's en aanmelding voor lidmaatschap 's Woensdags-avonds van 8 tot 10 uur in Religie en Kunst, Rembrandtlaan 20 Van bevoegde zijde wordt betoogd, dat de bij het publiek bestaande vrees vpox een tekort aan kolen ïn den loop van den komende winter ongegrond fs» Menschen, maak je toch geen zorgón over iets dat je niet weet, want al zijn er heden, morgen nog geen kolen bij de vleet en al gaat het met den aanvoer, naar U denkt, niet snel genoeg, om nu reeds een vrees te hebben voor tekort is toch te vroeg. Kolen zijn geen importzaken uit de landen overzee, als bijvoorbeeld thee en koffie en de voeders voor het vee. Kolen, och, dat weet toch ieder, komen uit ons land vandaan en al kan het met den aanvoer naar hier nog zoo vlot niet gaan en al hebt U niet dien voorraad, welke U anders altijd had, kolen zijn hier, om het nu eens populair te zeggen: „Zatl" Zelfs al zou een felle winter ons een kooltje stoven gaan en al zouden vele weken bloemen op de ruiten staan, op een heelen strengen winter fs ons landje voorbereid; menschen, maak je dus geen zorgen en chicanes voor den tijd. Stookt zóó, dat bij U de warmte nimmer door de schoorsteen vliegt, dat 's een zuinigheid, besef het, die de wijsheid niet bedriegt* Stookt met mate, economisch, doe het dus met wijs beleid en bespaar je dwaze zorgen, dat voorkomt veel narigheid. Trek je van de domme praatjes van „men" nu toch eens niets aanj denk als d' oude voorgeslachten: ,'t Sal waerachtig wel weer gaenf* (Overname verboden)*. Paulownalaan 16 naar Kerkpad Z.Z. 31* J. M. P. Menning-Kaptein, van Buinweg 2a naar Van W eedestraat 37. M. E. Schalkwijk-Visser, van Olijkeweg 5 naar lalmalaan 3* C. W. v. d. Breemer-Wantenaar, van Birktstr. 75 naar P. v. d. Breemerweg 2., P. J. v. d. Breemer, van Birktstraat 81 naar P. v. d. Breemerweg 2, F. W. Th. Menning, van Torenstraat 1b naar Van W eedestraat 37. F. Schipper m. vr„ van Nieuwstraat 42 naar Koninginnelaan 95, W. J. Claassen m. g., van Lt. Koppenlaan 21 naar Rademakerstraat 8a. J. de Ruig m. g., van Hartmanlaan 21a naar Smitsweg 10a. J. Hoekstra m. kr., van Plasweg 20 naar Andriessesfraat 16. A. G. M. Vermeer m, vr., van lorenstraat lc naar Torenstraat 13a. P. J. Dekking, van Nieuwstraat 23 naar L. Brinkweg 53d. A. Kuijer m. g., van Birktstraat 71a naar F. Huijcklaan 8. C. A. J. Bakker v. d. Kleij, van Radema kerstraat 25b naar Koninginnelaan 31. K. Schuyt m. g., van Van Weedestraat 32 naar P. Potterlaan 12. H. en M. Dirkzwager, van Steenhoff- straat 77b naar Steenhoffstraat 77. H. J. Boom, van KI. Engendaalweg 4 naar Beukenlaan 5. C. S. Martaré-Kuiper, van Van Lennep- laan 31 naar Hellingweg 6. D. Moraal m. g., van Dorresteinweg 43 naar B. Grothesfraat 27, KUNSTMESTSTOFFEN. Men wijst ons er op, dat aanvragen voor kunstmeststoffen over het kunst- mestbemestingsjaar 19401941, welke na 15 November 1940 binnenkomen, als re gel niet meer in behandeling zullen zul len worden genomen. Daar er voor kali een verhooging is af gekomen zullen de gebruikers van kunst mest, welke minder hebben ontvangen dan zij hebben aangevraagd, alsnog een kwantum kalibonnen ontvangen. Dit behoeft echter niet meer te worden aangevraagd, maar zal eventueel auto matisch worden toegewezen. DRONKEN OP STRAAT H. B. te Baarn werd Zaterdagavond in staat van dronkenschap aangetroffen op den openbaren weg, waarom hij ter ont nuchtering tot den volgenden morgen Js ingesloten. Verrijkt met een procesverbaal kon hij toen zijn weg vervolgen. EEECTRISCHE STROOM VERBROKEN. Zaterdag zijn de bewoners van den Lange Brinkweg gedurende eenigen tijd verstoken geweest van den toevoer van electrische stroom, doordat een vracht auto aldaar een paal van het boven- grondsche net had omver gereden. De mannen van de P.U.E.M. waren ech ter spoedig ter plaatse om het euvel te verhelpen. LOTISICO. Weet U, dat ^oticico a.s. Maandag weer trekt en dat alle prijzen en premies op een dag getrokken worden van de f 100.00 tot en met f100.zoodaf dien dag een prijzenregen neerdaalt op de be zitters van een lotisicopolis. De prijzen worden desgewenscht uit betaald op den dag der trekking. Laat Uw kans dus niet voorbij gaan, maar koop nog heden een polis voordat wij uitverkocht zijn, daar wij bij de vo rige trekking velen teleur moesten stel len. Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie in dit blad. JAdv.) GRATIS LOGIES. Een bewoner van Baarn, die zich Za terdagavond nog laat en in het duister langs de Soester dreven ophield, wist niet beter te doen dan zich tot de politie alhier te wenden met het verzoek al daar den nacht te mogen doorbrengen. Hij was op weg,naar zijn woning in Baarn en had reeds 'n tijd lang gespeurd in de duisternis, steeds tastend langs hekken en boomen, waarbij hij reeds eenige malen op onzachte wijze met mu ren enz. In aanraking was gekomen, ter wijl greppels zijn toch reeds tragen gang nog meenden te moeten belemmeren. Waar nog kamers vrij waren, verleen de de hotelier, in dit geval de politie, gaarne gratis logies. Met dank voor den bewezen dienst vertrok de gast Zondagmorgen naar Baarn, om thans zonder verdere onge lukken zijn woning te bereiken. SCHEURPREMIE. De landbouwers, die tot scheuring van blijvend grasland overgaan en hierdoor in aanmerking wenschen te komen voor de in uitzicht gestelde scheurpremie, die nen zich ten spoedigste te wenden tot 't kantoor van den Prov. Voedselcommis- saris, Stationsstraat 79, Utrecht, alwaar een aanvrage dienaangaande zal worden uitgereikt. Al diegenen, die geen aanvrage voor lands. uren hebben ingediend, komeq ook nL n aanmerking voor een scheur premie. VERKOOPING erd in café Sukei aan Notaris A. Romer te aan de Beetzlaan OPEK Dinsdagmor^ de Laanstraat do Baarn geveild he 102, alhier. De heer G. van c. Hoef alhier werd kooper voor de som an f3500. Aan hef kanfoor Soest en het daaron der behoorende ambtsgebied werd gedu rende de maand October 1940 ingelegd f 40.328,41 en terugbetaald f 66.323.30. Het laatste door dat kantoor uitgege ven boekje draagt het nummer 13980. Dar. rug.en borst inwrijven met Dampq. Wonderlijk zooalsdalhelptl Pot 50 ct. Tube 40 ct. Doos 30 ct. CONTROLE LANGS DEN WEG7 Door invoering van de «identiteitsbe wijzen, welke papieren, zooais bekend, ingang van 1 November in het bezit van alle Nederlanders moet zijn, was het te voorzien, dat in deze week veel con trole langs de wegen in onze; gemeentel zou worden toegepast. Op alle dagen is de politie dan ook druk geweest met de controle op deze bewijzen en de vallen waren zoo goed uitgezet, dat geen enkel muisje konf ontglippen* Gelukkig waren nagenoeg allen vervuld van de plicht om deze bewijzen steeds met zich te voeren of.... van de vrees om, bij nalatigheid een groote boete op te loopen. In ieder geval heeft de politie veel „bot gevangen" en dat doet ons ge noegen. We leeren 't nog wel! VERDUISTER GOED. Van politiezijde wijst men ons er op» dat de verduistering, welke door de in woners moet worden toegepast, geduren- den den laatsten tijd nogal wat te wen- scben overlaat. Met verschillende middelen, welke wer den toegepast, om geen licht te doen uit stralen, schijnt men het niet zoo nauw meer te nemen, terwijl in enkele gevallen zelfs in het geheel niet van verduistering kon worden gesproken. Overgordijnen worden niet goed meer gesloten, waar door lange en breede lichtstrepen zicht baar worden; bovenlichten zijn vaak im het geheel niet afgedekt, zoodat hellichte vlakken op verren afstand zichtbaar zijn en zoovoort. Zij, die zich aan dergelijke overtreding gen schuldig maken, wijzen wij er op, dat de politie, gesteund door de hulppo litie, zeer streng gaat optreden en tegeq hen, die reeds een waarschuwing hebben ontvangen direct procesverbaal wordt opgemaakt! Tientallen processenvèrbaal zijn dan ook in d elg^tste avonden opgemaakt. Men beden1 dat de boeten, die voor dergelijke overtredingen worden opge legd, zeer hoog zijn. DENK OM UW RIJWIEL! Wederom is Vrijdagavond een rijwiel ontvreemd, dat onbeheerd stond voor ho tel „Eemland". HERINNERINGSBORDEN. De Delftsch Aardewerkfabriek „Do Poreeleyne Fles" brengt weer twee bij zonder mooie herinneringsborden in den handel, „Oorlog 1940". De borden zijn zeer fraai uitgevoerd. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie en de etalage van den Soester Kunsthandel. 29. Maar nauwelijks hadden zij de brug verlaten en begonnen de steile hel-- ling af te dalen, of ze hoorden een kreet en zagen het meisje van een rots afglij den en uit het gezicht verc ./ijnen. 30. „Ik ga haar helpen", riep Rob, tocht naar beneden. 31. Spoedig kwam hij aan de plek, waar het meisje lag* loen ze hem zag, wilde ze eerst opstaan en wegloopen, maar meteen werd z egerustgesteld door de vriendelijke klank van z'n stem en de welwillende uitdrukking van z'n gezicht. Ze knielde neer en betastte voorzichtig haar gekwetste enkel. 32. Rob nam het ineengevlochten touw dat het meisje om den schouder droeg, haalde het uit elkaar, zoodat het een lang stuk werd en knoopte het eene eind om haar middel vast. loen beduidde hij haar met teeken% dat hij van plan was naar boven te klim men cn haar op te trekken. toen ze een met gras begroeid eheuvel bereikten, juist boven de plaats, waar ze haar het laatste gezien hadden. „Wacht hier, Daan. Als ik je hulp noo- dig heb, zal ik je roepen", loen ondernam Rob de gevaarlijke

Soester Courant | 1940 | | pagina 3