Baarn BAARN SPEELT^ GELIJK; S.E.C. VERLIEST. 'C.D.N. Kampioen. 60.- 30.- OPENSTELLING APOTHEKEN. Op Zondag 31 Januari 1943 is ge opend de Apotheek Julius, Laanstraat, die ook de volgende week den nacht dienst heeft. HUISVREDEBREUK. De politie heeft tegen H. de Z., en W. v. d. G., alhier, proces verbaal op gemaakt terzake het plegen van huis vredebreuk in een woning aan de Torenlaan. EEN VERMAKELIJKHEIDS BELASTING. Zoo dikwijls het gemeentebestuur naar nieuwe bronnen van inkomsten moest uitzien, zóó dikwijls hebben wie in vroeger dagen den tijd gekend te- gen de invoering van een Vermake lijkheidsbelasting. Herhaaldelijk zijn er voorstellen tot invoering verschenen, maar even vaak werden deze voorstellen weer ingetrokken als het bleek, dat het verzet er tegen té groot was. Den laatsten keer, dat dit onder werp aan de orde kwam, werd door belanghebbenden met grof geschut gewerkt. De Bioscoopbond dreigde met sluiting van de Flora-Bioscoop en de Raad van Beheer van „Musis Sacrum" liet eenzelfde geluid hooren. Toen het blegk, dat beiden van geen wijken wilden weten, werd het voor stel ingetrokken. Baarn nam ten deze een uitzonder lijke positie in, want de omliggende groote gemeenten kende allen reeds lang een belasting op de publieke vt rmakelijkheden. Thans zal deze belasting ook te Baarn worden ingevoerd en verwacht mag worden, dat het verzet er tegen niet meer die vormen zal aannemen dan eenige jaren geleden. De tijden zijn inmiddels zooveel anders gewor den; de menschen gaan toch wel naar de bioscoop- of tooneelvoorstellingen en blijven voor die paar centen be lasting niet {huis. DE JUBILEUMBANK. Met de voorbereidende werkzaam heden tot verplaatsing van de jubi- leumbank op de Brink, heeft men thans een aanvang gemaakt. Hel grasgazon, dat vóór de bank lag, is aan zoden gestoken, zoodat dit gras tapijt weer elders dienst kan doen. Wel niemand zal het betreuren, dat deze jubileumbank uit het bee'd van de Brink verdwijnt, de bank was daar een onding en paste er in het geheel niet. Van meet af aan hebben we die plaats voor den jubileumbank weinig gelukkig gevonden en dat zij er niet tot haar recht kwam, bleek wel daaruit, dat zij weinig of noo:t als zitgelegenheid werd gebruikt Nu we toch over de Brink schrij ven, willen wij nog wijzen op den leelijken hoek Hoofdstraat en Brink waar thans een beplanting is aange bracht en die in de toekomst dus min- .der onooglijk zal zijn. KIEUtV LEVEN IN DE BROUWERIJ. Dat het gemeentebestuur op den groei en de aantrekkelijkheid van ons dorp steeds bedacht is, moge blijken uit een nieuwen post welke dit jaar op de begrooting is gebracht en wel ke ten doel heeft het cultureele le- .•ven in Baarn tot meerderen bloei te brengen. Wel is waar is deze begroo- tingspost voorhands nog maar pro memorie uitgetrokken, doch t.z.t. zul len gelden van dezen post worden aangewend om te stimuleeren, dat in onze gemeente congressen zullen wór den belegd, muziekuitvoeringen wor den gegeven, concours-hippique's worden gehouden, enz. P. 1379/1. Verantwoordelijk voor het redactioneele gedeelte van den inhoud: C. Haver, Hoofdredacteur. Soestdijk. Verantwoordelijk voor de advertenties: J J. Immerzeel, Soestdijk. Uitgave en druk van: N.V. Eerste Soester Electri- sche Drukkerij, van Weedestraat 7, Soestdijk. Kengetal: K 2253. ONGEVAL TIJDENS HET VOET BALLEN. Bij een voetbalwedstrijd, welke op het terein van „Eemland" werd ge speeld, heeft de heer S., alhier, zijn been gebroken. Hij werd naar het Ziekenhuis overgebracht. MISHANDELING. Een oneenighéid tusschen J. H. en Chr. D. was oorzaak, dat J. H. tot handtastelijkheden overging, waarna Chr. D. een aanklacht tegen hem in diende bij de politie. Tegen J. H. werd deswege proces verbaal opge maakt wegens mishandeling. RIJWIELEN ONTVREEMD. Uit de Elisabethstraat werd een hee renrijwiel ontvreemd, dat toebehoorde aan den heer A. S.. alhier. Van den heer A. A. v. d. G. werd op den Eemnesserweg een transport- rijwiel gestolen. Tegelijk met dit rij wiel verdween ook een mand, waarin zich 44 K.G. aardappelen bevonden, welke mand voor op het rijwiel stond. Een. dubbele schadepost dus. OPLICHTING. Terzake van oplichting, meerdere malen, ten nadeele van den heer W. W., alhier, heeft de politie proces ver baal opgemaakt tegen J. de L. te Utrecht. INBRAAK. Ten huize van den heer K., aan den Eikenboschweg, werd ingebroken. De daders hebben zich van de distributie bescheiden van het geheele gezin meester gemaakt. GEVONDEN VOORWERPEN. De politie verstrekt inlichtingen over onderstaande voorwerpen, wél ke als gevonden werden aangegeven. Want; 2 paar kinderwanten; étui, inhoudende zakkam en zilver zakpot lood; Yale-sleutel; verm. zilver arm bandje; blauw kinderjasje; roode por- temonnaie met inhoud; paar blauwe han4schoenen; R.K. Kerkboekje; da mesrijwiel en een paar kinderwanten. EENPANSMAALTIJD VOOR r WINTERHULP. Zondag j.1. organiseerde de W.H.N. en W.H.W. des namiddags te 1 uur in de Aula van Lyceum te Baarn een eenpansmaaltijd, Waarvan de op brengst strekte ten bate van beide genoemde organisaties. Er was een druk bezoek, ond^r wie wij mede op merkten den Burgemeester van Baarn, den heer H. Froonhof en den wethou der Ir. J. P. Leeuwenburg. Het Buurt- schapshoofd voor Baarn, wethouder Ir. A. J. van der Hoeven, sprak een kort openingswoord en heette allen welkom, waarna hij de aanwezigen een smakelijk eten toewenschfe met oe op te dienen erwtensoep, die allen z'ch dan ook goed lieten smaken. Er was gezorgd voor eenige muzikale op luistering, waartoe de bespelers van 'n piano, een vleugel en twee accordeons het hunne bijdroegen. GEBREK AAN VET. Uit den winkel van den heer W. F. H., alhier, werd een hoeveelheid van 4 K.G. vet ontvreemd. De politie speurt naar den dader. LOOP DER BEVOLKING van 11 Jan.18 Jan. 1943. Vertrokkent E. A. Vollmuller, van Stationsplein H.IJ.S.M. 6 n. Rotterdam. Gevestigd N. Klein, wed. van C. Eriks, van Soest n. Nassaulaan 43. M. Korthals Altes, echtg. van J. J. Langelaan, van Huizen n. H. Hendriklaan J. G. Robbers, van 's-Gravenhage n. Eem nesserweg 94. C. de Vries, vah Voor burg n. Molukkenstraat 5. L. M. H. de Ridder, wed. van J. Sas, van Apel doorn n. Javastraat 2. R. Coulander, idem. H. J. Kers, van Apeldoorn n. Vondellaan 27. J. Alferink, van Zeist n Lage Vuursche 9. M. van Beveren, van Rijswijk n. J. v. Lennepstraat 55. N. Brummelkamp, van Rijswijk naar Torenlaan 21. W. Klooster, van Rijs wijk n. Gen. K. v. d. Heijdenlaan 11. P. L. D. M. Besuijen, idem. A. Boon, van Wormerveer n. Brinkstraat 15. M. van Geelen, van Velsen n. Nwt Baarnstraat 65. J. M. Kolk, wed. van De voornaamste uitslagen van de Zondag gespeelde wedstrijden waren: N.V.B. 4e Klasse M: KampongQuick 22; C. D. N. S.E.C. 4—0; Baarn—A.P.W.C. 2—2; SaestumAmsvorde 40. Het pleit is in de 4e Klasse M be slecht; C.D.N. won met 40 van S.E.C. en daar de eenigste concurrent, n.1. Quick, tegen Kampong gelijk speelde, werd C.D.N. kampioen. Deze club heeft thans 28 punten uit alle 18 te spelen wedstrijden; Quick kan met 23 punten uit 16 wedstrijden hoogstens nog tot 27 punten komen. S.E.C. heeft het C.D.N. te Drieber- gen .niet cadeau gegeven; na ruim een uur spelen was de stand nog steeds \00 en had de scheidsrechter een ons inziens goed gescoord doelpunt van S.E.C. niet afgekeurd, dan had de wedstrijd zeker een ander verloop ge had. 20 minuten in de 2e helft scoor de C.D.N. haar eerste doelpunt, waar na doelman van Zoghei zijn rechter arm zoodanig blesseerde, dat van goed doelverdedigen geen sprake meer was. Na C.D.N.'s tweede doelpunt liet hij zich dan ook vervangen; midvoor Post nam zijn plaats in, waarna C.D.N. den stand tot 40 opvoerde. Baarn verspeelde wederom een punt door met A.P.W.C. gelijk te spe len, terwijl Saestum eindelijk weer eens won ten koste van Amsvorde; het werd 40. BAARN—A.P.W.C. 2—2 In dezen wedstrijd, waarin Baarn gedurende den geheelen wedstrijd in de meerderheid is geweest, heeft men het niet tot een overwinning vermogen te brengen. Het haperde ditmaal ge weldig bij de voorhoede in tegenstel ling met de Baarn-verdediging, die dezen middag goed op dreef was. Direct bij den aanvang nam Baarn het spel in handen en aanval op aan val werd opgezet, doch de voorhoede w'st deze tallooze kansen niet naar waarde te benutten door te peuterig spel. Hoewel de Baarnverdediging aan A.P.W.C. bijna geen kans gaf, wisten de Amersfoorters toch de leiding te nemen, dank zij de bijna traditioneele fout van keeper Diters, 01, met wel ken stand rust inging. Direct na de hervatting van het spel was Baarn weer aanvallend, doch voorloopig kon men het niet tot doel punten komen. Zelfs kon A.P.W.C. den voorsprong nog tot 02 vergroo- ten, toen de gasten een, penalty tegen Baarn kregen te nemen, welke keu rig werd ingeschoten. Baarn ging hierop tot wijziging van C. H. Steenbeek, van 's-Gravenhage n. Torenlaan 46. M. Timmers, echtg. van J. J. de Bruijn, van Amsterdam, n. Gaslaan 87. A. M. Tabak, van Vianen n. Lage Vuursche 50. H. Koom, wed. van A. Th. van Rijnberk, van Amste?dam n. Eemstraat 12. P. C. Topsvoort, van Voorburg n. Tromp- laan 9. J. H. A. M. de Grijs, van Am sterdam naar Weteringstraat 32. M. Schreuder, wed. van J. v. d. Zande, van 's-Gravenhage n. Cantonlaan 19. H. M. J. van Loon, wed. van J. L. Melchers, van 's-Gravenhage naar Schoolstraat 47. M. W. Jongejan, wed. van W. J. M. Harmsen, van 's-Gra venhage n. Noorderstraat 14. D. M. Keijman, van 's-Gravenhage n. Cele- besstraat 38. D. H. R. van Buwjen, van 's-Gravenhage n. Mesdagplein 27. C. N. H. Jager, wed. van G. K. Müller, van 's-Gravenhage n. Stationsplein H.IJ.S.M. 6. G. C. Kloppenburg, van 's-Gravenhage n. Eemnesserweg 28. A. W. van der Putten, wed. van G. A. Tuyl Schuitemaker, van 's-Gravenha ge n. Heemstralaan 45. M. van der Meulen, wed. van G. J. Borsboom, van 's-Gravenhage n. Pretoriuslaan 13. A. M. Risseloda, echtg. van J. T. Furst- ner, van 's-Gravenhage n. Amster- damschestraatweg 19. Jhr. J. M. van Lidth de Jeude, van 's-Gravenhage n. Brink 6. A. Veen, van 's-Gravenhage n Stationsplein H.IJ.S.M. 6. Verhuisd binnen do gemeente Geene. de opsteling over, door Kooy van linkshalf naar middenvoor te ver plaatsen. Dit bleek een goede verbe tering te zijn, want het duurde geen 5 minuten of deze speler wist den achterstand tot 12 terug te bren gen uit een fraaien kopbal. Kort daar op was het dezelfde speler, die direct uit een voorzet inschoot en aldus de gelijkmaker produceerde, 22. Fel heeft Baarn nog voor het winnende puntje gestreden, nochtans zonder re sultaat, zoodat het einde met den stand 22 kwam. Amersjoortsche Boys IIBaarn II 3—0. In een weinig aantrekkelijken wed strijd hebben de Baarn-reserves in den Keistad met 03 het onderspit gedolven tegen de Amersfoortsche Boys II. Vooral de voorhoede was weinig productief en er zal aanmer kelijk beter moeten worden gespeeld, wil de onderste plaats niet het deel worden. Baarn IIIEemland II 42. In dézen wedstrijd heeft Baarn één medegegadigde voor de bovenste plaats resoluut teruggewezen en daar door de topplaats verstevigd. Baarn was gedurende den geheelen middag in het offensief, hetgeen voor namelijk te danken 'wfes aan het harde zwoegen der veteranen Brouwer en v. d. Berg, aan wier prestaties vele jonge spelers een voorbeeld kunnen nemen. Vijf minuten na het begin wist Eemland met een mooi schot de leiding te nerpen, 01. Lang pleizier hadden zij hier niet van, want bij een Baarn-aanval loste v d. Berg een" pracht schot, dat doel trof, 11. Even daarna was het de goed spelende Limper, die Baarn de leiding bezorg de, 2—1. Na de rust was het, na eenige mi nuten spelen Brouwer, die na een solo-ren een schot loste, dat weder om doel trof, waarmede de voorsprong werd vergroot tot 31. Hierop kwam Eemland weer opzetten en uit één van deze aanvallen scoorde de midden voor onhoudbaar, 32. Dit was voor Eemland het laatste, want de beurt was weer aan Baarn, dat, van de schoen van Brouwer, de voorsprong vergrootte tot 42. Kort daarop werd het einde gefloten. T.O.V. I—HUIZEN II 7—1. Met groote spanning was de strijd tegen Huizen II tegemoet gezien. T.O. V. moest dezen wedstrijd winnen, wilde ze nog aanspraak maken op de bo venste plaats. En zie, TOV heeft dezen wedstrijd gewonnen, zij het wat geflatteerd. Huizen, dat met 9 man verscheen, versloeg zij met liefst 71. Hierdoor heeft T.O.V. de aéhter- stand ingeloopen tot 1 punt. Speelt Huizen II maar een wedstrijd gelijk, dan bezet T.O.V. al de bovenste plaats door haar schitterend doelgemiddelde nl. 66 voor en 16 tegen. De wedstrijd was niet zoo mooi als die had kunnen wezen, maar hier was het terrein ook schuldig aan, Di rect na den aftrap bleek het al dade-«' lijk, dat Huizen zich niet zoo maar gewonnen gaf. Fel vielen zij aan en wisten zelfs T.O.V. op eigen helft te rug te dringen. Door de gladheid van het terrein ontstond menig benauwd oogenblikje voor beide doelen. Heel onverwachts wist Huizen de leiding te nemen. Als de linksbinnen de bal krijgt, schiet hij van groolen aistand op het doel en de bal verdwijnt net onder de lat in het doel. T.O.V. zet hiertegenover een waar offensief in en al spoedig is de ge lijkmaker geboren. T.O.V. weet voor de rust nogmaals twee keer te doel punten, zoodat de rust ingaat met een stand .31. Na de rust heeft T.O.V. de wind in den rug en valt verwoed aan. Al spoedig weet zij dan ook de voorsprong te vergrooten. Huizen weet ook telkens tot vlak voor het T.O.V.- doel door te dringen, maar de achter hoede, met Keppel aan het hoofd, weet prachtig stand te houden. T.O.V. weet de stand tot 71 op te voeren en als scheidsrechter v. d. Heuvel het einde fluit, heeft T.O.V. twee kostbare puntjes verdiend.

Soester Courant | 1943 | | pagina 3