Rob, de moedige Oost-Indiër oor kleine Tuinen. JACHT ZONDER GENADE Burgelijke Stand. Gymnastiek en Sport WANNEER VERDUISTEREN? f DE DOM CARLTON BIOSCOOP SOESTDIJK D. F. VOIGT C. G. TIMMERMANS Haarden en Kachels scnoon- maken en repareeren. Hoofdpijn-Kiespijn T O 7ïlijnlicvzdtïe<* HEERENKLEEDING DAMESKLEEDING De Radiosterren. HIT NIEUWE GERECH1: SUIKERMAÏS. De Suikermaïs (niet te verwarren met de gewone voedermaïs), als groente ge- bru kt, is geen „oorlogsvinding", maar is al sedert vele jaren een populaire groente in Amerika, vooral by de bewoners der Vereenigde Staten en bij de Canadeezen. In ons land zijn de soorten, die zich In dit klimaat met goed resultaat laten kweeken, pas sinds de laatste jaren be kend. Hoewel onder de gegeven omstan digheden met ons stukje grond moet worden gewoekerd, is het toch de moei te waard om met Suikermaïs een proet te nemen, vooral, omdat met een klei ne oppervlakte kan worden volstaan om ondervinding op te doen voor later. De soort, die in ons land tot nog toe het meest heeft voldaan in de „Golden Bantam". We kunnen de korrels om streeks half April in een bakje ot in bloempotten laten kiemen en zetten de jonge maïsplantjes na half Mei als ze behoorlijk „afgehard" zijn in den vollen grond op een zonnige plaats, steeds in groepjes van drie bij elkaar, waarbij de onderlinge afstand minstens 40 a 50 c.M. moet zijn. Dit voorkiemen is echter niet noodïg: de Suikermaïs kan ook in het begin van Mei direct in den vollen grond worden gelegd, óók in groepjes van 3 bij elkaar, 1 a 2 c.M. diep. Bij het uitzaaien in den vollen grond kunnen de kolven om streeks eind Augustus worden geoogst: dat is ongeveer 3 weken later dan bij het vooraf opkweeken onder glas. Zoodra de kolven licht-geel worden, gaau ze rijpen. Dit is het moment, waarop ze afgesneden moeten worden. Over de bereiding zijn diverse recepten bekend. Voor het gebruik worden de zachte kor rels gestoofd; tegen dien tijd zullen wij pog wel een volledig recept doorgeven. Wie een proef wil nemen, moet dus nu de Suikermaïs bestellen. De lente zit in de lucht. Zoeler wind en korte regenbuitjes zijn de voorboden. Met het meeste zaaigoed, dat nog niet in ons bezit is, moeten we dus opschietenl Zoo zaaien we omstreeks halt April, vcorloopïg voor het laatst, spinazie, waar voor we nu liever rond zaad nemen. Vroege bloemkoolplanten worden nog volop door de kweekers aangeboden, evenals witte- en roodekoolplanten. De cultuur van kool levert op minder vrucht baren grond, althans voor beginners, dik wijls teleurstelling op. Wie het toch wil doen, moet In Ieder geval er om denken, dat koolplanten niet op dezelfde plaats komen, waar het vorig seizoen reeds kool heeft gestaan. (Nadruk verboden). Burgemeester Grothestraat 38 Telefoon 2055 Vanaf Vrijdag 25 April tot en met Donderdag 30 April vertoonen wij lederen avond (Hoofdfilm begint S uur) Do nieuwst# Ufo Avonturenfilm met Vlktor Staal Paul Wegener Ursula Crabley- Willl Schur Een U fa-film vol van aangrijpende en opwindende gebeurtenissen/ Een mengeling van avoturen en humor In de duisternis en in de schemering van het eenzame woud speelt zich dit avontuurlijke spel af van misdadige menschen, die, beschermd door het nachtelijk donker laf en wreed wild vermoorden, zonder de ware hartstocht ven den sporttievcn jager, doch alleen uit geldzucht. Verder het uitgebreide bij program ma. - Zondag 2 matlnés». 2.15 uur en S uur. - Donderdag 1 Mei het nieuws programma, - Avondprogramma begint om 7.45 uur. Zaterdagmiddag 3 uur en 6 uur 2 Kinder-Famille-voor- stellingen met MICKEY MOUSE, Burgem. Grothestraat 30 Telefoon 2363 Soest GEDIPL. OPTICIEN. Voor het maken van Uw BRIL. ook volgens recept van H.H. Oogartsen een vertrouwd adres. GEBOREN: Hendriku Martina Jacoba, dochter van M. J. Drissen en C. P. Ambrosius, Birktstraat 24. Ine Marijke, dochter van D. Engel en M. van 'lol, Soesterengweg 48. Nicoia jonannes Maria, zoon van W. G. van Zadelhoff en J. A. M. Rupert, B. Grothestraat 47. Jonannes Pieter Hendrik, z. v. R. v. d. Grift en A. M. Kellerhohn, Schouten kampweg 8. Bernardus Yvillem Jacobus, zoon van B. E. Eugers en M. H. van Asch, 1 oren- straat 23. Rudolr, z. v. K. F. F. de Liefde en Th. v. Driest, Regentesselaan 11. ONDER1ROUWD: D. Goedkoop, 40 jr., landbouwer Goede reede en C. R. v. Oeveren, 33 jr., Pias- weg 24. GEHUWD: G. van Dorresteijn, 24 jr., chauffeur en M. J. Verschoor, 18 jr., Nieuwstr. 13. C. Willemse, >1 jr., sleeper en G. J. v. Leersum, 24 jr., A. Paulownalaan 1/. GEVESTIGD: M. E, v. d. W erken Inw., Verl. Postweg 3 van Nederhemert. G. Glaasker m. g., K. Brink weg 34, van Odoorn. M. v. Geelen inw., Nieuweweg 60, vaq Utrecht. Jvr. C. Six tot Oterieek-Kuijper, Juliana- na.aan 14 van Zoetermeer. Cm:, o.eexikamp m. g., Dijküuisstraat 16, van Zeist J. B. C. Huigens inw., Burg. Grothestraat 47a, van Rotterdam. E. C. Stigters-brunner, Mendelssohnlaaq 6, van Den Haag. R. Wertheimer-Auerbach, Mendelssohn- laan 6, van Den Haag. P. Wilscnui m. g., Andriessestraat 14, van Utrecht. W. Snel m. vr., Hartmanlaan 68, van Hilversum. G. H. Duin inw., Dorresteinweg 36, van Den Helder. J. Katuin m. g., Steenhoftstraat 43a, v. Vlagtwedde. D. Stemerding inw., Lt. Koppenlaan 21, van Zeist A. Eekhof m. vr., Stationsweg 8, van Haarlem. G. Braadhof-Lakeman inw., Steenhofistr. 46, van Bussum. D. Bakker m. g., Lindenlaan 4a, van Wijk bjj Buurstede. A. G. J. lank inw., K. Melmweg 13, van Eibergen. H. A. Visser m. vr., Hartmanlaan 76, van Rotterdam. j. C. Visser m. vr., Hartmaniaan 76, van Rotterdam. C. R. v. Oeveren inw., Plasweg 24, van Goedereede J. v. d. Blom inw., Nieuweweg 25b, van Brielle. A. M. Atsma inw., Soesterbergschestraat 41, van Drieb. Rijsenburg. Th. v. d. Berg inw., Verl. Postweg 31, van Amersfoort E. Davits inw., Birktstraat 31a, van Val- kenswaard. L. Bouman inw., Van Maarênstraat 15, van Zeist 1. C. Hietbrink inw., Soesterbergschestr. 125, van De Bilt G. Prudon m. g., Hartmanlaan 76 van Rotterdam, lli. C. M. Waanders inw., Vredehotstr. 2, van Heer Hugowaard. M. M. Straver Inw., St. Willibrordusstr. 14, van Gouda. W. H. rv. rvuipmeijer-v. d. Doorn, Prins Bernhardlaan 27, van Amsterdam. Weu. ri. A. Knipmeijer-de Vries, Prins Bernhardlaan 27, van Amsterdam. W. Knipmeijer, Prins Bernhardlaan 27e van Amsterdam. 1. C. G. Dubbeldam, Vosseveldlaan 1, van Rotterdam, j. M. v. Hees inw., Steenhof tstraat 69 van^ Utrecht. J. W. J. v. Noordenee Verloop m. g., Bar- tolottïlaan 17, van Utrecht SMEDERIJ BAKK.ERSWEG l TELEFOON 1368 Gulcherlaan 23. M. M. v. Buuren, van le Weteringpad 2 naar Bussum, Beeresteinerla'an 73, S. v. Dijken m. g., van K. Brinkweg 34 naar Baarn, Dijkweg 8. C. A. Stalenhoef, van B. Grothestraat 25 naar Amersfoort, Puntenburgerlaan 71. M. H. Maes, van Rademakerstraat 8 naar Cèntr. Bev. Reg. D. J. R. Beugeling., van Eikenhofstweg 10a naar Centr. Bev. Reg. K. J. v. Prooijen, van Postweg 6 naar Centr. Bev. Reg. G. P. 1. Essink, van Banningstraat 66 naar Centr. Bev. Reg. V EU 1 ROKKEN J. Metfering, van L. Bergstraat 27 naar Hilversum, Achterom 35. A. E. Batenburg, van Wilhelminalaan 6 naar Zaanslag, Poonhoeve p.a. de Win ter. j. j. Roest, van Nieuweweg 53 naar Apel doorn, Deventerstraat 459. C. Doliin m. vr., van Laanstraat 54 naa^ Utrecht, B. loussaintstraat 29. j. Bakker m. g., van Braamweg 44 naar Meppel, Voorstraat 1. S. Bruyn, van Dorresteinweg 76 naar Am- steraam, Zeeburgerdijk 80hs. L. H. Verton, van Hildebrandtiaan 15 naar Laren, Barchumscheweg 1 (G). W. A. Brink, van Luchtvaartafd. naar Hiliegersberg, Mauvelaan 11. J. Smits-Steilaard, van Den Blieklaan 43 naar 1'iei, W estiuidenschestraat 20. W. cekhorst m. vr., van Legerplaats 3 naar Amersfoort, Verdoe venstraat 52. M. l). baggerman, v. Amerstoortscnestr. 109 naar Driel, A 42. H. v. Dyk, van W ïeksloterweg O..Z 21 naar laarn, Soestdijkerstraaiweg 22. A. M. W. Kroon-Muolüausen, van Kost- veUorenweg 5 naar Amsteraam, Hoofd weg 2a. J. J. Smit m. g., van Kerkpad Z.Z. 88 naar Bussum, Nassauiaan 1. J. v. d. Garde, van Luchtvaartatd. naaf Delft, Scnimmeipenninckstr. 16. H. Scnaap, van Beetzlaan 56a naar Baarn, Bremstraat 53. E. L. Groenestein, van Beetzlaan 3 naaf Amersfoort, Andriessestraat 5. Wed. C. W. Kleiman-Rietbergen, van Vredehof straat 23 naar Hilversum, B. Gecombineerde bewegingen. Wanneer bewegingen van verschillende lichaamsdeelen worden gecombineerd, moet toch altijd elk van die bewegingen op zich zelf volkomen correct worden uitgevoerd. Hieruit volgt o.a., dat nieu we bewegingen aanvankelijk langzaam moeten worden uitgevoerd, juist omdat de Coördinatie van die bewegingen op dat oogenblik nog moeilijk zijn. Wordt later de beweging goed gekend en is daardoor de Coördinatie makkelijker ge worden, dan kan de snelheid worden op gevoerd, b.v. armen buigen naast de schouders, armen buigen vóór de schou ders, armen buigen achter het hoofd, armen zijwaarts heffen enz. In het algemeen moet goede vorm ver* zekerd zijn voordat de snelheid wordt opgevoerd. Sommige bewegingen b.v. romp zij waarts buigen, romp achterwaarts buigen, romp diep voorwaarts buigen enz. wor den altijd, dus ook later wanneer die be wegingen goed gekend worden, langzaam uitgevoer^, ornaat o.a. de juiste uitvoe ring altijd moeilijk blijft. Een andere omstandigheid, waardoor de correcte uitvoering bij het aanleeren va nieuwe bewegingen wordt bevorderd is be«. z.g. vrij uitvoeren van nieuwe be wegingen. De uitgangshoudingen hebben juist bij deze gymnastiek beteekenis, omdat zij o.a. door den stand der beenen (spreid- stand, schuine stand, loopstand enz.) het bekken vastzetten, waardoor een betere uitvoering van de eigelijke beweging mo gelijk wordt. A. H. Wordt vervolgd. Helpen veilig en vlug. Doos 10en50ct Zaterdag 26 April ion op 6.19, onder 20.5a Zondag 27 April zon op 6.17, onder 20.59. Maandag 28 April zon op 6.16, onder 21.0T, Dinsdag 29 April zon op 6.13, onder 21.02. Woensdag 30 April zon op 6.11, onder 21.05, Donderdag 1 Mei zon op 6.09, onder 21.06. Vrijdag 2 Mei zon op 6.07, onder 21.0a 'Tusschen zonsondergang en zonsop gang moeten de woningen e.d. verduis terd zijn. De lampen van rij- en voer tuigen moeten een halt uur na zonson dergang tot een halt uur voor zonsop gang eveneens verduisterd zijn. UjiminQfU Mariaplcats UTRECHT Het is met de kleinkunstavonden in Soest als met ieder ander kostbaar goed: zij zijn schaarsch. Daarom konden wij ons slechts verheugen, toen de heer Nan- ninga impressario, ons vorige week Vrij dag een programma aandiende, dat ver zorgd werd door artisten met namen als Koos Koen, Herbert Perquïn, Wim de Vries, Jetty Cantor en Alice Dorell. Zoowel voor de impressario als voor zijn caoaretensemble moet het ongetwij feld een teleurstelling zijn geweest, dat' na zooveel moeite hunnerzijds, de groo- te zaal van Hotel „Eemland" weer niet geheel vol was. Zij hadden waarlijk meer belangstelling verdiend! De aanwezigen hebben zich echter weer kostelijk geamuseerd. Herbert Perquin kenden we reeds van zijn optreden voor radio en film. Hij was, weer hoogst grappig. Zijn gevatheid zijn wezenlijk fijnen humor, met oor spronkelijke vondst, zijn vlot parlando en zijn beschaafd optreden stempelden hem tot een der beste conférenciers, die onr land momenteel bezit. Alice Dorell wist de aanwezigen sterk te boeien door de sugestieve voordracht, waarmee zij haar liedjes naar voren bracht. In haar imitaties1 van Marlène Dietrich, Mae West en andere filmster-, ren, alsmede in haar rol van waarzegster was zij op haar best. Haar eerste Optre den in onze gemeente mag dan ook een volledig succes genoemd worden. De charmante caoaretière Jetty Can* tor bracht met zuiver gevoel en zeer veel gloed een voortreffelijke „bloemie* zing" uit haar rijke repertoire. Zij is een begaafd en veelzijdig artiste, die met haar tot het hart sprekende liedjes een verdiend applaus deed opklateren. In de hoog gespannen verwachtingen van het optreden van Koos Koen werd het publiek niet teleurgesteld. De cari- caturen van de verschillende menschen- types waren raak en gaven vele malen aanleiding tot daverende lachsalvo's. De tragische figuur van Bobby Ohnebreiq daarentegen was diep-menschelijk en werkte zeer op het gevoel. Siecnts een volkomen tot ontwikkeling gebracht ta lent als dat van Koos Koen kan zóó hu mor en tragedie combineeren. Wim de Vries tenslotte is een be scheiden, maar geroutineerd begeleider, die in dit uitgelezen gezelschap zijn plaats volkomen waardig toonde. Er werd door omstandigheuen wat la ter met het programma begonnen dan aanvankelijk in de bedoeling lag. Dit was jammer, wa.it deze genotvolLe avond was nu voor velen veel te gauw om. GA SPRIJ S V ERjl AGiNG Ingaande met het April-veroruik worJt gedurende het 2e kwartaal 1941 het gas te Soesterberg geleerd tegen een tarief per kub. M-, dat een fcc cent lager is dan het tarief in het le kwartaal 1941 en dat derhalve weder overeenkomt met den prijs, welke laatstelijk vóór 1 Januari 1941 gold. 121. En het nieuws dat zij brachten was ontstellend! „Lorma en haar metgezel wa ren gevangenen van de inboorlingen van 't heilige eiland," vertelden ze. „Iedere blanke, die eenmaal de voet had ge zet had op dit eiland, mocht nooit meer terug en bleef gevangen, opdat ze niet zouden verLellen van de eeuwenoude hei ligdommen die op dit eiland waren. 122. Zoo wilde het de oude hoofdman die met zijn dochtertje Luly daar nog regeerde. „De gevangenen zou geen leed geschieden", meenden de boodschappers, „maar wee hun die ze zou bevrijden." Zz zeu 'en stellig naar het binnenland vervoerd woruen, yanwaar ontsnappen niet mogelijk was* 123. Het was een ernstig bericht en Rob oordeelde, dat vlug handelen gebo den was. Hij dacht er natuurlijk niet aan om zijn zuster en den kapitein in handen van de wilden te laten. Met Mary's vader werd afgesproken, daj; Daan en Rob onmiddellijk naar bef geheimzinnige eiland zouden vliegen. De zendeling zou vlug met een schip met gewapende manschappen volgen en pro- beeren of hij helpen kon. En na korten tijd vlogen de koene aviateurs al weer boven zee. Na een poosje zagen ze het wrak van de schoener verlaten onder zich en al spoedig kregen ze ook het eiland in het gezicht. 124. Het geluk was met hen, want een dichte mist kwam onverwachts opzetten; zelf zoo onzichtbaar geschiedde. Maar toen se de machine verborgen, bleek, dat het ben zinereservoir lek was, en ze niet meer te rug kjnuen vliegen.

Soester Courant | 1941 | | pagina 3