Soest Bewakingsdienst tegen sabotage. VOETBAL S.E.C. EN 8AARN DEELEN DE PUNTEN. Voor de Vrouw 4 U- GEREEDSCHAP UIT LOODS GESTOLEN. In den nacht van Vrijdag op Za terdag zijn ten nadeele van W. v. d. B., wonende aan de Vredehofstraat te Soestdijk eenige gereedschappen ont vreemd, welke waren geborgen in een loods, die zich bevond achter het woonhuis. De dieven hebben kans ge zien ongemerkt uit den wand van de loods een stuk te breken en op die wijze daar binnen te komen. Met be hulp van de rijksspeurhond Wanda stelde de recherche een onderzoek in, dat nog loopende is. o SOKKEN VAN DE LIJN ONTVREEMD. C. P. K. aan den Dorresteinweg had drie paar zwart wollen sokken op een lijn in den tuin te drogen gehangen en het gebrek aan toezicht was blijk baar aanleiding voor iemand, die het niet zoo nauw met het mij^i en dijn nam, om deze sokken te ontvreemden. VECHTPARTIJ. Zaterdagnamiddag ontstond in den tuin van een café aan de Stadhou derslaan een vechtpartij tusschen twee personen, die zoo juist dat café had den verlaten. Het waren H. M. F. en J. W. B., beiden uit Soest, die op deze wijze een zakelijk verschil van mee ning op geldelijk gebied wilden uit vechten. Politieassistentie werd ver zocht en deze gelukte het de gemoe deren te kalmeeren, waarna het ge schil in der minne werd geschikt. BEKEURD. Wegens het zich per rijwiel laten voorttrekken door een automobiel werd bekeurd de Soester inwoner D. d V. RIJWIEL GESTOLEN. Een rijwiel, dat even onbeheerd ge plaatst was voor een café aan de Mid delwijkstraat en toebehoorde aan F. J. B., werd gestolen, zonder dat ie mand zulks heeft bemerkt, dan de eigenaar, die toen hij wilde wegrijden, zijn karretje niet meer aanwezig vond, waar hij het had achtergelaten. DAMESRIJWIEL ACHTER GEBLEVEN. Voor een sigarenzaak aan de Steen- hoffstraat is een damesrijwiel ach tergebleven, van hetwelk niet bekend was, wie de eigenaar was. Het is la ter overgebracht naar het politiebu reau, alwaar de rechtmatige eigenaar het weder kan terug bekomen. POGING TOT INBRAAK? Aan het Oude Grachtje werd Za terdagavond waarschijnlijk een po ging tot inbraak gedaan, aan de wo ning en schuur van den bewoner van 0. aldaar. Gehoord werd, dat iemand daar rondliep in het duister, wat ook later bleek uit gevonden voetsporen, welke persoon de schuur aldaar heeft doorzocht en kennelijk ook gepoogd heeft in, huis te komen, wat hem ech ter niet gelukte. Waar deze persoon is gezien, is zijn signalement bekend, zoodat de politie thans in die richting verdere nasporingen doet. Er wordt niets vermist. GEVONDEN VOORWERPEN. Beige glacé handschoen, Kromm£- weg 21; jonge herdershond, te bevra gen politiebureau; rood regenkapje, Kerkpad N.Z. 32; mes met bruin heft, politiebureau Bunschoten; zware rub ber snelbinder, van Weedestraat 5a; étui met eenig geld, Bei i enlaan 11: koralen -halsketting, Willem de Zwij gerlaan 52. FAILLISSEMENT. Door Öe Arrondissements Recht boek te Utrecht is j.1. Woensdag ir staat van faillissement verklaard M R. Rijpkema, zonder beroep, wonen- ide te Soest aan de Lange Bergstraat 1, met benoeming van Mr. D. Visser tot rechtercommissaris en'van Mr. H. Kippersluis, advocaat en procureur te Utrecht, tot curator. Nog steeds komt het voor, dat aan objecten, welke voor de Duitsche Weermacht of het Nederlandsche Volk van belang zijn, sabotage wordt ge pleegd. Zelfs heeft de overheid- moeten constateeren, dat de sabotagedaden in den laatsten tijd toenemen. In verband hiermede zie ik mij ge noodzaakt, de bevolking dezer ge meente er uitdrukkelijk op te wijzen, dat sabotage uiteindelijk slechts aan het Nederlandsche volk schade kan toebrengen. Immers zal de bezettende macht zich tegen dergelijke aanslagen op de openbare orde en veiligheid met kracht te weer stellep. Zij zal er niet voor terugdeinzen door het opleggen van zoengelden en andere straf- en dwangmaatregelen of zelfs door het verantwoordelijk stellen van gijze laars op het Nederlandsche volk zelve verhaal te zoeken. Ten einde deze onheilen te voorko men wordt in alle gemeenten een BEWAKINGSDIENST TEGEN SABOTAGE ingesteld. Op Öe mannelijke inwoners doe ik een dringend beroep, zich in het be lang van het Nederlandsche volk vaor het verrichten van diensten ter be scherming van gevaar loopende ob jecten in deze gemeente vrijwillig be schikbaar te stellen. Aanmeldingsformulieren zijn ver krijgbaar aan de Politiebureaux te Soest en Soesterberg, alwaar tevens nadere inlichtingen worden verstrekt en de instructie voor de leden van den bewakingsdienst ter inzage ligt. De vergoeding voor deze diensten be- di-aagt 0.50 voor elk uur, dat wer- kelijkfen dienst wordt gedaan. De aanaacht wordt er op gevestigd, dat de bewakingsdiensten bij wijze van nevenfunctie kunnen worden uit geoefend, en dat, indien het aantal vrijwillige aanmeldingen onvoldoende is, van de zijde van den Bevelhebber der Duitsche Weermacht personen tot het verrichten van deze diensten zul len kunnen worden aangewezen. Soest, Januari 1943. Het Hoofd van Plaatselijke Politie, A. L. des Tombe. Ter verduidelijking van boven staande bekendmaking breng ik ge gadigden nog onder de aandacht, dat hieruit niet moet worden gelezen, dat vrijwilligers, die zich aanmelden, on middellijk in functie zullen treden. Dit geschiedt slechts in daartoe ge ëigende gevallen, zulks ter beoordee-® ling van de bevoegde Weermachts instantie, terwijl tenslotte de Polizei- offizier beim Beauftragten des Reichs- kommissars in de Provincie Utrecht de gemeenten v aanwijst, waar de wacht ntóet worden betrokken. Jpe Burgemeester van Soest, A. L. des Tombe. INENTING tegen roodvonk en diphterie te Soesterberg. De Burgemeester van Soest brengt ter kennis van belanghebbende.", dat wederom kosteloos zal worden inge ënt, thans in de gymnastiekzaal aan den Verl. Schoolweg en wel op Woens dag 2T Januari 1943 van 14.30 tot 15.30 uur voor al diegenen, die op 13 Ja nuari 1.1. voor de tweede maal zijn in gespoten en op Woensdag 3 Februari 1943 van 14.30 tot 15.30 uur voor al diegenen, die op 13 Januari 1.1. voor de eerste maal zijn ingespoten. Men wordt vooral verzocht op tijd te komen. DE PARTICULIERE BANKEN VAN LFENING WORDEN OPGEHEVEN. De Nederlandsche Staatscourant be vat een Besluit vÈfn de Secretarissen- Generaal van de Departementen$van Binnenlandsche Zakefi en van Justi tie betreffende de beëindiging van de werkzaamheden der particuliere ban ken van leening. Toelatingen van dergelijke banken worden niet meer verleend, terwijl de toelating voor de bestaande banken met ingang van 1 Augustus a.s. wordt ingetrokken. In 'n meer spannenden dan fraaien wedstrijd is S.E.C. er niet in geslaagd volledig revanche te nemen voor den indertijd te Baarn geleden nederlaag; het werd nü een 11 gelijk spel, waardoor Baarn een kostbaar punt verspeelde. Wat de spelverhouding in het veld betreft, kwam S.E.C. wel een kleine overwinning toe, maar doel punten beslissen nu eenmaal een wed strijd en de Baarn-defensie komt ze ker een woord van lof toe voor de wijze waarop zij, vooral in de 2de helft, de talrijke S.E.C.-aanvallen het hoofd heeft weten te bieden. Ook de verdediging van S.E.C., uitstekend ge steund door de middenlinie, was het beste deel van de ploeg. De beide voorhoede's speelden in het veld heel aardig, maar de afwer king van de talrijlc goed opgezette aanvallen liet veel te wenschen over; voor beide doelen zijn toch scorings kansen geweest, maar het juiste schot ontbrak en werd er eens een keer goed gericht, dan vonden zij twee pri ma doelverdedigers op hun post. 'Baarn nam voor de rust de leiding met de medewerking" van aphterspeler de Rooij, die den bal verkeerd op zijn hoofd kreeg. Na de rust ging het meeste initiatief va® S.E.C. uit en het was de veteraan invaller Wouden berg, die de te ver naar voren opge stelde Baabndoelverdediger wist te passeeren en daarmede de partijen op gelijken voet bracht (11). Tevergeefs trachtten daarna /oowel S. E. C. als Baarn verandering in den stand te brengen, maar dit lulkte niet. Zij nog vermeld, dat deze wedstrijd door een kleine 2000' kijklustigen werd bijge woond. De overige uitslagen in de 4e Klas se M waren: A.P.W.C.Kampong 31; Quick Saestum 2—1; C.D.N.—Utrecht 4—0; AmsvotdeG.W.L. 10. De stand is deze klasse is nu: C.D.iy. 17 12 2 3 70—29 26 Quick 15 10 2 3 41—30 22 Baarn 15 8 4 3 54—32 20 G.W.L. 14 7 3 4 31—31 17 S.E.C. 15 6 5 4 46—35 17 A.P.W.C. 15 7 3 5 44—32 17 Kampong 14 5 4 5 •37—30 14 Amsvorde 16' 3 2 11 22—67 8 Baestum 16 2 3 11 2546 7 Utrecht 13 0 2 11 947 2 Voor de res. 3e klasse H wist Baarn II met 20 van de S.E.C.-reserve's te winnen.. Daar het Be Quick-terrein werd af gekeurd, ging de wedstrijd Be Quick- Scherpenzeel niet door. De ontmoeting Baarn, IVS.E.C. IV eindigde in een 15 overwinning voor de Soesters. SCHORSENEEREN. Deze groente valt wel in den smaak, maar wordt toch weinig gegeten. Het komt waarschijnlijk door het schoon maken. Dit kost n.1. veel tijd. Het was gebruikelijk de wortels stukje voor stukje af te schrappen en daarna on middellijk in water met een scheutje ïftelk of azijn te leggen om de „blanke kleur te behouden. Men kan de schor- seneeren echter na even het losse vuil er af te hebben geboend, koken en daarna afstroopen en in stukjes ver- deelen. Dit gaat aanmerkelijk vlugger, terwijl kleur en smaak niet te lijden hebben. Schorseneeren worden meestal met een sausje toebereid. De groente kan ook in een stoofschotel verwerkt worden. Zeer smakelijk is een stoof schotel van aardappelen, schorseneeren en mosselen uit het zuur of overge bleven vleeschresten. Schorseneeren schoonmaken. De schorseneeren afboenen en één of tweemaal doorsnijden, zoodat ze in de pan passen. De schorseneeren met kokend water opzetten en 10 minuten laten koken, ze afstroopen en in 5 c M. lange stukjes snijden. De stuk jes nog even onder de kraan afspoe len en verder gaar koken met weinig water en wat zout (20:30 min.). Stoofschotel van schorseneeren en vleesch of 'mosselen uit het zuur. 1 K.G. aardappelen, 1 K.G. schor- seneeeren, 150 gram vleeschresten (2 c- ^ïptemélk), margarine, zout, azijn. aardappelen boenen en in vieren snijden. De schorseneeren boenen, voorkoken, stroopen en in stukjes ver- deelen. De aardappelen met een bo dempje water opzetten en 10 min. koken. Daarna de schcfrseneeren toe voegen en voorzichtig door de aard appelen schudden, samr aan 'den kook-brengen en vleeschres.cn of mos selen er doorroeren, (de melk er bij schenken) en de massa op smaak af maken met margarine en zout. Naar smaak kan men een klein scheutje azijn of wat citroensap toevoegen. De bestanddeelen met een schuimspaan uit de pan' nemen en het overgebleven vocht in een sauskom er bij geven. DE HOOIKIST IS EEN UITKOMST. Óm op het gas- en electriciteits- verbruik te bezuinigen. De hooikist is een welkome ver schijning in de huishouding, want de huisvrouw kan met behulp daarvan er belangrijk.to^medewerken om in haar eigen bel&ng het gas- en electriciteits- verbruik zoo laag mogelijk,te houden. De toegewezen rantsoenen mogen niet worden overschreden en zonder de hooikist zou de naleving van dien eisch heel wat meer moeilijkheden op leveren. Men bedenke evenwel, dat de hooikist niet. gébruikt mag worden voor gerechten, waarin veel vitamine- C voorkomt zooals aardappelen en groenten daar deze schade onder vinden van een langdurige verwar ming. Deze gerechten worden trou wens met «weinig water opgezet, vlug aan den kook gebracht en gekookt totdat zij gaar zijn. De kooktijd van aardappelen en de meeste groenten is niet langer dan 25 a 30 min. en dus zal het gebruik van de hooikist hier niét veel 'besparing geven, vooral niet wanneer men zoodra de gerechten koken de gasvlam laag draait of den electrischen stroom uitschakelt. Ook dit is een middel om niet onnoo- dig gas en electriciteit te verbruiken. Daar ook melk door langdurige ver hitting in waarde achteruit gaat, moet men evenmin melkgerechten in de hooikist bereiden. Men kan echter zeer goed grutterswaren als gortmout, vermicelli enz. eerst in de hooikist gaarmaken in water en er dan oa het bord kokende melk overgieten. Zóó bespaart U op Uw kas- of elec- triciteitsverbruik! NIEUWE BRANDSTOFFEN- BONNEN VOOR KAMERVER HUURDERS EN PENSION HOUDERS. Kamerhuurders en pensionhouders, die r minder dan tien gasten huis- vestir. .erleënen, kunnen van 1 tot en mei 13 Februari 1943 bij de distri butiediensten op nader bekenc1 te ma ken tijdstippen een aanvraag Henen ter verkrijging van brfndstótiv.i'non nen. Deze moet worden gesteld op een formulier MD 333-11, dat tot en met 30 Januari a.s. bij de distributiedien sten verkrijgbaar is. 7 1379/1. Verantwoordelijk voor het redactioneele gedeelte van den inhoud:- C Haver, Hoofdredacteur. Soestdijk. Verantwoordelijk voor de advertenties: J J. Immerzeel, Soestdijk. Uitgave en druk van: N.V. Eerste Soester Electri- sche Drukkerij, van Weedestraat 7, Soestdijk. Kengetal: K 2253.

Soester Courant | 1943 | | pagina 3