Rob, de moedige Oost-Indiër 1 WCcdc Bladgurgelijke Stand. Voor kleine Tuinen. Spaart Uw punten! Plaatselijk Nieuws. WANNEER VERDUISTEREN? WWEDOM'I D. F. ^©8QT V/arm te-hoofdpijn ItlijiiliazdtfM HEERENKLEEDING DAMESKLEEDING Rijwielen- en Tandem- VERHUUR. D. ENGEL Bij Examens Koop eerst een andere tandpasta i\l? cAcuTkn rnnn amt» tan „DE SOESTER COURANT" vao VRIJDAG 20 JUNI 1941, No. 25. HOE BESCHERMEN WIJ ONZE ROZEN? Rozen naderen hun eerste bloeiperio de. Bij zonnig weer en droogte hebben zij al gauw gebrek aan water. In rosaria en parken is men in al die gevallen na- iturlijk aangewezen op spuiten, maar Sn onze kleine tuinen doen we het be ller en geven we bij warm droog weer wa.er aan den voet van de struiken. We maken er omheen dan eerst een geul tje en gieten dat vol met water, dat, als het kan, eenigen tijd in de zon heeft ge staan en dus niet zoo koud meer is. Het js uaarbij van belang, dat we den grond itusscüen de rozen goed los houden: ze ker 10 15 c.M. diep. Het uitstrooien van een kleine hoeveelheid kunstmest- korrels werkt al gauw met zichtbaar ef fect. Hier en daar zijn de rozen al weer door luis aangeteast, maar we kunnen zelf een goed bestrijdingsmiddel maken .van groenen zeep, spiritus en nicotine: !drie stoffen, die minder gemakkelijk te ^verkrijgen zijn, maar we hebben er maar heel weinig van noodig. De diver se oplossingen kunnen als volgt worden Samengesteld: a. Zeep en spiritus: 1 liter water, 8 'gram spiritus, 20 gram gele zeep. Wie niet aan spiritus kan komen kan Sn 1 liter water 25 a 30 gram groene ,of gele zeep oplossen. b. Zeep en nicotine: 1 liter water, 10 'gram zuivere nicotine (z.g. nicotïne-ex- Jract), 25 gram gele of groene zeep. Nicotine-extract is zwaar vergif; het 3s bij den apotneker verkrijgbaar. Met dit bestrijdingsmiddel sproeien we bij voorkeur 's avonds met behulp .van een fijne bloemenspuit. Is de luis nog niet vernietigd dan herhalen we dit pog eens. Kleine ingesloten tuinen zijn niet erg 'geschikt om daarin kool te kweeken. iWie er echter nog een vrij stukje land voor ter beschikking heeft kan daarop jiu alle soorten sluitkool uitplanten. Regel is, dat kool vóór den langsten dag aan den groei moet zijn, dus het uit planten van kool mag niet langer uit gesteld worden. Vooral de zware kool heeft flinke onderlinge afstanden noo- !dig: zeker 70 a 80 c.M. Spruitkool kan jiog in Juli uitgeplant worden en des- jnoods kunnen wij met boerenkool nog even langer wachten, b.v. wanneer we 'die willen uitplanten op vrijgekomen 'grond van tuinboonen of vroege aard appelen. Na half Juni worden gewoonlijk geen fcoonen meer gelegd, maar het kan nu jnog volop gebeuren. Wie stamboonen ((bruine boonen) wil kweeken met het loog op winterprovisie heeft het meest jrian kievitsboonen, omdat deze soort in jde meeste gevallen een hoogere produc tie geeft. Intusschen houden we ons aardappel- lang goed vrij van onkruid. Vooral met ;de hak kunnen we tusschen de aardap pelplanten uitstekend wieden. (Nadruk verboden.) Burgem. Grothestraat 3o Telefoon 2363 Soest GEDIPL. OPTICIEN. Voor het maken van Uw BRIL, ook volgens recept van H.H- Oogartsen een vertrouwd adres. GEBOREN: Cornehs Jonannes, z. v. C. J. v. Leeuwen en M. v. Tol, Nieuweweg 46a. HiuegOi.Ja Elisabeth Maria, d. v. N. A. de Jong en E. Werkhoven, Eigendom weg 108. Besseline Marijke, d. v. J. A. v. Ee en G. H. Prins, Kerkstraat 7. Anne Maria, d. v. J. A. Huisman en P. N. v. d. Berg, Vinkenweg 15. Constance, d. v. J. C. Meerwaldt en A. M. Onderstal, Kerkpad N.Z. 37a. Aar.anus Wilhelmus Antonius, z. v. H de Ruijgt en A. v. Doorn, Eigendom weg 17. ONDERTROUWD: D. Spaargaren, 43 jr., bloemist Aalsmeer en M. C. Lampe, 32 jr., Braamweg 41. E. ieermg, 24 jr., grondarb. L. Brinkweg 27 en A. C. Windeij, 22 jr., idem. A. C. Verhoef, 23 jr., houthand.bed. de Bilt en H. A. v. Doorn, 22 jr., Eigen domweg 52. J. P. Kuijpers, 23 jr., schoenmaker Pr. Bernhardlaan 18 en C. H. T. de Roode, 20 jr., L'ndenlaan 1. B. Been, 24 jr., kantoorbed. Landsmeer en S. H. den Ouden, 28 jr., Smitsw. 23. A. Rozendaal, 33 jr., Laanstraat 37 en G. M. W. Ridderikhof, 28 jr., Laan straat 37. verdrijven die snel. Doos 10 en 50ct. GEHUWD: W. B. Smeeing, 26 jr., slager en W. R. Stalenhoef, 22 jr., Nieuweweg 24. R. A. v. Daatselaar, 35 jr., electricien en E. W. Wantenaar, 29 jr., Stoutenburg, Achterveld B 73, W. G. Koudijs, 27 jr., winkelier en F. Jut, 23 jr., G. M. v. Eek, 21 jr., boekhouder en J. M. C. Jut, 19 jr., Molenstraat 26. H. J. Oprins, 23 jr., schoenm. en A. J- v. Beek, 20 jr., Nieuwstraat 16. M. v. Veluw, 28 jr., losarb. en M. M- J. Rijn ja, 25 jr., Soesterb.straat 160. W. Verwoerd, 23 jr., losarb. en H. F. v. Seist, 19 jr., Vinkenweg 25. G. v. d. Hoef, 23 jr., metselaar en M. J. Barneveld, 19 jr., Molenstraat 18. GEVESTIGD: W. Doornekamp Inw., Schrikslaan 59, v. Baarn. G. Ent inw., Soesterbergschestraat 159, van Gennep. A. W. de Haan m. vr., W. Pyrmontlaan 65 van Utrecht. G. J. Huijser inw., Utr.weg 12, v. A'dam* T. Jansen inw., Andriessestr. 8, v. A'foort. A. Jansen inw., Andriessestr. 8 v. A'foort. A. Jansen inw., Andriessestr. 8 v. A'foort. P. A. v. Leeuwen, Beckeringstraat 27, v. De Bilt. F. N. Dronkers inw., G. Pelsweg 7, van Nr. Amstel. M. F. Bergefurt inw., L. Bergstraat 42. van Baarn. M. F. Doderlein de Win inw., Amers- foortschestraat 95a, van Amersfoort. W. D. v. Eden inw., Parklaan 10, van Amsterdam. E. Muller-Gerritsen, Julianalaan 1, van Wassenaar. H. v. d. Horst inw., Ossendamweg 3, van Epe. C. J. Janssen inw., Molenstraat 57, van Arnhem. J. S. Marijt inw., K. Brinkweg 22b, van Den Helder. A. I. v. Overbeeke inw., Dorresteinweg 28, van Goes. J. Ruissen inw., Amersfoortschestraat 25, KOORVEREENIGING „EXCELSIOR" - 1" In studie WEIHNACHTSORATORIUM van Joh. Seb, Baoh R title's eiken Woensdagavond van 8—10 uur in „Religie en Kunst", Rembrandtlaan Aanmelding voor lidmaatschap aan het repetitielokaal en bij het Sccr. Netty van Zocst, Sparrenlaan 4. van Den Haag. B. Spruijt m. g., Molenstraat 57, van Arnhem. A. P. Stokhof de Jong inw., Kerkpad Z. Z. 24, van Amsterdam. J. C. M. Valks, B. Grothestraat 47a, v. Amsterdam. J. R. Ijzer m. g., Plasw. 42, v- Voorburg- T. v. Zalinge inw., Amersfoortschestr. 119 van Utrecht. H. J. Bruins, Middelwijkstraat 40, van Rade Vorm Walde. Laat Uw goederen vernieuwen door ze te laten STOQMEN ot VERVEN Belt even op l elefoon 2 9 2 8. KMLDEWAY REMBRANDTLAAN 12 - SOEST VERTROKKEN: G. W. Veldhuizen m. g., van Sinnema- plein 5 naar Houten, Binnenweg H 187 M. J. v. Deijssel, van B. Grotnestraat 67 naar Baarn, Spoorweglaan 14. T. A. Diest, van Van Lenneplaan 56 naar Arnhem, P. Rijcksenstraat 2. P. J. Cocu, van Kerkpad Z.Z. 128 naar Cuijk. A. Arends, van Kerkpad Z.Z. 51 naar Amersfoort, Soesterweg 225. J. Bakkenes m. g., van Ossendamweg 16 naar A'foort, Westerstraat 15. W. v. Vltet m. g., van Bosstraat 33 naar Heerlen, Heideveldstraat 14. B. Durkstra, van Kiaarwaterweg 91 ncar Utrecht, Heerenstraat 25. A. Radstok, van Hartweg 2a naar Baarn, Verbindingsweg 11. W. v. d. Tak, van Hartmanlaan 110 naar Rhenen, Grebe-.veg 63. H. A. v. d. Lagemaat, van Soesterberg schestraat 63 naar V.O.W. A. J. S. Schouten, van Smitsweg 9 naar V.O.W. S. E. v« Merkesteijn, van Rembrandtlaan 6 naar Dusseldorf, Dusseld.str. 121. M. Brouns m. k., van G. Pelsweg 21 naar V.O.W. J. Timmermans, van G. Pelsweg 21 naar V.O.W, M. A. v. Oosten-Limburg, van K. Berg straat 2 naar Terschelling, Boomstr. 1. C. E. Boumann, van Vredehof straat 29 naar Amsterdam, N. Doelenstraat 15. F. M. Poppenk, van Beukenlaan 18a naar Lichtenvoorde, St. Vinc. vakschool. H. Ruijs m. g., van Koninginnelaan 70 naar Amsterdam, Houtrijkstraat 5 Ila. D. Boender-Plomp, van Dorresteinweg 31 jiaar Baarn, Mollerusstraat 2. J. M» Elbersen-Vegten, van Verl. Post weg 43 naar Valkenburg, Valkenb.w. M. A. M. Feron, van Ericaweg 4 naar Sittard, Leijenbroekerweg 37. M. A. A. Bergmeester-Bokma, van Beu kenlaan 20b naar A'foort, Memlingstr. 5 VERHUISD: Wed. P. G. Bredefeldt-Gerards m. k., van Laanstraat 48 naar Middelwijk straat 40. M. Th. Bruins-Bredefeldt, van Laanstraat 48 naar Middelwijkstraat 40. Wed. Th. Bredefeldt-Eckman, van Laan straat 48 naar Middelwijkstraat 40. Th. de Zoete, van Dorresteinweg 69 naar Vinkenweg llboven. J. G. R. Hartwigsen, van Verl. Postweg 81 naar Verl. Postweg 95. H. W. v. Klooster-Gelderman, van Kiaar waterweg 17 naar Oude Grachtje 16. G. A. Dorrestein m. vr., van Schoolstraat 22 naar Beukenlaan 5. G. C. Vos, van Schoolstraat 9 naar Nieu- we weg 64. A. Merts, van Rademakerstraat 26a oaa£ Verl. Postweg 40. J. p, Tabois m. vr., van Verl. Talmalaaa 27 naar L. Brinkweg 10. A. de Bree, van Bosstraat 13 naar Veen- zoom 1. H. D. v. Dorsen, van Wieksloterweg 25 W.Z. naar Nieuweweg 15. E. Vos m. g., van Steenhoffstraat 64 naar B. Grothestraat 53. N. Strumpel m. g., van Kiaarwaterweg 99 naar Oude Grachtje 13. J. H. Piekkepoel, van Molenstraat 20 n. Beetzlaan 18a. N. den Broeder m. vr., van Julianalaan 1b naar Koninginnelaan 146. I. v. Duinkerken, van Koninginnelaan 149 naar Oude Grachtje 23. M. v. d. Brink, van Hartweg 14b naar Em- malaan 9. C. G. Ronitz m. g., van Kolonieweg 13 naar Veldweg 14. ■\t cumuneetyjj Marioplaots - UTRECHT Zaterdag21 Juj|. ,c 1 ion op 5.16, onder 22.06. Zondag 22 Juni zon op 5.17, onder 2101. Maandag 23 Juni zqn op 3.17, onder 22.07. Dinsdag 24 Juni zon op 5.17, onder 22.07. Woensdag 25 Juni zon op 5.18, onder 22.07. Donderdag 26 Juni zon op 5.18, onder 22.07. Vrijdag 27 Juni zon op 5.19, onder 22.07. Tusschen zonsondergang en zonsop gang moeten de woningen c.d. verduis terd zijn. De lampen van rij- en voer tuigen moeten een halt uur na zonson dergang tot een halt uur voor zonsop gang eveneens verduisterd zijn. Soester Eng weg 48 Tel. 2543 Soesl blijft men kalm en helder, indien men vooral MIJNHARDT'S ZENUWTABLET i EN gebruikt. Koker 75 cent. Bij Apothekers es Drogisten, Mij. en van de Soester Tuinbouw Ver- eeniging uitgenoodigd voor bezichtiging van het Cantonspark onder leiding van dr. A. Knol. j De volgende maand denkt men een ex cursie te maken naar de buitenplaats van de fami.ie Gimborn te Doorn. Ook „Srn- gers Kamp" te Laren staat nog op het programma. TELEFOONNET SOEST. Nieuwe aansnluitingen: 2039 R. J. Bezaan, Bloemist, Stadhou derslaan 35. 2e26 Bloemenhuis Philii:o..m, Vredehof straat 7. 2058 J. G. Dullaart, Inspecteur Levens verzekering, Van Lenneplaan 5c. 2727 Gem. Bestuur en Gem. Instellin gen: Luchtbeschermingsd. (Niet voor publiek gebruik.) Pieter de Hooghlaan. 2986 W. van Hulst, „De Korenaar", Mo lenstraat 59. 2859 Dr. C. Huyer, P. Bernhardlaan 19. 2398 E. B. Bolman, Kraam- en Wijk verpleegster, Hartmanlaan 45a. 2270 A. M. Kuyer, Soesterb.straat 63. 2703 J. Th. A. van Noesel, Burg. Gro thestraat 48. 2013 H. C. van Oort, De Genestetl. 8. 2732 J. C. M. Valks, Van Weedestr. 56a. 2406 F. G. H. de Zoete, B. Grothestr. 52 Vervallen aansturingen: 2889 R. Boele, Heideweg 5. 2253 P. den Hollander, P. Hendrikl. 18. MAATSCHAPPIJ VOOR TUINBOUW- EN PLANTKUNDE. De afd. Baarn-Soest van de Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde; waarij is aan gesloten de Tuinbouw Ver. Soest, heeft vergaderd onder praesidium van dr. A. Knol, hortulanus van het „Cantcnspark". Over het bestaande puntenstelsel werd uitvoerig van gedachten gewisseld, doch tenslotte werd besloten geen wijzigingen aan te brengen. Wel zal, ter bevordering van een grooter aantal inzendingen, een maandelijksche prijsvraag worden uitge schreven, waarvoor in Januari 'n schema zal worden opgemaakt. Voor de verkiezing van leden van het hoofdbestuur zullen geen candidaten wor den gesteld. Men zal te zijner tijd, door andere afdeelingen opgegeven candidaten, steunen. Gevraagd en ingeonzden was een col lectie groenten, als wortelen, bloemkool, sla- en snïjboonen, uit den tuin van de familie Rhebock. Hieraan werden 14 pun ten toegekend. Bij loting werden deze zeer gewaardeerde groenten onder de aanwezigen verloot. Over keuring van tuinen is zeer uit voerig' gediscussieerd. Besloten werd een commissie te benoemen, bestaande uit de heeren j. Donk, Dr. A. Knol enG. Pa ter, die zich dit jaar met deze zaak zul'- '27.4 Fil. Middelman, Koninginnelaa 40 len belasten. Alle tuinen, zonder aangifte, zullen worden gekeurd. Kosten voor de ingezetenen zijn er niet aan verbonden. Alleen in Baarn zal dit jaar wo^en ge keurd. Vrijdagavond waren alle leden van de 2012 Ri ksi oade J. Pieters, Nachtegaal- weg 16. 2251 Rijkspolitie J. J. Oskam, Julianal. 2879 Mevr. A. G. A. Schepman, Stations weg 14. 2578 J. Twisk, W. Pyrmantlaan 43. en liefst de duurste die er is én probeer daarna Ivorol Dan neemt U waar hoe Ivorol in reinigend-, witmakend- en schuimend vermogen alle andere verre overtrelt. Tube, 60, 40 en 25 ct 1. Hoog boven de met sneeuw bedekte toppen der bergen, waar de Amazone zijn oorsprong vindt, een hooggebergte, eenzaam en verlaten, cirkelde het groote vliegtuig. Reeds 24 uur geleden was het vertrokken van zijn vlieghaven te San 'Paolo, en de laatste 6 uur had het ge vlogen over gebied waar nog nimmer een blanke een voet had gezet, over on doordringbare oerwouden, over moeras ten, rivieren en meren, dwars over het onbekende land, waar de wilde nog heerscht, waar de moderne beschaving onbekend is. 2. Veilig in wolken vloog daar die moderne vliegbost en vermetele reizigers bespiedden met scherpe kijkers het ge heimzinnig gebied beneden hen, om een moeilijke, bijna onmogelijke taak te vol voeren. Reeds een maand lang werden door de raddiostations zwakke S.O.S.-seinen opgevangen, gevolgd door een dringende oproep om hulp. De plaats waar de ver- onge'ukte menschen zich bevonden, werd steeds nauwkeurig opgegeven, maar lag midden in dit uitgestrekte onbekende ge bied, waar tot nog toe geen blanke was geweest. 3. Toch wilden eenige ondernemende reizigers een poging wagen en een groep invloedrijke personen slaagde er in een flinke som geld bijeen te brengen. Een modern, groot vliegtuig werd uitgerust met voorraden, berekend op een lange gevaarleken tocht, het werd voorzien van machinegeweren en verdere wapens, en op een morgen bevond een geselschap bekende, bekwame ontdekkingsreizigers met zijn helpers zich op weg om hulp te bieden, vaarwel gewuifd door het per soneel van het militaire vliegveld, de laatste schakel tusschen de beschaving en het groote onbekende oerwoud. 4. De deelnemers van de expeditie wa ren gevaren gewend. De leiding was toe vertrouwd aan Prof. Prewe, een bekend oudheidkundige. De overige leden wa ren de secretaris van den professor, de heer Sanders, verder Rob en ouwe Daan, twee oude bekenden van de le zers. Rob's zuster, en een vriendin Ama genaamd, die Rob's leven eenmaal in Afrika gered had, en nu de reis als verpleegster meemaakten; verder eeni ge bedienden van de plantage van Robs vader. Dit uitgelezen troepje, dat geza melijk al heel wat avonturen beleefd had, zou trachten hulp te brengen aai. degenen, die reeds zoovele weken hun draadlooze roep door de «ether zon den*

Soester Courant | 1941 | | pagina 5