HET VERKEER IN DE TOEKOMST. Bazar de Luxe Leesbibliotheek ADRIAANSEN 1 OOR"-ZAAK. RJL..ES6EX Spaart Uw punten I Bekendmakingen. Centrale Keukens ook in onze gemeente. DEDOM Uitgave: DRUKKERIJ SMIT N.V., SOESTDIJK, Van Weedestraat 35, Telefoon 2566, Postgiro 126156. Persoonsbewijs wilt hebben, Fotograaf DROST IililinioUuóSeti Ligstoelen Parasols Wij leggen Boter voor U in. Wendt U voor KOOP en HUUR van HUIZEN tot het Woningbur. P. MAN Ook voor WOONHUIZEN is een GLASVERZEKERIKG gewenscht. J. LENSSEN HEERENKtEEDING DAMES KLEED ING Nu de rijwielen op slot. ,DE WERELD HELDER ZIEN Zenuwachtig? Tni/riAaJzdt'i Tafel tennisclub opgericht. Rijwielen- en Tandem- VERHUUR. D. ENGEL AD VER i EN 1TEPR1JS: van 15 regels f0.75, elke regel meer 15 ct. Bij contract korting. Advertentie'» tusschen de tekst dubbel tarief. FILMPJES tot 20 woorden 50 cent, elk woord meer 2 ct. Advertenties worden aangenomen tot Vrijdagmiddag 12 uur. ABONNEMENTSPRIJS: per 3 maanden 60 ct., per maand 20 ct. Per post 65 ct per kwartaal, ln dit blad zijn opgenomen: Soester Nieuwsblad, Soester Week blad, De Nieuwe boester, De boester Post, Huis aan Huis, Soes ter Advertentieblad en boester Advertentienieuws. T 20e JAARGANG - No. 24 Hoofdredacteur G. J. SMIT, Soesfdijk. VRIJDAG 13 JUNI 1941 Wanneer U llifit gedurende 5 jaren een leelijk portret op Uw laat den de foto maken bij Steenhoffstraat 56 Tel. 2486 In ons vorige artikel zagen we aan de hand van enkele gegevens, dat de perspectieven voor het spoorwegbedrijf ïiiet ongunstig zijn en wanneer wij dan in dit artikel in de eerste plaats eens het trambedrijf onder de loupe nemen, dan komen wij tot de slotsom, dat onder de huidige omstandigheden het trambe drijf een bevoorrechte positie inneemt, doch dat neemt niet weg, dat de voor uitzichten voor het trambedrijf voor de toekomst minder gunstig zijn. In de eerste plaats hebben we de laat ste jaren een geweldige toename van het autoverkeer kunnen constafeeren. Wie in normaie omstandigheden in de steden en o.p auto-snelwegen een kijkje nam, stond verstomd over het aantal autobussen, vrachtauto's en personenauto's, dat zich dagelijks in de centra's ophield. Had de electrische tram eertijds in de steden een bevoorrechte positie, de laatste jaren kwam zij meer en meer in het gedrang en was zij vaak een lastig verkeersobsta kel voor het andere verkeer. Immers, de Ds bekenda GOEDE kwaliteit. Van Weedestr. 31 - Soestdijk - Tel. 2239 Sr ijhram rijdt in den regel op het midden Van den weg, de tram geeft geen rich ting aan, heeft bovendien voorkeur op het andere verkeer en dit alles was oor zaak, dat hoe langer hoe meer menschen jfcegenstanders werden van de tram in het stadsdeel. In enkele steden verdween Ide tram dan ook reeds voorgoed (En schede, Utrecht, Arnhem gedeeltelijk) en iwerd het vervoer overgenomen door au tobussen. In verscheidene andere plaat- Ben exploiteert de gemeente, naast het electrische trambedrijf, ook een auto busbedrijf (Amsterdam, 's-Gravenhage, Rotterdam, Groningen en?.) N et alleen de stadstram maar ook de streektram werd een verkeersobstakel, iWe denken bij voorbeeld in dit verband aan de Gooische, die even voor den oor log plaats moest maken voor de autobus. We denken aan een der voornaamste lij nen van de Noord-Zuid: Haarlem-Leiden, die over de drukke wegen in de bol lenstreek loopt en enkele malen den weg oversteekt. En al schakelden reeds enkele jaren terug verschillende tram wegmaatschappijen geheel of gedeeltelijk om (stoomtram door electrische of mo- tortram vervangen) het ziet er toch naar uit, dat ook de tram in zijn geheel uit de streekdie isten zal vervallen en plaats zal moeten maken voor het vervoermid del der toekomst. Een van de eerste groote streekmaatschappijen was de Geldersche, die een groot autobusnet ex ploiteert. Onder de huidige omstandig heden rijden er naturlljk maar een be perkt aantal bussen cn zijn de oude tram wagens en locomotieven weer uit de re- mi es gehaald, maar dat is maar een tij delijke noodmaatregel. Vast staat, dat 'de tram als vervoermiddel in de stad en Ün de streek heeft afgedaan. Waarschijn lijk zullen er in de toekomst nog wel en kele tramlijnen blijven (zooals bijvoor beeld de tramlijnen in Waterland van Burg. Grothestraat 32 Telefoon 2129 Nicuwfte boeken voor jong ea oud. de Noord-Zuid, die geheel vrij van de autowegen liggen, maar het vervoermid del der toekomst is en blijft de autobus. Zoo zijn we dan tevens ongemerkt te recht gekomen op het andere vervoer middel de auto. Reeds zagen wij, dat de au.obus een groote toekomst tege moet gaat. W ij leggen er nog eens den na druk op, dat de huidige omstandigheden tenslotte maar tijdelijk zijn en dat zij niet ver? ,<,gen de ontwikkeling van het autowezen tegen te houden. Zoodra de omstandigheden weer normaal zijn, zal de autobus meer en meer de plaats gaan veroveren, die haar toekomt. Voor helt stadsverkeer en het locale verkeer is de autobus het aangewezen vervoermiddel; of zij het in latere toekomst ook voor het snelverkeer zal worden, meenen wij op het oogenblk nog te moeten betwij felen. Een andere vraag is: welke toekomst heert het vrachtautobedrijf? Een feit is, dat ook dit middel van voer in de laatste jaren een enorme vlucht heelt genomen. Wie de groote trailers van Noord naar Zuid zag snel len, moest onwillekeurig tot de conclu sie komen, dat ook dit bedrijf een bloei end beorijf was geworden. Voor ï.^-yraclnautobedrijf geiden des ondanks in zekere mate dezeitde conclu sies als voor het autobusbedrijf. Vooral voor het locale verkeer heeft zij haar nut bewezen. En in bepaalde gevallen zal zij ook een plaats gaan innemen in het snelverkeer. Doch voor groote hoe veelheden zal men toch altijd nog blij ven aangewezen op het spoorwegbedrijf en de binnenvaart. Een spoortrein met een 60-tal wagens van 15 ton achter zich, is toch nog altijd een economischer mid del van vervoer, dan de grootste trailer. Doéfi ónk de binnenvaart zal in de toekomst een groot aandeel blijven hou den in het massa-vervoer op den langen afstand. Wij denken in dit opzicht enkel maar eens aan de kolentransporten uit het Zuiden van ons land. Naast den goe- goederentreïnen, zullen de binnenschepen een waardige plaats kunnen innemen in het goederenvervoer in het groot. Zoo zien wij, dat uitgezonderd voor het trambedrijf, dat uit den tijd is de toekomst voor de spoorwegen, zoowel als voor het autobedrijf en de binnen vaart hoopvol is. Weliswaar leven wij thans onder den druk van bizondere en moeilijke omstandigheden, waardoor het verkeer aan groote beperkingen is ge bonden, maar dat neemt niet weg, dat, wanneer eenmaal de oorlog voorbij zal zijn, ongeacht de uitslag, het verkeers wezen ook in ons land weer een nieuw tijdperk van bloei tegemoet zal gaan. Tot zoolang de tanden op elkaar en roeien met de riemen, die we hebben, Wij leven niet bij het heden, maar voor den dag van morgen. En die biedt nog ve le perspectieven en zeer zeker voor het verkeerswezen» EC Rfl I SPECIAAL «J.lfl.l. MELKINRICHTING J. A. VAN DEN BREEMER Korte Melmweg 15 Telefoon 2502 Eigenaar Ir. J. G. F. GIJZEN e.1. Vraagt onze uitgebreide, geïllustreerde Woninggids eens aan I STEENHOFFSTR. 9 t.o. het Raadhuis Telafaon 2300 - So,«tdlJk (Officieel) Het hoofd van het gemeentebestuur van Soest maakt bekend, dat een ont- werpwijziging van een gedeelte van het uitbreidingsplan van 20 November 1935 betrekking hebbende op de Vondellaan en de Da Costalaan, en van de bebou wingsvoorschriften voor een leder ter ge meente-secretarie ter inzage ligt vanaf 12 Juni 1941 gedurende vier weken en dat belanghebenden gedurende dien ter mijn hun bezwaren tegen een en ander by den gemeenteraad kunnen inbr?n"en. Soest, 11 Juni 1941. Het Hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, De Burgem. A. L. DES TOMBE. De Secretaris J. BATENBURG. tt Foto's maken is nu welhaast voor elkeen een eerste eisch, want het tijdstip is aanslaande straks voor het persoonsbewijs. En uit heel wat krantenstukjes blijkt intusschen weer gewis, dat het met die foto's maken lang nog niet in orde is. 't Voorschrift luidt: twee centimeter groot moet 't hoofd zijn, en daarbij kwam ook nog een ander voorschrift: ieder's linkeroor moet vrij. 't Oor mag dus niet meer „behaard" zijn, anders deugt de foto niet, en die „oor"-zaak is thans oorzaak van des fotograafs verdriet. 't Zijn natuurlijk juist de dames, die hier saboteeren gaan en niet met een kaarloos oortje op de foto willen staan. En al komt hiervan geen oorlog, het gevolg is: narigheid; 't is nu eenmaal ongeoorloofd en het kost maar geld en tijd. Want als het oor niet goed te zien is, wordt de foto afgekeurd; dat is thans in enk'le plaatsen vele malen reeds gebeurd. Dames, weest daarom verstandig, dat het hier een zeer nauwkeurige zaak, een „oor"-zaak dus, betreft. Richt U daarom naar het oordeel van hem, die Uw kiekje maakt, zoodat hij en U en ook de ambtenaar voldoening smaakt over Uw fotograf iet je; al Is 't kiekje ook maar klein, een bedekt oor kan de oorzaak strakjes van een weig'ring zijn. (Overname verboden). S. Vanaf 23 Juni 1941, zal te Soest dage lijks, behalve Zondags, de uitgifte van maaltijden plaats vinden aan: a. de Koninginnelaan 2 (C. J. de Hooge) b. de Soesterb.straat 32 (P. Koelewijn) van voormiddags half twaalf tot namid dags één uur. De maaltijden werden verschaft tegen 10 cents voor de houders van vetkaarten en 22 cents voor de houders van boter- kaarten. Ieder, die z n maaltijden van de keu ken wil betre .ken, is verplicht zich van een couponkaar:, waaraan zich zes bon nen bevinden, te voorzien. Deze kaart wordt gratis verstrekt tegen inlevering van 3 vleeschbonnen, Jfi vetbon of bo terbon, 1/3 peulvruchtenbon en */2 aard- appelcon. Bij aanvraag van een coupon- kaart voor maaltijden a 10 cents dient de vetkaart ter inzage te worden aan geboden. 1 Voor het verkrijgen van een maaltijd dient een dagkaartje te worden gekocht, waarvoor één bonnetje van de coupon- kaart wordt afgescheurd. De kaartverkoop voor de maaltijden geschiedt twee dagen voor het uitreiken aer maa'tijden aan bovengenoemde uit deellokaal van voormiddag half twaalf tot nam. één uur. De aandacht wordt er op gevestigd, dat zonder voorkoop van dagkaarten geen maaltijden kunnen wor den verstrekt. Nadere inlichtingen z'Jn verkrijgbaar ten Gemeentehuize. Een gebroken ruit tocb kan U vaak mee* kosten dan de jaarpremie, die U betaalt. Vraagt inlichtingen bij Gedlpl. Beëedigd Makelaar. Van Weedestraat 36A Telefoon 2169 Mariaplaots - - UTRECHT Ter voorkoming van rijwieldiefstallen is door den raad onzer gemeente een be sluit genomen, waarbij een nieuw arti kel is toegevoegd aan de verordening op de openbare wegen enz. Deze toe voeging luidt als volgt: Artikel 88. Het Is verboden rijwielen op twee wie len in stilstand te hebben: a. op rijwegen naast of tegen trot toirbanden, welke deze rijwegen van ver hoogde voetpaden afscheiden; b. op voetpaden, tenzij die rijwielen zijn afgesloten of voor onmiddellijk ge bruik ongeschikt zijn gemaakt en ge plaatst zijn onmiddellijk tegen gevels, stoepen of hekken van perceelen, of te gen eenigen voor die perceelen aanwezi gen paal, boom, rek of eenig ander voor werp. Hieruit volgt, dat het plaatsen van rij wielen terzijde van den rijweg, naast een trottoirband, waarbij men gewoonlijk één der trappers laat steunen op deze band, niet meer geoorloofd is en dat het even min geoorloofd is een rijwiel te plaatsen op voetpaden of andere voor het publiek vrij toegankelijke plaatsen, wanneer het rijwiel niet afgesloten is. Men houde 'er rekening mee» dat deze bepaling reeds van kracht is, zoodat men er goed aan doet, zijn rijwiel ten spoe digste van een slot te voorzien en hel gebruiken. Ais de oogen minder worden, gaat het o zoo langzaam. Haas! zonder dat U het merkt. Maar als U niet alle kleuren helder ziet, is dat bewijs, dat U een bril noodig heelt. Wij zullen U die gaarne verschatten. De Ned. Kampioene, Mej. M. van Wi k, gaf daarop in samenwerking met Mej. D. Bakkenes, beiden van de T.C. „Quick" uit H'sum, een demonstratie, die met be langstelling gevo'gd werd. Eerstgenoemde sloeg, als de technisch betere, Mej. Bak- nes, die echter opviel do er haar tactisch opstellen, met 22-20, 16-21, 21-18. De heeren A. Tammens en G. Bronné gaven elkaar weinig toe. Speelde Tam mens beheerscht, Bronné wist tenslotte door een sterk aanvallend spel den wed strijd te wirmen met 24-22, 13-21, 21-17. Beide wedstrijden werden geleid c'oor den heer O. Erhart, voorz. I.C. „Beatrix" te Baarn. Na de pauze speelden dezelfde dames en heeren een gemengd dubbel o.l.v. den heer C. Vlaanderen uit Hilversum, wel ke partij na een feilen strijd door Mej. van Wijk en den heer Bronné werd ge wonnen met 20-22, 21-17, 15-21. Hierna deelde de heer Erhart mede, dat de nieuwe club reeds over 3 speel tafels beschikt en dat het in de bedoe ling ligt van het voorloopig Bestuur, om in een afzonderlijke vergadering het nopdige verder te regelen. Het lidmaatschap bedraagt, behalve de verplichte inschrijving fl.50, 25 cent per weck. Tijd en plaats, waarop geoc fend zal worden, zal nog nader bekend worden gemaakt. Spr. bracht vervolgens dank aan den heer Bakkenes voor zijn toelichtingen, de dames en de heeren, die gedemon streerd hadden, voor hun medewerking en tenslotte aan alle aanwezigen voor hun belangstelling. Laat Uw goederen vernieuwen dooi ze te laten STOOMEN of VERVEN Belt even op T elefoon 2 9 2 8. KALDEWAY REMBRANDTLAAN 12 - SOEST ZsvniM iHa&Cett&n. maken en houden U kalm. Buisje75cfc Onder groote belangstelling hield de Soester Tafeltennisclub „Soest" Maan dagavond in de zaal van hotel „Eemland" haar eerste propaganda-bijeenkomst, met het doel binnenkort tot de definitieve oprichting over te gaan. Dit doel is be reikt, want na afloop der demonstraties, gaven meer dan 20 dames en heeren zich spontaan op als lid der te vor men vereeniging. De heer L. J. Bakkenes, voorzitter van de keuze- en technische commissie van den Ned. Tafeltennisbond, gaf, ter inlei ding van de demonstraties, een duidelij ke uiteenzetting van het tafeltennisspel. Nederland staat wat de ontwikkeling van het fafeltennisspel betreft ver ach ter bij vele andere landen, waar men in de groote hotels in plaats van het biljart vaak een lafel aantreft, waarop men kan tennissen. Als een vlot spreker behandelde de heer Bakkenes achtereenvolgens kort en zakelijk de eischen, waaraan het mate riaal reglementair moet voldoen. Ook be sprak hij veel gemaakte fouten, de pun tentelling en de manier, waarop het spel als sport gespeeld moet worden, hetgeen voor de aanwezigen niet weinig interes sant was. Soester Engweg 48 Tel. 2543 Soest ONS SPOORTJE RIJDT WEER. Het reizen van onze gemeente naar Utrecht en omgekeerd is in de laatste tijden aan veel veranderingen onderhe vig geweest. Bij afwisseling reisden we of per treint of per autobus, of uitsluitend per auto bus over het geheele traject van Baarn tot station Utrecht of van Soestdijk naar De Bilt, vanwaar we dan weer verder gingen per tram tot het station Utrecht Thans zijn we weer tot ons punt van uitgang teruggekeerd. De bussen zijn weer verdwenen en ons treintje is weet» gekeerd. De dienstregeling is wel niet zoo vol- ledig als in de vooroorlogsche tijden, maar we zijn al meer dan tevreden, dat hij ons weer wil opnemen. In de richting Utrecht rijden 8 trei nen en vanaf Utrecht 9 treinen per dag. De vertrektijden vanaf Soestdijk zijn: 7.59 8.56 10.56 13.08 -14.56 - 16.56 19.26 21.06. De tijdstippen van vertrek te Soest en Soest-Zuid zijn respectievelijk steeds 3 en 6 minuten la ter. Vanaf Utrecht vertrekken te treinen te 7.7.3Q - 8.10.— - 12.17 14.16.- 18.17 - 20.17.

Soester Courant | 1941 | | pagina 1