DISTRIBUTIE-NIEUWS. Bekendmakingen. 1 Centrale Keukens ook in onze gemeente. Een niaite of gebruinds teint staat altijd charmant VOOR Emailie naamplatsn n?ar ALDERS' BOEKHANDEL Kerktelefoon-installatie in de Kerv. Kerk, Zondagsdienst Apotheken. VOETBAL. (Officieel) Burgemeester en Wethouders van $cest maken bekend, dat gelegenheid tot in- schrijving van leerlingen voor de Open- pare School voor g.l.o. te Soesterberg (wordt gegeven op Maandag 16 Juni as. des avonds van 78 uur, in het school' gebouw aan de Verl. Schoolweg. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgem. A. L. DES TOMBE. De Secretaria J. BATENBURG* Onder dit hoold plaatsten wij op de (frontpagina van dit nummer eenige me- ceueeiingen omtrent de verstrekking van warme maaltijden. Eigenlijk kan hier niet van Centrale keukens in onze gemeente" worden ge sproken, om de eenvoudige reden, dat in onze gemeente geen centrale keukens gullen worden gesticht. De kosten veroonden aan de vórming jen niwianahouding dezer inrichtingen zijn zoo n^-og, dat hei voor kleinere gemeen ten niet wel mogelijk i6 dergelijke keu kens in het leven te roepen. De resulta ten in de grooiere plaatsen, ook in on ze omgeving, geven hiervan een duidelijk beeld. Amersioort o.a. Douwde een keuken, 'jwaarm dagelijks 30JÜ portie's kunnen jworaen bereid en waaruit thans gemid- Ideld 130 J maaltijden worden betrokken Dat aanmerkelijk minder maaltijden kvorcen afgenomen dan de keuken leve ren kan, zegt niet, dat de opzet niet is geslaagd of dat deze te groot is. Het 5s immers zeer wel mogelijk, dat in an dere tijden vaq 't jaar een aanmerkelijk grootere vraag zal zijn naar de door de jeuken geleverde stamppot maaltijden. |Dok is het niet uitgesloten, dat in de toekomst meerdere factoren, als weinig brandstof enz., zullen optreden, hetgeen Atnilda ciêair. die tevens zoo goed is voor dt huid. is verkrijgbaar ia deze twee begeerde teinten* Mat en bruin. Doos 50 en 25 cent de ai name der warme maaltijden sterk per week worden geraamd, komen ge- zou kuji.cn toeïnvioeaen. Het ieit echter, dat de Amersfoort- scne keu.ien meer kan leveren dan thans in üie gemeente wordt gevraagd, is aamekiing geweest, dat een weg is gezoent om meerderen van de voordee- ïen der centrale keuken te doen genie ten en dat daarbij allereerst is gedacht aan de naastliggende gemeenten is zeer begrijpelijk* Dat ons gemeentebestuur en ook het gemeentebestuur van Baarn een dergelij ke aanbieding niet afwees, laat zich den ken en als gevolg hiervan zal het moge lijk zijn, aat vanaf Maandag 23 Juni a.s. aan de ingezetenen uit onze gemeente en uit Baarn de maaltijden zullen wor den verstrekt op dezelfde voorwaarden, als die welke gelden voor de Amers- foortsche burgers. Daarvoor zijn in onze gemeente twee uitdeellokalen aangewezen, waarin te vens kaartverkoop kan plaats hebben. Voor uitccedng, kaartvernpop, publica- tie's der menu's en uren van openstel ling enz, zal door personeel van de Keu ken te Amersfoort worden zorg gdra- gen. De hieraan verbonden kosten ais- mede die van huur van de uitdeelloka len komen ten laste van de keuken. Het betrekken van ae maaltijden is niet beperkt tot personen met een be paalde weistandsgrens, doch is mogelijk voor een ieder, die de noodige distribu tiebons inlevert. De maaltijden worden verstrekt tegen 10 cents aan de houders van vetkaarten en tegen 22 cents aan de houders van boterkaarten. In de totale exploitatiekosten der keu ken wordt 75 pC:, door bet Rijk gedra gen, terwijl 25 pCt.a laste der deelne mende gemeenten komt, welk bedrag ponds-pondsgewïjze wordt verdeeld naar verhouding van het aantal maaltijden, welke in iedere gemeente wordt afgeno men. Een uitzondering hierop vormen na tuurlijk de kosten van vervoer vanaf de keuken naar de uitdeellokalen in onze gemeente. Deze kosten, welke op f12.— BlftOOD EN GEBAK. Per bon 1 ons brood of 1 rantsoen 'gebak. Bon 24 geldig tot en met 24 Juni. Per bon 2 ons brood of 2 rantsoe nen gebak. Bon 22 geldig tot efi met 22 Juni jSARDAPPELEN: Per bon li/2' K.G. aardappelen. Bon 05 geldig tot en met 15. Juni. Bon 06 geldig tot en met 22 Juni. ÏIELK. J.J Per bon 13/4 Liter Melk. Bon 20 geldig tot en met 15 Juni. Bon 21 geldig tot en met 22 Juni. jUEE EN KOFFIE SURROGAAT. Per bon 40 gram thee of 250 gram koffiesurrogaat. Bon 34 geldig tot en met 22 Junk RUIKER. Per bon 1 K.G. Suiker* Bon 42 geldig tot en met 22 Junk KAAS. Per bon 1 ons kaas. Bonnen 66 en 76 geldig t.m. 15 Junk Bonnen 67 en 77 geldig Lm, 29 JunL Bonnen 68 en 78 geldig Lm. 15 Juni. meel, bloem, gebak en brood. Per bon van de bloemkaart 35 gram meel of 50 gram brood ot een 1/2 rantsoen gebak. Bon 8 geldig tot en met 15 Juni. PEULVRUCHTEN. Per bon 1 pond peulvruchten. Bon 52 geldig tot en met 22 Juni. RIJST ENZ. Per bon 2i/g ons rijst of rljste- meel ot rijstbloem ot rijstgrlcs ot gruttemeel. Bon 32 geldig tot en met 15 Juni. Bon 43 geldig tot en met 13 Julk HAVERMOUT ENZ. Per bon 2i/2 ons havermout ot ha vervlokken of haverbloem of aard appelmeel of gort of gortmout of grutten. Bon 24 geldig tot en met 15 juni. Bon 44 geldig tot en met 10 Augustus GORT EN GRUTTEN. Per bon 1/2 pond gort of gort- mout ot grutten. Bon 25 geldig tot en met 15 Juni. Bon 45 geldig t e> m. 10 Augustus. MAÏZENA ENZ. Per bon 1 ons maïzena of sago of aardappelmeel of puddingpoeder of i puddingsauspoeder. Bon 27 geldig tot en met 15 Juni. Bon 55 geldig t e. m. 10 Augustus. EIEREN. Per bon 1 ei. Bon 53 geldig tot en met 15 Junk Bon 88 geldig tot en met 15 Junk Bon 36 geldig tot en met 22 Juni. bon 28 geldig lot ca met 22 Juni., VLEESCH EN VLEESCHWAREN. Per vleeschbon 1/2 ons vleesch of '1/2 rantsoen vleeschwaren. Bon 18 geldig tot en met 15 Junk B011 19 geldig tot en met '23 Juni.' Per worst- en vleeschwarenbon 1 rantsoen worst of vleeschwaren. Bon 18 geldig tot en met 15 Junk Bon 19 geldig tot en met 23 Juni. VERMICELLI ENZ. Per bon 1 ons vermicelli of ma caroni ot spaghetti. Bon 26 geldig tot en met 15 Juni. Bon 54 geldig t e. m. 10 Augustus. BOTER EN VET. OLIE. Per bon van de boterkaart }/j pond boter. Bon 18 geldig tot en met 14 Juni. Bon 19 geldig tot en met 29 Juni. Bon 20 geldig tot en met 29 Juni. Bon 17 voor 250 gram boter of 200 gram slaolie of raapolie. Bon gel dig tot en met 14 Juni. Per bon van de Vetkaart V2 pond boter of l/2 pond margarine. Bon 18 (uitsluitend voor boter met ,15 cent reductie) geldig tot en met 14 Juni. Bon 17 voor 250 gram boter of 250 gram margarine of 200 gram slaolie of raapolie. Bon geldig t.m. 14 Junk Bonnen 19 en 20 (uitsluitend voor boter met 15 ct. reductie per 250 gr.) geldig tot en met 29 Juni. HONDENBROOD. Per Bon van de voederkaart voor honden 10 K.G. hondenbrood groep 1 of 10 K.G. groep 2 of 8 K.G. groep 5 of 5 K.G. groep 4 of A K.G. groep 3 of 3 K.G. groep 6. Bon 14 geldig tot en met 30 Junk KATTENBROOD. Per bon van de voederkaart voor katten 1i/2 K.G. kattenbrood. Bon 14 geldig tot en met 30 Juni. ZEEP. Per bon 150 gram toiletzeep of 120 gram huishoudzeep ot 150—200 gr. zachte zeep of 300 gram zachte zeeppasta of 250 gram zeeppoeder. Bon 35 geldig tot en met 29 Junk SCHEERZEEP. Bon K van de paarse textielkaarf voor 50 gram scheerzeep, een tube scheercrtme of een pot scheercreme* Bon geldig tot en met 31 Augustus. PETROLEUM. Zegel periode 10 voor 2 Liter petro leum. Zegel geldig tot en met 15 Juni; BRANDSTOFFEN. Uitsluitend voor kook-doeïeinden op specia'e kaarten. Bonnen 02 KF en Vo ladstoffeu" geldig tot en met 30 Juni, v heel ten laste va 1 de gemeente. Het aandeel in de exploitatiekosten Is zooals reeds werd opgemerkt af hankelijk van het aantal in deze ge meente afgenomen maaitijden. Als ge volg van een voorloopigc schatting is dit aandeel voor onze gemeente voor 1941 op f1400.gesteld. Bij deze ra ming is rekening gehouden met de ver strekking van eten op 2 plaatsen in de gemeente, t.w. in Soest en Soestdijk. Door B. en W. zuilen echter pogingen worden gedaan om ook voor Soesterberg een regeling omtrent de verstrekking van warme maaltijden tot stand te bren gen. Steenhoffstr. 13 (naast Postkantoor) Tel. 2476 Zaterdag werd Li de Oude Ned. Herv. Kerk te Soest een compie.e kezktele- foonïjistallatie aan de Ned. Herv. Ge meente aangeboden ten behoeve van haar slechthoorende leden. De heer H. J. Brink riep allen een har telijk welkom toe, namens ce commissie tot tevorderïr.g der belangen van slecht- hoorenden bij de Ned. Herv. Gemeente, in het bijzonder den predikant Ds. van Schaik, den kerkeraad en het Comité van aanbeveling. Door inzameling van vrijwillige bijdra gen, een schaa cOilecte en een verrassing kon men overgaan tot het aanschaffen van de telefoo.iin.Lallatie, die momenteel 6 aansluitingen telt, doch dit aantal kan tot 30 worden uitgebreid. Ook zieken kunnen d.m.v. deze aan winst thuis den kerkdienst bijwonen, het geen ongetwijfeld in een lang gevoelde behoefte voorziet. Spreker dankte de Vereenïging van Slechthoorenden voor haar geheel belan- gelooze adviezen bij den aankoop en installatie der telefoon. De heer M. C. Laman uit Leiden werd vervolgens gelukgeweceeht met het feit, dat juist aan hem, zelf slechthoorende, de levering van de installatie was opge dragen. Niemand beter d^n hij ,\yeyt im mers, wat de slechthoorenden het meeste missen en welke hulpmiddelen gebruikt kunnen worden, om aan dit gebrek te gemoet te komen. Daarna bood spr., namens het comité deze kerktelefoon, geheel vrij van schul den aan en beveelt de installatie in de trouwe zorgen van de Kerkvoogdij aan tot heil van alle slechthoorenden in de ze gemeente en tot opbouw van de Ned. Herv. Kerk. Ook Ds. Van Schaick wenschte de commissie geluk met het bereikte re- sulfaat en sprak de hoop uit, dat het evangelie nu nog meer ingang in onze harten zal vinden. De predikant las daar op het bekende gezang 310 voor uit den nieuwen bundel. De heer Schuller gaf, als lid van de Vereenïging van Slechthoorenden, afd. Soest-Baarn namens z'jn lotgencoten ui ting aan zijn groole dankbaarheid jegens de Ktr :crcad, die de stoot heeft gegeven tot het oprichten der Commissie, den heer Brink, die zijn tijd en nachtrust heeft opgeofferd, de predikanten, den heer Laman, het Comité van aanbeveling, cle pers, Mej. van der Willigen, die als secretaresse van de Centrale Commissie voor KerktdefoonïnstaHa'ies ter keuring aanwezig was en den organist voor gijo muzikale omlijsting van het geheel. Spreker gaf de Kerkvoogdij in overwe ging stappen te doen tot het aanbrengen van centrale verwarming. Als laatste in de rij der officieele spre kers richtte de heer \V. van der Waal, bij ontstentenis van den heer A. Quick, zich tot de aanwezigen met zijn bewon dering uit te spreken voor de groote activiteit, welke de commissie aan den dag gelegd heeft om het beoogde doel te bereiken. Spr. hoopte dat de installatie velen tof zegen zal strekken en dat de commissie in de huidige samenstelling dienst blijft doen, maar dan als adviescommissie van den Kerkeraad. Namens de Kerkvoogdij werd de in- sta'.'a.ie door spreker in dank aanvaard. Na afloop werden o.l.v. den heer La ma 1 nog verschillende proeven genomen en kwam men tot de conclusie, dat de telefoon uitstekend voldeed en geplaatst zou worden op de lijst van de goedge keurde apparaten door de Ver. van S.H. ONGEWENSCHTE BEZOEKSTER Ten cadcele van verschillende bezoe kers van hotel „De Gouden Ploeg" u op den 2en Pinksterdag uit portemon naies en portefeuilles, welke in regenjas sen geborgen waren, geld gestolen tot een bedrag van in totaal ruim f23. Waar een in Amsterdam verblijven de dame van deze diefstallen werd ver dacht, is aldaar op verzoek van de Soes- fer politie door de Amsterdamsche po litie aaogehouden M;vr. S. S.-K. Zij werd naar hier overgebracht en bekende de diefstallen te hebben ge pleegd. In het bezit van een procesverbaal is zij daarna weer heengezonden. ZONDAG 15 JUNI 1941. DIENST: APOTHEEK „SOESTDIJK" ,Van Weedestraat 46, Teletoon 2487. DE AUTOBUS OP LICHTGAS. Reeds eerder hebben wij medegedeeld, dat de heer Tenssen plannen had een of meer autobussen in te richten voor ver bruik van lichtgas. Woensdag zjn deze plannen tot uitvoe ring gekomen en Is een der bussen in dienst gesteld. Natuurlijk is ook gedacht aan toepas sing van andere trekkracht, b.v. door gebruik te maken van een generator voor hout of anthraciet, maar het feit, dat hierbij veel' vlugger stagnatie optreedt, hetgeen bij hef rijden van een perso- nendienst moet worden voorkomen, heeft tot gebruik van lichtgas doen besluiten. Achter een der groote autobussen is nu een aanhangwagen gebouwd, waarin zich 'n rubber gashouder bevindt van 20 M3. Deze inhoud is voldoende voor een rit Amersfoort-SoestBaarn en terug, zoodat dan weer vulling van den gashou der moet geschieden, hetgeen steeds plaats heeft aan de Gasfabriek te A'foort. GEMEENTERAADSVERGADERING. De Raad onzer gemeente is in openb. vergadering bijeengeroepen tegen Don derdag 19 Juni 1941, 's middags te 2 uur, ter behandeling van de volgende argenda: 1. Vaststelling van de notulen der vergadering d.d. 2 Mei 1941. 2. Mededeeling van ingekomen stuk ken. a. Overzicht van het Gasbedrijf over de maanden Maart en April 1941. b. Jaarverslag over 1940 van het Borg- Rotterdam is trots op zijn vele en I mooie grachten, waaraan zelfs in deze Rotterdam moeilijke tijden aan dacht wordt geschonken. De taluds worden vernieuwd* (Polygoon.) stellingsfonds voor de Geldersche Vallei, c. Besluit van Burgemeester en Wet houders tot intrekking van: a. de instructie voor den Directeur van den Gemeentelijken dienst der Ar- beidsemidde'ing en Werkloosheids verzen kering in de gemeente Soest; b. het Huishoudelijk Reglement voor; de Commissie van Toezicht op den Ge- me entelf ken dienst der Arbeidsbemiddc-* ling en Werkloosheidsverzekering te Soest. d. Verslag van den toestand en de verrichtingen van de arbeidsbeurs over, 1940. e. Verslag van de R.K. Vereeniging Moeiersckapszorg, de R.K. Kweekschcol voor Vroedvrouwen te Heerlen over 1940, f. Brief van Gedeputeerde Staten, houdende verzoek het besluit tot wij ziging der gemeenfebegrooting d.d. 17 October 1940, te wijzigen. Voorgesteld wordt, bedoeld besluit in te trekken. g. Jaarverslag 1940 enz. van de Ver eeniging Wijkverpleging Huis ter Heide en omstreken. 3. Voorstel fet wijziging der geineen;- tefcegrooting 1940: a. Algemeene wijziging; b. wijziging in verband met uitkeerïng aan de gemeente Zeist voor leerlingen uit deze gemeente, die aldaar onderwijs genieten. 4. Voorstel tot wijziging der begroo ting voor 1940. 5. Voorstel tot wijziging der begroe ting wegenfonds voor 1940. 6. Voorstel tcf wijziging der gemcen- tebegrooting 1941: a. wijziging oorspronkelijke begreotingj b. wijziging in verand met aankoop kantoorbenoodigdheden. 7. Voorstel tot intrekking van het be sluit tot wijziging der gemeenfebegroo ting 1941 d.d. 10 Maart 1941, inzake kos ten administratie Winterhulp. 8. Voorstel tot het opnieuw vaststellen van de breedten, bedoeld in artikel 8, 2c lid, der verordening wegenfonds. 9. Crediet-aanvrage voor het leggen eener rioleering voor weg 104, vormende een verbinding tusschen den Plasweg en den Ossendamweg. 10. Crediet-aanvrage voor verbetering van enkele onderdeelen der brandweer in deze gemeente. 11. Voorstel inzake vaststelling van voorschotten op de vergoeding van bc- looning van vakonderwijzers verbonden aan bijzondere scholen. 12. Voorstel om Mej. H. Prosman te benoemen als vroedvrouw, belast met de verloskundige armenverzorging. 13. Benoeming van ten lid der Com missie tot wering van schoolverzuim te Soesterberg. 14. Voorstel om aan den heer J. J. Meurs ter vervangicg van het hem nog toekomende wachtgeld een uitkeering in eens te geven. 15. Voorstel tct wijziging der leges verordening. 16. Vaststelling van een besluit tot wijziging van het raadsbesluit d.d. 10, Maart 1941, betreffende overeenkomst tussci.en Baarn en Soest inzake weder- keerige gaslevering. 17. Creciet-aanvrage voor noodzake lijke herstellingen van de door de politie in begruik genomen vertrekken van het gemeentehuis, en voor aanschaffing van 17 stalen kasten voor opberging der klee ding van de agenten. 18. Voorstel tot intrekking van de verordening op den gemeentelijken dienst der Arbeidsbemiddeling en Werkloos heidsverzekering in de gemeente Soest. 19. Adres van A. C- Gottlieb e.a. ver zoekende verbetering aan te brengen iq den grondwaterstand in de omgeving ven het Ie Heeserlaantje, met voorstel van B< en W. 2). Voorstel betreffende verstrekking van warme maaltijden met gebruikma king van ce Centra.e Keuken te Amers foort. 21. Vaststelling van besluiten Inzake gemeente-eigendommen, t.w.: 8. tot wijziging van het raadsbesluit d.d. 21 Nov. 194C, betreffende kostelcoce jngebruikgeving van braakliggenden ge- meentgeron b. tot e..cr.uindsche verhuring van het aa v.e Sc'nrïkslaau gelegen voetbal veld aan de Vereenïging S.E.C. c. tot onderhandsche verhuring van da woning Koninginnelaan 125 met tuin; <3. tot verkoop van grond aan het wo ningbureau „Insuiinde". S.E.C.-NIEUWS. Zondag a.s. komen voor de competitie nog twee elftallen in het veld en wel S.E.C. 4 en 5 Voor het 4e elftal bestaat nog steeds de kans om kampioen van hare afdeeling te worden. Het programma is als voïgti 2 uur: S.E.C. IV—PUTTEN III 4 uur: S.E.C. V-PUTTEN II Dc wedstrijden vinden plaats op het S.E.C terrrein in het Burg. Dekethpaik. ingang Schrikslaan,

Soester Courant | 1941 | | pagina 2