Baarn Soest OPERETTE-AVOND MIDDENSTANDS DIPLOMA PONY-T AX van de Ned.-Duitsche Kuituurgemeenschap EEN GROOT SUCCES. aanranding. DE SMALEN BOEKHOUDING ALLE BELASTINGZAKEN Eerste Soester Begrafenis onderneming Geeft U nu nog op voor onzen gecomblneerden, monde I i n g e n en schriftelijken cursus. (Examen 1944). IJ. MEIJER - Diependaalschelaan 268 Hilversum Telefoon 9256 SOESTDIJK - TELEF. 218G Ritten voor Zon- en Feest- dagen TIJDIG bestellen. H. HORNSVELD 80 JAAR. De heer H. Hornsveld, eigenaar van de bekende Dahliakweekerij „Burban- kia", alhier, is Zaterdag 80 jaar ge worden en natuurlijk heeft het hem dien dag niet aan belangstelling ont broken. Hij is geweldig in de bloemen gezet; het heeft Zaterdag, Zondag en ook Maandag nog af en aan geloopen van hen die hem met het bereiken van dit kroonjaar geluk wilden wenschen. Als afgezant van het Hoofd der ge meente, kwam de loco-burgemeester, Ir. J. P. Leeuwenburg, den jarige com- plimeateeren; Prof. A. A. Pulle, de Directeur van het „Cantonspark", kwam persoonlijk zijn geluk wenschen aanbieden; Prof. Joh. Westerdijk zond een bloemengroet. Ook van buiten de gemeente kwamen tal van gelükwen- schen binnen, want Hornsveld is een toekende figuur tot ver over de gren zen. Onlangs, ter gelegenheid van zijn benoeming tot Eerelid van de Ned. Mij v. Tuinbouw en Plantkunde, heb- ben we uitvoerig gewezen op de vele verdiensten van den heer Hornsveld in de Dahliacultuur en op hetgeen de dahliakweekers aan hem hebben te danken. Hornsveld ist met zijn 80 jaren nog krachtig en gezond én het ziet er naar uit, dat hij, wat zijn leeftijd betreft, wijlen zijn vader, die 100 jaren oud werd, zal evenaren, zoo niet zal over treffen. BAARNSCHE VRIJWILLIGE REDDINGS BRIGADE. Zaterdagavond gaf de Baarnsche Vrijwillige Reddings Brigade een ge zellige avond, voor leden, donateurs, genoodigden, enz. Precies 7 uur open de de voorzitter der Brigade, de sa menkomst met een kernachtig woord van opwekking om de Brigade te steunen. Spreker deelde mede dit jaar te zijn afgeweken van de gewoonte zelf met de Vereeniging een stuk op t( voeren, ook al mede door de tijds omstandigheden, maar hij had zich in verbinding gesteld met de zuster-ver- eeniging, „De Robben" te Hilversum, die spontaan ftan het verzoek hadden voldaan, en hier dezen avond voor ons zullen opvoeren het stuk, getiteld: ,,'n Wespennest." Wij kunnen zeggen, dat deze avond voor de Brigade en „De Robben" een groot succes is ge weest. Hetgeen gegeven werd was in één woord schitterend; het stuk, waar flink om gelachen werd, is zeer goed gespeeld en met voldoening kunnen beidé vereenigingen op dezen avond terug zien. Nog willen wij noemen Willy Ha- verlap (kampioene 200 M. schoolslag van Nederland), die toonde niet alleen te kunnen zwemlmen, maar ook een zeer aardige dienstbode kon voorstel len; ook Mevr. Koeman (Mevr. Ha- verlag) vertolkte haar rol op schitte rende wijze. Zoo zouden wij meerderen kunnen noemen, doch laten wij volstaan met te zeggen, dat allen zeer goed hun rol vervulden. Na afloop dankte de voor zitter allen voor hetgeen geboden was, ook den heer Kool, die alles schit terend had geregeld. Omstreeks 1 uur gingen allen dankbaar voor het ge- notene, huiswaarts. De zaal was meer dan bezet. MEISJE GEVONDEN. Een der boschwachters heeft Woens dag in het Roosterbosch een meisje aangetroffen, dat in .overspannen toe stand verkeerde. Hij heeft het meisje medegenomen en aan de zorgen van de politie toevertrouwd. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN. Zondag zijn te raadplegen de huis artsen J. W. P. van Geelkerken, H. Heybroek, A. A. v. d. Kroon, S. Mei huizen en I. Vriesendorp. GEVONDEN VOORWERPEN. De onderstaande voorwerpen wer den aan het politiebureau als gevon den aangegeven: Damesshawl; vulpotlood; aardappel- toonnen; zak aardappelen; sportkous. WINTERJAS MEÜEGENOMEN. Van een bezoeker van het restau rant „Onder de Linden" werd Zondag avond een lichte winterjas medegeno men. Tot dusver ontving de bezoeker, H. v. d. E. genaamd, zijn eigendom nog niet terug, zoodat hij aangifte bij de politie heeft gedaan. RIJWIEL ONTVREEMD. Ten nadeele van den heer A. M. werd in de Hoofdstraat een rijwiel ontvreemd. OPENSTELLING APOTHEKEN. Op Zondag 4 April 1943 is geopend de Apotheek Julius, Laanstraat, die ook de volgende week den nacht dienst heeft. J.l. Dinsdag organiseerde de Neder- landsch-Duitsche Kuituur Gemeen schap wederom een operetten-avond in Musis Sacrum, alhier. De zaal was op enkele plaatsen na geheel uitver kocht. Opgevoerd werden „Der Früh- ling" van Fr. Léhar en „Die Schone Galathée" van Fr. von Suppé, door de Kameropera, onder leiding van Jaap Kool. De regie berustte bij Albert May en het orkest stond onder leiding van Wim Quispel. De opvoering slaag de uitstekend; er waren zeer veel geestige momenten,, welke door artis- ter zelf gemaakt werden. Voor den aanvang werd bekend gemaakt, dat Louise de Vries wegens ziekte niet kon optreden. Haar rol in „Der Früh- ling" werd door Eri Visser en in „Die Schone Galathée" door Tops van den Berg waargenomen, terwijl de rol van Eri Visser in der Frühling gespeeld werd door Sophie Degenhardt. Er werd opgevoerd „Der Frühling" van Franz Léhar, operette in één acte en drie tafereelen. De korte inhoud van deze operette is als volgt: Op een uitgevers-kantoor van ma nuscripten werken 2 typistes, de lucht hartige To'ny, (Eri Visser) en de ro mantische Hedwich (Tops van den Berg). Edwalt, de dichter, (Albert May) en Lorenz, de componist, (Gerrit Kijk in de Veght), komen beide op het bu reau. Lorenz verkeert, ondanks „der Frühling" in een sombere stemming, terwijl Edwalt zeer vroolijk is. Deze laatste biedt een manuseript aan, het geen dienzelfden avond nog door Hed wich overgetypt moet worden. Zij be gint dan onmiddellijk en al spoedig leeft zij geheel met de tekst van het stuk mee, haar groote verbeeldings kracht neemt haar mee, en zij ziet de geheele geschiedenis passeeren, ter wijl de daarin voorkomende personen door haarzelf, Tony, Lorenz en Ed walt voorgesteld worden. Dan, ver bonden door een prachtige ouverture van het orkest, volgt het 2de tafereel, hetwelk Hedwichs droom voorstelt. Lorenz heeft een kamer gehuurd, waarin hij werkt, doch alleen van 8 tot 8 uur overdag. Tijdens het nacht gedeelte wordt de kamer bewoond door een meisje, dat Lorenz echter niet kent. Hij wordt ondanks dat, toch verliefd op haar, maar durft zelf haar zijn liefde niet te bekennen. Hij spreekt dan met zijn vriend Edwalt af, dat hij voor hem, haar zal vragen zijn geliefde te worden. Met het meis je, Hedwich, is het al precies hetzelf de en zij op haar beurt spreekt met haar vriendin Tony af. dat zij haar liefde aan Lorenz zal overbrengen. Edwalt en Tony ontmoeten elkaar dan, en denken beide de huurder resp. huurster voor zich te hebben. Ze wor den echter verliefd op elkaar en na eenige verwikkelingen komt het mis verstand dan aan het licht, tot groot genoegen van beiden, want bij weder zij dsche vrienden dreigt ongenoegen te ontstaan. Dan vinden Hedwich en Lorenz elkander ook en blijven na de ontknooping bij elkaar. Plotseling ech ter slaat de klok 8 uur in den avond en Lorenz zijn tijd is om. Hij wil weg gaan, maar Hedwich kan niet van hem scheiden en vraagt hem te blij ven, wtaaraan Lorenz natuurlijk maar al te graag wil voldoen, en gelukkig vallen zij dan in elkanders armen. De droom is uit en vertoonden door een bruisende ouverture van het or kest volgt dan het 3de tafereel, het welk zich weer afspeelt in de typka- mer van het bureau. Edwalt korm bin nen en wil met Hedwich „der Früh ling" gaan vieren, maar Hedwich is zoo door het manuscript ingenomen, dat zij werkelijk op Lorenz verliefd is geworden. Ze gaat niet met Edwalt mee, maar gaat weg om Lorenz te zoeken, waarna Edwalt vroolijk be sluit om dan maar een ander Früh- ling-vriendinnetje te zoeken. Na een pauze van 20 minuten werd vervolgens opgevoerd „Die Schone Ga lathée" van Fr. von Suppé, operette in één bedrijf. Hiervan is de korte in houd het volgende: De beeldhouwer Pygmalion (Chris Taveerne) is verliefd geworden op de door hem vervaardigde vrou\wenfi guur Galathée (Tops van den Berg). Hij smeekt de Godin Venus haar het leven in te blazen. Venus verhoort zijn wensch, maar de arme Pygmalion komt bedrogen uit, want zijn marme ren ideaal blijkt, tot leven gekomen, behept te zijn met alle vrouwelijke eigenschappen van ijdelheid en co- quetterle en het met de trouw aan haar toegewijden aanbidder niet zoo nauw te nemen. Als Pygmalion eerst den schatrijken maecenas Mydas, (Al- toert May), die Galathée's gunsten door een overvloed van geschenken wil verwerven, in zijn huis verstopt vindt ea dan nog zijn aangebedene in de ar men van zijn dienaar Ganymed (Ger rit Kijk in de Veght) vindt, ontsteekt hij in woede, dat hij in vertwijfeling het product van zijn eigen fantasie wil vernietigen, maar Venus is barmhar tig en roept de onruststookster uit het land der levenden terug. Zooals gezegd, was de opvoering eén groot succes, niet alleen den artisten alle lof voor het gebrachte, maar ook het orkest was in buitengewoon goe de conditie. Moge nog vele van deze avonden volgen. Het publiek toonde zich dankbaar. Vermelden we nog, dat de costuums waren ontworpen door Sophie Degen- hardt, de décors door Gerard Vroom. Op 28 April a.s. wordt onder auspi- ciërrwan de Ned. Duitsche Kuituur Ge meenschap door de Kameropera in Musis Sacrum ^lhier, opgevoerd de Opera „Cosi fon Tutte", van Mozart. Dit wordt een zeer belangrijke op voering en zal het hoogtepunt worden van hetgeen tot dusver werd gebracht. Décors en costuums werden, ontwor pen door Hans Stromtoach, dezelfde die hiermede naam verwierf in de be kende film: „De Goudstad". Op deze uitvoering hopen we binnenkort rader terug te komen. EENIGE GEMEENTEKAN TOREN VERPLAATST Met ingang van Maandag 5 April a.s. zullen verschillende gemeentelijke toureaux en kantoren, die tot op heden gevestigd waren in het Gemeentehuis aan den Brink, worden verplaatst naar het perceel aan het Stationsplein 8. D". kantooruren voor het publiek zijn aldaar van 9 tot 12 uur; het nieuwe te lefoonnummer van dat bureau is 2 55 3. Het zijn de bureaux en kantoren van Publieke Werken, Gemeente Reini ging, de Bouwpolitier.den Opperbrand- meester en het Hoofd van. den Gemeentelijken Luchtbeschermings dienst. JAARVERGADERING DIERENBESCHERMING. Vrijdagmiddag 1.1. kwam de afdee- ling Soest van de Ned. Vereeniging tot Bescherming van dieren in hotel „De Gouden Ploeg" in Jaarvergadering bij een onder voorzitterschap van Ir. J. v. Poelgeest. De jaarstukken, zooals de secretaris, de heer A. v. Asselt, en de penning meester, de heer Andriessen, deze uit brachten, werden goedgekeurd en de penningmeester voor het gevoerde toe heer, gedechargeerd. Het boekjaar sloot met een batig saldo van 119.98 y2. Tot leden der Kascommissie werden benoemd Mejuffr Spoor en de heer Lankamp. Bij de gehouden bestuurs verkiezing werden de aftredende le den, de heeren v. Asselt en Westveer herkozen; in de bestaande vacature werd voorzien door de benoeming van Mevr. C. M. E. den Hollander. Tot afgevaardigden naar de alge- meene vergadering werden benoemd de heeren v. Asselt en Lankamp. Aan de afgevaardigden werd opgedragen de aandacht van het Hoofdbestuur te vestigen op het gebruik van de z.g. opzetteugels bij paarden, hetgeen vooral bij oudere paarden, een kwel ling beteekent. Bij de rondvraag werden verschil lende klachten wegens dierenmishan deling besproken. De heer Lankamp toonde de aan-^ wezigen een bal, ter grootte van een' cocosnoot. Deze bal was gevonden in de maag van een z.g. kistkalf en be stond geheel uit haar. Een kistkalf heeft bijna geen bewegingsvrijheid en wordt uitsluitend met melk vet ge mest. Bij het likken van zijn huid krijgt het dier het haar mede naar binnen, dat zich in de maag ophoopt, omdat het, wegens de eenzijdige voe ding, op natuurlijke (wijze de maag niet meer kan verlaten. Bij het be wuste kalf had zich het haar tot een stevige bal gevormd! VOORSTELLINGEN VAN VREUGDE EN ARBEID. Maandagmiddag had de aangekon digde voorstelling van Vreugde en Ar beid plaats, een kindervoorstelling, te half vijf. Vertoond werd de kinder film „De Zeven Raven", die bij het jonge goedje erg in den smaak viel. Er v/as natuurlijk hiervoor veel belang stelling. Des avonds was er een voorstelling vcor de ouderen, te 7 uur, ook in de groote zaal van Hotel Eemland. In af wijking van het aangekondigde pro gramma werd vertoond de oorlogs film „U-booten, koers West", een in teressant filmbeeld van het leven in de onderzeebooten en het werk, dat deze verrichten. Tusschen de films in deelde de heer J. P. Tabols Jr. nog mede, dat bin nenkort het Ned. Arb.front alhier een gezellige avond zal organiseeren, een zoogenaamde praatavond, waarop al lerlei vragen kunnen worden gesteld, de sociale verzorging /an de werkers betreffende en wenschen of grieven eventueel naar voren kunnen worden gebracht. Dit mag dan zoowel betref fen onderwerpen van plaatselijken aard als die van meer algemeen, lan delijk belang. Voor deskundige voor lichting en beantwoording zal worden zorg gedragen. DIEFSTAL VAN EEN BROOD. In den winkel van den bakker B. kwam als klant MeJ. H. v. d. B. en toen de echtgenoote van dén bakker even naar achteren ging om Iets te halen, maakte zij daarvan gebruik een brood uit de étalagekast te stelen. Waar dat echter net het eenige brood was, dat daarin nog aanwezig was, bemerkte men al spoedig dezen dief stal en stelde de politie daarvan in kennis. Deze ging een huiszoeking verrichten bij Mej. v. d. B., die zich al eens meer aan dergelijke winkeldief stallen had schuldig gemaakt. Men vond in hare woning het bewuste brood, dat door den bakker werd her kend als te zijn van hem afkomstig, terwijl Mej. v. d. B. overigens ook het ten laste gelegde feit toegaf. Zij werd in verzekering gesteld en nadat tegen haar proces verbaal wegens diefstal van een brood was opgemaakt, werd zij weder op vrije voeten gesteld. RIJWIEL GESTOLEN. Ten nadeele van G. S., werd diens rijwiel, dat even onbeheerd en onaf gesloten was geplaatst aan den Dor- resteinweg, gestolen, Van den dader geen spoor. De dader opgespoord. Dinsdagavond te ongeveer kwart voor zeven fietste een dame op het rijwielpad langs de Schapendrifi, de verlengde Middenlaan, door het bosch ten Westen van de Soesterbergsche- straat. Plotseling werd zij aangeroepen door een jongeman, die haar dwong ai te stappen, waarop hij haar aan randde. De dame begon echter luid keels te schreeuwen, waarvoor de jon geman dermate bang werd, dat hij meende maar beter te doen ijlings te vertrekken. De dame deed aangifte van deze aanranding bij de politie en was gelukkig in staat een goed signa lement van den dader op te kunnen geven. Als gevolg daarvan vermoedde de politie reeds aanstonds, wie. deze daad had begaan en legde de dame een portret van den verdachte voor, dat zij onmiddellijk herkende als te zijn de aanrander. Deze werd daarop door de politie gearresteerd en bij confron tatie herkende de dame hem positief. Hij zelf ontkende trouwens zijn daad ook niet, zoodat deze zaak spoedig tot oplossing was gebracht. De dader, een 17-jarige jongeman, wonende te Soes4, is natuurlijk in verzekering gesteld en za' worden overgebracht naar Utrecht om aldaar ter beschikking te worden gesteld van den Officier van Justitie. Hij heeft zich al meer aan zed'endelic- ten schuldig gemaakt. DE HONOLULUHBAND MUSICEERDE. De bezoekers die zich Zondagavond hebben opgemaakt om eenige uren van verstrooiing in de zaal van hotel Eem land te zoeken, zijn niet bedrogen uit gekomen, want de verwachtingen wel ke bestonden ten aanzien van de Ho- noluluh-Hawaiïahband, onder leiding van W. Kaspar, die daar optrad, zijn ten volle bevredigd. De conférencier (W. Kaspar?) ver stond zijn vak goed, hij had al direct bij zijn eerste optreden contact met de zaal en ontpopte zich later als een uit stekend zanger, wiens liedjes, hoofd zakelijk gewijd aan de distributie perikelen, geweldig insloegen. De pianist bleek op de harmonica al even goed thuis te zijn als op de pia no en de nummers welke hij ten beste gaf, vielen dan ook zeer in den smaak. Het werk van de Band was even eens prima en vol afwisseling, waarbij vooral de electrische guitaar opviel. De gegevens van de sketch waren niet nieuw meer, maar toch deden zij het ook nu weer en er is dan ook har telijk gelachen. De zang van de da mes en heeren vato de Band was een aardige variatie, welke goed voldeed. Zij nog vermeld, dat de zaal geheel gevuld was, hetgeen een bewijs moge zijn, dat er voor dergelijke avonden wel belangstelling bestaat. PROPAGANDAMIDDAG VAN DEN NAT. JEUGDSTORM. Zaterdagmiddag heeft het Vendel Soest van den Nat. Jeugdstorm propa ganda voor doel en streven gemaakt, waartoe de Soester jeugd in hotel Eemland was uitgenoodigd. Reeds buiten het gebouw was het merkbaar, dat er dien middag iets bijzonders te gebeuren stond, want tamboers en pijpers lieten zich in den tuin horen en trachtten door hun kunnen het jeugdige publiek op te wekken om ook binnen een kijkje te komen nemen, waaraan in grooten ge tale werd voldaan. Het programma, dat in de zaal werd uitgevoerd, was zeer afwisselend. Een aantal stormers uit Soest hebben schit terende staaltjes grondgymnastiek ten beste gegeven. Vervolgens kwamen er een tweetal bokswedstrijden, uitge voerd door stormers uit den Haag en Rotterdam, een sport welke we hier in Soest nog niet te bewonderen kregen, doch.welke thans op de jeugd wel in druk maakte. De gymnastische oefe ningen van Soester- en Baarnsche stormsters vielen eveneeps zeer in den smaak en getuigden van ernstig oefe nen. Hetzelfde kan gezegd worden van de zangnummers welke deze meisjes ten gehoore brachten en vol van toon en zeer lief klonken. Als slotnummer kwam er-een schimmenspel, hetwelk goed en met overgave ten tooneele werd gebracht. Al met al is het voor het vendel Soest een mooie middag geweest, wel ke ongetwijfeld goede vruchten zal afwerpen. VAN LENNEP'S SPORTPARK. Maandagavond vohql de Jaarlijksche Ledenvergadering plaats van het Van Lennep's Sportpark, onder voorzitter schap van den heer C. Sevqjihuysen. pe notulen der vorige jaarvergade ring werden goedgekeurdT De secreta ris, de heer H. J. Stroband, deed me- dedeeling van onderhandelingen met het gemeentebestuur inzake het over nemen van het Sportpark. Deze on derhandelingen waren in 1942 beëin digd, zonder dat men tot reseultaat was gekomen. Vervolgens bracht de secretaris het verslag over het jaar 1942 uit, waar in gewag werd gemaakt van de moei lijkheden waarmede men te kampen had gehad; desondanks kon het jaar toch worden afgesloten met een klein 'batig saldo. Op voorstel van de Financieele Commissie, bestaande uit de heeren A. O. Dammers, J. v. Oldenborgh en Mr. F. C. Terlingen, werden de jaar stukken goedgekeurd en den penning meester, den heer M. van Veeren, ge dechargeerd. Besloten werd het winstsaldo ad 375.95 te bestemmen voor afschrij ving op de rekening Tennisbanen en Clubhuis, zijnde 200.en de rest over te boeken naar de rekening Ver nieuwingsfonds. Een viertal obligatie's ad 100.werden voor aflossing per 1 April j.l. aangewezen. Behoudens een wijziging van onder geschikt belang, werd de begrooting voor 1943 conform het concept van het bestuur, vastgesteld. De voorzitter wees hierbij op de groote moeilijkhe den waarmede de tennissport in het seizoen 1943 te kampen zal hebben. Bij de gehouden bestuursverkiezing wierden de heeren H. J Stroband en D Langelaar, herkozen. Tot leden der Finantieelé Commissie werden voor 1943 wederom benoemd de heeren Dammers, v. Oldenborgh en Terlingen. De rondvraag leverde niets bijzon ders op. KOLENZAKKEN GESTOLEN. De kolenhandelaar v. D. kwam bij de politie aangifte doen, dat te zijnen nadeele 18 nieuwe kolenzakken waren ontvreemd. Een onderzoek naar dezen diefstal wordt ingesteld. BRANpJE IN TAKKENBOSSEN. Donderdagochtend stond een vuil nisvat met nog smeulend houtskool op de Beckeringhstraat. Door den wind was de deksel opengewaaid en waren eenige vonken en smeulende doelen eruit gewaaid, juist op een hoeveelheid takkenbossen, die daar waren opgesla gen. Deze geraakten daardoor in brand. De bewoners slaagden er echter i.i het vuur spoedig door het opwer pen van water uit emmers te blus- schen. De inmiddels gealarmeerde brandweer behoefde niet meer hande lend op te treden. Schade werd prac- tisch niet aangericht. RIJWIEL ONTVREEMD. Donderdag is van een bezoeker aan het plaatselijk Distributiekantoor aan het Kerkpad zijn rijwiel gestolen, dat deze bulten had achtergelaten, natuur lijk weer niet afgesloten. C. d. G. kon toen naar huis terug wandelen. Zijn fiets is tot op heden nog niet terug gevonden. ZICH LATEN VOORTTREKKEN. Wegens het zich laten voorttrekken dcor een in beweging zijnden automo biel zijn bekeurd E. J. H. uit Soest P. J. v. O. uit's-Gravenhage. HOUTDIEFSTAL. In de bosschen aan en nabij den Wiekslooterweg is wederom diefstal van hout gepleegd. Als verdacht daar- ii de hand te hebben gehad is door de politie aangehouden en in verze kering gesteld B., wonende alhier." ZONDER LICHT GEREDEN. Door de politie is bekeurd L. M. v. d. G., wonende te Soestertoerg, die zich des avonds per rijwiel op den Rijks weg bevond, zonder dat dit rijwiel de voorgeschreven verlichting voerde. HOUT EN TURF GESTOLEN. Ten nadeele van P. K., wonende aan het Kerkpad is aldaar een partij hout en turf ontvreemd. De politie werd hierin gemengd en stelde een onder zoek in, dat momenteel nog loopende is. DIEFSTAL VAN GELD EN BONNEN. Door Mevr. K. werd bij de politie aangifte gedaan, dat zij uit hare wo ning vermiste een bankbiljet van 100.benevens een suikerbon en 'rr jambon. De politie stelde naar dit ge val, dat waarschijnlijk wel een dief stal zal zijn, een onderzoek in, dat op het miomient van afdrukken van dit blad nog niet is beëindigd. TIENTALLEN GLASRUITJES GESTOLEN. In den nacht van Woensdag op Don derdag 1.1. zijn van achter een perceel aan de van Weedestraat een 20- tot 30- tal glasruitjes van de afmeting van 45 bij 50 centimeter gestolen ten na deele van den aldaar wonenden F. De ruitjes waren aanwezig op een stuk land achter de woning van "F. en wer den door hem gebruikt voor het af dekken van kweekbedjes. De dief heeft zich toegang tot het land ver schaft door onder het gaas, dat voor afzetting diende, door te kruipen. TUSSCHEN 24 EN 4 UUR BUITEN. Wederom zijn twee zwervers, die zich tusschen 24 en 4 uur in den hooi berg bij den heer Peter van den Bree- mer bevonden en dus ongerechtigd in de open lucht vertoefden, aangehou den en naar het politiebureau geleid. Het waren ditmaal de zwervers J. J. en A. J. v. L. uit Hilversum Zij werden toï 4 uur vastgehouden en kregen een bekeuring. OPENSTELLING APOTHEKEN. Op Zondag 4 April 1943 is geopend de Apotheek „Soest" aan do Soester- bergschestraat. RUZIE EN MISHANDELING. Doof Th. J. d. R. Is bij de Gemeente politie aangifte gedaan, dat zijn knecht D. H. mishandeld was geworden door zijn buurman C., nadat deze zich had gemengd in een woordenwisseling. La te is de ruzie nog uitgebreid en heeft C. ook den broeder van d. R. mishan deld, die tusschenbeide wilde komen en daarbij een kwetsuur aan de lin kerarm opliep. De politie stelt een on derzoek in. NOG EEN KONIJN GESTOLEN. Vanuit een hok, dat achter de wo ning stond, is Zondagnacht ten nadeele van S., wonende aan de Louise de Co- lignylaan een konijn gestolen. PRIJSOPDRIJVING? Door Mej. v. d. B. is ter kennis van de politie gebracht een vermoedelijk geval van prijsopdrijving, bestaande uit het in rekening brengen voor ver richte schoenreparatie van een te hoog bedrag door den schoenmaker v. d. P. De politie stelt thans een onderzoek naar dit geval ln. KIPPEN GESTOLEN. Ten. nadeele van den heer B., wo nende aan de Waldeck Pyrmontlaan zijn vanuit een hok in den tuin achter zijn woonhuis eenige kippen gestolen, zonder dat iemand zulks aanvankelijk had gemerkt. De politie stelde met behulp van de rijksspeurhond Wanda er. den brigadier-rijksspeurhondgelei- der Tavenier een onderzoek in, dat echter voorloopig geen resultaat op leverde. WENSCHT U r EEN GOEDE «OtO PORTRETSPECIALIST Kortegracht 6, AMERSFOORT,Trl.3536 Uw oude en verbleekte Foto's maken wij weer als nieuw! OOK AAN HUIS TE ONTBIEDEN 1 WOENSDAGSMIDDAGS GESLOTEN ACCOUNTANTSKANTOOR AC REGT VAN OMMEREN v. Lenneplaan 12 - Soest Wlll gc morgen ftjin op ufel been gea? Vraagt Uw wlnk lier dan oog heden A J. P. PUDDING »oeJtoam. sulver en o vurhterll/lt van imaai GROOTE RUIT STUK GEGOOID. Uit baldadigheid werd Zondagoch tend bij Mevr. v. d. B. aan de Birkt- straat een groote ruit stuk gegooid door passeerende trekkers. De politie werd gewaarschuwd, die de trekkers opzocht en inhaalde en ter verant woording riep. Hoewel geen bepaalde persoon van hen verantwoordelijk kon worden gesteld voor het ingooien van de ruit, werd de aangerichte schade toch door hen vergoed. HANDKAR ONBEHEERD BIJ DE ZEVENSPAR AANGETROFFEN. Bij de Zevenspar, ten Zuiden van de Birktstraat, werd Zondag een hand kar onbeheerd aangetroffen, in het bosch. Er bleek niet, wie de eigenaar daarvan was, noch hoe deze kar al daar was gekomen. Zij is naar het po litiebureau overgebracht en kan daar door den rechtmatigen eigenaar wor den afgehaald. ONVOLDOENDE VERDUISTERD. Tegen den bewoner G. S. van een woning aan het Nieuwerhoekplein is door de controleerende politie proces verbaal opgemaakt wegens het onvol doende verduisteren van zijn woning. Dientengevolge ls zijn woning voor den tijd van drie dagen van den elec- trischen 6troom afgesloten. GEVONDEN VOORWERPEN. Zwarte dames parapluie, Eigendom weg 110. crèmekleurige kinderwantjes, van Beuningenlaan 10; bruine heeren- want, Emmalaan 12; groen wollen handschoen, te bevragen polltiebur.; klein zwart hondje, Engendaalweg 4; bruinedamesjioed, Steenhoffstraat 55; bruin gebreide kinderhandschoen, Rembrandtlaan 15; wit keeshondje, Heuvelweg 14; vier sleutels, Ring- eweg 2; handkar, politiebureau; 5 sleu tels, Laanstraat 33; lederen honden halsband, Vinkenweg 31; portefeuille met inhoud, Vosseveldlaan 26; zilveren oorhanger, Vosseveldlaan 26; porte- monnaie met inhoud, Ferd. Huycklaan 20: kinderportemonnaie met inhoud, politiebureau; sleuteltje met ketting, Duinweg 4; schilderskrabber en -stof fer, van Lenneplaan 33; zwarte dames hoed, Kerkpad N.Z. 44; levensmidde lenkaart, Vredehofstraat 11. DAMESRIJWIEL UIT SCHUUR GESTOLEN. Van uit een schuur, staande aan den Verlengde Kolonleweg achter een woonhuis is ten nadeele van Me). K. een damesrijwiel gestolen. De dief heeft zich toegang tot die schuur ver schaft door een ruit te verbreken en zich aldus de mogelijkheid tot het ope nen van de deur te verschaffen. Met het rijwiel verdween hij even onge zien, als hij was gekomen. Later werd het bewuste rijwiel weer teruggevon den door W. aan de Parklaan, ontdaan van de banden. Hetgeen ervan over was is weder ter beschikking van de eigenaresse gesteld. OUDE HEER VIEL ONGELUKKIG. Zaterdag kwam de 60-jarige oude heer K. op de Birktstraat ongelukkig ta vallen. Hij bezeerde daarbij zijn been op ernstige wijze en liep een zware kneuzing ervan op. Hem werd de noodlge medische hulp verleend, waarna hij naar zijn woning kon wor den overgebracht. Opgericht 1899 Fa J. C. Haks Dz. Directeur; D. HOOLWERF Telefoon 2731 Kantoor: HEUVELWEG 18 BEGRAFENISSEN TRANSPORTEN CREMATIES Quick II V.V.O.G. I Do Kievite K.V.V.A. Be Quick Eemland S.E.C. II Het voll volgt:

Soester Courant | 1943 | | pagina 2