Rob, de moedige Oost-Indiër WANNEEk VERDUISTEREN? Burgelijke Stand, Gymnastiek en Spot m m VVV lllifniwxdtfeó Jongemannen aantreden. Erg Nerveus? miJnAaidt'S D, F. VOIGT GEBOREN: Harie Anne Jusüne, dochter van A. A. J. M. Ram en L. M. Couturier, So- phialaan 33, Cornelia, d. v. A. Knetemann en J. J. van Driel, Hartmanlaan 39a. Haas Nlcolaas, z. v. G. W. Heijnen en R. S. Andriesen, Pr. Bernhardlaan 8f. Hendrika Maria, d. v. H. G. Blom en B. v» d. Bedum, W. Pyrmontlaan 63A. Johanna Wilhelmina, d. C. C. Keja en C. v» d. Bolder, Bosstraat 37. Elisabeth Christina, d. v. J. D. Roest en A. H. Bruinsma, W. Pyrmontl. 52. Fransje, d. v. A. F. v. Ravesteijn en C. M. C. du Chartenier, Kampw. 12. Schoolstraat 21. Jan, z. v. J. Hodde en A. Gringhuis, Constance Anna Maria, d. v. J. M. Hop penbrouwers en A. C. M. Zwijsen, Van Weedestraat 44. ONDERTROUWD: W. W. v. Asch., 29 jr., metselaar Beu kenlaan 17 en A. M. v. Geenen, 29 jr., Beukenlaan 16c. G. v. d .Hoef, 23 jr., Molenstraat 15 en M. J. Barneveld, 19 jr., Molenstr. 17 G. C. Vos, 23 jr., chauffeur, School straat 9 en H. E. v. Schaik, 18 jr., Schoolstraat 9. GEHUWD: H. v. a. Deijssel, 25 jr., los arbeider en C. M. G. H. v. Zeeland, 28 jr., Birkt- straat 25. A- Hendriks, 29 jr., betonconstructeur en M. Schoenmaker, 24 jr., Amersfoort, Plercor.laan 8. J. R. Smit, 25 jr., vertegenwoordiger en J. M. Th. Huurdeman, 24 jr., Kerkpad Z.Z. 88. E. H. Koning, 28 jr., marechaussee en C. A. Winters, 21 jr., Breukelen, Laan van Gunterstein 1. OVERLEDEN: Hendrika Petronella Kolbag, 21 jr., geh. m. J. T. Blanken, Soesterb.str. 125. Pieter van Woerden, 33 jr., geh. m. D. H. Vingerhoets, O. Utrechtscheweg 48. Wouterina Klein, 61 jr., wed. v. W. v. Meerten, Waldeck Pyrmontlaan 1» GEVESTIGD: R. Hornsveld, Hartweg 18, van H'sum. J. A. Wildenburg m. g., Kerkpad Z.Z. 39A, van Nieuwkoop. Wed. Th. Boredefeldt Eckermann, Laan straat 48, van Weesp. M. Bruins m. g., Laanstraat 48, v. Weesp. T. A. Diest inw., Van Lenneplaan 56, van Bussum. L. Papenburg-Glavimans, Van Lennep laan 25, van Amersfoort. 3. Sukel Inw., Molenstraat 104, v. H'sum. i. C. Fischer Inw., Lt. Koppenlaan 5, van Arnhem. I. M. J. Rijnja inw., Eemstraat 12, van Bussum. 4. S. Gordon-Hasselbach, De Genestet- laan 6, van Amersfoort. 4. H. Kessels inw., Eigendomweg 54, van Utrecht. V. v. Hulst m. vr., Molenstraat 59, van Breda. G. Radix m. g., Taïmalaan 5, van Win schoten. C. Reu ing inw., Kerkstraat 57, v. Baarn H. v. Wakeren inw., Bosstr. 90, v. Ede. Wed. L. B. Pateer-Roelands, Koningin nelaan 15, van Hulst. J. J. Berlijn inw., Den Blieklaan 65, van Den Haag. M. Th. Bruin-Bredefeldt, Laanstraat 58. vai Rade Vorm Walde (Duitschland.) j. Strasters inw., Buntweg 14, v. A'foort. P. de Geus inw., Bartolottilaan 49, van Amersfoort. F. J. v. d. Ham inw., Rademakerstraat 25b, van Eindhoven. L. Hooglander m. g., Banningstraat 56, van Ut echt. G. J. Jasperse inw., Braamweg 54, van Jutphaas. A. P. v. Meerendonk inw., Soesterberg- schestraat 125, van Middelburg. P. v. d. Meeberg m. g., A. Paulownalaan 11, van Rotterdam. G. H. Pfeiffer inw., Rademakerstraat 26, van De Bilt, J. G. v. Sitter inw., Soesterbergschestr. 125, van Hoogeveen» H. F. A. Stockey m. g., Postweg 54, van Amsterdam. D. Wolthers inw., Soesterbergschestraat 125, van Groningen. J. de Reuver inw., Smitsweg 25, van Vreeswijk. H. v. Amstel-de Reuver, Smitsweg 25, van Vreeswijk. Moe-Loom-Lusteloos werken stimuleerend en opwekkend. VERTROKKEN: G. Hoekstra-Weerus, van Stadhouders- laan 140 naar Den Haag, Harstenhoek- weg 8. H. A. v. d. Bank m. g., van Dorresteinweg 41 naar Hillegom, Leidscheweg 103. P. de Meijer, van Nachtegaalweg 15 naar Amsterdam, C. Schuytstraat 10. T. M. Hoven, van Regentesselaan 15 naar Noord Amerika, New. York. M. v. d. Heiden, van Molenstraat 117 naar Baarn, iclLabethstraat 35. A. Barendse.i, van Stadhouderslaan 138 naar V.O.W. G. öruggink, van Molenstraat 90 naar Almelo, le Westerlokstraat 13. P. Brijnen m. g., van Buntweg 18 naar V.O.W. J. C. van Breukelen, van Nieuwstraat 32 naar Utrecht, Stationstraat 21. C. R. Goekoop-v. Oeveren, van Pias- weg 24 naar Goedereede, Haven 24. G. Bosch, van Andriessestraat 19 naar Amersfoort, Lorentzstraat 29. W. A. Huurdeman, van Schoutenkamp weg 2 naar Haarlem, Nassaulaan 5. C. J. Nefkens m. g., van Amersfoortsche- straat 77B n. Amersfoort, Utr.weg 175. M. M. v. d. Plas, van Soesterbergsche straat 125 naar Rotterdam, Borselaar- straat 76c. S. Kapel, van Stadhouderslaan 72 naar Den Haag, Tasmanstraat 121. L. M. Plekkepoel, van Soesterbergsche straat 160 naar Hilversum, Heerestr. 28 P. A. Plekkepoel, van Soesterbergsche straat 160 naar Hilversum, Javal. 38. M. J. de Ligt, van Koninginnel. 164 naar Eindhoven, Hagekampweg 54. Wed. C. de Ligt-Rijks, van Koninginnel. 164 naar Rotterdam, Krekelstraat 10a. J. v. Rheenen, van Amersfoortschestraat 8Ja naar Amersfoort, B. Ballotstr. 33. H. Lekkerkerker m. g., van Amersf.str. 83a naar Amersfoort, B. Ballotstr. 33. M. de Boer m. vr., van Andriessestraat 19 naar A'foort, Lorentzstraat 29. F. Muller, van Olijkeweg 3 naar Ber gen, St. Antoniusstraat 29. J. H. Heins, van Middelwijkstraat 28 n. Wageningen, Lawicksche AHeé 2. H. E. Mankor, van Soesterbergschestr. 125 naar Haarlem, Hazepaterstraat 24. G. J. v. Lambalgen m. vr., .van Andries sestraat 7 naar Leusden, Arnhemschew. G. M. v. d. Broek, van Wieksloterweg W.Z. 7 naar Amersfoort, Leusderw. 133 D. H. Lambermont m. g., van Amers foortschestraat 72 naar Zeist, Slotl. 29b W. de Goede m. vr., van Amersfoortsche straat 74 naar Zeist, Slotlaan 23bis. J. P. A. v. Hengstum, van Middelwijk straat 19 naar Roosendaal, B. Schoon- heijtsstraat 49. J. Bestelink, van Oranjelaan 32 naar Amsterdam, Antillenstraat 7 III. J. Scheffer, van Luchtvaartafd. n. V.O.W. L. Th. J. Zoetelief, van Van Weedestraat 16 naar St. Michielsgestel, Instituut Huize Ruwenburg. N. Smit, van Soesterbergschestraat 129 naar Rotterdam, Sophia Kind.ziekenh. G. A. Stolwerk, van Koninginnelaan 138a naar Utrecht, Voorstraat 68huis. A. J. Vis, van Mendelssohnlaan 3 naar Abc. Baambrugge Rijksstraat B 48. J. D. Berkhout m. vr., van Vosseveldlaan 6a naar Wisch, Varsseveld C 43. OPTIEK - „DE SOESTER VIJZE'_" - Soesterbergschestr. 1 R. G. VAN ESSEN OPHCIËN Wij hebben weer een nieuwe zending MONTUREN ONTVANGEN. "QQ Komt voor de keuze van Uw nieuwe BRIL cent hij ons kijken. Ruime keuze< Electrische reparatie inrichting. Snel en goedkoop, M. ter Burg-v. Raay, van Soesterberg schestraat 125 naar Scherpenzeel» Oost einde 19a F. H. Kroonsberg m. vr., van K. Brink- weg 22b naar Baarn, Javastraat 22. R. v. d. Heuvel m. g., van Sinnemaplein 11 naar Amersfoort, Arnh.weg 179. VERHUISD: G. H. Schimmel m. g., van Koninginne laan 64 naar Koninginnelaan 52. H. Hornsveld m. g., van Postweg 54 n. Verl. Postweg 11a. P. Wijman m. g., van Banningstraat 44 naar Banningstraat 72. H. W. van Diermen, van Beckeringstraat 18 naar Koninginnelaan 118. J. A. Piekkkepoel, van Soesterbergsche straat 160 naar Middelwijkstraat 64. H. A. Nap, van Beckeringhstraat 13 naar Beukenlaan 2. H. de Wilde, van Rademakerstraat 25c naar Heuvelweg 2. J. H. H. Kwak m. g., van Nieuweweg 11 naar Soesterbergschestraat 6. H. v. Boeijen m. g., van Beckeringhstr. straat 27 naar Nieuweweg 66. H. Bosman m. vr., van Dorresfeijn- weg 55 naar Beckeringhstraat 21. M. v. Arkel- v. d. Meij, van Beckering straat 32 naar Schrikslaan 55. L. Breeschoten-de Rooy, van Gr. Melm- weg 29 naar Koninginnelaan 137. J. P. Stoltz, van Nieuwstraat 19b naar Klaarwaterweg 30. B. J. Stoltz-Rosmuller, van Nieuwstraat 18 naar Klaarwaterweg 30. J. Hoogland-lo'Iboom m. kr., van Klaar waterweg 95 naar Bakkersweg 6. Wed. G. Roggeveen-Buijs, van Koningin nelaan 57 naar Wilelminalaan 14. J. F. de Wilt-Wigmans, van Kerkpad N. 35a naar Kerkpad Z.Z. 51. H. F. H. de Wilt, van Kerkpad N.Z. 35a naar Kerkpad Z.Z. 51. M. Bruggi k-Akkerman, van Molenstraat 90 naar Molenstraat 131. B. J. Lizé, van Bartolottilaan 45 naar Bartolottilaan 49. C. Kwak m. g., van Klaarwaterweg 30 naar Driehoeksweg 2. G. Verwoerd m. g., van Kerkdwarsstr. 14 naar Braamweg 46. o§s Rhsumatlscho pijnen. Door hun pijnuitdrijvende werking helpen hierbij altijd veilig en vlug als geen ander een poeder of cachet van Mijnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 «t. Cachets, genaamd „MIJNHARDTJES" Doos 10 en 50 cent. Aan 2000 eerlijke, flinke jongemannen in de Pro vincie Utrecht wordt een prachtige gelegenheid ge boden zich een toekomst te scheppen. Wat is de Standarte Westland? De Standarte Westland is een onder Wapens staand Regiment van de Waf- fen-SS, dat uit Nederlanders en Vla mingen bestaat. Haar oprichting is een mijlpaal in de geschiedenis voor het in vervulling gaan van het woord van den Führer van Mei 1940, om den vrede in Europa voor de komende duizend jaar te verzekeren. Wie kan zich aanmelden? Nederlanders en Vlamingen van arisch bloed in den leeftijd van 17—40 jaar (ook gehuwden), die lichamelijk zoo wel als geestelijk goed ontwikkeld zijn en zich geheel kunnen geven aan de eischen, die de opleiding hun stelt. Overige bepalingen: a) minimumlengte: 17Q c.M. Bij vrij willigers beneden de 20 jaar 168 c.M. b) brillen kunnen gedragen worden mits de sterkte van 4 dioptrien niet overschreden wordt. c) men moet van onberispelijk ze delijk gedrag zijn. Voor welken tijdsduur verplicht men zich? De diensplicht bedraagt }/i jaar, 2 of 4 jaren. De vrijwilliger heeft te be slissen voor welke van deze drie mo gelijkheden hij zich wil verplichten. Verdere diensttijdverlenging van 2 of 4 jaren is mogelijk. Vrijwilligers boven 23 jaar en die genen, die tot een langeren diensttijd niet beslissen kunnen, worden alleen voor den duur van den oorlog aange nomen. Ondersteuning van gezin of ouders. Indien de vrijwilliger gehuwd Is, kan op verzoek gez'nsondersteuning en huur- toeslag toegestaan worden. Indien de vrijwilliger ongehuwd is en voor zijn aanstelling bijdroeg in het le vensonderhoud van zijn ouders, kunnen deze op verzoek overeenkomstig onder steuning bekomen. Wat volgt later? De vrijwilliger wordt: a) indien hij zich voor den duur van den oorlog verplicht heeft, na zijn ontslag in zijn vroeger beroep weer on dergebracht. Dit geldt tevens voor die genen, die zich voor een half jaar ver plicht hebben, tenzij zij zich niet ver der verplichten. b) na verplichting van 2 jaar, mits hij zich niet verder verplicht, ontsla gen, maar krijgt als belooning het Duit- sche burgerrecht. Ook is plaatsing bij politie of anderen dienst mogelijk. c) na verplichting van 4 jaar, ontsla gen, en wordt op verzoek binnen de Groot-Duitsche levensruimte een boer derij met 25—30 H.A. vruchtbaren grond toegewezen. Eveneens is plaatsing bij politie of anderen diensten wogelijk, zooals reeds onder b) gemeld. Na ontslag worden de mannen bij het hervatten van hun beroep op alle mogelijke wijze ondersteund. Officier in de Waffen-SS kan ieder worden, die minstens na 'n jaar diensttijd zijn geschiktheid voor de officiersopleiding bewezen heeft. Wanneer volgt de aanstelling? Aanstelling volgt binnen 10 dagen na de keuring. De vrijwilliger krijgt bericht, waar en wanneer de keuring zal plaats vinden. Jongemannen van Nederland, de nieu we tijd blaast verzamelen, maakt U be kwaam voor het werk, dat U wacht en verzekert U een goede U passende po sitie in het nieuwe Nederland. Vraagt nog heden schriftelijk inlich tingen bij den Provincialen Vertegen woordiger: A. Duynstee, Huize Crom- ijck, Zandpad 30, te Maarseveen, Te lefoon 392, Maarssen, Kengetal 3408, ter wijl ook ten Gemeenfehuize Uwer woon plaats binnenkort alle gegevens zullen kunnen worden verstrekt. Zaterdag 17 Mei zon op 5.42, onder 21.51. Zondag 18 Mei zon op 5.40, onder 31.33. Maandag 19 Mei zon op 5.39, onder 21.34. Dinsdag 20 Mei zon op 5.37, onder 21.3(5. Woensdag 21 Mei zon op 5.36, onder 21.37. Donderdag 22 Mei zon op 5.35, onder 21.39L Vrfldag 23 Mei zon op 5.33, onder 21.40. Tusschen zonsondergang en zonsop gang moeten de woningen e.d. verduis terd zijn. De lampen van rij- en voer tuigen moeten een halt uur na zonson dergang tot een halt uur voor zonsop gang eveneens verduisterd zijn. ZznuMrlciGCcttan stillen en sterken de zenuwen. Buisje75 eb. Burgem. Grothestraat 30 Tglefoon 2363 Soest GEDIPL. OPTICIEN. Voor het maken van Uw BRIL, ook volgens recept van H.H. Oogartsen een vertrouwd adre». De opeenvolging der bewegingen meet zoodanig zijn, dat daardoor een maxi mum aan gunstigen invloed wordt ver kregen. De invloed van een gymnastiekles hangt daarom af van: a. de invloed van elke beweging af zonderlijk; b. de onderlinge verhouding van elk der oefensoorten in de les; c. de opeenvolging in de oefeningen. Teneinde een harmonische lichaams- ontwikkeling te verzekeren, moeten in el ke les oefeningen voor alle organen en spiergroepen voorkomen. Alleen door toepassen van een te vo ren vastgesteld lesprogram, wordt waar borg verkregen, dat aan de zoo juist ge noemde voorwaarde wordt voldaan. Juist bij het vaststellen van een lespro gram maakt men gebruik van feiten, die door de studie van physiologie zijn nage gaan. Behalve dat er waarborg moet bestaan, dat in elke les alle organen een beurt krijger, moet er ho/endien voor worden gezorgd, dat aan de voornaamste organen ook de meeste tijd wordt besteed e.i dat geen orgaan of spiergroep wordt ontwik keld ten koste van andere meer belang rijke organen of spiergroepen. Bij toestelgymnastiek bestaat in het al gemeen gevaar, dat de arm- en schouder spieren ontwikkeld worden ten koste van den bloedsomloop en van de ademha ling. Wanneer we de spieren ondersc- eiden in spieren van armen en beenen eener- zijds en rompspieren anderzijds, dan is de ontwikkeling van de laatste groep belangrijker voor onze levensfunctie, zoo als de bloedsomloop, ademhaling en spijsvertering, dan die van de eerstge noemde. Terecht legt dan ook deze gymnastiek nadruk op de ontwikkeling der romp spieren. De spieren van het lichaam kunnen ook worden ingedeeld in strek- en buïg- spieren. Van deze beide groepen zijif de strekspieren in de meest ongunstige conditie en moet dus hare ontwikkeling; worden bevorderd. Strekkende invloed, d.w.z. het verwer ken van de buig- en strekspieren, wordt in deze gymnastiek verkregen. Verrichtingen welke nuttig zijn met het oog op het uitoefenen van beroepen, be- hooren niet tot het gebied van de gym nastiek; bet verkrijgen van bedrevenheid daarin behoort tot de beroepsopleiding. Wordt vervolgd. A. H» 133. „Nu begrijp ik," zei Rob, „waar om de inboorlingen zoo woedend op blanke indringers zijn, Zij willen de heiligdommen van hun verre, verre, be- ichaafde vooroudera ongerept laten» 134. „Kijk, de Inboorlingen breng m hier hun offers, en omdat we allen nog al een vermoeiende tocht achter den rug hebben, zullen we maar een gedeelte van die offers gebruiken." 135. Toen het avond werd, besloten de vier vluchtelingen bij de beelden te overnachten. Dat was zeer onverstandig, want een der inboorlingen, die in den vroegen morgen zijn goden eenige ga ven wilde brengen, vond de heilige plaatsen ontwijd door de blanken. 136. De wilde snelde onmiddellijk terug om zijn stamleden te waarschu wen, echter niet zoo sul, of Rob werd wakker en volgde hem. Hij begreep wat er gebeuren ging. Wanneer ze hier ge grepen werden, zouden zc ste'lig op de offerplaats ter dood gebracht worden*

Soester Courant | 1941 | | pagina 3