Baarn Soest Soesterberg OMROEPERS. 4- AMOK. Zondagmorgen werd de politie ge waarschuwd, dat in de Leestraat een persoon, blijkbaar in overspannen toe stand, op gevaarlijke wijze een mes hanteerde. De politie toog op onder zoek uit, doch de bewuste persoon had inmiddels de Leestraat verlaten, en opereerde nu in de Nieuwstr., waar hij een woning was binnengedrongen en daar uit de keuken 'n broodmes had medegenomen.Vervolgens ging de man de Turfstraat iw en begaf zich Op het terrein der firma Brey, waar hij ten slotte werd overmeesterd. ARBEIDSMAN AANGEHOUDEN. Op verzoek van den betreffenden commandant hield de politie alhier een man van den Nederl. Arbeidsdienst aan, die zich zonder toestemming uit het kamp had verwijderd. GEVONDEN VOORWERPEN. De onderstaande gevonden voorwer pen zijn aan het politiebureau terug te bekomen of te bevragen: Mantelceintuur; paar bont hand schoenen; textielkaart; polshorloge; kruisje; persoonsbewijs; damesrijwiel; glaceé handschoen; bankbiljet. RIJWIEL ONTVREEMD. Ten nadeele van den heer J. D. werd een rijwiel ontvreemd, hetwelk achter diens woning stond. TOCH WEER GESNAPT. In Amsterdam werden A. G. M. en A. A. M. aangehouden, die op 22 No vember j.1. uit het politiebureau, al hier waren ontsnapt en die zich schul dig hadden gemaakt aan clandestiene slachting. BOYD BACHMAN KOMT. A.s. Donderdagavond zal de beken de band van Boyd Bachman in het Flora-theater, alhier, optreden. BAARNSCH FANFARECORPS. Naar men ons mededeelt, geeft het Baarnsche fanfarecorps op 18 Maart a.s., des avonds, een concert in „Flo ra." DONATEURSUITVOERING „CRESCENDO". Donderdagavond gaf de Harmonie „Crescendo" haar jaarlijksche Dona teursuitvoering in het Flora-theater, onder leiding van den heer Joh. Kar- semeyer, uit Bussum. De Baarnaars dragen „Crescendo" een goed hart toe en een concert, dat deze vereeniging geeft, kan dan ook altyd van een warme belangstelling verzekerd zijn. Zoo was het ook Don derdagavond weer; velen van „Cres cendo" 's getrouwen waren opgekomen om de prestaties van dit Harmonie- gezelschap te beluisteren. Alvorens met de uitvoering van het programmia werd aangevangen, sprak de voorzitter van „Crescendo" een welkomstwoord tot de aanwezigen. Spr. getuigde, dat de grijze vereeni ging nog altijd bloeit en nog geenszins der dagen zat is. Een bewijs hiervan is ook de stichting van een Jeugdcorps waaruit t-z.t. nieuwe leden voor het corps kunnen worden gerecruteerd. De ten gehoore gebrachte nummers voldeden zeer en bevestigden den goe den naam welke „Crescendo" altijd gehad heeft. „Crescendo" kan op een geslaagden avond terugzien. ONTSPANNINGSAVOND VAN „VREUGDE EN ARBEID". Voor de laatste maal in dit Winter seizoen van Cultureele Ontspanning, georganiseerd door den Dienst „Vreug de en Arbeid" van het Nederlandsche Arbeidsfront, trokken de Baarnsche Arbeidskameraden op Vrijdag, 5 Maart j.1., in grooten getale naar Musis Sacrum voor het bijwonen van een Cabaret-avond, waarvan-het program ma ditmaal getiteld was: „Vroolijke Uren". Tegen half acht was de zaal bijna geheel gevuld. Als naar gewoonte, werd het ope ningswoord uitgesproken door den Provinciaal Leider van Vreugde eh Arbeid, kam. Kok. Spreker heette allen hartelijk wel kom en het verheugde hem, dat ook deze avond door den Burgemeester, den heer H. Froonhof, werd bijge woond. In zijn toespraak richtte spreker zich met name tot Kam. Van Spankeren, die binnenkort als Leider van het Plaatselijk Kantoor van het N.A.F. te Baarn gaat verlaten, om elders een functie te aanvaarden, waardoor het hem niet meer mogelijk zal zijn, zijn krachten aan den opbouw van het N.A.F. te wijden. Hij uitte warme woorden van waar deering en dank voor het vele opbou wende werk, dat Kam. Van Spanke ren voor de afd. Baarn van het N.A.F. heeft verricht. Zijn heengaan beteekent een verlies, dat niet zoo heel gemakkelijk zal zijn goed te maken. Hierna werd een aanvang gemaakt met de afwikkeling van het veelzij dige programma, dat zeer goede num mers te zien en te hooren gaf, waar van wijechter slechts een samenge vat overzicht kunnen geven. Vermelding verdient in de allereer ste plaats het optreden van den Jong leur Harrison, die de aanwezige ka meraden met zijn bijna ongelooflijke prestaties als komisch- en sportjong- leur in adembenemende spanning wist te brengen. Zijn kunnen bewees, dat hier een man van groot formaat ten tooneele was. Vervolgens vërdient het optre den van den man met de geheimzin nige vingers alle bewondering, temeer toen wij vernamen, dat Montagne eerst den leeftijd van 18 jaar bereikt had. Gezien de groote variaties, die hij ten tooneele bracht en het dankbare applaus waren duidelijke bewijzen, dat den jongen kunstenaar een succes volle toek9mst wacht Ook he{ optreden van Ferry de Rooy als conférencier; de cabaretière Truus Keiler en de beide danseressen verdienen volle waardeering en heb ben er ongetwijfeld toe bijgedragen, dat de avond een vroolijk en aange naam verloop heeft gehad. Guus v. d. Berg als pianist-accor- deonnist, verzorgde de muzikale om lijsting en begeleiding. De avond werd besloten met een aardige finale, waaraan ook de aan wezige kameraden hun medewerking verleenden. Tot slot sprak Ferry de Rooy nog een parool-vers uit voor het groote sociale werk van het Nederlandsche Arbeidsfront. De ontspanningsavonden, welke wij dit seizoen in Baarn hebben medege maakt, hebben ten volle het bewijs geleverd, dat het werk van „Vreugde en Arbeid" groote waardeering heeft gevonden bij de arbeidende bevol king. GESLAAGD. Op ,11 Februari j.1. slaagden te Amersfoort voor het diploma Machine- schrijven de dames: M. K. Roodersma, en N. A. Roukes te Baarn, en Mej. T. de Wiede te Soest. HANDBALWEDSTRIJDEN. „Dudok de Wit". Zondag j.1. hebben de Dames- en Heeren-elftallen van de Wandelsport- vereeniging „Dudok de Wit" beide een zwaren handbalwedstrijd moeten spe len en beide elftallen trokken ten strij de naar Utrecht om „Atilla" te gaan bekampen. Toen de scheidsrechter om 11.10 het beginsignaal gaf, kwamen de beide dames-elftallen volledig in het veld; direct na den aanvang namen de Atilla-dames de (leiding, mlaar direct daarop werd door de Dudok de Wit-dames gelijk gemaakt; deze wisten ook daarop de leiding te nemen en de ruststand was 32 in 't voordeel van Dudok de Wit. Na de rust werd er verwoed tot het einde gestreden en toen de scheidsrechter het einde floot was de uitslag 83 voor de Dudok de Wit-dames. Dit is alweer een stap in de goede richting. Volhouden dames, het kampioenschap is nu haast in Uw bezit! De heeren jn/oesten spelen tegen de Atilla-heeren en toen de scheidsrech ter om 11.30 uur het beginsignaal gaf, kwamen beide elftallen volledig in het veld en direct namen de Dudok de Wit-heeren het spel in handen en wisten dit dan ook vol te houden tot het einde, wat dan ook kwam met een 70 overwinning voor de Dudok do Wit-heeren. Het is voor alle heeren een aanmoe diging om op deze overwinning terug te zien en dat alle begin moeilijk is, maar dit zijn de heeren nu te boven, dank zij de nieuwe leden die tot Du dok de Wit zijn toegetreden. Door de beperkte ruimte is het niet mogelijk om alle spelers te beoordeelen. Maar ga zoo voort Dudok de Witters. Dr. WINTER NAM AFSCHEID VAN DE SLAGERS. Zooals wij reeds geruimen tijd ge leden meldden, heeft Dr. Alb. Winter eervol ontslag gevraagd en verkregen als Hoofd van den Keuringsdienst voor Vee, Vleesch en Vleeschwaren der gemeente Soest in verband met zijne benoeming tot waarnemend Di recteur van den Keuringsdienst te Amersfoort. De Keuringsdienst te Soest heeft zich toen gecombineerd met die van Baarn en als opvolger van Dr. Winter is toen te Soest in vol ambtelijken dienst (dus zonder parti culiere practijk) benoemd de heer C. F. P. Soetens, Directeur van den Keu ringsdienst te Baarn, die thans de functie van Directeur bij deze beide Keuringsdiensten vervult. Dr. Winter was reeds langer van hier vertrokken als Directeur, doch had eigenlijk nog nimmer offi cieel afscheid genomen van de Soes- ter slagers, met wie hij ruim 22 jaar te Soest als Directeur van oen Keu ringsdienst had samengewerkt. Daar om hadden de gezamenlijke Soester slagers 't initiatief genomen een af scheidsavond te beleggen, waar mede aanwezig was 't personeel v. d. Keu ringsdienst. Ook de echtgenoote van Dr. Winter was er aanwezig. De avond werd gehouden in Hotel „De Gouden Ploeg", eenige dagen geleden. De voorzitter der Soester Sla gers, de heer J. Laseur, de Directeur van de N.V. Centrale Slachtplaats, de heer J. Zoetelief, de opzichter-keur meester bij den Keuringsdienst, de heer P. J. Drost en de heer J. Spelt als oudste slager voerden in successie het woord en memoreerden allen de prettige, aangename samenwerking, die steeds in al die jaren met Dr. Win ter had geheerScht en die steeds in aangename herinnering zou achter blijven. Hem werd namens allen een fraai cadeau voor huishoudelijk ge bruik aangeboden, terwijl aan Me vrouw Winter bloemen werden ge offreerd. Dr. Winterdankte in welgekozen bewoordingen voor het gesprokene, het geschenk, dat hij buitengewoon op prijs stelde en de bloemenhulde aan zijn echtgenoote; ook hij memoreerde de steeds prettige samenweiking en dankte voor de hulp en medewerking, die hem steeds was verleend, zoowel van de zijde der slagers als van die van het personeel van den Keurings dienst. Tot sluitingsuur bleef men daarna nog in een gezellig samenzijn bijeen. KOEKEN UIT KIOSK GESTOLEN. Uit een kiosk, staande op den hoek van de Kerkstraat en de Torenstraat is een aantal koeken ontvreemd ten nadeele van den exploitant van die kiosk, v. O. Een blik met stroopkoeken is er uit verdwenen. AUTO IN BRAND. Een particuliere automobiel, voor zien van een gasgenerator, die even voor het Gemeentehuis stond gepar keerd, geraakte daar plotseling in brand door onvoldoende isolatie van den generator van de carosserie. De vlammen sloegen uit. Met een snel- blusscher van de politie en later door middel van een droogpoeder snel- brandbluschapparaat van de Brand weer piketploeg, die inmiddels ter plaatse was gekomen, werd het vuur gedoofd. Er werd betrekkelijk gerin ge schade aangericht. Wenscht U op zeer discrete wijze in kennis te komen? Wendt U dan tot het grootste meest vooraanstaande bonafide Bureau in ons land. Volkomen serieuze bemiddeling! Discretie is voor ons een persoon lijke eerezaak. Alle inlichtingen worden U geheel vrijblijvend, in blanco couvert toegezonden door Bureau „Succour", Agathastr. 145, Den Haag. Telef. 2 lijnen 770754-770713. Kantooruren 109 uur. Voor den Bloementuin 50 Anemonen, 50 Ranonkels, 50 Oxa- lis Deppie, 10 Montbretia's, 10 Gladio len, 24 vaste Snijbloemplanten in 6 soorten. Alles prima kwaliteit voor slechts 3.onder remb. |L. VAN LIEROP, HOFSTRAAT 41, HILLEGOM. VIER VEEDIEFSTALLEN. De laatste dagen zijn alhier ^ïiet minder dan vier veediefstallen ge pleegd, alle van kleinvee. Eersten werd een varken gestolen van uit een schuurtje aan den Wiekslooterweg, ten nadeele van R. V., welk schuurtje betrekkelijk vlak bij de woning van V. stond, doch die zelf daarvan niets had gemerkt Vervolgens werd ten nadeele van A. B. vanuit diens schuur aan de Ko- ninginnelaan 'n big gestolen, die aan wezig was in een schuur op een wei land aan den Wiekslooterweg. Tenslotte werd nog een bok gestolen ten nadeele van A. L. uit een schuur nabij de Birktstraat. De dief had zich hier toegang verschaft via een akker winterrogge en het slot van de schuur verbroken. De politie stelde direct in alle ge vallen uitvoerige onderzoeken in, steeds met behulp van een ontboden rijksspeurhond. Daarbij werden waar devolle voetafdrukken en aanwijzin gen gevonden, in welke richting thans het onderzoek nog wordt voortgezet. RIJWIELDIEFSTALLEN. Wederom zijn de laatste dagen eeni ge rijwielen alhier ontvreemd, die on voldoende waren bewaakt en niet af gesloten aan of nabij den openbaren weg waren geplaatst. Ten nadeele van P. J. v. d. B. werd diens fiets ont vreemd vanuit een schuurtje aan de Nieuwstraat, welk schuurtje nabij zijn woning stond. Bij het bureau van den Plaatselij ken Bureauhouder aan de Staalwijk- laan zette R. H. even zijn rijwiel neer en toen hij uit het bureau terug kwam, was zijn fiets verdwenen. Nog erger was het geval met P. O. v. H., die even in het Postkantoor moest zijn en zijn fiets even buiten liet staan, helaas niet afgesloten. Hoe wel dit vlak tegenover het politiebu reau js, wist toch een rijwieldief van een oogenbli'k, dat blijkbaar niemand er juist op lette, gebruik te maken en verdween spoorloos met het karre tje. AANGEHOUDEN. Door de politie uit Terschuur werd aan de Soester politie verzocht de op sporing en aanhouding van G. S., die vertoefde in het woonwagenkamp al hier en die ervan werd verdacht zich te Terschuur te hebben schuldig ge maakt aan diefstal van een rijwiel. De man werd opgespoord en alhier aan gehouden. Hij werd ter beschikking gesteld van de politie te Terschuur. ONVOLDOENDE VERDUISTERD. Wegens het onvoldoende verduiste ren van de rarpen eener stal aan de Birktstraat is bekeurd H. E. A. K., wonende aldaar, wiens woning daar om voor den tijd van drie dagen van den electrischen stroom werd afgeslo ten. ONTBIJTLAKEN ONTVREEMD. Door Mevr. W., wonende aan den Driehoeksweg werd bij de politie aan gifte gedaan, dat van haar een wit geborduurd ontbijtlaken, dat zij te drogen had neergelegd op een gras veld voor haar woning, was gestolen- Van den dader werd geen spoor ont dekt. LANGS DEN SPOORWEG GELOOPEN. Wederom hebben personen langs den spoorweg geloopen nabij de halte Soest-Zuid. Dat iets kortere wegje nemen nog steeds meerdere reizigers, hoewel men toch nu wel langzamer hand kan weten, dat zulks is verboden en daarop streng wordt gelet. In de laatste ziting van den Kantonrechter te Amersfoort zijn meerdere gevallen berecht en is nog eens met nadruk gewaarschuwd tegen dit ongerechtigd betreden van de spoorlijn, wat daar enboven ook zeer gevaarlijk is. Dit maal waren het J. K. uit Soest en Mej. W. v. I. uit Rijnsaterswoude, die ter zake werden bekeurd. DIEF VAN WINTERJAS GESNAPT. Enkele dagen geleden vermiste een bezoeker van café De Gouden Ploeg aan de Middelwijkstraat zijn winter jas, kort nadat een zwerver daar in het café was geweest, die verzocht had de peukjes sigaren en cigaretten te mogen verzamglen uit de aschbak- jes, hetgeen hem echter geweigerd was geworden. Bij zijn vertrek had de man onbemerkt een winterjas van de kapstok medegenomen. Deze man is thans door de politie opgespoord. Het was de zwerver T. d. H., die daaren boven nog bleek gesignaleerd te staan in 'het Algemeen Politieblad voor het nog moeten betalen van twee boetes, elk van 3.bij niet-betaling te ver vangen door een hechtenis van 2 maal twee dagen. Hij is, nadat tegen hem proces verbaal wegens diefstal van de winterjas was opgemaakt, naar Utrecht overgebracht en aldaar ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie. VUURTJE GESTOOKT. Vier jeugdige kwajongens, de 11-, 13- en 14-jarigen R. M. d. V., G. v. D., D. v. L. en D. W. S., allen wonende te Soest, waren dezer dagen doende ach ter de Openbare Lagere School aan de Middelwijkstraat een vuurtje te stoken met hooi, dat zij daartoe eerst van een wagen met hooi hadden afge rukt. Zij staken daarin den brand, die veel rook ontwikkelde. De politie ontdekte natuurlijk deze baldadigheid en de vier jongens kregen een ernsti ge berisping met de aanzegging, dat bij herhaling onverbiddelijk tegen hen proces verbaal zou worden opgemaakt. EEN ERNSTIG ONGEVAL. Zondagmorgen ongeveer acht uur, is de te Zeist Wonende arbeider G., ter hoogte van wissel vier, vermoede lijk uit de rijdende tram naar Amers foort gesprongen, waarbij hij het on geluk had te vallen en eenige meters ver door de tram werd meegesleurd. Door de politie werden direct de noo- dige maatregelen genomen. Dokter Splinter, die de eerste hulp verleen de, constateerde vermoedelijk een ernstige fractuur aan de rugwervels. Door een ziekenauto uit Zeist werd het slachtoffer in zorgwekkenden toe stand "haar de Neurologische Kliniek te Utrecht vervoerd. MACHTIGING VOOR HUISSLACH TING VAN VARKENS. Machtigingen voor huisslachtingen van varkens moeten vóór 14 Maart a.s. worden aangevraagd bij de Plaat selijke Bureauhouders. Na genoem den datum worden geen machtigingen meer afgegeven. P. 1379/1. Verantwoordelijk voor het redactioneele gedeelte van den inhoud: C Haver, Hoofdredacteur. Soestdijk. Verantwoordelijk voor de advertenties: J J. Immerzeel, Soestdijk. Uitgave en druk van: N.V. Eerste Soester Electri- sche Drukkerij, van Weedestraat 7, Soestdijk. Kengetal: K 2253. VOETBAL. Uitstekende start van S.E.C. voor de N.V.B. Beker wedstrijden. In een uitstekend gespeelde wed strijd is S.E.C. er in geslaagd de 3de klasser Amersf. Boys op eigen terrein een 12 nederlaag toe te brengen. De eerste speelhelft kenmerkte zich door een gelijkopgaanden strijd met S.E.C. het gevaarlijkst; de S.E.C.-voor- hoede kreeg verscheidene scoringskan sen, maar het juiste schot ontbrak, zelfs een strafschop werd niet benut. De rust kwam dan ook zonder dat een der partijen er in geslaagd was de score te openen. Na de rust zette Amersf. Boys direct een stevig offen sief in en reeds na tien minuten moest doelman v. Zoghei voor een onhoud baar schot zwichten (10). Wij vrees den voor S.E.C. toen het ergste want het Amersfoortsche overwicht hfeld aan, maar langzamerhand wist de S.E.C.-verdediging, goed gesteund door de prima spelende middenlinie, het spel naar de Amersfoortsche speel helft te verplaatsen en vanaf dat mo ment heeft S.E.C. den toon aangege ven. Het was linkshalf v. Ginkel, die na 20 minuten spelen een fraai hard schot loste, dat via een der Boys-ach- terspelers doel trof en den stand op 11 bracht. Verscheidene hoekschop pen op het Amersfoortsche doel ble ven zonder succes, hoewel de achter hoede der Boys zich tot het uiterste moest inspannen om doelpunten te voorkomen. Wel trachtten de blauw- witten door ver op te dringen het spel te verplaatsen, maar zij slaagden daar in niet. De S.E.C.-verdediging hield stand en zette met verre trappen haar voorhoede aan het werk. Een gewel dig schot van linksbinnen Karelse, uitstekend door den Boys-doelman ge keerd, verdient vermelding. Er was nog ongeveer vijf minuten te spelen, toen midvoor v. Kooi een slecht be handelden bal voor den linksachter- speler der Boys wegpikte en daarna met een fraai schot den Amersfoort- schen doelman passeerde. S.E.C. leidde nu met 12 en behield ook de laatste minuten het initiatief en toen dan ook de scheidsrechter het einde aan kondigde, had S.E.C. de eerste beker wedstrijd verdiend gewonnen. Baarn deed het minder goed en moest tegen ACTIF met 41 de vlag strijken. Be Quick won haar laatste compe titie-wedstrijd met 32 van Soester berg en klom daardoor nog een plaats op de ranglijst en bezet nu de vijfde plaats. De uitslagen der gespeelde wedstrij den waren: N.V.B. Beker competitie. ActifBaarn 41; Amf. BoysSEC 1—2; Quick—C.D.N. 1—4. N.V.B. afd. Utrecht. 1 klasse B. Be QuickSoesterberg 32. 4e klasse. Be Quick IIIActif IV 68; S.E.C. IV—Quick V 1—4. Na-competitie. O.K.Be Quick II 55. ACTIF—BAARN 41. Deze wedstrijd verscheen Baarn met een nieuwe voorhoede, hetgeen een totale mislukking was en daar boven dien doelman Diters een off day had, was het niet te verwonderen, dat de uitslag 41 voor de gastheeren werd. In het veld was Baarn de meerdere van haar tegenstanders, doch deze speelden zóó fanatiek, dat de achter hoede alles op alles moest zetten om doelpunten te kwartier was he tif voorbij en voortdurend het doch zonder res rust kwam een Diters werkte d en juist voor de denvoor, die niei 1—0. Na de rust wa viel en uit een v de linksbinnen t« een enkelen aam ters finaal onde en nog geen m weer mis, 31. toen alle hoop e een blunder van omzetten, 41. BAARN IV- Baarn IV, dat zoo goed deed, i gen de kampioe met groote cijfer een medaille va met het behaal Met de Pri op (Vervolg door de Prijsbet de prijzen komt vaak op bureau vastgesteld. Natu dezen tijd niet als de Prijsbeh< vergete niet, dal zwaren zijn. Wij willen hier reeks besluiten, verhelderend he wel bij het publ: liers.Want perslo ren we allen t meenschap te di zakelijk blijken, winkeliers op t zich ten koste d verrijken. Maar dat ook den -v worden gedaan, pe worden van r gelen op het gé heersching. Een stand is eveneen winkelier, die h tijd moeilijk h< recht op beschei heid, evenals h« aan mankeert r ander. Laat o: zulks ook eens sching zal gaan MET WEINIG TRICITEFI VEE] Iedereen zal r het groote verk beteekent, als m trisch licht laat zoowel voor fat zoowel voor winl dingen. In het be mische bedrijfsv< maar ook in de 1 van economisch woordige buitenj den vereischt dit inspanning dan i dient uit de toe gas en electricite gelijk nuttig el haald, d.w.z. met triciteit zal mer Wie dit niet do- rantsoen te ove v?rmijdelijk leid ting van den to< DAGMEISJE GEVRAAG1 van 8 tot 4 uur, goed loo: Aanb. L. de Colignylaan 7 Soestdijk. GEMEUB. KAMER met kook- en 3 slaapgel. te huur gevraagd, onv. waar, prijs ongev. 50.-p. mnd. Br. No. 117, bur. v. d. blad Te koop gevraagd ACCORDEON, pianoklavier, in goede istaat. Brieven met opga\ aantal bassen, merk, prij enz. aan Mw. Langeler, p. Bucheliusstr. 23bis, Utree! TE KOOP Een hangkast, lang 2.80, hoog 1.75. diep 0.65. 35. Twee echt lederen Citybags 35.— en 22.—. Twee gasstellen met plaat 10. Een pr. jongensschoenen, m. 37, 13.Zwaan, Laan straat 29, Soest. TE KOOP GEVRAAGD 2 crapauds en 4 stoelen. T> vens gevraagd: Heerer costuum, maat 48; beide goeden staat. A. J. Pastorie Rembrandtl. 22, Soestdij

Soester Courant | 1943 | | pagina 2