Soest gelijk. in eigen boezem. cXtiüd Soesterberg <7e Pudding Baarn wint met dubbele cijfers. J op zeer discrete kennis te komen? lan tot het grootste .-aanstaande bonafide ons land. Volkomen ize bemiddeling! voor ons een persoon- lak. Alle inlichtingen geheel vrijblijvend, in yert toegezonden door üuccour", Agathastr. laag. Telef. 2 lijnen 70754-770713. »ruren 109 uur. anklacht, het vlammend- loet op den duur aan •acht inboeten, moet mat ïnend worden, wanneer lerhaald wordt. En toch andigheden, waarin met rechtvaardigde bezwaren l gehouden mag worden, moet voortgaan met het zijn stem en waarin tel- v op den deur van het t worden gehamerd. Ook. vaarschuwende stem ver te gaan, ook, wanneer iel van ons volk bewust .t voor het hartstochtelij- i gemeenschapszin en ge- nkergezwel vreet immers andel steeds dieper door im van ons volk. Zonder kan welhaast gezegd bijna iedere welgestelde verworden is tot een van een groep a-sociale ste woekeraars, die para- 3at deel van ons volk, dat ;r en minder bevoor- in deze dagen ons aller n zoo noodig heeft. Zwart oter, die in duizenden ge- ten wordt, zwart is de •t is het vleesch en brood, volle melk, die voor alle stemd was, zwart de eie- ilechts de zieken en her- •echt op hebben. Met de walgelijkste uitvluchten ïchen, die eens trotsch zijn hun burgerzin, die ge en geacht waren, thans eweten het zwijgen op. nisschien wel het jammer- duizendenniet willen er- t slechts do laagste in- ït grofste eigenbelang de drijfveeren zijn voor da- >r hen zelfs vaderlandslie- nd worden. aderen, meer bezonnen en wier eenige uitvlucht dat de zwarte handel nu staat en dat het zonde zou e gegeven omstandigheden profiteeren. st£n echter, dat er geen del meer mogelijk is, wan en weigert, tegen woeker- kelen te koopen, die uitein de gemeenschap ontstolen moet nog eens duidelijk den: Zwarte handel is dief- van de armsten onder ons, ons geheele volk. En wie >ederen koopt en direct of t dezen diefstal aanspoort, er dan de dief zelf. i en ons volk worden in t beproefd op hart en nie- waarachtige vaderlander verwacht, dat beide, land ilouterd uit den smeltkroes ijn zullen komen. Zoolang kankergezwel van den andel niet uitgesneden is, i loutering geen sprake z^jn. de heer T. Hoogkamp te n, tegen wien veertieo da- ;nis was geëischt, werd ver- ot 200. subs. 50 dagen. KELDERDIEFSTAL. Vanuit een kelder, gelegen in een woonhuis aan de Schoolstraat, is ten nadeele van W. v. d. H. een hoeveel heid hamimen, boter en levensmidde len gestolen door een vooralsnog on bekend gebleven persoon, die zich door verbreking aldaar toegang had ver schaft. v. d. H. had juist eenige dagen geleden een huisslachting verricht, welk feit blijkbaar aan den dief be kend was. De politie stelde direct een onderzoek in, mede met behulp van den speurhond Wanda, welk onderzoek echter voorloopig geen resultaat op leverde. Het wordt echter nog voort gezet. CLANDESTIEN GESLACHT VLEESCH GEVONDEN. Bij een huiszoeking in de woning van C. W., wonende aan den Kooiweg op Pijnenburg, werd door de politie een hoeveelheid clandestien geslacht vleésch ontdekt, dat niet was voorzien van het geldige goedkeuringsstempel van den Keuringsdienst. Het vleesch werd in beslag genomen, terwijl de betrokkene op grond van overtreding van de Vee- en Vleeschverordening in verzekering werd gesteld. Hij zal naar Utrecht worden overgebracht om al daar ter beschiking van de Justitie te worden gesteld. VERKEERSOVERTREDINGEN. Dezer dagen heeft de surveilleeren- de politie weer meerdere inwoners moeten bekeuren wegens overtreding» van verkeersovertredingen. Zoo wer den B. H. en Mej. A. M. B. bekeurd wegens het per rijwiel rijden zonder dat dit voorzien was van een bel, ter wijl zij geen van beide voorts een persoonsbewijs konden vertoonen. Zonder bel reden A. H. S., Th. J A en J. v. d. B., terwijl Mej. H. var* E - v E., ook te Soest wonende, zonder schriftelijke vergunning van den Bur gemeester ventte, hetgeen haar ook op •een proces verbaal kwam te staan. SCHOLIER WIERP STEENEN NAAR DEN TREIN. Ontdekt werd dezer dagen, dat een scholier, die langs de spoorlijn stond, bezig was met steenen te werpen naai een passeerenden trein, hetgeen uiterst en daarentegen zeer gevaarlijk voor de treinreizigers is. Hij werd op hee- terdaad betrapt en naar het politie bureau overgebracht, alwaar hij bleek te heeten D. J. v. S., wonende te Soest. Nadat hij een flinke scbrobbeering had gekregen en tegen hem ter zake proces verbaal was opgemaakt, is hij weder heengezonden. POGING TOT DIEFSTAL VAN EEN BOOM. In het gemeentelijk bosch te Soest- duinen werd R. v. d. G. op heeterdaad betrapt, terwijl hij bezig was 'n aan de gemeente Soest toebehoorende ber kenboom met behulp van een figuur zaag om te zagen. Tegen hem werd ter zake proces verbaal opgemaakt. RIJWIELDIEF AANGEHOUDEN. Alhier werd aangehouden de Soes- ter inwoner K. d. G., die er van wordt verdacht zich te hebben schuldig ge maakt aan rijwieldiefstal. juist thans want zij staat in je j maag en smaakt zoo heerlijk VERDERE VERKEERSOVER TREDINGEN. Wegens het berijden bij avond van een driewielig transportrijwiel, zonder dat dit was voorzien van een voor- of achterverlichting, werd bekeurd W v. M., wonende alhier. Ter zake van het feit, dat hij een persoon, ouder dan 10 jaar vervoerde op een rijwiel, dat hij zelf bestuurde, werd proces verbaal opgemaakt teger- L. A. d. U., uit Soest. Wegens het rijden bij donker met een rijwiel, dat niet was voorzien van een behoorlijk volgens de verduiste- rir.gsvoorschriften afgeschermde lan taarn, werd bekeurd C. G. d. B. uit Soest. DAME WIST DEN WEG NIET MEER. Zondag kwam aan het politiebureau de 64-jarige dame Mevr. G. v. D., af komstig uit Amsterdam, die noch wist van waar zij was gekomen, noch waar heen zij verder inoest. Eenigen tijd la ter is zij van het politiebureau afge haald door haar echtgenoot. Het betrof hier een geval van geheugenverlies. DRIE KONIJNEN GESTOLEN In den nacht van Zaterdag op Zon dag zijn vanuit een hok, staande ach ter de woning van A. V. aan den Smitsweg drie zich daarin bevindende konijnen gestolen. FIETS GESTOLEN. Een brutaal staaltje van rijwieldief stal werd Zondag j.1. uitgehaald in de Ned. Herv. Kerk aan de Torenstraat. Iemand had aldaar zijn rijwiel, helaas niet behoorlijk afgesloten, geplaatst in het-voorportaal der kerk. De rijwiel- dief nu had zich gemengd tusschen de gewone kerkgangers, doch had zich uit de kerk verwijderd even voor den uit eindelijken afloop van den dienst. Toen begaf hij zich via het voorpor taal naar buiten en nam terloops de daar staande fiets ten nadeele van A. v. K. mede. Het signalement van den dader is bekend en de politie stelt naar zijn identiteit een onderzoek in. GEVONDEN VOORWERPEN. Donker blauwe wollen das, Molen straat 24; blauwe gabardine ceintuur, Braamweg 34; pakje thee-surrogaat, politiebur.; paar nieuwe zwart suéde dameshartdschoenen, Nieuwetweg 30; 2 paar kinderhandschoenen (bruin en gekelurd), politiebureau; hoornen bril montuur, zohder glazen, van Weede- straat 29; leesboek, politiebureau; bruin geruite ceintuur, politiebureau; zwarte hond, Kerkpad Z.Z. 71; bruin lederen portemonnaie, Beetzlaan 71; bril in blikken doos, Beetzlaan 59; étui met zilverbons, Soesterbergsche- straat 11; blauwe heerenwant, Prins Hendriklaan 20; hoofddoek, van Len- neplaan 12; couponboekje voor Zie kenfonds, Steenhoffstraat 6; witte kin- derwant, Birktstraat 61a; rood gevlam de kinderhandschoen, Mendelssohn- laan 1; bruin mutsje, Kex-kpad N.Z. 37c; padvindersriem, Noorderweg 19; rood-blauw wollen handschoen, Da Costalaan 16; sjaaltje en paar gym nastiekschoenen Noorderweg 37; roo- de imitatie lederen portemonnaie met inhoud, Hartmanlaan 40; huissleutel, Braamweg 40; bril, Braamweg 40; grijs wollen handschoen, politiebur.; leesboek, Lange Bergstraat 15; kinder schoentje, politiebureau. DIEFSTAL VAN KONIJNEN. Een bewoner deed aangifte van den diefstal van twee konijnen. Een on derzoek met een rijksspeurhond le verde geen resultaat op. BEKEURINGEN. Een wielrijder werd bekeurd voor het niet gesloten wegzetten van zijn rijwiel. Volgens plaatselijke Verorde ning is zulks verboden. Een wielrijder werd bekeurd voor het rijden zonder voor- en achterlicht, een andere wiel rijder voor het rijden op het verboden weggedeelte, alsmede voor het rijden zonder achterlicht; een autobestuurder voor het rijden zonder voor- en ach terverlichting; nog een autobestuur der voor het rijden zonder achterver- hcbtihg. VOETBAL. S.E.C. SPEELT GELIJK. De uitslagen der gespeelde wedstrij den waren: N.V.B. Beker competitie. Afd. B.B.: Victoria-Actif 1-1; Baarn- Olympia '25 11-0. Afd. C.C.: C.D.N.-Amersf. Boys 6-0; S.E.C.-A.P.W.C. 2-2. N.V.B.-Competitie. Res. 3e klasse H: E.M.M. '15- II- S.E.C. II 5-6. Afd. Utrecht. Res. 2e klasse D: S.E.C. III-Wouden berg II 3-2. Res. 4e klasse: Be Quick III-Victo ria IV, uitgesteld. Baarn heeft zich uitstekend hersteld door met 11-0 van Olympia '25 te win nen; de stand van deze afdeeling is thans: Victoria Actif Baarn 's-Graveland 2 110 9—2 3 2 110 5—2 3 2 10 1 124 2 10 0 1 1—3 0 Olympia '25 1 0 0 1 011 0 In de Afd. C.C. nam C.D.N. geen hal ve maatregelen en zond de 3e klasser Amersf. Boys met een 60 nederlaag huiswaarts. Dat het bij de ontmoeting S.E.C.A.P.W.G. zou spannen, heb ben wij wel voorspeld; de punten wer den dan ook broederlijk gedeeld, uit slag 22. In deze afdeeling is de stand nu: C.D.N. SE.C. A.P.W.C. Quick Amf. Boys 2 2 0 0 2 110 10 10 10 0 1 2 0 0 2 10—1 4 4—3 3 2—2 1 1—4 0 1—8 0 S.E.C.-A.P.W.C. 2—2. Er waren vele kijklustigen op het S.E.C.-terrein aanwezig, toen A.P.W.C. den bal aan het rollen bracht voor de Bekercompetitie. S.E.C. was er direct goed in en menige aanval werd op de A.P.W.C.-veste ondernomen; wel pro beerde A.P.W.C. het spel te verplaat sen, maar de S.E.C.-verdediging gaf geen krimp en stuwde de voorhoede steeds ten aanval. Na een kwartier spelen wist midvoor Post na fraai sa menspel met een goed schot de score te openen (1-0). S.E.C. behield het ini tiatief en kreeg wegens hands eenigen tijd later een strafschop te nemen, die echter resoluut door den A.P.W.C.- doelman werd gekeerd. Dat gaf den paars-witten moed, waardoor het spel meer verdeeld raakte. Eenige hoek schoppen op het S.E.C.-doel stichtten nogal verwarring onder de S.E.C.-ver- dedigers en het lukte A.P.W.C. ten slotte nog voor de rust bij een hoek schop den achterstand te nivelleeren (1-1). Ook in de tweede helft was S.E.C. het gevaarlijkst, maar tegen de ver wachting in wist A.P.W.C. door een pracht schot van haar midvoor de lei ding te nemen (1-2). S.E.C. viel ver woed aan, de eene aanval volgde op den andere, maar de A.p.W.C.-defen- sie hield stand en vooral de A.P.W.C.- doelman onderscheidde zich. Nadat A.P.W.C. nog eenige hoekschoppen cadeau had gekregen, werd het offen sief op de A.P.W.C.-veste voortgezet. Post raakte geblesseerd en werd ver vangen door Röschen, en reeds eenige minuten na dit ongeval slaagde E. Jansen na fraai opbrengen van v. Veen er in met een goed schot de partijen op gelijken voet te brengen (2-2). De di uk bleef daarna op het A.P.W.C.- doel aanhouden, zonder succes even wel, en onder geweldige spanning kon digde de uitstekend leidende scheids rechter het einde aan. BaarnOlympia 110. In dezen wedstrijd heeft Baarn be wezen, dat het nog steeds tot de sterk- sten in zijn afdeeling behoort. De voor hoede was weer eens gewijzigd, doch voldeed ook nu nog niet geheel. De achterhoede was als van ouds, prima, speciaal de middenlinie is hiervan het sterkste deel. Den geheelen wedstrijd was Baarn in de meerderheid en het was aan de voorhoede te wijten, dat de stand niet tweemaal zoo hoog werd, want etttelijke kansen gingen teloor. 50 GULDEN BELOONING geven wij niet, maar wel een pracht- collectie BOLLEN en PLANTEN, waaronder: 35 Anemonen, 35 Ranon kels, 25 Oxalis, 15 Gladiolen, 10 Mont- bretia's, 15 vaste snijbloemplanten in 5 soorten en 2 grootbl. Dahlia's. Alles prima kwaliteit, voor slechts 3.25 rembours. Elke besteller ontvangt GRATIS 2 Alpenseringen. Bloembollen-kweekerij en -handel L VAN L1EROPHOFSTRAAT 41, HILLEGOM. Baarn III—D.A.C. II 12—0. Deze wedstrijd werd met groote cij fers gewonnen en bracht tevens het kampioenschap met een aantal doel punten vóór van ver over de 100 ea slechts veertien tegen. Het elftal werd vereeuwigd en 't viel een aardige huldiging ten deel. 's Avonds werd er in de Cantine „Onder de Linden" een gezellig onder-onsje gehouden. ANEMONEN, GLADIOLEN EN MONTBRETIAS. Van deze voorjaarsbloembollen, die we in den loop van Maart moeten plonsen, herinneren we deze week in de eerste plaats aan een eerste klas snijbloem: de Anemoon. Zij behoort eigenlijk wel niet tot de bloem-„bol- len", maar het heeft om zoo te zeggen burgerrecht verkregen om haar hier onder te rangschikken. De knolvor- mende Anemonen zijn het meest ge wild waar het de grootbloemige soor ten betreft. We vinden de rassen „En kele van Caert" en „Dubbele St. Bri- gid" dan ook in elke normale prijs courant. Zoowel de enkele als dubbele soorten vragen een zonnige plek en worden 5 tot 7 c.M. diep geplant. In voedzamen grond kunnen ze nogal uitstoelen, dus worden ze op onder linge afstanden van 7 tot 8 c.M. ge plaatst. Wanneer de half ontloken knoppen tijdig afgesneden worden, blijven Ane monen wel een paar maanden in bloei. De knoppen komen in de vaas geheel uic en blijven lang goed. Bijna even populair als snijbloemen zijn Gladiolen! Eind Maart is het de meest gebruikelijke tijd om de bollen te planten. De bloei valt dan in Juli en Augustus. Bij uitplanten in begin Mei of eind April volgt de bloei onge veer een maand later. Om dus gere geld te kunnen snijden, zou de helft dus in Maart en de andere helft einde April geplant kunnen worden. Wie Gladiolen speciaal voor snijbloemen wil kweeken (dus niet in den border tusschen, vaste plantenmoet natuur lijk de grootbloemige soorten hebben. Op een gunstig, windstil, maar zonnig plekje in den moestuin worden de Gla- diolenbollen in één of meer rechthoe kige vakken geplant, zoodat er later gemakkelijk dun latwerk met dwars- latjes overheen gebracht kan worden ter hoogte van ca. 30 c.M. Dit is noo- dig, om vernieling door slagregen of wind te voorkomen. De bollen worden 7 a 8 c.M. diep geplant. Komen ze in laag gelegen of zwaren grond, dan ver dient het aanbeveling om de bollen op een laagje zand te plaatsen om ver rotten te voorkomen. Onderlinge af stand: 10 a 12 c.M. Montbretia's geven snijbloemen van fijner genre. Ze hebben geen steunsel noodig en worden dan ook bij voor keur in groepjes geplant. Dieper dan <j c.M. behoeven de bolletjes niet te ivorden geplant; de onderlinge af stond is ongeveer 10 c.M. Uit de gele en roode soorten kwam de oranje kleurige variëteit, voort. Hoezeer in deze dagen ook gewoe kerd moet worden met elk stukje grond, dat iets op kan leveren voor onze voedselvoorziening, toch kan, dunkt ons, voor deze keur van fraaie snijbloemen nog wel een plekje wor den gevonden! P. 1379/1. Verantwoordelijk voor het redactioneele gedeelte van den inhoud: C Haver, Hoofdredacteur. Soestdijk. Verantwoordelijk voor de advertenties: J J. Immerzeel, Soestdijk. Uitgave en druk van: N.V. Eerste Soester Electri- sche Drukkerij, van Weedestraat 7, Soestdijk. Kengetal: K 2253.

Soester Courant | 1943 | | pagina 3